pika CardioActive për të ulur presionin e gjakut në hipertension

CardioActive A është një ilaç i gjeneratës së re i krijuar për të normalizuar presionin e gjakut. Prodhohet në formën e pikave në shishka prej 20 mililitra. Ekstrakte bimore të përfshira në pika ndihmojnë për të luftuar sulmet e hipertensionit.

Aditiv CardioActive për të ulur presionin e gjakut

Siç e dini, sëmundjet kardiovaskulare zënë vendin e parë në renditjen e shkaqeve mjekësore të vdekjes së njerëzve në të gjithë botën. Ato përbëjnë rreth një të tretën e të gjitha shkaqeve të vdekjes. Pavarësisht nga njohja e metodave të parandalimit dhe mundësia e diagnostikimit të hershëm, çështjet e zemrës mbeten një problem global i njerëzimit.

Një nga shkaqet kryesore të hipertensionit është shkelja e raportit të disa hormoneve (reninës, angiotenzinës II, aldosteronit). Një rritje e mprehtë e disave dhe një ulje e të tjerëve çon në pasoja të rënda, deri në vdekje.

Detyrat kryesore të kardiologëve në trajtimin e hipertensionit thelbësor janë gradual uljen e presionit të gjakut dhe parandalimin e dëmtimit të organeve fundore. Për shkak të strukturës së veçantë molekulare, ilaçi antihipertensiv CardioActive ju lejon të arrini këto rezultate.

Pse CardioActive më mirë se ilaçet e tjera?

Ka shumë ilaçe të ngjashëm në dispozicion për të ulur presionin e gjakut. Cili është ndryshimi?

 • Normalife Shtë një ilaç antihipertensiv, i paraqitur në formën e pikave. Efekt terapeutik afatgjatë Normalife arritur tashmë në javën e parë të përdorimit. Prania e nënës dhe murrizit në përbërje siguron një efekt qetësues dhe të butë. Ndryshe nga Normalife, CardioActive nuk përmban këto barëra, prandaj nuk është kundërindikuar kur ngasni një makinë. Mund t'u përshkruhet gjithashtu pacientëve mbi 65 vjeç pa rrezik të qetësimit të tepruar. Një llogaritje rigoroze e sasisë së përbërësit aktiv fiks në 1 pikë CardioActive zvogëlon rrezikun e mbidozimit dhe pasojat e tij në zero. Në rastin e pluhurit, është e pamundur të kontrollosh dozën dhe është shumë e lehtë të konsumosh më shumë sesa është e nevojshme, e cila mund të jetë e rrezikshme për jetën.
 • Recardio - një zgjidhje tjetër për trajtimin e hipertensionit, e krijuar në bazë të përbërësve natyralë. Përveç funksionit kryesor të ilaçit, prania e ekstraktit të xhinko biloba në përbërje ndihmon në përmirësimin e aftësive njohëse të trurit dhe forcimin e sistemit imunitar. Dallimi kryesor CardioActive nga Recardio është mbrojtja e sistemit urinar nga efektet shkatërruese të hipertensionit për shkak të efektit të butë diuretik dhe rregullimit të hormoneve.
 • Detonic - një pluhur që ka veti antihipertensive. Droga bazohet në ekstrakte bimore. Ka cilësinë e një rënie të shpejtë të presionit të gjakut. Krahasimi i vetive të ilaçeve: CardioActive, Detonic, Recardio

Krahasuar me Detonic, pika CardioActive janë një mënyrë më e sigurt për t'u marrë me presionin e lartë të gjakut dhe pasojat e tij. Disavantazhet kryesore Detonic janë në formën e dozimit të ilaçit:

 1. Edhe me një studim të kujdesshëm të udhëzimeve dhe duke ndjekur këshillat e mjekut që merr pjesë, pacienti mund të tejkalojë shumë lehtë dozën e kërkuar. Kjo mund të shkaktojë pasoja serioze duke filluar nga helmimi te shoku dhe vdekja.
 2. Bluarja e imët mund të irritojë mukozat e gojës dhe hundës.
 3. Thithja përmes mukozave rrit sasinë e ilaçit në trup, gjë që mund të çojë në pasoja të përshkruara në paragrafin 1.

Pengesa e dytë e rëndësishme është një veprim shumë i mprehtë. Një rënie e menjëhershme e presionit të gjakut gjithmonë çon në një rrjedhje të mprehtë të gjakut nga truri dhe organet e tjera jetësore (veshkat, mushkëritë). Iskemia, nga ana tjetër, çon në hipoksi dhe vdekje qelizore. Pasojat mund të shkojnë nga goditja në tru deri në humbjen e pacientit.

Strukturë CardioActive dhe efekti i përbërësve në stabilizimin e presionit

CardioActive përmban më shumë se pesë ekstrakte të vlefshme bimore. Së bashku me detyrën kryesore të uljes së presionit të gjakut, këto substanca:

 • Promovoni funksionin më produktiv të trurit;
 • Përmirëson kujtesën dhe gjumin;
 • Ndihmon në mbajtjen e një trupi të fuqishëm gjatë gjithë ditës;
 • Mbroni nga shumica e sëmundjeve infektive;
 • Rritni pragun e ekspozimit ndaj depresionit dhe neurozave.

Drogës nuk përmban përbërës alergjikë:

 • Kompleksi i vitaminave mbështet sistemin imunitar (C, D), rikthen fijet nervore (grupi B, acid folik), parandalon zhvillimin e osteoporozës (C, D).
 • Elementët gjurmë kanë një funksion antioksidues. Duke neutralizuar radikalet e lira, ato rregullojnë ekuilibrin acid-bazë të qelizave.
 • Aminoacidet luajnë një rol të rëndësishëm në rregullimin e proceseve të ndërtimit siç janë ruajtja e integritetit të membranës qelizore dhe rivendosja e strukturës së skeletit qelizor.
 • Bimët kryesore që përbëjnë ilaçin CardioActive tregohet në imazh.

Bimët që përbëjnë pikat CardioActive

Teknologjia e krijimit dhe provat klinike të ilaçit

pika CardioActive krijuar nga teknologjia e potencializimit të përbërësve strukturorë.

Kjo qasje siguron:

 • rezultati maksimal duke përdorur sasinë minimale të përbërësit aktiv,
 • zvogëlimin e rrezikut të efekteve anësore të mundshme të shkaktuara nga secili komponent veç e veç,
 • ndryshimi në formën e lëshimit të ilaçit gjatë procesit të zhvillimit për administrim më të përshtatshëm (në formën e pikave).

Secili element i barit është një molekulë aktive që synon zgjidhjen e një problemi specifik. Një përzgjedhje skrupuloze e materialeve fillestare me një studim të vetive unike të secilës prej tyre, si dhe teknologjive moderne të industrisë farmakologjike, bëjnë të mundur arritjen e një efekti kompleks.

Sasia minimale e substancave aktive eliminon rrezikun e zhvillimit të varësisë ndaj ilaçit dhe nevojën për të rritur dozën ose kalimin në terapi komplekse me shtimin e një ose dy agjentëve shtesë.

CardioActive ndihmon jo vetëm për të ulur presionin e gjakut për momentin, por edhe për ta mbajtur atë normal për një ditë tjetër, deri në dozën tjetër. Arritjet e bioinxhinierisë kanë arritur një nivel të tillë që për thithjen e shpejtë dhe efektive të përbërjes së barit, nuk keni nevojë të pini litra ujë, mjafton vetëm një gotë.

Rekomandime për përdorimin e pikave CardioActive:

 • hipertensioni thelbësor i fazave I, II, III;
 • hipertension sekondar i shoqëruar me sëmundje të veshkave dhe prishje të statusit hormonal të RAAS;
 • hipertensioni në sfondin e migrenës;
 • hipertensioni post-infarkt.

Efektet e padëshirueshme që mund të ndodhin gjatë përdorimit të pikave CardioActive:

 • intolerancës individuale ndaj komponentëve;
 • shtatzënisë dhe laktacionit;
 • shok anafilaktik dhe një histori të edemës së Quincke;
 • sëmundjet e tumorit;
 • moshës deri në vitet 14.

Përdorni me kujdes për personat mbi 65 vjeç. Para përdorimit, sigurohuni që të konsultoheni me një specialist. Përdorimi i Cardio Active paralelisht me ilaçe alkoolike dhe narkotike, si dhe ilaçe neurotropike është kundërindikuar.

Normalizimi i presionit të gjakut me CardioActive

Efektet anësore janë shumë të rralla kur përdoren sipas udhëzimeve të prodhuesit. Sidoqoftë, ka pasur raste me simptomat e mëposhtme pas marrjes së ilaçit:

 • marramendje e lehtë;
 • goja e thatë;
 • pagjumësi;
 • nervozizëm i rritur

Si të përdorni ilaçet dhe dozën e rekomanduar

Për të arritur një efekt të qëndrueshëm terapeutik, është e nevojshme të përdorni një pikë një herë në ditë, në mëngjes në stomak bosh. CardioActive duhet të merret me një gotë ujë. Për të maksimizuar efektin, ushqimi duhet të shmanget. Në disa raste, dy ose tre aplikime të ilaçit përshkruhen gjatë ditës. Një specialist i mbështetjes së klientit në faqen e internetit të prodhuesit do të këshillohet në detaje në lidhje me këtë.

Ju nuk mund ta përdorni ilaçin në mënyrë sublinguale në formën e tij të pastër. Kohëzgjatja e përdorimit të barit varet nga faza e sëmundjes dhe simptomat aktuale. Periudha e terapisë përcaktohet nga kardiologu individualisht për secilin pacient.

Rishikimet e klientëve dhe mendimet e mjekëve

Isshtë e rrallë që një pacient të shohë një mjek në sinjalin e parë të një sëmundje tinzare të zemrës. Më parë, ilaçet për uljen e presionit të gjakut zakonisht kërkoheshin nga fqinjët gjatë një krize hipertensive. Sot ata kërkohen në Internet.

Shpesh pacienti zgjedh ilaçin, veprimet e të cilit përshkruhen në rishikimet dhe rishikimet e njerëzve që janë të bindur për përfitimet / dëmet e një ilaçi të veçantë. Dhe shpesh receta është në vendin e dytë për nga rëndësia: gjëja kryesore është thashethemet popullore

Duke studiuar mendimet e pacientëve në forume, ju mund të shihni se komente negative janë shkruar nga blerësit të cilët përballen me një produkt të rremë ose të skaduar. Për të shmangur blerjen e produkteve nën standard ose pa leje, porositni vetëm në faqen zyrtare të prodhuesit.

Më poshtë janë përmbledhjet e klientëve të mbledhura në forume tematike dhe rrjete sociale. Ju gjithashtu do të gjeni këtu mendimin autoritativ të mjekëve dhe rasteve nga praktika e tyre.

Unë gjithmonë përpiqem të përdor vetëm natyrore dhe natyrore: produkte, produkte kozmetikë, dhe tani këtu janë ilaçet. Jam shumë i kënaqur që midis përgatitjeve bimore gjeta një luftëtar të denjë me presion të lartë të gjakut. Për periudhat e para të hipertensionit, unë përdor vetëm CardioActive.

Unë nuk i kushtova vëmendje presionit derisa fillova të vërej probleme me shëndetin e burrave. Shkova te mjeku. Doli që hipertensioni dëmtonte sistemin gjenitourinar. Deri në fund të 1 muajit të pranimit CardioActive gjithçka gradualisht u kthye në normalitet. Tani nuk do ta lë presionin e gjakut kurrë të pakontrolluar!

Për një kohë të gjatë po kërkoja një ilaç që do të ndihmonte në zgjidhjen e disa problemeve në të njëjtën kohë: presionin e lartë të gjakut, sëmundjet e shpeshta të frymëmarrjes, humbjen e kujtesës dhe vëmendjen e dëmtuar. Dhe më në fund e gjeta! CardioActive më ndihmoi për të rivendosur aktivitetin aktiv, dhe më e rëndësishmja, konstruktiv të trurit dhe përballon mirë hipertensionin.

Unë jam një tifoz i të gjitha llojeve të shtesave medicinale. Unë kam qenë pa ilaçe për shumë vite, por kurrë nuk kam menduar se mund të anashkaloj mjekimin standard për të stabilizuar presionin e gjakut. Doli që hipertensioni mund të trajtohet edhe me përbërësit aktivë të ekstrakteve bimore. Dhe në formën e pikave. Nuk ka nevojë të krijoni çajra dhe të përgatitni tinktura.

Bleva ilaçin në një nga dyqanet online. Duke marrë dhe shtypur porosinë, menjëherë vura re se mbaja një produkt tjetër nga ai që pashë në ekran. Pasi shqyrtova me kujdes paketimin, kuptova se ishte një falsifikim. Goodshtë mirë që nuk fillova ta përdor! Menjëherë kontaktoni menaxherët në faqen zyrtare të prodhuesit CardioActive dhe porositi një produkt origjinal. Porosia arriti në kohë dhe syri i lirë mund të dallonte. Tani do të porosis vetëm në faqen zyrtare të internetit!

Pika reale CardioActive - foto e shishes

Brian Smith, kardiolog:

Për shumë vite kam studiuar mjekësi alternative. Unë di nga afër për spektrin më të gjerë të vetive të bimëve. Duke marrë parasysh që çdo ekstrakt përmban shumë elementë dhe molekula shumë të ndryshme, mund të argumentohet se me studimin e duhur dhe përdorimin e duhur të këtyre burimeve të natyrës në mjekësi, mund të arrihet një sukses i jashtëzakonshëm në trajtimin e sëmundjeve të ndryshme.

Një nga shembujt goditës është trajtimi i hipertensionit arterial. Droga CardioActive, e krijuar në bazë të përbërësve natyralë, nuk është në asnjë mënyrë inferiore, dhe në shumë aspekte madje i tejkalon konkurrentët e saj sintetikë.

Gjëja kryesore që unë do të doja të vë në dukje është se efekti terapeutik ndodh gradualisht dhe zgjat për një kohë mjaft të gjatë. Ky është një tregues shumë i vlefshëm, sepse është presioni i reduktuar ndjeshëm që çon shpesh në ishemi të pakthyeshme të trurit.

Richard Byrne, mjek nefrolog:

Unë punoj në departamentin e nefrologjisë. Për shkak të faktit se disa sëmundje të veshkave janë pasojë e hipertensionit arterial, shumë shpesh ju duhet të ndërveproni me kardiologët. Bashkëpunimi ka të bëjë me zgjedhjen e ilaçit të duhur për trajtimin e një sëmundjeje primare (hipertension) pa rrezikun e zhvillimit të sëmundjeve dytësore.

CardioActive është një nga ilaçet e përshtatshme për këtë gjendje. Një efekt pozitiv vërehet në pacientët që aplikuan në një fazë të hershme të dëmtimit të veshkave në sfondin e presionit të lartë të gjakut. Pas marrjes nën kontroll të treguesve të tonometrit, mund të llogaritet në një ngadalësim në zhvillimin e dështimit të veshkave.

Ku të blej CardioActive në Europë?

Çmim CardioActive në Evropë është 39 euro për paketë. Për të porositur CardioActive në faqen zyrtare të prodhuesit. Droga nuk shitet në dyqanet online dhe farmacitë për arsyet e mëposhtme:

 • Ndërmjetësit vendosin një përqindje të lartë të rritjes së kostos së ilaçit;
 • Rreziku i shpërndarjes së produkteve të skaduara rritet;
 • Blerësit mund të bëhen të rremë.

Bleni pika CardioActive është e mundur me zbritje. Për ta bërë këtë, duhet të vendosni një porosi në faqen zyrtare të internetit, kështu që blerësit e rinj do të kursejnë 30 deri në 50%. Sapo të plotësoni një formular të shkurtër me informacionin e kontaktit, menaxheri i kompanisë do t'ju kontaktojë dhe do t'ju informojë për promovimet dhe zbritjet aktuale.

Bleni me zbritje në Evropë

Para se të zgjidhni një ilaç për trajtimin e hipertensionit, lexoni të gjithë analogët në seksionin përkatës të faqes sonë të internetit. Ju mund të blini pilula ose pika për të normalizuar presionin e gjakut jo vetëm për veten tuaj, por edhe për të dashurit tuaj. Gjëja kryesore është që të konsultoheni me një mjek para përdorimit.

Kur të merrni porosinë tuaj, gjithmonë kontrolloni paketimin për defekte dhe datën e skadimit të barit. Nëse gjeni shenja problematike, gjithmonë mund të kontaktoni menaxherët e kompanisë dhe ta zëvendësoni produktin me një të ri. Dorëzimi i rënies CardioActive kryer në Bullgari, Itali, Republikën Çeke, Rumani, Gjermani, Poloni.

Bëj një pyetje

Lyudmila Kohanovskaya

Kakhanovskaya Lyudmila Nikolaevna, një kardiolog me përvojë gati 20 vjeçare. Një biografi e hollësishme dhe informacion në lidhje me kualifikimet mjekësore janë postuar në faqen e autorëve të faqes sonë të internetit.

Obzoroff
Shto një koment