Orbitrin për përmirësimin e shikimit: përbërja e kapsollave, udhëzimet, çmimi

Tabletat Orbitrin janë krijuar për të rivendosur aftësinë e humbur për të bërë dallimin midis objekteve të ndryshme në distanca të afërta dhe të largëta, dhe gjithashtu ndihmojnë në ruajtjen e shëndetit të syve pa korrigjimin me lazer, operacionin, syzet dhe lentet.

Orbitrin për përmirësimin e shikimit: përbërja e kapsollave, udhëzimet, çmimi

Një person merr deri në 80% të informacionit përmes syve. Argëtimi i zgjatur në monitor, përdorimi i lenteve të kontaktit çon në humbjen e mprehtësisë vizuale. Sytë lodhen, skuqen, kruhen, ka një ndjesi djegieje, thatësi, rërë në xhepat e konjuktivës. Shenjat e pakëndshme lindin si rezultat i mbingarkesës, zhvillohet një ndjenjë e verbërisë së zymtë. Ju nuk keni nevojë të shihni një mjek për të lehtësuar simptomat e dhimbshme. Shko në sit https://obzoroff.info, ne do t'ju tregojmë se ku të blini kapsula Orbitrin për të rivendosur mprehtësinë vizuale.

Orbitrin është një përzierje e ekstrakteve bimore që është vendosur në kapsula për të mbrojtur nga efektet dëmtuese të lëngjeve gastrike. Shtesa dietike përmirëson shikimin, parandalon sëmundjet oftalmike, zgjeron enët e gjakut të bebit të syrit, duke ulur kështu presionin intraokular.

Orbitrin rikthen shikimin pa operacion. Shërimi ndodh pas një kursi trajtimi që zgjat nga 10 deri në 30 ditë, varësisht nga lloji i sëmundjes dhe ashpërsia e procesit patologjik. Pacientët e moshuar besojnë se shikimi i tyre është i dëmtuar për shkak të ndryshimeve të lidhura me moshën. Nëse ndërveprimi i muskujve të syrit është i shqetësuar, sfera rrafshohet, mprehtësia vizuale dobësohet.

Njerëzit vendosin syze, por me ndihmën e tyre nuk është gjithmonë e mundur të korrigjoni të metat. Kapsulat Orbitrin ndihmojnë në rivendosjen e mprehtësisë vizuale kur metodat e tjera të trajtimit konservativ nuk çojnë në rezultatin e dëshiruar.

Kërkoni ndihmë në sit https://obzoroff.info... Ne mbledhim informacion dhe botojmë rishikime të produkteve të reja, ju ndihmojmë të zgjidhni ilaçin origjinal që ju nevojitet, organizojmë shpërndarjen e ilaçit me zbritje nga prodhuesi.

Ne ndajmë informacione që do të jenë të dobishme për grupet e mëposhtme të njerëzve me aftësi të kufizuara të shikimit:

 • nxënës të shkollës, studentë, punonjës zyre që kalojnë shumë kohë para monitorit;
 • shoferë;
 • dashamirët e leximit ose shikimit të televizionit;
 • pacientët që ndalojnë pas operacionit ose lëndimit;
 • njerëz të moshuar vizioni i të cilëve dobësohet në sfondin e ndryshimeve të lidhura me moshën;
 • për këdo që ka humbur mprehtësinë e shikimit.

Ne rekomandojmë suplementin ushqimor Thai Orbitrin, i cili lehtëson verbimin e muzgut, përmirëson mprehtësinë e shikimit, hidraton sferën e syve, lehtëson ndjenjën e rërës. Drogës prodhohet në kapsula, përmbajtja e të cilave janë ekstrakte të thata të bimëve medicinale dhe vitaminave. Ju do të përjetoni ndjesitë e para pozitive 5 orë pas marrjes së pilulës së parë.

Merrni Orbitrin dhe do të minimizoni ndikimin e faktorëve negativë në organet e shikimit. Meqenëse shtesa dietike rregullon punën e muskulaturës së lenteve, rrezet e dritës përqendrohen në pozicionin e duhur. Qartësia e vizionit kthehet, turbullira zhduket.

Orbitrin për përmirësimin e shikimit: përbërja e kapsollave, udhëzimet, çmimi

Një efekt goditës arrihet nga pacientët të cilët kombinojnë marrjen e barit me gjimnastikë për sytë. Inflamacioni i konjuktivës ndalet. Rrathët e ylberit zhduken, pikat e zeza ose shumëngjyrëshe para syve zhduken. Merrni kapsula shëruese Orbitrin dhe hiqni syzet, nuk do t'ju duhen.

Shtesa biologjike ka një përbërje unike, barnat e mëposhtme veprojnë në mënyrë të ngjashme:

 • Cleanvision shitet vetëm në Evropë dhe Vietnam;
 • OftalMaks jashtë prodhimit, kështu që është e vështirë ta gjesh;
 • MaxiVisor kanë një afat të kufizuar të ruajtjes për shkak të ruajtjes specifike të lëndëve të para për prodhimin e ilaçit;
 • BiOculist kufizuar në rajonet e shpërndarjes;
 • ActiVision produkt i vjetëruar i vizionit.

Orbitrin përmban përbërësit e mëposhtëm që nuk përdoren nga prodhuesit e shtesave të tjera dietike:

 • ekstrakti i lëvozhgës së rrushit parandalon degjenerimin makular dhe ndalon zhvillimin e kataraktit;
 • çaji jeshil përmirëson gjendjen e kapakëve të syve dhe mukozave;
 • kombinimi i tokoferolit dhe acidit askorbik normalizon qarkullimin e gjakut në retinë.

Prodhuesi ka postuar informacione mbi përbërjen e ilaçit në paketim.

Orbitrin për përmirësimin e shikimit: përbërja e kapsollave, udhëzimet, çmimi

Tabletat Orbitrin kanë aftësinë unike për të përmirësuar dhe rivendosur shikimin dhe për të ndaluar proceset e pakthyeshme. Për shkak të natyrshmërisë natyrore të përbërjes, ilaçi është plotësisht i sigurt për t'u përdorur, nuk shkakton efekte anësore. Për të kuptuar nëse kjo është e vërtetë apo jo, është e nevojshme të kuptohet mekanizmi i funksionimit të kapsollave Orbitrin, efekti i tyre në trupin e njeriut, përbërja e tyre dhe krahasimi i tyre me metodat alternative të trajtimit.

Kombinimi i përbërësve të aditivit të ushqimit ndryshon mjedisin acid agresiv të stomakut dhe hyn në zorrën e hollë. Reagimi i dobët alkalik i duodenumit lejon që enzimat tretëse të shpërndajnë guaskën e kapsulës. Komponentët aktivë të suplementit ushqimor thithen dhe transportohen nga gjaku në indet e syrit.

Kapilarët zgjerohen, kështu që presioni intraokular zvogëlohet, ushqimi i retinës rivendoset. Dridhja në sy zhduket, njollat ​​e zeza që notojnë nga e majta në të djathtë, perde unazore. Objektet në shqyrtim pushojnë të luhaten, bie vello, mprehtësia dhe qartësia janë rivendosur.

Dhimbja në sy zhduket, simptomat e verbimit të muzgut pushojnë, dhimbja qetësohet dhe drita e ndritshme pushon së irrituari. Ekziston një ndjenjë e hidratimit të rehatshëm të kornesë - sindroma e syve të thatë zhduket dhe lakrimimi i bollshëm ndalet.

Orbitrin për përmirësimin e shikimit: përbërja e kapsollave, udhëzimet, çmimi

Përbërja dhe veprimi i përbërësve të kapsollave Orbitrin

Orbitrin përbëhet nga ekstraktet e mëposhtme bimore:

 • Boronicat: manaferrat e tyre mbajnë rekordin për përmbajtjen e antocianinave antioksiduese. Kompleksi i substancave biologjikisht aktive rrit mprehtësinë e shikimit, shëron sëmundjet kardiovaskulare dhe diabetin mellitus.
 • Ginkgo Biloba: normalizon qarkullimin e gjakut në tru dhe zonën e syve. Parandalon rritjen e presionit intraokular, ndalon proceset distrofike në nervin optik. Lehtëson ënjtjen, rrit rezistencën e indeve ndaj viruseve dhe baktereve, eliminon simptomat e lodhjes vizuale.
 • Lëvoret e rrushit - një antioksidant natyral "Resveratrol" ndalon mjegullimin e lenteve, rrit sekretimin e insulinës, e cila parandalon dëmtimin e enëve të retinës, degjenerimin makular të lidhur me moshën.
 • Çaji jeshil - katekinat mbrojnë organin e shikimit nga zhvillimi i glaukomës, hidratojnë korneën dhe parandalojnë sindromën e syve të thatë.
 • Vitamina E ngadalëson ndryshimet e lidhura me moshën në lente dhe fibra, mbron irisin nga rrezatimi ultraviolet. Acidi askorbik lidh radikalet e lira dhe eliminon efektin e tyre të dëmshëm në retinë. Vitamina C forcon mukozat, muret vaskulare, parandalon hemorragjitë në zonën e syve.

Orbitrin për përmirësimin e shikimit: përbërja e kapsollave, udhëzimet, çmimi

Indikacionet dhe kundërindikacionet për përdorimin e kapsollave Orbitrin

Orbitrin është bërë nga bimë medicinale që janë korrur në zona të pastra ekologjikisht. Prandaj, shtesa ushqimore nuk ka efekte anësore. Drogës është e përshkruar në situatat e mëposhtme:

 • objektet bëhen të paqarta në ndriçimin e zbehtë;
 • teksti i vogël nuk është i lexueshëm;
 • konjuktiva ose sfera e syve bëhet e kuqe;
 • intensiteti i lacrimation rritet - shfaqet një epiphora;
 • Shfaqen qarqe ylberi ose pika të zeza, në lëvizje kaotike;
 • qepallat e fryra;
 • një vello shfaqet para syve;
 • ndriçim i bezdisshëm i ndritshëm.

Prodhuesit pretendojnë se pas marrjes së ilaçit, një person rikthen aftësinë për të shijuar shkëlqimin e ngjyrave të botës përreth tij. Agjenti shërues jo vetëm që rikthen mprehtësinë e perceptimit vizual, por gjithashtu mbron sytë nga ndikimi shkatërrues i grimcave, të cilat kanë elektrone të palidhura në guaskën e jashtme. Prandaj, rreziqet e sëmundjeve të rrezikshme oftalmike zvogëlohen.

Orbitrin për përmirësimin e shikimit: përbërja e kapsollave, udhëzimet, çmimi

Kundërindikimet për përdorim nuk janë vërtetuar, megjithatë, intoleranca individuale ndaj çdo përbërësi aktiv dhe ndihmës nuk mund të përjashtohet. Nëse, pas përdorimit të ilaçit, lakrimimi rritet, shfaqen skuqje të lëkurës, ndodh kruajtje ose tretja është e mërzitur, duke marrë simptoma të një mbidoze, megjithatë, mos e ruani ilaçin në vende që janë të arritshme për fëmijët.

Nuk ka indikacione të drejtpërdrejta kundër përdorimit të kapsollave Orbitrin, megjithatë, asnjë provë nuk është kryer mbi gratë shtatzëna, nënat që ushqejnë me gji ose fëmijët parashkollorë.

Në pacientët mbi 65 vjeç, statusi hormonal ndryshon, sëmundjet kronike zhvillohen, duke përfshirë patologjitë e organeve të shikimit, prandaj, për t'iu nënshtruar një kursi trajtimi, kërkohet miratimi i një okulisti.

Trajtimi i sëmundjeve të syve nuk është një arsye për të privuar veten nga gëzimet e vogla të jetës. Vullnetarët testuan pajtueshmërinë e kapsollave Orbitrin me alkoolin dhe zbuluan se një gotë verë e thatë në ditë nuk ndërhyn në procesin e trajtimit.

Shqyrtime të ekspertëve dhe blerësve në lidhje me ilaçin për vizion

Efektiviteti i suplementit dietik u testua në 675 vullnetarë me sëmundje të ndryshme oftalmike ose perceptim vizual. Kursi i trajtimit zgjati 30 ditë. Të gjithë pacientët me përjashtim të 34 personave deklaruan se mprehtësia e tyre vizuale u rikthye me ndjesi të dobët, perceptimi i paqartë u zhduk. Ata filluan të bëjnë dallimin midis shtypjes së vogël në një monitor dhe medias së letrës. Prodhuesi postoi informacion në lidhje me provat klinike në faqen e vet të internetit.

Orbitrin për përmirësimin e shikimit: përbërja e kapsollave, udhëzimet, çmimi

Ne arritëm të gjenim rishikime të një okulisti, kirurgu vaskular dhe terapistit në lidhje me përdorimin e barnave që përfshihen si përbërës të kapsollave Orbitrin. Mjekët raportojnë se ata përshkruajnë përgatitje bimore si ndihmëse për trajtimin e sëmundjeve dhe parandalimin e përkeqësimeve në sëmundjet kronike të syve:

Oftalmologu: njerëzit kanë probleme me shikimin për shkak të mbingarkesës. Para fillimit të një gjendje kritike, pacientët nuk i kushtojnë vëmendje problemit. Kur shikimi dobësohet plotësisht, ata kryejnë korrigjimin me lazer, mbajnë syze ose lente. Unë kam testuar kapsula Orbitrin mbi pacientët e mi dhe rekomandoj një shtesë dietike për trajtimin e syve në fazën fillestare.

Mjeku: Unë e përshkruaj Orbitrin kur pacientët ankohen për vizion të paqartë, çrregullime nervore, dhimbje koke. Shtesa dietike pastron enët e gjakut nga kolesteroli dhe heq pengesat për kalimin e impulseve nervore. Humori i një personi përmirësohet, shëndeti përmirësohet, mprehtësia vizuale rritet.

Kirurg vaskular: E konsideroj ekstraktin e lëkurës së rrushit si një ilaç të shkëlqyeshëm natyror për heqjen e brishtësisë së kapilarëve që furnizojnë me gjak indet e syve. Unë rekomandoj të hani rrush me ngjyrë të errët me lëkurat, unë përshkruaj shtesa ushqimore që përmbajnë lëkura të thara nga ngrirja. Përdorimi i Orbitrin lejon të bëhet pa trajtim kirurgjik të sëmundjeve të syve.

Pacientët raportojnë se ekstraktet e boronicës, Ginkgo Biloba, lëvore rrushi, çaji jeshil të përfshirë në suplementin dietik ndihmojnë në rivendosjen e mprehtësisë vizuale ose nuk çojnë në shfaqjen e një sëmundjeje oftalmike.

Udhëzime për përdorimin e kapsollave për shikimin Orbitrin

Drogës është një kapsulë e bardhë e paketuar në flluska prej 10 copë. Kapsulat Orbitrin janë në dispozicion në kuti kartoni me 2 pako secila. Emrat e përbërësve aktivë u vendosën në kuti. Prodhuesi nuk zbulon përqindjen e secilit prej përbërësve në përzierje.

Udhëzimi i prodhuesit rekomandon marrjen e kapsollave dy herë në ditë, me një interval prej 12 orësh, kohëzgjatja mesatare e terapisë është nga 10 në 30 ditë, në varësi të llojit të sëmundjes dhe ashpërsisë së procesit patologjik.

Orbitrin për përmirësimin e shikimit: përbërja e kapsollave, udhëzimet, çmimi

Prodhuesi nuk specifikoi kur duhet të marrë ilaçin - para, gjatë ose pas ngrënies. Për të eliminuar ndërhyrjen në thithjen nga masat e ushqimit, merrni ilaçin ndërmjet vakteve. Nëse nuk funksionon, është më mirë pas ngrënies. Kur të mungon një ilaç, mos u dëshpëro. Komponentët e ilaçit grumbullohen në trup, vetëm kohëzgjatja e kursit të trajtimit rritet.

Për të parandaluar ngjitjen e kapsollave në muret e ezofagut, pini gjysmë gote ujë të qetë. Lëngjet, qumështi dhe pijet alkoolike nuk janë të përshtatshme për të pirë një kapsulë. Mos hapni kapsula, ato mbrojnë përmbajtjen nga mjedisi agresiv i lëngut gastrik. Predha tretet në mjedisin dobët alkalik të duodenit. Shtesa ushqimore Orbitrin - nuk kuron sëmundje të përparuara kronike. Nëse, pas një kursi terapie, shërimi nuk ndodh, kontaktoni një okulist.

Çmimi, si dhe ku të blini Orbitrin, mënyrat e dorëzimit në Tajlandë

Tabletat Orbitrin nuk gjenden në barnatore. Shtesat dietike për vizion shpesh falsifikohen, dhe prodhuesi vlerëson reputacionin e tij dhe nuk u beson tregtarëve të paskrupullt. Mos u përpiqni të gjurmoni prodhuesin dhe të blini ilaçin direkt prej tyre. Mashtruesit pretendojnë të jenë prodhues, deklarojnë se faqja e tyre është faqja zyrtare e internetit. Nëse shkoni te prodhuesi, blini një ose më shumë pako, rezulton se kostoja e dorëzimit me postë ose ndërlidhës do të jetë më e lartë se çmimi i ilaçit. Prodhuesit e mallrave preferojnë të mos i shesin ato, por negociojnë me tregtarët rajonalë që shpërndajnë mallrat. Shitësit e rregullt pajisen me zbritje me shumicë. Pra, në faqen e internetit të prodhuesit, një paketë e një ilaçi kushton 990 baht Thai dhe nga një tregtar - 890.

Për të blerë Orbitrin, shkoni në faqen e internetit të tregtarit zyrtar, pastaj prezantojuni menaxherit të shitjeve, lini numrin tuaj të telefonit. Stafi i ndihmës për klientin do t'ju telefonojë, do të sqarojë kushtet e dorëzimit, mënyrën e pagesës. Plotësoni formularin me adresën tuaj dhe kodin postar. Droga do t'ju dërgohet me anë të një ndërlidhës ose me postë. Paguani për mallrat pasi i keni marrë ato në para ose në dorëzim.

Orbitrin për përmirësimin e shikimit: përbërja e kapsollave, udhëzimet, çmimi

Administrata e revistës tonë ju dëshiron shëndet të mirë dhe shikim të mprehtë.

Ekipi ynë dikur u interesua për një trend të modës: tregtimin e kriptomonedhave. Tani arrijmë ta bëjmë shumë lehtë, kështu që fitojmë gjithmonë fitim pasiv falë informacioneve të brendshme për "pompat e kriptomonedhave" të ardhshme të publikuara në kanalin Telegram. Prandaj, ne i ftojmë të gjithë të lexojnë rishikimin e këtij komuniteti të kriptomonedhës "Sinjalet e pompës kripto për Binance".

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Shto një koment