krem GigaMax për të rritur penisin dhe për të përmirësuar fuqinë

Në internet, shpesh mund të shihni reklama të xhelave dhe kapsulave të ndryshme për zmadhimin e penisit, GigaMax nuk ishte përjashtim, prandaj, në këtë përmbledhje do të flasim për vetitë e tij të dobishme që synojnë përshpejtimin e rritjes së penisit, përbërjen dhe mekanizmin e veprimit të kremës Giga Max në funksionin erektil.

krem GigaMax për zmadhimin e penisit

Shumë faktorë ndikojnë në qëndrueshmërinë seksuale - nga stresi tek kequshqyerja. Më shumë se 80% e burrave rregullisht kanë probleme intime. Në rastin kur mosmarrëveshjet në shtrat ndodhin shumë shpesh, një krem ​​do t'ju ndihmojë GigaMax, e cila mund të porositet në mënyrë anonime dhe të lirë në faqen zyrtare të prodhuesit. Ajo jo vetëm që rrit mbledhjen, por gjithashtu rrit madhësinë e penisit në 5-6 cm në gjatësi!

Mungesa e kontrollit mbi një mbledhje e kthen jetën seksuale në ferr. Por situata mund të korrigjohet, sepse veprimi i kremës GigaMax synojnë:

 • përmirësimi i qarkullimit të gjakut të rajonit inguinal;
 • rritje e testosteronit, përgjegjëse për shtytjen e seksit;
 • ruajtja e sintezës së oksidit nitrik, i cili siguron një cilësi të lartë të relaksimit të muskujve të lëmuar të penisit pas stimulimit;
 • eleminimi i fokuseve të inflamacionit;
 • normalizimi i sistemit nervor;
 • rikuperimi gjithëpërfshirës i trupit.

E rëndësishme! Ndryshe nga analogët sintetikë - Viagra (Sildenafil) ose Cialis (Tadalafil), GigaMax vepron butësisht, pa provokuar një rritje të presionit të gjakut ose shfaqjen e një dhimbje koke.

krem GigaMax Projektuar për përdorim kursi për katër javë dhe ndihmon:

 • stabilizimi i një ngritjeje;
 • eliminojnë problemin e derdhjes së hershme;
 • rritni madhësinë e penisit me 3-6 cm;
 • forconi dëshirën seksuale;
 • përmirësimi i cilësisë së spermës;
 • parandalimin e uljes së fuqisë në lidhje me moshën;
 • zvogëlojnë rrezikun e zhvillimit të sëmundjeve të prostatës.

Pricemimi, si dhe ku të blini, metodat e dorëzimit

Ju mund të porosisni GigaMax absolutisht anonim në internet duke kontaktuar në faqen e internetit të prodhuesit. Në barnatoret e zakonshëm, ilaçi nuk shitet, pasi kjo rrit ndjeshëm koston e tij të vërtetë. Përveç kësaj, kjo është mënyra se si prodhuesi mbron veten nga falsifikimet e shumta që përhapësit në rrjetet sociale.

Kostoja e një kremi për zmadhimin e penisit dhe rivendosjen e fuqisë ndryshon midis rublave 950-1000. Prodhuesi u ofron klientëve të rinj një zbritje deri në 50%, kështu që ju mund të blini GigaMax 2 herë më lirë. Për ta porositur këtë krem, ju nevojiten:

 1. Shkoni në faqen e internetit të prodhuesit;
 2. Plotësoni një aplikacion vetëm me emrin dhe numrin e telefonit.

Brenda minutave 15, menaxheri do t'ju thërrasë për të specifikuar adresën e dorëzimit. Nuk kërkohen të dhëna personale, pasi prodhuesi i përmbahet politikës së privatësisë. Për të marrë një porosi, ju zgjidhni ndonjë nga mënyrat e dorëzimit:

 • me korrier brenda ditëve 1-3;
 • shërbimet postare brenda ditëve 3-8.

Sajti ka promovime herë pas here, kështu që ju mund të porosisni GigaMax më e lirë nga 45-50%. Falë kremit GigaMax, ju mund të përmirësoni jetën tuaj intime dhe të rrisni dinjitetin tuaj mashkull!

blej GigaMax me zbritje

Në Evropë, shumë burra përdorin zmadhimin e penisit Titanium Gel. Informacione të hollësishme për këtë produkt në faqen e prodhuesit zyrtar.

Butoni i blerjes Titanium xhel në Evropë

Përfitimet e kremës mbi produktet e ngjashme për zmadhimin e penisit

Ekzistojnë ilaçe të tjera të disponueshme për trajtimin e sëmundjeve të mosfunksionimit ngrerë që shqyrtohen në faqen e internetit Obzoroff.info.

Amarok - Ky është një ilaç efektiv për të rikthyer forcën e mashkullit. Kompleksi natyror përfshin një llak të destinuar për përdorim të jashtëm dhe kapsula bimore për administrim oral. Shumë pacientë vërejnë se është e pakëndshme të përdorësh të dy llak dhe tableta në të njëjtën kohë. Për më tepër, në krahasim me sistemin LEXOPOL, GigaMax siguron fuqi të fuqishme dhe çon në një rritje të parametrave të penisit. Kjo është e vërtetë për çifte në të cilat partneri nuk mund të mburret me madhësinë e burrërisë së tij.

krem Mighty Tool për zgjerimin e penisit - përmirëson fuqinë dhe cilësinë e seksit që nga ditët e para të përdorimit, por është kundërindikuar në sëmundjet e gjëndrës së prostatës dhe është e papajtueshme me alkoolin, madje edhe në sasitë më të vogla.

Për dallim nga Viagra legjendare, e cila është një ilaç sintetik dhe përmban sildenafil si një substancë aktive, në krem Giga Max sepse ka afrodiziakë natyrorë që përjashtojnë çdo efekt anësor. Një frenues i fuqishëm PDE-5 i llojit Sildenafil shpesh provokon dhimbje koke, thumba të presionit të gjakut, nauze, skuqje dhe skuqje të fytyrës, etj.

Përfitimet e kremës GigaMax

Për shkak të veprimit të butë, përkeqësimit të shëndetit kur aplikoni kremën Giga Max, e cila konfirmohet nga rishikimet, nuk ndodh. Por rezultatet janë më mbresëlënëse - pas kursit të ditës 30, më shumë se 70% e konsumatorëve raportojnë një restaurim të plotë të fuqisë dhe një rritje në madhësinë e penisit me 30-35%.

E rëndësishme! Në krahasim me Viagra, e cila është e ndaluar të kombinohet me alkoolin edhe në sasi të vogla, GigaMax shkon mirë me alkoolin.

Rreth kremës Giga Max blerësit lënë vlerësime kryesisht pozitive në forume, pasi përdorimi i saj ju lejon të rivendosni reputacionin e një makine të palodhur në shtrat.

Përbërja dhe pronat GigaMax

Krem për të përshpejtuar rritjen e penisit dhe për të forcuar ereksionin përmban vetëm përbërës bimorë që janë përdorur për të ruajtur forcën e mashkullit që nga kohërat e lashta. Si pjesë e kremës GigaMax ka përbërës të tillë, efekti i të cilave tregohet në imazh:

Përbërja dhe vetitë e përbërësve të kremës GigaMax

Komponentë shtesë në përbërjen e kremës Giga Max:

 • ekstrakt nga cadrat e kërthizës, duke eleminuar inflamacionin në sëmundjet e sferës gjenitourinare;
 • murrizat e drerit trupin, sigurojnë elementë të dobishëm gjurmësh dhe aminoacidesh, rrisin qëndrueshmërinë dhe normalizojnë funksionin seksual;
 • Ekstrakti Rhodiola Rosea stimulon sintezën e testosteronit dhe ngjall tërheqje;
 • leuzea në formë shafrani aktivizon prodhimin e spermës, përmirëson karakteristikat e saj cilësore dhe siguron rrjedhjen e gjakut në organet gjenitale;
 • kollitja e kënetës eliminon proceset inflamatore të prostatës;
 • një ekstrakt nga një yurt fushë normalizon sfondin hormonal dhe parandalon ngecjen në organet e legenit.

Bimët shëruese rriten në zona të largëta ekologjikisht të pastra. Për shkak të përbërjes bimore të kremës GigaMax nuk ka varësi farmakologjike për potencial dhe zgjerim të penisit. Kremi për përshpejtimin e rritjes së penisit është i pajtueshëm me çdo ilaç dhe nuk shkakton alergji.

E rëndësishme! Të gjithë përbërësit GigaMax kanë një efekt kompleks në trup, duke neutralizuar efektet e stresit të përditshëm, sëmundjeve kronike dhe stilit të jetesës jo të duhur.

Indikacionet për përdorimin e kremës për zgjerimin e penisit

Ilaçi ka për qëllim burrat mbi 18 vjet që duan të përmirësojnë jetën e tyre seksuale dhe të rrisin epsh, si dhe parandalojnë zhvillimin e prostatitit. Aplikimi i kremës GigaMax treguar në rastin e:

 • madhësia e vogël e penisit;
 • ngritje e paqëndrueshme;
 • derdhje e hershme;
 • testosterone e ulet
 • rritja e stresit fizik dhe psikologjik;
 • sëmundjet e prostatës;
 • dëshira për të diversifikuar marrëdhëniet intime.

Giga Max kontribuon në ndjesi të reja dhe të gjalla gjatë intimitetit seksual. Duke rritur qëndrueshmërinë seksuale, një burrë është në gjendje të ketë një marrëdhënie seksuale të zgjatur, e cila do t'i lejojë partnerët të përfitojnë sa më shumë nga komunikimi.

Krahasimi i kremës GigaMax me ilaçe të tjera

Kundërindikacionet dhe efektet anësore

Meqenëse në përbërje GigaMax vetëm përbërësit e bimëve janë të pranishëm, atëherë është kundërindikuar t'i marrësh ato vetëm me ndjeshmëri individuale. Të rinjtë që nuk kanë arritur akoma moshën madhore gjithashtu duhet të përmbahen nga ideja për të rritur shpejt gjatësinë e penisit të tyre.

Subjekt i rekomanduar në udhëzimet për të GigaMax dozat nuk shfaqen efekte anësore. Tejkalimi i përqendrimeve ditore mund të çojë në një mbidozë, e cila shoqërohet nga:

 • dhimbje koke;
 • të përzier;
 • dispepsia;
 • përkeqësimi i shëndetit të përgjithshëm;
 • reaksion alergjik.

Pacientët më të vjetër se 65 vjet të cilët kanë vendosur të përdorin kremin Giga Max si një stabilizues i fuqisë, duhet të konsultoheni me mjekun tuaj!

E rëndësishme! Përdorimi i përbashkët i kremës GigaMax për të përmirësuar një mbledhje me doza të vogla të pijeve alkoolike është e lejuar dhe nuk rrit rrezikun e efekteve anësore.

Udhëzime për përdorim GigaMax

Në mënyrë që të rritet gjatësia dhe vëllimi i penisit GigaMax të përdorura sipas kësaj skeme:

 • fërkim mekanik i kremës në trupin e penisit të paktën dy herë në ditë;
 • Jo më shpesh sesa 6 një herë në javë me një pushim në ditën 1.

Në mënyrë që të rivendosni funksionin erektil, krem GigaMax  duhet të përdoret një herë në ditë pa ndërprerje. Kursi minimal i terapisë që synon rivendosjen e potencës është 2 javë, kursi i rekomanduar është 3-4 javë. Kremi GigaMax përdoret pavarësisht nga koha e ditës, pasi kjo nuk zvogëlon efektivitetin e substancave biologjikisht aktive. Lejohet të kombinohet përdorimi i kremës me pjesë të vogla të alkoolit në gjak.

Duke përdorur krem GigaMax, Do të jeni në gjendje ta demonstroni partnerin tuaj një formë seksuale të shkëlqyer brenda disa ditësh. Një shpërblim i mirë do të jetë që gjatë javës të ketë një rritje në madhësinë e penisit me 1-2 cm, dhe në fund të kursit - të paktën 5-6 cm!

Udhëzime për krem GigaMax

Shqyrtime dhe mendime të mjekëve dhe blerësve për kremin

Burrat që kanë probleme me planin seksual, përpara se të blejnë një ilaç, kërkojnë të gjejnë informacion të detajuar në lidhje me efektivitetin e tij dhe efektet anësore. Konsumatorët vërejnë atë krem GigaMax për zgjerimin e penisit dhe rivendosjen e fuqisë ka disa përparësi, për shembull:

 • tolerohet mirë, pasi ka një përbërje plotësisht natyrale;
 • shkon mirë me alkoolin;
 • rezultatet e para janë tashmë të dukshme pas ditës së aplikimit 3-4;
 • ilaçi me të vërtetë funksionon.

Por komente negative për kremin GigaMax gjithashtu gjenden mjaft shpesh. Kjo për faktin se blerësit mësuan për produktin e ri nga rrjetet sociale, dhe nuk e blenë kremin në faqen zyrtare. Si rezultat, ata thjesht hasën një të rremë, dhe për këtë arsye mbetën të pakënaqur me efektin terapeutik të marrë. Disa vërejnë se pas përdorimit të ilaçit, gjendja e shëndetit u përkeqësua - u shfaqën vjellje, aritmi dhe dhimbje koke. Kjo është e mundur vetëm nëse pacienti nuk ka lexuar udhëzimet dhe trupi përmes indit të penisit ka marrë një dozë 2-3 herë më shumë se norma ditore.

Kur shkruani një përmbledhje rreth kremës GigaMaxBordi Redaktues Obzoroff.info përdor vlerësime reale të klientëve që mund të gjenden në forume ose në rrjete sociale:

Yuri Anatolyevich Kiriyenko (androlog):

“Sipas vëzhgimeve të mia, impotenca është dukshëm më e re. Ankesat për një ngritje të rrjedhshme dhe derdhje të parakohshme vijnë edhe burra të moshës 30. Sigurisht, rrallëherë ndonjë prej tyre kthehet menjëherë pas shfaqjes së sikletit. Ata vetë-mjekojnë më shpesh për një vit ose dy, derisa situata të bëhet kritike. preparat GigaMax i vendosur mirë, pasi nuk ka efekte anësore, dhe efektiviteti është shumë i lartë. Për më tepër, zmadhimi i penisit është një bonus i pamohueshëm i kremës GigaMax. "

Eugene, 45 vjet, menaxher:

"Pas 40 vjet, vura re që nuk isha më i njëjti. Nuk dua seks, një mbledhje është e dobët edhe në mëngjes. Gruaja ime ishte e lodhur nga gjithçka, dhe ajo mori përsipër të më trajtonte. Kam lexuar komente në forum rreth GigaMax. E bleva vetë, më duhej të paguaja vetëm. Rezultati i tejkaloi të gjitha pritjet. Tani unë jam përsëri në rrjedhë dhe bëjmë seks rregullisht. "

Victor 35 vjet, programues:

“Vura re se për të shfaqur një ngritje, duhet të përpiqeni shumë. Në fillim mendova se jam shumë i lodhur, por kur problemi nuk u zhduk edhe pas pushimeve, shkova te mjeku. Ai këshilloi këtë ilaç të veçantë dhe tha që fuqia është dobësuar për shkak të mungesës së lëvizjes dhe aktivitetit fizik. Fillova ta merrja atë, vura re rezultatin pas një trajtimi disa ditor. "

Anatoli, 30 i vitit, atlet:

"Unë e vura re problemin pothuajse menjëherë. Shoku im ishte gjithmonë gati më parë, por këtu thjesht nuk mund të kontrolloja një ereksion, thjesht nuk ekzistonte. Këshilluan djemtë GigaMax. E bleva, pasi kishte akoma një zbritje. E pakuptimtë, mendova, por fillova ta përdor si lubrifikant intim. U mrekullova pas ditëve të 9 kur në datën tjetër vura re që elita ime e dureksit vështirë se mund të futej në kokën e penisit! ”

Shqyrtime për krem GigaMax

Transplantimi i Penisit - Transplanti i Penisit

Në përgjithësi pranohet që rastet e humbjes së penisit janë sporadike. Në realitet, përqindja e burrave që hasin në një problem të tillë është mjaft e lartë, por nuk është zakon të flasim për këtë rreth një filxhan kafeje. Shkaqet më të zakonshme të humbjes së dinjitetit mashkullor përfshijnë: dëmtimet, kancerin e penisit dhe rrethprerjen, të cilat u bënë në kushte jo-sanitare.

Në pranverën e 2018, mjekët në Universitetin Johns Hopkins kryen një operacion shumë të ndërlikuar - një transplantim penisi me një skrotum dhe një seksion të murit të barkut. Për arsye etike, skrotumi u transplantua pa teste. Operacioni zgjati katërmbëdhjetë orë, dhe kirurgët 11 morën pjesë në të.

Transplantimi i penisit

Vlen të thuhet se transplantimi i penisit është një detyrë më e vështirë sesa transplantimi i organeve të dendura. Në raste të tilla, përdoret alotransplantimi i përbërë vaskularizuar (VCA). Operacionet e këtij lloji gjithashtu përfshijnë transplantime të fytyrës dhe gjymtyrëve. VCA e parë e suksesshme u krye në 1998, por edhe sot operacione të tilla janë mjaft të rralla për shkak të kompleksitetit të tyre.

Progresi në mjekësinë e transplantimit ngadalëson nevojën për imunosupresantë pas transplantimit të ndonjë organi ose indi. Në të njëjtën kohë, refuzimi i transplantit me VCA vërehet shumë më shpesh sesa me transplantim të organeve të dendura (80% kundrejt 10%). Terapia imunosupresive ka shumë efekte anësore, dhe me përdorim të zgjatur, e cila është e domosdoshme pas transplantimit, mund të çojë në hipertension arterial, diabet mellitus, hiperlipidemi, osteonekrozë, dëmtim të veshkave, infeksione bakteriale dhe virale.

Qëndrimi i komunitetit mjekësor për transplantimin e organeve gjenitale (penis apo mitër) është shumë i paqartë, sepse mungesa e këtyre organeve nuk do të çojë në vdekje, ndryshe nga patologjitë që kërkojnë transplantim të zemrës ose veshkave.

Vlen të thuhet se me VCA është e mundur të përdoren imunosupresantë në vend, duke shmangur efektin sistemik. Ndoshta brenda administrimit vaskular dhe nënlëkuror, si dhe terapi lokale sipërfaqësore. Por mos prisni për zbatimin e shpejtë të këtyre metodave në praktikën mjekësore, pasi për momentin efektiviteti i tyre nuk është provuar.

Historia e transplantit të penisit

Përvoja e mjekëve nga Universiteti Johns Hopkins nuk ishte i pari në këtë fushë. Para tyre, transplantimet e penisit u kryen në Kinë dhe Afrikën e Jugut. Operacioni i kryer në Kinë nga Yin Bayem u krye me sukses dhe nuk kishte shenja refuzimi në marrës. Por problemet serioze psikologjike të pacientit çuan në faktin se mjekët u detyruan të hiqnin organin. Më e suksesshme ishte përvoja e Andre Van der Merwe nga Afrika e Jugut. Pacienti i tij humbi penisin e tij si rezultat i rrethprerjes rituale, por operacioni ndihmoi që ky i ri të kthehej në normalitet. Vetëm tre javë pas transplantimit, funksioni erektil u rivendos.

Rrethprerjet rituale janë të zakonshme në Afrikën e Jugut. Në disa fise lokale, rrethprerja është një rit i detyrueshëm, pa të cilin një i ri nuk mund të bëhet burrë. Procedura kryhet në kushte jo sanitare, gjë që shkakton sepsë, gangrenë dhe kërkon amputim të penisit.

transplantimi i penisit

Alotransplantimi i përbërë i enëve të vaskulizuara është një fenomen mjaft i ri që shoqërohet me një mori çështjesh etike, veçanërisht në lidhje me transplantimin e fytyrës dhe penisit. Të dhënat e një studimi social në Amerikë thonë se vetëm 50% e amerikanëve janë të gatshëm t'i dhurojnë organeve të lartpërmendura, ndërsa nëntë nga dhjetë të anketuarit pajtohen të japin një veshkë ose zemër. Marrësit gjithashtu mund të pësojnë probleme psikologjike, gjë që kërkon punë të kujdesshme me secilin kandidat për transplant.

Për momentin, procedura e transplantimit të penisit vetëm po përmirësohet, por në të ardhmen ajo me siguri do të bëhet e përhapur.

Ekipi ynë dikur u interesua për një trend të modës: tregtimin e kriptomonedhave. Tani arrijmë ta bëjmë shumë lehtë, kështu që fitojmë gjithmonë fitim pasiv falë informacioneve të brendshme për "pompat e kriptomonedhave" të ardhshme të publikuara në kanalin Telegram. Prandaj, ne i ftojmë të gjithë të lexojnë rishikimin e këtij komuniteti të kriptomonedhës "Sinjalet e pompës kripto për Binance".

Urologu Novitsyuk Dmitry Fedorovich për 20 vjet i angazhuar në diagnostikimin, trajtimin dhe parandalimin e sëmundjeve të sistemit gjenitourinar.

Shto një koment