Urotrin - tableta për të eleminuar prostatitin dhe problemet e sistemit gjenitourinar

Tabletat urotrin zvogëlojnë vëllimin e prostatës duke parandaluar aktivitetin e enzimës 5-alfa-reduktaza, duke bllokuar në mënyrë selektive receptorët alfa-1-adrenergjikë të muskujve të lëmuar të uretrës, ka një efekt antiandrogjenik dhe rrit aftësinë erektive. Drogës përdoret në trajtimin kompleks të edemës së prostatës të vazhdueshme ose intensive, adenomës së prostatës, si dhe në kombinimin e këtyre sëmundjeve. Për adenomën e prostatës, Urotrin merret 1 tabletë 2 herë në ditë.

Medikamentet nuk përdoren në prani të intolerancës ndaj ndonjë elementi ndihmës ose aktiv të barit. Edhe pse Urotrin është në dispozicion pa recetë, rekomandohet që të kontrolloni me mjekun tuaj përpara se ta merrni. Përdorimi i tabletave Urotrin për trajtimin e ënjtjes së vazhdueshme bakteriale të gjëndrës së prostatës lejohet së bashku me agjentët antibakterialë të rekomanduar nga urologu.

Tabletat urotrin

Karakteristikat medicinale të tabletave Urotrin

Urotrin është një përgatitje natyrale e përdorur për sëmundjet e gjëndrës së prostatës, e cila ka një efekt dekongjestionant dhe anti-inflamator, i cili ndihmon në rritjen e procedurave metabolike në trup.

Ndër përfitimet terapeutike të kapsollave Urotrin është frenimi i varur nga doza i COX dhe 5-lipoksigjenazës, e cila pengon sintezën e arbitrave inflamatorë të ciklit të acidit arakidonik - leukotrienet dhe prostaglandinat - dhe, si pasojë, zvogëlon edemën dhe edemën e indit të prostatës. Droga ndihmon në lehtësimin e ndjenjës së shqetësimit në organet e legenit.

Tabletat urotrin kanë një efekt relaksues të muskujve, i cili shkakton relaksim të muskujve të lëmuar të murit të pasmë të uretrës me rritjen e urinimit.

Drogës zvogëlon vëllimin e gjëndrës së prostatës, duke parandaluar shfaqjen e 5α-reduktazës, bllokon në mënyrë selektive receptorët α1-adrenergjik të përbërësve të muskujve të lëmuar të uretrës dhe ka një efekt antiandrogjenik. Ndihmon në përmirësimin e funksionit të ereksionit. Efekti imunomodulues i tabletave Urotrin shoqërohet me shtypjen e efektit autoimun në indin e prostatës gjatë procedurave inflamatore, si dhe me një ulje të rritjes së limfociteve aktive.

Efektet antiandrogjenike dhe antiproliferative janë për shkak të frenimit të enzimave aromataza dhe 5-alfa reduktaza, e cila shmang formimin e estradiolit dhe dihidrotestosteronit nga testosteroni, të cilat kontribuojnë në zhvillimin e indit të prostatës. Urotrin zvogëlon gjasat e shenjave të shqetësimit urinar të shkaktuara nga hiperplazia beninje e prostatës. Ul siklet dhe ndjesi djegieje kur urinoni, nxit zbrazjen e shpejtë të fshikëzës dhe zvogëlon frekuencën e urinimit gjatë natës dhe të parregullt.

Forma e lëshimit të ilaçit është tableta me një film organik, të përshtatshme për burra të çdo moshe. Qëllimi i tyre kryesor është shkatërrimi i mikroorganizmave që jetojnë në organet e sistemit urinar, si dhe rritja e shkallës normale të dëshirës seksuale. Disa anëtarë të seksit të fortë gjithashtu i pëlqejnë ata për faktin se ata rrisin efektivitetin e tyre në shtrat. Ato prodhohen nga Granada LLC. Kompania është prodhuesi dhe përfaqësuesi i preferuar i kozmetikës organike në vendet e Bashkimit Evropian.

Shumica e produkteve të tyre marrin komente pozitive në forume shëndetësore në internet. Burrat ndajnë vlerësime pozitive për këtë produkt në komentet e tyre. Tabletat e zbutjes diuretike Urotrin bazohen gjithashtu në miratimin individual në vlerësimet e publikuara.

Furnizuesi Granada Ltd rekomandon që klientët të blejnë pilula urotrin për rritjen e epshit duke përdorur faqen e tyre zyrtare. Mallrat dorëzohen shpejt, dhe gjithashtu në një paketë shumë të sigurt, e cila siguron konfidencialitetin e plotë të blerjes së ilaçeve.

Shqyrtime të burrave në lidhje me kapsulat Urotrin

Ka shumë rishikime të favorshme të Urotrin në forume në internet "për diskutimin e temave të dashurisë". Komentet nuk tregojnë praninë e efekteve anësore. Nuk ka probleme me kundërindikacione të ndryshme ose efekte anësore të padëshiruara.

reagime të mendimeve të kapsollave urotrin - 8

Përfitimet kryesore të tabletave Urotrin, sipas vlerësimeve individuale dhe diskutimeve në forume në internet, janë si më poshtë:

 •  Përdorimi i rregullt i Urotrin rezulton në një proces më të rehatshëm diuretik;
 •  Rritja aktive e efikasitetit dhe qëndrueshmërisë së burrave në shtrat;
 •  Formulë natyrale pa kundërindikacione;
 •  Film organik në tableta për të lehtësuar tretjen;
 •  Çmimi i pranueshëm në faqen zyrtare të internetit.

Si të merrni Kapsulat Urotrin për të përmirësuar qëndresën në shtrat?

Shumë njerëz zakonisht kërkojnë në internet për shprehje të tilla si "tableta Urotrin". Veryshtë shumë e rëndësishme të mbani mend se produkti është i disponueshëm vetëm në formë tabletash dhe jo në formë pluhuri. Produkti përfshin udhëzime të hollësishme për përdorim. Klientët duhet ta ndjekin atë për ta përdorur këtë artikull në mënyrë të sigurt. Paketimi duhet të ruhet në një vend plotësisht të thatë dhe të sigurt, larg rrezeve të diellit.

Kontradikta të përdorimit të kapsollave urotrin - 10

3 hapa shumë të thjeshtë për të përdorur Urotrin:

 1.  Merrni 1 tabletë dy herë në ditë gjatë gjithë ditës me vaktin tuaj të rregullt.
 2.  Pini shumë ujë gjatë gjithë ditës.
 3.  Aplikoni përsëri për një muaj të plotë në një orar.

Cilët janë përbërësit kryesorë të Urotrin për të rritur epshin?

Përbërja e tabletave Urotrin

Tabletat seksuale konsiderohen të sigurta për përdorim të përditshëm. Të gjithë përbërësit aktivë në to janë hipoalergjik. Formula e kapsulës Urotrin përfshin elementin fenazopiridinë, një substancë bimore që normalizon funksionimin e sistemit urinar.

Këtu është një listë e përbërësve që përbëjnë tabletat për trajtimin e prostatitit:

 • Ekstrakt i boronicës së kuqe: është i pasur me antocianinë, acide fenolike, leucanthocyanins, katekina, elementë gjurmë, makro - dhe betain. Secili prej tyre është një agjent antibakterial që lufton infeksionet dhe gjithashtu parandalon mikroorganizmat të hyjnë në trup.
 • Lëngu i hithrës: përmban 6 izolektinë, të cilët rrisin sintezën e aspekteve më të rëndësishme për trupin e mashkullit. Të deklaruarit janë të dobishëm për sistemin gjenitourinar mashkullor. Ato gjithashtu ndihmojnë për të ndarë kënaqësinë në shtrat, si dhe rrisin qëndrueshmërinë e një burri.
 • Ekstrakt i Lules së Kamomilit: Përmban kumarin, flavonoide, taninet, glukozidet, vajin esencial, kolinën dhe përbërës të ndryshëm të tjerë energjikë që ndihmojnë në ankorimin e qelizave si dhe shtresat e mukozës. Ato qetësojnë inflamacionin në gjëndrën e prostatës dhe gjithashtu rregullojnë funksionet e sistemit gjenitourinar.
 • Ekstrakti i konit të pishës evropiane: përmban një sasi të madhe fitogerogjenësh. Ato lehtësojnë ënjtjen e gjëndrës së prostatës, dhe gjithashtu rrisin epshin.
 •  Fenazopiridina: një përbërës bimor krejt natyral që zbut membranën qelizore të sistemit urinar mashkullor.

Si të porosisni Urotrin me një çmim të volitshëm në internet?

Furnizuesi Granada LLC rekomandon që klientët e saj të kenë kujdes për mashtrimet në internet. Për ta bërë këtë, ata duhet të blejnë produktin vetëm duke përdorur faqen zyrtare të internetit.

Merrni pilula për parandalimin e prostatitit

Këtu është mënyra më e lehtë për të blerë tableta UroTrin:

 1.  Vendosni emrin tuaj dhe numrin tuaj të telefonit në formën online në faqen zyrtare të internetit;
 2.  Merrni një telefonatë nga një punonjës i kompanisë së shpërndarjes dhe tregoni adresën e dorëzimit;
 3.  Filloni të përdorni Urotrin sa më shpejt që të merrni paketën tuaj dhe të ndërtoni qëndrueshmërinë tuaj në shtrat!

Urotrin për burra

Pyetjet e bëra më shpesh në lidhje me tabletat Urotrin
Sa kushton Urotrin?
Vendet ku dorëzohet Urotrin
Cila është kohëzgjatja e terapisë së prostatitit me këtë ilaç?
A mund ta blej Urotrin në një farmaci?
Si kryhet dorëzimi?
Si të shmangni shumë probleme të prostatës
Cilave organe i përket prostata?
Cila është sëmundja më e zakonshme e prostatës?
A është e rrezikshme zgjerimi i prostatës?
Cilat janë simptomat e një prostate të zmadhuar për të parë një mjek?
A ndihmojnë ilaçet pa recetë në rritjen e prostatës?
Po mjekimi?

Dëshironi të shmangni problemet e prostatës për aq kohë sa të jetë e mundur? Ndryshoni stilin e jetës tuaj:

 1.  Shkoni dhe urinoni sa më shpejt që keni nevojë për të;
 2. Shmangni alkoolin dhe kafeinën, sidomos pas darkës.
 3. Mos pini sasi të mëdha të lëngjeve në të njëjtën kohë, ndani regjimin e pirjes në doza të rregullta më të vogla;
 4. Mos pini lëngje dy orë para gjumit;
 5. Mundohuni të mos merrni ilaçe pa recetë që përmbajnë antihistaminë ose dekongjestantë (siç janë ilaçet e gripit);
 6. Mbani ngrohtë dhe ushtroni rregullisht, pasi i ftohti dhe mungesa e ushtrimeve mund të përkeqësojnë simptomat e një prostate të zgjeruar;
 7. Mësoni dhe praktikoni të ashtuquajturat Ushtrime Kegel për të forcuar muskujt e legenit;
 8. Shmangni stresin;
 9. Mund të provoni një teknikë të quajtur zbrazje të dyfishtë - pasi të urinoni, dilni nga tualeti dhe provoni të urinoni përsëri pas një ose dy minutash. Kjo do të ndihmojë në parandalimin e mbledhjes së urinës në fshikëzën tuaj.

Ureaplazmoza kronike te burrat: shkaqet dhe metodat e trajtimit

Ureaplazmoza kronike është një proces inflamator në organet e sistemit urinar dhe riprodhues, i karakterizuar nga periudha alternative të recesionit dhe relapsit. Një fenomen i tillë mund të bazohet në trajtimin akut të kryer në mënyrë të pamjaftueshme, mosrespektimin e masave parandaluese dhe arsye të tjera. Sëmundja është e ndërlikuar nga fakti se mund të kalojë nën maskën e prostatitit, cistitit, uretritit dhe patologjive të tjera. Prandaj, është e rëndësishme të kryhet diagnoza e saktë dhe terapia komplekse.

Farë është ureaplasmoza kronike

Shkaqet e sëmundjes së ureaplazmës

Ndër faktorët kryesorë që përcaktojnë zhvillimin e ureaplazmozës kronike te burrat, mund të dallohen këto:

 • dobësimi i sistemit imunitar;
 • ndryshimi i partnerëve seksual;
 • marrja e barnave antibakteriale;
 • ilaçe me bazë hormonale;
 • jeta seksuale e hershme;
 • seksi pa pajisje mbrojtëse;
 • niveli i ulët i higjienës dhe kushteve të jetesës;
 • situata të shpeshta stresuese etj.

Si lind sëmundja ureaplazma

Shkaku i ureaplasmosis në fëmijët e sapolindur është një formë kronike e kësaj sëmundje tek nëna. Fëmijët infektohen gjatë lindjes, duke kaluar nëpër kanalin e lindjes.

Simptomat e ureaplazmës kronike dhe transmetimit të sëmundjes

Aktualisht, ureaplasmoza kronike konsiderohet një sëmundje seksualisht e transmetueshme, kështu që mund të transmetohet përmes kontaktit seksual. Një mënyrë tjetër është të transmetoni patogjenin nga nëna tek fëmija i porsalindur. Metodat e tjera të depërtimit të baktereve në trupin e një personi nga një tjetër nuk dihen. Dridhjet e duarve, një puthje, objektet e zakonshme dhe mënyra të tjera nuk ndikojnë në mundësinë e infeksionit.

Fotografia e mëposhtme klinike është karakteristikë e ureaplasmosis kronike:

 • thirrje e shpeshtë për të kulluar urinën;
 • pika të qelbës ose mukusit sekretohen nga penisi;
 • uretra është e fryrë, hiperemike;
 • ndjesi djegieje gjatë rrjedhjes së urinës;
 • dhimbje në pjesën e poshtme të shpinës, në pjesën e poshtme të barkut, rajonin inguinal;
 • vështirësi në urinim;
 • puffiness dhe hyperemia e kokës së penisit;
 • gjurmë gjaku në urinë, spermë;
 • dhimbje gjatë kontaktit seksual;
 • dhimbje në kokës;
 • dobësi e përgjithshme, lodhje.

Me kalimin e kohës, ju mund të vëzhgoni pasoja të tilla të ureaplasmosis në meshkuj si një shkelje e funksionit seksual, zhvillimin e patologjive të sistemit urinar, një rënie të konsiderueshme të imunitetit dhe bashkëngjitje të infeksioneve të tjera.

Komplikime të mundshme të shoqëruara me ureaplasmosis kronike

Një nga ndërlikimet më serioze të ureaplasmosis kronike është një rënie në aktivitetin seksual dhe infertilitetit. Qelizat e spermës nuk mund të zhvillohen normalisht, pasi bakteret ndërhyjnë në formimin e tyre. Përveç kësaj, sëmundja ndryshon përbërjen kimike të lëngut seminal, i cili kufizon lëvizshmërinë e qelizave mikrob dhe çon në dobësimin e tyre dhe vdekjen e parakohshme.

Ndër të tjera, jo më pak komplikime të rrezikshme:

 • derdhje e parakohshme;
 • impotenca;
 • ulje e dëshirës seksuale;
 • cistiti kronik;
 • prostatitis;
 • artrit reumatoid dhe të tjerët.

Diagnoza e ureaplasmosis

Nëse gjeni simptomat e mësipërme, një burrë duhet të shkojë në klinikë, të bëjë një takim dhe të bëjë një diagnozë. Në të njëjtën kohë, kërkime të caktuara bëhen për kërkime laboratorike: është e nevojshme jo vetëm të përcaktohet fakti i pranisë së baktereve në materialin e provës, por të përcaktohet edhe aktiviteti i tyre. Kjo është për shkak të natyrës patogjene të kushtëzuar të mikrobit. Për analiza, merrni gjak, urinë, spermë.

Diagnoza e ureaplazmozës

Diagnoza e ureaplasmosis kronike bazohet në përdorimin e disa metodave të hulumtimit.

 • Imunimi i enzimës. Tregon praninë e antitrupave ndaj ureaplazmës, si dhe aktivitetin e mikrobit.
 • Reagimi i zinxhirit polimerazë. Baza është zbulimi i grimcave gjenetike të bakterit. Ai bën të mundur përcaktimin e sasisë së mikroorganizmit në një njësi matëse.
 • Imunofluoreshenca. Detekton antitrupat në gjak.
 • Mbjellje bakteriale. Ai konsiston në vendosjen e biomodelit në një medium të veçantë me identifikimin e mëvonshëm të mikrobit dhe numërimin e sasisë së tij.

Bazuar në të dhënat e marra, mjeku përshkruan terapi.

Metodat për trajtimin e sëmundjes

Terapia e ureaplazmës, veçanërisht në rrjedhën kronike të sëmundjes, kryhet në disa drejtime. Para së gjithash, tregohet administrimi i agjentëve medicinal antibakterial që synojnë shkatërrimin e baktereve. Një përgatitje e përshtatshme mund të përcaktohet duke përdorur një test të kulturës bakteriale. Paralelisht, ilaçet përshkruhen për të forcuar sistemin imunitar. Emërimi i terapisë mbështetëse ndihmon në përshpejtimin e rimëkëmbjes së indeve pas një infeksioni.

Në trajtimin e ureaplazmozës kronike, kohëzgjatja e ilaçeve mund të jetë shumë më e gjatë se në rrjedhën akute të sëmundjes. Për më tepër, është e nevojshme të informoni mjekun se çfarë antibiotikësh u përshkruan në rastin e mëparshëm të përkeqësimit të sëmundjes. Meqenëse mikroorganizmat gjatë terapisë bëhen rezistentë ndaj ilaçeve, ilaçi nuk duhet të përsëritet. Pas përfundimit të kursit të plotë të terapisë, njeriu duhet të kalojë teste kontrolli.

Barna për trajtimin e ureaplasmosis

Ilaçet e mëposhtme përdoren për të trajtuar ureaplasmosis kronike.

 • Antibiotikët: Dociscycline, Azithromycin, Clarithromycin, Ofloxacin, Levofloxacin;
 • Imunomodulues: Immunal, Imudon, Uro-Vaxom, Isofon, Cycloferon;
 • Adaptogjene: Xhensen (tretësirë), Echinacea (tretësirë).
 • Preparate bimore të marra nga ekstrakte bimore: Urotrin, Prostero, Prostatricum prodhuar në formën e kapsollave për administrim oral.

Secili prej ilaçeve ka regjimin e tij të dozimit, i cili mund të rregullohet vetëm nga një specialist. Vetë-administrimi i barnave antibakteriale dhe të tjera është i papranueshëm.

Sipas gjykimit të mjekut, një burri mund të tregohet seanca shtesë fizioterapeutike ose procedura që përmirësojnë statusin imunitar të trupit. Një parakusht është trajtimi i njëkohshëm i partnerit seksual, pasi ai mund të jetë bartës i infeksionit.

Ju mund të parandaloni formën kronike të ureaplazmozës nëse ndiqni me përpikëri rekomandimet e mjekut që merr pjesë gjatë trajtimit fillestar. Përveç kësaj, është e nevojshme t'i përmbaheni me kujdes masave parandaluese, rrit imunitetit dhe të shmangni marrëdhëniet seksuale aksidentale.

Bëj një pyetje

Dmitry Novitsyuk

Urolog Novitsyuk Dmitry Fedorovich për 20 vjet është angazhuar në diagnostikimin, trajtimin dhe parandalimin e sëmundjeve të sistemit gjenitourinar.

Obzoroff
Shto një koment