Neyrolock rigjeneruesi nervor për stresin dhe tensionin nervor

Drogë moderne Neyrolock ndihmon në parandalimin e shfaqjes së ndryshimeve të varura nga membrana në receptorët GABA. Në të njëjtën kohë, ajo nuk ka një efekt hipnozues dhe relaksues të muskujve, Neurolock nuk ka efekte anësore në formën e çrregullimeve të kujtesës dhe vëmendjes. Gjatë vëzhgimeve mjekësore, u vërejt se edhe kurse të gjata të këtij ilaçi nuk çojnë në varësi dhe sindromë tërheqjeje.

Neyrolock rigjeneruesi nervor për stresin dhe tensionin nervor

Në trajtimin e ilaçit Neyrolock membranat stabilizohen në receptorët GABA, për shkak të të cilave sigurohet një efekt i dyfishtë:

 • Manifestimet e ankthit janë zvogëluar.
 • Trupi është i ekspozuar ndaj një efekti të vogël stimulues.

Në pacientët që i nënshtrohen terapisë me këtë ilaç, vërehet një ulje e ndjeshme e siklet psikologjike që shoqërohet me ankthin:

 • Ata pushojnë së prishur parathëniet e liga.
 • Ndjenja e shqetësimit të vazhdueshëm zhduket.
 • Frika e pabazë largohet.
 • Një person bëhet më pak i irrituar.

Gjithashtu, efektet e stresit nervor pushojnë së shqetësoni:

 • Tearfulness.
 • Drithërimë.
 • Insomnia.
 • Pamundësia për t'u çlodhur.

Si rezultat i efekteve të dobishme  Neyrolockgjendja e gjithë trupit të pacientit përmirësohet në sistemin nervor. Njerëzit që kanë marrë përsipër rrjedhën e ilaçeve shënojnë jo vetëm normalizimin e sfondit psikoemotiv, por edhe një përmirësim të ndjeshëm në mirëqenien e tyre fizike.

Gjendja e pacientëve me patologji të ndryshme somatike, autonome dhe njohëse bëhet shumë më e mirë. Në veçanti, simptomat shqisore, kardiake, respiratore, tretja dhe muskujt pushojnë së shqetësuari me çrregullime somatike.

Frekuenca e manifestimeve autonome, të tilla si periudha të papritura të marramendjes, hiperhidroza (djersitje e tepruar) dhe tharja e mukozës orale, zvogëlohet ndjeshëm.

Tashmë pas disa ditësh të pranimit Neyrolock ka një përmirësim të ndjeshëm në funksionet mendore. Problemet e kujtesës pushojnë së shqetësimi, përqendrimi i vëmendjes është shumë më i lartë. Sipas praktikës mjekësore, efekti më i madh vërehet në javën e 4 të terapisë, dhe mund të vazhdojë nga 1 deri në 2 javë pas përfundimit të kursit (periudha e saktë varet nga metabolizmi i pacientit dhe karakteristikat e tjera të trupit të tij).

Ky medikament tregohet kryesisht për njerëzit me tipare të personalitetit asthenik. Zakonisht ata janë shumë të dyshimtë, të prekshëm dhe emocionalisht të paqëndrueshëm. Ata nuk kanë qetësi, aftësi për t'u çlodhur dhe një ndjenjë të vetëbesimit.

Neyrolock thithet shpejt nga zorrët, lidhet me molekulat e proteinave plazmatike dhe karakterizohet nga një shkallë e mjaftueshme e afinitetit për qelizat. Substancat e përfshira në përgatitje ekskretohen nga trupi në një kohë shumë të shkurtër, që do të thotë se rreziku i mbidozimit dhe reaksioneve anësore është shumë i vogël.

Ata janë pothuajse në këmbë Neyrolock në Rusi?

Mimi i një pakete të produktit Neyrolock 975 rubla. Vini re se ky ilaç nuk ka hyrë në zinxhirin e farmacisë, ju mund të blini Neuroloc origjinal vetëm në faqen zyrtare të prodhuesit. Shtë më mirë të mos porosisni ilaç nga ndërmjetës të dyshimtë - mundësia e një falsifikimi të një ilaçi të njohur është e mundur.

Bleni pika Neyrolock për të rivendosur sistemin nervor

Përbërja e lehtësimit të stresit

Një nga avantazhet kryesore Neyrolock është formula e saj natyrore e bazuar në përbërës aktivë të bimëve. Efektet e dobishme në sistemin nervor sigurohen nga ekstrakte të tilla:

 • Boudreau. Ka një efekt të theksuar qetësues.
 • Gorse po ngjyroset. Heq tensionin nervor, qetësohet, lehtëson ankthin.
 • Zambak i luginës. Tonon trupin dhe përmirëson mirëqenien fizike.
 • Pemë e manit. Lufton disponimin depresiv dhe lehtëson stresin.

Në cilat raste rekomandohet Neyrolock?

Mjetet e kursit Neyrolock treguar për probleme të tilla:

 • Krizë nervash.
 • Frika të paarsyeshme dhe një ndjenjë e vazhdueshme e ankthit.
 • Mendje munguese, probleme me kujtesën, pamundësi për t’u përqendruar.
 • Gjumi i keq.
 • Dhimbje koke që ndodhin në tokën nervore.
 • Migrenë.
 • Sindroma e menopauzës.
 • Disordersrregullime funksionale të zorrëve dhe stomakut.
 • Dystonia neurokiruluese.
 • Dermatozat që shoqërohen me faktorë psikogjenikë (urtikarie, disa lloje ekzeme).

Противопоказания

Edhe pse Neyrolok i përket kategorisë së barnave të sigurta dhe zakonisht nuk shkakton reagime të theksuara anësore, në disa raste administrimi i tij nuk rekomandohet. Kundërindikimet kryesore janë:

 • Mosha deri në 12 vjet.
 • Myasthenia gravis
 • Intoleranca ndaj përbërësve, veçanërisht guaifenesin.

Duhet pasur kujdes Neyrolock në rast të përkeqësimit të sëmundjeve të sistemit të tretjes, me probleme me mëlçinë, alkoolizmin, epilepsinë, dëmtimin e trurit.

Shtatzënia dhe laktemia

Në shtatzëni Neyrolock përshkruhet vetëm kur përfitimet e saj për gruan tejkalojnë rreziqet e mundshme për fëmijën. Marrja e ilaçit dhe laktacioni janë të papajtueshme. Nëse ilaçi i përshkruhet një nëne gjidhënëse, atëherë fëmija duhet të transferohet në ushqim artificial.

Udhëzimet, dozat dhe regjimi

Neyrolock të marra me gojë rreth gjysmë ore para ngrënies. (Në disa raste, ilaçi mund të shkaktojë një ndjenjë të përzier të lehtë. Pastaj mund të merret me ushqim).
Dozimi duhet të jetë si më poshtë - 10 pika tri herë në ditë. Intervali midis dozave nuk duhet të jetë më pak se 4 orë. Për më shumë informacion në lidhje me rregullat për marrjen e fondeve, lexoni udhëzimet e bashkangjitura.

Cilat janë rreziqet në funksionimin e sistemit nervor?

Me një çrregullim të butë nervor, vërehen luhatjet e humorit, gjumi i dobët, lodhja e vazhdueshme dhe pamundësia për të punuar në mënyrë efektive si më parë. Përmirësimi i gjendjes tuaj në këtë situatë nuk është i vështirë. Për ta bërë këtë, duhet të shmangni stresin dhe të gjeni kohë për aktivitete interesante dhe relaksim.

Por ka raste kur gjërat shkojnë shumë larg. Nuk është çudi që ekziston një shprehje e tillë "të gjitha sëmundjet për shkak të nervave". Prishja e rëndë nervore është një gjendje shumë e rrezikshme që kërcënon me pasojat e mëposhtme:

 • Migrene dhe dhimbje koke.
 • Depresioni.
 • Problemet me zemrën dhe vaskulat, rrezik i lartë i sulmit në zemër.
 • Dridhje dhe kërcitje e pavullnetshme e duarve.
 • Hipertensionit.
 • Presioni i papritur bie.
 • Nervat e rrahur që çojnë në dhimbje të forta dhe lëvizje të kufizuar.

Në këto raste, ndryshimet në stilin e jetës dhe rrjedhën e qetësuesve, si psh Relaxis mund të mos jetë e mjaftueshme. Pacientë të tillë kërkojnë trajtim të veçantë me ilaçin. Neyrolock. Dhe në asnjë rast nuk mund të vononi, përndryshe ndryshimet patologjike të rrezikshme mund të fillojnë në trup. Nën stresin nën ndikimin e kortikosteroideve, sëmundje të tilla shpesh zhvillohen:

 • Disordersrregullime të rënda metabolike që çojnë në trashje ose hollim të tepërt.
 • Sheqer i lartë
 • Funksioni i dëmtuar i veshkave, proteina në urinë, rrjedhja e elementeve të dobishëm nga trupi.
 • Ndërprerjet hormonale, rezultati i të cilave është një rënie në dëshirën seksuale, infertilitet, puçrra.
 • Një rënie e mprehtë e imunitetit, për shkak të së cilës trupi bëhet i pambrojtur kundër sulmeve të patogjenëve të infeksioneve të ndryshme.
 • Patologjitë dermatologjike, siç janë neurodermatiti, ekzema.

Qelizat nervore dhe tiparet e tyre

Numri i qelizave nervore të domosdoshme për funksionimin e plotë të trupit për një kohë të caktuar, është e natyrshme që fillimisht nga një person. Tashmë në fazën e formimit të embrionit, shfaqen shumë neurone që do të vdesin përpara se fëmija të lindë.

Pas vdekjes së një prej qelizave nervore, neuronet e tjera marrin përsipër funksionet e tij. Shtë një sistem i tillë që siguron vazhdimisht funksionimin normal të trurit. Si një shembull që ilustron këtë veçori, ne mund të citojmë sëmundjen e Parkinsonit. Kjo sëmundje senile është asimptomatike për një kohë të gjatë. Dhe vetëm kur procesi i degradimit mbulon rreth 90% të neuroneve, manifestimet klinike bëhen të dukshme. Kjo do të thotë, neuronet aktive vazhdojnë të përmbushin me sukses funksionin e "vëllezërve" të vdekur derisa të ketë shumë pak prej tyre.

Shkaqet e vdekjes së qelizave nervore

Para së gjithash, vdekja e qelizave nervore shoqërohet me ndryshime natyrore të lidhura me moshën. Pas 30, fillon procesi i vdekjes neuronale, pasi qelizat nervore vazhdimisht përjetojnë stres të jashtëzakonshëm. Studimet shkencore kanë konfirmuar këtë fakt - në trurin e një personi të moshuar numri i lidhjeve nervore është afërsisht 15% më i ulët se në moshat njëzet vjeç.

Të gjithë kemi dëgjuar pretendimin se qelizat nervore nuk rigjenerohen. Por në fakt, kjo nuk është e nevojshme. Furnizimi i nevojshëm i neuroneve është hedhur fillimisht. Dhe kur disa qeliza vdesin, të tjerët marrin me sukses funksionet e tyre, dhe kur kombinohen me ilaçin Neyrolock nuk ka nevojë të shqetësohet fare.

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Shto një koment