INSUMED për të normalizuar sheqerin në gjak dhe diabetin

INSUMED Këto janë kapsula për normalizimin e nivelit të sheqerit në gjak dhe parandalimin e diabetit. Veprimi i përbërësve të kapsulave ka për qëllim parandalimin e një shtimi të sasisë së glukozës, si dhe mbrojtjen e mureve të enëve të gjakut nga shkatërrimi.

Diabeti mellitus është një sëmundje kronike që karakterizohet nga prodhimi i pamjaftueshëm i insulinës natyrore dhe një rritje e glukozës në gjak. Kjo çrregullim endokrin shkakton rritje të thatësisë së lëkurës dhe mukozave, etje të vazhdueshme, shqetësime në shikim dhe shërim të vonuar të plagëve. Përveç simptomave specifike, diabeti mellitus rrit rrezikun e zhvillimit të infarktit të miokardit, goditjes, dështimit të veshkave dhe gangrenës së ekstremiteteve.

Për të lehtësuar mirëqenien e pacientëve me këtë sëmundje, si dhe për të parandaluar zhvillimin e pasojave serioze, specialistët e BERNADATTE krijuan një ilaç INSUMED. Këto janë kapsula me një përbërje natyrale që normalizojnë nivelin e sheqerit në gjak. Studimet klinike kanë treguar që pas dy javësh të përdorimit të këtyre kapsulave, glukoza në gjak stabilizohet, dhe pas një muaji, 87% e pacientëve ndjehen më mirë.

INSUMED për të normalizuar sheqerin në gjak

Përparësitë e ilaçit janë përbërja natyrale, pa efekte anësore, kosto e përballueshme. Përdorimi i këtyre kapsollave zvogëlon rrezikun e zhvillimit të komplikimeve të tilla të rrezikshme si nefropatia, angiopatia, polineuropatia, retinopatia dhe ketoacidoza. Drogës është i përshtatshëm për njerëzit e të gjitha moshave me diabet. Megjithëse kapsulat nuk shkaktojnë efekte anësore dhe kanë pak kundërindikacione, duhet të konsultoheni me mjekun para se të përdorni.

Urdhër INSUMED mund të jetë në zyrtar faqen e internetit të prodhuesitduke lënë një kërkesë. Ju mund të paguani për porosinë pas dorëzimit, në mënyrë që klienti të jetë i sigurt për ndershmërinë e kompanisë.

Parimi i ilaçit INSUMED

Parimi i ilaçit INSUMED

Përbërësit aktivë të kapsulave INSUMED veproni në këtë mënyrë:

 • rivendos metabolizmin e karbohidrateve në trup;
 • lehtësoni stresin në rritje në veshkat;
 • përshpejtoni largimin e glukozës së tepërt;
 • rrisin elasticitetin e enëve të gjakut;
 • normalizoni sheqerin në gjak;
 • rivendos ushqimin e nervit optik;
 • parandaloni dehjen e trupit.

Kushtojini vëmendje! preparat INSUMED, ndryshe nga analoge, jo vetëm që eliminon simptomat e diabetit, por gjithashtu parandalon një numër pasojash të rrezikshme. Kjo është:

 1. Nefropati. Diabeti në formë të avancuar shkakton dëmtimin e glomerulave dhe tubulave të veshkave - elementët filtrues të këtij organi të çiftuar, si dhe enët e gjakut që i ushqejnë ato. Nefropatia më së shpeshti shkakton vdekjen e pacientëve që vuajnë nga diabeti.
 2. Angiopatin. Kjo është dëmtim i enëve me diametër të ndryshëm, i cili zhvillohet përkundër sfondit të diabetit. Në këtë rast, ndryshimet patologjike preken kryesisht nga veshkat, truri, zemra, organet e shikimit dhe gjymtyrët e poshtme. Pacientët që vuajnë nga diabeti i tipit I janë më të rrezikuar.
 3. Polineuropatinë. Një ndërlikim i tillë është kronik dhe shprehet në degjenerimin progresiv të fibrave nervore shqisore dhe motorike periferike. Si rezultat, pacienti zhvillon parezë dhe dobësi të muskujve, gjë që çon në lëvizje të kufizuar. Polneuropatia gjithashtu shkakton formimin e ulçerave trofike dhe zhvillimin e gangrenës. Ky mund të jetë një tregues për amputim të ekstremiteteve të poshtme.
 4. Retinopatia. Një kurs i zgjatur i diabetit shkakton dëme në enët e retinës. Retinopatia diabetike po përparon: në fillim, pacienti shënon imazhe të paqarta, një vello dhe spote para syve të tij. Në të ardhmen, ka një rënie të mprehtë të shikimit deri në humbjen e tij.
 5. Ketoacidosis. Ky është një ndërlikim serioz i diabetit, i cili zhvillohet për shkak të mungesës së insulinës. Përkundër kësaj, niveli i trupave të glukozës dhe ketonit në gjak rritet. Në raste të rënda, ndodh një gjendje kome.

Ilaçi ndihmon:

 • luftoni lodhjen kronike;
 • eliminoni dhimbjet e kokës;
 • stimulojnë qarkullimin e gjakut në ekstremitetet e poshtme;
 • ngadalësoni procesin e humbjes së shikimit;
 • eliminoni ndjenjën e vazhdueshme të etjes;
 • stabilizimi i funksionit të sistemit urinar;
 • normalizoni peshën duke luftuar urinë.

kapsula INSUMED mund të përdoret tek pacientët me diabet tip I dhe tip II.

Ku të blej INSUMED dhe metodat e dorëzimit të ilaçeve

Për të blerë INSUMED, ju duhet të shkoni në faqen zyrtare të prodhuesit dhe të lini një kërkesë. Pas kësaj, menaxheri do të kontaktojë klientin për të sqaruar gjendjen e tij. Kjo është e nevojshme për të përcaktuar kohëzgjatjen e trajtimit dhe, bazuar në këtë, llogaritni numrin e paketave të ilaçit.

Blej INSUMED me zbritje

Pastaj porosia dërgohet në adresën e specifikuar. Ajo paguhet pas marrjes, kështu që klienti nuk rrezikon asgjë. Shënim! Specialisti i ndërmarrjes shoqëron pacientin gjatë gjithë kursit dhe këshillon për të gjitha çështjet me interes.

Ju duhet të dini se prodhues të ndryshëm (të cilët nuk janë të lidhur në asnjë mënyrë) nën emrin Insumed prodhoni shtesa dietike për humbje peshe, shiringa insuline. Një faqe e njohur në internet shet 30 kapsula. Përbërja e suplementit të propozuar ndryshon nga ajo e përshkruar në artikull. Shitës të tjerë shesin ilaçe të prodhuara në Filipine Insumed, i cili përbëhet nga një përbërës aktiv - Metformin Hydrochloride. Blerësi shpesh hutohet dhe porosit një ilaç të rremë ose ndonjë ilaç tjetër me të njëjtin emër. Prandaj, prodhuesi nuk dërgon kapsula për diabetin. Insumed në farmacitë e Amazon dhe dyqanet e tjera në internet. Vetëm në faqen zyrtare të prodhuesit mund të blini ilaçin origjinal me zbritje me një çmim prej 39 eurosh.

Nëse keni marrë një shtesë ushqimore që është paketuar ndryshe nga fotografia ose me një çmim më të vogël se 39 euro, mos e blini.

Avantazhet INSUMED para analoge

Препарат INSUMED ka një përbërje natyrore, prandaj ka një efekt të theksuar terapeutik dhe nuk ndikon në punën e organeve të brendshme. Ka edhe ilaçe të tjera që përdoren për të trajtuar diabetin. Droga në fjalë ka përparësi të pamohueshme mbi analogët:

 • mjekësi Suganorm - kapsula me origjinë bimore. Substancat aktive të këtij ilaçi stimulojnë prodhimin e insulinës natyrale dhe aktivizojnë procesin e shpërndarjes së glukozës në qelizat e trupit. Për dallim nga kapsulat INSUMED, një ilaç Suganorm jep efekt vetëm kur merret në fazat fillestare të diabetit.
 • kompleks Dialine për trajtimin e diabetit mellitus të tipit II. Isshtë një biokompleks natyral që rikthen prodhimin natyror të insulinës dhe normalizon nivelet e glukozës në gjak. Droga nuk është e varur. Përparësia e kapsollave INSUMED para do të thotë Dialine konsiston në faktin se i pari mund të përdoret për çdo lloj diabeti.

Avantazhet INSUMED para Dialine

Përbërja dhe vetitë e ilaçit

Përbërja INSUMED përbërës të tillë janë përfshirë:

 1. Ekstrakt kanelle Përbërja kimike e tij siguron një rritje të ndjeshmërisë së qelizave dhe indeve të trupit ndaj insulinës, e cila është veçanërisht e rëndësishme për diabetin e tipit II. Gjithashtu, kanella rrit tonin vaskular, forcon sistemin imunitar, rrit funksionin vizual.
 2. Banaba. Kjo është një bimë medicinale që përmban acid korosolik. Substanca ul sheqerin në gjak, si dhe kolesterolin. Shumë pacientë me diabet raportojnë një rritje të oreksit, gjë që çon në shtim të peshës. Banaba lufton këtë problem duke shtypur dëshirat e ushqimit.
 3. Ekstrakt nga himni. Ky komponent zvogëlon përmbajtjen e sheqerit dhe lipideve në gjak, tonifikon enët e gjakut, pa ndikuar në presionin e gjakut.

Kushtojini vëmendje! Pavarësisht natyralitetit të përbërjes, merrni ilaçin INSUMED Isshtë e mundur vetëm pas konsultimit me një mjek.

Indikacionet për përdorim

Karakteristikat e dobishme të ilaçit

kapsula INSUMED përdoret për simptoma të tilla karakteristike të diabetit:

 • lodhje kronike;
 • dhimbje koke;
 • uri e pakontrolluar;
 • shtim në peshë;
 • ulur vrazhdësinë vizuale;
 • ndjesi shpimi gjilpërash dhe mpirje në ekstremitetet e sipërme dhe të poshtme;
 • goja e thatë;
 • urinim i shpeshtë;
 • mosfunksionim ngrerë tek burrat;
 • plagë të gjata shëruese.

Prodhuesi i kapsulave pretendon se përdorimi i tyre ju lejon të zgjeroni dietën e pacientit me produkte që ai më parë nuk mund t’i përdorte për arsye shëndetësore.

Kundërindikacionet dhe efektet anësore

Falë përbërësve natyralë INSUMED nuk ka një listë të gjerë të kundërindikacioneve. Ju nuk mund t'i përdorni kur:

 • intoleranca ndaj përbërësve të ilaçit;
 • shtatzënisë dhe laktacionit;
 • gjendje e përgjithshme e pakënaqshme e pacientit.

Ilaçi nuk rekomandohet për fëmijët nën moshën 18 vjeç.

Kur të përdorni kapsulat Insumed

Efektet anësore ndodhin me një mbidozë, si dhe në rast të reaksioneve alergjike ndaj përbërësve individualë të ilaçit. Në këtë rast, çrregullime të tretjes, marramendje, përkeqësim i përgjithshëm i shëndetit janë të mundshme.

Insumed - udhëzime për përdorim 

kapsula INSUMED I pershtatshem per perdorim ditor. Ju duhet ta merrni ilaçin një herë në ditë, në mëngjes, para ngrënies, me shumë ujë. Një dozë e vetme është një kapsulë.

Gjatë kursit ju duhet të pini të paktën 2 litra ujë çdo ditë.

Kushtojini vëmendje! Në mënyrë që ilaçi të mos humbasë vetitë e tij, duhet ta ruani në një vend të thatë, të freskët dhe të mbrojtur mirë nga rrezet e diellit.

Shqyrtime të mjekëve dhe klientëve

Për të kuptuar nëse produkti i reklamuar me të vërtetë funksionon, konsumatorët studiojnë rishikimet e klientëve dhe mjekët. Pasi t’i keni studiuar ato, jo vetëm që mund të vlerësoni efektivitetin e tij, por edhe të merrni këshilla të dobishme për përdorimin e tij. Blerësit besojnë kapsulat INSUMED posedojnë prona të tilla të dobishme:

 1. Përmirëson mirëqenien e përgjithshme, përmirëson performancën.
 2. Tonifikon enët e gjakut, duke përmirësuar qarkullimin e gjakut.
 3. Kufizon rrezikun e zhvillimit të sëmundjeve kardiovaskulare, si dhe shqetësimeve vizuale.
 4. Redukton nivelin e kolesterolit "të keq" në gjak.
 5. Normalizon sheqerin në gjak.

Shqyrtimet negative lënë nga përdoruesit që blenë një ilaç të rremë INSUMEDduke porositur përmes dyqaneve të paverifikuara në internet ose rrjeteve sociale. Në këtë rast, pacientët nuk vunë re një efekt terapeutik.

Reagimet anësore kanë ndodhur vetëm tek ata pacientë që nuk zbatojnë udhëzimet për përdorim për të INSUMED dhe me vetëdije tejkaluan dozën e rekomanduar.

Bëj një pyetje

Anzhela ermakova

Врач Ermakova Angela Ivanovna obstetër-gjinekolog, endokrinolog i kategorisë më të lartë me përvojë 16 vjeçare, specialist me ultratinguj me përvojë, gjinekolog pediatrik. Angela Ivanovna është autore e rreth 170 punimeve dhe udhëzimeve të botuara për gjinekologjinë dhe endokrinologjinë.

Obzoroff
Komente: 7
 1. Avatar
  Ангелина

  Unë kam trajtuar diabetin tim për një kohë të gjatë. Atë që thjesht nuk e provova, madje shkova te disa gjyshe magjistare, por të gjitha pa rezultat. Trajtimi tradicional i sëmundjes nuk sjell gjithmonë të paktën një farë përmirësimi. Për një kohë të gjatë kam marrë një ilaç të njohur për diabetin e sheqerit, por për disa arsye pesha prej tij vetëm u rrit. Me këshillën e një shoku, fillova të lexoj informacione në lidhje me metodat jo-tradicionale të trajtimit të sëmundjes. Mjeku më këshilloi të blija ilaçin "Insumed". E mora në mënyrë rigoroze sipas skemës, çdo ditë. Një javë më vonë, fillova të vërej se disa ndryshime po ndodhnin në trupin tim. Dhe sheqeri filloi të kthehej pak në normalitet. Droga funksionon vërtet. Unë rekomandoj Kontrolluar për veten tuaj!

 2. Avatar
  Sabine Schumann

  Veryshtë shumë e vështirë të gjesh një ilaç të mirë dhe cilësor në ditët e sotme. Ne të gjithë jemi të ndryshëm, ndjeshmëria e trupit është gjithashtu e ndryshme, kështu që nëse një ilaç ndihmoi një person, kjo nuk do të thotë që do të ndihmojë një person tjetër. Por vendosa të provoj vetveten një ilaç krejtësisht të ri të quajtur Insumed... Unë e porosis atë direkt në faqen e internetit të prodhuesit. Unë e marr ilaçin sipas skemës së sugjeruar në udhëzime. Ilaçi ka shije mjaft normale dhe shitet në faqen e internetit me çmimin më të mirë. E kam marrë për dy javë. Problemet me mbipeshën janë zhdukur, përndryshe kishte vetëm një telashe të vërtetë më parë. Asnjë sport, asnjë dietë - asgjë nuk ka ndihmuar. Vetëm kohët e fundit kaluan testet. Doli që të gjithë treguesit u kthyen në normalitet. Shëndeti im i përgjithshëm madje u përmirësua, gjë që pati një efekt të dobishëm në gjendjen shpirtërore dhe aftësinë time për të punuar. Po, dhe unë arrita të hedh lehtësisht disa kilogramë mbi të. Ajo menjëherë u bë edhe më e lehtë.

 3. Obzoroff
  Obzoroff

  Mirëmbrëma Remon Bailo. Ne rekomandojmë që këtë pyetje t'ia bëni specialistëve të ndihmës në faqen e internetit të prodhuesit të ilaçit Insaged. Ne nuk jemi profesionistë në këtë çështje, prandaj nuk mund t'ju japim përgjigjen e saktë për këtë pyetje të rëndësishme.

 4. Avatar
  Remon bailo

  Unë kam diabet tip 2 për 16 vjet, unë jam 75 vjeç, pesha ime është 66 kg, dhe gjatësia ime është 167 cm. Unë marr 12 njësi të insulinës afatgjatë dhe 1 tabletë Januvia 100 mg çdo ditë. Nivelet e sheqerit në gjak variojnë nga 4,5 deri në 10,2. Treguesi afatgjatë është 6,7. A do të më përshtatet mua Insumed për terapinë e diabetit?

 5. Avatar
  Seryozha

  Unë do të doja të di nëse ilaçi me të vërtetë ndihmon dhe e vërteta njerëzit e thonë atë Insumed a mund të kurohet diabeti?

 6. Obzoroff
  Obzoroff

  Mirembrema! Shkoni në faqen e internetit të prodhuesit. Plotësoni formularin e feedback-ut. Do të këshilloheni nga një specialist për të gjitha çështjet me interes.

 7. Avatar
  maria

  Do të doja të informohem për ndërveprimet e drogës Insumed me kimikate të tjera për diabetin.

Shto një koment