Hydronex për hiperhidrozë: një kompleks për trajtimin e hiperhidrozës

Hydronex çfarë është, sa efektiv është kundër hiperhidrozës, cila është përbërja e tij dhe indikacionet për përdorim në djersitje? Ky rishikim do të shikojë problemin e Hyperhidrosis, me fjalë të tjera, djersitje të shtuar dhe si të merren me të. Zakonisht kjo është shkaktuar nga puna e papërshtatshme e gjëndrave dhjamore dhe shumë, në vend që të kurojnë këtë sëmundje, përdorin vetëm deodorantë të ndryshëm intensivisht, gjë që përkeqëson zhvillimin e sëmundjes.

Në një të kaluar jo shumë të largët, shkencëtarët e talentuar bënë një zbulim interesant: duke kombinuar disa komponentë, u bë e mundur rregullimi i shkallës së djersitjes. Pasi kaloi shtegun e testimit të plotë për sigurinë e trupit, më në fund u shfaq në shitje në sasi të kufizuara.

Hydronex-i përbëhet nga dy elemente: aerosoli dhe koncentrati. Në përgjithësi, ajo ka cilësi jashtëzakonisht të dobishme që e dallojnë atë nga analogët ekzistues:

 • Ai përmban ekskluzivisht përbërës natyralë;
 • Ka një efekt të dobishëm në sistemin e djersitjes;
 • Stabilizon funksionin e gjëndrave dhjamore;
 • Përmirëson veprimtarinë e sistemit endokrin;
 • Normalizon gjendjen emocionale;
 • Shkatërron erën e trupit;
 • Vret bakteret patogjene që shkaktojnë sëmundjen;
 • Përshtatshëm dhe i lehtë për t’u përdorur;
 • Ruan rezultatin për një kohë të gjatë.

avantazhet e hidroneksit kundrejt agjentëve të ngjashëm

Hydronex përmban përbërës bimorë

Le të shohim më hollësisht veprimin e përbërësve në Hydronex:

 • Ylang-Ylang çon në një gjendje optimale mendore, nga eksitimi i së cilës ka djersitje të bollshme. Me veprimin e tij, ajo shtyp zemërimin, ankthin dhe gjithashtu shuan stresin.
 • Shiksha dhe verbena punojnë së bashku për të qetësuar sistemin nervor. Si një pronë shtesë, duhet të shënohet vetë shkaku i aromës së pakëndshme.
 • Lapacho dhe Gaba Alishan rregullojnë aktivitetin e gjëndrave dhjamore dhe kanë një efekt relaksues në trup.
 • Kërpudha Reishi dhe myshk Islandë kanë veti antibakteriale, si rezultat i së cilës ato sjellin funksionin e djersitjes në normalitet.
 • Sagan-Dala normalizon aktivitetin e sistemit të qarkullimit të gjakut, duke sjellë presionin në vlerat e rekomanduara, gjë që ndikon edhe në uljen e prodhimit të djersës.
Në përgjithësi, përbërësit që përbëjnë të dy ilaçet kanë një spektër të gjerë veprimi: ata veprojnë mbi problemin si në nivel lokal ashtu edhe brenda, duke bërë të mundur që të harrohet djersitja e tepërt përgjithmonë.
Përbërja hidronex dhe efekti i përbërësve

Hydronex ndihmon për të zgjidhur problemin e hiperhidrozës

Metoda hidronex anti-djersitje

Incredshtë tepër e lehtë për t'u përdorur kompleksi Hydronex pas udhëzimeve, skema e aplikimit është përshkruar më poshtë. Kohëzgjatja e rekomanduar e kursit është 21 ditë.

Ku mund ta blej Hydronex dhe çmimin e saj

Nuk është e vështirë për të blerë Hydronex, sepse shitet lirshëm në faqen e internetit të prodhuesit, të cilën mund ta vizitoni tani dhe të mësoni çmimin aktual dhe mënyrat e dorëzimit në vende të ndryshme. Çmimi i këtij mjeti është brenda 990 rubla në Rusi dhe 500 hryvnia për banorët e Ukrainës. Dorëzimi kryhet nga shërbimi postar duke përdorur sistemin "pagesa me marrjen e mallrave".

 

Që nga fillimi i tij, Hydronex ka marrë vlerësime shumë pozitive, për shkak të efikasitetit të tij të lartë dhe kostos relativisht të ulët. Ne rekomandojmë të lexoni artikuj të vërtetë të ilaçit Hydronex në artikullin e Elena Malysheva për hiperhidrozën.

djersitjet e natës hydronex përfitojnë nga vlerësimet

Mendimi i mjekut për hiperhidrozën

Siç mund ta shihni, gjithnjë e më shumë njerëz i besojnë ilaçeve shtëpiake që kanë treguar efektivitetin e tyre të lartë në praktikë, thjesht provoni NormaDry dhe thoni jo për problemet!

Nëse zbulohen shenja të shfaqjes së hiperhidrozës, rekomandohet t'i nënshtrohen një ekzaminimi gjithëpërfshirës nga një neurolog, për shkak të faktit se sëmundje të tilla janë pasojë e çrregullimeve të sistemit nervor.

Tjetra, ne paraqesim një përmbledhje të vogël me video të Hydronex dhe një regjistrim të një interviste me Dr. Nikita Malyshev, e cila do të tregojë në detaje për efektin e drogës dhe efektet anësore të mundshme.

Nga të moshuarit, ndonjëherë erë fort djerse. Pse? A është një sëmundje e pavarur apo simptomë e ndonjë sëmundje?

Djersitja dhe djersitja, megjithëse kanë të njëjtën rrënjë semantike, kanë kuptime të ndryshme. Një person mund të djersitet pas një banjë, pasi ka drejtuar gjysmë kilometri, pasi ka qenë në diell të nxehtë ose thjesht ka pirë një gotë çaj të nxehtë. Kjo është një dukuri natyrore. Kur një person djersitet pa asnjë arsye, atëherë kjo konsiderohet një sëmundje. Mjekët e quajnë hiperhidrozë. Ka karakteristikat e veta, komplikimet dhe trajtimin. Sëmundja është parësore dhe dytësore. Sëmundja parësore shfaqet pa ndonjë arsye të dukshme, pa sëmundje të tjera. Kjo ndodh me të rinjtë, madje edhe të rinjtë. Hiperhidroza sekondare është një simptomë e një sëmundje tjetër, më serioze. Prek të moshuarit.

Hiperhidroza lokale dhe e përgjithshme

Me hiperhidrozën lokale, një person djersen një pjesë të caktuar të trupit, ku gjenden gjëndrat e djersës. Kjo mund të jetë sqetull, këmbë, pëllëmbë. Sëmundja quhet hyperhidrosis axillary, palmar ose foot. Përveç lokale, ekziston edhe hiperhidroza e përgjithshme, kur i tërë trupi djersitet. Djersa rrjedh kudo ku gjenden gjëndrat e djersës. Ato nuk janë vetëm në buzë dhe organet gjenitale. Hiperhidroza e përgjithshme është vetëm sekondare, si rezultat i një sëmundje tjetër. Disa sëmundje mund të shkaktojnë djersitje të tepruar:

 • Diabeti mellitus. Nëse preket një ose më shumë gjëndra endokrine, atëherë kjo sëmundje i referohet sëmundjes endokrine. Ata shpesh provokojnë hiperhidrozë sekondare. Këto përfshijnë diabet mellitus. Kur një person i moshuar merr hiperhidrozë, ajo është e ndërlikuar nga neuropatia. Atëherë preken nervat përgjegjës për prodhimin e djersës. Prandaj, nga diabetikët e moshuar erë djersë kaq pak të këndshme kaustike. Për më tepër, djersitja në diabetikë është e mahnitshme. Gjysma e sipërme e trupit: koka dhe krahët, djersitjet e mëdha. Dhe pjesa e poshtme: këmbët dhe këmbët mbeten të thata.
 • Hyperthyroidism. Kjo është një sëmundje e tiroides. Mund të provokojë hiperhidrozë. Pastaj në gjak formohet një tepricë e hormoneve tiroide. Qelizat e trupit pësojnë një nevojë të shtuar për oksigjen, i cili shoqërohet me rritje të gjenerimit të nxehtësisë. Trupi detyrohet të mbrojë veten nga nxehtësia e tepërt me rritjen e djersës.
 • Menopauza tek gratë. Alsoshtë gjithashtu një sëmundje endokrine. Pastaj gruaja vuan nga djersitja e tepruar dhe nxehtësitë. Djersitja e tepërt ndodh edhe disa herë gjatë gjithë ditës. Ajo mund të jetë aq e bollshme sa një grua është e detyruar të ndryshojë urgjentisht të brendshme. Ajo do të duhet të shkojë në një takim me një gjinekolog-endokrinolog. Ai do të përshkruajë trajtim hormonal.
 • Tumoreve. Disa tumore mund të shkaktojnë komplikime në formën e djersitjes së tepërt. Këto përfshijnë limfogranulomatosis. Kjo është një sëmundje onkologjike e indeve limfoide. Atëherë pacienti djersitet shumë, veçanërisht gjatë natës. Më parë, sëmundja konsiderohej e pashërueshme. Tani po mjekohet me sukses, shumë pacientë po shërohen.
 • Limfomat. Këto janë tumore të indeve limfoide. Ato aktivizojnë qendrën e termorregullimit të trurit. Patientdo pacient i pestë me limfoma vuan nga djersitja e tepërt gjatë natës.
 • Sëmundjet infektive. Trupi i një pacienti me një sëmundje infektive, duke mbrojtur veten nga temperatura e lartë, djersitet në mënyrë të jashtëzakonshme. Kjo konsiderohet një shenjë e fillimit të rimëkëmbjes. Kur një person rimëkëmbet, prodhimi i djersës kthehet në normalitet.Hiperhidroza sekondare ndodh në shumë sëmundje të mushkërive, përfshirë tuberkulozin. Me malarinë, pacienti së pari vuan nga të dridhura, dhe më pas djersitet shumë.

Trajtimi i hiperhidrozës

 1. Për trajtimin e hiperhidrozës sekondare, është e nevojshme, para së gjithash, të kurohet sëmundja themelore.
 2. Për të parandaluar infeksionin e zonës së prekur të trupit.
 3. Kuroni kërpudhat e këmbëve, veçanërisht nëse një person viziton pishinën, saunën, banjën publike ose vesh këpucë vrapimi. Në këtë rast, është më mirë të përdorni xhel Sangridoc ose vaj Tinedol.

Për trajtimin e hiperhidrozës, ekspertët rekomandojnë ilaçet e provuara Hydronex dhe Anti Sweat. Ato zvogëlojnë djersën në 10 ditë, parandalojnë kërpudhat në këmbë. Ju mund ta përdorni ilaçin pa vizituar një mjek. Përshkrimi i një ilaçi të ngjashëm për djersitje të tepruar Rishikimi Anti-Pot nga djersitja: përshkrimi, përbërja, udhëzimet, çmimi kundër djersës.

Dermatologu Bazilevskaya (Genina) Anna Evgenievna, një trajner i certifikuar në teknologjinë lazer, ka më shumë se 13 vjet përvojë praktike në specialitetin e dermatologut.

Përvoja praktike e mjekut i lejon asaj që të heq lehtësisht lythat dhe të kryejë "konturimin e fytyrës". Gjithashtu, duke pasur përvojën e një kozmetologu, ajo mund të korrigjojë çdo ndryshim në lidhje me moshën tek pacienti i saj dhe të kryejë një operacion për rinovimin e fytyrës.

Anna Evgenievna Bazilevskaya është autorja e shumë artikujve tiparë mbi kozmetologjinë, përtërirjen, trajtimin e sëmundjeve të ndryshme të lëkurës dhe detoksifikimin e trupit.

Shto një koment