Revalife për nyje: përdorimi i një kremi për artrozë dhe reumatizëm

Revalife është një krem ​​i përbashkët që heq dhimbjen dhe zgjat jetën aktive të pacientit në çdo moshë. Kremi ka për qëllim përdorimin e jashtëm dhe është prodhuar nga kompania farmaceutike amerikane International Nutraceutical Company of America, ka të gjitha patentat dhe licencat e nevojshme për prodhimin dhe shitjen e këtij produkti.

Revalife krem i përbashkët

Formula unike shkencore e Revalife përmban glukozaminë me bioisponibilitet 40%, që do të thotë se jo 1% e substancave që përmbahen në krem, si në trajtimin me tableta, por përqindja 40 do të vijë në indin lidhës të prekur të nyjeve.

Glukozamina është e përfshirë në ndërtimin e ligamenteve, kërcit, tendinave dhe lëngjeve përgjatë nyjeve. Përdorimi i glukozaminës sulfate si një shtesë diete ofron një sërë përfitimesh shëndetësore në kushte të tilla si osteoartriti, artriti, humbje peshe dhe veshja e përbashkët. Glukozamina tolerohet mirë nga trupi, ka të njëjtin efekt si ilaçet anti-inflamatore, dhe mund të zvogëlojë dhimbjen dhe veshin në nyje, si dhe të përmirësojë lëvizshmërinë fizike.

Duke përdorur kremin Revalife, do t'ju kursehen procedurat e dhimbshme të injektimit për faktin se sasia e nevojshme e glukozaminës do të depërtojë në nyje. Veçanërisht efektive Revalife për trajtimin dhe parandalimin e osteoporozës. Provenshtë vërtetuar shkencërisht se është kjo sëmundje që më shpesh sesa sëmundjet e tjera të përbashkët çon në paaftësi.

Osteoporozën

Osteoporoza (humbja e kockave) është një nga sëmundjet më të zakonshme. Në Rusi, kjo sëmundje prek miliona njerëz, veçanërisht gratë më të moshuara. Në ata të prekur nga osteoporoza, materiali i kockave ndërtohet dhe i bën kockat gjithnjë e më të paqëndrueshme dhe të brishtë.

Nëse shkatërrohet shumë kockë, zhvillohet osteoporoza. Në të njëjtën kohë, humbja tejkalon uljen normale të masës kockore me rreth një përqind në vit, duke filluar nga mosha mbi 30 vjet. Kjo humbje graduale e masës kockore është një proces normal i plakjes. Por kjo gjithashtu varet nga karakteristikat individuale të personit dhe mënyra e jetesës së tij. Për shembull, aktiviteti i rregullt i muskujve forcon kockat, duke kundërshtuar humbjen pasive të kockave.

Substanca NAG-glukozaminë është përbërësi kryesor aktiv i kremit inovativ Revalife. Siç u përmend më herët, kjo substancë eliminon shpejt dhimbjen e nyjeve, lehtëson lëvizjen, ndalon dhe parandalon shkatërrimin e mëtejshëm të kërcit dhe indeve të eshtrave. Ky përbërës është elementi kryesor i kremës së përbashkët. Revalifei cili është përgjegjës për zhvlerësimin dhe gjendjen:

 • indet artikulare;
 • përbërja dhe vetitë e lëngut synovial;
 • elementet e kockave;
 • ligamentet, tendonet dhe përbërësit e tjerë të shtyllës kurrizore.

Nëse aplikoni kremin në mënyrë të rregullt, atëherë pas muajve 6 trashësia e kërcit është rikthyer, bëhet shumë më e trashë. Prandaj, dhimbja largohet, inflamacioni zhduket, bëhet përsëri e lehtë ecja ose lëvizja.

Ku të blini krem Revalife për trajtim të përbashkët

Nëse dëshironi të blini një krem Revalife, atëherë duhet të bëni një porosi në faqen e internetit të prodhuesit të këtij produkti. Për ta bërë këtë, duhet të plotësoni një formular në të cilin duhet të tregoni emrin tuaj dhe numrin e telefonit të kontaktit. Pas përfundimit të aplikimit, menaxheri do t'ju telefonojë përsëri dhe do të specifikojë adresën e dorëzimit. Për shembull, çmimi i kremës Revalife në Rusi është 1000 rubla, duke përjashtuar koston e postës. Kur blini nga 3 copë, ka shpërndarje falas në të gjithë Rusinë (posta paguhet nga prodhuesi).

Blini krem ​​për trajtimin e kyçeve

Ne gjithashtu ju rekomandojmë t'i kushtoni vëmendje produkteve të tjera të përbashkëta, siç është xhel Artrovex, të cilat mund të blihen në çdo vend të Botës.

Arthroza e nyjeve, forma cerebrale e reumatizmit, korea

Arthoza e nyjeve është një sëmundje kronike. Kjo është një sëmundje që karakterizohet nga shkatërrimi gradual i kërc i bashkimit. Si rezultat, ndodh deformimi i indit kockor. Më shpesh, artroza ndikon në nyjet e gjurit dhe hip.

Llojet e artrozës së nyjeve

Shenja më goditëse e pranisë së artrozës është dhimbja që ndodh gjatë sforcimit ose gjatë lëvizjes. Për shkak të zhvillimit të mëvonshëm të sëmundjes dhe ndryshimit në fazat e saj, dhimbja mund të ndihet edhe kur pacienti është në pushim. Për shkak të shkatërrimit të shtresës së kërcit, kockat fillojnë të fërkohen me njëra-tjetrën, për shkak të së cilës, kur kryen edhe ngarkesa të vogla, ndodh një përtypje dhe klikime. Nëse artroza mbetet pa u vënë re për një kohë të gjatë dhe vazhdon të përparojë, atëherë nyja fillon të deformohet. Si rezultat, procesi inflamator i pacientit mund të përkeqësohet, gjë që do të çojë në mpirje të majave të gishtave dhe ulje të ndjeshmërisë së tyre.

Siç është përmendur tashmë, rrënja kryesore e zhvillimit të artrozës është deformimi i shtresës së kërcit midis nyjeve, kockave dhe indeve. Kjo mund të ndodhë për shkak të faktorëve të mëposhtëm:

 • Lëndime të ndryshme të vogla në nyje për shkak të rënies, etj.
 • Fraktura të përsëritura.
 • Shumë ngarkesë e përbashkët.
 • Predispozita gjenetike.
 • Shpesh veshur këpucë me takë të lartë, ose këpucë të pakëndshme.

Shkaqet e artrozës

Njerëzit që janë mbipeshë janë në rrezik për artrozë; që vuan nga venat me variçe; muzikantë të pianos; njerëz që merren profesionalisht me sport; Specialistë të IT, punonjës zyre.

Diagnostifikimi, terapia dhe parandalimi i artrozës

Së pari ju duhet të përcaktoni fazën e sëmundjes. Trajtimi do të përshkruhet në përputhje me të. Terapia e artrozës fillon me eleminimin e dhimbjes. Së bashku me një anestezik, ilaçet anti-inflamatore janë gjithashtu të përshkruara. Në disa raste, trajtimi mjekësor është i pamjaftueshëm, prandaj përshkruhet edhe një kurs i fizioterapisë. Ky kurs përfshin masazh, i cili do të eliminojë ndjesitë e dhimbshme, si dhe do të rivendosë lëvizjen e nyjes së prekur. Ata gjithashtu planifikojnë një kurs të ushtrimeve të fizioterapisë. Me ndihmën e tij, gjendja e pacientit forcohet, dhe muskujt zhvillohen gjithashtu.

Kur kryeni ushtrime fizike, vendoset gjithashtu shqetësimi i saktë i pacientit dhe formohet një ecje. Gjatë periudhës së faljes, mjekët përdorin trajtim në sanatoriume. Ka raste kur të gjitha metodat e përmendura më lart ose nuk mund të sjellin rezultatin, ose është tepër vonë t'i zbatosh ato. Pastaj përdoret operacioni. Mund të përfshijë instalimin e një proteze të përbashkët. Sa i përket parandalimit të sëmundjes, ajo përfshin pikat e mëposhtme: ushqimi i ekuilibruar; kontrolli i peshës; veshja e këpucëve të rehatshme; shmangia e dëmtimeve dhe frakturave; monitorimi i ngarkesave në prani të varësisë gjenetike.

Osteoartriti në një pacient mund të zbulohet gjatë ekzaminimit dhe bisedës me të, si dhe duke përdorur studime ndihmëse. Këto janë artroskopia, CT dhe MRI, ekografia, rrezet X. Për fazat e para, shpesh përdoren rrezet x dhe ultrazërit. Metoda e fundit ju lejon të zgjidhni mënyrën e saktë për të trajtuar sëmundjen. CT dhe MRI lejojnë një ekzaminim më të gjerë të artikulacionit. Artroskopia përdoret nëse është e nevojshme të përcaktohen shkaqet e shfaqjes së sëmundjes.

Arthrosis perceptohet nga shumë si një sëmundje që nuk është serioze. Sidoqoftë, kjo nuk është aspak e vërtetë. Mund të përkeqësojë gjendjen e pacientit dhe të provokojë shumë probleme të panevojshme, siç është inflamacioni i indeve që rrethojnë nyjen; kufizimi i lëvizshmërisë; ndryshimi i formës së përbashkët. Prandaj, nëse vërehen disa simptoma të sëmundjes, patjetër që duhet të këshilloheni me një mjek.

Reumatizma cerebrale

Reumatizma cerebrale zakonisht vërehet tek fëmijët dhe të rinjtë dhe shoqërohet kryesisht me dëmtimin e enëve të trurit. Rritja e përshkueshmërisë vaskulare shkakton dëmtim të korteksit dhe, veçanërisht, nyjeve nënkortikale, kryesisht striatum. Mikroskopikisht, në këto zona, ndryshimet inflamatore dhe degjenerative mund të zbulohen në formën e infiltrimit të hapësirave vaskulare dhe hemorragjive të pikësuara, ndryshimeve degjenerative në qelizat nervore, nganjëherë tromboza kapilare, por pa granuloma specifike. Granulomat e Ashof-talalaevskit zakonisht gjenden në muskulin e zemrës.

Reumatizma cerebrale

Në raste të buta, pacientët ankohen për marramendje, rrjedhje të kokës. Në raste të rënda, mund të ketë simptoma të meningo-encefalit, korea infektive tek të rriturit, kore të vogla tek fëmijët dhe madje edhe psikozë reumatike. Të gjitha këto sëmundje zakonisht ndodhin disa vjet pas fillimit të reumatizmit me lezionet përkatëse të nyjeve ose zemrës, dhe vetëm kurora e vogël shfaqet njëkohësisht; shpesh paraprihet nga një dhimbje e fytit, sëmundje të veshit ose zgavrave hundës paranasale.

Simptoma kryesore e koreës së vogël është kontraktimi i pavullnetshëm i muskujve, më shpesh i gjysmës së sipërme të trupit dhe më pas i gjithë muskulaturës; ndodhin dridhje të muskujve dhe lëvizje të shpejta të pakoordinuara të gjymtyrëve (hiperkineza); vërehen tërheqje dhe rrëmbime të pavullnetshme të duarve, përkulje dhe zgjatje të gishtërinjve, ngritje dhe ulje të shpatullave, të quajtur vallëzimi i Shën Vitusit.

Të gjitha këto lëvizje pengojnë ecjen, fjalimin dhe ndërhyrjen në ushqim; gjatë gjumit, ngërçet ndalen. Koreja mund të jetë gjithashtu e njëanshme (hemichorea), si rezultat i dëmtimit të njëanshëm të rajonit striatal. Përveç kësaj, pacientët kanë nervozizëm, paqëndrueshmëri afektive, ndryshim të shpejtë të humorit; në raste të rralla, psikozat shfaqen me halucinacione dhe mashtrime. Ekzaminimi i zemrës në disa raste zbulon praninë e endomokarditit. Mund të ketë dhimbje në nyje.

Temperatura është normale ose pak e ngritur. Në studimin e gjakut - anemi të moderuar, leukocitozë të vogël neutrofile, e cila mund të zëvendësohet nga leukopenia me limfocitozë relative, monocitozë dhe eozinofili, ROE përshpejtohet pak. Urina - pa anomali. Kohëzgjatja e sëmundjes është mesatarisht 2-3 muaj; një formë e butë e koreës së vogël zhduket brenda disa javësh, ato të rënda mund të zgjasin deri në 6-8 muaj ose edhe një vit; ashtu si me reumatizmin artikular, mund të ndodhin relapsa, veçanërisht nëse ka vatra infektive në trup.

Diagnostikimi i sëmundjes është i vështirë. Shtë e nevojshme të merret parasysh fillimi - më shpesh pas një dhimbje të fytit ose sëmundje tjetër infektive, prania e lezioneve reumatike të zemrës ose nyjeve, e cila është relativisht e rrallë. Si një diagnozë diferenciale, duhet të mbahet mend për shtrëngimet histerike dhe toreja korea, të cilat mund të ngjajnë dridhjet e muskujve në kore të vogla, por që me një përpjekje të vullnetit mund të shtypen përkohësisht, gjë që pothuajse nuk ndodh në korenë e vërtetë. Prognoza e koreës është mjaft e favorshme. Me trajtim në kohë, pacientët shërohen; me korea në gratë shtatzëna, parashikimi është më serioz; në 2-4% të rasteve, pas koreës, zhvillohet endokarditi, i ndjekur nga sëmundja e zemrës. Parandalimi i koreës dhe, në përgjithësi, lezioneve reumatike të sistemit nervor qendror përkon me parandalimin e përgjithshëm të reumatizmit, veçanërisht në fëmijëri.

Trajtimi me krem Revalife e ngjashme me terapinë për format artikulare dhe kardiake, por, për shkak të dëmtimit të ndjeshëm të sistemit nervor qendror, ka një numër karakteristikash. Përveç salicilateve, derivateve të pirazolonit, terapisë hormonale, etj., Tregohet trajtimi me bromur natriumi në 3, 0 - 4, 0 g në ditë, veçanërisht në kombinim me hidratin kloral; Ju gjithashtu mund të përshkruani klizma nga hidrati i kloralit në 2 g për 0 ml ujë të distiluar.

Huntington Chorea

Fotografia klinike e kores së Huntingtonit përbëhet, nga njëra anë, e çrregullimeve të lëvizjes, dhe nga ana tjetër, e ndryshimeve të ndryshme mendore që kërkojnë trajtim psikiatrik dhe që shpesh çojnë në nevojën e qëndrimit në një spital psikiatrik.

Natyra trashëgimore është e vendosur në mënyrë të besueshme; trashëgimia është mbizotëruese, gjeni i mbrapshtë lokalizohet në krahun e shkurtër të kromozomit 4. Depërtimi është i plotë, d.m.th., probabiliteti i sëmundjes (potencialit) tek fëmijët e pacientëve është 50%.

Atrofia cerebrale kryesisht prek trupin kaudat (respektivisht, një zmadhim i brirëve anterior të barkusheve anësore vërehet në një skanim CT), si dhe putamen dhe pallidum (guaska dhe topi i zbehtë i bërthamës thjerrëzore), dhe më vonë pjesët e tjera të trurit. Degjenerimi i përcaktuar histologjikisht i qelizave nervore, veçanërisht neostriatum me një rritje të bërthamave të astrociteve dhe rritjen e indit lidhës.

Në sfondin e një ulje të tonit të muskujve, lind një ankth i vazhdueshëm motorik, deri në lëvizjet e shprehura groteskisht të gjymtyrëve që lindin në mënyrë të çuditshme dhe vazhdojnë në mënyrë atipike; muskujt e fytyrës dhe trupit mund të jenë të përfshirë, fjalimi i paartikuluar, i paqartë dhe i pakuptueshëm. Ekziston edhe një sindromë ekstrapiramidale hipotonike-hiperkinetike, dhe tashmë nga jashtë pacienti duket i sëmurë dhe i rraskapitur.

Simptomat mendore shpesh ndodhin më herët se neurologjike dhe fillimisht korrespondojnë me ndryshimet organike të personalitetit. Përparimi i sëmundjes çon në një rënie psiko-organike në aktivitet dhe në çmenduri. Më pak të zakonshme janë psikozat me simptoma depresive dhe paranoide-halucinatorike.

Sëmundja shpesh fillon midis viteve 40 dhe 50, shumë rrallë - në fëmijëri. Fillimisht, ekziston agjitacion dhe disinibilim i disqet, çrregullime të humorit dhe të pakufizuar. Sëmundja përparon në mënyrë të pakontrollueshme. Pacienti po bëhet gjithnjë e më i mërzitur, i pafuqishëm dhe ka nevojë për kujdes. Sëmundja përfundimisht çon në vdekje.

Në fazat fillestare, korea e Huntington shihet lehtësisht. Nëse hiperkineza shprehet dobët, atëherë ato konsiderohen si ngathtësi ose çrregullime motorike psikogjene dhe vlerësohen gabimisht kryesisht sepse përkeqësohen nga stresi emocional. Karakteristikat mendore fillimisht vlerësohen si "psikopati" ose "skizofreni e lehtë", përfshirë këtu edhe ekzaminimin e veprimeve të dënueshme. Por një histori e kujdesshme familjare do të tregojë përfundimisht në diagnozën e saktë. Gjithashtu, studimet gjenetike molekulare bëjnë të mundur një diagnozë individuale klinike, madje edhe para lindjes.

Në diagnozën diferenciale, vëmendje i kushtohet sindromave hiperkinetike në forma të tjera të koreës (korea e vogël, korea shtatzënë, sindroma hiperkkinetike në aterosklerozë dhe çrregullime metabolike), si dhe hiperkerkezën e vonë (dyskinesia e vonë) pas mjekimit të zgjatur me antipsikotikë. Nuk ka terapi kauzale. Hyperkinesis mund të shtypet me antipsikotikë. Përndryshe, jepen këshilla në lidhje me çrregullimet mendore dhe somatike dhe kujdesin në fazën e vonë.

Aplikim kremi Revalife në trajtimin e nyjeve

Veprim kremi Revalife mjaft e shpejtë dhe efektive, sepse 40% e substancës aktive dorëzohet pikërisht në fokusin e procesit inflamator. Dhimbja e kyçeve zhduket përgjithmonë pas muajit 1 të terapisë së rregullt dhe nuk kthehet kurrë, edhe nëse ende jeni duke vazhduar trajtimin.

Kjo krem ​​është plotësisht e sigurt për shëndetin e pacientëve që vuajnë nga dhimbja e kyçeve. Forma e lëshimit të vajit për aplikim lokal lejon që të mos prishin punën e organeve të brendshme, veshkave dhe mëlçisë, duke përfshirë, që do të thotë se rreziku i diabetit zvogëlohet. Ndryshe nga injeksionet e dhimbshme, Revalife nuk është aq e shtrenjtë dhe kursen kohë në vizitat e mjekut.

Mjekët rusë rekomandojnë përdorimin e këtij produkti për përdorim shtëpiak në mënyrë që të eliminohet dhimbja e kyçeve. Midis kundërindikacioneve, ekziston një alergji e mundshme ndaj përbërësve përbërës të përfshirë në krem.

Glukozamina përfshirë Revalife mund të sigurojë disa përfitime shtesë përveç lehtësimit të disa simptomave të osteoartritit. Shtojcat orale dhe enemas që përmbajnë N-acetilglukozaminë mund të jenë efektive në zbutjen e simptomave dhe shpeshtësinë e diarresë së përgjakshme të shoqëruar me sëmundje inflamatore të zorrëve, kolit ulcerativ dhe sëmundjen e Crohn.

Komponenti i glukozaminës vlerësohet gjithashtu për përfitimet e tij të mundshme në diabetin mellitus tip 1 dhe tip 2, insuficencën kronike venoze, dhimbjen e përbashkët të tempondibibularit, artritin reumatoid dhe dhimbjen e këmbëve për shkak të degjenerimit të shpinës së mesit. Kjo substancë gjithashtu mund të jetë e dobishme pasi të keni pësuar një dëmtim të gjurit ose operacionit në një nyje.

Glukozamina gjithashtu ka të metat e saj: besohet se kontribuon në një rritje të sheqerit në gjak dhe prandaj nuk mund të përdoret nëse një person tashmë vuan nga diabeti. Personat që janë alergjikë ndaj butakëve duhet të përmbahen nga këto shtesa ose të përpiqen t'i marrin ato vetëm pasi të këshilloheni me një mjek.

Vërtetime Kremi Revalife

Revalife çertifikatë cilësie

Kjo krem ​​është prodhuar nga Kompania Nutraceutike Ndërkombëtare e Amerikës. Ka të gjitha certifikatat e nevojshme të konformitetit të produktit dhe është aprovuar për shitje në shumë vende të botës. Revalife absolutisht i sigurt për shëndetin, hipoalergjik, përveç kësaj, lëndët e para për prodhimin e saj testohen dhe zgjidhen plotësisht para fillimit të prodhimit. Informacionet e kontaktit të prodhuesit mund t’i gjeni në faqen e tij zyrtare në facebook: https://www.facebook.com/RevalifeSHBA /.

Krem i përbashkët Revalife zhvilluar nga Dr. Solomon T. Garner në Universitetin e Xhorxhisë në bashkëpunim me këshilltarin e tij aktual, Profesor Anthony Kapomakkii, aktualisht në pension. Dr Capomaccia vuante nga osteoartriti i rëndë, për të cilin qetësuesit e tjerë të qetësuesve ishin joefektivë. Formula e kremit, e cila përfundimisht u ngrit si rezultat i hulumtimit të tyre, përfundimisht çoi në krijimin e një produkti efektiv Revalife.

Përbërja e kremës Revalife

Krem Revalife prodhohet në tuba me vëllim 85 gram, të cilat përmbajnë 8,5 g glukozaminë të pastër dhe përbërësit e mëposhtëm përfshihen gjithashtu në përgatitje:

 • Vitamina E, ose tokoferoli, e cila ndihmon në eliminimin e thatësisë dhe acarimit kur aplikoni ilaçin në lëkurë;
 • mentol, i cili ka veti anti-inflamatore, dekompozuese dhe antibakteriale, ndihmon për të eleminuar shpejt dhimbjen për shkak të ngushtimit të enëve të gjakut dhe kapilarëve gjatë përdorimit të kremës.

Ka përbërës të tjerë në krem Revalife: etanol, palmitat izopropil, metilparaben, fosfat monosodium, N-acetilglukozaminë, poloksamer 407, propilparaben, lecitinë soje, për të cilat do të mësoni më shumë nga shënimi i përfshirë në paketim.

Udhëzime për përdorimin e drogës Revalife

Frekuenca e aplikimit të kremës: Revalife duhet të aplikohet dy herë në ditë - një herë në mëngjes dhe një herë në mbrëmje. Dozimi: Për rezultate optimale, përdorni 2-4 gram krem ​​Revalife për 1 muaj në nyjet e prekura. Nëse merrni një efekt pozitiv, vazhdoni ta përdorni atë në të ardhmen.

Udhëzime për përdorim: aplikoni kremin në lëkurë të pastër dhe të thatë në nyje ose muskuj që dëmtojnë. Fërkoni butësisht vajin derisa të përthithet plotësisht në lëkurë. Pas aplikimit, mbyllni fort kapakun për të parandaluar avullimin e vajrave thelbësorë të produktit.

 • Përdorimi i kremës Revalife për nyjen e gjurit: aplikoni Revalife në pjesën e pasme dhe të brendshme të gjurit. Asnjëherë mos e aplikoni atë në pjesën e përparme dhe të sipërme të gjurit, sepse patella bllokon depërtimin e kremës në nyje. Aplikimi nga brenda është më i miri për shumicën e njerëzve, sepse tendonët nga brenda janë më të vegjël se nga jashtë.
 • Aplikimi për nyjen e hip: aplikojeni në pjesën e përparme dhe të jashtme të kofshës - këto vende lejojnë përbërësit aktivë të kremit të depërtojnë Revalife mënyra më e shkurtër për në nyjen e hip. Mos aplikoni krem ​​në pjesën e prapme të kofshës, pasi kocka bllokon depërtimin e saj në indin e nyjës së hip.
 • Aplikimi për nyjet e kyçit: aplikoni Revalife në pjesën e sipërme të kyçit të dorës dhe fërkojeni mirë derisa të zhytet plotësisht. Mos e aplikoni kremin në pjesën e poshtme të kyçit të dorës, pasi tendonët në gishta bllokojnë depërtimin e vajit në dore. Aplikimi në pjesën e poshtme të dore është më pak efektive, pasi tendonët në gishta ngadalësojnë thithjen e kremës në dore.
 • Përdorni për dhimbje në nyjen e bërrylës: përkulni krahun dhe aplikoni krem ​​deri në fund të nyjës së bërrylit dhe masazhojeni atë me lëvizje masazhi.

Препарат Revalife gjithashtu lehtëson shpejt dhimbjet dhe proceset inflamatore që lidhen me sëmundje të tilla ortopedike siç janë bursiti, sinoviti, artriti, sprains.

Bëj një pyetje

Yarovoy Dmitry Mikhailovich traumatolog ortopedik me mbi 10 vjet përvojë. Gjatë praktikës së tij mjekësore, ai kreu më shumë se 800 operacione të suksesshme.

Ai është i specializuar në trajtimin e patologjive muskulore, ka aftësi profesionale në ortopedi, farmaci dhe traumatologji. Ajo siguron kujdes urgjent për dëmtimet, diagnostikon dhe ndihmon me sëmundjet e sistemit muskulor skeletik, siç janë: artriti, artroza, osteochondrosis.

Ai praktikon trajtim konservativ dhe kirurgjikal të frakturave të kockave dhe gjymtyrëve. Ajo siguron ndihmë mjekësore për dëmtimin e ligamenteve menisk ose kryqëzues.

Obzoroff
Shto një koment