Immunetika: bie Imunetika për të forcuar imunitetin

Immunetika për të forcuar sistemin imunitar do të bëhet një ndihmës i domosdoshëm në dimër dhe në rast ftohjeje. Një përmbledhje e ilaçit do të na tregojë për sa vijon: përbërja e pikave të Imunetics, një përshkrim dhe metodë e veprimit të përbërësve në trupin e njeriut, efektiviteti i përbërësve për ftohjet, indikacionet për përdorim, përbërja, vlerësimet e mjekut dhe të klientit. Kollitem i shqetësuar? Torturuar nga hunda? Gjuan në veshë? Si të trajtohet një ftohje? Koka juaj bën zhurmë? Nuk ka problem! Pika Immunetika do të zgjidhë të gjitha problemet që lidhen me ftohjet dhe imunitetin e dobësuar. Siç e dini, pasojat e sëmundjeve të frymëmarrjes çojnë në një shkallë të lartë të rrezikut për të marrë komplikimet më serioze. Rreziku i tyre qëndron në faktin se ato mund të prekin çdo organ në një mënyrë negative dhe të bëhen kronike. Kjo ndodh në rast të një vizite të vonë te një mjek ose me terapi të pasaktë dhe më shpesh për shkak të vetë-mjekimit me mjete jo tradicionale. Sigurisht, secili prej nesh nuk do të vrapojë te mjeku në simptomat më të vogla të një ftohjeje, por kush e di se si do të dalë më tej nëse nuk përdorni pika në kohë Immunetikaforcimin e imunitetit tonë gjatë gjithë vitit.

Photo Shoot Immunetika ftohjet e vërteta

Çmimi, përshkrimi dhe vetitë e barit Immunetika

Blej Immunetika një vëllim prej 10 ml me dorëzim mund të gjendet në faqen zyrtare të kompanisë farmaceutike, çmimi i Imunetics nuk kalon 995 rubla në Rusi, dhe në vendet e Bashkimit Evropian dhe CIS shpesh është shumë më e lirë, falë promovimeve dhe shitjeve për shkak të mbështetjes së prodhuesit nga shteti. Prodhuesi u jep të gjithë klientëve një zbritje deri në 40% nëse vendosni së pari të porosisni Immunetika. Të përfitosh nga kjo zbritje do të thotë të bëhesh pronar i ilaçit për të forcuar imunitetin për tërë vitin!

Bleni pika immunetika për një të ftohtë

Ju duhet të keni imunitet të fortë, të aftë për të luftuar viruset dhe kjo tani është e mundur me të Immunetika, një produkt i gjeneratës së re për forcimin e imunitetit dhe luftimin e sëmundjeve virale.

Sistemi imunitar i njeriut nuk është gjë tjetër veçse një mekanizëm kompleks biologjik që mund të mbrojë trupin tonë nga efektet e baktereve dhe të rrisë rezistencën e tij ndaj efekteve të tyre negative. Ajo funksionon për çdo person gjatë gjithë jetës së tij, duke zvogëluar ose akumuluar mbrojtjen e tij. Aftësia e saj unike është të zhvillojë antitrupa të veçantë që ndihmojnë në përballimin e sëmundjes kur rishfaqet. I ashtuquajturi efekti i kujtesës.

Fatkeqësisht, gjendja aktuale ekologjike e botës përreth nesh gjithnjë e më shumë po ndikon negativisht në trupin e njeriut dhe po bëhet gjithnjë e më e vështirë për të që të përballojë madje edhe infeksionet më të thjeshta në vetvete.

Shtrohet një pyetje e arsyeshme: si ta mbroni veten nga ndikimi i viruseve? Shkencëtarët modernë në fushën e imunologjisë kanë zhvilluar ilaçin Imunetikë, i cili mund të dhjetëra herë të rrisë vetitë mbrojtëse të sistemit imunitar. Shumica e terapistëve tani rekomandojnë të marrin Immunetika te pacientët e tyre për të forcuar vetitë mbrojtëse të trupit.

Avantazhet imunetike të ilaçit mbi analogët

Prona të dobishme misterioze Immunetika

Për shkak të përbërjes dhe formulës unike, Immunetika thelbësisht i ndryshëm nga imunostimulantët e gjeneratave të mëparshme. Shkencëtarët nga e gjithë bota ishin në gjendje t'i dëshmojnë të gjithë botës se stimulimi i drejtpërdrejtë i sistemit imunitar të njeriut jep efektin e kundërt, duke dobësuar kështu aftësinë e trupit për t'u mbrojtur. Imunetika nuk ndikon në funksionet biokimike të sistemit imunitar dhe ka një efekt të butë dhe harmonik, duke indikuar kështu qelizat në vetëmbrojtje. Duke përmbledhur, mund të themi se trupi merr një lloj mburoje rreth orës nga patogjenë të ndryshëm.

Препарат Immunetika bëhen të domosdoshme në periudhën vjeshtë-dimër të "hundëve të zëna", kur moti i ngrohtë i verës zëvendësohet papritmas nga sezoni i shiut të shiut dhe madje edhe i ngricave. Siç tregojnë statistikat, gjatë kësaj periudhe, koha e epidemive të sëmundjeve virale dhe infektive vjen më shpesh sesa gjatë vitit. Mjekët rekomandojnë fuqimisht që të përdorni menjëherë çdo mjet mbrojtës dhe të grumbulloni në kohë jo barna antivirale, por kompleksin Imunetics për të forcuar tërë trupin.

Mjekët rekomandojnë përdorimin e pikave Immunetika me sëmundje të tilla:

 • Gripi, bronkiti, infeksionet akute të frymëmarrjes, tuberkulozi, bajamet, sinusiti, infeksionet virale të frymëmarrjes akute dhe madje edhe pneumonia;
 • Infeksione seksualisht të transmetueshme. Imuniteti i fortë është i njohur për të përballuar një "infeksion" të tillë si gonorrea dhe trikomoniasis.
 • Imunetikët rekomandohen për parandalimin e fruthit. Dihet që fruthi prek kryesisht trupin e njeriut me imunitet të dobët.

Ku të blej Immunetika origjinale

Fatkeqësisht, shumë ilaçe thjesht nuk mund të gjenden ose blihen në farmacinë më të afërt, Immunetika Nuk është një përjashtim dhe nuk shitet në dyqanet me pakicë dhe madje edhe në dyqanet e specializuara në internet. Ju mund të blini pika të Imunetikës duke mbushur së pari një aplikacion në faqen e internetit të shpërndarësit zyrtar. Vetëm ata mund të japin garanci 100% të origjinalitetit të ilaçit. Në paketim ka një hologram mbrojtës me mbrojtje ndaj rreme!

Çmim Immunetika është ekuivalenti i 11-12 dollarë për njësi të mallrave me një vëllim standard prej dhjetë mililitra, kostoja është mjaft e përshtatshme në krahasim me produktet e ngjashme të këtij grupi farmakologjik që mund të blihen në një farmaci.

Mimi i imunetikës për të promovuar shëndetin

 

Në vitin 2020, një treg i ri farmaceutik u shfaq në tregun farmaceutik për të forcuar sistemin imunitar dhe luftën kundër infeksioneve virale. ilaçi Immuten... Përdoret në mënyrë aktive në vendet evropiane për të luftuar sëmundjet akute të frymëmarrjes dhe përdoret si profilaksi për "virusin e njohur vdekjeprurës".

Problemsfarë problemesh mund të trajtojë Immunetika

Immunetika Ajo ka avantazhe të favorshme ndaj paraardhësve të saj, të cilat janë të vjetëruar në rregull dhe nuk kryejnë më funksionet e tyre për shkak të modifikimit të shpejtë të viruseve. Studimet klinike të drogës dhanë një rezultat të shkëlqyeshëm, duke dëshmuar se bie Immunetika mund të bëjë sa më poshtë:

 • Aktivizoni punën e qelizave, duke forcuar kështu "ekranin mbrojtës" të trupit.
 • Me përdorimin në kohë, është në gjendje të eliminojë simptomat fillestare dhe të shkatërrojë infeksionin brenda një dite.
 • Ajo ka një efekt pozitiv në veprimin e qelizave të bardha të gjakut, duke aktivizuar kështu punën e tyre. Si rezultat, qelizat aktive të bardha të gjakut fjalë për fjalë vrasin infeksionin, duke parandaluar atë që të zhvillojë komplikime. Rezultati - një rikuperim i plotë për 4-5 ditë!
 • Parandalon shfaqjen e çrregullimeve gastrointestinale që ndodhin vazhdimisht gjatë ftohjes nga marrja e antibiotikëve.
 • Imunetika normalizon mikroflora në zorrë.
 • Mbron nga shfaqja e kancerit.

Immunetika për ftohjet dhe gripin

Indikacionet për përdorimin e pikave Immunetika

Immunetika është një koncentrat biogjenik i bërë nga ekstrakte të bimëve dhe ekstrakte nga yndyra e kafshëve ka një efekt të drejtpërdrejtë në trajtimin e sëmundjeve të mëposhtme:

 • imuniteti i shkallëve të ndryshme;
 • sëmundjet e frymëmarrjes dhe infektive të organeve të frymëmarrjes (sinusiti dhe bajamet);
 • paqëndrueshmëria e sistemit endokrin;
 • çrregullime të traktit gastrointestinal;
 • herpes dhe pasojat e tij;
 • otiti i veshit;
 • fruthi;
 • sëmundjet onkologjike.

Përveç kësaj, ilaçi ka një pronë të butë analgjezik, dhe është në gjendje të neutralizojë spazmat që shkaktojnë një simptomë të pakëndshme të dhimbjes.

Strukturë Immunetika dhe përshkrimi i përbërësve

Immunetika përbërja e pikave për imunitet

kompleks Immunetika përbëhet nga substanca natyrale dhe ekstrakte të bimëve medicinale 18, të cilat priren të rrisin nivelin e aktivitetit të qelizave të sistemit imunitar, përkatësisht:

 • Produktet e bletarisë: propolis natyral dhe koshere bletësh. Forconi vetitë e imunitetit dhe përmirësoni metabolizmin.
 • Yndyrë e keqe. Përbërja e pikave ka për qëllim të sigurojë një efekt imunostimulues dhe anti-inflamator.
 • Rrëshirë kedri Ai largon toksinat dhe substancat e tjera të dëmshme nga trupi.
 • Cordyceps Sienis është një kërpudha e mrekullueshme që përdoret në mjekësinë tradicionale kineze. Inshtë në thelb një antioksidant natyral, heq kripërat e metaleve të rënda dhe bllokon rritjen dhe zhvillimin e tumoreve.
 • Kapuçi i karaganës së formuar (bishti i deveve popullore). Heq lodhjen dhe depresionin, duke rikthyer kështu aftësinë e punës së një personi.
 • Algat kafe të algave të kombinuara me ekstrakt nga banorët e detit. Projektuar për të përmirësuar qarkullimin e gjakut dhe për të përmirësuar funksionimin e trurit. Gjithashtu pastron muret e enëve të gjakut dhe ul kolesterolin.

Udhëzime për përdorim Immunetika

Immunetika rekomandohet për përdorim në dy raste: për trajtim dhe për parandalimin e sëmundjeve. Për trajtimin e ftohjeve, është e nevojshme të merrni Immuneika 4 herë në ditë për 5 ditë. Kursi i profilaksisë është një muaj, gjatë së cilës ilaçi merret dy herë në ditë para ngrënies. Si të merrni si duhet mjetin për qartësi tregohet në imazh.

Immunetika mënyra e aplikimit

Kundërindikacionet për përdorim Immunetika

Ilaçi nuk ka kundërindikacione. Përbërja natyrore Immunetika e bën atë absolutisht të sigurt për t’u përdorur nga njerëz të çdo moshe. Rekomandohet t'i kushtoni vëmendje listës së përbërësve në përbërjen e Imunetikës, në mënyrë që të shmangni një reagim të mundshëm alergjik ndaj çdo përbërësi të produktit. Gjithashtu, nuk rekomandohet t'u jepet fëmijëve nën moshën tre vjeç pa konsultime të duhura me mjekun që merr pjesë, për intolerancë individuale ndaj përbërësve të ilaçit.

Falë krijimit të këtij ilaçi të mrekullueshëm, ju mund të harroni përgjithmonë për të gjitha llojet e ilaçeve dhe të hedhni pilula dhe aerosole të shtrenjta. Për ta pasur këtë kompleks në një kabinet të ilaçeve shtëpiake është e mjaftueshme për të shmangur infeksionin me viruse të njohura për shkencën.

Mjek Immunetika rishikimi i mjekut

Reagimi dhe çertifikata e cilësisë

Immunetika rishikimet nga mjekët dhe blerësit marrin gjithnjë e më shpesh. Të gjithë ata janë jashtëzakonisht pozitivë, gjë që konfirmon efektivitetin e barit dhe përfitimet e tij shëndetësore.

Ju gjithashtu mund të lexoni artikullin në lidhje me pronat shtesë të dobishme dhe me rishikime në lidhje me ilaçin Imunetics në artikullin nga Alexander Myasnikov në faqen e internetit të Ministrisë së Shëndetësisë të Rusisë, pranimi i ilaçit për shitje lejohet nga dokumentet përkatëse: Certifikata dhe Deklarata e Konformitetit të Bashkimit Doganor.Immunetika certifikatë

Immunetika deklaratë

Tofarë duhet të bëni nëse ethet rriten pa simptoma të ftohta

Mos nxitoni për të marrë Immunetika nëse keni ethe për asnjë arsye të veçantë. Gjëja kryesore për të kuptuar është se temperatura nuk rritet ashtu si kjo - kjo është dëshmi e çdo procesi patologjik në trup. Shumë shpesh, temperatura mund të rritet nga pa simptomat e një ftohje. Kjo gjendje është jashtëzakonisht e rrezikshme, kështu që ju nuk duhet të shtyheni të shkoni te mjeku. Tek fëmijët dhe tek të rriturit, mund të ketë shkaqe të ndryshme të etheve.

Ethet tek të rriturit

 • Infeksione dhe ulçera. Shenjat e kësaj kauze janë si më poshtë: dhimbje koke, vjellje, zbardhje e urinës. Nëse temperatura kërcen gjatë ditës, atëherë kjo tregon formimin e një abscesi. Një variant me tuberkuloz është gjithashtu i mundur. Në temperaturat e ngritura për disa ditë, infeksioni i sistemit gjenitourinar mund të supozohet. Një situatë është e mundur kur temperatura bie ditën tjetër, ky rezultat tregon mundësinë e një lloji të barkut;
 • Plagosje. Shkaku i etheve mund të jenë hematoma dhe bruizione të marra nga ju;
 • Tumoreve. Beninje ose malinje, me temperaturë ndonjëherë duke qenë e vetmja shenjë;
 • Sëmundjet e gjakut. Këto përfshijnë leuceminë, limfomën dhe të ngjashme;
 • Inflamacion kronik i veshkave;
 • Sëmundjet e kyçeve. Mjaft e çuditshme, sëmundje të tilla si artriti mund të shkaktojnë ethe;
 • Infeksion meningokoksik;
 • Alergji.

Temperatura tek fëmijët

 • Një sëmundje me origjinë infektive ose bakteriologjike;
 • Mbinxehja e trupit. Vërehet kryesisht gjatë verës, nëse kaloni shumë kohë në diell;
 • Zhvillimi i dhëmbëve. Në kohën kur dhëmbët e fëmijës janë duke u prerë, mund të vërehet një temperaturë e ngritur, e cila hiqet lehtë me ilaçet e duhura.

Ndonjëherë, ethet janë të sigurta, në raste të tilla mund të bëni pa shkuar te mjeku dhe nuk duhet të përdorni pika Immunetika. Këtu në raste të tilla, mos u shqetësoni:

 • Një person kohët e fundit ka pësuar një situatë stresuese;
 • Ai ishte në një dhomë të nxehtë për një kohë të gjatë;
 • Ekziston një dystoni vegjetariane. Një sëmundje e tillë manifestohet si një rritje periodike e temperaturës;
 • Adoleshencës. Mund të shoqërohet me episode të shkurtra të etheve të papritura.

Sezoni i afrimit të acarimit të ftohjes së zakonshme mund të jetë një provë e vërtetë për njerëzit, trupi i të cilëve nuk mund të quhet i guximshëm. Disa njerëz duhet të jenë të sëmurë gjatë gjithë periudhës vjeshtë-dimër - në këtë rast ata flasin për imunitet të zvogëluar, paaftësi të trupit për të luftuar infeksionet. Njerëzit që rrallë sëmuren, durojnë lehtësisht edhe ftohjet e rënda, janë me të vërtetë me fat - madje edhe gjatë epidemive, ata mund të marrin pjesë me siguri në ngjarje të mbushura, duke mos pasur frikë të marrin diçka serioze.

Për ata që duan të dinë se në cilin lloj personi i takon, si dhe të vlerësojnë sesa saktë ai vlerëson gjendjen e tij shëndetësore, testi ynë mjekësor do të jetë interesant.

Merrni provën dhe zbuloni shkaqet e sëmundjeve tuaja, mësoni se si t'i trajtoni ato!

Parimi i imunitetit

Citizendo qytetar që di të shkruajë, lexojë dhe dëgjojë mund të shpjegojë qartë dhe thjesht kuptimin e fjalës "imunitet". Jemi mësuar të kuptojmë kuptimin e këtij fakti të padiskutueshëm nga jeta e natyrës sonë fiziologjike, të lindur ose të fituar, pothuajse nga dita kur fillojmë të kuptojmë kuptimin e fjalëve të nënës time: mos prekni - kjo është e ndotur, mos hani - kjo është e palarë.

Në jetën e përditshme, duke folur në gjuhë të thjeshtë njerëzore, imuniteti është një mënyrë për të matur aftësinë për të mbijetuar. Në qarqet mjekësore pseudoshkencore, kjo fjalë ka dekodimin e mëposhtëm: aftësinë e trupit të njeriut për t'u mbrojtur kundër ndikimeve të dëmshme të huaja që janë gjenetikisht të papajtueshme me natyrën e tij. Epo, një shpjegim rreptësisht shkencor i këtij fenomeni nuk është objekt i këtij raporti. Parimi i funksionimit të këtij mekanizmi të zgjuar është si një program Windows. Doni te vazhdoni? Jo, jo! Dëshiron të qëndrosh në faqe? Jo, jo! A doni të ruani këtë burim? Jo, jo! Organizmi e pyet mikrobin: a je i vetmi apo i huaji? Nëse e juaja është e mirë, nëse jo, atëherë jeni antigjen! Një urdhër jepet për të zhvilluar antitrupa dhe shkatërruar "të huajin". Kjo është skema e ilaçit Immunetika.

Mikrobet na rrethojnë kudo dhe kudo, nuk ka nevojë të rendisim sipërfaqe dhe hapësira - është më lehtë të thuhet se "bota përbëhet nga mikrobe". Burrë i vogël - një fëmijë vjen në botë, tashmë ka imunitet në magazinë. Ai ka diçka në këtë temë në gjakun e tij, të trashëguar nga nëna e tij, sepse gjaku i tyre për muaj 9 ishte i njëjtë. Por ai tashmë po e shuan këtë rezervë rreth rreth 6 muaj të jetës së tij. Fatkeqësisht, duhet të kuptohet se prindërit jo gjithmonë i japin imunitetit fëmijës së tyre, ndonjëherë një fëmijë trashëgon mungesën e tij. Nga kjo rrjedh se ai, trupi i tij fëminor, duhet të punojë në çështje të mbrojtjes në mënyrë të pavarur.

Të gjithë janë të ndjeshëm ndaj sëmundjeve. Kjo mund të shpjegohet. Trupi me ndërgjegje lëshon antitrupa (me zell formon imunitet) për secilin mikrob të dëmshëm, përkatësisht. Por bota e mikrobeve gjithashtu po ecën përpara. Zhvillohet dhe zgjerohet në larminë e tij unike të pashtershme, dhe kjo shpesh ndodh me një shpejtësi më të shpejtë sesa zhvillimi i imunitetit në trupin e njeriut, prandaj pikat e imunitetit na vijnë në ndihmë. Ka diçka tjetër interesante në këtë - evolucioni, përfshirë edhe për këtë arsye, nuk ka qëndruar ende. Njeriu dhe mikrobet kanë qenë në luftë gjatë gjithë jetës së tyre të rritur. Si rezultat i kësaj lufte, një person ka arritur një përsosje të tillë të aktivitetit të trurit që sot i lejon atij të krijojë kryevepra me origjinë kimike, të aftë për ta ndihmuar atë të marrë pjesë më me efektshmëri në këtë betejë. Por, pa marrë parasysh se sa kryeveprat e zakonshme të farmacisë apo recetat e zgjuara popullore është i armatosur një person, nuk ka një kombinim më të përsosur të Imunetics me mekanizmin natyror të prodhimit të antitrupave.

Nëse një fëmijë i pafat për "kapur" virusin si rezultat i komunikimit miqësor me fëmijët në kopshtin e fëmijëve ose në një festë, atëherë, pasi depërtoi në gjak, virusi mikrobik fillon ta prishë atë. Një virus i dëmshëm dhe agresiv po përpiqet të shkatërrojë ekuilibrin jetësor të gjakut, sepse natyra e tij është si vijon: është e nevojshme të vendoset në trupin e njeriut dhe të shumohet. Falë pikave Immunetika trupi, pasi ka kuptuar se virusi nuk korrespondon me karakteristikën e tij gjenetike, prodhon antitrupa që shkatërrojnë virusin. Nuk ka virus, antitrupat kanë shkatërruar këtë specie të veçantë, por aftësia për ta shkatërruar atë mbetet dhe mbahet mend gjenetikisht. Ky mekanizëm natyror i imunitetit është aftësia e ruajtur për të vrarë një virus tashmë të njohur. Por jo vetëm një virus. Natyra jonë e zgjuar është në gjendje të krijojë antitrupa për të luftuar helmet, qelizat kanceroze, ilaçet me cilësi të dobët ose madje edhe të duhur.

Në trupin e njeriut, shumë më shumë ndihmës të ndryshëm prodhohen në luftën kundër njësive të dëmshme të huaj. Një nga më të famshmit prej tyre, për shembull, mekanika e veprimit është proteina interferon. Trupi ynë e prodhon atë në temperaturë të lartë. Ky luftëtar me alienet e dëmshme shkatërron pa dallim të gjitha mikrobet e dëmshme, pa u përqëndruar si antitrupa në ndonjë virus.

Ekzistojnë disa tipare të rëndësishme të këtyre teknologjive mbrojtëse - trupi prodhon antitrupa brenda një jave, dhe proteina interferoni në ditët 2. Zhvillimi i mekanizmave mbrojtës në trup është një proces biologjik që përsëritet vazhdimisht. Për të vërtetuar të vërtetën se gjithçka që ndodh në trupin tonë duhet të zhvillohet dhe përmirësohet, dhe veçanërisht në fëmijëri është një ushtrim i pakuptimtë. Në mënyrë që një fëmijë të rritet i shëndetshëm dhe i tunduar, prindërit e dashur duhet të jenë të vetëdijshëm për faktin se sa më shpejt që ai të ndalojë pirjen e qumështit të nënës së tij, imuniteti dhe mekanizmat e tij mbrojtës biologjikë duhet të fillojnë në rrugën e vetë-përmirësimit. Ky biznes nuk duhet të lihet rastësisht.

Ne pa kushte besojmë se imuniteti do të na shpëtojë nga të gjitha sëmundjet, thjesht duhet të na shërbejë me besnikëri dhe pa kushte. Por në fakt, për të marrë imunitetin, si një shërbëtor i mirë, duhet të punojmë shumë dhe me përkushtim ndaj tij, për përfitimin e tij, si zotëria i parë dhe kryesor i jetës sonë. Si të punoni? Shtë e nevojshme pa kushte dhe, në disa raste, me sakrificë, t'i kushtohet forcës së dikujt në krijimin e tij. Do gjë që funksionon brenda nesh - punëtorët tanë të pamëshirshëm të brendshëm - zemra, sistemi tretës, organet e frymëmarrjes dhe të qarkullimit të gjakut, kanë nevojë për stërvitje ashtu si gjymtyrët tona. Dhe nëse një person tashmë ka kuptuar muskujt dhe kockat, ai e di se edukimi fizik dhe sporti kanë të drejtë, atëherë një person nuk mendon për trajnimin e organeve të brendshme.

Shtë mjaft e pranueshme të sëmuret nëse trupi i fëmijës është i stërvitur dhe të gjitha nyjet dhe mekanizmat e trupit të tij funksionojnë si duhet, ai do të përballojë shpejt sëmundjen. Përndryshe, ai do të sëmuret për një kohë të gjatë, mbrojtja e dobësuar e shtypur ngadalë dhe pa rend do të luftojë kundër viruseve. Kjo është pjesërisht arsyeja për fenomene të tjera të dëmshme - alergjitë ose alergjitë ndaj infeksioneve. Në fund të fundit, alergjia është gjithashtu një funksion mbrojtës, por cili është kjo mbrojtje? Kjo mbrojtje është ekstreme. Një mbrojtje e tillë konsumon burime njerëzore.

Si të stërvitni dhe mbani aktivitetin e duhur jetësor të organeve të brendshme dhe sistemeve mbështetëse të jetës së trupit? Dieta e duhur e shëndetshme në kohë, mënyra e saktë e gjumit dhe regjimi i pushimit për fëmijën, aktiviteti fizik i arsyeshëm dhe i moderuar i fëmijës. Shtë e nevojshme që të shmangni mbingarkesat në mënyrë rigoroze dhe të përgjigjeni në kohën e duhur ndaj lodhjes ose punës së tepërt. Gjendja e mirë e përgjithshme e trupit të fëmijës me marrjen në kohë të pikave Immunetika, do të sigurojë prodhimin e proteinave dhe antitrupave të nevojshëm, të cilat do të forcojnë sistemin imunitar dhe do t'i japin fëmijës një shans për të luftuar me sukses sëmundjet me mekanizmat e tij të brendshëm natyrorë.

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Shto një koment