Optimove - kapsula për trajtimin e nyjeve dhe sëmundjeve të shtyllës kurrizore

Таблетки Optimove parandalojnë dëmtimin e strukturave makromolekulare të indeve tipike, nxit procedurat për rifillimin e rritjes së indeve intersticiale dhe kërcit artikular, i cili karakterizon efektin e tij analgjezik. Efekti anti-inflamator dhe rivendosja e rritjes së indeve bazohen në shtypjen e aktivitetit të hialuronidazës dhe normalizimin e biosintezës së acidit hialuronik. Këto efekte janë sinergjike dhe nxisin aktivizimin e proceseve metabolike në indet, në veçanti, indet e kërcit, duke shmangur procedurat e degjenerimit. Në këtë mënyrë, Optimove është një ilaç unik i gjeneratës së pestë për trajtimin e sëmundjeve të kyçeve dhe rigjenerimin e indeve lidhëse. Produkti ka një numër përparësish të padiskutueshme - përbërje natyrore, pa efekte anësore, çmim i volitshëm. Mijëra rishikime pozitive tregojnë përfitimet e ilaçit dhe cilësinë e tij të lartë në trajtimin e artritit, reumatizmit dhe sëmundjeve të tjera të organeve të sistemit musculoskeletal.

Optimove për trajtimin e nyjeve dhe shpinë

Sëmundjet e kyçeve: shkaqet dhe simptomat

Termi "reumatologji" u ngrit relativisht kohët e fundit - në vitet 1940. Kjo fushë e mjekësisë është e angazhuar në studimin e sëmundjeve të sistemit muskuloskeletor, në veçanti të ndryshimeve shkatërruese në nyje. Sëmundjet reumatike gjenden te përfaqësuesit e të gjitha moshave, pavarësisht nga gjinia, raca, statusi shoqëror, profesioni. Me shfaqjen e kësaj kategorie të sëmundjeve, i gjithë organizmi vuan, dhe mënyra e jetesës së pacientit po ndryshon me shpejtësi.

Shkaqet kryesore të shfaqjes dhe zhvillimit të sëmundjeve të kyçeve janë:

 • gjenetike (trashëgimore);
 • profesionale;
 • traumatike;
 • mosha;
 • viral.

Më vete, duhet të tregohet mbipesha, një mënyrë jetese e ulur, kequshqyerja, e cila ndikon negativisht në gjendjen e nyjeve. Në disa raste (16%), sëmundja në fjalë ndodh tashmë në adoleshencë, duke prekur indin lidhës. Shumë nga shkaqet e problemeve të kyçeve janë ende një mister për mjekësinë.

Grupi i paraqitur i sëmundjeve ka këto simptoma:

 • dhimbje;
 • dobësi e muskujve (atrofi);
 • vështirësi me aktivitetin motorik;
 • ënjtje (edemë) në zonën e prekur;
 • shfaqja e një krize gjatë përkuljes ose zgjatjes së bashkimit;
 • procese shkatërruese në bashkim (ndryshimi në strukturën e saj).

Sëmundjet e kyçeve shoqërohen me ethe, ulje të imunitetit, humbje të lëvizshmërisë së gjymtyrëve. Sëmundja ndikon në mënyrë shkatërruese në gjendjen psikologjike të pacientit, i cili bëhet i irrituar, agresiv, ose anasjelltas letargjik. Mos vononi trajtimin e nyjeve, sepse sëmundja në vetvete nuk do të zhduket. Reumatologët rekomandojnë të provoni kapsula Optimove dhe sigurohuni për efikasitetin e tyre të lartë.

Lidhjet e shëndetshme janë një luks që më pak njerëz mund të përballojnë me moshën. Sot në Evropë, çdo pensionist i dytë vuan nga artriti reumatoid. Mjekët thonë se simptomat e para të sëmundjeve të kyçeve shfaqen pas 30 vjetësh. Që nga mesi i shekullit të kaluar, numri i pacientëve që vuajnë nga kjo shumëllojshmëri e Sëmundjeve është rritur 3 herë, duke iu afruar 3 miliardë njerëzve. Nuk ka shumë ilaçe në tregun farmaceutik që mund të kurojnë shkaqet e sëmundjeve të nyjeve, pasi që shumica e tyre vetëm lehtësojnë dhimbjen. Kohët e fundit, një produkt inovativ i quajtur Optimove. Ekspertët nxituan ta quajnë atë një përparim të vërtetë në fushën e reumatologjisë.

Përshkrimi i kapsulave Optimove për nyje

Препарат Optimove - Ky është një mjet unik mjekësor që jo vetëm që eliminon simptomat e sëmundjeve të nyjeve, por gjithashtu lufton me shkaqet e tyre. Si rezultat i përdorimit të tij, indi i kërcit gradualisht restaurohet, gjë që kontribuon në shërimin e plotë të pacientit brenda disa muajve. Për më tepër, ilaçi aktivizon rezervat e brendshme të trupit për të luftuar sëmundjen.

Optimove zvogëlon infiltratet e qelizave inflamatore, minimizon migrimin e leukociteve, përfshirë këtu. Minimizon lidhjen e imunoglobulinave me receptorët në sipërfaqen qelizore dhe parandalon sintezën ose çlirimin e citokinave (interferoneve dhe interleukinave) nga limfocitet dhe makrofagët. Minimizon përgjigjen eksudative, ndihmon në minimizimin e përshkueshmërisë së kapilarëve.

Përshkrimi i kapsulave për të eleminuar dhimbjen e nyjeve

Para hyrjes në treg, produkti kaloi prova të shumta klinike, të cilat konfirmuan efektivitetin dhe sigurinë e tij për shëndetin e njeriut. Në veçanti, Instituti Evropian i Ortopedisë tërhoqi 1700 pacientë për të studiuar vetitë farmakologjike të produktit. Pas disa muajsh terapie me Optimove për nyjet, u zbuluan rezultatet e mëposhtme:

 • një përmirësim në rrjedhën e artritit, radikulitit dhe sëmundjeve të tjera të ngjashme u diagnostikua në 89% të pjesëmarrësve;
 • dhimbja akute u zhduk brenda 15-60 minutave pas administrimit në 100% të pjesëmarrësve;
 • restaurimi i kërcit u përcaktua në 93% të pjesëmarrësve;
 • funksionaliteti i përbashkët u rrit në 97% të pjesëmarrësve;

Препарат Optimove Në dispozicion në paketimin e mbyllur të bardhë, secila përmban 30 kapsula. Ilaçi vepron mbi shkakun e mosfunksionimit të nyjeve, duke lejuar që 9 nga 10 pacientë të shërohen. Një kurs terapeutik është i mjaftueshëm për të hequr qafe plotësisht sëmundjen dhe përsëri të ndjeheni gëzimin e jetës.

Indikacionet për përdorimin e tabletave të përbashkëta

Udhëzim Optimove deklaron se indikacionet kryesore për përdorimin e tij janë:

 • ngërç në indin lidhës;
 • dhimbje të vazhdueshme në shpinë të përbashkët ose qafës së mitrës;
 • siklet kur ecni, aktivitet fizik i kufizuar;
 • ethe e shoqëruar me dhimbje në nyje.

Mos harroni, mungesa e trajtimit të duhur për grupin e përshkruar të sëmundjeve do të çojë në pasoja negative për trupin. Para marrjes së ilaçit, rekomandohet të konsultoheni me një mjek.

Rekomandime për përdorimin e kapsulave për nyje

Optimove - gjenerata e pestë e mbrojtjes së përbashkët

Tipar kryesor Optimove është se produkti i përket gjeneratës së pestë të kondroprotektorëve. Për dallim nga shumica e barnave të këtij lloji (p.sh. xhel Imosteon, Hondrostrong) prek trupin në mënyrë komplekse, dhe rezultatet e tij pozitive shfaqen pas dozës së parë. Përbërja unike e produktit jo vetëm që mbron indin e kërcit, por gjithashtu rikthen strukturën e tij. Optimove eliminon plotësisht proceset degjeneruese në nyje dhe fillon rigjenerimin e saj. Ilaçi gjithashtu ka bio- disponueshmëri të lartë, d.m.th., thithje të shpejtë të elementëve kryesorë.

Struktura e përgatitjes

Препарат Optimove, përbërja e së cilës është plotësisht e natyrshme, ka përbërësit e mëposhtëm:

 • Kthetra e djallit afrikan - ngadalëson proceset shkatërruese dhe dëmtimin e indeve, eliminon inflamacionin, lehtëson lëvizjen e përbashkët;
 • kondroitina - promovon sintezën e acidit hialuronik, forcon strukturën e indit lidhës, stimulon procesin e rigjenerimit të kërcit;
 • glukozamina - siguron ushqim për nyjet dhe indet lidhës me elementë të nevojshëm gjurmë, rregullon rezultatin e terapisë;
 • metilsulfonilmetani (MSM) - eliminon inflamacionin, përmirëson fleksibilitetin e nyjeve, siguron prodhimin e kolagjenit;
 • ekstrakt rrëshirë i temjanit Somali - ka një efekt anti-inflamator dhe analgjezik, garanton mbrojtjen e indeve lidhës nga ndryshimet shkatërruese;
 • bromelina - përmirëson qarkullimin e gjakut në zonat e prekura, lehtëson dhimbjen.

Produkti është plotësisht i natyrshëm, absolutisht i sigurt për shëndetin e njeriut dhe nuk shkakton efekte anësore. Elementet e gjurmëve të degraduara shpejt arrijnë në zonat e prekura, duke stimuluar rigjenerimin dhe rritjen e indeve.

Si punon kjo Optimove?

Препарат Optimove ka një efekt kompleks në trupin e pacientit në fushat e mëposhtme:

 • kryen rigjenerimin e plotë të indeve lidhës;
 • jep elemente të dobishme gjurmësh në nyje;
 • largon toksinat dhe depozitat e kripës;
 • ndalon procesin inflamator.

Promovon përshpejtimin e fiksimit të squfurit gjatë sintezës së acidit kondroitinsulfurik, ndalon zhvillimin e proceseve degjenerative në indet e nyjeve, rikthen aktivitetin e tyre, duke lehtësuar ndjesinë e dhimbjes. Produkti është i dobishëm për çdo patologji të përbashkët, pasi rikthen plotësisht funksionalitetin e zonave të dëmtuara dhe rikthen lëvizjen e gjymtyrëve. Karakteristikat e tij pozitive janë vërejtur nga mijëra pacientë të cilët Optimove solli përsëri gëzimin e jetës.

Metoda e përdorimit të kapsollave për trajtimin e sëmundjeve të kyçeve

mjete Optimove mund të përdoret në çdo moshë dhe në çdo fazë të sëmundjeve të nyjeve ose indeve lidhëse. Për përdorim, leja e mjekut nuk kërkohet, pasi produkti ka një përbërje krejtësisht natyrale. Me kusht që të merrni 1 kapsulë në ditë 30 minuta para ngrënies. Dragee duhet të lahet me ujë të bollshëm.

Për sëmundjet reumatike, lehtësimin e dhimbjeve dhe vetitë anti-inflamatore të tabletave Optimove kanë një efekt terapeutik, të përcaktuar nga një ulje e konsiderueshme e ashpërsisë së simptomave të sëmundjes, të tilla si siklet në pushim dhe gjatë lëvizjes, ngushtësi dhe ënjtje të nyjeve në mëngjes herët, si dhe një përmirësim në gjendjen e përgjithshme të pacientit. Në rast të edemës postoperative dhe post-traumatike Optimove lehtëson shpejt shqetësimet, zvogëlon edemën inflamatore të traumës postoperative.

Kursi terapeutik zgjat 1 muaj. Kundërindikimi për t'u përdorur është intolerancë individuale ndaj një prej përbërësve të ilaçit. Studioni përbërësit me kujdes para blerjes.

Ku të blini tableta Optimove?

Për fat të keq, Optimove në farmaci sot nuk shitet, e cila është kryesisht për shkak të politikës proteksioniste të shtetit në fushën e farmakologjisë. Tabletat mund të blihen në faqen zyrtare të prodhuesit ose në dyqanet online. Një numër në rritje i pacientëve i besojnë produktit, duke vërejtur lehtësinë e përdorimit dhe formulën efektive. Urdhri i ilaçeve Optimove është në dispozicion në internet dhe duhen disa ditë për të mbërritur.

Ku të blej Optimove

Kostoja e ilaçit në vende të ndryshme të Evropës

Çmim Optimove në vendet e Bashkimit Evropian është 39 € për 1 pako. Në Bullgari, produkti mund të blihet për 69 leva, në Hungari produkti kushton 9900 forints, dhe në Republikën Çeke - 850 kron. Bleni produktin vetëm në faqen zyrtare të prodhuesit. Me një çmim më të ulët me pakicë, ka të ngjarë të merrni një falsifikim, i cili jo vetëm që është i padobishëm, por gjithashtu ka të ngjarë të shkaktojë dëm të pariparueshëm të shëndetit.

Shqyrtime rreth mjetit Optimove

Препарат Optimove, rishikimet e të cilave janë pozitive, kanë provuar veten në luftën kundër sëmundjeve të kyçeve. Më poshtë janë mendimet e njerëzve të vërtetë që testuan efektin e ilaçit.

Shqyrtime rreth mjetit Optimove

Ekaterina, 44 vjeç:

Problemet e përbashkëta filluan të shfaqen tek unë që në moshën 30 vjeç. Në fillim, ajo nuk i kushtoi vëmendje inflamacionit në zonën e gjurit, ënjtje të vazhdueshme të këmbëve, një dhimbje të lehtë dhimbjeje. Gradualisht, siklet filloi të intensifikohej dhe në një moment nuk isha në gjendje të përkulja këmbën e djathtë. Në takimin me një reumatolog, mësova një diagnozë të tmerrshme - artrit. Për fat të mirë, hasa në një specialist me përvojë. Ai këshilloi që të filloni të merrni Optimove, e cila mund të blihet në faqen zyrtare të prodhuesit. Tashmë në javën e parë të përdorimit, edema u qetësua, lëvizja e këmbëve u përmirësua, dhimbja u zhduk. Pasi kalova 2 nga 3 muaj të kursit terapeutik, mund të them me besim se ilaçi plotësisht më ndihmoi të shpëtoj nga diagnoza dhe të ndiej shijen për jetën në një mënyrë të re.

Mendimi i një specialisti është si më poshtë:

Evgeny Ivanovich, resuscitator:

Kam 20 vjet përvojë profesionale. Gjatë kësaj periudhe, unë duhej të përdorja në praktikën time mjekësore një numër të madh ilaçesh për të rivendosur funksionet e nyjeve. Shumica e tyre thjesht lehtësuan simptomat e sëmundjeve, por nuk ndalën proceset shkatërruese në indet lidhëse. Ilaç i gjeneratës së fundit Optimove ka një sërë dallimesh themelore nga ilaçet tradicionale. Shtë i përshtatshëm për absolutisht të gjithë, pasi ka një përbërje natyrale dhe nuk ka efekte anësore. Unë gjithashtu vërej aftësinë rigjeneruese të agjentit, pasi rikthen strukturën e zonave të dëmtuara, ushqen indet me mikroelementet e nevojshme dhe lehtëson shpejt inflamacionin dhe edemën. Për të gjithë pacientët e mi që vuajnë nga probleme të përbashkëta, ju rekomandoj këtë ilaç të mrekullueshëm.

Shqyrtime të mjekut në lidhje me kapsulat Optimove

Osteokondroza kurrizore

Bota e njeriut modern bazohet në lëvizje të vazhdueshme, si rezultat i së cilës ka një ngarkesë të madhe në të gjithë trupin e njeriut, veçanërisht në shpinë. Por jo vetëm tek njerëzit e lëvizshëm kjo sëmundje është gjetur, ata që bëjnë një mënyrë jetese të ulur janë gjithashtu të ekspozuar ndaj saj. Osteokondroza ka pasoja shumë të pakëndshme të dhimbjes, kështu që pyetjet se si ta lehtësoni dhimbjen me pilula Optimove, dhe ajo që është e nevojshme për të trajtuar këtë sëmundje konsiderohet si një nga më të njohurat në mjekësinë moderne.

Osteokondroza është një shkelje e strukturës së indeve vertebrale dhe disqeve të vendosura midis rruazave. Kjo patologji çon në një rënie të fleksibilitetit të tyre dhe lakimit të formës. Në këtë rast, ekziston një ngushtim i distancës intervertebrale, si dhe humbje e stabilitetit të të gjithë kolonës kurrizore. Prishja e indit kurrizor provokon inflamacion dhe kapëse të mundshme nervore, të cilat nga ana tjetër stimulojnë muskujt e shpinës. Kjo çon në tendosje të vazhdueshme të muskujve dhe dhimbje dhe peshë. Nëse kjo sëmundje nuk trajtohet, atëherë zhvillimi i mëtejshëm i sëmundjes është i mundur, osteokondroza mund të zhvillohet në një hernie të disqeve ndërvertebrore dhe shkatërrimin e nyjeve, si dhe lakimin e shpinës së njeriut.

Në mjekësi, ekzistojnë tre lloje të osteokondrozës, varësisht nga departamenti i manifestimit të tij, osteokondroza e qafës së mitrës, kraharorit dhe mesit. Më shpesh, kjo sëmundje shfaqet tek punonjësit e zyrave që kalojnë shumicën e kohës në një pozicion ulur, dhe gjithashtu ecin në këpucë të ngushta dhe të pakëndshme. Një pozicion i gjatë ulur është i panatyrshëm për një person, kështu që muskujt relaksohen dhe rruazat janë në një pozicion të paqëndrueshëm.

Në një person 30-40 vjeç, rivendosja e disqeve kurrizore është shumë e vështirë, prandaj, çdo ushtrim fizik i tepruar dhe i parregullt çon në nivele të ndryshme të lëndimeve. Gjithashtu me rëndësi të madhe është ushqyerja e ekuilibruar, duke mos marrë elementët e duhur ushqyes dhe enzimat, trupi i njeriut pushon së prodhuari një sasi të mjaftueshme elementesh, prandaj është e prishur elasticiteti dhe lëvizshmëria e kolonës kurrizore.

Arsyet për shfaqjen e osteokondrozës tek njerëzit mund të jenë këto:

 • 1. Anomali në funksionimin e trupit;
 • 2. Predispozicioni në nivelin gjenetik;
 • 3. Zhvillimi i pamjaftueshëm fizik, korse muskulore e dobësuar;
 • 4. Lakimi i qëndrimit dhe këmbët e sheshta;
 • 5. Deformimi dhe çarjet si rezultat i rënies dhe lëndimeve;
 • 6. Ushqimi i paekuilibruar dhe mungesa e vitaminave dhe mineraleve në trup;
 • 7. Mbipesha dhe jeta joaktive;
 • 8. Varësia e duhanit që çon në vazokonstriksion.

Ka shkaqe të tjera të mundshme të osteokondrozës, të cilat ende identifikohen dhe përcaktohen nga mjekët.

 • Osteokondroza e shtyllës kurrizore në shtyllën kurrizore të qafës së mitrës. Muskujt e qafës janë në mënyrë aktive të tensionuar dhe të relaksuar gjatë gjithë ditës, ndërsa puna e qafës mbulon një gamë të gjerë të lëvizjeve të mundshme. Gjatësia e shtyllës kurrizore të qafës së mitrës është rreth 2,5 pjesë të të gjithë shtyllës kurrizore, dhe ajo qëndron kryesisht në nyjet kërcore midis rruazave. Kjo jep dinamizmin e qafës dhe një trajektore të zgjatur të lëvizjeve, e cila është shkaku i mbingarkesës dhe mbingarkesës së kësaj zone, e cila çon në një shterim të vonuar të disqeve ndërvertebrorë. Në prani të kësaj sëmundjeje, një person përjeton peshë dhe tërheq dhimbje në qafë, jo vetëm kur lëviz, por edhe kur shpina e qafës së mitrës është në një pozicion statik. Ju gjithashtu mund të dëgjoni një krizë ose klikime, dhimbja mund të jetë e mprehtë me një kthim në lobin okupital. Osteokondroza e këtij lloji shkakton dhimbje koke të forta, parestezi të gishtërinjve.
 • Osteokondrozë kronike e shtyllës kurrizore në rajonin e kraharorit. Ky lloj i sëmundjes më së shpeshti shfaqet në kufirin e sipërm të rajonit torakal, i cili fillon pas rruazës së shtatë të qafës së mitrës. Ky lloj i osteokondrozës është me natyrë shtypëse. Personi ndjen dhimbje që kalon nga shpatullat e shpatullave në brinjë. Dhimbja përkeqësohet gjatë frymëmarrjes ose kollitjes, e cila mund të çojë në frymëmarrje të dëmtuar dhe funksionimin e mushkërive. Osteokondroza e këtij lloji shpesh zhvillohet në skoliozë të llojeve të ndryshme.
 • Osteokondroza e shtyllës kurrizore në rajonin e mesit. Kjo pjesë e kolonës kurrizore është lehtësisht e ndjeshme ndaj osteokondrozës. Kjo për faktin se është kjo pjesë e shpinës që ka një ngarkesë të madhe. Dhimbja është zakonisht e shurdhër dhe dhemb në njërën anë të shpinës, më rrallë në dy. Duhet menjëherë të kontaktoni një specialist në mënyrë që osteokondroza të mos zhvillohet në sëmundje më serioze. Për shembull, osteokondroza mund të shndërrohet në mpirje ose paaftësi të plotë të çdo gjymtyre, paralize, hernie dhe zgjatjeje.

Kështu, osteokondroza është një sëmundje mjaft e zakonshme e kohës së tanishme, ka nevojë për trajtim serioz dhe kompleks me ilaçe Optimove, Hondrostrong, Imosteon regjimi i trajtimit bëhet nga një specialist i kësaj fushe.

Bëj një pyetje

Yarovoy Dmitry Mikhailovich traumatolog ortopedik me mbi 10 vjet përvojë. Gjatë praktikës së tij mjekësore, ai kreu më shumë se 800 operacione të suksesshme.

Ai është i specializuar në trajtimin e patologjive muskulore, ka aftësi profesionale në ortopedi, farmaci dhe traumatologji. Ajo siguron kujdes urgjent për dëmtimet, diagnostikon dhe ndihmon me sëmundjet e sistemit muskulor skeletik, siç janë: artriti, artroza, osteochondrosis.

Ai praktikon trajtim konservativ dhe kirurgjikal të frakturave të kockave dhe gjymtyrëve. Ajo siguron ndihmë mjekësore për dëmtimin e ligamenteve menisk ose kryqëzues.

Obzoroff
Shto një koment