Oculax - kapsula për zgjidhjen e problemeve të shikimit

kapsula Oculax përfaqësojnë një zgjidhje universale për trajtimin dhe parandalimin e sëmundjeve të syve. Përbërja plotësisht natyrale e ilaçit minimizon rrezikun e efekteve anësore. Veprimi kompleks i përbërësve ka për qëllim eliminimin e shkakut dhe simptomave të sëmundjeve të syve. Mungesa e substancave sintetike në formulën e barit mbron qelizat e shëndetshme nga dëmtimi.

Përshkrimi i kapsulave Oculax për të eleminuar problemet e shikimit

Sëmundjet oftalmike i përkasin një prej atyre grupeve të sëmundjeve që ulin ndjeshëm cilësinë e jetës. Sapo kruhen sytë, perceptimi i botës përreth përkeqësohet menjëherë. Nëse shfaqen simptoma të tilla si thatësi, djegie, grisje, atëherë ngjyrat e ndritshme zbehen dhe konturet e qarta bëhen të paqarta.

Përkundër faktit se sëmundjet e syve, me përjashtime të rralla, nuk paraqesin kërcënim për jetën, pacientët ndiejnë një përkeqësim të mirëqenies së përgjithshme, shfaqjen e shqetësimit dhe ngushtimin e fushës së shikimit. Nga ky artikull do të mësoni rreth përbërjes së kapsollave Oculax, parimi i veprimit të përbërësve të ilaçit, lexoni vlerësimet e klientëve dhe si të blini me një zbritje deri në 50%.

Mekanizmi i veprimit të kapsollave Oculax në shikim

Kalimi i shumë kohë në kompjuter dhe pajisje të tjera dhe mbajtja e lenteve të kontaktit çon në simptoma të ndryshme. Për shkak të përmbajtjes së luteinës dhe bioflavonoideve në kapsula Oculax eliminohen shenjat e mëposhtme të dëmtimit të syve:

 • Procesi i dobësimit të shikimit ndalet;
 • Çlirimi i "efektit të ënjtjes";
 • Eliminon lodhjen dhe lodhjen e syve;
 • Zhduket fryrja e syve;
 • Procesi i transferimit të dhimbjes lehtësohet;
 • Muskujt e syve forcohen;
 • Reagimet alergjike shtypen;
 • Inflamacioni i indeve periokulare lehtësohet;
 • Ekziston një rritje e ndjeshme e mprehtësisë së shikimit.

Drogë origjinale Oculax për të rivendosur vizionin

Kapsulat rivendosin proceset normale fiziologjike të organit pas operacioneve dhe dëmtimeve mekanike, dhe gjithashtu kontribuojnë në:

 • Shërimi i shtresave të brendshme dhe të jashtme;
 • Eliminimi i inflamacionit dhe ënjtjes postoperative;
 • Rikuperimi i komplekseve neuromuskulare pas anestezisë.

Drogës është menduar për terapi që zgjat nga 4 në 12 javë. Kapsulat fillojnë të funksionojnë tashmë në javën e parë të përdorimit dhe efekti zgjat të paktën gjashtë muaj pas anulimit.

Pse Oculax më mirë se ilaçet e tjera?

Tregu farmaceutik është i mbushur me ilaçe për trajtimin e sëmundjeve të syve. Sidoqoftë, jo çdo mjet për rivendosjen e shikimit është i aftë të japë një rezultat me cilësi të lartë në një kohë të shkurtër. Një ilaç Oculax ka disa përparësi ndaj analogëve.

Krahasimi i barnave për të përmirësuar shikimin

Le të shqyrtojmë më të rëndësishmet prej tyre duke përdorur shembullin e krahasimit me mjete të tjera.

Pika e syve ActiVision - një ilaç për parandalimin dhe trajtimin e sëmundjeve të syve, i destinuar për përdorim lokal. Për shkak të përmbajtjes së lartë të karotenoideve, ajo rikthen strukturën e elementeve përbërës të kokërdhokut (retinë, enët e gjakut, muskujt), gjë që rrit mprehtësinë vizuale dhe ngadalëson proceset patologjike. Disavantazhi kryesor ActiVision para Oculax është forma e dozimit të barit. Kur elementët sintetikë përdoren në përbërje, përgatitjet e veprimit lokal kanë një avantazh të qartë mbi ato të veprimit sistemik. Sidoqoftë, në rastin e një ilaçi natyral që nuk përmban substanca sintetike, forma kapsulë sistemike është një avantazh për arsyet e mëposhtme:

 • Efektet anti-inflamatore, anti-edemë dhe anti-alergjike prekin të gjithë trupin, dhe jo vetëm sytë, gjë që eliminon nevojën për të përdorur fonde shtesë në prani të këtyre proceseve në organet e tjera;
 • Vitaminat, mikroelementet dhe substancat biologjikisht aktive ngopin të gjitha qelizat dhe sigurojnë një efekt të përgjithshëm shërues;
 • Veprimi kompleks i përbërësve jo vetëm në sy, por edhe në organet fqinje, "rregullon" rezultatin pozitiv për një kohë të gjatë.

Përhapja e kozmetikës koreane në vitet e fundit ka prekur edhe farmaceutikën. Patch-et koreane të syve përdoren gjerësisht. Sidoqoftë, kjo metodë zgjidh problemet kozmetike sesa ato mjekësore. Edhe arna me cilësi më të lartë sjellin një efekt të përkohshëm në formën e lehtësimit të pjesshëm të lodhjes, ënjtjes dhe përmirësimit të gjendjes së lëkurës së qepallës. Nuk mund të flitet për ndonjë efekt terapeutik dhe shërimin e sëmundjeve me ndihmën e suvave, sepse:

 • Arnat aplikohen në nivel lokal dhe përmbajtja nuk depërton në indet;
 • Përbërja e lëngut si xhel përfshin elementë sintetikë (ndoshta me një kombinim të atyre natyralë) që potencialisht mund të çojnë në zhvillimin e efekteve anësore;
 • Përdorimi i pjesëve për qëllime terapeutike dhe vonimi i vlerësimit dhe trajtimit në kohë nëse simptomat janë të pranishme mund të çojnë në pasoja serioze, përfshirë humbjen e shikimit.

Përdorimi i kapsulës Oculax nuk mbart rreziqe të tilla për shkak të formës së dozimit dhe formulës së cilësisë së përbërjes.

Përbërja e kapsollave dhe efekti i përbërësve në shikim

kapsula Oculax përmbajnë ekstrakte të bimëve të mëposhtme:

 • Karrota - kjo perime e veçantë rrënjore është e pasur me karotenoide (alfa dhe beta karotene), pararendës të vitaminës A. Për shkak të tyre, sigurohet parandalimi i verbërisë së natës, miopia dhe çrregullimet e keratinizimit të lëkurës. Gjithashtu, karotenoidet neutralizojnë radikalet e lira, duke parandaluar acidifikimin e mjedisit të trupit dhe duke mbrojtur kështu nga riprodhimi i patogjenëve.
 • Boronicat janë një tjetër mbrojtës i njohur i syve. Ekstrakti i manave të boronicës përshpejton procesin e rigjenerimit të rhodopsin, aktivizon enzimat e retinës, gjë që përmirëson shikimin e natës, zvogëlon rrezikun e degjenerimit të retinës dhe përshpejton procesin e rikthimit të shikimit pas stresit vizual të zgjatur (një qëndrim i gjatë para ekranit të veglës, nën dielli, etj).
 • Gjethet e boronicës - Ekstrakti i gjetheve të boronicës përmban bioflavonoide dhe proçanidinë, të cilat mbrojnë dhe forcojnë muret e enëve të syve, përmirësojnë qarkullimin e gjakut, si dhe funksionin e thjerrëzave dhe retinës. Thanksshtë në sajë të këtij përbërësi që skuqja e syve zhduket pas ekspozimit të zgjatur ndaj rrezatimit.

Drogës nuk përmban përbërës shumë alergjikë. Kompleksi i vitaminave forcon sistemin imunitar, rikthen fijet nervore. Së bashku me elementët gjurmë, ata kryejnë një funksion antioksidues. Duke neutralizuar radikalet e lira, ato rregullojnë ekuilibrin acid-bazë të qelizave.

Aminoacidet ruajnë integritetin e membranës qelizore dhe rikthejnë strukturën e skeletit qelizor në rast dëmtimi.

Përshkrimi i plotë i përbërjes Oculax mund të lexohet në foton më poshtë.

Përbërja e hollësishme e kapsollave Oculax

Teknologjia e përgatitjes Oculax dhe provat klinike

kapsula Oculax krijuar duke përdorur nanoteknologjinë moderne, e cila ju lejon të llogaritni sasinë e përbërësve të përdorur me saktësi molekulare. Përdorimi i kësaj metode eliminon rrezikun e futjes së një sasie të tepruar të përbërësve. Formula e formuluar me kujdes synon proceset e mësipërme. Predha speciale e kapsulës tretet vetëm nën veprimin e lëngut gastrik, i cili siguron shpërbërjen e parakohshme të predhës dhe thithjen e përmbajtjes në nivelet e zgavrës me gojë ose ezofagut. Kështu, ilaçi funksionon sa më me efikasitet.

Teknologjia e përgatitjes Oculax dhe provat klinike të kapsollave

Rekomandime për përdorimin e kapsollave:

 • Konjuktivit;
 • Keratiti;
 • Uveiti;
 • blefarit;
 • Hyperopia;
 • Miopi;
 • Astigmatizëm;
 • Sindromi i syrit të thatë;
 • Erozioni i kornesë;
 • cataracts;
 • Glaukoma;
 • Sëmundjet vaskulare të syve;
 • Terapia post-traumatike;
 • Terapia postoperative;
 • Parandalimi i sëmundjeve pas stresit vizual.

Nuk rekomandohet të përdoret Oculax nëse keni:

 • Ekziston një intolerancë individuale ndaj përbërësve të kapsollave;
 • Shtatzënia dhe laktacioni;
 • Shoku anafilaktik dhe historia e edemës së Quincke;
 • Sëmundjet e tumorit;
 • Mosha deri në 14 vjet.

Përdorni ilaçin me kujdes për njerëzit mbi 75 vjeç. Para përdorimit, sigurohuni që të konsultoheni me një specialist. Përdorimi i kapsulave është kundërindikuar. Oculax paralelisht me barnat alkoolike dhe narkotike, si dhe barnat neurotropike.

Rekomandimi i okulistit për përdorimin e kapsollave Oculax

Efektet anësore të mundshme dhe mbidozimi

Efektet anësore janë shumë të rralla kur përdorni kapsula Oculax sipas udhëzimeve. Sidoqoftë, ka pasur raste me simptomat e mëposhtme pas marrjes së ilaçit:

 • Kruarje e lehtë;
 • Skuqje e lëkurës;
 • Aktivitet i rritur gjatë ditës.

Gjatë provave klinike të ilaçit, nuk u identifikuan raste të mbidozës.

Metoda e administrimit dhe dozimi i rekomanduar

Për të arritur një efekt të qëndrueshëm terapeutik, është e nevojshme të përdorni dy ose tre kapsula një herë në ditë, gjatë një prej vakteve. Kapsula duhet të merret me një gotë ujë.

Kapsula nuk duhet të hapet, duhet të konsumohet e tërë.

Udhëzimet dhe dozimi i ilaçit Oculax

Kohëzgjatja e përdorimit të ilaçeve përcaktohet nga mjeku individualisht për secilin pacient. Kohëzgjatja minimale e terapisë është 4 javë. Përdorimi periodik rekomandohet gjatë ndryshimit të stinëve (pranverë-vjeshtë).

Rishikimet e klientëve dhe mendimet e mjekëve në lidhje me kapsulat Oculax

Duke kërkuar për rishikimet e klientëve për përdorimin e kapsulës Oculax, administrata e faqes tonë kaloi më shumë se 15 orë. Për fat të keq, shumica e forumeve të njohura për trajtimin e sëmundjeve të syve po diskutojnë në mënyrë aktive barna të njohura dhe efektive: Cleanvision, Oftalmaks, Orbitrin, OK Shikoni. Sidoqoftë, ne ishim në gjendje të gjenim rishikime për përdorimin e kapsollave Oculaxqë duam ta ndajmë me lexuesit e rregullt të revistës obzoroff.info... Më poshtë mund të lexoni mendimet e njerëzve në lidhje me përvojën e përdorimit të kapsollave për të përmirësuar shikimin.

Shqyrtime të mjekëve dhe blerësve në lidhje me përfitimet e ilaçit Oculax

Unë kam mbajtur syze që nga fëmijëria. Në lidhje me kalimin në punë në distancë, ndërveprimi me një kompjuter është rritur ndjeshëm, dhe kjo ka ndikuar në shikimin. Sytë filluan të lotonin, kthjelltësia u zvogëlua, bebet e syve lënduan gjatë leximit të zgjatur. Bleva pika të ndryshme për sytë, por ato dhanë një efekt të përkohshëm.

Kohët e fundit një koleg rekomandoi një ilaç Oculax... Menjëherë më tërhoqi përbërja natyrale, prandaj e bleva pa u menduar. Dhe nuk gabova! Rreth një javë pasi fillova aplikimin, ndjeva lehtësim në zonën e syve. Ulja e grisjes, mprehtësia e rritur e figurës. Tani do të pi kapsula rregullisht disa herë në vit.

Për shkak të ndjeshmërisë së shtuar të syve, konjuktiviti periodikisht më mundon. Pika dhe vajrat sjellin shumë shqetësime kur përdoren në punë ose në vende publike. Prandaj, vendosa të kontaktoj mjekun tim me shpresën që ai të këshillojë një ilaç më të përshtatshëm. Mjeku këshilloi kapsulat Oculax... Forma e kapsollave tashmë më ka kënaqur. Gëzimi im nuk kishte kufij kur kuptova se për një vit nuk më kishte kapluar kurrë sëmundja që kisha vuajtur për shumë vite!

Foto e kapsollave për sytë në një kabinet të ilaçeve në shtëpi

Këtë verë, në daçë, unë u kafshova nga një bletë në zonën e syve. Dhimbja ishte e tmerrshme. Menjëherë shkuam në spital, ku mjekët më dhanë ndihmën e parë. Pas disa ditësh, unë tashmë isha më mirë, por vizioni im nuk u rivendos plotësisht. Mjeku e këshilloi ilaçin Oculax, tha se do të marrë një muaj. Shikimi u rikuperua vërtet, problemet me lodhjen e vazhdueshme të syve ishin zhdukur gjithashtu, kështu që vendosa të merrja kapsula në mënyrë periodike për të ruajtur shëndetin e syve.

Oculax - kapsula për zgjidhjen e problemeve të shikimit

Për shumë vite kam udhëhequr një mënyrë jetese të shëndetshme për të parandaluar arterosklerozën. Në një nga vizitat te okulisti, mjeku më tha se kishte një predispozitë të caktuar, kishte gjithashtu pllaka kolesteroli në enët e syve. Më parë, unë isha gjatë gjithë kohës në kërkim të një ilaçi efektiv për një sëmundje tinëzare. Gjetur një ilaç vitin e kaluar Oculax, të cilën ende e përdor, dy herë në vit. Kapsulat ndihmuan në shpërndarjen e pllakave në enët e syve. Ato gjithashtu mbrojnë të gjitha enët e tjera, përfshirë zemrën, nga dëmtimi. Kjo u konfirmua nga ultrasonografia Doppler e enëve - jo një ngushtim i vetëm! Tani Oculax ndihmësi im kryesor në luftën kundër aterosklerozës.

Imazhi i ilaçit origjinal

Pablo Hidalgo, okulist:

Unë kam punuar në Departamentin e Okulistikës për shumë vite. Shpesh pacientëve u kërkohet të përshkruajnë një ilaç universal që do të ndihmojë në lehtësimin e simptomave të lodhjes së syve, shërimin e sëmundjeve ekzistuese dhe parandalimin e shfaqjes së të rejave. Lëshuar së fundmi në tregun farmaceutik Oculax plotëson të gjitha këto kërkesa. Efekti kompleks i veprimit të përbërësve natyralë e dallon atë në mënyrë të favorshme nga analogët. Rreziku minimal i efekteve anësore dhe reagimeve të padëshiruara bën kapsula Oculax i preferuari i mjekëve, sepse është shumë e rëndësishme për ne që të zgjedhim ilaçin me përfitimin më të madh dhe më pak rrezik për shëndetin.

Ku të blini Oculax me zbritje?

Çmim Oculax është 49 euro, ju mund të porosisni kapsula për të zgjidhur problemet e shikimit në faqen zyrtare të prodhuesit. Droga nuk shitet në dyqanet online dhe farmacitë për arsyet e mëposhtme:

 • Rreziku i përhapjes së falsifikimeve;
 • Përqindje e lartë e ndërmjetësve;
 • Shitja e produkteve të skaduara.

Bleni kapsula Oculax është e mundur me 50% zbritje. Për ta bërë këtë, duhet të bëni një porosi në faqen zyrtare të prodhuesit, klientët e rinj do të kursejnë deri në 50% të kostos totale të kursit të trajtimit. Sapo të lini informacionin tuaj të kontaktit, menaxheri i kompanisë do t'ju kontaktojë për të sqaruar adresën e dorëzimit.

Blini kapsula për shikim me 50% zbritje

Sapo porosia të dorëzohet në adresën e specifikuar, ju mund të paguani për të dhe të filloni kursin e terapisë. Nëse keni ndonjë pyetje, kontaktoni menaxherin e kompanisë për një konsultë falas me telefon.

Bëj një pyetje

Obzoroff

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Obzoroff
Shto një koment