Dianol - kapsula për terapinë e diabetit

Dianol është një ilaç i krijuar nga përbërës natyralë, i destinuar për njerëzit me diabet. Droga rregullon nivelet e sheqerit në gjak, ndihmon në parandalimin e kushteve patologjike. Falë këtij produkti, ju mund të rivendosni ekuilibrin e substancave në trup dhe të rrisni ndjeshmërinë e qelizave ndaj insulinës.

Kapsulat Dianol nuk janë të destinuara vetëm për terapi, por edhe për zvogëlimin e shenjave të diabetit. Ky suplement mund të përdoret nga gra dhe burra të moshave të ndryshme pa recetë mjeku.

Kapsolla Dianol për terapinë e diabetit

Importantshtë e rëndësishme të dini se jeta e njerëzve që zhvillojnë diabet mellitus ndryshon dukshëm për keq. Kjo diagnozë bëhet me një predispozitë gjenetike, stres fizik ose emocional, një dietë të paekuilibruar dhe shumë faktorë të tjerë. "Sëmundja e ëmbël" është një problem global që ka fituar gjithnjë e më shumë popullaritet me kalimin e viteve. Sipas statistikave, 371 milion njerëz në tokë vuajnë nga kjo sëmundje, por diabeti nuk është një dënim me vdekje, dhe me ardhjen e kapsollave Dianol, pacientët kanë një shans të shërohen plotësisht.

Mungesa ose respektimi joadekuat i masave terapeutike mund të çojë në probleme të tilla serioze shëndetësore:

 • alergji ndaj ushqimit që përmban sheqer;
 • problemi i shikimit;
 • djersitje në rritje;
 • mpirje në këmbë ose këmbë;
 • lodhje dhe përgjumje.

Insulina nuk është në gjendje të ndihmojë plotësisht dhe lehtëson gjendjen e një personi që vuan nga diabeti vetëm për një periudhë të shkurtër kohe. Dhe barnat sintetike për të ulur nivelet e glukozës mund të shkaktojnë shumë efekte anësore. Për këtë arsye, ju duhet të merrni Dianol. Gjithashtu, produkti mund të përdoret për të parandaluar diabetin e sheqerit në rastet kur ekziston një predispozitë e trashëgueshme ndaj sëmundjes.

Prodhuesi i kapsulës pretendon se Dianol ndihmon në lehtësimin e simptomave të diabetit të tipit 1 dhe 2.

Si funksionon Dianol

Dianol është një kapsulë e vogël, e kuqe-bardhë. Formula e tyre tretet në lëngjet qelizore, falë të cilave rekomandohet përdorimi i ilaçit për çdo formë të marrjes së glukozës së dëmtuar.

Veprimi i barit synon:

 • rivendosja e ekuilibrit të ndjeshmërisë së indeve ndaj insulinës;
 • stabilizimi dhe normalizimi i niveleve të sheqerit;
 • parandalon shkatërrimin e enëve të gjakut, arterieve;
 • rikthen sistemin musculoskeletal dhe hormonal.

Kapsulat transparente të kuqe të përgatitjes Dianol veprojnë për të përmirësuar: proceset metabolike të yndyrës, proteinave, karbohidrateve, mineraleve, kripës së ujit. Kryhet normalizimi i pjesës endokrine të qelizave të pankreasit dhe eliminimi i shumë ndërlikimeve. Ndryshe nga homologët sintetikë, kapsulat Dianol janë më të lehta dhe më të buta, por jo më pak të efektshme. Droga funksionon në transportin, pastrimin e funksioneve të gjakut. Projektuar për përdorim kursi për 30 ditë dhe ndihmon në parandalimin e shumë patologjive:

 • mëlçisë;
 • tretje;
 • nerva;
 • sistemin imunitar.

Trupi i njeriut merr sheqer nga ushqimi që hamë dhe prodhon energji prej tij për jetën. Pankreasi, një organ i rëndësishëm i vendosur në pjesën e prapme të stomakut, sekreton insulinën. Ky hormon është i nevojshëm për asimilimin dhe përpunimin e substancave organike. Sheqeri hyn në qarkullimin e gjakut, nga atje, me ndihmën e insulinës, transferohet në qelizat e trupit të njeriut. Konsumi i pijeve që përmbajnë sheqer, ëmbëlsirave, ëmbëlsirave, si dhe ushqimeve që përmbajnë niseshte, fruta dhe qumësht brenda kufijve normalë nuk shkaktojnë përçarje në sistemin endokrin. Por nëse qelizat e indeve të gjalla i japin përgjigje të gabuar insulinës, atëherë procesi i metabolizmit të shëndetshëm prishet dhe kthehet në patologji. Kjo gjendje quhet rezistencë ndaj insulinës. Ka mjaftueshëm nga ky hormon në trup, por përthithja e tij vuan. Rreziku i shfaqjes së diabetit mellitus tip 2 rritet dhe gjasat e shfaqjes së diabetit mellitus (prediabetes) rriten.

Përdorimi jo i duhur i insulinës rezulton në një rritje të përqendrimit të sheqerit në gjak, gjë që rrit gjasat e sëmundjes. Shumë njerëz nuk janë të vetëdijshëm për rezistencën e tyre ndaj insulinës. Kjo mund të vazhdojë për një periudhë të gjatë kohe, vitesh dhe të shndërrohet në një diagnozë të pakëndshme. Por është e mundur të parandalohet shfaqja e diabetit të tipit 2. Për këtë, është e nevojshme të zbulohet me kohë prania e rezistencës ndaj insulinës.

Shkencëtarët kanë zbuluar se një rritje në nivelet e glukozës gjatë agjërimit ndodh për shkak të akumulimit të proteinave në mëlçi "TET metilcytosine dioksigjenaza 3" dhe "faktori bërthamor hepatocit 4 alfa". Nëse trupi është i shëndetshëm, atëherë zhvillimi patologjik nuk ndodh. Nëse ndodh një dështim, procesi vazhdon të prishet dhe diabeti zhvillohet. Wasshtë hipotezuar se për të ndaluar skenarin patologjik, është e nevojshme të veprohet mbi këto proteina. Studimi përdori ilaçin Dianol.

Efekti Dianol në uljen e glukozës

Eksperimenti ishte i suksesshëm. Studimet kanë treguar se substancat në kapsulat Dianol ulën glukozën në gjak dhe ndaluan zhvillimin e diabetit. Përveç kësaj, u gjet një shoqatë e TET metilcitosine dioksigjenazës 3 me fibrozën e mëlçisë. Përdorimi i teknologjisë ka hapur rrugën për zhvillimin e Dianol për trajtimin e diabetit mellitus dhe fibrozës së mëlçisë.

Përparësitë e kapsollave Dianol mbi analogët

Dianol përmban ekstrakte bimore. Ky është një produkt plotësisht natyral që nuk është ilaç. Ky faktor është një plus i rëndësishëm, i cili dallon në mënyrë të favorshme ilaçin nga aditivët sintetikë, sepse në sajë të tij, ky ilaç përdoret si profilaksi ose shtesë e recetës së mjekut që merr pjesë.

Ekzistojnë barna të tjerë për trajtimin e diabetit mellitus, një përshkrim i të cilave mund të gjendet më hollësisht në faqen e internetit Obzoroff.info:

Dialine - Shtojcë për uljen e sheqerit në gjak në formë kapsule, e cila, kur konsumohet rregullisht, do të ndihmojë në rivendosjen e ekuilibrit të substancave në trup. Mund të merret nga fëmijë nga 10 vjeç. Dozimi i mirëmbajtjes: 2-3 herë në ditë (në mëngjes dhe në mbrëmje) për 30 ditë. ilaçi Dianol mund të përdoret në një dozë konstante 1 ose më shumë herë në ditë, gjithashtu para ngrënies, por tashmë për fëmijët 3-6, 6-9, 9-12 vjeç (me veçoritë e përdorimit).

Krahasimi i barnave për diabetin: Dialine - Suganorm

Suganorm - një ilaç që ndihmon gjithashtu në normalizimin e niveleve të glukozës dhe paraqitet në formë kapsule. Dobëson inflamacionin e lehtë, shkrin blloqet e kolesterolit. Udhëzimet për përdorim janë më komplekse. Përmban 20 kapsula, dhe Dianol, i cili është i paketuar në një dozë prej 500 mg, kushton 2 herë më lirë. Sidoqoftë, ilaçi nuk është më pak i efektshëm dhe u drejtohet edhe fëmijëve të vegjël.

Mund të shihet se aditivi ka përparësi të konsiderueshme për sa i përket çmimit dhe cilësisë. Por, secilit të tijën, dhe disa Dianol do të duket i dobët në veprim. Por ne mund ta quajmë me krenari një homolog të buxhetit. Insumed... Rritja e rezistencës ndaj infeksioneve të ndryshme është gjithashtu një avantazh i pamohueshëm i produktit të përshkruar për njerëzit me diabet.

Përbërja dhe vetitë e dobishme të kapsollave "Dianol"

Dianol bazohet në ekstrakte bimore, prandaj është i natyrshëm. Përkundër çmimit më të favorshëm, nuk është më keq se kapsulat Dialine sipas përbërjes. Becauseshtë për shkak të substancave miqësore me mjedisin të përfshira në formulën e ilaçit që efekti i varësisë fizike nuk ndodh. Një listë e plotë e përbërësve të këtyre tabletave paraqitet në foton më poshtë.

Përbërja e kapsollave "Dianol" dhe vetitë e dobishme të përbërësve

Çdo kapsulë përmban një koncentrat hudhër të zezë, kalium nga domate me lëng, argininë nga farat e kungullit dhe shumë substanca të tjera shëruese. Komponenti kryesor, ekstrakti i hudhrës, tonifikon dhe elasticizon intensivisht muret e enëve të gjakut, kapilarët, venat, arteriet. Gjithashtu, lista e përbërësve të përgatitjes Dianol përfshin ekstrakte nga farat e bimëve medicinale: qimnon i zi, gjemba e qumështit, arrë pishe, amarantë. Përbërësit më aktivë të kapsollave janë manaferra, buckthorn, hips.

Indikacionet për përdorimin e drogës

Droga Dianol është e përshtatshme jo vetëm për diabetikët për përdorim në kompleks, por edhe për ata që janë të prirur për këtë sëmundje nga karakteristikat trashëgimore. Një tjetër ilaç rekomandohet për:

 • infektive, ilaçesh dhe çdo formë tjetër e hiperglicemisë;
 • heqja e disa problemeve me pankreasin, mëlçinë;
 • formë e pavarur nga insulina;
 • forma e varur nga insulina.

Në fund të fundit, shtesa do të stimulojë sintezën e insulinës, do të përmirësojë funksionet e pankreasit dhe do të ketë një efekt pozitiv në sistemin nervor, tretës dhe kardiovaskular. Ndonjëherë mjafton edhe një aplikim kursi që zgjat deri në 30 ditë.

Kundërindikacionet dhe efektet anësore

Meqenëse Dianol është bërë nga përbërës natyralë, nuk ka pothuajse asnjë efekt anësor. Por kjo nuk do të thotë që nuk keni nevojë të konsultoheni me një mjek para se të përdorni. Sidoqoftë, lista e kundërindikacioneve duket mjaft e ngushtë:

 • intolerancë individuale ndaj një ose më shumë përbërësve të përbërjes;
 • dhënien e gjirit;
 • shtatzënisë.

Droga mund të përdoret nga fëmijë nga 3 vjeç. Sigurisht, çdo moshë ka kushtet e veta. Por kjo konfirmon sigurinë e përbërjes. Nëse keni çrregullime endokrine, sëmundje gastrointestinale ose probleme të zemrës, Dianol është i sigurt. Nëse ka patologji serioze të mëlçisë dhe veshkave, vlen të diskutohet për këtë me mjekun.

Si të përdorni Dianol

Mjeti ka disa përdorime. Metoda përcaktohet nga mosha e fëmijës dhe ndahet në:

 • nga 3 deri në 6 vjeç;
 • nga 6 deri në 9 vjeç;
 • nga 9 deri në 12 vjeç;
 • nga 12 vjeç (për fëmijë dhe të rritur).
 1. Udhëzime për përdorim për fëmijët e moshës 3 deri në 6 vjeç: është e nevojshme të hapni kapsulën dhe të lëvizni përmbajtjen e saj në një lugë gjelle, të holluar me një lugë çaji ujë të pastër. Pastaj pini 30 minuta para vaktit të parë. Aplikimi i kursit përbëhet nga 15 ditë.
 2. Përdorimi i rekomanduar për fëmijët e moshës 6 deri në 9 vjeç: Hidhni përbërjen e një kapsule në një lugë gjelle, përzieni me një lugë çaji ujë. Pini për dy javë dhe një ditë në stomak bosh, në mëngjes.
 3. Udhëzime për përdorim për fëmijët e moshës 9 deri në 12 vjeç: Përdorni në mëngjes dhe në mbrëmje. Gjysmë ore para vaktit të parë, merrni një kapsulë të kuqe pa ngjyrë, dhe në mbrëmje - një të kuqe transparente sipas të njëjtit parim. Kursi është ende i njëjti gjysmë muaj.
 4. Kushtet për përdorimin e ilaçit për fëmijët mbi 12 vjeç dhe të rriturit: Merreni atë në mëngjes dhe në mbrëmje, gjithmonë në një trup të uritur. Gjithashtu 30 minuta para ngrënies. Kursi rritet nga 15 ditë në 30.

Rekomandime për përdorimin e kapsollave reduktuese të sheqerit

Rekomandohet të pini tabletat me shumë ujë të pastër (të paktën 100 ml). Kursi i rekomanduar i përdorimit të ilaçit duhet të jetë rreth dy herë në vit. Çdo paketë vjen me një insert me të gjithë informacionin, duke përfshirë metodat e përdorimit. Gjëja më e rëndësishme është t'i përmbahemi asaj që është shkruar atje. Pastaj gjumi i shëndetshëm mund të kthehet, dhe gjaku do të pastrohet nga toksinat dhe gradualisht do të rifitojë funksionet e tij themelore, të cilat zhduken për shkak të diabetit.

Shqyrtime të mjekëve dhe blerësve në lidhje me kapsulat Dianol

Shumë njerëz janë të kënaqur me ilaçet e diabetit. Shtesat me efekte pozitive përfshijnë: Suganorm, Insumed, Dianol. Detyrat e tyre të kursit u bëjnë përshtypje shumë njerëzve me diabet ose duke u përpjekur të minimizojnë shfaqjen e tij. Mjetet e tilla shpesh diskutohen në forume të ndryshme dhe lënë komentet dhe reagimet e tyre.

Shqyrtime të mjekëve dhe blerësve në lidhje me suplementin Dianol

Sigurisht, ka edhe vlerësime negative, por në një masë më të vogël. Në thelb, ato shfaqen për shkak të leximit të pavëmendshëm të udhëzimeve, përdorimit të pahijshëm ose mosvëmendjes, duke harruar alergjitë. Administrimi i Revistës Mjekësore obzoroff.info përdor të gjitha burimet e mundshme me reagimet e njerëzve kur shkruajnë artikuj. Pikëzimi, drejtshkrimi dhe gramatika e mjekëve dhe blerësve janë ruajtur në formën e tyre origjinale.

Michel Laurent, endokrinolog, Francë:

Kapsulat Dianol janë shumë të përshtatshme për t'u përdorur, pasi ato prishen shpejt dhe absorbohen edhe nga një trup i ri. Kjo siguron veprim afatgjatë dhe unë shoh përmirësime të dukshme tek pacientët e mi.

Më lejoni të shtoj se diabeti dhe depresioni ulin cilësinë e jetës së një personi, por së bashku ato kanë një ndikim më negativ. Për shkak të ndikimeve negative në shëndet, komplikacioneve në rritje, të dy sëmundjet duhet të njihen tek një person dhe të trajtohen në të njëjtën kohë në mënyrë që të zvogëlojnë depresionin dhe të kontrollojnë më mirë diabetin. Sidoqoftë, depresioni shpesh mbetet pa diagnozë dhe nuk mund të trajtohet në pacientët me diabet mellitus.

Rritja e ndërgjegjësimit për depresionin në diabet mund të përmirësojë rezultatet, dhe hapi i parë është një metodë e thjeshtë për shqyrtimin e depresionit që përdoret me ndjekjen e rregullt të diabetikëve. Kur depresioni diagnostikohet në një pacient me diabet, çështja është që të trajtohen të dy gjendjet në të njëjtën kohë. Ekspertët rekomandojnë trajtimin e depresionit si një përparësi, pasi një përgjigje ndaj mjekimit zakonisht shihet brenda 2-4 javësh për ilaqet kundër depresionit, ndërsa duhen disa muaj që të përmirësohet kontrolli i glikemisë.

Për më tepër, dihet që pacientët që janë me humor të mirë mund të jenë më të aftë të ndjekin trajtimin e tyre të diabetit. Ai gjithashtu propozon një model hap pas hapi të trajtimit për depresionin dhe diabetin, të përshkruar sipas shkallës së depresionit.

Ndryshimet në stilin e jetës si rritja e aktivitetit fizik, ndryshimet në dietë, relaksimi adekuat dhe ndërveprimi shoqëror, përdorimi i teknikave të meditimit të bazuara në mendje dhe zvogëlimi i substancave psikoaktive si nikotina, ilaçet dhe alkooli tashmë janë treguar për të përmirësuar depresionin. dhe diabetin.

Importantshtë e rëndësishme për një shoqëri të shëndetshme të parandalojë, zbulojë dhe trajtojë me kohë problemet shëndetësore. Sidoqoftë, Organizata Botërore e Shëndetësisë raporton se ekziston "një hendek i rëndësishëm midis çrregullimeve mendore të shkaktuara dhe burimeve të disponueshme për t'i parandaluar dhe trajtuar ato".

Estimatedshtë vlerësuar se katër në pesë persona me çrregullime të rënda mendore që jetojnë në vende me të ardhura të ulëta dhe të mesme nuk po marrin kujdesin shëndetësor mendor për të cilin kanë nevojë. Në pacientët me diabet mellitus, depresioni mbetet i padiagnostikuar, dhe një aspekt i rëndësishëm për specialistin e diabetit do të jetë vetëdija për këtë sëmundje shoqëruese mjaft të zakonshme. Vetëm një qasje multidisiplinare ndaj një pacienti me diabet do të ndihmojë në përmirësimin e rezultatit të sëmundjes dhe ilaçi modern Dianol do të ndihmojë në zgjidhjen e këtij problemi shumë më shpejt!

Christina Beileng, Gjermani:

Vajza ime është 11 vjeç, ajo vuan nga diabeti për rreth tre vjet. Dianol me të vërtetë ndihmon dhe punon! Vajza duket e fuqishme dhe e gëzuar, pas një aplikimi kursi ajo nuk ndjen lodhje fare dhe nuk ka dëshirë për të ngrënë me shumicë, siç ishte më parë.

Konstandin Vinesku, Rumani:

Prej rreth 8 vitesh vuaj nga kjo sëmundje. Provoi shumë ilaçe, por Dianol funksionon më së miri. Kam vërejtur një përmirësim të qartë: niveli i sheqerit nuk kërcen si dikur.

Lucie Smolarzhova, Republika Çeke:

Ka skuqje të tmerrshme në lëkurë, nuk ia rekomandoj askujt! Unë kam qenë duke luftuar me diabet për një kohë të gjatë, nuk më pëlqen kjo shtesë.

Alessandro Squarchalupi, endokrinolog, Itali:

Dianol është një alternativë e shkëlqyeshme Insumed për një moshë më të re. Një ilaç i mirë jo vetëm për njerëzit me diabet, pasi prodhon në mënyrë të përsosur material ndërtimor për pankreasin. Gjithçka rikthehet natyrshëm, pa përdorimin e përbërësve agresivë.

Vanesa Bobal, Sllovaki:

Kirill im, një djalë 13 vjeç, vuan nga kjo sëmundje e tmerrshme për 5 vjet. Provuam shumë analoge dhe Dianol doli të ishte më i miri nga të gjithë. Ka zvogëluar djersitjen dhe tani djali nuk ndihet i plogësht.

Rekomandimi i endokrinologut për kapsulat Dianol

Ku të blini kapsula me zbritje Dianol

Dianol kushton shumë pak në vendet e Bashkimit Evropian, rreth 40 euro. Sidoqoftë, suplementi nuk shitet në barnatore. Mund të porositet nga shumë dyqane në internet, por opsioni më i mirë është faqja e internetit e prodhuesit. Këtu mund të merrni patjetër një produkt origjinal dhe madje edhe me zbritje. Vini re se Dianol i rremë shpesh reklamohet që duket kështu (30 kapsula për kuti).

Imazhi i produktit origjinal Dianol (majtas) dhe falsifikimit (djathtas)

Hapat themelorë për blerjen e kapsollave Dianol:

 • shkoni në faqen zyrtare të internetit;
 • plotësoni të gjitha detajet e kontaktit tuaj: emri, numri i telefonit, adresa e dorëzimit;
 • prisni për konfirmimin e porosisë me telefon;
 • merrni një mesazh në lidhje me shpërndarjen e ilaçit në adresën e specifikuar postare.

Nëse dëshironi të sqaroni ndonjë detaj, mund të konsultoheni me një operator mbështetës të klientit. Avantazhet e porositjes së kapsollave Dianol në faqen e internetit të prodhuesit:

 • deri në 50% zbritje kur vendosni porosinë tuaj të parë;
 • ka certifikata që tregojnë cilësinë e mallrave;
 • konsulentët janë të sjellshëm dhe ekspertë në fushën e tyre;
 • dizajn i qartë i faqes;
 • bonuse dhe oferta të këndshme për klientët e rinj;
 • botoi vlerësime reale nga mjekët dhe pacientët.

Dorëzimi nuk është aq i gjatë sa mund të mendoni. Mallrat dorëzohen në rreth tre ditë. Kostoja e ilaçit është gjithmonë e ndryshme, por brenda intervalit prej 39-42 euro. Mund të varet nga vendi dhe vendbanimi i blerësit. Porositë ndërkombëtare përpunohen dhe dorëzohen brenda 5 ditësh.

Vizitoni faqen e internetit të prodhuesit të kapsulës

Bëj një pyetje

Anzhela ermakova

Врач Ermakova Angela Ivanovna obstetër-gjinekolog, endokrinolog i kategorisë më të lartë me përvojë 16 vjeçare, specialist me ultratinguj me përvojë, gjinekolog pediatrik. Angela Ivanovna është autore e rreth 170 punimeve dhe udhëzimeve të botuara për gjinekologjinë dhe endokrinologjinë.

Obzoroff
Komente: 7
 1. Avatar
  Evelyn korea

  Unë vuaj nga diabeti mellitus që nga fëmijëria. Prandaj, me këshillën e një mjeku, vendosa të provoja një ilaç krejtësisht të ri Dianol. Brenda 2 javësh pas marrjes së tij, fillova të ndiej disa përmirësime. Pesha e tepërt, e cila vetëm u rrit shpejt për shkak të sëmundjes, u ul. Më pëlqente që ky ilaç bazohet vetëm në përbërës natyralë, kështu që nuk dëmton trupin, nuk shkakton alergji dhe përkeqësim të sëmundjeve kronike. Unë mund ta rekomandoj me siguri këtë ilaç për të gjithë. Në fakt ul nivelet e sheqerit në gjak, d.m.th. vërtet funksionon. Ju mund ta blini në mënyrë të sigurt. Unë personalisht e provova dhe isha i kënaqur me efektin.

 2. Avatar
  María Vasquez

  Droga funksionon dhe ndihmon, por jo të gjithë. Për shembull, unë kam diabet mellitus të tipit 1, kështu që më ndihmoi vërtet. ilaçet e zakonshme tradicionale dhe dieta nuk më ndihmuan në asnjë mënyrë. E provova Dianol krejt rastësisht. Unë e piva atë në mënyrë rigoroze sipas udhëzimeve: 2 kapsulë secila dhe e lava me një gotë ujë. Kështu që unë e mora ilaçin 30 herë në ditë. E piva ilaçin 1 minuta para ngrënies. Efekti ndodh brenda 1 jave. Sheqeri në gjak pak, por ulet. Kam kaluar tërë kursin për pije, d.m.th. Ila ilaçet për XNUMX muaj. Tani trupi im po punon absolutisht normal dhe i qëndrueshëm. Edhe mjeku im është disi i tronditur nga ky efekt i mahnitshëm. Tani ai ua rekomandon atë edhe pacientëve të tjerë.

 3. Avatar
  Petar

  Unë shpesh ngrihesha natën për të shkuar në tualet dhe pesha ime po zvarritej, prandaj shkova te mjeku me këtë problem dhe kalova të gjitha testet e nevojshme. Mjeku më diagnostikoi me diabet. Unë menjëherë refuzova injeksione me insulinë, pasi kisha frikë nga pasojat. Ndoshta kot. Ai filloi trajtimin e tij duke blerë kapsolla Dianol me këshillën e një shoku. Sigurisht, nuk arrita të heq qafe plotësisht diabetin mellitus. Por pesha filloi të zvogëlohej, ai ndalet shpesh duke shkuar në tualet natën. Unë duhej të kufizohesha disi në ushqim, sepse jo gjithçka me sëmundjen time mund të hahet, edhe nëse duket se është e dobishme. Nuk mund të them se ilaçi është i keq. Ekziston një efekt pozitiv. Jo aq shpejt sa do të dëshironim, por është. Gjëja kryesore është që trupi të mos mësohet me ilaçin. Në përgjithësi, unë jam i kënaqur me blerjen.

 4. Avatar
  Shtyllë

  Një vit më parë, unë u diagnostikova me diabet. Në fillim, isha shumë i shqetësuar, lexova informacione të ndryshme në lidhje me këtë sëmundje, madje u interesova për jetëgjatësinë. Më vonë ai vendosi që të mund të jetonte i qetë me këtë sëmundje. Me këshillën e një shoku, bleva ilaçin Dianol. Mendova se ai do të më ndihmonte "për të mos u bërë më mirë", për të kontrolluar peshën time me kompetencë. Javën e parë e piva, por nuk gjeta ndonjë efekt. Ai u shfaq vetëm pas 2-3 javësh. Vërej se pesha ra, gjendja ime u kthye në normale, humori im ndaloi të kërcej. Kohët e fundit kam kaluar teste. Mjeku vuri në dukje se rezultatet janë përmirësuar pak. Edhe ai u trondit pak kur i thashë për atë që po merrja.

 5. Avatar
  ester

  Diabeti mellitus është një sëmundje që mund të shfaqet tek çdo person. Por nuk mendoja se kjo sëmundje do të më prekte tashmë në moshën 30 vjeç. Kam lexuar shumë për këtë sëmundje, metodat e trajtimit të saj. Krejt rastësisht arrita në faqen e internetit të një prodhuesi që shet një ilaç për diabetin e sheqerit të quajtur "Dianol". Disa minuta më vonë, unë tashmë i thirra menaxherët dhe urdhërova mallrat. Menaxheri më dha informacion të detajuar në lidhje me produktin, më ndihmoi të bëja një porosi, të bëja një pagesë. Le të shohim se si do të shkojë trajtimi në të ardhmen, por deri më tani jam i kënaqur me gjithçka. Pesha më në fund ka dalë. Edhe pse bëj gjithçka si zakonisht: dietë, ushtrime fizike. Unë mund të rekomandoj me siguri ilaçin dhe prodhuesin.

 6. Obzoroff
  Obzoroff

  Bëni ekipit mbështetës këtë pyetje. Kjo mund të bëhet në faqen e internetit të prodhuesit.

 7. Avatar
  I krishterë

  Për diabetin, aktualisht po marr UNI DIAMICRON 60 mg për tabletë në mëngjes, a duhet të vazhdoj me DIANOL në të njëjtën kohë?

Shto një koment