Imosteon xhel për trajtimin e sëmundjeve të nyjeve dhe muskujve

Imosteon është një kondroprotektor mjaft efektiv i nyjeve të gjeneratës së fundit, i cili është bërë në formën e një xhel. Veprimi i tij ka për qëllim eliminimin e simptomave specifike dhe shkaqeve të sëmundjeve të sistemit muskulor skeletik. Ilaçi është në dispozicion në formën e një xhel në tuba me një vëllim prej 30 ml, i cili siguron përdorimin e përshtatshëm të këtij mjeti në trajtimin e sëmundjeve të nyjeve.

Një ilaç biologjikisht aktiv i bazuar në bimë medicinale rikthen kapsulën sinoviale, përmirëson rrjedhën e gjakut në zonën e prekur, rikthen fleksibilitetin dhe lëvizshmërinë e përbashkët dhe lehtëson inflamacionin dhe dhimbjen e nyjeve. Me përdorim të rregullt, ai siguron mbështetje gjithëpërfshirëse për sistemin muskuloskeletor, duke ngadalësuar proceset degjeneruese të lidhura me moshën. krem Imosteon mund të përdoret si për terapi ashtu edhe për parandalimin e sëmundjeve të kyçeve, muskujve dhe shtyllës kurrizore.

xhel Imosteon për trajtim të përbashkët

Lidhjet e lëndimit shkaktojnë shumë bezdi tek një person, komplikojnë jetën e tij të zakonshme. Proceset inflamatore, dhimbja, ënjtja, ngurtësia e lëvizjeve - vetëm një pjesë e vogël e problemeve që lindin në rast të shkeljes së funksioneve të sistemit muskuloskeletor. Hipotermia e shpeshtë, stërvitja sportive, ushtrimi i tepërt fizik, bruizimet, zhvendosjet - këta faktorë provokojnë procese degjenerative në nyje, rruaza, ligamente. Xhel inovativ do të ndihmojë në rivendosjen e strukturës dhe funksionit të tyre natyror. Imosteon.

Mimi i xhelit Imosteon rregullat e dorëzimit

Blej Imosteon  për trajtimin e sëmundjeve të përbashkëta në vendet e Bashkimit Evropian është e mundur për vetëm 39 euro në faqen zyrtare të prodhuesit.

Imosteon xhel për trajtimin e sëmundjeve të nyjeve dhe muskujve

Për të porositur një xhel Imosteonduhet:

 • shkoni në faqen e faqes ku ekziston një formë porosie;
 • shkruani emrin tuaj dhe numrin e telefonit të kontaktit në fushat përkatëse.

Tjetra, duhet të prisni thirrjen e menaxherit, i cili do t'ju informojë në detaje për qëllimin e mallit, promovimet aktuale dhe specifikoni adresën dhe mënyrën e dorëzimit.

Kostoja e kësaj xhel për nyje është 39 euro, duke marrë parasysh zbritjen, pasi blerësve të rinj u jepet një zbritje prej 50% të kostos së plotë të ilaçit. Në varësi të distancës, blerja juaj mund të dorëzohet me korrier ose shërbim postar brenda 3-7 ditëve të punës.

Si funksionon xhel? Imosteon për trajtim të përbashkët?

Qëllimi kryesor i ilaçit është eleminimi i simptomave specifike që shoqërojnë sëmundjet e sistemit muskuloskeletor dhe restaurimi i dinamikës së shëndetshme. Efekt terapeutik i xhelit Imosteon bazuar në vetitë e përbërësve natyrorë dhe shprehet në vijim:

 • eleminimi i dhimbjes për shkak të rivendosjes së funksioneve të neuroneve të receptorit;
 • rrjedhja e përmirësuar e gjakut, e cila ndihmon në lehtësimin e ënjtjes;
 • normalizimi i proceseve metabolike, për shkak të të cilave forcohen anijet dhe kapilarët;
 • prodhimi i rritur i lëngut synovial, rivendosja e vetive të kapsulës synoviale.

Ilaçi ka një efekt të fuqishëm anti-inflamator dhe analgjezik, mbron kërcin nga degjenerimi i kondrociteve.

Përfitimet e xhelit Imosteon para homologëve të saj

Tregu farmaceutik ka ofruar gjithmonë një larmi të gjerë të ilaçeve për trajtimin e sëmundjeve të nyjeve dhe sistemit muskuloskeletor. Shumica e tyre zhvillohen në bazë të përbërësve sintetikë, të cilët, duke grumbulluar në trup, çuan në zhvillimin e sëmundjeve të ndryshme. Deri kohët e fundit, droga konsiderohej e popullarizuar. Hondrostrong, ArtrovexArthrolon, përshkrimi i hollësishëm i tyre mund të gjendet në faqen e internetit Obzoroff.info.

Krahasimi i xhelit Imosteon с Artrovex и Arthrolon

Për shembull, Artrovex lehtëson inflamacionin, rikthen strukturën e indit të kërcit, lëvizshmërinë e kyçeve, ka efekt antiviral dhe antibakterial. Xheli ka afërsisht të njëjtat veti Arthrolon. Përndryshe, ilaçi vepron Imosteon në trajtimin e patologjive të përbashkët:

 • xhel parandalon shkatërrimin e kockave dhe kërc;
 • parandalon gërryerjen e kokat e nyjeve;
 • largon toksinat nga trupi që ndryshojnë përbërjen e lëngut synovial;
 • përmirëson furnizimin me gjak të indeve të prekura;
 • normalizon proceset metabolike në trup.

Falë formulës unike të xhelit natyror Imosteon, përbërja e tij e pasur natyrore dhe vetitë e shkëlqyera terapeutike, ky ilaç nuk ka analoge në tregun Evropian. Kjo është arsyeja pse është e popullarizuar në mesin e mjekëve dhe pacientëve që vërejnë:

 • efikasitet i lartë i xhelit në trajtimin e sëmundjeve të nyjeve dhe sistemit muskulor skeletik;
 • efekt i shpejtë terapeutik pas aplikimit të kremës;
 • kohëzgjatja e veprimit terapeutik;
 • mungesa e efekteve anësore dhe kundërindikacioneve;
 • mundësia për të blerë pa recetën e mjekut;
 • Vlerë e përballueshme që tërheq shumë blerës të të gjitha moshave.

Ky xhel është absolutisht i sigurt sepse ka kaluar prova klinike dhe teste laboratorike.

Përbërja dhe vetitë e xhelit Imosteon

Për të ndaluar procesin inflamator dhe për të rivendosur forcën natyrore dhe lëvizshmërinë e nyjeve është detyra me të cilën një produkt inovativ Imosteon përballon me sukses. Sipas ekspertëve, është në sajë të kompleksit të përbërësve aktivë që është e mundur të merret një rezultat i lartë terapeutik edhe me forma të përparuara të sëmundjeve të sistemit skeletor. Përbërja Imosteon Përbërësit aktivë të mëposhtëm janë përfshirë në trajtimin e nyjeve:

 • Ekstrakt Arnica Montana. Stimulon sintezën e kolagjenit. Eleminon inflamacionin, lehtëson dhimbjen, rikthen lëvizshmërinë e nyjeve, ushqen kërcin.
 • Capsaicin. Përmirëson rigjenerimin e indeve, ndihmon në rivendosjen e funksionit të përbashkët. Ka një efekt antibakterial anti-inflamator.
 • Glucosamine. Material ndërtimi për kockat dhe strukturat e kërcit. Ndihmon për të eleminuar shpejt simptomat dhe për të riparuar qelizat e dëmtuara.
 • Vaj eukalipt. Rivendos qarkullimin e gjakut, përshpejton rigjenerimin e indeve të eshtrave, përmirëson strukturën e kërcit, ligamenteve dhe tendinave.
 • Ekstrakt Ginko biloba. Aktivizon rrjedhën e gjakut, ngadalëson plakjen e qelizave dhe ndihmon në lehtësimin e inflamacionit.
 • Citral. Antiseptik natyral lehtëson ënjtjen, simptomat e inflamacionit, dhimbjen, ushqen kërcin e nyjeve.
 • Mente. Për shkak të vetive të tij ftohëse, ajo vepron si një anestezik, duke ndihmuar në lehtësimin e dhimbjeve, ngërçeve të muskujve.
 • Kafeina. Redukton ashpërsinë e dhimbjes në nyje
 • Gështenjë kali. Ai rrit furnizimin me gjak të nyjeve të sëmura, zvogëlon inflamacionin dhe heq ënjtjen dhe dhimbjen.
 • Kondroitina sulfat natriumi. Stimulon rigjenerimin e kërcit, përmirëson depërtimin e glukozaminës në qelizat e dëmtuara.
 • Vaj mëlçisë peshkaqeni. Rivendos aktivitetin motorik, pengon zhvillimin e artritit.

Përbërja e xhelit Imosteon

Përkundër faktit se përbërësit e xhelit kanë veti unike shëruese individuale, në kombinim ato rrisin efektin e njëri-tjetrit.

Indikacionet për përdorimin e xhelit Imosteon

Xhel inovativ Imosteon duhet të përdoret nga të moshuarit, si dhe nga personat që diagnostikohen me ndonjë sëmundje inflamatore të nyjeve:

 • artriti;
 • sinoviti;
 • cerma;
 • bursit;
 • arthrosis;
 • fasciiti planar (nxitje kalkaneale).

Do të jetë e dobishme nëse keni:

 • Spondiliti Reiter ose Ankylosing i shkaktuar nga infeksionet;
 • çdo proces akut ose kronik, kushte patologjike;
 • problemet që u shfaqën gjatë stërvitjes sportive, punës fizike;
 • sëmundjet e sistemit musculoskeletal;
 • bruises, sprains, dislocations.

Shërimi i përbashkët gjatë rehabilitimit pas operacionit do të jetë më i shpejtë dhe më i suksesshëm nëse përdoret Imosteon. Ilaçet do të ndihmojnë në raste jashtëzakonisht të lënë pas dore, dhe akoma më shumë nëse ekziston vetëm simptomatologji e butë: shtypje e nyjeve gjatë lëvizjes, dhimbje e vogël kur ecni ose në pushim.

Efektet anësore dhe kundërindikimet

Sipas ekspertëve dhe rishikimeve të pacientëve, ilaçi Imosteon për nyjet është plotësisht e sigurt, për shkak të përbërjes natyrale. Prandaj, praktikisht nuk ka kundërindikacione. Përdorimi i një ilaçi të patentuar duhet të abstenohet nëse:

 • pacientët kanë një reaksion alergjik ndaj çdo përbërësi që është pjesë e përbërjes;
 • këta janë fëmijë që nuk kanë mbushur 14 vjeç.

Përkundër faktit se formula aktive e xhelit të perimeve vepron në vend, ajo nuk ka një efekt negativ në trupin e nënës dhe fëmijës. Sidoqoftë, gjatë shtatzënisë dhe laktacionit, duhet të përdoret me kujdes dhe nën mbikëqyrjen e mjekut që merr pjesë për të shmangur zhvillimin e kushteve alergjike.

Gjatë përdorimit, nuk u zbuluan asnjë efekt anësor. Imosteon nuk shkakton reaksione dhe manifestime negative, për shembull, skuqje, acarim, hipereminë e lëkurës, djegie.

Udhëzime për Aplikimin e Xhelit Imosteon

Në shënimin e ilaçit, ka udhëzime të hollësishme se si të aplikohet siç duhet biogel Imosteon për nyjet.

 • Shtrydhni një sasi të vogël xhel mbi gishtat.
 • Shpërndani butësisht në të gjithë zonën e prekur.
 • Fërkoni në një lëvizje rrethore ngadalë në lëkurë, duke masazhuar butësisht.
 • Ju duhet të përdorni ilaçin çdo ditë, duke përsëritur procedurën tri herë në ditë.

Kohëzgjatja e trajtimit është 1 muaj. Në varësi të indikacioneve individuale, mund të rritet deri në 90 ditë.

Mendimi i mjekëve dhe rishikimet e klientëve për efektivitetin e xhelit Imosteon

Blerësit nuk janë në gjendje të vlerësojnë profesionalisht vetitë e tabletave ose kremrave që u ofron tregu. Por ata lënë reagime praktike dhe të dobishme për efektin e ilaçit dhe rezultatet pas përdorimit të tij. Vetëm specialistët janë në gjendje ta karakterizojnë ilaçin me kompetencë.

Shqyrtime të blerësve për aplikimin e xhelit Imosteon

Bordi Redaktues i ditarit mjekësor Obzoroff.info kur përshkruhen përfitimet e xhelit Imosteon përdor vlerësime të botuara në forume tematike ose në rrjete sociale.

Egor Selivanov, 28 vjeç, Rusi:

"Unë jam një atlet dhe për shumë vite i përmbahem një programi të ngjeshur stërvitje dhe jete. Kur u shfaq dhimbja në nyje, fillova të përdor xhel Imosteon. Rezultati tejkaloi të gjitha pritjet e mia: pas 3 muajve harrova dhimbjen dhe ënjtjen. "

Olga Makarova, pension, 62 vjeç, Letoni:

"Lidhjet e lënduara për shumë vite, provuan shumë kremra, por ndihmuan vetëm Imosteon. Kam harruar tani për artritin, dhe tani kam mundësinë të eci shumë pa dhimbje dhe siklet. "

Shqetësimi është një barrë që ne mund ta mbajmë çdo ditë. Kjo ndjenjë mund të vijë nga nevoja për të gjetur një punë ose për të takuar një person të ri. Sidoqoftë, ndonjëherë ankthi mund të na ndikojë në rrafshin fizik, madje pa e kuptuar. Kjo çon në dhimbje koke, rrahje zemre ose dhimbje muskulore.

Në rastin e fundit, ato mund të shkaktojnë shqetësime kaq të forta, saqë performanca në aktivitetet e përditshme zvogëlohet. Prandaj rëndësia e kuptimit të marrëdhënies midis ankthit dhe dhimbjes së muskujve. Përveç kësaj për të ditur disa prej strategjive që mund të aplikohen në të gjitha kontekstet për të reduktuar ose eliminuar këto dhimbje, përmirësimin e cilësisë së jetës.

A ka ndonjë lidhje midis dhimbjes së muskujve dhe ankthit?
Si mund të tendosë ankthi muskujt?
Cila është lidhja e trurit midis dhimbjes së muskujve dhe ankthit?
Dhimbjet e muskujve dhe ankthi: ku mund të zhvillohen ato?
Cilat strategji mund të përdorni për të zvogëluar dhimbjen e muskujve të lidhur me ankthin?

Kështu, mund të shohim se ekziston një marrëdhënie e ngushtë midis ankthit dhe dhimbjes së muskujve. Duke kujtuar se çdo situatë që na shqetëson mund të ndikojë drejtpërdrejt në shëndetin tonë fizik.

Bëj një pyetje

Yarovoy Dmitry Mikhailovich traumatolog ortopedik me mbi 10 vjet përvojë. Gjatë praktikës së tij mjekësore, ai kreu më shumë se 800 operacione të suksesshme.

Ai është i specializuar në trajtimin e patologjive muskulore, ka aftësi profesionale në ortopedi, farmaci dhe traumatologji. Ajo siguron kujdes urgjent për dëmtimet, diagnostikon dhe ndihmon me sëmundjet e sistemit muskulor skeletik, siç janë: artriti, artroza, osteochondrosis.

Ai praktikon trajtim konservativ dhe kirurgjikal të frakturave të kockave dhe gjymtyrëve. Ajo siguron ndihmë mjekësore për dëmtimin e ligamenteve menisk ose kryqëzues.

Obzoroff
Komente: 1
 1. Objednávka

  Javën e kaluar kam porositur për herë të parë IMOSTEON dhe nuk kam marrë zbritje (kam paguar 49 euro siç tregohet në ofertë). Unë përdor Imosteon, dhe kjo më ndihmon shumë, pavarësisht nga fakti se kam përdorur krem ​​për vetëm 8 ditë. Unë gjithashtu do të doja të bëja një porosi për gruan time, por nuk mund ta gjej faqen në internet me formularin e porosisë. Ju lutem informoni.

Shto një koment

  Zgjidhni një vend:

   Zgjidhni një vend: