Oftalmaks kapsulat e restaurimit të vizionit

Oftalmaks Drugshtë një ilaç modern për përmirësimin e shikimit, i cili ju lejon të përmirësoni cilësinë e jetës, të vononi zhvillimin e ndërlikimeve dhe të parandaloni shfaqjen e mosfunksionimit vizual. Problemet e shikimit mund të shfaqen si tek të moshuarit, ashtu edhe tek të rinjtë. Skicat e paqarta të objekteve, teksti "i paqartë", ndjesia e djegies dhe dhimbja janë simptoma të cilave ia vlen t'i kushtohet vëmendje. Një rënie në aktivitetin vizual çon në një përkeqësim të cilësisë së jetës: një person nuk sheh vetëm dobët, ai orientohet më keq në hapësirë, bëhet i vështirë, për shkak të kontureve të paqarta të fytyrave, ai mund të mos njohë njerëz të njohur.

Oftalmaks për të rivendosur vizionin

Nga fillimi i simptomave të para deri në një diagnozë të saktë zakonisht zgjat nga 1 deri në 3 muaj. Presioni intraokular, glaukoma, kataraktet, shkëputja e retinës dhe degjenerimi, humbja e plotë e shikimit janë pasojat e trajtimit të vonuar. Me një vizitë në kohë te një mjek, diagnoza e duhur dhe terapia e filluar me kohë, gjasat për të shmangur komplikimet rritet.

Falë organizimit të ndriçimit të duhur, shpërndarja uniforme e tendosjes së syve gjatë ditës dhe përdorimi i rregullt i komplekseve të zhvilluara posaçërisht, rreziku i shfaqjes dhe zhvillimit të patologjive okulistike zvogëlohet.

Jo gjithmonë ushqimi mund t'i sigurojë trupit 100% elementë të rëndësishëm gjurmë dhe vitamina. Për këtë arsye, marrja e komplekseve biologjikisht aktive po bëhet parakusht për ruajtjen e shëndetit.

Midis një numri të madh të barnave me cilësi të lartë për trajtimin dhe parandalimin e sëmundjeve të syrit, një vend i veçantë është Oftalmaks kapsula për sytë bazuar në përbërës bimorë. Përbërja e tij komplekse u zhvillua nga shkencëtarë të kualifikuar dhe okulistë praktikues. Për 8 vjet, në laboratorët u krijua një produkt që plotëson të gjitha kërkesat e sigurisë, efikasitetit dhe cilësisë.

Parimi i funksionimit Oftalmaks

Kompleksi multivitamin Oftalmaks efektive pas kursit të parë të pranimit. Komponentët natyrorë janë të pranishëm në formën natyrale, kështu që veprimi i tyre është më efektiv, dhe asimilimi është më i plotë. Substancat aktive Oftalmaks synojnë të punojnë me të gjithë sistemin e trupit, të grumbullohen në inde dhe të japin një efekt terapeutik të zgjatur.

 • përmirëson fokusin duke stimuluar sinapset nervore;
 • forcon muskujt e zverkut, i cili zvogëlon presionin e brendshëm dhe zvogëlon dhimbjen;
 • stimulon prodhimin e lëngut lotsjellës për të hidratuar filmin lotës, i cili parandalon zhvillimin e sindromës së syrit të thatë;
 • mbron nga radikalet e lira;
 • parandalon përhapjen e mikroflora patogjene;
 • mbron lentet nga ngjitja;
 • eliminon skuqjen e retinës;
 • aktivizon lëvizshmërinë e lenteve;
 • përmirëson shikimin në errësirë ​​(shikimi i muzgut);
 • ndalon proceset inflamatore;
 • lehtëson stresin dhe lodhjen për shkak të ngarkesave të tepërta;
 • Ka një efekt të përgjithshëm forcues, aktivizon procesin e rigjenerimit;
 • tonifikon dhe rikthen enët e gjakut, përmirëson qarkullimin e gjakut të palcës së syrit, optimizon shpërndarjen e ushqyesve;
 • efekti mbështetës zvogëlon nevojën për syze dhe lente.

Përshkrimi i drogës Oftalmaks per shikim

Përbërja dhe vetitë e përbërësve të ilaçit

Kapsulat e perimeve Oftalmaks bazohen në një përbërje të ekuilibruar. Componentdo komponent i ilaçit është një ekstrakt që absorbohet plotësisht nga trupi i njeriut:

 • lemongrass - përmban vitamina C, E dhe PP, përmirëson vigjilencën, forcon mbrojtjen;
 • manaferrat blueberries - një antioksidant natyral, përmban vitamina B (B1, B2, B6). Heq lodhjen, është parandalimi i ndryshimeve që lidhen me moshën, forcon retinën;
 • tërfili (koncentrati) - lehtëson inflamacionin, forcon enët e gjakut, eliminon lodhjen dhe acarimin;
 • gingko biloba - parandalon zhvillimin e arteriosklerozës, ka një efekt antiviral, rrit imunitetin;
 • balsam limoni - përmban minerale kalium, selen, ka një efekt të përgjithshëm forcues, promovon relaksimin e muskujve të syrit;
 • Yam Wild - promovon rrallimin e gjakut, parandalon zhvillimin e arteriosklerozës;
 • skifter (ekstrakt) - antiseptik natyral, ka një efekt antimikrobik;
 • amarant (farat) - përmban elementë aktivë mikro dhe makro, vitamina dhe minerale të nevojshme për të rivendosur dhe ruajtur aftësinë për të parë;
 • qeni u rrit - ndihmon për të hequr qafe sindromën e shikimit të muzgut, forcon muret e enëve të gjakut, rrit karakteristikat mbrojtëse të trupit në tërësi;
 • elb - promovon rigjenerimin në faza, bllokon zhvillimin e komplikimeve;
 • dhjam peshkaqeni - një antioksidant natyral, i pasuruar me vitamina D dhe E, ka veti rigjeneruese, forcon muret e enëve të gjakut;
 • buckthorn det (fruta dhe gjethe) - agjent anti-inflamator, antibakterial;
 • calendula (ekstrakt)- ul presionin e syve, optimizon përbërjen e sekrecioneve lacrimal, zvogëlon acarimin dhe siklet;
 • luleshtrydhe e egër (ekstrakt) - parandalon procesin e degjenerimit të nervit optik;
 • acidi hialuronik - promovon rimbushjen e përbërësit të ujit, hidraton sipërfaqen e guaskës;
 • fruta papaja (ekstrakt) - Punon si një profilaksë e ndryshimeve të lidhura me moshën, falë lutein dhe zeaxanthin të përfshirë në flavonoids.

Indikacionet për përdorim

Aplikoni ilaçin Oftalmaks është e mundur që në simptomat e para:

 • dhimbje e rregullt;
 • vizion i paqartë;
 • sindromi i syrit të thatë;
 • lodhje dhe skuqje si rezultat i 8-10 ore pune per PC;
 • dëmtimi i moshës natyrore;
 • ndjesia e një vello para syve - simptoma të kataraktit, patologji e retinës dhe kornea;
 • vizion të dyfishtë, duke mjegulluar konturet e objekteve;
 • siklet të rëndë, dhimbje në dhoma me ndriçim të ndritshëm ose në diell (simptomatologjia e glaukomës);
 • ndjesi e zgjatur e njollave, veçanërisht me një ngritje të mprehtë (ndodh me shkëputjen e retinës);
 • përkeqësim i dukshëm i dukshmërisë në errësirë ​​(nictalopia);
 • vështirësi në dallimin e objekteve afër (problemi me leximin e shtypjeve të vogla, kur shkruani);
 • vështirësi në dallimin e objekteve të largëta;
 • veshur lente ose syze;
 • predispozicion gjenetik (si profilaksi).

Restaurimi i vizionit me Oftalmaks

Kundërindikimet për ilaçin

Препарат Oftalmaks bazuar në përbërës natyralë dhe nuk përmbajnë përfshirje hormonale ose sintetike. Kundërindikimi mund të jetë intolerancë vetëm ndaj një prej përbërësve të përbërjes së produktit.

Dozimi dhe administrimi

Oftalmaks për të përmirësuar shikimin, merrni 2 kapsula në ditë, një në mëngjes dhe në mbrëmje 40 minuta para ngrënies. Rekomandohet t’i pini ato me shumë ujë. Kapsulat janë në dispozicion në paketimin e kartonit, në sasinë e 10 copave. Kutia ka udhëzime të hollësishme për marrjen e drogës.

Oftalmaks kapsulat e restaurimit të vizionit

Kostoja e trajtimit është 60 kapsula (llogaritur për 30 ditë administrim kursi). Ata e fillojnë veprimin që nga dita e parë e pranimit. Kostoja e plotë e kursit Oftalmaks duhet të mbështeteni në bazë të këtyre të dhënave: 6 pako do të nevojiten për një kurs të plotë. Ju mund t'i blini ato me një zbritje në faqen zyrtare të internetit.

Oftalmologët rekomandojnë kombinimin e ilaçit me ushtrimet e syve për të arritur një rezultat. Masat efektive do të jenë:

 • kontrolli i shkallës së lagështisë, në ditët e para pas fillimit të marrjes së kapsulave, ju gjithashtu mund të aplikoni pika hidratuese në bazë bimore, në të ardhmen efekti kumulativ do të funksionojë;
 • veshja e gotave të diellit me filtra UV;
 • kontrolli i ndriçimit në vendin e punës;
 • kur punoni me një kompjuter për një kohë të gjatë, bëni pushime për gjimnastikë çdo orë.

krahasim Oftalmaks с Cleanvision

Kapsulat e të dy prodhuesve kanë rishikime të mira të pacientëve dhe rekomandimet e okulistëve. Por ka një numër ndryshimesh të rëndësishme:

 1. Përbërja e ilaçeve. Krahasuar me Cleanvision, në Oftalmaks përfshin një numër më të madh të përbërësve dhe, në përputhje me rrethanat, ai ka një efekt më aktiv në trup.
 2. Substanca më e rëndësishme aktive Oftalmaks - dhjami i peshkaqenit. Isshtë një antioksidant natyral i fuqishëm me origjinë shtazore që tejkalon suplementet e tjera biologjike në vetitë e tij rigjeneruese. Veproj Cleanvision bazuar në punën e përbërësve bimorë.
 3. Dizajni i buxhetit - prodhuesi kujdeset për mjedisin dhe e bën paketimin sa më të thjeshtë dhe miqësor ndaj mjedisit sa të jetë e mundur;
 4. Dozimi i 10 kapsulave nga Oftalmaks ju lejon të llogaritni cikle të shkurtra 5-ditore të pranimit, pa rrezikun që të harroni të merrni një dozë - sasitë e vogla janë më të lehta për t'u kontrolluar.

Opinion i mjekëve dhe pacientëve për mjekësinë e vizionit

Në vlerësimin e tyre, praktikuesit e mjekësisë pajtohen me këtë Oftalmaks Shtë një mjet që me të vërtetë funksionon. Sipas vetë mjekëve, është e besueshme që ilaçi dhe përbërësit e tij u testuan për 8 vjet për të llogaritur dozën optimale dhe efektin kumulativ maksimal.

ilaç për vizion Oftalmaks

Oftalmologët vërejnë një ulje të rrezikut të komplikimeve pas kursit të parë të drogës. Në disa raste, ndërhyrja kirurgjikale ishte e parandaluar.

Sipas pacientëve, sindroma e dhimbjes zvogëlohet që nga ditët e para të marrjes së ilaçit. Brenda dy deri në tre javë, simptoma të tilla karakteristike si shikimi i dyfishtë, një ndjenjë e thatësisë dhe një reagim i dhimbshëm ndaj dritës së ndritshme ulen dhe zhduken.

Shqyrtimet pozitive të klientëve për ilaçin bazohen gjithashtu në shërbimin e përshtatshëm të kompanisë-prodhues dhe çmimin e produktit. Dërgimi i një porosie është i shpejtë, shpërndarja funksionon në të gjithë Rusinë.

Ku të porositen Oftalmaks

kapsula Oftalmaks për të përmirësuar vizionin mund të porositeni në faqen zyrtare të internetit. Për ta bërë këtë, duhet të plotësoni një formular të veçantë me të dhënat tuaja, operatori do të pranojë porosinë dhe do t'ju telefonojë përsëri për të sqaruar detajet.

Oftalmaks nuk mund të blihet përmes barnatoreve ose dyqaneve - prodhuesi kujdeset për reputacionin e tij dhe bën gjithçka në mënyrë që blerësi të mos marrë një të rremë. Prandaj porosisni kapsulat Oftalmaks Shtë e mundur vetëm përmes sitit, ku përjashtohen marzhet e konsiderueshme të farmacisë dhe dyqaneve.

Blej Oftalmaks

Ekipi ynë dikur u interesua për një trend të modës: tregtimin e kriptomonedhave. Tani arrijmë ta bëjmë shumë lehtë, kështu që fitojmë gjithmonë fitim pasiv falë informacioneve të brendshme për "pompat e kriptomonedhave" të ardhshme të publikuara në kanalin Telegram. Prandaj, ne i ftojmë të gjithë të lexojnë rishikimin e këtij komuniteti të kriptomonedhës "Sinjalet e pompës kripto për Binance".

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Komente: 2
 1. Obzoroff (Author)

  Shkoni në faqen e internetit të prodhuesit dhe vendosni një urdhër. Lidhja tregohet në artikull.

 2. Glavits Robert

  Dua që të bëj porosinë

Shto një koment