Dyllë kremi të shëndetshëm Artraid për trajtimin e sëmundjeve të nyjeve dhe dhimbjeve të muskujve

Dhimbja e muskujve dhe nyjeve është një patologji shumë e zakonshme, dhe shumë ilaçe janë zhvilluar për ta luftuar atë. Të gjithë ata ndryshojnë në formën e lëshimit, mekanizmin e veprimit, përbërjen dhe efektivitetin. Prandaj, pacientët janë të humbur dhe nuk mund të gjejnë menjëherë ilaçin e duhur për trajtimin e përbashkët. Sipas ekspertëve në një situatë të tillë, është më mirë të jepni përparësi ndaj mjeteve natyrore dhe plotësisht të sigurta. Njëri prej tyre është një produkt për apiterapinë. Artraid krem-dylli "i shëndetshëm", formula e së cilës bazohet në ekstrakte bimore dhe produkte bletësh.

Dyllë kremi të shëndetshëm Artraid për trajtimin e sëmundjeve të nyjeve dhe dhimbjeve të muskujve

Njerëzit që kanë provuar efektet e këtij ilaçi Artraid, konfirmoni efektivitetin e tij dhe mungesën e plotë të reaksioneve anësore. Indikacionet kryesore për aplikimin e dyllit krem ​​janë sëmundjet e mëposhtme:

 • Inflamacion në kocka ose muskuj.
 • Dhimbje e shkaktuar nga dëmtimet.
 • Disordersrregullime funksionale të sistemit muskuloskeletor.
 • Inflamacion i provokuar nga çrregullime metabolike.

Artraid të destinuara vetëm për përdorim të jashtëm. Mund të përdoret vetëm ose në kombinim me ilaçe të tjera. Në të dy rastet, ndryshimet pozitive mund të arrihen në një kohë mjaft të shkurtër.

Farë duhet të dini në lidhje me produktin e markës Zdorov?

krem Artraid marka tregtare "Zdorov" ka një efekt të dyfishtë: lehtëson dhimbjen dhe në mënyrë efektive përballon inflamacionin e nyjeve. Si rezultat, ndjesitë e pakëndshme jo vetëm që zvogëlohen, por vetë shkaku i sëmundjes eliminohet.

 1. Në disa raste, sëmundjet e nyjeve shoqërohen me infeksion të kërpudhave. Dylli me krem ​​"i shëndetshëm" tregoi rezultate të shkëlqyera në luftën kundër kërpudhave patogjene.
 2. Ilaçi eliminon shpejt të gjitha simptomat e sëmundjeve të nyjeve (dhimbje, krizë, ënjtje, kufizim i lëvizshmërisë, deformim).
 3. Një nga komponentët kryesorë të ilaçit është propolis natyral. Ka veti antiseptike të theksuara, heq inflamacionin dhe lehtëson ënjtjen. Falë kësaj, dhimbja e nyjeve qetësohet shpejt.
 4. Një përbërës tjetër i kremës - çamçakëzit të kedrit - u njoh si një nga antioksidantët më të fuqishëm natyrorë. Ndihmon për të përmirësuar mirëqenien, tonin, ndihmon për të përballuar lodhjen.
 5. Vdekja e bletëve është shumë e dobishme për kërc - ajo përshpejton proceset e rigjenerimit të saj. Përveç kësaj, shkenca ka konfirmuar aftësinë e saj për të rivendosur lidhjet nervore.
 6. Helmi natyral i bletëve përdoret tradicionalisht në mjekësinë popullore për të trajtuar nyjet. Ai përbëhet nga disa aminoacide që veprojnë saktësisht dhe në mënyrë efektive eliminojnë fokat inflamatore.
 7. Kremi tregoi rezultate të shkëlqyera në trajtimin e pacientëve me radikulit, osteokondrozë dhe artrit. Ai gjithashtu përputhet mirë me pasojat e zhvendosjeve të jushibit.
 8. Për të siguruar që kursi sjell përfitime maksimale, "i shëndetshëm" duhet të zbatohet në mënyrë rigoroze sipas udhëzimeve.
 9. Shtë gjithashtu e rëndësishme të respektohen rregullat e ruajtjes, sepse ilaçi nuk përmban konservues kimikë. Kushtet optimale - pa rrezet e diellit, temperaturat nën gradë 20.

Ku mund ta blej "Zdorov" Artraid për nyje

Ju mund të porosisni një dyll origjinal krem ​​për dhimbje në nyje vetëm në faqen zyrtare të internetit të prodhuesit. Për ta bërë këtë, ndiqni lidhjen dhe plotësoni një kërkesë.

Bleni krem ​​të shëndetshëm të nyjeve

Cili është çmimi i kremës së nyjeve të shëndetshme? Ky ilaç unik është në kërkesë të madhe në të gjithë botën, kështu që prodhuesi dërgon në shumë vende. Këtu është një listë e çmimeve të kremës Artraid në varësi të shtetit:

 • Azerbajxhani - 36 manat;
 • Armenia - 13880 dram;
 • Bjellorusia - 50 f .;
 • Kazakistani - 6500 tenge;
 • Moldavia - 398 lei;
 • RF - 989 f .;
 • Ukrainë - 389 UAH .;
 • Uzbekistan - soum 98500;
 • Kirgizistani - 1530 som;
 • Gjermani - 41 Euro;
 • Rumania - 39 Euro;
 • Qipro - 48 Euro;
 • Bullgaria - 40 Euro;
 • Belgjikë - 40 euro.
 • Austri - 39 Euro.
 • Greqi - 40 Euro.
 • Irlandë - 41 Euro;
 • Spanjë - 39 Euro;
 • Estonia - 39 Euro;
 • Letonia - 39 Euro;
 • Lituania - 39 Euro;
 • Itali - 41 Euro;
 • Sllovakia - 40 Euro;
 • Sllovenia - 39 Euro;
 • Luksemburgu - 42 Euro;
 • Portugalia - 41 Euro;
 • Hollandë - 42 Euro;
 • Belgjikë - 41 Euro;
 • Francë - 39 Euro;
 • Finlanda - 40 Euro.

Pse ndodhin dhimbje të përbashkët

Në përgjithësi pranohet që dhimbja e nyjeve është problem i të moshuarve. Në fakt, kjo është larg nga rasti. Simptomat e pakëndshme shfaqen shpesh në moshë të re. Për më tepër, sëmundja me të cilën ato shoqërohen nuk mund të diagnostikohet menjëherë. Dhimbja e kyçeve mund të shkaktohet nga arsye të ndryshme, prandaj, në secilin rast, është e nevojshme të analizoni me kujdes historinë dhe rezultatet e ekzaminimeve mjekësore.

Siklet të rëndë në nyje manifestojnë shumë sëmundje:

 • Inflamacioni i kërcit, i njohur si artriti. Kjo sëmundje shoqërohet gjithmonë me dhimbje të veçantë të përbashkët. Zhvillimi i artritit mund të bazohet në reumatizëm, ndryshime të lidhura me moshën në kërc, etj.
 • Osteomielit.
 • Reaksione alergjike.
 • Sëmundjet që shoqërohen me infeksione seksualisht të transmetueshme (gonorrea, klamidia).
 • Inflamacion në tendinat (tendonitin) ose membranat e nyjeve (bursit).
 • Përdhes.
 • Disa sëmundje infektive (të tilla si gripi, rubeola, fruthi, shyta, dhenve).
 • Pasojat e dëmtimeve (fryrje, fraktura, dëmtimi i tendinave dhe ligamenteve).

Gjithashtu, shkaku i dhimbjes në nyje mund të jenë ngarkesa të tepërta, një dietë e pabalancuar dhe çrregullime metabolike. Kjo do të thotë, problemi është i zakonshëm dhe nuk ka të ngjarë që të ketë të paktën një çantë të ndihmës së parë në shtëpi, në të cilën kurrë nuk është hedhur vaji anestezik për nyjet. Ka shumë ilaçe të ngjashme dhe jemi mësuar t'i përdorim ato pa menduar për përbërjen dhe mekanizmin e veprimit. Prandaj, lehtësimi i vazhdueshëm nga dhimbja nuk arrihet gjithmonë. A ka ndonjë ilaç universal që mund të ndihmojë në shumë sëmundje të kyçeve? Për fat të mirë, përgatitjet e tilla tashmë janë zhvilluar, dhe një prej tyre është Zdorov, një dyll natyral krem Artraid. Përdoreni atë për çdo problem me nyjet, dhe shumë shpejt simptomat e pakëndshme do të zvogëlohen.

Si janë nyjet

Fjala "e përbashkët" në terminologjinë mjekësore i referohet nyjeve të lëvizshme të eshtrave (dy ose më shumë). Pavarësisht nga lloji i nyjes dhe lëvizjeve që kryen midis kockave, një zgavër është gjithmonë e pranishme. Skajet e kockave janë të mbuluara me një ind të veçantë artikular - kërc hipaline. Trashësia e shtresës së kërcit ndryshon midis 0,1 - 0,7 cm (kjo vlerë varet nga rrezja e lëvizjes). Skajet e kockave ndahen nga indet që rrethojnë nyjen me një kapsulë të veçantë. Fijet dhe ligamentet e tendinit janë të endura në kapsulë, është e pasur me enë të gjakut dhe është e aftë të prodhojë një sasi të caktuar të lëngut synovial. Ky lëng vepron si një lubrifikant i përbashkët dhe gjithashtu siguron indin e kërcit me lëndë ushqyese.

Duke pasur një ide mbi strukturën e nyjeve, do të jetë më e lehtë për të kuptuar mekanizmin e dhimbjes. Në shumicën e rasteve, ato shoqërohen me njërën nga tre arsyet kryesore.

 • Arsyeja 1 - probleme me qarkullimin e gjakut. Nëse qarkullimi i gjakut në membranën artikulare është i shqetësuar, lëngu synovial është "shllak", dhe më pak lëndë ushqyese furnizohen në indin e kërcit. Kjo e ndërlikon procesin e rigjenerimit, dhe kërci fillon të përkeqësohet. Pastaj kocka, ligamentet, indi i kapsulës dhe muskujt ngjitur përfshihen në procesin patologjik. Prandaj, dhimbja e fortë ndodh në zonën e përbashkët.
 • Arsyeja 2 është një dietë e pabalancuar. Shumica e njerëzve lënë pas dore parimet e të ngrënit të shëndetshëm duke ngrënë ushqim të hedhurinave në lëvizje. Si rezultat, ekziston një mungesë e ushqyesve, përfshirë mineralet. Për të kompensuar mungesën e elementëve gjurmë të domosdoshëm për ruajtjen e funksioneve jetësore, trupi fillon të marrë fosfor, zink, silikon, mangan, kalium, kalcium, etj. Nga nyjet. Kjo çon në varfërimin e sistemit skeletor dhe krijon kushte për zhvillimin e sëmundjeve të ndryshme të kyçeve. Për më tepër, fenomenet patologjike rriten gradualisht. Në fillim, shfaqen dhimbje të butë episodike. Pastaj ata intensifikohen, bëhen të përhershëm. Ka inflamacion kronik, kërc, dobësohen kockat dhe ligamentet, gjë që çon në osteokondrozë, osteoartrit, osteosklerozë dhe sëmundje të tjera serioze të sistemit muskuloskeletor.
 • Arsyeja 3 - mungesa e lëvizjes. Njerëzit që bëjnë një jetë ulur shpesh ankohen për dhimbje të kyçeve. Shpjegimi është shumë i thjeshtë - lëvizjet rrisin prodhimin e lëngut synovial, i cili ushqen indet e përbashkëta. Me aktivitet të pamjaftueshëm fizik, lëngu bëhet më pak, toksinat grumbullohen në të dhe nyja është e ekspozuar ndaj fenomeneve shkatërruese. Kjo është, lëvizja është një kusht i domosdoshëm për shëndetin e sistemit musculoskeletal.

Kur të filloni trajtimin e përbashkët

Në shumicën e rasteve, patologjitë artikulare zhvillohen gradualisht, duke filluar me dhimbje të vogla. Prandaj, njerëzit zakonisht injorojnë fazat fillestare të sëmundjes, duke i konsideruar ato një fenomen natyror. Ata vetëm shkojnë në spital kur dhimbja bëhet e vazhdueshme dhe cilësia e jetës përkeqësohet ndjeshëm.

Në takimin e mjekut, pacientë të tillë zakonisht tregojnë se simptomat e para filluan t'i shqetësojnë disa vjet më parë. Kjo është, sëmundja diagnostikohet në një fazë të mëvonshme, gjë që e komplikon shumë terapinë. Prandaj, në asnjë rast mos e shtyni trajtimin - ndërmerrni masa urgjente edhe me dhimbje të vogla.

Simptomatologjia e dhimbjes me artrozë deformuese

 Kjo sëmundje serioze e përbashkët zakonisht e bën veten të ndjehet me këto lloje dhimbjesh:

 • Mekanike. Ndodh gjatë ushtrimit, shpesh shqetësohet në fund të ditës. Pas një pushimi të natës, qetësohet për një kohë.
 • Fillimi. Ndodh kur ngrihet në këmbë ose fillon të ecë. Pastaj, në procesin e lëvizjes, ajo zhduket.
 • Reflektuar. Nuk ka një lezion së bashku, por në një nyje tjetër. Për shembull, me artrozë të nyjës së hip, pacientët shpesh ankohen për dhimbje në gju. Dhe nëse procesi patologjik filloi në shpinë, dhimbja mund të ndihet jo vetëm në nyje të ndryshme, por edhe në zemër.

Përbërja e dyllit të kremës është e shëndetshme dhe veprimi i përbërësve

mjete Artraid për nyjet, Zdorov përmban një gamë të tërë të substancave natyrore që veprojnë së bashku dhe përmirësojnë shpejt gjendjen e nyjeve të sëmura. Përbërësit kryesorë aktivë janë:

 • Ekstrakt Propolisi. Kjo substancë unike përdoret në mjekësinë tradicionale për të trajtuar shumë sëmundje. Isshtë në gjendje të rrisë tonin vaskular, të zvogëlojë dhimbjen dhe të lehtësojë ënjtjen nga zonat e përflakur. Përveç kësaj, propolis përmirëson proceset metabolike në inde, për shkak të të cilave rigjenerimi i tyre është i përshpejtuar.
 • Helm bletësh. Stimulon qarkullimin e gjakut në nyje, zonat e prekura marrin më shumë lëndë ushqyese dhe shërohen më shpejt. Efektive për ngërç në indet e muskujve.
 • Beeswax. Ndihmon mirë me plagët e përgjakura, heq inflamacionin dhe rikthen tonin e indeve.
 • Ekstrakt i gështenjës së kuajve. Ajo stimulon sintezën e trombinës, një substancë që zvogëlon viskozitetin e gjakut. Për shkak të kësaj, funksionaliteti i serumit përmirësohet, dhe proceset e qarkullimit të gjakut aktivizohen.
 • Rrëshirë kedri Ndihmon në forcimin e muskujve, normalizon qarkullimin e gjakut dhe lufton në mënyrë efektive inflamacionin.
 • Vaj ulliri Stimulon rrjedhën e gjakut nëpër venat.
 • Subpestilenca e bletëve (kapuç). Lehtëson shpejt dhimbjen dhe përmirëson gjendjen e indeve të përflakur. Shtë një nga substancat më efektive në trajtimin e problemeve të kyçeve.
 • Bleta (ekstrakt) Ognevka. Pasuron muret e enëve të gjakut me përbërës të dobishëm, në mënyrë që ato të forcohen dhe të bëhen më elastike.

Gjithashtu përbërja shëruese Artraid pasurohet me një kompleks vitaminash që kanë një efekt të dobishëm në indet artikulare. Vitaminat e grupeve B, C dhe të tjerët kontribuojnë në rigjenerimin e shpejtë të zonave të prekura, forcojnë dhe tonifikojnë anijet.

Si përfitimet e dyllit krem ​​janë të shëndetshëm

Kur aplikoni produktin në një nyje të sëmurë, receptorët e lëkurës janë të ngazëllyer, gjë që çon në vazodilim dhe depërtim të substancave shëruese thellë në inde. Qarkullimi i gjakut përshpejtohet, dhe kyçja është e ngopur me oksigjen. Kjo kontribuon në sintezën e amines, përgjegjëse për zvogëlimin e dhimbjes.

Krem për nyje "të shëndetshëm" është në kërkesë të madhe. Dhe kjo nuk është për t'u habitur sepse Artraid me te vertete funksionon Përveç kësaj, krahasuar me ilaçe të ngjashme, ai ka përparësi të konsiderueshme:

 • Jep lehtësim të shpejtë.
 • Jo vetëm që eliminon dhimbjen, por gjithashtu lehtëson inflamacionin.
 • 100% përbëhet nga substanca natyrale, dhe për këtë arsye nuk shkakton reaksione anësore.

Dhe kjo nuk është një listë e plotë e përfitimeve të një ilaçi efektiv Artraid. Ka një efekt kompleks shërues në nyje, siç dëshmohet nga vlerësime të shumta pozitive.

Rregulla për përdorimin e dyllit krem

Tek ky ilaç modern Artraid solli përfitimet maksimale të nyjeve tuaja, respektoni në mënyrë rigoroze udhëzimet për përdorim dhe ruajtje.

Si të përdorni kremin:

 • Një sasi e vogël e barit aplikohet në nyjen e prekur.
 • Fërkohet në lëkurë me lëvizje masazhi.
 • Prisni një çerek ore derisa të zhytet plotësisht.

Frekuenca e përdorimit tregohet në udhëzimet e bashkangjitura.

Krem "i shëndetshëm" duhet të ruhet në një vend të freskët, të mbrojtur nga rrezet e diellit. Temperatura optimale është nën gradën 20. Data e skadimit Artraid Tregohet në paketë, pas përfundimit të tij ilaçi nuk mund të përdoret.

Reagime dhe kundërindikacione të kundërta

Krem i shëndetshëm tashmë është përdorur nga shumë njerëz në mbarë botën. Dhe bazuar në një numër të madh të vlerësimeve pozitive, mund të konkludojmë se mjeti është plotësisht i sigurt. Reagimet anësore pas aplikimit të ilaçit janë shumë të rralla dhe janë të vogla (kruajtje të butë, e cila shpejt kalon). Në sasi të vogla, krem Artraid madje edhe gratë shtatzëna mund ta përdorin atë.

Një ilaç modern për trajtimin e nyjeve, i përbërë nga përbërës natyralë, jo vetëm që eliminon dhimbjen, por gjithashtu ndikon në shkakun e proceseve patologjike në nyje. Në të njëjtën kohë, kremi Zdorov funksionon butësisht, pa shkaktuar ndonjë dëmtim të trupit.

Komente të mjekëve

Ivan Viktorovich, ortopedist i kategorisë më të lartë, Minsk:

Kohët e fundit, një krem ​​nga sëmundjet e kyçeve të quajtur "i shëndetshëm" ka filluar të kërkojë shumë. Përbëhet nga përbërës natyralë, ndaj e rekomandoj atë për këdo që ankohet për dhimbje në nyje. Efektet anësore nga kremi "i shëndetshëm" në praktikën time nuk vërehen, dhe pacientët zakonisht raportojnë për përmirësim të shpejtë. Për më tepër, rezultati i arritur pas një kursi të trajtimit zgjat mjaft kohë.

Natalya Pavlovna, traumatologe, Kiev:

Shumë shpesh, pacientët që shqetësohen për siklet në nyje kthehen tek unë. Përpiqem të mos përdor metoda radikale dhe në shumicën e rasteve përshkruaj kursin "Të shëndetshëm". Ky krem Artraid siguron shpejt lehtësim, dhe eliminon jo vetëm simptomat, por edhe vetë shkakun e sëmundjes.

Shqyrtime të vërteta të dyllit krem ​​natyral "të shëndetshëm"

Vadim, viti 21, Kharkov: Unë jam një atlet, kam drejtuar për disa vjet. Nga stërvitja e përditshme, ngarkesa në këmbë është thjesht e madhe. Përveç kësaj, shtrirja shpesh ndodh. Dhimbja e kyçeve më shqetësoi vërtet, kisha frikë se nuk mund të stërvitja ashtu siç duhej. Për fat të mirë, trajneri ndihmoi në zgjidhjen e problemit tim. Ai më këshilloi të blija një krem ​​të përbashkët "të shëndetshëm". Ilaçi është shumë i përballueshëm, dhe vendosa ta provoj. Efekti i kremës është thjesht i mahnitshëm - harrova plotësisht për dhimbjet e nyjeve.

Irina, 34, Yekaterinburg: Puna ime është e tillë që shpesh duhet të jem në skica. Për shkak të kësaj, ndodh dhimbje e fortë në muskuj dhe nyje. Bleva produkte të ndryshme në barnatore, por ato nuk më përmirësuan gjendjen në asnjë mënyrë. Më në fund shkova në spital, dhe mjeku më këshilloi "Të shëndetshëm". Fillova ta fërkoj këtë krem ​​në nyje të dhimbshme dhe siklet u zhduk. Unë e rekomandoj këtë ilaç për të gjithë. Inexpshtë i lirë, por jep rezultate të shkëlqyera! Përveç kësaj, përbërja është plotësisht e natyrshme, kështu që nuk mund të kesh frikë nga ndërlikimet dhe efektet anësore.

Tatyana, 62 e vitit, Moskë: Krem më shpëtoi nga venat me variçe, është thjesht një lloj mrekullie! Zoti e jep shëndetin tek ai që e shpiku këtë shpëtim për këmbët!

Ekipi ynë dikur u interesua për një trend të modës: tregtimin e kriptomonedhave. Tani arrijmë ta bëjmë shumë lehtë, kështu që fitojmë gjithmonë fitim pasiv falë informacioneve të brendshme për "pompat e kriptomonedhave" të ardhshme të publikuara në kanalin Telegram. Prandaj, ne i ftojmë të gjithë të lexojnë rishikimin e këtij komuniteti të kriptomonedhës "Sinjalet e pompës kripto për Binance".

Yarovoy Dmitry Mikhailovich Ortoped dhe traumatolog me më shumë se 10 vjet përvojë. Gjatë praktikës mjekësore, ai kreu më shumë se 800 operacione të suksesshme.

Ai është i specializuar në trajtimin e patologjive muskulore, ka aftësi profesionale në ortopedi, farmaci dhe traumatologji. Ajo siguron kujdes urgjent për dëmtimet, diagnostikon dhe ndihmon me sëmundjet e sistemit muskulor skeletik, siç janë: artriti, artroza, osteochondrosis.

Ai praktikon trajtim konservativ dhe kirurgjikal të frakturave të kockave dhe gjymtyrëve. Ajo siguron ndihmë mjekësore për dëmtimin e ligamenteve menisk ose kryqëzues.

Shto një koment