Detonic për trajtimin e hipertensionit: rishikime, çmim, udhëzime

Detonic Ky është një ilaç unik që ndihmon në luftimin e hipertensionit në të gjitha fazat e zhvillimit të tij. Efekti kompleks i përbërësve bimore të ilaçeve bimore Detonic në muret e enëve të gjakut dhe sistemin nervor autonom kontribuojnë në një rënie të shpejtë të presionit të gjakut. Për më tepër, ky ilaç parandalon zhvillimin e arteriosklerozës, falë përbërësve unikë që janë të përfshirë në sintezën e leçitinës dhe aminoacideve që rregullojnë metabolizmin e kolesterolit, si dhe parandalojnë formimin e pllakave aterosklerotike.

Detonic për trajtimin e hipertensionit

Ky artikull detajon përbërjen e ilaçit Detonic dhe veprimi i përbërësve që synojnë trajtimin e sëmundjeve të sistemit kardiovaskular. Ne gjithashtu kemi kryer një analizë krahasuese të këtij ilaçi me analogët e tij dhe përshkruam metodën e përdorimit të tij. Ata që dinë gjithçka për këtë ilaç mund të vizitojnë uebfaqen e prodhuesit dhe të blejnë një koncentrat për trajtimin e hipertensionit tani.

Bleni tani në faqen e internetit të prodhuesit

Siç e dini, diagnoza e "hipertensionit" mori të paktën një miliardë njerëz që jetojnë në vende të ndryshme! Këtë e dëshmojnë statistikat zyrtare nga Organizata Botërore e Shëndetit: çdo i treti i rritur në botë ka tension të lartë. Patologjia po përparon në mënyrë aktive, duke çuar në shfaqjen e simptomave të pakëndshme dhe veshin gradual të muskujve të zemrës. Në sfondin e rritjes së presionit të gjakut, organet e tjera gjithashtu vuajnë - truri, veshkat, enët e gjakut dhe fundi. Pasojat më të tmerrshme janë goditjet dhe vdekja.

Hipertensioni kërkon emërimin e barnave moderne dhe efektive, ndër të cilat renditen Detonic . Ky mjet demonstron rezultatet që mahnisin mjekët me përvojë me efektin e tij të shpejtë në uljen e presionit të gjakut. Një produkt modern ju lejon të kuroni përgjithmonë hipertensionin tek njerëzit e moshave të ndryshme. Ilaçi ka një bazë natyrale, nuk përmban komponime sintetike që shkaktojnë reaksione të padëshiruara të trupit. Pacientët hipertensivë që e morën atë ishin në gjendje të merrnin pjesë përgjithmonë me këtë problem, të përmirësonin gjendjen e sistemit kardiovaskular dhe të ktheheshin në një mënyrë jetese normale.

Ata janë pothuajse në këmbë Detonic dhe si ta blini këtë ilaç në Evropë

Prodhuesi nuk i shet mallrat përmes rrjetit të farmacive, dyqaneve në internet ose metodave të tjera. Mund ta porosisni vetëm nga përfaqësuesit zyrtarë të kompanisë BERNADATTE LTD, duke shitur këtë produkt në 19 vende të Evropës. Çmimi aktual Detonic në valutën e secilit vend, tregohet në faqen e internetit të furnizuesit dhe është ekuivalente me 39 euro.

Dorëzimi i produkteve antihipertensive Detonic me korrier ose shërbim postar. Porosia do të arrijë tek ju shumë shpejt, brenda 4-8 ditëve, nga koha e aplikimit.

Pra, për të blerë Detonic Banorët e Bashkimit Evropian duhet të vizitojnë uebfaqen zyrtare të prodhuesit. Ju duhet të specifikoni informacione për veten tuaj në formularin e porosisë (emri dhe numri i një telefoni celular ose fiks në format ndërkombëtar).

Disa minuta pas vendosjes së porosisë, menaxheri do t'ju kontaktojë. Kërkohet një telefonatë nga një përfaqësues i kompanisë për të sqaruar adresën e dorëzimit, si dhe detaje të tjera në lidhje me blerjen e këtij produkti. Promovime tërheqëse mbahen vazhdimisht në faqen e internetit të furnitorit. Falë një politike të tillë besnike, klientët e rinj do të jenë në gjendje të blejnë Detonic me zbritje deri në 50%.

Blej detonic në faqen e internetit të prodhuesit

Parimi i ilaçit Detonic për trajtimin e hipertensionit

Detonic Shtë një kombinim i rrallë i efikasitetit dhe sigurisë së lartë në trajtimin e hipertensionit. Rekomandohet ta merrni atë për të gjithë, përfshirë ata që vuajnë nga alergjia. Ilaçi nuk është i varur, pritja e tij nuk shoqërohet me efekte anësore. Ky kompleks natyral i përbërësve bimor ka efektet e mëposhtme:

 • ul presionin e gjakut, duke e çuar atë në normën e moshës;
 • normalizon shkallën e zemrës;
 • lehtëson dhimbjet e kokës, tringëllimë në veshët;
 • stabilizon kolesterolin në gjak;
 • eliminon trombozën venoze;
 • përmirëson ndjeshëm mirëqenien e përgjithshme.

Për dallim nga ilaçet e tjera, ky ilaç ka një efekt të butë në hipertension. Në sfondin e përdorimit të tyre, nuk ka kërcime të mprehta në presion dhe gjendje të lidhura. çmim Detonic në të njëjtën kohë është e pranueshme për pronarët e buxhetit mesatar.

Ky produkt antihipertensiv ndihmon:

 • stabilizojnë përherë indikatorët e presionit të gjakut;
 • eliminoni shkaqet e hipertensionit;
 • Shmangni efektet e pakthyeshme të presionit të lartë të gjakut.

Për të marrë një rezultat të qëndrueshëm, trajtimi i hipertensionit duhet të bëhet rregullisht. Do të jetë e mundur të heqni qafe hipertensionin vetëm pasi të keni kaluar një kurs të plotë të terapisë.

avantazhet e fondeve Detonic në krahasim me analogët e tij

Përdoruesit që blenë Detonic në internet, vini re tolerancën e tij të shkëlqyeshme. Kardiologët vlerësojnë kompleksin e bimëve për aftësinë e tij për të harmonizuar punën e zemrës dhe për të siguruar shërimin e plotë.

Krahasimi me disa analoge do të ndihmojë për të imagjinuar efektivitetin e plotë të produktit në fjalë. Tabela më poshtë tregon një përshkrim krahasues të këtij mjeti dhe Recardio:

Detonic Recardio (Kapsula)
Vepron shpejt. Normalizon presionin e gjakut për 5-6 orë.Për të përmirësuar mirëqenien, kërkohet përdorim i zgjatur (të paktën një muaj).
Reagimet negative nuk zhvillohen.Shkakton efekte anësore të pasigurta.
Nuk ka kufizime në pranimin. Gjatë shtatëzënësisë ose laktacionit DeTonic përdorni në marrëveshje me mjekun.Ajo ka një listë të konsiderueshme të kundërindikacioneve.
Mori një numër të madh vlerësimesh pozitive. Ai ka fituar njohjen e mjekëve dhe pacientëve me hipertension.Shpesh ka komente negative që tregojnë një efekt të pamjaftueshëm antihipertensiv.

mjete Detonic и Recardio për trajtimin e hipertensionit

Po ashtu një ilaç DeTonic Mori shumë përparësi ndaj produkteve të tjera hipertensionale, për shembull: Cardiline ,Cardiowell, Cardiol, Carditonus, Cardiomagnyl. Për dallim nga kjo e fundit, ato mund të kombinohen me një larmi ilaçesh dhe nuk janë të prirur të ndikojnë negativisht në traktin gastrointestinal.

Drogës i është nënshtruar provave të shumta klinike në të cilat morën pjesë qindra vullnetarë të moshave të ndryshme. Studimet e kryera nga institutet kryesore të kardiologjisë, konfirmuan përputhjen e plotë të mjetit Detonic specifikimet e prodhuesit.

Përbërja dhe vetitë e përbërësve të ilaçit Detonic

Strukturë Detonic perfaqesohet vetem nga substancat natyrore. Të gjithë përbërësit janë me origjinë natyrore, të minuara në zona të pastra ekologjikisht. Të gjithë përbërësit e këtij kompleksi për trajtimin e hipertensionit absorbohen lehtësisht nga trupi. Falë përbërjes 100% natyrale, nuk shkakton varësi apo efekte negative.

Përbërja e pluhurit Detonic

Më poshtë janë të gjithë përbërësit që përbëjnë formulën Detonic, dhe gjithashtu ofron një përshkrim të hollësishëm të vetive të tyre terapeutike:

 • Ekstrakti i gjetheve të aloe përmban një numër të madh të vitaminave, acideve, elementëve gjurmë aktivë të domosdoshëm për trajtimi i sëmundjeve të zemrës. Ndihmon për të eleminuar nervozizmin, përmirëson funksionimin e muskujve të zemrës, përmirëson rrjedhën e gjakut, shkatërron mpiksjen e gjakut dhe forcon enët e gjakut.
 • Frutat e murrizit kanë një efekt vazodilues, parandalojnë formimin e pllakave dhe përmirësojnë cilësinë e gjakut. Normalizon kolesterolin në gjak dhe ul presionin e gjakut.
 • Ekstrakt i farës së kungullit si ilaç Detonic promovon formimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe antitrupave të domosdoshëm për frymëmarrjen dhe rritjen e qelizave.
 • Lemongrass. Për shkak të vetive diuretike të kësaj bime, ndihmon në largimin e lëngut të tepërt nga trupi.
 • Ekstrakti i kërpudhave të thuprës Chaga ka qenë i njohur për vetitë e tij të dobishme që nga Mesjeta, falë mjekut Abu Ali ibn Sina (Avicena). Në mjekësinë moderne, "chaga" përdoret për të trajtuar sëmundjet e sistemit kardiovaskular dhe sistemit të frymëmarrjes, si një tonik i përgjithshëm. Si një biostimulues i fuqishëm, përdoret për të rritur imunitetin, për të normalizuar metabolizmin dhe në rast të sëmundjeve onkologjike. Ekstrakti nga kjo kërpudhë medicinale stimulon sistemin qendror nervor dhe neurohumoral.

Rekomandime për përdorimin e barit për trajtimin e hipertensionit

Препарат Detonic Rekomandohet të merrni në faza të ndryshme të hipertensionit. Para së gjithash, kjo ilaç tregohet për njerëzit që vuajnë nga simptomat karakteristike të hipertensionit:

 • dhimbje koke;
 • marramendje;
 • një sulm i nauze;
 • takikardi;
 • tinitus;
 • lodhje e tepert.

Ky ilaç është i përshkruar për pacientët që kanë pasur sulm në zemër, goditje në tru ose mikrostroke. Me përdorimin e saktë të ilaçeve të përshkruara, ekziston mundësia për të parandaluar rishfaqjen e këtyre sëmundjeve të rrezikshme. Shqyrtime rreth Detonic Në forume ata raportojnë se pas përdorimit të saj në 97% të rasteve ndodh një rikuperim i plotë. Produkti gjithashtu ndihmon në mposhtjen e pectorisit, aritmisë, lehtëson neurozën, përmirëson të folurin dhe aktivitetin motorik pas goditjeve, rikthen dhe forcon kujtesën.

Kundërindikimet dhe efektet anësore të mundshme

Препарат Detonic Ajo është menduar për trajtimin e hipertensionit tek të rriturit. Kundërindikimi i vetëm për përdorimin e tij është jotoleranca individuale ndaj përbërësve. Gratë shtatzëna dhe lactating, si dhe njerëzit mbi 65 vjeç, duhet ta përdorin këtë mjet vetëm pasi të jenë aprovuar nga një kardiolog specialist.

Zhvilluesit thonë si më poshtë - të gjitha substancat e pranishme në përbërjen e ilaçeve janë plotësisht të natyrshme dhe mbindjeshmëria ndaj tyre është jashtëzakonisht e rrallë.

Pacientët që ndjekin në mënyrë të qëndrueshme rekomandimet dhe udhëzimet për përdorimin e drogës mund të mos kenë frikë nga zhvillimi i ndonjë efekti anësor. Produkti nuk përmban përbërës toksikë dhe mund të përdoret në lidhje me pjesë minimale të produkteve që përmbajnë alkool.

Reagimet e padëshirueshme mund të ndodhin vetëm në sfondin e një mbidozimi. Në thelb, marrja e suplementeve antihipertensive në doza të pasakta çon në shqetësime të tretjes.

Rregullat për përdorimin e ilaçit: udhëzim dhe dozim

Me hipertension, ilaçe Detonic kryhet si më poshtë:

Doza e vetmeNjë lugë çaji (deri në 5 gram).
Frekuenca e përdorimitDy herë gjatë ditës.

Duhet thënë që për thithjen më të mirë, ky medikament duhet të merret pas ngrënies. Rekomandohet ta pini atë me një vëllim të mjaftueshëm të ujit të pastër. Kohëzgjatja e kursit të terapisë përcaktohet individualisht. Kohëzgjatja e trajtimit varet nga ashpërsia e hipertensionit. Mesatarisht, ky ilaç konsumohet për të paktën 15-20 ditë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar nga prodhuesi!

Kushtojini vëmendje! Tashmë pas një kursi të terapisë me Detonic Shtë e mundur të arrihet presion i qëndrueshëm i gjakut. Në të gjithë pacientët pa përjashtim, ka një përmirësim të ndjeshëm në mirëqenien e përgjithshme, puna e muskujve të zemrës është duke u vendosur, të gjitha manifestimet patologjike largohen. Kjo është arsyeja pse nuk do të kërkohen ilaçe shtesë.

Mendimi i pacientëve dhe mjekëve për aplikimin Detonic

De tonic - mendime dhe komente për ilaçin

Blerësit me përgjegjësi lënë vlerësime të dobishme në internet për të ndihmuar njerëzit e tjerë të kuptojnë më mirë se si funksionon ky shtesë i ilaçeve. Përdoruesit pretendojnë se Detonic ka një gamë të tërë cilësish të vlefshme:

 1. Siguron stabilizim të përshpejtuar të presionit të gjakut.
 2. Ka një efekt të zgjatur.
 3. Të sigurt edhe me një tendencë ndaj alergjive.
 4. Kontribuon në punën më të mirë të të gjithë organizmit.

Shumë e konsiderojnë koston Detonic jo e lartë. Gjithashtu, çmimi i tij është i krahasueshëm me rezultatet e garantuara. Shqyrtimet e këqija në lidhje me këtë mjet janë shumë më pak të zakonshme. Si rregull, ato janë shkruar nga njerëz që hasin në një fallco të shitur nga persona të dyshimtë në rrjetet sociale.

Duhet të mbani mend! Falsifikimi nuk është vetëm plotësisht i padobishëm. Mund të shkaktojë reaksione negative. Kostoja e një fallco shpesh tejkalon çmimin e origjinalit.Produkte të lidhura dhe mashtrimet e tyre

Shqyrtime të blerësve për aplikim Detonic në trajtimin e hipertensionit

Më tej në këtë përmbledhje, publikohen mendimet e klientëve të marrë nga forume tematike, si dhe komenti i një mjeku të vërtetë, autorit të një artikulli në revistë Obzoroff.info... Të gjitha rishikimet e aplikacioneve Detonic ngritur i pandryshuar, duke ruajtur gramatikën dhe pikësimin.

Shqyrtime të blerësve për aplikim Detonic

Diana, 65 vjeç nga Rumania:

«Detonic më ndihmoi të shërohem nga një sëmundje që më pllakosi me vite. Përmirësimi u shfaq menjëherë, dhe ka vazhduar për më shumë se një muaj. Në vend të treguesve të zakonshëm prej 160 me 95, toniometri im tani çdo ditë tregon 125 nga 80. Shumë faleminderit për zhvilluesit e këtij ilaçi! "

Nikolla nga Sllovakia, 72 vjeç:

"Ky ilaç më ngriti në këmbët e mia pas një goditje në tru. Tani ndihem i gëzuar dhe energjik, të folurit dhe kujtesa janë rikthyer në normalitet. Edhe duke bërë sport ngadalë. "

Mendimi i kardiologut për efektivitetin e ilaçit detonic

Mendimi im, si autor i këtij artikulli:

“Unë jam kardiologe me përvojë 20 vjeçare. Unë e konsideroj këtë kompleks bimor si një nga ato mjete të rralla që mund të lehtësojnë një person nga manifestimet hipertensionale. Unë gjithashtu e gjej këtë ilaç si një mënyrë të shkëlqyeshme parandalimi dhe ua rekomandoj pacientëve në rrezik të sulmit në zemër dhe patologjive të tjera të rrezikshme ".

Ekipi ynë dikur u interesua për një trend të modës: tregtimin e kriptomonedhave. Tani arrijmë ta bëjmë shumë lehtë, kështu që fitojmë gjithmonë fitim pasiv falë informacioneve të brendshme për "pompat e kriptomonedhave" të ardhshme të publikuara në kanalin Telegram. Prandaj, ne i ftojmë të gjithë të lexojnë rishikimin e këtij komuniteti të kriptomonedhës "Sinjalet e pompës kripto për Binance".

Kakhanovskaya Lyudmila Nikolaevna, kardiologe me gati 20 vjet përvojë. Një biografi e hollësishme dhe informacion në lidhje me kualifikimet mjekësore janë postuar në faqen e autorëve të faqes sonë të internetit.

Komente: 33
 1. Tatiana

  Kam dëgjuar që Detonik gjithashtu kuron cistisin, ndihmon në humbjen e peshës dhe jo vetëm që lufton hipertensionin. Kjo është e gjitha për shkak të përbërjes unike të drogës. Shkencëtarët e bërë mirë që kanë mësuar të përdorin dhuratat e natyrës për të mirën e njeriut.

 2. Obzoroff

  Verifikimi i origjinalitetit të produktit është shumë i thjeshtë: nëse keni blerë në faqen që është e shënuar në këtë artikull, atëherë kjo është faqja zyrtare e prodhuesit dhe, në përputhje me rrethanat, keni blerë një të vërtetë Detonic . Nëse vendosni një vend diku tjetër, atëherë askush nuk mund të garantojë origjinalitetin.

 3. Tiiu

  РЇ РєСѓРѓРёР »Р ° Detonic Prodhimi bullgar, si ta kuptoni: a është i rremë apo jo? Unë e marr ilaçin vetëm për disa ditë, kështu që është herët për të nxjerrë ndonjë përfundim. Urdhërohet në Estoni, për 39 euro. Dorëzimi shumë i shpejtë në 2 ditë më befasoi shumë. Nuk kam mundësi të shoh nëse kjo është origjinale. Por ajo filloi të pranojë.

 4. Milani

  Kur presioni pas përdorimit normal të DETONIK kthehet në normalitet, është e nevojshme që të vazhdoni ta përdorni atë në mënyrë profilaktike në doza më të vogla. Faleminderit për këshillat.

 5. Alexander

  Ky ilaç ka më shumë përfitime sesa pilulat. cardiol... Përparësia e tij më e rëndësishme është efekti i tij afatgjatë dhe mungesa e nevojës për një kurs të përsëritur të terapisë për një kohë të gjatë!

 6. Justin

  Unë kam qenë duke kombinuar aplikimin gjatë 12 ditëve të fundit detonic plus Cardiol. Efekti është shumë më i mirë. Shtë për të ardhur keq që nuk ka asnjë ilaç që mund të kombinojë të gjitha pronat e mundshme të dobishme.

 7. Florette

  Më lejoni të shpreh mirënjohjen time për këtë përmbledhje të detajuar të drogës. Në rrjet mund të gjeni shumë faqe me përshkrime të ilaçeve, por ato nuk përmbajnë informacione gjithëpërfshirëse për përdoruesit. Ju uroj suksese ne zhvillimin e faqes tuaj!

 8. Виталий

  Diten e mire ! Unë dua të tregoj historinë time të përvojës me këtë mrekulli - një mjet.
  Unë jam një nga ata njerëz që kam marrë hipertension në rininë time, jam 27 vjeç. Vuajtja ditore e presionit të lartë të gjakut, madje edhe pa ushtrime, mendoj se është e njohur për të gjithë ata që kanë hipertension, dhe nëse mund të shkoni në spital me ushtrime fare. Por gjithmonë ëndërroja të isha në punë me punë fizike, një mekanik automatik.
  Për shumë vite kam kërkuar një mundësi për të hequr qafe sëmundjen, por kam marrë vetëm fraza inkurajuese nga mjekë të ndryshëm si "ky ilaç patjetër do t'ju shpëtojë nga sëmundja" dhe gjëra të tilla.
  Një herë, ndërsa kaloja kohë në kompjuter, në kërkim të informacionit, pashë një forum në të cilin flitej Detonic U interesova shumë. Pasi lexova rishikime dhe artikuj rreth tij, vendosa që të filloja ta merrja atë, dhe rezultatet nuk ishin shumë të ardhshme! Pas një muaji të pranimit, unë pashë tashmë një ndryshim në shumë mënyra. Farë do të kuptonit, fillova të ecja në zyrë! Ngadalë, natyrisht, por kjo tashmë është përparim, apo jo?
  Duke folur për përbërjen e tij, unë e mbështes plotësisht atë, sepse përbërësit natyrorë janë shumë më të mirë se çdo kimi, mendoj se shumë do të më mbështesin. Sa për çmimin, unë nuk mendoj se duhet të jetë keq për luftën kundër sëmundjes, veçanërisht pasi konkurrentët e ilaçeve të ngjashme kanë çmime më të larta dhe produkti nuk funksionon.
  Si përfundim, dua të them se nuk ka dyshim se efekti i kësaj droge është provuar për një kohë të gjatë dhe nuk ka asgjë për t'u frikësuar! Unë e rekomandoj shumë!

 9. Ksenija

  Gjyshja zhvilloi presion të lartë të gjakut shumë vite më parë. Barnat e përshkruara nga mjeku juaj nuk japin efektin e dëshiruar. Sigurisht, ato ndihmojnë, por lehtësimi nuk ndodh për një periudhë të gjatë kohore. Në mëngjes ajo mori pilula, dhe gjatë ditës presioni mund të rritet ndjeshëm, dhe përsëri ato nuk mund të merren, sepse doza ditore mund të dëmtohet. Deri në mbrëmje, gjendja mund të përkeqësohej në disa ditë derisa thirrja e urgjencës ishte e nevojshme për të normalizuar pulsin dhe presionin.
  Mjeku pjesëmarrës nuk e ndryshoi ilaçin e përshkruar. Por një ditë vendosëm të porosisim një mjet për gjyshen, sipas vlerësimeve të shumta pozitive, Detonic . Së bashku me lindjen, ilaçi kushtoi rreth 3000 rubla. Ajo u këshillua me një mjek për sigurinë e përdorimit të saj, dhe filloi të merrte. Gjendja filloi të përmirësohet. Pritja ishte në dozën e treguar në udhëzime. HELL nuk u mërzit gjatë ditës. Ajo me të vërtetë i pëlqeu që efekti të vijë menjëherë. Me ilaçet e saj të zakonshme, atij iu desh të priste gjysmë ore, ose edhe më shumë. Ky ilaç ndihmon vërtet njerëzit me presion të lartë të gjakut. Falë këtij mjeti, madje edhe me një diagnozë të hipertensionit, ato mund të çojnë një jetë normale, ndonjëherë duke harruar për palpitacionet e zemrës, tringëllimat në veshët dhe manifestimet e tjera të pakëndshme të sëmundjes.

 10. Valdis

  Unë jam nga dinastia e mjekëve, babai im ishte gjithashtu një kirurg vaskular në spitalin tonë. Dhe, ja ku e keni, statistikat e frikshme nga burimi, për të thënë kështu, - në pesë vjet kam bërë më shumë shartime koronare të bajpasit sesa ai në të gjithë praktikën time. Nuk është aspak se ilaçi ka ecur përpara. Në këtë rast, sëmundja bëri një kërcim të madh - anijet e prekura gjenden të paktën tre herë më shpesh sesa ishte dhjetë vjet më parë.

  mjekësi Detonic gjithnjë në klinikën tonë në sasi të mjaftueshme. Për fat të mirë, jeta e tij e raftit është dy vjet. Ne e ruajmë atë në zyrë për ata pacientë që merren me problemet e para, të vogla që lidhen me sëmundjet e sistemit kardiovaskular. Si rregull, ata nuk shkojnë më në spitalin tonë. Përveç nëse me fjalë mirënjohjeje - për ilaçin që i shpëtoi ata nga komplikime serioze.

 11. Robert Her

  Pas 2 javësh përdorimi të kësaj droge, vura re që pesha ime u ul me gati 12 p. Ishte vetëm unë apo ishte një efekt anësor i ilaçit? Nuk planifikoja të humbja peshë.

 12. George

  Kam vuajtur nga hipertensioni për një kohë të gjatë, që kur isha 50 vjeç. Tani jam 65 vjeç, pësova një sulm në zemër, gjithçka duket se është në rregull. Pas një sulmi në zemër, mjekët përshkruan statina dhe ilaçe të tjera që më ulin presionin e gjakut. Sigurisht, në fillim ndoqa detyrat - ishte gjithsesi e frikshme! Efektet anësore filluan nga statinat - dhimbje të vazhdueshme të muskujve, jo kritike, por i ndjeva dhe ato filluan të më shqetësojnë ((isha pak i frikësuar nga perspektiva e marrjes së vazhdueshme të ilaçeve si për hipertensionin ashtu edhe për kolesterolin. Për më tepër, me efekte anësore kaq serioze. Fillova të lexoj në internet çfarë do të thotë që ju mund të mbani gjendjen tuaj normale. Unë e gjeta veten midis dy zjarreve - nga njëra anë një ilaç me efekte anësore të forta, nga ana tjetër një sëmundje që mund të ketë pasoja të tmerrshme. Një motër që jeton në Gjermani erdhi në ndihmë dhe ajo më këshilloi të provoja ilaçin Detonic . Ajo e urdhëroi këtë ilaç prej saj, pastaj ma dërgoi. Unë fillova ta marr një muaj më parë, e marr dy herë në ditë. Nuk ka asnjë kundërindikacion për marrjen, nuk duhet të ketë as efekte anësore. Të paktën nuk i ndiej ata. Gjatë kësaj kohe, unë refuzova pilulat, unë vetëm pi pika. Gjendja është normale, presioni është në 120/85! Ndërsa unë do të vazhdoj të marr apelin, ata kanë përmirësuar ndjeshëm gjendjen time!

 13. Natalia

  Po, ky ilaç ndihmon vërtet. Ne u këshilluam me një kardiolog kur ishim në Itali dhe blenë Detonic për një gjyshe me një hipertension të gjatë, të lënë pas dore, në të cilën ilaçet e tjera të përshkruara në spitalet tona nuk kanë ndihmuar shumë. Lehtësimi i simptomave filloi fjalë për fjalë nga ditët e para: dhimbjet e kokës u dobësuan, tringëllimat në veshët u ndaluan, personi "erdhi në jetë", ai ndaloi të kishte frikë të ngrihej papritmas nga shtrati dhe, për më tepër, të dilte nga shtëpia.
  Veçmas, unë do të vë në dukje efektin e butë - nuk ka më rritje të papritur të presionit me përkeqësim të shëndetit dhe nuk ka efekt "mbidozë" të natyrshme në disa ilaçe të tjera, kur presioni bie ndjeshëm në një kohë të shkurtër. Kjo është përsëri e vështirë për një person të moshuar për të duruar. Për më tepër, nuk u vërejtën efekte anësore: pa urth, pa ënjtje, pa simptoma të zorrëve. Unë mendoj se ky është roli i përbërësve natyralë në përbërjen e ilaçit, të cilat nuk kanë efekte negative në trup.
  Kostoja doli në rreth 40 euro për pako - Unë mendoj se ky është një çmim i pranueshëm për mirëqenien e një të dashur. Ju mund të blini, me sa kuptoj, vetëm nga përfaqësuesi zyrtar i kompanisë - për fat të mirë, ka të tilla në shumë vende evropiane.

 14. Tomáš

  Për të hequr qafe hipertensionin në mënyrë të sigurt dhe efektive, duhet të përdorni këtë ilaç, i cili vazhdimisht mban presion në nivelin normal, ndërsa ndihmon trupin të përballet me shkaqet e sëmundjes. Detonic shkakton zgjerimin e arteriolave ​​periferike dhe kështu zvogëlon rezistencën totale vaskulare periferike. Veprimi i saj çon në një rritje të nivelit të furnizimit me oksigjen në miokardit në pacientët me anginë pectoris vazospastike.

 15. Obzoroff

  Mirëmëngjes Vilis!
  Një urdhër duhet të vendoset vetëm në faqen zyrtare të internetit të prodhuesit Detonic . Të gjitha dyqanet më të mira dhe të ngjashme, nuk mund të shesin produktin origjinal, pasi ato nuk kanë licencë për këtë. Prodhuesi shet produktin e tij më vete. Në faqen tuaj. Ne në artikull treguam lidhje për faqet e internetit të prodhuesit dhe faqet individuale të botës. çmim detonic Lituania, si në vendet e tjera evropiane, është 39 euro. Ju shkruani që tregonte 37 euro. Një informacion i tillë nuk tregohet askund!
  Kursi bazë i terapisë zgjat 30 ditë.

 16. vilis

  Unë jetoj në Lituani. Unë vuaj nga pectoris. Kam porositur të gjitha rregullat
  në dyqanin tonë të lartë DETONIC. Faturohet në 97 euro (paguhen 2 pako dhe
  e treta është një dhuratë. Ata më shpjeguan se ky është për një muaj (kurs bazë).
  Në faqen tuaj çmimi është 37 euro. A është për një paketë?
  Sa zgjat kursi bazë?
  Unë do ta vlerësoja shumë përgjigjen tuaj të mundshme. Pacienti juaj është Vilis.

 17. Obzoroff

  Shumë ilaçe karakterizohen nga "toksiciteti kardio". Kjo do të thotë që përbërësit e tyre aktivë ushtrojnë një ngarkesë në rreshtimin e zemrës dhe muskujve të organit - miokardit. Me ekspozimin e rregullt, të gjitha kushtet janë krijuar për zhvillimin e aritmisë dhe patologjive të tjera, jo më pak rënduese. Pacienti ka gulçim, dhimbje në gjoks, rritje të presionit të gjakut, ndjenjën e mungesës së ajrit. Për të parandaluar rrezikun e zhvillimit të një përfundimi të tillë, është e nevojshme t'i qaseni selektivisht çështjes së përdorimit të drogave. Për ta bërë këtë, përdorni vetëm ato fonde që përcaktoi mjeku, dhe braktisni terapinë e pakontrolluar me ilaçe të ndryshme. Ndonjëherë kardiotoksiciteti përcaktohet nga ilaçet që pacienti merr rekomandimin e një specialisti. Ngarkesa në zemër dhe problemet e lidhura lindin vetëm kur tejkalohen dozat e përshkruara dhe shpeshtësia e përdorimit të ilaçit. Për të shmangur stresin në zemër, është e rëndësishme të zbatoni udhëzimet e mjekut dhe të mos devijoni nga regjimi i vendosur i trajtimit.

 18. Jarek dvořák

  Për të tretën ditë me radhë, kur dua të blej Detonic, dhe nuk kam kohë të dërgoj një urdhër dërgimi. Kam dëgjuar që prodhuesi nuk ka kohë ta prodhojë këtë ilaç në sasi të mëdha dhe për këtë arsye nuk shet më shumë se 100 copë në ditë për një vend në botë. Unë jetoj në Republikën Czecheke, dhe nëse dikush e di se si ta marrë këtë ilaç sa më shpejt të jetë e mundur, ju lutem përgjigjeni mua.

 19. Marina Petrovna

  Unë besoj se shfaqja në treg e këtij ilaçi të mrekullueshëm është një shpëtim i vërtetë për miliona njerëz që vuajnë nga presioni i lartë i gjakut. Unë kam qenë i bindur për efektivitetin dhe sigurinë e tij nga përvoja ime. 8 vjet më parë pësova një goditje në tru. Dhe, si rezultat, një herë në gjashtë muaj është e nevojshme t'i nënshtrohet trajtimit. Dhe nëse më mungon, atëherë dhimbjet e kokës, dhe së fundmi, takikardia, po mundojnë. Kam shumë frikë, ose më mirë, kam frikë nga përsëritja e një goditje në tru. Kjo ilaç u gjet për mua nga vajza ime, ajo është një mjek, dhe ajo e kupton se çfarë është ajo. Kështu që këtu. Pas kursit të parë, dhe herës së parë që zgjata 3 javë, 2 lugë në ditë, gjendja ime u bë aq e qëndrueshme sa që jo vetëm unë dhe vajza ime vërejtëm përmirësime, por edhe të gjithë miqtë e mi dhe madje edhe mjeku përgjegjës. Nga rruga, në fillim u fsheha nga mjeku që pranoj De tonicpor më pas pranoi. Mjeku aprovoi. Ai vuri në dukje se jo vetëm që presioni ishte i stabilizuar, por edhe rrahjet e zemrës. Si dhe përmirësohet çehre dhe gjendje e lëkurës. Këtu është një efekt i tillë! Unë refuzova ilaçe të tjera të tilla si kardio aspirina, cardimagnyl, enalapril dhe të tjerët. Unë nuk i përdor ato edhe pasi të mbaroj kursin e terapisë. Nuk më duhen akoma. Sidomos që nga Detonic çmim mjaft i përballueshëm dhe unë mund të përballoj ta blej periodikisht. Jam i sigurt se goditja nuk më kërcënon më.

 20. McKinley

  Unë e kam përdorur këtë ilaç për dy javë. Nuk mund të them që ky ilaç është një ilaç, por nuk do ta mohoj këtë Detonic me të vërtetë ndihmon për të normalizuar presionin e gjakut. Në të njëjtën kohë, ai përballon detyrën, shumë më shpejt sesa ilaçet e njohura me shpejtësi të lartë: losap, veroshpiron dhe amlodipine. E gjithë sekreti i efektivitetit të këtij mjeti fshihet në kombinimin e mahnitshëm dhe të saktë të ekstrakteve bimore që janë pjesë e këtij pluhuri.

 21. Natalia

  Препарат Detonic për trajtimin e hipertensionit për mua ishte kursyer në kuptimin e mirëfilltë të fjalës. Më pranë lindjes, presioni i gjakut u ngrit. Atëherë u çudita pak dhe fajësova gjithçka për gabimin e aparatit për matjen e presionit, pasi kjo nuk kishte ndodhur kurrë më parë, dhe ndihesha e kënaqshme. Por pas lindjes së fëmijëve, presioni filloi të rritet më shpesh. Kjo u ndikua natyrshëm nga netët pa gjumë, nga puna e tepërt. Atëherë mësova nga një shoqe gruaje për ilaçin De tonic. Në fillim kishte disa dyshime, por meqë isha duke ushqyer gji, nuk mund të përdorja mjetet e zakonshme për të ulur presionin. Presioni më shqetësonte gjithnjë e më shumë. U torturova veçanërisht nga dhimbje koke të forta dhe zemra ime filloi të rrah me dhunë. Përbërja e ilaçit doli të jetë e natyrshme. Më dha ryshfet. Mimi është i arsyeshëm. Dorëzuar mjaft shpejt. Efekti më goditi. Nuk e mendoja që menjëherë do të ndjehesha i lehtësuar. Presioni pas dozës së parë filloi të kthehet në normale. Gradualisht, ajo ndaloi së dëgjuari rrahjen e zemrës së saj. Unë besoj se ky është një rezultat i shkëlqyeshëm me një përbërje natyrale. Jam shumë i lumtur që mësova për këtë ilaç dhe nuk morra ilaçe agresive për të ulur presionin e gjakut.

 22. Tatiana

  Isshtë për të ardhur keq që tani nuk mund ta blini këtë ilaç ose të vendosni një urdhër paraprak për dorëzim. Shpresoj që në një të ardhme të afërt prodhuesi të rifillojë prodhimin e këtij produkti dhe unë mund ta marr atë. Kam dëgjuar shumë mendime të ndryshme për përfitimet e këtij mjeti dhe patjetër që dua ta provoj.

 23. Catherine

  Gjyshja ime vuante nga hipertensioni, nëna ime ka tension të lartë dhe ajo ka një paaftësi. Unë kam një predispozitë të trashëgueshme për këtë sëmundje, e cila filloi të shfaqet me moshën. Unë jam i vëmendshëm ndaj shëndetit tim dhe e kuptoj pak nga ajo që ndodh rritja e presionit. Arsyeja kryesore për këtë është puna e zemrës. Ata thonë se të gjitha problemet janë nga nervat dhe kanë të drejtë. Ju duhet të filloni në mënyrë që të siguroni një jetë të qetë, pasi gjendja e sistemit nervor ndikon në funksionimin e zemrës. Kisha bërë barishte. Por unë gjithashtu bleva përgatitje të gatshme bazuar në përbërës natyralë. Tani kam përfunduar një kurs të terapisë me Detonic ... Më pëlqeu fakti që ka një përbërje natyrore dhe ka ekstrakt aloe. Ne nuk e nënvlerësojmë këtë fabrikë. Shtë një antioksidant i fuqishëm dhe ka veti të fuqishme të dobishme. Presioni i lartë i gjakut është një sëmundje e lidhur me gjendjen e enëve të gjakut. Prandaj, nuk është rastësi që përbërja përfshin murriz - një bimë medicinale e njohur. Sapo kam dëgjuar për limonin gjatë një udhëtimi në Itali. Karakteristikat e tij diuretike largojnë lëngun e tepërt, i cili është i rëndësishëm për hipertensionin. Ndoshta besimi në ilaç ose vetë-hipnozë - nuk e di se çfarë ndihmoi - presion pas kursit Detonic nuk ngrihet mbi 130 në 80. Për mua ky është një tregues shumë i mirë, sepse para kësaj ka qenë 150-180 në 80-100

 24. Max

  Kam vuajtur nga presioni i lartë i gjakut për një kohë të gjatë. Simptoma më e pakëndshme natyrisht është një migrenë e vazhdueshme, e cila thjesht nuk ju lejon të jetoni në paqe, në mënyrë periodike ka ndjesi shpimi gjilpërash, një palpitacion i zemrës. Detonic thjesht më shpëtoi, nuk e di sa kohë do të më duhej të vuaj, nëse jo për këtë ilaç. Unë u këshillova ta provoja këtë ilaç nga terapisti ynë lokal nga një klinikë lokale, duke treguar mungesën e efekteve anësore nga ilaçi, ilaçi nuk prek as traktin gastrointestinal në asnjë mënyrë, për të mos përmendur efektet anësore më serioze që shfaqen nga ilaçet për hipertension.
  Pas mbarimit të kursit, në përfundim të kursit, presioni u kthye në vlerat 120 me 80, kur para kësaj gjithnjë kishte 200 me 90, pa efekte anësore, gjë që nuk mund të më bënte shumë të lumtur! Pasi lexova përbërjen, kuptova pse ky ilaç është kaq i mirë, nuk ka një përbërës të vetëm sintetik në përbërje, gjithçka është vetëm e natyrshme!
  Përveç efektit kryesor në formën e normalizimit të presionit të gjakut, ilaçi normalizon nivelin e kolesterolit në gjak, dhe gjithashtu përmirëson imunitetin. Ekziston edhe një stimulim i vogël i sistemit nervor qendror, si kafeja. Tani kjo ilaç do të jetë në kabinetin tim të ilaçeve në mënyrë të vazhdueshme!

 25. Josef

  Dua që autori i këtij artikulli të shtojë një tjetër pasuri të dobishme në përshkrimin e këtij ilaçi. Ndonjëherë më duhet të përdor pilula për të përmirësuar cilësinë e një ereksioni, por ato shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit dhe shkaktojnë një rritje të rrahjeve të zemrës. Kur kombinoj aplikacionin Detonic me pilula për potencë, atëherë nuk kam probleme me presionin e gjakut, që do të thotë se "fuqia e bimëve" që përbëjnë këtë ilaç të mrekullueshëm vepron në trupin e mashkullit si një lloj "stabilizues". Unë mendoj se ky ilaç do të jetë i dobishëm për shumë burra, jo vetëm për njerëzit që vuajnë nga hipertensioni.

 26. Dmitry

  Problemet e mia në zemër filluan që në moshë të hershme dhe vetëm u rritën me kalimin e kohës. Por edhe vetë simptomat nuk ishin shumë shqetësuese, megjithëse kishte pak të këndshme në to - tringëllimë në veshët, marramendje të vazhdueshme dhe dhimbje koke të përsëritura. Jam mësuar me të gjitha këto, mund të thotë dikush. Mbi të gjitha isha i shqetësuar për pasojat për trupin, sepse kjo presion i lartë gradualisht e shkatërron atë, unë shpesh ndjehesha i lodhur, megjithëse nuk bëra asgjë të rëndë gjatë ditës. Provoi ilaçin Detonic, ky nuk është ilaçi i parë që kam marrë, por doli të jetë më i efektshmi. Më e rëndësishmja, ilaçi funksionon në një mënyrë gjithëpërfshirëse, dhe jo si të tjerët, të cilat vetëm përkohësisht heqin simptomat individuale, siç janë presioni. Këtu, menjëherë, rrahja e zemrës rikthehet dhe presioni normalizohet. Dhimbje koke dhe tringëllimë në veshët e mprehta u zhduk, unë tashmë jam mësuar me të me kalimin e kohës. Në përgjithësi, shëndeti im u përmirësua, u freskova ndjeshëm dhe pati aktivitete. Mora 1 lugë çaji dy herë në ditë për tre javë, ka indikacione të ndryshme për përdorim, mjeku më këshilloi të bëja pauzë pas 21 ditësh dhe të shikoja rezultatin. Unë jam plotësisht i kënaqur me efektin.

 27. Ksenia Savina

  Tani mund të them me besim se Detonic - kjo është me të vërtetë një metodë jashtëzakonisht efektive për të trajtuar hipertensionin, dhe në çdo fazë, siç tregohet këtu.
  Ky ilaç më ishte përshkruar nga një mjek, dhe i ndjeshëm, me të cilin preferoj të kontaktoj vazhdimisht në ato situata kur diçka kërcënon shëndetin tim. Ai më tha që një ilaç i tillë do të më ndihmojë jo vetëm të eleminoj simptomat e kësaj sëmundje të pakëndshme, por edhe të kuptoj shkaqet e tij, gjë që është e rëndësishme. E bëra kështu, fillova të marr këtë pluhur, dhe vetëm nën mbikëqyrjen e një mjeku, në mënyrë që gjithçka të ishte në rregull të përsosur.
  Pas një kohe, dhe kjo është rreth dy javë, kam marrë rezultate të mira, hipertensioni nuk më shqetësoi seriozisht, dhe pas dy javësh as që e mendova - shpresoj se nuk do të duhet të mendoj për të në të ardhmen. Shtë e qartë se Detonic Unë nuk do ta quaj një mjet magjik, por është thjesht e pamundur të injorosh efektin e tij pozitiv, prandaj unë jam i gatshëm t'i këshilloj për të gjithë ata që ende vuajnë nga hipertensioni, të cilëve ilaçet e tjera nuk i ndihmojnë fare, etj.
  Sigurisht, që nuk flitet për vetë-trajtim, këtu keni nevojë për ndihmën e një mjeku me të vërtetë të ndjeshëm, i cili do t'ju monitorojë.

 28. Emma Ay

  Qysh në moshën shkollore, unë u diagnostikova me hipertension arterial. Dhimbje koke, gulçim edhe gjatë ecjes normale, dhimbje në zemër, takikardi, marramendje dhe presion të lartë të gjakut shpesh mundohen. Shpesh, koka thjesht shpërthen për shkak të faktit se presioni po kërcen dhe së fundmi vërej që jam lodhur shumë, edhe nëse nuk bëj ndonjë gjë të veçantë. Kam pirë shumë pilula të ndryshme për hipertension, por ato dhanë një efekt të përkohshëm dhe patën një efekt të keq në stomak. Sipas rekomandimeve të të njohurve, kam blerë një paketë Detonic, dhe u befasua: pas një kursi administrimi, presioni u ul në 120 * 80 pa asnjë efekt anësor. Unë lexova përbërjen dhe kuptova pse kjo ilaç ishte aq i përshtatshëm për mua. Produkti ka një përbërje natyrale. Ai përfshin ekstraktin e gjetheve të aloe, frutin e murrizit, ekstraktin e farës së kungullit, limonin, ekstraktin e kërpudhave thupër. Me këtë mjet, trupi është i mbushur me shëndet dhe energji, nervozizmi zvogëlohet, funksioni i zemrës përmirësohet, zhvillohet rreziku i trombozës, niveli i kolesterolit në gjak normalizohet, rritet imuniteti, stimulohet sistemi nervor qendror, dhe shumë më tepër. Unë do ta marr këtë ilaç vazhdimisht, pasi jam shumë i kënaqur me rezultatin.

 29. Xiomara

  Dua të shtoj se qëllimi i trajtimit të një pacienti me hipertension është që të ulet shpejt presioni i gjakut dhe të zvogëlohet rreziku i vdekjes nga sëmundjet kardiovaskulare. Me metodat mjekësore, rekomandohet një ulje e presionit të gjakut nën nivelin e 140/90 mm Hg. Art. ose edhe më e ulët nëse hipertensioni normalisht tolerohet nga trupi. Në pacientët me diabet mellitus, presioni i gjakut duhet të rregullohet në 130/80 mmHg. Art. Fatkeqësisht, në shumë raste, veçanërisht në njerëzit mbi 50 vjeç, është e vështirë të arrihet një nivel i presionit sistolik që nuk tejkalon 140 mm Hg. Art. dhe në këtë rast lejohet përdorimi i ilaçit Detonic .

 30. Alexander

  Edhe unë jam torturuar nga hipertensioni dhe takikardia për pesë vitet e fundit, kam qenë me mjekë, por nuk ka kuptim, Detonic blerë vetë, u bë shumë më mirë. Tani, në punë, ajo nuk ndihet papritur keq, nuk ka pse të kërkojë darkë pas darkës. Dhe në përgjithësi, vura re që trupi po kthehet në normale, koka dhemb më rrallë dhe aftësia e punës është rritur. Porosia u bë përmes faqes së internetit të furnizuesit, atje çmimet janë pak a shumë të përshtatshme, nuk ka pse të durojë çmimet e larta të barnatoreve dhe ndërmjetësve. Unë e marr ilaçin rregullisht, përpiqem të mos më marrë pritja, edhe kur jam në punë. Vura re që nuk ka as efekte anësore.

 31. Rodrigo

  Si specialist i mjekësisë tradicionale, dua të them se përmbajtja e ekstraktit Aloe në ilaç Detonic, ndikon në mënyrë të favorshme në trajtimin e sëmundjeve të zemrës.
  Hasshtë e njohur për shumë vite se efekti i kësaj bime në sistemin kardiovaskular është kryesisht për shkak të enzimave që ndihmojnë në uljen e sasisë së kolesterolit të keq dhe sheqerit në gjak. Përveç kësaj, aloe vera parandalon formimin e mpiksjes së gjakut në enët e gjakut dhe mund të zvogëlojë rrezikun e sëmundjes së arterieve koronare. Lëngu i aloe përmban karotenoide dhe substancë katekinë. Këto mikroelemente kanë veti të shkëlqyera anti-alergjike, rrisin elasticitetin e mureve të enëve të gjakut dhe normalizojnë metabolizmin e yndyrës. Dhe më e rëndësishmja, acidet organike dhe taninat që përmbahen në Aloe kanë një efekt baktervrasës, anti-inflamator dhe hemostatik, si dhe normalizojnë mikroflora në trupin e njeriut.

 32. Corinne

  Më pëlqen shumë surfing, por ky aktivitet ndonjëherë shkakton një rritje të presionit dhe prandaj më duhet të përdor ilaçe për të qenë gjithmonë në formë. Unë kam jetuar në Tajlandë për disa vjet, dhe ne ju rekomandojmë që të trajtojmë hipertensionin Giperolekt. Kohët e fundit duke udhëtuar nëpër Evropë, pashë një reklamë për ilaçin Detonic dhe u detyrua ta blinte atë, pasi nuk kishte asnjë alternativë tjetër me një efekt të shpejtë. Rezultati më la 100% të kënaqur - shtypja ime e gjakut kthehet në normale brenda një kohe të shkurtër pasi përdor këtë ilaç të mrekullueshëm. Fuqia e bimëve në përbërjen e saj ndihmon për të harruar moshën tuaj për një kohë të gjatë. Por së shpejti do të bëhem 62 vjeç në vitin e ardhshëm 2020.

 33. Olga Ivanova

  Tani jam 72 vjeç, kam vuajtur nga hipertensioni për më shumë se 20 vjet dhe tani jam përpjekur të shpëtoj nga kjo sëmundje me ndihmën e "Recardio". Në parim, ai përballoi mirë me uljen e presionit, por ai nuk mund të përballonte takikardinë dhe tringëllimën në veshët, plus kjo shkaktoi efekte anësore në traktin gastrointestinal.
  Dhe vetëm kur ndërrova kardiologun kurues, në një mjek më të ri, mësova për një ilaç më të ri me bazë bimore, të cilin ai ma atribuoi mua - "Detonic ". Puna e këtij ilaçi u bë e dukshme menjëherë pas marrjes së pjesës së parë (pas rreth 2-3 orësh). Për dallim nga “Recardio" De tonic Nuk shkakton efekte anësore dhe përballon mirë jo vetëm me hipertensionin, por edhe me takikardinë, të cilën tani praktikisht nuk e ndiej. Unë e marr atë 2 herë në ditë, një lugë të vogël.

Shto një koment