Micinorm për trajtimin e kërpudhave të pllakës së thonjve dhe lëkurës së këmbëve

Në këtë përmbledhje, ne do të detajojmë se çfarë kremi është Micinorm për trajtimin e kërpudhave të pllakës së thonjve dhe lëkurës së këmbëve. Me fjalë të tjera Micinorm është një krem ​​micellar për luftimin e infeksioneve të kërpudhave dhe zhvishem të lëkurës në këmbë dhe defekte të tjera kozmetike. Për shembull, kandidiaza, mykoza dhe onikomikoza janë diagnoza të bëra nga 90% e njerëzve, pavarësisht nga mosha dhe gjinia e tyre. Sëmundjet trajtohen me ilaçe me një spektër të gjerë veprimi, të cilat shkatërrojnë agjentin shkaktar të problemit, përshpejtojnë restaurimin e indeve të prekura dhe forcojnë sistemin imunitar. Stafi redaktues i revistës Obzorofoff beson se kremi antifungal plotëson të gjitha këto kritere Micinorm.

Mitsinorm - krem ​​antifungal

Ne ju rekomandojmë që të studioni në detaje indikacionet dhe kundërindikimet ndaj produktit, efektet anësore të mundshme, në mënyrë që të bëni trajtimin me efektivitetin më të madh. Nga ky përmbledhje, ju mund të mësoni se si ta porosisni Mitsinorm dhe ta aplikoni atë për infeksione kërpudhore të këmbës.

Shtë e nevojshme të studiohen në detaje indikacionet dhe kundërindikimet ndaj produktit, efektet anësore të mundshme në mënyrë që të zhvillohet trajtimi me efektivitetin më të madh. Nga ky përmbledhje mund të mësoni se si të porosisni Micinorm dhe aplikojeni atë për infeksione kërpudhore të këmbës.

Efektiviteti i trajtimit të mycosis me kremin Mitsinorm

Parimi i kremës Micinorm nga kërpudhat

Përbërësit e kremës Mitsinorm karakterizohen nga disa spektra veprimi:

 • antimykotik;
 • immunomodulating;
 • rigjeneruar;
 • anti-inflamator.

xhel Micinorm Itshtë përshkruar për të eliminuar format e përparuara të mycosis, duke vazhduar me simptoma të theksuara.

E rëndësishme! Për dallim nga agjentët e tjerë farmakologjikë, pomadë eliminon jo vetëm shenjat e sëmundjes, por edhe shkakun e shfaqjes së saj. Ilaçi shkatërron të gjitha llojet e njohura të kërpudhave dhe është i përshtatshëm për njerëzit e çdo moshe.

Mjeti ka për qëllim përdorimin e kurseve. Pas kursit ditor 30 të terapisë së kërpudhave të thonjve me krem Micinorm vërejti:

 • përshpejtimi i furnizimit me gjak në ekstremitetet e poshtme;
 • heqja e thatësisë dhe zhvishem në thembra, e cila ndodh kur infektohet me grimca patogjene;
 • zhdukja e një erë të pakëndshme nga këmbët;
 • zhdukja e simptomave të alergjisë në epidermë (zhvishem, kruajtje dhe acarim);
 • forcimi i gozhdës dhe normalizimi i rritjes së tij.

Parimi i kremës nga kërpudhat

Avantazhet e Mitsinorm mbi analogët dhe metodat tradicionale

Për të luftuar kandidaturën, mund të përdorni ilaçe të tjerë antimikotikë, të disponueshëm në formën e xhelave dhe vajrave. Mund të mësoni më shumë rreth tyre në faqen tonë të internetit Obzoroff.info.

Për shembull, krem Tinedol përbëhet nga përbërës bimorë që veprojnë shpejt në grimcat patogjene. Rezultati i përdorimit të tij do të jetë i dukshëm brenda 1-2 muajve. Mitsinorm jo vetëm që eliminon simptomat e sëmundjes, por gjithashtu parandalon rikthimin e problemit shumë më efektivisht sesa xhel Tinedol. Kjo arrihet përmes përfshirjes së përbërësve natyralë me një efekt të fuqishëm imunostimulues. Pas përdorimit të Mitsinorm sipas rishikimeve të mjekëve, përkeqësimet e kandidaturës dhe onikomikoza nuk diagnostikohen.

Për të luftuar mykozën, vaji në formën e një llak shpesh përshkruhet Sangridok. Ndihmon për të kapërcyer çdo lloj mykoze në një kohë të shkurtër. Dermatomikoza sangridok përmban substanca aktive natyrore që nuk shkaktojnë reaksione anësore nga epidermë. Në mënyrë që ilaçi të fillojë të veprojë, është e nevojshme të përgatitet zona e trajtuar: të pastrohet shtresa e sipërme e indit të dëmtuar. Pa procedura përgatitore, vajrat përbërës nuk do të jenë në gjendje të arrijnë në vendin e infeksionit. Kjo nuk kërkohet kur përdorni Mitsinorm.

Ku të blej Micinorm në Evropë

Furnizuesi nuk i shet mallrat përmes farmacive, sepse kjo shmang rritjen e çmimit për produktin. Mund ta blini Mitsinorm në mënyrë anonime në internet. Për të blerë këtë vaj të parfumuar, duhet të shkoni në faqen zyrtare të prodhuesit dhe të plotësoni një aplikacion në faqen kryesore të tij. Në fushën e aplikacionit ju duhet të shkruani të dhënat tuaja personale dhe të kontaktit (Emri dhe numri i telefonit në formatin ndërkombëtar).

Bleni krem Micinorm me një zbritje është e mundur në vendet e Bashkimit Evropian dhe CIS.

blej Micinorm me zbritje

Në 5-10 minuta pas plotësimit të aplikacionit, një konsulent do të kontaktojë blerësin, i cili do të flasë për promovimet aktuale dhe mundësitë e blerjes së Mitsinorm me një zbritje. Mallrat mund të dorëzohen në çdo rajon të Rusisë dhe Ukrainës, ku ka një zyrë postare.

Kostoja e produktit është shumë më e ulët se ajo e përgatitjeve të reklamuara për eleminimin e kandidaturës së këmbës. Ju mund ta blini Mitsinorm në Rusi me një çmim prej 147 rubla për paketë. Mimi i një kursi të terapisë me krem Micinorm në Ukrainë do t'ju kushtojë pothuajse 500 hryvnia. Prodhuesi gjithashtu ofron një zbritje prej 30 deri në 50%, në varësi të porositjes së një kursi të plotë të trajtimit.

E rëndësishme! Krijuesit e kremrave nuk kërkojnë kurrë parapagim. Pagesa për ilaçin e marrë kryhet vetëm pasi ta keni marrë personalisht në duart tuaja!

Struktura e përgatitjes Micinorm

Препарат Micinorm përfshin ekstrakte të bimëve medicinale të mbledhura në rajone ekologjikisht të pastra dhe vajra esencialë. Përbërësit e perimeve të kremës Mitsinorm zgjidhen në atë mënyrë që të forcojnë efektin terapeutik të njëri-tjetrit. Me përdorim të zgjatur të xhelit, nuk ka varësi nga ana e trupit. Krem përmban vitamina që promovojnë shërimin e lëkurës së këmbëve. Komponentët kryesorë të Mitsinorm tregohen në figurë:

Struktura e përgatitjes Micinorm

E rëndësishme! Produkti është në dispozicion në kontejnerë të bërë nga materiali të errët. Kjo parandalon përkeqësimin e ilaçit nën ndikimin e faktorëve të jashtëm (nxehtësia dhe rrezet ultravjollcë).

Indikacionet dhe kundërindikimet

Shpesh njerëzit injorojnë shenjat e para të një infeksioni fungal, duke i atribuar manifestimeve të pakëndshme mungesës së vitaminës dhe veshjes së këpucëve të pakëndshme. Ata nuk e dinë që procesi patologjik po përhapet gradualisht në inde të shëndetshme. Prandaj, kur shfaqen shenjat e para të kandididisë, duhet të veproni menjëherë.

Mitsinorm ia vlen të blini kur:

 • kruajtje midis gishtërinjve;
 • skuqje dhe ënjtje e lëkurës së këmbëve;
 • çarje dhe zhvishem në thembra;
 • ndryshimet në formën dhe ngjyrën e gozhdës.

Përbërësit e ilaçit nuk hyjnë në rrjedhën e përgjithshme të gjakut. Për këtë arsye, ajo mund të përdoret nga pothuajse të gjithë njerëzit. Ilaçi nuk përdoret vetëm në prani të reaksioneve alergjike ndaj përbërësve të tij.

pirun i jashtëm i kremës nga mykoza

Udhëzime për përdorim Mitsinorm

Para aplikimit të ilaçit, këmbët janë avulluar në ujë të ngrohtë me shtimin e sapunit të lavanderisë dhe sode. Mitsinorm aplikohet në një shtresë të hollë në zonat e dëmtuara me lëvizje të lehta masazhi. Epiderma është masazhuar për 2-3 minuta në mënyrë që substancat aktive të vajit të depërtojnë më thellë në vendin e infeksionit.

Procedura e aplikimit përsëritet 2 një herë në ditë, në raste të rënda deri në 3 herë. Kohëzgjatja mesatare e terapisë është javë 3-4. I gjithë kursi do të kërkojë paketim 2-3. Mbetjet e produktit nuk kanë nevojë të hiqen me peceta, sepse është zhytur në dermis në disa minuta. Sipas rishikimeve të klientëve, krem Micinorm Nuk lë një film të yndyrshëm në trup.

Krem nga kërpudhat Mitsinorm 30 ml

Mendimi i mjekëve dhe vlerësimeve të klientëve në lidhje me Mitsinorm

Blerësit kanë lënë shumë vlerësime pozitive në forume në Mitsinorm. Ata shënojnë rezultatet e mëposhtme nga terapia:

 • mirëqenia e përgjithshme;
 • përmirësimi i pamjes së lëkurës dhe pllakave të thonjve në këmbë;
 • eleminimi i aromës së pakëndshme nga këmbët.

Mendimi i mjekut për kremin Mitsinorm

Kur shkruajnë komente për këtë ilaç, redaktorët e ditarit mjekësor Obzoroff.info përdoren vlerësime dhe blerës të vërtetë rreth Mitsinorm dhe mendimet e mjekëve të botuar në rrjetet sociale dhe në forume tematike. Teksti i komenteve paraqitet në formën e tij origjinale, me drejtshkrim dhe pikësim të ruajtur:

Profesor, Anëtar Nderi i Shoqatës Gjermane të Sëmundjeve Dermovenerologjike të Ushtrisë Gjermane, Ulrike Blum - Peitava:

Në ushtri, onikomikoza diagnostikohet në çdo 2 ushtarë. Më parë, kemi përdorur locione uthull për të eliminuar shenjat e një shkelje. Rezultati nga veprime të tilla nuk u vërejt, kështu që kalova në metoda radikale dhe u pajtova personalisht me Kolonelin e Përgjithshëm për t'u siguruar ushtarëve një ilaç të fuqishëm antimikotik. Instituti Sanitar-Teknik furnizon rregullisht kremin Mitsinorm për ushtarët gjermanë, i cili është ekonomik dhe efektiv pas disa javësh përdorimi. Falë formulës unike të drogës, qindra djem të rinj u shpëtuan nga problemi.

Valery, 55 vjet:
Mikoza preket nga 2 e shputës së madhe. Nuk i kushtova vëmendje një defekti kozmetik, derisa fillova të merrja ARVI vazhdimisht. Gjatë një vizite te mjeku zbulova se dobësimi i imunitetit tim lidhet drejtpërdrejt me onikomikozën. Patogjenët mund të hyjnë në lëkurë nga pllaka e gozhdës, duke shkaktuar dëme në të, dhe prej andej në gjak. Mora ilaçin e duhur për luftën kundër defektit në internet dhe gjeta reklama Micinorm në internet. Gozhda fitoi një ngjyrë të shëndetshme 2 javë pas përdorimit të ilaçit. Përmirësim i përgjithshëm i mirëqenies është vërejtur në 1 muaj pas trajtimit.

Tatyana, 37 vjet:
Nëna ime ka të gjitha gishtërinjtë e saj të prekur nga një kërpudhat. Mungon praktikisht asgjë nga pllaka. Vajrat dhe llakët e shtrenjtë nuk ndihmuan, dhe nga pilulat u sëmur. Një i afërm na këshilloi për Mitsinorm dhe ndihmoi ta porosisnim përmes faqes zyrtare të internetit. Pas 2 javësh, thonjtë e nënës filluan të rriteshin normalisht, deformimi i tyre u zhduk. Kam porositur edhe 2 pako me krem ​​në mënyrë që ajo të trajtohej gjatë gjithë kursit.

Shqyrtime të vërteta të klientit në lidhje me Mitsinorm Në internet mund të shihni komente negative rreth Micinorm... Më shpesh ato lihen nga njerëzit që blenë një produkt të rremë. Mungesa e një rezultati nga ilaçet në 90% është për shkak të blerjes së një produkti jo origjinal dhe në 10% - për shkak të veshjes së pahijshme të xhelit. Këtu, për shembull, është një imazh se si duket një falsifikim i Mitsinorm, të cilin shumë nuk e blenë në faqen zyrtare të internetit!

Krem Mitsinorm i rreme

Agjentët antifungal

Infeksionet mikotike (mikozat) shkaktohen nga lloje të ndryshme të kërpudhave dhe ndahen në sipërfaqësore dhe të thella. Mikozat sipërfaqësore prekin lëkurën, thonjtë, flokët dhe mukozat e dukshme, pasi klasifikohen në dy grupe të mëdha, përkatësisht kandidiaza dhe dermatofitoza. Agjenti shkaktar më i zakonshëm i izoluar në lloje të ndryshme të kandidiazës është Candida albicans. Dermatofitoza shkaktohet nga lloje të ndryshme të kërpudhave (mikrosporium, trikofiton, epidermofiton), të cilat tregojnë një tendencë të theksuar të parazitiranës në indet e treguara të keratinës.

Infeksionet mykotike të thella janë të përfshira në shtresat e thella nënlëkurës dhe organet e brendshme, agjentët shkaktarë të të cilave janë lloje të shumta të kërpudhave të majave, dimorfike dhe kërpudhave.

Patogjeneza e onikomikozës dhe manifestimeve klinike të sëmundjeve kërpudhore

Në pacientët me imunosupresion të rëndë, si rezultat i trajtimit të zgjatur me antibiotikë ose kortikosteroide, imunodefiçitet kongjenitale ose të fituar, SIDA, transplantim organesh ose indesh, shpesh vërehet zhvillimi i mykozave oportuniste. Veçanërisht e rëndë është rrjedha e meningjitit kriptokokal, aspergillozës, histoplazmozës.

Informacione të hollësishme në lidhje me llojet e ndryshme të kërpudhave dhe sëmundjet që ata shkaktojnë mund të gjenden në:

 • Seksioni i sëmundjes: mycosis ICD B35-B49;
 • kategoritë e problemeve shëndetësore: kërpudhat.

Ilaçet kryesore të përdorura në trajtimin e llojeve të ndryshme të infeksioneve të etiologjisë mykotike janë agjentët antifungal, që është Micinorm. Barna të tilla janë antibiotikë dhe ilaçe kimoterapeutike të grupeve të ndryshme farmakologjike, të cilat, në varësi të llojit të infeksionit, administrohen në mënyrë topike, gojore ose parenterale.

Mikozat sipërfaqësore zakonisht trajtohen me agjentë lokalë në formën e xhelit, kremit, vajit, locionit, shamponit, aerosolit, manikyrit të thonjve. Me të dhëna për efektin e shtresave nënlëkurore ose dëmtimin e vogël të organeve të brendshme, përdorimi i përgatitjeve orale (tableta, kapsula) është i përshtatshëm.

Në rast të infeksioneve të rënda mykotike, administrimi parenteral i antimikotikëve është i nevojshëm në mënyrë që të arrihet shpejt aktiviteti dhe efekti i nevojshëm.

Efektet kryesore të agjentëve antifungal shprehen në:

 • frenim i ndarjes së qelizave kërpudhore
 • shtypja e sintezës së acideve nukleike esenciale
 • shkelja e përshkueshmërisë së membranave qelizore
 • shtypja e sintezës së murit qelizor të agjentëve etiologjikë

Në varësi të efektit kryesor të përfaqësuesve individualë dhe mekanizmit specifik të veprimit, grupet kryesore të mëposhtme të agjentëve antifungal dallohen:

 1. Agjentët antimikotikë që shkelin përshkueshmërinë e membranës qelizore: azole: ketokonazol, flukonazol, itraconazol, vorikonazol. Azolitet janë formulime sintetike që përmbajnë një unazë të lazlenenit azolen, të lidhur me pjesën tjetër të molekulës përmes azovrazka. Në varësi të sasisë së oksidit të atomeve në unazën e azolit, imidazolet ndryshojnë, me dy atome të azotit, dhe triazoleve, me tre atome të azotit. Ata pengojnë sintezën e ergosterolit dhe, kështu, rritin p thershkueshmrisn e membrans s qelizave. Ata kanë një efekt të theksuar fungistatik (pengojnë riprodhimin e kërpudhave) dhe një spektër të gjerë antimikotik.
 • Ketokonazoli i përket diazoleve dhe gjen përdorim në formën e përgatitjeve për përdorim lokal (shampo, krem) dhe oral (tablet). Përthithet dhe përthithet më mirë me aciditetin e rritur të lëngut të stomakut, prandaj, kur përdoret me antacidë, frenues të pompës protonike dhe bllokues H2 (agjentë që rrisin pH e lëngut të stomakut), bio-disponueshmëria e tij orale zvogëlohet. Ajo çon në çrregullime gastrointestinale dhe endokrine me ashpërsi të ndryshme. Shpesh ka parregullsi menstruale tek gratë, ulje e dëshirës seksuale dhe oligospermia në meshkuj. Ndikon në metabolizmin e një numri të barnave (sulfonylureas, fenitoin, antikoagulantë) dhe, me përdorim të zgjatur, shfaq hepatotoksicitet të theksuar.
 • Triazole (flukonazole, itraconazole, voriconazole) përdoren në trajtimin e mykozave të thella. Ata kanë një shpërndarje të mirë, disponueshmëri të lartë biologjike të zgavrës me gojë, tregojnë depërtim të mirë në lëngun cerebrospinal, gjë që i bën ata të efektshëm për meningjitin e etiologjisë së kërpudhave. Ata arrijnë përqendrime të larta në indet që përmbajnë keratin dhe pështymën. Rrallë çojnë në çrregullime endokrine, më shpesh ka një rritje të aktivitetit të transaminazave hepatike, skuqjeve të kokës.
 • Allylamine: terbinafine, naftifin: posaçërisht bllokoni enzimën e epoksidazës squalene dhe veproni fungicidally (vrasni kërpudhat). Ato grumbullohen në kornenën shtresore të lëkurës dhe krijojnë përqendrime të larta në indet dhjamor, flokët dhe gjëndrat e flokëve.
 • Përqendrimi i kërpudhave në shtresën e shtresës kornizë vërehet gjatë orëve të para të aplikimit 24, dhe në pllakat e rrëzuara-ulëse ka në dy-tre javët e para. Efektet anësore të zakonshme që zhvillohen gjatë përdorimit të tyre janë dhimbja e kokës, fotosensibiliteti, artralgjia dhe mialgjia, shqetësimet gastrointestinale.
 • Antibiotikë polenikë: amfoterina B, nistatin: lidhen me ergosterol dhe formojnë pore nëpër të cilat kalojnë jone dhe molekula të ndryshme nga strukturat qelizore të kërpudhave.
 • Amfotericina përdoret për përdorim parenteral për shkak të resorbimit të lehtë në traktin gastrointestinal. Shkakton efekte të rënda anësore, të tilla si nefrotoksiciteti, anemia, trombocitopeni, hepatotoksiciteti, hipotensioni, hipokalemia, hipomagnesemia.
 • Nystatin ka një efekt të theksuar fungicid kryesisht kundër Candida albicans. Aplikohet aktualisht për kandidaturën e lëkurës dhe mukozës, dhe oralisht për kandiazën që përfshin zgavrën me gojë.
 1. Agjentët antimikotikë që pengojnë sintezën e acideve nukleike. Flucitosin ka një bio-disponueshmëri të lartë oral dhe resorbim në traktin gastrointestinal, veprim fungistatik dhe një spektër relativisht të gjerë. Përdoret në trajtimin e pacientëve me aspergillozë, kandidiaza, kriptokokozë. Përdoret si monoterapi, zhvillimi i rezistencës së ilaçeve vërehet me shpejtësi, prandaj rekomandohet që ta kombinoni atë me amfotericin B. Përdoret relativisht rrallë, për shkak të zhvillimit të shtypjes së palcës së eshtrave që shfaqet me anemi, trombocitopeni dhe leukopeni. Kjo mund të çojë në dëmtim kardiovaskular, të tilla si mosfunksionim të ventrikulit, arrest kardiak, dhimbje prapa sternumit. Rrit rrezikun e ulçerës peptike, kolit ulcerativ, verdhëzës.
 1. Agjentë antimikotikë që shtypin ndarjen e qelizave. Griseofulvin është përdorur gjerësisht në të kaluarën, por jo në praktikën aktuale klinike. Ka një efekt fungistatik, i cili është për shkak të shkeljes së strukturës së mikrotubulave kërpudhore. Thithja e tij në traktin gastrointestinal rritet me konsumimin e ushqimeve të pasura me yndyrna. Drogës grumbullohet në mënyrë selektive në shtresën e kornesë, rrënjën e flokëve, matricën e thonjve. Efektet anësore më të zakonshme që zhvillohen me përdorimin e tij janë marrje mendsh, manifestime alergjike, të përziera, të vjella, dysbiosis, diarre, induksion i enzimeve të mëlçisë dhe ndikimi i metabolizmit të një numri të ilaçeve, të tilla si kontraceptivë oralë, antikoagulantë.
 1. Agjentët antimikotikë që shtypin sintezën e murit qelizor të kërpudhave. Kaspofungina është përshkruar parenteralisht, venozisht, kryesisht për pacientët me depresion të rëndë imunitar dhe aspergillozë invazive ose kandidaturë sistemike. Ajo ka një efekt fungistatik, i cili është për shkak të shtypjes së formimit të polisakaridit glikan, i cili është i nevojshëm për ndërtimin e murit të qelizës. Efektet anësore të zakonshme që ndodhin si rezultat i përdorimit të tij janë takikardia, gulçimi, funksioni normal i mëlçisë i dëmtuar, reaksionet alergjike.

Para përdorimit Micinorm këshillohuni me një mjek për shkak të rrezikut të rezistencës së ilaçeve në vetë-mjekimin. Disa agjentë alternative çojnë në rezultate të mira me mikozat sipërfaqësore, por pengesa kryesore e tyre është nevoja për përdorim të zgjatur (të paktën tre muaj):

 • vaj peme çaji;
 • vaj livande;
 • vaj karafil;
 • vaj kedri;
 • disa barishte: rodhe, kamomil, trumzë.

Dermatologu Bazilevskaya (Genina) Anna Evgenievna, një trajner i certifikuar në teknologjinë lazer, ka më shumë se 13 vjet përvojë praktike në specialitetin e dermatologut.

Përvoja praktike e mjekut i lejon asaj që të heq lehtësisht lythat dhe të kryejë "konturimin e fytyrës". Gjithashtu, duke pasur përvojën e një kozmetologu, ajo mund të korrigjojë çdo ndryshim në lidhje me moshën tek pacienti i saj dhe të kryejë një operacion për rinovimin e fytyrës.

Anna Evgenievna Bazilevskaya është autorja e shumë artikujve tiparë mbi kozmetologjinë, përtërirjen, trajtimin e sëmundjeve të ndryshme të lëkurës dhe detoksifikimin e trupit.

Komente: 1
 1. Anastasia Smirnova

  Burri im gjysmë viti më parë, për shkak të faktit se në punën e tij të re ai është gjatë gjithë kohës me këpucë gome, këmbët e tij filluan të djersisnin shumë. Provuam disa deodorante nga supermarkete, kremëra të ndryshëm nga farmacia - asgjë nuk më ndihmoi. U përpoqa ta bindja të shkonte te mjeku - ishte e kotë. Kam lexuar një artikull në revistën tuaj dhe vendosa ta porosis Micinorm... E mora nga dërgesa dhe fillova ta përdor. Pas rreth një jave, rezultati u bë i dukshëm, dhe pas dy, erë u zhduk krejt dhe këmbët e mia pothuajse nuk djersitën. Faleminderit që treguat gjithçka me kaq hollësi dhe që ndihmuat në fund!

Shto një koment