Penilux Gel për zmadhim të shpejtë të penisit në gjatësi dhe trashësi

Shumë burra përjetojnë komplekse për shkak të madhësisë së vogël të penisit. Deri më tani, operacioni konsiderohej metoda më efektive për të trajtuar këtë problem. Por jo të gjithë mund të vendosin të kenë një zgjerim penisi në mënyrë kirurgjikale. Për fat të mirë, një alternativë efektive dhe e sigurt - krem ​​për burra - kohët e fundit është bërë e disponueshme. Penilux Xhel, e cila ju lejon të rritni shpejt anëtarët në gjatësi dhe vëllim në disa javë, pa përdorimin e pompave dhe vidhave me vakum.

Penilux u testua në kushte laboratorike dhe kaloi me sukses provat klinike. Sipas rezultateve të studimeve, u konfirmua plotësisht cilësia e ilaçit dhe padëmtueshmëria e tij për shëndetin. Formula e xhelit Penilux bazuar vetëm në përbërës natyralë që nuk shkaktojnë reaksione anësore as te burrat dhe as gratë.

Efekti i xhelit Penilux në rritjen e penisit është mbresëlënës, sepse me përdorimin e duhur, madhësia e penisit mund të rritet me 5 cm në muaj. Për më tepër, efekti i arritur do të jetë shumë i qëndrueshëm. Mjafton të përfundosh një kurs të plotë dhe të shijosh rezultatin.

Një fakt interesant! Fillimisht, xhel u zhvillua për aktorët porno. Prandaj, është e lehtë të verifikohet se mjeti me të vërtetë funksionon. Ereksioni i vazhdueshëm dhe madhësia mbresëlënëse e penisit të aktorëve është rezultat i aplikimit të kësaj krem, që do të thotë se do t’i ndihmojë të gjithëve!

Revista për burra Hustler publikoi një intervistë me aktoren e famshme pornografike Sasha Gray, e cila foli rreth asaj se si ata përgatisin aktorët për filmim dhe si i ndihmojnë ata Penilux Gel të arrijë një anëtar të madh në gjatësi dhe vëllim në një kohë shumë të shkurtër.

Krem për zgjerimin e penisit Penilux Gel kuti dhe tub

Përbërja e xhelit Penilux për zgjerimin e penisit

Të gjithë përbërësit aktivë të xhelit Penilux mashkull janë me origjinë bimore. Duke depërtuar në indin e organit, ato stimulojnë rritjen e tyre, dhe penisi fillon të rritet ndjeshëm. Dhe ndërsa nuk ka nevojë të përdorin metoda ndihmëse, siç janë pompat.

Droga të tjera përveç xhelit Penilux gjithashtu nuk ka nevojë të aplikoni. Kjo do të thotë që trupi i një njeriu nuk do të preket nga komponentët e fuqishëm toksikë.

Komponentët natyrorë në xhel aktivizojnë prodhimin e hormoneve mashkullore, niveli i të cilave përcakton zhvillimin e organeve gjenitale. Të gjitha ekstraktet për prodhimin e xhelit merren nga materiale bimore miqësore me mjedisin, kështu që reagimet anësore të pakëndshme përjashtohen plotësisht. Krem për burra Penilux jep rezultate të shkëlqyera falë veprimit të kombinuar të përbërësve të tillë:

 • Gështenjë kali. Ka një efekt të fuqishëm tonik dhe të fortë. E bën qarkullimin e gjakut në zonën intime më intensive, për shkak të së cilës indet mbushen me gjak, u vijnë më shumë oksigjen dhe lëndë ushqyese. Prandaj, organi gjenital rritet në madhësi, dhe mbledhja bëhet e vazhdueshme.
 • Ekstrakt xhenseni. Ka një efekt të dobishëm në organet riprodhuese të burrave. Në gjendje të rrisë epshin dhe të forconi ngritjen. Përveç kësaj, nën veprimin e tij, cilësia e spermës është rritur ndjeshëm, marrëdhënia seksuale është shumë më e gjatë, dhe ndjesitë e këndshme janë rritur.
 • Ginger. Kjo rrënjë ka fituar një reputacion si një nga afrodiziakët më të mirë natyrorë. Përshpejton sintezën e testosteronit në trupin mashkullor dhe është një nga mënyrat më të besueshme për të parandaluar impotencën.
 • Ftua japoneze. Tonifikon dhe stimulon sistemin riprodhues, përmirëson cilësinë e aktit seksual.
 • Muira Puama. Ka një gamë të gjerë efektesh terapeutike. Zgjat një ngritje, rrit epshin në një burrë dhe partnerin e tij, përmirëson shëndetin riprodhues dhe ka një efekt të dobishëm në gjendjen e sistemit nervor.

Përbërja e xhelit penilux

Ku të blej Penilux dhe cili është çmimi i tij

Aktualisht, ky ilaç nuk shitet në rrjetin e farmacive. Duke pasur parasysh që shumë burra janë në siklet për të blerë personalisht një krem ​​të tillë, porosia e tij është më e lehtë për t'u vendosur në internet. Për ta bërë këtë, shkoni në faqen zyrtare të internetit dhe lini një kërkesë.

Ne tërheqim vëmendjen për një pikë të rëndësishme - xheli për zgjerimin e penisit filloi të gëzonte popullaritet të madh, i cili mund të përdoret nga mashtruesit që shesin falsifikime. Prandaj, kini kujdes nga ndërmjetësit e dyshimtë dhe porosisni kremin vetëm tek një përfaqësues i autorizuar: blini Penilux është e mundur në 27 vende të botës absolutisht në mënyrë anonime, çmimi i xhelit Penilyuks është rreth 900 rubla në Rusi, 400 hruvnias në Ukrainë, 5500 tenge në Kazakistan, më shumë rreth kostos mund të gjenden në faqen zyrtare të internetit, dhe gjithashtu të merrni një konsultë falas përmes telefonit.

Penilux Gel për zmadhim të shpejtë të penisit në gjatësi dhe trashësi

 

Karakteristikat e përdorimit të Krem Penilux

Xhel efektiv për burra Titanium xhel në përdorim është mjaft i thjeshtë. Duhet të kihet parasysh - për të arritur një efekt të mirë, kremja aplikohet rregullisht, një herë në ditë. Këshillohet që të mos humbasë një ditë të vetme.

Kremi fërkohet në organ me lëvizje të lehta për 10 minuta. Ju nuk mund ta lani produktin, përndryshe shumica e përbërësve të dobishëm nuk do të absorbohen në indet. Prandaj, së pari kryhen masat e higjienës, dhe vetëm atëherë aplikohet xheli. Kursi minimal është rreth një muaj. Gjatë seksit pa prezervativ, kremi mund të shërbejë si një lubrifikant intim edhe për seksin anal.

Përfitimet e drogës PeniluxGel për zmadhimin e penisit

Studimet e fundit shkencore kanë treguar që natyra ka hedhur një potencial të rritjes natyrore në organin gjenital mashkullor. Prandaj, mund të rritet me të paktën 5 centimetra, nëse zgjidhni stimuluesin e duhur. Penilux Gel është një nga stimuluesit më të sigurt të rritjes së penisit. Ne renditim avantazhet kryesore të tij në krahasim me ilaçet e tjera:

 • Arritni shpejt rezultate të dukshme. Në vetëm katër javë, organi rritet me disa centimetra.
 • Efekt i qëndrueshëm. Shumica e burrave që përdorën këtë xhel shënojnë se pasi ndaluan kursin ata ishin në gjendje të ruanin rezultatin.
 • Normalizimi i funksionit ngrerë. Me aplikim të rregullt Penilux Xhel, burrat arrijnë një ngritje më të shpejtë, dhe zgjat shumë më gjatë.
 • Rritja e dëshirës seksuale dhe përmirësimi i aftësive seksuale. Arritja vjen shpejt, përmirësohet cilësia e marrëdhënieve seksuale, ndjesitë e këndshme bëhen më të forta.
 • Siguri e plotë për trupin. Meqenëse produkti përbëhet nga ekstrakte bimore, reaksionet anësore nuk mund të tremben.

Kështu, ilaçi ka shumë përparësi. Kjo është arsyeja pse vlerësimet e burrave rreth Penilux Xhel është kryesisht pozitiv. Për më tepër, burrat vërejnë se pas aplikimit të kremës, jo vetëm që përmirësohet jeta seksuale, por shfaqet edhe një ndjenjë e vetëbesimit. Komplekset psikologjike po largohen, përvijohen sukseset në biznes dhe karrierë.

Si punon kjo Penilux dhe rezultatet

Pas aplikimit të kremës, kompleksi i përbërësve aktiv depërton thellë në indet e trupit. Ato bëhen elastike dhe shtrihen, duke rezultuar në zmadhim të trupave kavernozë të penisit. Gjatë kursit Penilux, do të vini re ndryshimet e mëposhtme:

 • Në ditët 7, gjatësia e penisit do të bëhet më e gjatë 1 cm.
 • Pas javëve 2, organi do të rritet vëllim gjysmë centimetër dhe do të shtojë një gjatësi tjetër 1.
 • Pas javëve 3, trashësia e organit do të rritet me një tjetër 0,5 cm, dhe gjatësinë për 1 cm.
 • Në një muaj (kur kursi ka përfunduar), treguesit e përgjithshëm do të jenë si më poshtë: plus 5 cm në gjatësi dhe plus 2 cm në trashësi.

Rezultatet e penilux xhel

Efekti i përdorimit të xhelit për zgjerimin e penisit Penilux

Xhel për burra Penilux ka një efekt gjithëpërfshirës shërues në organet e sistemit riprodhues:

 • Kursi i drogës lejon burrat të bëjnë dashuri kur dëshirojnë, dhe jo kur organet gjenitale janë gati për të.
 • Tashmë në fazën fillestare të kursit, ngritja e një njeriu është shumë e përmirësuar. Nuk ka efekte anësore.
 • Në vetëm një muaj, penisi rritet disa centimetra.
 • Arritja seksuale ndodh rregullisht.
 • Kohëzgjatja e aktit seksual rritet, gjasat e derdhjes së parakohshme zvogëlohen.
 • Qelizat më aktive të spermës shfaqen në spermë.
 • Ndjenjat e të dy partnerëve bëhen më të gjalla dhe intensive.

Mendimi i mjekëve dhe vlerësimet e përdoruesve

Sipas hulumtimeve mjekësore, përfitimet e xhelit për shëndetin riprodhues të mashkullit janë konfirmuar plotësisht. Sipas mjekëve, një nga avantazhet kryesore të Krem Penilux është fokusi i ngushtë i veprimit të tij. Si një përgatitje aktuale, Penilux vepron ekskluzivisht në indet e penisit. Sisteme të tjera të rëndësishme të trupit nuk preken. Kjo do të thotë, krem ​​praktikisht nuk ka kundërindikacione. Mund të përdoret në mënyrë të sigurtë nga të gjithë njerëzit (madje edhe të moshuarit), pa frikë nga efektet anësore.

Testet laboratorike kanë konfirmuar që ilaçi është 100% i përbërë nga përbërës natyralë. Në krem, nuk u zbulua asnjë përbërës i vetëm kimik i dëmshëm për shëndetin. Përveç kësaj, mjekët konfirmojnë që përbërësit aktivë të Penilux veprojnë në nivelin qelizor dhe përshpejtojnë rigjenerimin e indeve të organeve. Kjo siguron rritjen e shpejtë të penisit dhe një përmirësim të rëndësishëm në ereksion.

Burrat që aplikuan kremin e vlerësuan atë sipas një parimi të thjeshtë - funksionon ose nuk funksionon. Sipas sondazheve, më shumë se 80% ishin të kënaqur me efektin. Pjesa tjetër, ka shumë të ngjarë, fitoi një false ose e përdori ilaçin në mënyrë të parregullt. Mesatarisht, shkalla e rritjes së penisit për kurs ishte 4,5 cm.

Natyrisht, ka pasur burra që zbuluan disa të meta në këtë xhel. Për disavantazhet e përdorimit të tij, ata atribuan:

 • Një ereksion shumë i fortë, për shkak të të cilit marrëdhënia seksuale zgjati një kohë shumë të gjatë.
 • Mundësia e blerjes së një të rreme.
 • Kosto Penilux xhel (rreth rubla 1000 në Rusi).

Disa përdorues kishin frikë se kremi mund të ishte i varur. Sipas mjekëve, këto frikë janë të kota. Siç tregon praktika, pas anulimit të problemeve me një ereksion nuk lind, por rezultati mbetet. Penisi rritet si në gjatësi ashtu edhe në trashësi, dhe një njeri mund të përfitojë sa më shumë nga jeta e tij intime. Ka informacione që prodhimi i kësaj kremi të pezullohet, sepse produkti është i markës Titanium. Ndoshta kjo është për shkak të rafinimit të përbërjes së këtij krem ​​popullor.

Madhësia e penisit ka rëndësi për gratë

Përkundër besimit popullor, pothuajse çdo vajzë, nëse burri i saj është edhe pak i pasigurt për veten, e bind atë që madhësia nuk ka rëndësi. Dhe akoma? Si është gjithçka në të vërtetë?

Burrat, duke filluar nga rreth katërmbëdhjetë, tashmë kanë filluar të mendojnë për madhësinë e penisit të tyre dhe i kushtojnë rëndësi kësaj. Por nga lindi ky mit, se sa më i madh dinjiteti, aq më i mirë është seksi? Kjo nuk dihet në 100 përqind, megjithatë, diskutimet mbi këtë temë janë vazhdimisht duke u ngritur në kompani thjesht mashkullore.

Performanca mesatare. Në gjendje qetësie, domethënë jo e ngritur, penisi është i gjatë tetë deri në dhjetë centimetra. Dhe vetëm tetë përqind kanë devijime nga këta tregues. Dhe, sigurisht, për të kontrolluar nëse burri nuk është nga ato tetë përqind në gjendje depresioni, menjëherë pasi të marrë dush, nëse personi është i sëmurë apo edhe thjesht i ftohtë në dhomë. Eksperimente të tilla mund të forcojnë vetëm komplekset ose madje të krijojnë të reja.

Bazuar në statistikat, studiuesit shkencorë argumentojnë me besim se madhësia e organeve gjenitale nuk shoqërohet as me lartësi dhe as me peshë, dhe aq më pak me madhësinë e këmbës ose gishtit të madh. Shkalla më e lartë, sipas statistikave, ishin burrat me lartësi dhe peshë mesatare. Dhe kjo është krejt normale. Në të njëjtën kohë, njerëzit dhe xhuxhët shumë të gjatë nuk ndryshonin në ndonjë tregues të veçantë, por në të njëjtën mënyrë ata hynë në grupe normale.

Po në lidhje me një mbledhje? Këtu natyra mendoi për produktivitetin e fekondimit të burrave me madhësi të ndryshme të penisit. Tek burrat treguesit e të cilëve janë më afër normës së sipërme, gjatë një mbledhje ato rriten me 75%, dhe në grupin e kundërt të burrave, ato dyfishohen. Kështu, natyra me kusht që përballë tërheqjes seksuale, të gjithë burrat të ishin afërsisht të barabartë - pesëmbëdhjetë - tetëmbëdhjetë centimetra.

Dhe tani ia vlen të hedhim një vështrim në pyetjen e ndjekjes së centimetrave në anën femërore. Gjatësia mesatare e vaginës është afërsisht shtatë centimetra e gjysmë. Kur emocionoheni me Penilux - minimumi deri në dhjetë centimetra. Por organet gjenitale femërore janë të dizajnuara në atë mënyrë që të kenë aq pak mundësi për të marrë një dëmtim mekanik. Ishte për këtë qëllim që natyra i paraqiti gruas mundësinë për t'u përshtatur me partnerin e saj. Kjo do të thotë, nëse organi gjenital mashkull është edhe pak më i madh se dhjetë centimetrat e treguar, atëherë ai tashmë është i garantuar të ketë një shans për t'i dhuruar vajzës kënaqësi.

Rrallë, me një prezantim shumë të ngadaltë ose hiper-ngacmim të një vajze, gjatësia e vaginës së saj mund të përshtatet dhe të rritet në madhësi për dyqind përqind. Kjo është vetëm sa është një proces i shtrënguar për një njeri? Po, vajza ka të ngjarë të shkaktojë vetëm ndjesi të pakëndshme dhe të dhimbshme.

Dhe cilat konkluzione mund të nxirren nga të gjitha sa më sipër? Dhe si mund të zbatohet kjo njohuri në praktikë? Më afër trupit. Po, madhësia ende ka rëndësi. Kjo është e pamohueshme. Por nuk mund të teprohet. Mbi të gjitha, miti se sa më i madh të jetë "ai", aq më mirë është thjesht një mit. Në shtrat, gjëja më e rëndësishme është që të dy janë të mirë. Ka njerëz të ndryshëm, dëshira, preferenca dhe parametra të ndryshëm. Nëse një grua është vërtet e mirë me një burrë, atëherë asaj nuk i intereson vërtet sa centimetra është dinjiteti i tij.

Komenti nga një urolog 

Gjatë viteve të praktikës mjekësore, shpesh takoja pacientë të pakënaqur me madhësinë e penisit. Për fat të mirë, sot ata mund të ndihmohen me një metodë plotësisht të sigurt - të përshkruajnë një kurs katër-javor të xhelit Penilux Gel. Ky ilaç modern jo vetëm që zgjidh problemin kryesor, por gjithashtu kontribuon në forcimin e përgjithshëm të sistemit riprodhues të mashkullit. Pothuajse të gjithë pacientët e mi ishin të kënaqur me rezultatet dhe asnjëri prej tyre nuk kishte ndonjë reagim negativ.

KT Antonov, urolog i kategorisë më të lartë.

Отзывы пользователей

Anatoli, 27 vjet:

Kompleks i frikshëm për shkak të penisit të vogël. Nga vetë-dyshimi dhe komplekset psikologjike filluan problemet me një mbledhje. Kam lexuar një artikull për xhelin e ri në internet dhe vendosa ta provoj. I urdhëroi Penilux në faqen zyrtare dhe tashmë ka kaluar gjysmën e kursit. Unë jam shumë i kënaqur me rezultatin - penisi im u bë më i trashë dhe u rrit me 2 cm. Kam harruar plotësisht për problemet e ereksionit!

Maxim, 22 i vitit:

Në më pak se dy javë kurs, pasi penisi im u rrit për aq shumë sa 3 cm. Përveç kësaj, vura re që ndjesitë gjatë seksit bëhen më të mprehta. Kishte një vetëbesim të tillë që nuk e kisha ndier më parë. Fillova të njihem me vajzat me lehtësi, dhe i përdor me sukses të madh! Xhel është thjesht super, i këshilloj të gjithëve!

Andrey, 35 vjet:

Kishte probleme në jetën intime dhe Penilux i porositi ashtu siç u përcaktua nga mjeku. Doli se me të vërtetë funksionon. Nuk kam pasur një ngritje kaq të qëndrueshme për një kohë të gjatë. Përveç kësaj, penisi është rritur me gati 5 cm! Seksi im tani është thjesht i shkëlqyeshëm, gruaja ime është e lumtur, atmosfera në familje është përmirësuar. I jam shumë mirënjohës doktorit që më këshilloi këtë krem!

Shqyrtimet e mjekëve dhe klientëve konfirmojnë efektivitetin e lartë të kremës Penilux Xhel Ai rikthen shpejt funksionin seksual të një burri, e ndihmon atë të ndiejë vetëbesim, të shijojë plotësisht jetën e tij intime dhe të krijojë një marrëdhënie të mrekullueshme me një grua. Drogës jep një efekt të qëndrueshëm, nuk është i varur dhe nuk ka efekte anësore, analoge e tij e plotë nën emrin e markës Titan Gel ai dorëzohet në të gjitha vendet e botës dhe është në kërkesë joreale midis burrave të moshës 20 deri në 40 vjet.

Ekipi ynë dikur u interesua për një trend të modës: tregtimin e kriptomonedhave. Tani arrijmë ta bëjmë shumë lehtë, kështu që fitojmë gjithmonë fitim pasiv falë informacioneve të brendshme për "pompat e kriptomonedhave" të ardhshme të publikuara në kanalin Telegram. Prandaj, ne i ftojmë të gjithë të lexojnë rishikimin e këtij komuniteti të kriptomonedhës "Sinjalet e pompës kripto për Binance".

Urologu Novitsyuk Dmitry Fedorovich për 20 vjet i angazhuar në diagnostikimin, trajtimin dhe parandalimin e sëmundjeve të sistemit gjenitourinar.

Shto një koment