Krem i shëndetshëm për trajtimin e psoriazës - përshkrimi, përbërja, udhëzimet

Një përmbledhje e kremit propolis të Zdorov për trajtimin e psoriazës dhe parandalimin e shfaqjes së tij do t'ju tregojë për efektivitetin e këtij ilaçi, përbërjen e tij dhe indikacionet për përdorim, si dhe do t'ju japë udhëzime për përdorimin e balsamit, rishikime të mjekëve dhe klientëve në lidhje me efektivitetin e ilaçit. Efekti i balsamit "Zdorov" nga psoriasis ka për qëllim eliminimin e shpejtë të manifestimeve të sëmundjes dhe krijimin e një falje të qëndrueshme. Përbërja 100% natyrale siguron tolerancë të mirë dhe ka një efekt të dobishëm në trupin në tërësi.

Ky është një ilaç universal për psoriazën, i cili qëndron dukshëm në sfondin e analogëve, krem ​​lehtëson menjëherë kruajtjen, ënjtjen dhe dhimbjen, nxit shërimin e shpejtë të indeve të prekura dhe parandalon shfaqjen e vatrave të reja të sëmundjes.

Pas dy ose tre aplikimesh, lëkura duket më e shëndetshme: toni rritet, struktura rrafshohet, thatësia dhe lëkura zhduken. Kremi kundër psoriazës përballet mirë me formën e përparuar të psoriazës dhe me manifestimet e para të sëmundjes. Përveç kësaj, mund të përdoret në mënyrë profilaktike për të parandaluar zhvillimin e sëmundjes.

Ka shumë komente pozitive në lidhje me efektivitetin e kremrave të markës Zdorov, për shembull, çfarë thotë Elena Malysheva në lidhje me trajtimin e psoriazës me këtë krem ​​në programin Live Healthy.

kremi fotografik është i shëndetshëm për trajtimin e psoriasis

Ku të blini kremin Zdorovye dhe çmimin e produktit

Kostoja e rublave 1200 për banorët e Rusisë, çmimi i një krem ​​për trajtimin e psoriasis në vendet e tjera tregohet në faqen e internetit të prodhuesit, përveç kësaj, mund të blihet gjatë shitjeve sezonale me një zbritje deri në 50-60%. Ju mund ta porosisni kremin Zdorov në faqen e internetit të përfaqësuesit zyrtar. Pagesa bëhet pas pranimit të mallit.

site zyrtar i serisë zyrtare të shëndetshme

Karakteristikat unike të kremit të shëndetshëm nga psoriaza

Krem "i shëndetshëm" mund të konsiderohet një produkt unik në segmentin e tij. Përbërja e ekuilibruar e produktit, bazuar në përbërës ekskluzivisht natyrorë, ofron një qasje të integruar në trajtimin e psoriasis.

Parimi i kremës për trajtimin e psoriasis: përbërësit e kremës depërtojnë në fokusin e sëmundjes, bllokojnë rritjen e qelizave patologjike, normalizojnë proceset metabolike dhe rivendosin integritetin e lëkurës.

Përdorimi i vazhdueshëm i kremës ju lejon të arrini rezultatet e mëposhtme:

 • Dhimbja, kruajtja, pezmatimi dhe zhvishem zhduken.
 • Qarkullimi i gjakut normalizohet, ënjtja zhduket.
 • Rigjenerimi i shpejtë i indeve të dëmtuara ndodh.
 • Lëkura pastrohet nga pllaka psoriatike, përvetëson një ngjyrë dhe strukturë normale.
 • Aktiviteti i qelizave jo të shëndetshme zvogëlohet.
 • Fokuset e reja të psoriasis janë të bllokuara.
 • Lëkura bëhet e butë, e hidratuar, elastike.

Krem "Zdorov" është një produkt i gjeneratës së re që tashmë ka fituar një numër të madh vlerësimesh miratuese nga konsumatorët. Përparësitë kryesore të ilaçit që e dallojnë atë nga analogët e destinuar për trajtimin e psoriazës:

 • Krem është i lehtë për t’u përdorur në shtëpi, ka një strukturë të këndshme dhe konsumohet ekonomikisht.
 • Lehtësimi vërehet pas aplikimit të parë.
 • Efekti pozitiv i kremës rritet nga aplikimi në aplikim, duke çuar në një rezultat të qëndrueshëm.
 • Përbërja plotësisht natyrale nuk ndikon negativisht në trup.

Një avantazh është fakti që çmimi i kremës është relativisht i ulët në krahasim me ilaçet e tjera të psoriasis.

Përbërja dhe përshkrimi i kremës Të shëndetshëm nga psoriaza

Themeli i kremës së psoriasis Zdorov janë produktet e bletëve, të cilat, në kombinim me ekstrakte nga bimët medicinale, kanë një efekt të fuqishëm terapeutik në zonat e prekura të lëkurës, duke çuar në rigjenerimin e plotë të indeve.

 • Dylli i bletës ka një efekt antiseptik dhe bakteriostatik, zbut dhe ushqen në mënyrë të përkryer lëkurën e ashpër. Afati i ruajtjes së dyllit të bletës është i pakufizuar.
 • Helmi i bletës është një qetësues natyral i dhimbjeve dhe irritues lokal që përmban një kompleks unik të enzimeve, mineraleve dhe acideve inorganike.
 • Ekstrakti i propolisit ka veti baktervrasëse, të cilat janë të krahasueshme në veprimin e tyre me një antibiotik të fuqishëm. Lehtëson inflamacionin, pastron dhe dezinfekton lëkurën e dëmtuar. Përshpejton metabolizmin qelizor, aktivizon imunitetin lokal.
 • Ekstrakti i ngordhur i bletës stimulon qarkullimin e gjakut, ka një efekt anti-inflamator dhe heq toksinat nga trupi.
 • Ekstrakti i molës së bletës "Wax Moth" përshpejton shërimin e indeve, ka veti imunostimuluese, aktivizon metabolizmin qelizor dhe nxit resorbimin e nishaneve.
 • Ekstrakti i gështenjës së kalit është një bimë venotonike: zvogëlon brishtësinë e enëve të gjakut, zvogëlon viskozitetin e gjakut, kundërvepron formimin e mpiksjeve të gjakut dhe përshpejton proceset metabolike në qeliza.
 • Rrëshira e kedrit nuk është asgjë më shumë se një antiseptik i fuqishëm i bimës që ka një efekt analgjezik, forcon muret e enëve të gjakut dhe aktivizon qarkullimin e gjakut.
 • Vaji i ullirit pastron në mënyrë të përsosur, zbut dhe ushqen lëkurën, parandalon atë të flakon. Ka një filtër të lartë UV dhe ka një efekt intensiv kundër plakjes.përbërja e kremës dylli për psoriasis

Të gjithë përbërësit e kremës së shëndetshëm Zdorov nga psoriasis jo vetëm që kombinohen mirë, por gjithashtu kanë një efekt sinergjik (forconi vetitë terapeutike të njëri-tjetrit). Kjo maksimizon efektin e aplikacionit pa përdorimin e fondeve shtesë.

Udhëzime për përdorimin e kremës për psoriazën

Mjeti Healthy vjen me një udhëzim shoqërues që përmban informacione të hollësishme në lidhje me aplikacionin. Përdorimi i kremës nuk nënkupton ndonjë pajisje speciale ose mjete ndihmëse.

Një shtresë e hollë kremi duhet të aplikohet në lëvizje rrethore, duke fërkuar paksa në zonën e prekur. Për qëllime parandaluese, kremja aplikohet në zona që janë më shpesh të prekshme nga kjo sëmundje e lëkurës.

Ju mund të mbuloni zonën e trajtuar me një fashë garzë për të parandaluar tharjen e parakohshme. Përpunimi kryhet dy herë në ditë për tre javë.

Kundërindikimet dhe masat paraprake

Krem "i shëndetshëm" zakonisht tolerohet mirë. Në raste të izoluara, një reagim individual ndaj disa mjeteve përbërëse është i mundur.

Me një alergji ekzistuese ndaj produkteve të bletëve, kremi nuk mund të përdoret. Mos e përdorni produktin në temperaturat e trupit mbi shkallët 38. Pas trajtimit të zonave të prekura, duhet të përmbaheni nga marrja e një dush të nxehtë për orë 2.

Balneo dhe terapia me baltë së bashku me krem ​​Zdorov

Me çdo formë të psoriasis, tregohet balneoterapia dhe terapia me baltë, për më tepër, është metoda më efektive si për trajtimin ashtu edhe për parandalimin e kësaj sëmundje. Shkencëtarët kanë vërtetuar se kjo sëmundje ka një lidhje të ngushtë me trashëgiminë, prandaj, për të shmangur shfaqjen e saj të papritur nën ndikimin e faktorëve irritues, është e nevojshme që të përdorin masa parandaluese herë pas here. Balneoterapia është nën mbikëqyrjen e mjekëve dhe specialistëve të qendrës mjekësore. Një efekt pozitiv në shëndetin e pacientit ushtrohet gjithashtu nga një atmosferë e qetë në qendër, ushqimi i duhur dhe marrja e emocioneve pozitive nga rekreacioni në natyrë. Përmirësimi i gjendjes së përgjithshme të pacientit, shoqëruar me një efekt efektiv në fokat e sëmundjes me metodën e balneoterapisë me baltë plus një kurs me ilaçin e psoriasis seri Zdorov në një kohë të shkurtër, çon në rezultate të mahnitshme!

Në rrezik janë njerëzit:

 • Të afërmit e të cilëve vuanin nga kjo sëmundje;
 • Njerëzit që shpesh e gjejnë veten në situata stresuese, veçanërisht të prirur ndaj perceptimit emocional;
 • Të kesh sëmundje kronike, imunitet të dobësuar;
 • Njerëzit me tip të thatë të lëkurës, si dhe ata që kohët e fundit kanë marrë një lloj dëmtimi të lëkurës: djegie, tatuazhe, tatuazh.

Psoriaza është kryesisht një sëmundje e lëkurës, shkaku i së cilës nuk është përcaktuar ende saktësisht. Ka shumë lloje të psoriazës - ekspertët identifikojnë dhjetë. Ndërkohë, edhe nëse shkaqet e sëmundjes, dhe për këtë arsye metodat e trajtimit të saj, nuk janë përcaktuar plotësisht, është e pamundur të lësh psoriasis pa trajtim në asnjë rast.

Shpëtoj nga psoriaza plotësisht për momentin është më se e mundur, por mënyra më e lehtë është rritja e kohëzgjatjes së faljes në dekada, me të cilën dylli krem ​​i shëndetshëm nga psoriaza përballon mjaft! Përdorimi i tij me terapinë me baltë balneo është metoda më efektive.

Trajtimi i baltës në çdo konvikt duhet të jetë nën mbikëqyrjen e një mjeku, sepse si çdo procedurë tjetër mjekësore, ai ka kundërindikacionet e tij.

Affectsfarë ndikon në zhvillimin e psoriasis

 • Gjenetikë. Ekziston një teori që disa organizma qelizorë mbajnë një burim psoriasis. Prandaj, kjo lloj sëmundje mund të transmetohet nga gjenetika. Pra, tek të rriturit që vuajnë nga kjo sëmundje, një përqindje e madhe e shfaqjes së një fëmije me psoriasis ose fëmijëve për të cilët këto shenja do të shfaqen më vonë. Shtë e pamundur të thuhet me siguri në një moshë të hershme ose shumë të pjekur, por sa më shpejt që një sëmundje e tillë të shfaqet, aq më lehtë mund të kurohet, pasi një trup i rritur nuk ka një efekt kaq të shkëlqyer rigjenerues si fëmija.
 • Struktura e hollë e lëkurës. Më shpesh, kjo sëmundje prek njerëzit me lëkurë të thatë. Meqenëse hollimi i lëkurës është dukshëm i ndryshëm nga ata që kanë llojin e lëkurës me vaj. Kjo është për shkak të sasisë së sebumit të sekretuar dhe mikrobeve që hyjnë në fytyrë. Sa më shumë që të veçohet, aq më pak të ngjarë të sëmuret.
 • Faktorët e jashtëm. Njerëzit të cilët mund të jenë në kontakt me kimikate, nëse kjo ndodh çdo ditë. Ata gjithashtu mund të vuajnë nga psoriaza, më shpesh ky faktor është një shkak i zakonshëm i sëmundjes. Kimikatet mund të përfshijnë: krem, sapun, kozmetikë, pastrues të fytyrës, etj.
 • Higjiena e tepërt. Kur përdorni produkte kimike dhe hidratoni më shumë se tre herë në ditë, mund të çojë në skuqje të mbrojtjes natyrale të lëkurës. Farë çon më tej në sëmundje.
 • Zakonet e këqija. Këto përfshijnë: alkoolizmin, pirjen e duhanit, drogën. Përdorimi i llojeve të tilla të substancave çon në përparimin e sëmundjes, ka një efekt të keq në lëkurë, dhe gjithashtu përkeqëson furnizimin e tij me gjak.
 • Sëmundja HIV. Njerëzit me këtë sëmundje janë më shumë se të prirur për psoriasis.
 • Medikamente. Me rritjen e ilaçeve ose keqpërdorimin e tyre, kjo sëmundje mund të përparojë shpejt.
 • Infeksioni. Nëse një person ka një infeksion të një infeksioni fungal të një dhie, atëherë gjatë përparimit të tij ose në fund të tij, psoriasis mund të ndodhë.
 • Ndryshimi i vendbanimit. Lëvizja e shpeshtë, rritja e ndotjes së mjedisit e gjithë kjo çon në këtë sëmundje.
 • Stresi. Ndryshimet e shpeshta nervore, stresi fizik dhe mendor, bëhen burime të mira të psoriasis.
 • Dëmtimi. Plagët e shpeshta, siç janë prerjet ose fshirja e dhive, më së shpeshti rezultojnë në hyrje dhe përhapje të mikrobeve, dhe më pas shenjat e para të psoriasis.
 • Alergji. E gjitha varet nga struktura e trupit të njeriut, psoriaza mund të ndodhë ose si shenja alergjike ose të veprojë si lezion pas një alergjie.

Zbatimi në kohë i kremit Zdorovye në trajtimin e psoriazës do të ndihmojë në parandalimin e shqetësimit dhe përkeqësimit të zhvillimit të kësaj sëmundjeje.

Ekipi ynë dikur u interesua për një trend të modës: tregtimin e kriptomonedhave. Tani arrijmë ta bëjmë shumë lehtë, kështu që fitojmë gjithmonë fitim pasiv falë informacioneve të brendshme për "pompat e kriptomonedhave" të ardhshme të publikuara në kanalin Telegram. Prandaj, ne i ftojmë të gjithë të lexojnë rishikimin e këtij komuniteti të kriptomonedhës "Sinjalet e pompës kripto për Binance".

Dermatologu Bazilevskaya (Genina) Anna Evgenievna, një trajner i certifikuar në teknologjinë lazer, ka më shumë se 13 vjet përvojë praktike në specialitetin e dermatologut.

Përvoja praktike e mjekut i lejon asaj që të heq lehtësisht lythat dhe të kryejë "konturimin e fytyrës". Gjithashtu, duke pasur përvojën e një kozmetologu, ajo mund të korrigjojë çdo ndryshim në lidhje me moshën tek pacienti i saj dhe të kryejë një operacion për rinovimin e fytyrës.

Anna Evgenievna Bazilevskaya është autorja e shumë artikujve tiparë mbi kozmetologjinë, përtërirjen, trajtimin e sëmundjeve të ndryshme të lëkurës dhe detoksifikimin e trupit.

Shto një koment