krem Mighty Tool për zmadhimin e penisit: rishikime të mjekut dhe burrave

Pse më duhet krem Mighty Tool dhe çfarë thonë burrat për këtë? Siç e dini, madhësia e penisit ndikon në vetëvlerësimin e mashkullit: si gjatësia ashtu edhe trashësia. Më parë, mundësia e zgjerimit të penisit ishte vetëm përmes operacionit, por jo çdo njeri vendosi për ndërhyrjen kirurgjikale. Kohët e fundit është zhvilluar një krem ​​për zgjerimin e penisit i cili ju lejon të zgjeroni shpejt penisin pa operacion. Po, sipas udhëzimeve të prodhuesit, duhet të përdoret për një muaj të tërë, por nuk është aq i gjatë.

Rezultati i vërtetë i aplikimit të kremës Mighty Tool e dukshme pas javëve 2. Duke përdorur rregullisht këtë produkt, ju mund ta rritni penisin tuaj me 1 në muajin 5. Penisi juaj do të bëhet më i gjatë dhe më i trashë, dhe ngritja juaj do të përmirësohet.

Duke aplikuar një krem ​​për zmadhimin e penisit, nuk keni nevojë të ndiqni një dietë të veçantë. Lejohet të përdoret Mighty Tool me përdorim të shpeshtë të pijeve alkoolike.Madhësia mesatare e penisit tek burrat

Si funksionon kremi? Mighty Tool zmadhimi i penisit

Përbërësit aktivë të kremës Mighty Tool depërtojnë thellë nën lëkurë dhe ndikojnë në indet e organit. Mjeti vepron si më poshtë:

 1. Zgjeron trupat kavernozë të penisit. Gjatë një mbledhje, mbushja e strukturave kavernoze me gjak përmirësohet, penisi bëhet më i fortë, më i trashë dhe më i madh.
 2. Rrit shtytjen e seksit. Një rritje në ereksion dhe një rritje në madhësinë e penisit kanë një efekt të mirë në vetëvlerësimin e meshkujve. Burri pushon të frikësohet nga dështimi në shtrat dhe është më i aktivizuar në seks.
 3. Përmirëson cilësinë e kontaktit intim. Seksi zgjat më shumë, frekuenca e derdhjeve të rastësishme zvogëlohet.
 4. Stimulon prodhimin e testosteronit. Forcimi i dëshirës seksuale dhe përmirësimi i ereksionit stimulojnë qendrat e trurit përgjegjëse për prodhimin e hormonit testosterone nga e cila varet zhvillimi i penisit.
 5. Rrit cilësinë dhe vëllimin e sekretimit të spermës. Krem për zgjerimin e penisit Mighty Tool përmban substanca që përmirësojnë lëvizshmërinë e spermës. Ilaçi ndihmon në mënyrë efektive me infertilitetin mashkullor.

Si funksionon Mighty Tool zmadhimi i penisit

Mighty Tool përmirëson fuqinë dhe cilësinë e seksit që nga ditët e para të përdorimit. Orgazma bëhet më i ndritshëm, burri dhe gruaja marrin më shumë kënaqësi nga komunikimi intim.

Avantazhet Mighty Tool para mjeteve të tjera të ngjashme

Gjykimet klinike të një kremi për zgjerimin e penisit kanë treguar që ilaçi Mighty Tool më efektive sesa mjetet e ngjashme:

 1. Stimulimi i ereksionit dhe përmirësimi i cilësisë së seksit. Në 100% të rasteve pas rrjedhës së trajtimit. Për analoge të tjera, një rezultat pozitiv është 55-60%.
 2. Përmirësimi i formës. 98% e burrave që përdorën kremin për zgjerimin e penisit raportojnë se organet e tyre gjenitale ndryshuan formën dhe filluan të duken më mirë. Produkte të tjera kanë një efekt të ngjashëm me 50%.
 3. Rritja e gjatësisë dhe trashësisë. Penisi rritet në të gjithë, dhe shkalla mesatare e rritjes është 4,5 cm. Përafërsisht 35% e burrave tregojnë se pas një kursi trajtimi ata morën një rritje në penis me 5 cm dhe një trashje me 2 cm. Kur përdorni një pompë vakumi, një efekt pozitiv vërehet në 15% të rasteve. Teknika e jelqing është efektive vetëm në moshë të re dhe vetëm në 20% të burrave.

Pothuajse të gjitha analogët e ndërtimit të penisit janë kundërindikuar në sëmundjet e prostatës, veshkave ose mëlçisë. Disa mjete juridike nuk rekomandohen për përdorim tek të moshuarit. Krem për zgjerimin e penisit është për të gjithë. 5 minuta pas aplikimit në lëkurën e penisit, ilaçi fillon të veprojë, duke rritur elasticitetin e trupave kavernozë. Ne ju rekomandojmë që të njiheni me përbërjen e xhelit Standup dhe zgjidhni metodën më të mirë të ndërtimit të penisit për veten tuaj.

Përbërja dhe efekti i substancave aktive të kremës Mighty Tool

Kremi për zgjerimin e penisit ka një përbërje natyrale dhe një formulë unike. Përbërësit e kremës Mighty Tool - ekstrakte bimore dhe barishte medicinale të mbledhura në qoshet ekologjikisht të pastër të planetit.

Përbërja dhe efekti i kremës Mighty Tool

Formula e kremit zgjidhet në mënyrë që substancat e dobishme të forcojnë veprimin e njëri-tjetrit, duke rritur penisin dhe përmirësojnë cilësinë e seksit. Lëndët e para miqësore me mjedisin dhe një raport unik i përbërësve e bëjnë kremin të sigurt. Ilaçi nuk është i varur dhe nuk shkakton efekte anësore.

Indikacionet dhe kundërindikimet

Krem për zgjerimin e penisit rekomandohet që burrat të përmirësojnë formën e tyre dhe të rritin madhësinë e penisit. Udhëzimet e hollësishme për përdorim janë në paketën me ilaçin, në mënyrë skematike procesin e përdorimit Mighty Tool duket kështu:

si të aplikoni kremin për zgjerimin e penisit

Ilaçi mund të përdoret për burrat që janë të kënaqur me madhësinë e penisit, por që kanë probleme me shëndetin seksual. Krem do të ndihmojë:

 • shpëtoj nga derdhja e parakohshme;
 • përmirësimi i ngritjes (anëtarja bëhet më e fortë);
 • rrisin epshin;
 • përmirësimi i cilësisë së spermës (në rast të infertilitetit mashkullor).

Kremi për zgjerimin e penisit përmban substanca natyrale miqësore me mjedisin dhe nuk ka kundërindikacione. Ilaçi për ndërtimin e penisit nuk mund të përdoret vetëm për alergji ndaj substancave që përbëjnë kremin.

Shqyrtime të mjekëve dhe klientëve në lidhje me kremën Mighty Tool

Në lidhje me kremën për zgjerimin e penisit, mendimet e urologëve dhe andrologëve janë pozitive: mjekët tregojnë se ilaçi funksionon në nivelin qelizor, duke ndryshuar strukturën e penisit dhe duke stimuluar pjesët e trurit që janë përgjegjëse për prodhimin e testosteronit.

Ja çfarë thotë një kirurg plastik, një androlog urolog në lidhje me këtë.

Madhësia e farës është një temë e djegur nga kohërat më të lashta. Madhësia e madhe e penisit të një burri simbolizonte forcën e tij, qëndrueshmërinë e mashkullit dhe - më e rëndësishmja - pjellorinë. Në fakt, gjithçka varet nga madhësia, por perceptimi vizual e bën punën e vet: një njeri me dimensione të mëdha dinjiteti shkakton zili dhe respekt.

Dhe nëse marrim varësinë e kënaqësisë së një gruaje në seks nga madhësia e penisit, atëherë në realitet rezulton se madhësia e plotë nuk garanton kënaqësi. Për më tepër: ata mund të ndërhyjnë në marrëdhënie normale dhe madje të dëmtojnë një partner.

Në mjekësi, një anëtar konsiderohet normal nga një gjatësi prej 12 centimetra. Dhe më besoni, nëse penisi juaj është nga 16 centimetra ose më shumë, atëherë mund të garantojë një kënaqësi të gruas. Nëse flasim për parametrat, nuk është gjatësia, por trashësia e penisit që ka rëndësi. Një fazë e trashë është më e lehtë për t'i dhënë një gruaje kënaqësi, sepse presioni në mbaresat nervore të vaginës do të jetë fiziologjikisht më i fortë.

Sa i përket madhësisë së madhe, atëherë mund të shfaqen probleme me të:

 • një grua mund të mos jetë në gjendje të pranojë gjatësinë e një anëtari të tillë. Atëherë burri do të duhet të jetë i kujdesshëm për të mos hyrë në penis në thellësi të plotë ose të përdorë këshilla të veçanta kufizuese në penis. Dihet që një grua merr kënaqësi kur një burrë i futet asaj deri në fund, me tronditje të mprehta. Në rastin e një anëtari të madh, kjo mund të mos funksionojë, dhe gruaja vazhdimisht do të jetë e pakënaqur;
 • një penis i gjatë është zakonisht shumë i trashë, dhe kjo mund të jetë një kërcënim i këputjes së vaginës. Rekomandohet të përdorni një lubrifikant të veçantë intim për seks, dhe që një grua të durojë dhe gradualisht të mësohet me madhësinë e një partneri të tillë;
 • nëse një çift përdor prezervativë, atëherë vetëm prezervativët e veçantë me madhësi XXL do të futen në një penis të madh - dhe ata do të përpiqen të heqin;
 • do të jetë shumë e vështirë për një partner të bëjë një blowjob, për të mos përmendur metodën e tij të thellë;
 • në lidhje me seksin anal me madhësi të mëdha të penisit është më mirë të harrohet, kështu që mendoni nëse duhet të blini Mighty Tool apo vazhdoni të jeni të kënaqur me fitilin?

Për madhësi të mëdha, një problem tjetër mund të lindë. Për disa arsye, shumë burra janë ende të bindur se vetëm një penis i madh duhet ta zhytë një grua në një kënaqësi të papërshkrueshme. Se, pasi të shihet një klub i tillë, një grua do të rrjedh menjëherë, dhe në seks është e mjaftueshme që vetëm ta ngjitni këtë shkop në të - dhe ajo do të përfundojë me lumturi. Frymëzuar nga dhurata të tilla të natyrës, burrat nuk duan të mësojnë teknikën e seksit, nuk duan të mësojnë mënyra të tjera për të kënaqur një grua dhe nuk kujdesen me të vërtetë për përkëdheljet paraprake, duke shpresuar vetëm për kalin e tyre të madh. Por më kot. Teknika është shumë e rëndësishme, dhe në vetvete një anëtar i madh nuk do të bëhet burim i kënaqësisë së madhe nëse nuk dini si ta përdorni.

Ju mund të jeni të kënaqur që natyra nuk ju shpërbleu me një anëtar të vogël, me të cilin partneri juaj me të vërtetë nuk mund të ndiejë asgjë. Por mos harroni se pronarët e çdo madhësie duhet të mësojnë teknikën e seksit për t'i dhënë një gruaje kënaqësi. Dhe një gjë tjetër: dëgjoni me kujdes partnerin tuaj. Karriera e madhe për shumë gra nuk është një provë e lehtë, dhe nëse doni të mbani një marrëdhënie, dëgjoni kërkesat e gruas. Në çdo rast, ju do të përfundoni, dhe një grua - jo gjithmonë.

Mendimi i mjekut për kremin për zgjerimin e penisit

Mjekët thonë se përdorimi i rregullt i ilaçit forcon sistemin riprodhues të mashkullit dhe zmadhon organet gjenitale. Urologët vërejnë se shumica e pacientëve që aplikuan kremën ishin të kënaqur me rezultatin.

Mjekët tregojnë se një përqindje e vogël e burrave që nuk kanë përmirësim në përdorimin e kremës Mighty Tool ose nëse penisi i tyre u rrit pak, ata nuk e përdorën ilaçin rregullisht, nga frika e varësisë.

Krem vlerësime të klientëve Mighty Tool

Burrat lënë falënderime në forume dhe në faqen e internetit të prodhuesit në lidhje me kremin për përmirësimin e rritjes së penisit. Këtu janë disa përmbledhje të mostrave:

Vladimir, 38 vjet:

Martuar për një kohë të gjatë dhe gradualisht seksi është bërë një detyrë e lodhshme. Gruaja ime ishte e pakënaqur që po mbaroja shpejt dhe marrëdhënia jonë po keqësohej gradualisht. Andrologu më këshilloi një krem ​​për përmirësimin e rritjes së penisit, dhe unë urdhërova këtë ilaç. Ereksioni u përmirësua pas aplikimit të parë të kremës, dhe pas disa javësh seksi ynë u bë më i ndritshëm dhe më shpesh kërkoja një grua. Marrëdhënia jonë është përmirësuar dhe kemi kënaqësi të madhe nga marrëdhëniet seksuale.

Nuk kam menduar të zgjeroj një anëtar. Fakti që penisi u bë më i trashë dhe u rrit me 3 cm, për mua u bë një efekt shtesë i këndshëm i përdorimit të kremës Mighty Tool.

Igor, 23 i vitit:

Kompleksi, për shkak të penisit të vogël, më pengoi të njihem vajzat. Miqtë u martuan ose kishin partnerë të rregullt, dhe unë isha vetëm. Pasiguria në lidhje me seksin e rrallë shkaktoi mosfunksionim ngrerë.

Kam lexuar në lidhje me kremin për zgjerimin e penisit në forum, ku burrat ndanë komente për ilaçin e ri. Kam porositur kremin në faqen e internetit të prodhuesit dhe e kam përdorur atë për javë të tëra 2. Anëtari u bë më shumë në 3 cm, u shfaq besimi në fuqi punëtore. Një javë më parë takova një vajzë dhe nja dy herë kemi kryer marrëdhënie seksuale. Nuk e kisha përjetuar më parë një kënaqësi të tillë dhe orgazma ishte e ndritshme. Edhe gruaja ishte e kënaqur me seksin.

Alexey, 30 vjet:

Gruaja ime ka bërë kërkesë për divorc sepse nuk e kënaq, pasi një burrë dhe kam një penis të vogël. Të divorcuar, por u shfaqën komplekse dhe filluan të ndodhin derdhje të hershme. Urdhëroi këtë kar Mighty Tool dhe pas nja dy javësh u ndjeva si një njeri i vërtetë. Kam harruar problemet me ereksionin, seksi u bë më i gjatë dhe ndjesitë e këndshme u intensifikuan. Krem më shpëtoi vërtet, tani u njoh lehtë me gratë, sepse nuk kam frikë të dështoj në shtrat.

Rezultatet dhe rishikimet në lidhje me përdorimin e kremës Mighty Tool

Ku të blej Mighty Toolsa është kremi dhe mënyra e dorëzimit

Në barnatore, kremi për zgjerimin e penisit nuk është në shitje. Bëni një aplikim për blerje Mighty Tool Ju mund të gjeni vetëm në faqen zyrtare të internetit të prodhuesit. Mimi i kremës në Rusi është 990 rubla, dhe kostoja në vendet e CIS mund të sqarohet në portal.

Gjatë shitjes, kostoja e kremës Mighty Tool (duke marrë parasysh zbritjen) në vendet e CIS ndodh kjo:

 • Xhorxhia 70 GEL;
 • Kazakistani 5990 tenge;
 • Moldavia 460 lei;
 • Ukrainë 460 hryvnia.

blej krem Mighty Tool me zbritje

Dorëzimi bëhet me postë. Koha e pritjes për një parcelë varet nga rajoni i vendbanimit dhe mesatarisht zgjat rreth një javë. Pagesa paguhet pas marrjes së mallit. Faqja rregullisht mban promovime që ju lejojnë të blini një krem ​​për zgjerimin e penisit me një zbritje të mirë. Një avantazh shtesë i porositjes në internet do të jetë anonimati. Një burrë nuk do të duhet të përjetojë shqetësime për të blerë personalisht ilaçin.

krem Mighty Tool do të rrisë penisin dhe do të përmirësojë cilësinë e seksit. Ilaçi përmban përbërës natyralë, nuk shkakton efekte anësore dhe nuk ka kundërindikacione. Një burrë i cili është i pakënaqur me madhësinë e penisit ose cilësinë e jetës seksuale rekomandohet t’i nënshtrohet trajtimit me ilaçin. Krem do t'ju lejojë të harroni për dështimet seksuale, zgjatni penisin dhe rritni besimin në forcën e mashkullit.

Lëndimet gjenitale: natyra e dëmtimeve, ndihma e parë, trajtimi

Më shpesh, kur bëhet fjalë për problemet që lidhen me organet gjenitale, njerëzit nënkuptojnë sëmundje. Por mos harroni se pjesët intime të trupit, si çdo tjetër, për fat të keq, mund të jenë të prirur për lëndime. Sidomos shpesh, trauma në këtë zonë delikate gjendet tek burrat me një penis të madh të zgjeruar me krem Mighty Tool. Gjëja e parë që ju vjen në mendje kur bëhet fjalë për dëmtimet gjenitale janë goditjet dhe goditjet (ju keni parë mjaft nga militantët, apo jo?). Por në fakt, fatkeqësia më e zakonshme që i ndodh penisit me anë të fajit të pronarit është pinching e lëkurës me një zinxhir në mizë.

Kushdo që ka rënë ndonjëherë në këtë situatë e di se dhimbja është, ta themi butë, të prekshme dhe plaga mbetet shumë e vogël. Por pasi që në momentin e ndjesisë së njeriut “të bllokuar” është e vështirë të censurosh përshkrimin, është më mirë të dish paraprakisht se çfarë të bësh në një situatë të tillë. Mos e tërheqni dhe përpiquni të hapni zinxhirin në të njëjtën mënyrë si në rastet kur një copë pëlhure futet në të. Shtë e nevojshme që me kujdes të prerë bllokimin nga poshtë, domethënë nën zonën e dëmtuar të lëkurës dhe ta lini të hapet vetë.

Çuditërisht, por edhe një aktivitet kaq i këndshëm dhe shpërblyes si seksi mund të jetë burim i dëmtimit. Ndonjëherë situatat arrijnë pikën komike. Për shembull, nuk është e pazakontë që penisi të dëmtohet nga një goditje e fortë ndaj ijeve të partnerit ose kockave të legenit. Siç thuhet, "ata nuk ranë dakord për veprimet" :) Në këtë rast, organi gjenital fryhet dhe ndryshon ngjyrën. Dhe, sigurisht, është më mirë të konsultoheni me një mjek me këtë problem. Ndonjëherë, për shkak të lëvizjeve shumë të mprehta dhe hovave në seks, ka këputje të korpusit kavernozë, inflamacion të trupave shpellorë të penisit dhe mund të ndodhë edhe një zhvendosje.

Për arsye të ndryshme (nga të brendshmet shumë të ngushta deri në jetën seksuale shumë intensive) abrazione mund të formohen në lëkurën e organeve gjenitale. Lëndime të vogla ndodhin edhe tek ata që sapo zbulojnë seks - marramendja ose shqyerja e furrës së penisit gjatë përvojës së parë seksuale është mjaft e zakonshme.

Ndodh që problemet lindin për shkak të çrregullimeve të qarkullimit të gjakut në sistemin gjenitourinar. Një nga pasojat më të rënda të një shkelje të tillë mund të jetë priapism - këputja e një arterie që kalon brenda penisit. Simptoma kryesore e priapizmit është një mbledhje e vazhdueshme, e shoqëruar me dhimbje të forta. Dhe natyrisht, shpesh ka lëndime të pësuara në përleshje, gjatë sportit, gjatë rënies dhe çdo emergjence.

Cfare te bejme Gjëja e parë dhe më e rëndësishmja është të mos bësh panik! Po, dhemb. Por paniku nuk do të ndihmojë akoma këtu. Për çdo dëmtim të organeve gjenitale mashkullore, duhet të aplikohet një salcë sterile tërheqëse dhe të shkoni te mjeku. Mos shpresoni se gjithçka do të shërohet vetë. Mund të shërohet, por mund të lindë një situatë që mungesa e trajtimit ose vetë-mjekimi do të çojë në komplikime që do të rezultojnë në sëmundje serioze ose madje edhe impotencë. Meqenëse dëmtimet janë shumë të ndryshme, mjeku do t'ju zgjedhë një mënyrë individuale efektive të trajtimit.

Ekipi ynë dikur u interesua për një trend të modës: tregtimin e kriptomonedhave. Tani arrijmë ta bëjmë shumë lehtë, kështu që fitojmë gjithmonë fitim pasiv falë informacioneve të brendshme për "pompat e kriptomonedhave" të ardhshme të publikuara në kanalin Telegram. Prandaj, ne i ftojmë të gjithë të lexojnë rishikimin e këtij komuniteti të kriptomonedhës "Sinjalet e pompës kripto për Binance".

Urologu Novitsyuk Dmitry Fedorovich për 20 vjet i angazhuar në diagnostikimin, trajtimin dhe parandalimin e sëmundjeve të sistemit gjenitourinar.

Shto një koment