Tinedol - krem ​​për trajtimin e kërpudhave të thonjve dhe eliminimin e mikozës në këmbë

Krem për këmbë Tinedol siguron kujdesin e këmbës, ndihmon në kurimin e mykozës, largon kruajtjen dhe neutralizon erën. Formula unike e barit është e patentuar dhe përfshin përbërës aktivë me origjinë natyrore (Farnesol Tinedol dhe Climbazole), vitamina dhe vajra të bimëve medicinale.

Tinedol - krem ​​për trajtimin e kërpudhave të thonjve dhe eliminimin e mykozës në këmbë

Kompania prodhuese e kësaj zgjidhje të re antifungale garanton krem ​​me performancë të lartë Tinedol në trajtimin e infeksioneve kërpudhore të lëkurës së këmbëve dhe thonjve. Vaji ka kaluar teste laboratorike dhe prova klinike, ka të gjitha çertifikatat e nevojshme, përfshirë një dokument që konfirmon pajtueshmërinë me EAC, i cili është bashkëngjitur në fund të këtij neni.

Ka shumë komente pozitive në lidhje me përdorimin e vajit Tinedol, të cilat janë postuar nën raportin e një parazitologu të kategorisë më të lartë të Qendrës Ruse për Parasitologjinë, Orlov Boris Vladimirovich në faqen e Enciklopedisë Mjekësore, ku metodat e trajtimit të kërpudhave dhe pasojat e mundshme merren parasysh nëse pamja e saj nuk parandalohet me kohë.

Elena Malysheva bëri një përmbledhje të shkurtër të drogës Tinedol në program Jetoni të shëndetshëm për mënyrën se si ndihmon në kurimin e sëmundjeve të kërpudhave, si dhe sugjerime për parandalimin e tyre.

Mimi i kremës Tinedol dhe si ta blejmë atë në Evropë

Drogës është në dispozicion në tuba 75 ml, çmimi i kremit Tinedol në këto vende është:

 • Në Rusi - 989 rubla.
 • Në Ukrainë - 400 hryvnia.
 • Në Republikën e Bjellorusisë - 280 mijë rubla bjelloruse.
 • Në Kazakistan - 5400 tenge.
 • Në Armenia - dramë 13880.
 • Në Uzbekistan - 98 mijë soma.
 • Në Kirgistan - 1410 som.
 • Në Evropë - 40 euro.

Meqenëse ky ilaç për kërpudhat e këmbëve është një risi në tregun farmaceutik, ajo ende nuk ka arritur në farmaci. Për të blerë Tinedol Isshtë e mundur vetëm përmes Internetit, në faqen e internetit të përfaqësuesit zyrtar. Gjithashtu në internet ekziston mundësia që të lexoni rishikime në lidhje me drogën Tinedol, të shkoni në faqen e internetit të shpërndarësit në vendet e CIS me këtë lidhje.

Faqja e prodhuesit Tinedol nga kërpudhat për të blerë

Bleni krem ​​për trajtimin e mykozës Tinedol me zbritje është e mundur në vendet e Bashkimit Evropian dhe Azisë. Në territorin e secilit vend, dorëzimi nga një shpërndarës zyrtar është i vlefshëm, lidhjet në faqet për vendosjen e një porosie tregohen në formën e një liste:

Tinedol blej me një zbritje

Menaxheri i kompanisë telefonon numrin e kontaktit të klientit, specifikon adresën e dorëzimit të mallrave. Për banorët e Evropës, lëshohet një produkt analoge i quajtur Nomidol, i cili përshkruhet në detaje në revistën MedEurope.info.

Veprim kremi Tinedol për trajtimin e mykozës

Sëmundjet dermatologjike të shoqëruara me kërpudhave shpesh prekin lëkurën e këmbëve dhe thonjve. Dhe të gjithë janë në rrezik të infeksionit, pasi mykozat transmetohen nëpër shtëpi. Mjafton të provosh këpucët e dikujt tjetër ose të ecësh në dyshemenë e lagur në saunë pa pantofla. Në rast të infeksionit, sëmundja do ta bëjë veten të ndjehet shumë shpejt - thonjtë do të ndryshojnë ngjyrën dhe do të bëhen të brishtë, do të shfaqen kruarje, acarim, lëkura do të fillojë të zhvishet.

Disa njerëz në raste të tilla shkojnë për ndihmë te një dermatolog, ndërsa të tjerët përpiqen të heqin qafe problemin më vete. Mikozat janë të vështira për tu trajtuar, por nëse konsideroni me kujdes higjenën personale dhe përdorni agjentë të mirë antifungal, shanset për të mposhtur sëmundjen janë shumë të larta.

Një nga mjetet më efektive për të luftuar mykozën e këmbës në shtëpi është kremi medicinal Tinedol dhe Sangridok me betulin, të cilat kanë këto veti medicinale:

 • Shkatërron kërpudhat.
 • Përmirëson gjendjen e lëkurës, heq lëkurën.
 • Lehtëson djegien dhe kruajtjen.
 • Nuk lejon erë.
 • Parandalon zhvillimin e mykozës.

efekti i aplikimit tinedol

Përparësitë e kremës Tinedol dhe efekti i përdorimit të tij

Kur një kërpudhat parazitare merr në lëkurë, zhvillohet mycosis - një sëmundje me simptoma jashtëzakonisht të pakëndshme. Fatkeqësisht, shumica e agjentëve antifungal nuk kanë një efekt kompleks dhe nuk e eleminojnë plotësisht sëmundjen.

Pra, ilaçe të njohura Micinorm dhe Akriderm zbutin simptomat e onikomikozës, por nuk kanë asnjë efekt në agjentin shkaktar të sëmundjes. Djegia, thërrmimi i thonjve dhe erë zhduken për një kohë, por kërpudhat tinëzare mbeten të gjalla. Dhe kjo do të thotë që herët a vonë sëmundja do të bëhet përsëri aktive.

Ka ilaçe për të vrarë patogjenin. Këto përfshijnë Lamisil, Loceryl, Exoderil, Terbinafine. Por të gjitha këto fonde prekin vetëm sipërfaqen e lëkurës, kështu që jo të gjitha kërpudhat shkatërrohen menjëherë. Për të hequr qafe plotësisht patogjenin, është e nevojshme të aplikoni ointments derisa shtresat e sipërme të lëkurës të bëhen keratinizohen dhe të bien larg. Kjo do të thotë, kursi i trajtimit kërkon shumë kohë.

Pomada inovative Tinedol ka një efekt të dyfishtë - eliminon simptomat e pakëndshme dhe shkatërron plotësisht patogjenin. Zhvilluesi i mjetit është Benefit LLC dhe prodhohet nga INAT-PHARMA LLC.

Në varësi të të gjitha rregullave të përdorimit, prodhuesi garanton një kurë të përhershme për mykozë. Ilaçi u zhvillua për trajtim në shtëpi, kështu që nuk është e nevojshme të vëzhgohet nga një dermatolog.

Kundërindikimet mjete Tinedol absolutisht jo. Të gjithë përbërësit e vajit janë me origjinë bimore, nuk shkaktojnë efekte anësore dhe janë plotësisht të padëmshëm për shëndetin.

Përbërja e kremës Tinedol për trajtimin e kërpudhave u zgjodh duke marrë parasysh vetitë që ka çdo përbërës individualisht. Për më tepër, secila përbërës plotëson dhe rrit efektin e të tjerëve.

Efekti kryesor i përdorimit të vajit Tinedol është antifungal. Gjithashtu hidraton dhe zbut lëkurën e këmbëve. Duke u kujdesur rregullisht këmbët tuaja me këtë produkt, do të heqni qafe plasaritjet në thembrat tuaja dhe nuk do të dëmtojë më të hapni ato. Me ngarkesa të zgjatura në këmbë, shpesh duhet të ndjeni se thembra digjen fjalë për fjalë, duke kërkuar ftohje dhe hidratues. krem Tinedol lehtësoni shpejt stresin dhe ju japin një ndjenjë rehati. 

A ka vaji kundërindikacion?

Siç është përmendur tashmë, vaj Tinedol plotësisht i sigurt, sepse përbëhet vetëm nga përbërës natyralë. Kufizimi i vetëm për përdorimin e tij është intoleranca individuale e një prej përbërësve bimor. 

Përbërja dhe përbërësit e kremës

Formula e patentuar e kësaj krem ​​antifungal përfshin përbërësit aktivë të mëposhtëm:

 • Farnesol. Ky komponent shkatërron në mënyrë efektive kërpudhat.
 • Klimbazol. Një përbërës tjetër antikungjent.
 • Vitamina E. ushqen lëkurën e këmbëve, e zbut atë dhe nuk lejon që ajo të zhvishet.
 • Vajrat thelbësorë të bimëve, përfshirë vajin e specave. Refreson dhe zbut lëkurën, heq lodhjen, tonet, neutralizon një erë të pakëndshme.
 • Glicerina, lanolina dhe dylli. Baza e këtyre tre përbërësve nxit depërtimin e substancave aktive në të gjitha shtresat e lëkurës, zbut mirë këmbët e trashë.

Si pjesë e kremës Tinedol mungojnë të gjithë elementët shtesë që zakonisht rrisin shumë koston e fondeve të tilla. Formula përfshin vetëm ato substanca që kanë një efekt të vërtetë në trajtimin e sëmundjeve kërpudhore të këmbëve.

Përbërja e kremës për trajtimin e mykozës Tinedol dhe udhëzimet për përdorimin e tij mund të shihen në fotot e mëposhtme:

Aplikim Tinedol dhe kushtet e ruajtjes

Përbërja Tinedol dhe Krijuesi

 Udhëzime për krem Tinedol

Produkti është në dispozicion në tuba të paketuara në kuti kartoni. Çdo paketë duhet të përmbajë një përshkrim të kremës me udhëzime të hollësishme për përdorimin e saj. Nuk është e vështirë të përdoret vaji, ata e kryejnë procedurën në këtë mënyrë:

 • Një sasi e vogël vaji shpërndahet mbi lëkurën e thatë.
 • Fërkoni derisa produkti të zhytet plotësisht.
 • Krem pas aplikimit nuk lahet.

Dermatologët i kushtojnë vëmendje pacientëve që përdorin vaj Tinedol, mbi rëndësinë e higjenës personale. Aplikoni kremin Tinedol vetëm në këmbët e peshqirit të larë mirë dhe të tharë me kujdes. Fërkoni ilaçin në lëkurën e këmbëve me kujdes, me lëvizje masazhi.

Ndiqni udhëzimet për përdorim, dhe më pas vajin Tinedol Do të ketë efekt maksimal, lehtëson kërpudhat dhe u jep këmbëve një ndjenjë rehati.

E rëndësishme! Gjatë rrjedhës së trajtimit, provoni të ndryshoni çorapet sa më shpesh që të jetë e mundur për të zvogëluar gjasat e rindërtimit me kërpudhat.

Mbështetuni në kurimin e menjëhershëm nuk ia vlen. krem Tinedol përbëhet nga përbërës natyralë që veprojnë butësisht, gradualisht. Jini të durueshëm, përdorni ilaçin rregullisht dhe pas një kohe do të ketë një kurë të përhershme për mykozë.

Mendimi i mjekut për ointments nga kërpudhat Tinedol

Një fotografi e certifikatës Tinedol është paraqitur më poshtë.

çertifikatë tinedol

Ekipi ynë dikur u interesua për një trend të modës: tregtimin e kriptomonedhave. Tani arrijmë ta bëjmë shumë lehtë, kështu që fitojmë gjithmonë fitim pasiv falë informacioneve të brendshme për "pompat e kriptomonedhave" të ardhshme të publikuara në kanalin Telegram. Prandaj, ne i ftojmë të gjithë të lexojnë rishikimin e këtij komuniteti të kriptomonedhës "Sinjalet e pompës kripto për Binance".

Dermatologu Bazilevskaya (Genina) Anna Evgenievna, një trajner i certifikuar në teknologjinë lazer, ka më shumë se 13 vjet përvojë praktike në specialitetin e dermatologut.

Përvoja praktike e mjekut i lejon asaj që të heq lehtësisht lythat dhe të kryejë "konturimin e fytyrës". Gjithashtu, duke pasur përvojën e një kozmetologu, ajo mund të korrigjojë çdo ndryshim në lidhje me moshën tek pacienti i saj dhe të kryejë një operacion për rinovimin e fytyrës.

Anna Evgenievna Bazilevskaya është autorja e shumë artikujve tiparë mbi kozmetologjinë, përtërirjen, trajtimin e sëmundjeve të ndryshme të lëkurës dhe detoksifikimin e trupit.

Shto një koment