Krem arthropant për artritin dhe dhimbjet e kyçeve nga marina antler

Arthropant është një krem ​​për dhimbjen e nyjeve, i cili përfshin gjethet e drerit që përdoren për trajtimin e artritit. Në këtë përmbledhje, ne do të shqyrtojmë në detaje: një përshkrim të kremës, përbërjes dhe përbërësve, efektin e tij në trup, si dhe ku të blini produktin e vërtetë, si dhe udhëzime dhe komente. Balm Arthropant është një produkt biologjik në formën e një kremi, i cili, falë përbërjes së tij unike, eliminon dhimbjen dhe siklet në nyje, dhe gjithashtu ndihmon në rivendosjen e indit kockor dhe të kërcit. Ai i ka borxh prona të tilla mrekullive një përbërësi të rrallë - anijet e maralit, për të cilat bëjnë edhe krem Artrovex për trajtim të përbashkët.

Nëse dikush nuk e di, atëherë dreri i kuq është dreri Altai, brilat e saj të rinj, të cilët nuk kanë pasur ende kohë të bëhen me brirë, quhen brila, të cilat janë të mbushura me gjak brenda. Si rregull, ato priten në fund të majit - në fillim të qershorit, në agim. Pesha e tyre arrin deri në 9 kilogramë. Me gjithë këtë, është absolutisht pa dhimbje dhe nuk i sjell asnjë dëm drerit. Gjithçka nga e cila është bërë briza ka vetitë më të forta shëruese.

Ekziston edhe një analog i këtij balsami: Xhel Pantogor për dhimbje të kyçeve, e cila shitet kryesisht në Rusi dhe vendet e CIS.
Krem arthropant për dhimbje në nyje

Ku mund të blini Artropant të vërtetë për artritin

Kremi origjinal Artropant nuk është i lehtë për tu blerë, shitet vetëm në një vend: në faqen e internetit të prodhuesit. Jini jashtëzakonisht të kujdesshëm për të mos u ndeshur me falsifikime, nga të cilat ka shumë tani, veçanërisht në rrjetet sociale dhe faqet e lajmeve në formën e reklamave pop-up. Jini gjithnjë të shëndetshëm! Çmimi i Artropant është nga një mijë rubla në Rusi dhe nga 400 hryvnia në Ukrainë, kostoja e një balsami për trajtimin e nyjeve në vendet e tjera, kontrolloni faqen e internetit të prodhuesit.

Bleni Artropant në faqen e internetit të prodhuesit për rezervat

xhel Artropant për nyje mund të blejnë banorët e Indonezisë.

Krem arthropant për artritin dhe dhimbjet e kyçeve nga marina antler

Arthropant: Karakteristikat e dobishme të balsamit 

Artropant, u detyrohet pronave të tij shëruese brilave Maral, të cilat janë pjesë e saj. Sapo në trupin e njeriut, gjaku i drerit fillon të bëjë mrekulli: korrigjon anomalitë fiziologjike që ndodhin në indet e kockave dhe i rikthen ato në nivelin qelizor. Përveç kësaj, ai forcon sistemin imunitar, shëron plagët, përmirëson gjendjen intelektuale dhe fizike, rrit aktivitetin seksual dhe praktikisht ndalon plakjen e trupit.

Për përgatitjen e ilaçeve, përdoret pluhuri i antler, i cili merret duke ruajtur pantallonat. Ata zihen paraprakisht dhe më pas thahen për dy muaj. Para gatimit, brilat e prera rishtas janë të mbështjella plotësisht me fasho në mënyrë që kurora sfungjerore e brilave të mos shpërthejë. Ata janë gatuar për një arsye, por për të ruajtur vetitë e tyre të vlefshme. Ky proces zgjat tre ditë: ato zhyten në ujë të vluar për disa minuta, pastaj ftohen dhe kështu me radhë derisa të përfundojë procesi i gatimit.

Arthropant i asaj që konsistonPërshkrimi i ilaçit Arthropant dhe vetitë e tij të dobishme

Nga vetitë e tij, Artropant është një ilaç unik i përgatitur sipas recetave antike të popujve të pjesës veri-perëndimore të Siberisë duke përdorur teknologjitë më moderne mjekësore.

Komponenti aktiv është glikozaminoglikan i nxjerrë, siç është përmendur më lart, nga briza e drerit Altai, i cili depërton thellë në zgavrën e nyjeve. Përmes provave të shumta klinike, është zbuluar në mënyrë empirike se kremi Artropant nga dhimbja në nyje, lejon rigjenerimin 95% të indit të kërcit brenda 1-2 muajve, në varësi të fazës së sëmundjes.

Edhe Artropant përmban ekstrakte të bimëve medicinale. Formula origjinale ndihmon depërtimin e kremës nëpër lëkurë në zona të caktuara të qeses së përbashkët. Ndikon drejtpërdrejt në qelizat e indit kockor dhe të kërcit duke shkaktuar procesin e rigjenerimit të tyre, dhe gjithashtu ka veti anti-inflamatore dhe analgjezike.

Artropol për dhimbjen e nyjeve dhe efektivitetin e tij

Vëmendje e veçantë duhet t'i kushtohet avantazheve të veçanta të kremës Arthropant, kjo është arsyeja pse është e njohur në trajtimin e sëmundjeve të kyçeve:

 1. Përbërje 100% natyrale Artropant, pasi nuk përfshin substanca të sintetizuara dhe konservantë.
 2. Çmim i përballueshëm, pasi që ilaçi nuk përmban konservantë në përbërjen e tij, prodhuesi është i detyruar të shesë produktin sa më shpejt të jetë e mundur, prandaj, ai shpesh kryen promovime të ndryshme dhe e shet atë me një zbritje të mirë (afati i përdorimit është vetëm 180 ditë).
 3. Efekt i shpejtë. Në vetëm 30-40 ditë, ju mund të ndjeni një efekt të prekshëm.
 4. Trajtimi dhe rikuperimi, mos maskimi i shenjave të simptomave. Shumica e ilaçeve të njohura të farmacisë për përdorim të jashtëm zakonisht "fshehin" vetëm shenjat e sëmundjes, por nuk e kurojnë atë, dhe kremi Artropant ka një efekt shërues.

Përbërja e Balsamit Arthropant për artrit 100% organik

përbërja natyrale e balsamit Arthropant për dhimbje në nyje

Komponentët kryesorë të këtij ilaçi janë: glukozamina dhe kondroitin që përmbahen në sasi të mëdha në brirët maral. Së bashku, ata kanë një efekt "direktivë" në indet kërcore, duke eleminuar kështu faktorë të tillë negativë si: ndjenja e dhimbjes dhe mpirjes në gjymtyrë, me funksionimin e tyre të kufizuar, i kthen ato në lëvizje:

 1. Pra, Kondroitin është përgjegjës për stimulimin e prodhimit të trupit të acidit hialuronik. Veprimi i tij ka për qëllim forcimin e indeve lidhëse, tetivave dhe kërcit. Lehtëson dhimbjen dhe vepron si një anti-inflamator, dhe gjithashtu rikthen indet e kërcit.
 2. Glukozamina është përgjegjëse për përshpejtimin e thithjes së lëndëve ushqyese në indin lidhës të kyçeve. Parandalon zhvillimin e sëmundjes, i reziston manifestimeve të artritit.

Arthropant gjithashtu përmban elementët e mëposhtëm që flora Altai i dha:

 • Marshe cinquefoil eliminon sindromën inflamatore dhe edemën.
 • Ekstrakti i tërfilit ka një efekt anti-inflamator dhe largon acidin e dëmshëm urik nga trupi, i cili vetëm rrit efektet e sëmundjeve të tilla si artriti dhe përdhes.
 • Ekstrakti i kamomilit lehtëson në mënyrë të përsosur inflamacionin.
 • Ginkgo biloba forcon muret e enëve të gjakut.
 • Koncentrat Usnea ndihmon në lehtësimin e shpejtë të inflamacionit dhe shërimin e plagëve.
 • Kërpudha Reishi ngop lëkurën me minerale dhe ndihmon në uljen e ënjtjes, ka një efekt shërimi të plagës.
 • Ekstrakti i rodheve njihet për vetitë e tij lehtësuese të dhimbjeve dhe shërimit të plagëve.
 • Helmi i hithrës është një burim i acidit formik, i cili lehtëson fryrjen duke prekur drejtpërdrejt lëkurën e prekur.
 • Kmine tonifikon nyjet.
 • Ekstrakti i kantarionit njihet për vetitë e tij anti-inflamatore dhe shëruese.
 • Vaji i dëllinjës është një dezinfektues i fuqishëm.
 • Shilajit është i njohur për vetitë e tij anestetike.
 • Ekstrakti i specit kajen ka një efekt ngrohës dhe përmirëson qarkullimin e gjakut.

Kush ka nevojë për një ilaç të përbashkët të dhimbjes?

Balshtë e nevojshme të përdorni balsam si për qëllime të trajtimit ashtu edhe për parandalimin e sëmundjeve. Rekomandohet për të moshuarit, kur kyçet bëhen më pak elastikë, njerëz mbipeshë dhe të ulur, si dhe atletë, atletë me dëmtime të ndryshme. Nuk ka kundërindikacione për përdorim.

Për shkak të përbërjes së tij natyrore, Artropant nuk ka kundërindikacione, është absolutisht i padëmshëm dhe hipoalergjik.

udhëzime për përdorimin e kremës për dhimbje të kyçeve artropant

Kremi ka për qëllim përdorim të pavarur në shtëpi. Për të arritur efektin maksimal, sipas udhëzimeve duhet të aplikohet me kursin e ditës 30 derisa të arrihet rezultati plotësisht.

Aplikimi në një kurs 30-ditor, sipas udhëzimeve, jep rezultatin e mëposhtëm:

 • Përmirësimi i furnizimit me gjak.
 • Riparimi i indeve të kërcit.
 • Kthimi i elasticitetit të kyçeve.
 • Eleminimi i dhimbjes, ënjtjes dhe inflamacionit.
 • Parandalimi i rritjes së shtyllave kurrizore të kockave.
 • Përmirësimi i lëvizshmërisë së përbashkët.
 • Normalizimi i qarkullimit të gjakut, rigjenerimi i elasticitetit të enëve të gjakut.
 • Eliminimi i të gjitha llojeve të acarimeve që ndodhin në sipërfaqen e lëkurës.

Shqyrtime të mjekëve në lidhje me efektivitetin e balsamit Artropant

Në këtë artikull të revistës Med-Info me Norbekov, efekti i balsamit dhe pronat e tij të dobishme diskutohen në detaje, dhe këtu mund të lexoni gjithashtu komente të vërteta për Artropant nga ata që kanë provuar në vetvete efektin e mrekullueshëm të balsamit për të rivendosur nyjet në programin shëndetësor me Elena Malysheva

Studime mbi trajtimin e osteokondrozës dhe reumatizmit me Arthropant

Metoda e dorëzimit të kremës artropant

Cilësia e produktit konfirmohet nga testet e nevojshme laboratorike, kështu që Arthropant ka një certifikatë të paraqitur më poshtë.

balsam me cilësi të certifikuar artropant

Mjetet juridike popullore për nyjet e sëmura

Nyjet mund të jenë të sëmurë me një sërë sëmundjesh: përdhes, artrit, artrit. Arsyet e zhvillimit të sëmundjeve të nyjeve janë gjithashtu të paqarta (infeksioni, ngarkesa e lartë, dëmtimet, mungesa e zgjatur e përbërësve të caktuar në ushqim, trashëgimia). Për parandalimin e sëmundjeve të tilla, është e nevojshme të trajtoni dhimbjet e fytit, ARVI në kohën e duhur, në mënyrë që komplikimet të mos zhvillohen. Duhet pasur kujdes edhe për të shmangur dëmtimet. Duhet të jetë optimale që trupi juaj të shpërndajë ngarkesën, të hajë plotësisht dhe të ekuilibruar.

Përshkrimi i shkurtër i sëmundjeve të kyçeve

 • Përdhes është një sëmundje e shoqëruar me depozitimin e kristaleve të kripës në nyje (acid urik). Me këtë sëmundje, shfaqen dhimbje të forta të nyjeve. Sulmet janë më të zakonshme gjatë natës, më keq pas hipotermisë dhe stresit.
 • Artriti është një inflamacion i indeve të nyjeve. Në mëngjes një person ndjen shtrëngim dhe dhimbje. Kur pak hezitimi, lëvizshmëria përmirësohet, dhimbja bëhet më pak. Por me ngarkesa të mëdha, dhimbja intensifikohet.
 • Arthrosis është një sëmundje në të cilën ndodh dëmtimi i kërcit, mishi për të fshirë plotësisht. Dhimbja ndodh gjatë stërvitjes. Në pushim, ajo zvogëlohet. Më shpesh vërehet tek të moshuarit. Mund të çojë në deformim dhe imobilizim të përbashkët.
 • Reumatizmi është një sëmundje që zhvillohet pasi streptokoku të hyjë në trupin e njeriut. Me të, jo vetëm nyjet preken, por edhe organet e tjera. Mund të zhvillohen defekte në zemër.

Konsultimi i mjekut është i nevojshëm. Para trajtimit, duhet të vendosni një diagnozë të saktë dhe të zbuloni shkakun. Qasja ndaj trajtimit duhet të jetë gjithëpërfshirëse me përdorimin e kremës Arthropant. Ekzistojnë gjithashtu metoda tradicionale dhe popullore të trajtimit të nyjeve:

 • Trajtimi me rodhe dhe lakër. Shumë vërejnë një ulje të dhimbjes. Metoda është e thjeshtë, absolutisht e padëmshme. Gjethet e këtyre bimëve mbështjellin një nyje. Në krye, duhet të mbështillni diçka për të ruajtur nxehtësinë (shall apo shall leshi). Kështu që lini disa orë (mundeni natën).
 • Fërkim me jod dhe amoniak. Alkooli i amoniakut përdoret 10%, dhe jodit i nevojiten pesë përqind. Ju duhet të blini të dy shishet me dy, të përzieni në pjesë të barabarta, të prisni ditë 5 që lëngu të bëhet i qartë. Pastaj mund të lubrifikoni njollat ​​e lënduara (tre ose dy herë në ditë). Kompresimi nuk mund të bëhet (mund të ketë djegie).
 • Mjetet nga rrënjët e vitheve të trëndafilit. Rrënjët duhet të gërmohen në vjeshtë ose në pranverë. Ata duhet të lahen. Shtoni gjethet e thuprës me dëllinjë. Bluaj gjithçka dhe derdh vodka të papërpunuar. Vodka e lartë duhet të mbulojë barin me dy gishta (tërthor). 9 ditë insistimi. Tjetra, ju duhet të tendosni infuzionin. Ajo që mbetet është derdhur përsëri me vodka (kjo ende mund të bëhet herë 2). Mjeti përdoret për fasha në zonën e nyjeve të sëmura.
 • Trajtimi i përbashkët me xhelatinë. Në një pecetë që është lagur me ujë të ngrohtë, derdhni xhelatinë të vogël. Bashkangjitni nyjën, mbuloni me letër dylli ose celofan. Vishni me një shall leshi. Një kompresë e tillë duhet të bëhet një javë të tërë natën. Uji i zierë ka nevojë për gramë 125, xhelatinë - dy lugë çaji. Hidh, insisto. Merrni para ngrënies për ditë 30.

Yarovoy Dmitry Mikhailovich Ortoped dhe traumatolog me më shumë se 10 vjet përvojë. Gjatë praktikës mjekësore, ai kreu më shumë se 800 operacione të suksesshme.

Ai është i specializuar në trajtimin e patologjive muskulore, ka aftësi profesionale në ortopedi, farmaci dhe traumatologji. Ajo siguron kujdes urgjent për dëmtimet, diagnostikon dhe ndihmon me sëmundjet e sistemit muskulor skeletik, siç janë: artriti, artroza, osteochondrosis.

Ai praktikon trajtim konservativ dhe kirurgjikal të frakturave të kockave dhe gjymtyrëve. Ajo siguron ndihmë mjekësore për dëmtimin e ligamenteve menisk ose kryqëzues.

Shto një koment