krem Zenidol për të eleminuar kërpudhat në thonjtë dhe lëkurën

krem Zenidol është një ilaç universal për eliminimin e pasojave të mikozës në këmbë dhe thonj, i zhvilluar në bazë të përbërësve bimorë. Përbërjet natyrore antimikrobike të përfshira në krem Zenidol ndihmoni në heqjen e kërpudhave pa dëmtuar mikroflorën e shëndetshme të lëkurës. Formula universale e kremës ju lejon të luftoni më shumë se 10 lloje të mikozës së thonjve dhe këmbëve. Droga nuk përmban përbërje sintetike, prandaj nuk kontribuon në prishjen e funksioneve vitale të zonave të shëndetshme të lëkurës.

krem Zenidol për të eleminuar kërpudhat në thonjtë dhe lëkurën

Mikoza (kërpudhat) e këmbëve është një nga sëmundjet infektive më të pakëndshme. Përveç ndikimit negativ në trup, kërpudhat ulin ndjeshëm cilësinë e jetës, për më tepër, është shumë e vështirë të heqësh qafe prej tyre edhe me trajtim afatgjatë dhe me cilësi të lartë. Diapazoni i gjerë i këtij lloji të mikroorganizmave patogjene dhe aftësia e lartë për të shndërruar kërpudhat e komplikon luftën kundër tyre, veçanërisht në fazat progresive të lezionit. Prandaj, u krijua një ilaç universal Zenidol në gjendje të heqë qafe mikozën në të gjitha fazat e manifestimit të kësaj sëmundjeje në një kohë të shkurtër.

Mekanizmi i veprimit të kremës Zenidol për kërpudhat

Dihet prej kohësh që këpucët e pakëndshme, veshja e zgjatur e materialeve sintetike, ecja zbathur, mosrespektimi i rregullave të higjienës personale, si dhe imuniteti i ulët mund të shkaktojnë infeksione mykotike të këmbëve. Krem Zenidol ndihmon në eliminimin e shkaktarit të mikozës dhe simptomave, domethënë:

 • Kruarje;
 • Djegia;
 • Peeling;
 • Thatësi;
 • Dhimbje;
 • Çarje;
 • Skuqje;
 • Ënjtje;
 • Shkarkimi i kërpudhave;
 • Kore;
 • Shtresim i lëkurës;
 • Hiperpigmentim;
 • Përhapeni në zonat ngjitur të lëkurës.

krem Zenidol për të eleminuar kërpudhat në thonjtë dhe lëkurën
krem Zenidol rikthen lëkurën pasi të shpëtojë nga faza aktive e infeksionit si më poshtë:

 • Promovon shërimin e çarjeve dhe rivendosjen e plotë të integritetit të lëkurës;
 • Formon një pengesë mbrojtëse në zona të shëndetshme, duke ngadalësuar depërtimin e patogjenëve në to;
 • Forcon imunitetin lokal të qelizave, duke parandaluar ri-infektimin.
 • Drogës është menduar për terapi që zgjat nga 2 deri në 6 javë. Krem Zenidol fillon të veprojë tashmë në ditët e para të aplikimit, dhe efekti zgjat të paktën 3 muaj pas anulimit.

Pse Zenidol më mirë se ilaçet e tjera për trajtimin e kërpudhave

Ka shumë mjete të ndryshme për trajtimin e mikozës në këmbë dhe thonj. Kjo përfshin si barnat lokale ashtu edhe ato sistemike. Sidoqoftë, jo të gjithë janë në gjendje të eleminojnë në mënyrë efektive problemin dhe të shpëtojnë pacientin nga sëmundja përgjithmonë. Krahasuar me analogët Zenidol ka shumë përparësi. Le të shqyrtojmë ato më të rëndësishme:

Xhel anti-kërpudhave (Candidol, Micinorm, Nomidol) premtojnë lehtësim të shpejtë dhe eliminimin afatshkurtër të infeksionit. Përbërja natyrale nuk dëmton qelizat e shëndetshme dhe funksionon me rrezik minimal të efekteve anësore. Sidoqoftë, forma e lëshimit në formën e një xheli nuk siguron depërtim të thellë në indet. Në këtë drejtim, efekti terapeutik i ilaçit është afatshkurtër. Formulimet e xhelit synojnë të lehtësojnë simptomat sesa trajtimin radikal. Përdorimi i fondeve të tilla nënkupton përdorim të shpeshtë, gjë që nuk është shumë e përshtatshme për pacientin. Këta dy faktorë janë të mjaftueshëm për të bërë një zgjedhje në favor të përgatitjeve të ditës, e cila është krem ​​Zenidol.

krem Zenidol për të eleminuar kërpudhat në thonjtë dhe lëkurën

Droga sistemike (tableta, kapsula) në trajtimin e mikozës lokale të këmbëve mund të shkaktojë në mënyrë të panevojshme zhvillimin e reaksioneve të padëshirueshme, duke përfshirë shkeljet e mikroflorës së organeve të brendshme dhe mukozave. Në fazat fillestare të sëmundjeve dhe lezioneve të zonave të vogla, duhet të ndalemi në përgatitjet e veprimit lokal (kremra, xhel). Forma e dozimit të xhelave është më pak efektive, pasi përqendrimi i lëndëve ushqyese në to është shumë më i ulët se në krem.

Përfitimet e kremës Zenidol para se barnat e tjera të jenë në vetitë e mëposhtme të dobishme:

 • Përbërja plotësisht natyrale e kremës;
 • Vetëm përbërësit natyralë më efektivë;
 • Përqendrim i lartë i përbërësve antimikrobikë;
 • Efekti terapeutik kryhet pa reagime të padëshiruara;
 • Mungesa e efektit të varësisë ndaj ilaçit;
 • Shkathtësia e produktit.

Përbërja dhe veprimi i përbërësve të kremit Zenidol

Zenidol përmban përbërësit e mëposhtëm bimor:

 • Vaji i pemës së çajit është një antiseptik natyral dhe i fuqishëm kundër shumë llojeve të baktereve, viruseve dhe kërpudhave. Veprimi fungicid sigurohet për shkak të përmbajtjes së lartë të terpeneve, të cilat shkatërrojnë strukturën e kërpudhave, shtypin aktivitetin e tyre jetësor, neutralizojnë sporet patogjene dhe parandalojnë ri-infeksionin. Efekti i aromaterapisë, bazuar në efektin e erës së vajit, gjatë trajtimit të zonave të prekura do të ndihmojë në rritjen e tonit të përgjithshëm të trupit dhe mbrojtjen nga patogjenët që ndikojnë në traktin respirator.
 • Ekstrakt Comfrey - aktivizon imunitetin lokal dhe rrit rezistencën ndaj mikroorganizmave patogjene. Jo vetëm që vret kërpudhat, por gjithashtu rikthen strukturën e lëkurës, përshpejton rritjen e thonjve dhe i bën ato më të qëndrueshme. Gjithashtu ka veti anti-inflamatore, lehtëson dhimbjet e kyçeve.
 • Ekstrakt dëllinje - ka veti të theksuara antifungale. Përdoret edhe për infeksione rezistente. Ashtu si vaji i pemës së çajit, ai ka veti antibakteriale dhe antivirale për shkak të përmbajtjes së lartë të fitoncideve.

Препарат Zenidol nuk përmban përbërës shumë alergjikë. Përmbajtja e vitaminave A, E, C ndihmon në forcimin e imunitetit lokal, zbutjen dhe lagështimin e lëkurës. Së bashku me elementët gjurmë (zink, selen), ato ofrojnë efekte antioksiduese. Duke neutralizuar radikalet e lira, ato rivendosin ekuilibrin acid-bazë të qelizave, e cila është një lloj mbrojtjeje kundër infeksioneve.

Aminoacidet e përfshira në krem ​​ndihmojnë për të rikthyer integritetin e lëkurës me çarje dhe shtresim.

Provat klinike të kremit dhe udhëzimet për përdorim

Zenidol krijuar në laboratorë modernë duke përdorur nanoteknologjinë. Ato bëjnë të mundur llogaritjen e raportit të përbërësve aktivë dhe ndihmës me një saktësi të atomeve. Zhvillimi duke përdorur këtë metodë eliminon rrezikun e tejkalimit të dozës terapeutike të secilit prej përbërësve, i cili siguron veprimin më efektiv dhe të sigurt.

Mungesa e përbërësve sintetikë të detyrueshëm eliminon bllokimin e poreve dhe lejon që substancat aktive të depërtojnë thellë në lëkurë. Kjo siguron një efekt terapeutik afatgjatë të ilaçit.

Indikacionet për përdorimin e Zenidol

Препарат Zenidol të destinuara për trajtimin e të gjitha llojeve të mikozave të shkaktuara nga një grup dermatofitësh, përfshirë. onikomikoza (infeksioni kërpudhor i thonjve) dhe dermatomikoza (infeksioni kërpudhor i lëkurës). Disa patogjenë:

 • Trichophyton rubrum;
 • Trichophyton interdigitale;
 • Trichophyton tonsurans;
 • Epidermophyton floccosum;
 • Tinea unguium;
 • Microsporum canis;
 • Trichophyton rubrum dhe Trichophyton interdigitale shkaktojnë krimb të unazës të njohur si këmbë atleti. Gjithashtu do të thotë Zenidol mund të përdoret edhe për mikozën e pëllëmbëve dhe thonjve të duarve.

Kundërindikimet dhe efektet anësore:

 • Intolerancë individuale ndaj përbërësve;
 • Mosha deri në 14 vjet.
 • Përdorni me kujdes gjatë shtatëzënësisë dhe laktacionit. Para përdorimit, sigurohuni që të konsultoheni me një specialist.
 • Nuk rekomandohet të përdoret në të njëjtën kohë Zenidol me ilaçe të tjera antifungale.

Kur përdorni kremin sipas udhëzimeve, efektet anësore zakonisht nuk shfaqen. Sidoqoftë, ka pasur raste me simptomat e mëposhtme pas fillimit të përdorimit:

 • Kruarje e lehtë;
 • Skuqje e lëkurës;
 • Dritë e lehtë.

Nëse ndodhin këto ose reagime të tjera, ndaloni përdorimin e kremit Zenidol dhe konsultohuni me mjekun tuaj.

Mënyrat e aplikimit të kremës Zenidol për trajtimin e kërpudhave

Për të arritur një efekt të qëndrueshëm terapeutik, është e nevojshme të aplikoni një krem Zenidol dy deri në tre herë në ditë në zonën e prekur të lëkurës ose gozhdës. Dorezat rekomandohen për të minimizuar rrezikun e ndotjes së zonave të tjera. Pas aplikimit të kremit, duart duhet të lahen mirë me sapun dhe më pas të trajtohen me një solucion dezinfektues.

Kohëzgjatja e përdorimit të ilaçeve përcaktohet individualisht për secilin pacient. Prandaj, kur blini një krem ​​në faqen e internetit të prodhuesit, duhet t'i bëni pyetjet e nevojshme këshilltarit. Kohëzgjatja minimale e terapisë është 10 ditë. Krem Zenidol mund të përdoret në trajtim kompleks së bashku me barna sistemike, nëse është e nevojshme.

krem Zenidol për të eleminuar kërpudhat në thonjtë dhe lëkurën

Rishikimet e klientëve dhe mendimet e mjekëve mbi përfitimet e kremit Zenidol

Administrimi i Faqes obzoroff.info përdor rishikimet e klientëve për kremin Zenidol gjenden në mediat sociale: reddit, facebook, pinterest:

Arnold:

Unë merrem me sport dhe e di nga afër se çfarë është këmba e një atleti. Nuk mund t'ju them se sa shqetësime më solli kjo sëmundje e tmerrshme. Jo vetëm që nuk mund të ecja pa çorape edhe në verë, për shkak të faktit se lëkura po copëtohej, dhe madje aroma krijoi shumë komplekse. Nevoja për këpucë gjatë stërvitjeve të gjata nuk lejoi "ventilimin" e këmbëve, të cilat kontribuan në infeksionin e kërpudhave. Provova shumë ilaçe, madje piva pilula, por efekti ishte i përkohshëm dhe gjendja e lëkurës nuk u përmirësua. Çarjet dhe flaking mbetën edhe kur faza aktive u shtyp. Dikur miku im, gjithashtu një sportist, solli kremin Zenidol nga jashtë. Fillova ta lyej në lëkurën e pastruar para dhe pas trajnimit dhe para gjumit. Pas vetëm tre ditësh, lëkura fitoi një pamje më të shëndetshme, kruajtja dhe lëkura u zhduk. Kanë kaluar 2 muaj, nuk ka simptoma, por unë vazhdoj të përdor ilaçin si masë parandaluese. Unë jam shumë i kënaqur dhe do t'ua rekomandoja këdo që vuan nga kërpudhat.

Thomas:

Prindërit e moshuar gjithnjë e më shumë po ankohen për kruajtje midis gishtërinjve. Ekzaminimi zbuloi praninë e kërpudhave. Mjeku këshilloi kremin Zenidol, i cili tha të vinte për kontroll brenda 2 javësh. Të gjitha rekomandimet e mjekut u ndoqën. Tashmë pas përdorimit të parë, prindërit ndiheshin të lehtësuar dhe në kontroll testet për kërpudhat ishin negative. Shumë faleminderit mjekut dhe prodhuesve të ilaçit cilësor!

Silvia:

Këtë vit ajo pësoi disa herë infeksione virale. Asnjëherë nuk e dija se çfarë është një kërpudhat, por kësaj here këmbët më kruhen aq shumë sa që e krehja derisa të rrjedh gjak. Dermatologu tha se kjo ishte për shkak të imunitetit të ulur dhe triko sintetike që unë vesh çdo ditë. Ishte shumë e pakëndshme të shihja këmbët e mia të skuqura dhe të kruara. Por për fat të mirë, ajo u hoq shpejt nga kërpudhat falë kremit Zenidol. Tashmë që nga ditët e para ndjeva lehtësim, u ktheva plotësisht në jetën normale në rreth një javë. Dhe tani marr triko vetëm nga materiale natyrore.

Angelina:

Unë punoj në një sallon bukurie dhe bëj manikyr dhe pedikyr çdo ditë. Si masë higjienike dhe parandaluese, unë përdor kremin Zenidol së bashku me dezinfektuesit. Hidraton dhe ushqen në mënyrë të përsosur lëkurën, dhe më e rëndësishmja, krijon një pengesë mbrojtëse kundër mikrobeve. Unë gjithashtu ua rekomandoj klientëve që vërejnë shenja të një infeksioni mykotik.

Mendimi i mjekut për efektivitetin e ilaçit

krem Zenidol për të eleminuar kërpudhat në thonjtë dhe lëkurën

Mark Sanders, dermatolog:

Në dermatovenerologji, çdo ditë duhet të merreni me lloje të ndryshme të infeksioneve kërpudhore të lëkurës dhe thonjve. Fatkeqësisht, ky lloj mikroorganizmi është ngjitës dhe shumëzohet me shpejtësi. Ndërsa hulumtoja risitë e ndërmarrjeve farmaceutike, tërhoqa vëmendjen te kremi Zenidol. Një formulë krejt natyrale, vaji im i preferuar i pemës së çajit dhe pacientët e kënaqur - gjithçka që çdo mjek mund të ëndërrojë. Droga ndihmon vërtet për të kuruar infeksionet mykotike në një periudhë të shkurtër dhe efekti zgjat për një kohë të gjatë. Përveç kësaj, kremja është ideale për parandalimin e infeksioneve të kërpudhave. Unë patjetër rekomandoj ta përdorni atë në simptomat e para të mikozës.

Ku të blej Zenidol me zbritje?

Çmim Zenidol është 39 euro për pako. Kremin mund ta porosisni në faqen zyrtare të prodhuesit. Droga nuk shitet në dyqanet online dhe farmacitë për arsyet e mëposhtme:

 • Rreziku i përhapjes së falsifikimeve;
 • Përqindje e lartë e ngarkuar nga ndërmjetësit për çmimin fillestar të kremit;
 • Shitja e produkteve të skaduara.

Bleni krem Zenidol në dispozicion me zbritje në 19 vende evropiane. Nëse vendosni një porosi në faqen zyrtare të internetit, atëherë klientët e rinj mund të kursejnë deri në 50% të kostos totale të kremit. Sapo të lini informacionin tuaj të kontaktit në faqen e internetit të prodhuesit, brenda 10-15 minutash menaxheri i kompanisë do t'ju kontaktojë për të sqaruar adresën e dorëzimit. Ai gjithashtu do të japë këshilla falas për çështje që lidhen me përdorimin e kremës në trajtimin e sëmundjeve të kërpudhave.

krem Zenidol për të eleminuar kërpudhat në thonjtë dhe lëkurën

Kur porosia të dorëzohet në adresën tuaj, kontrolloni datën e skadimit dhe paraqitjen e paketës. Nëse ka shenja të mallrave të rreme ose të skaduara, kontaktoni menaxherin e kompanisë për udhëzime mbi kthimin dhe / ose shkëmbimin e mallrave. Para se të zgjidhni një ilaç për kërpudhat, këshillohuni me një specialist.

Ekipi ynë dikur u interesua për një trend të modës: tregtimin e kriptomonedhave. Tani arrijmë ta bëjmë shumë lehtë, kështu që fitojmë gjithmonë fitim pasiv falë informacioneve të brendshme për "pompat e kriptomonedhave" të ardhshme të publikuara në kanalin Telegram. Prandaj, ne i ftojmë të gjithë të lexojnë rishikimin e këtij komuniteti të kriptomonedhës "Sinjalet e pompës kripto për Binance".

Dermatologu Bazilevskaya (Genina) Anna Evgenievna, një trajner i certifikuar në teknologjinë lazer, ka më shumë se 13 vjet përvojë praktike në specialitetin e dermatologut.

Përvoja praktike e mjekut i lejon asaj që të heq lehtësisht lythat dhe të kryejë "konturimin e fytyrës". Gjithashtu, duke pasur përvojën e një kozmetologu, ajo mund të korrigjojë çdo ndryshim në lidhje me moshën tek pacienti i saj dhe të kryejë një operacion për rinovimin e fytyrës.

Anna Evgenievna Bazilevskaya është autorja e shumë artikujve tiparë mbi kozmetologjinë, përtërirjen, trajtimin e sëmundjeve të ndryshme të lëkurës dhe detoksifikimin e trupit.

Shto një koment