Pajisja Soyuz-Apollo për të rivendosur ereksionin dhe për të zmadhuar penisin

Jeta moderne dikton rregullat e veta, ne shpesh duhet të përqendrohemi në përkeqësimin e shëndetit kur u shfaqën simptomat e para të sëmundjes. Shumë burra përballen me probleme në sferën intime, pavarësisht nga mosha. Shkencëtarët janë kujdesur për përfaqësuesit e gjysmës së fortë të njerëzimit, kanë zhvilluar një aparat për terapi të kombinuar vakum-magnetike me një vakum alternativ dhe një fushë magnetike pulsuese udhëtuese, të quajtur "Soyuz-Apollo".Pajisja Soyuz-Apollo për rivendosjen e ereksionit

Për kë është i përshtatshëm pajisja fizioterapi Soyuz-Apollo?

 • Burra midis moshës tetëmbëdhjetë dhe gjashtëdhjetë e pesë;
 • Njerëzit që bëjnë një mënyrë jetese të ulur;
 • Me bllokime në zonën e legenit;
 • Me mbipesha dhe mosfunksionimin erektil;
 • Pacientët me adenoma të prostatës;
 • Me sëmundje të veshkave dhe fshikëzës.

Historia e paraqitjes së pajisjes Soyuz-Apollo

Fillimisht, pajisja u zhvillua nga Instituti i Mjekësisë së Kërkimit Shkencor për astronautët që u kthyen nga orbita. Metoda bazohet në rehabilitimin magnetik-vakum, i cili lejon përmirësimin e shëndetit në kohën më të shkurtër të mundshme. Mjekët-seksopatologë sovjetikë, nën patronazhin e shkencëtarit të famshëm Rostislav Vasilyevich Beleda, shpikën pantallona rehabilitimi, të cilat i emëruan me fjalën misterioze "Chibis". Mbi bazën e kësaj njësie, u krijua një pajisje inovative "Soyuz-Apollo".

Pompë Soyuz-Apollo për të përshpejtuar rritjen e penisit

Si funksionon një pajisje për zgjerimin e penisit?

Si pjesë e procedurës, pacienti mori impulse të rrezeve magnetike dhe veprim vakum në perineum. Gjaku nxitoi në organet e legenit, u aktivizua dalja e limfës, proceset metabolike u përshpejtuan. Pas përfundimit të një kursi, burrat vunë re një rritje të dëshirës seksuale, rritje të potencës dhe zhdukjen e problemit të derdhjes së parakohshme. Pas disa kohësh, pajisja filloi të përdoret në terapinë e çrregullimeve të sferës intime të burrave "tokësorë".

Indikacionet për përdorim:

 • Proceset inflamatore në sistemin gjenitourinar;
 • Mosfunksionim ngrerë;
 • Pllaka kolesteroli në murin vaskular;
 • Derdhje e parakohshme;
 • Adenoma e prostatës;
 • Mungesa e potencës.

Kundërindikacionet:

 • Sëmundjet e lëkurës në periudhën akute;
 • Sëmundjet onkologjike.

Përparësitë e pajisjes fizioterapi Soyuz-Apollo

Veprimi i pajisjes synon të shpëtojë shpejt nga problemet shëndetësore. Një kurs përfshin shtatë deri në dhjetë procedura, por numri mesatar i seancave zgjidhet individualisht. Tashmë pas ditës së parë të përdorimit të aparatit Soyuz-Apollo, do të ndjeni një përmirësim të gjendjes së trupit, rritjen e aktivitetit dhe rritjen e kohëzgjatjes së marrëdhënieve seksuale. Pajisja ndihmon jo vetëm për të eleminuar simptomat e prostatitit, por edhe për të shëruar plotësisht - ndryshimi i saj kryesor nga konkurrentët. Një përdorim i pajisjes garanton një cilësi të lartë të marrëdhënieve seksuale. Shihni vetë duke blerë një zhvillim inovativ të shkencëtarëve modernë. Tek ne do të ndiheni si një gjigand seksi, pa marrë parasysh sa vjeç jeni. Ereksioni i vazhdueshëm, marrëdhëniet afatgjata, koha e mjaftueshme e derdhjes do t'ju bëjë një Apollo të vërtetë në shtrat! Një avantazh tjetër i padiskutueshëm i produktit është mungesa e plotë e efekteve anësore.

Karakteristikat e pajisjes për përmirësimin e ereksionit:

 1. Forcimi i funksioneve mbrojtëse të trupit.
 2. Çlirimi nga problemi i urinimit të shpeshtë duke forcuar muskujt e dyshemesë së legenit.
 3. Rivendosja e strukturës së testikujve përmes rigjenerimit të qelizave.
 4. Përmirësimi i cilësisë së spermës, aktivizohet prodhimi i spermës.
 5. Aktivizimi i qarkullimit të gjakut në rajonin perineal është një parandalim i shkëlqyeshëm i sëmundjes hemorroide.
 6. Parandalimi i adenomës së prostatës. Qelizat speciale makrofage shkatërrojnë qelizat e dëmtuara të një neoplazme beninje të gjëndrës së prostatës. Adenoma zvogëlohet dukshëm në madhësi pa operacion, dhe pastaj zgjidhet plotësisht. Gjasat e transformimit të tij në kancer zvogëlohen me nëntëdhjetë e nëntë për qind.
 7. Rrjedhja më e fortë e gjakut në perineum aktivizon rinovimin natyror të indit testikular të prekur. Ky proces zhvillohet për shkak të rinovimit të qelizave të imunitetit: makrofagët "thithin" qelizat e dëmtuara, limfocitet anulojnë faktorët e rritjes që rregullojnë ndarjen e qelizave të plota të paprekura. Në mënyrën e përshkruar, indet e dëmtuara rikthehen, skrotumi rinovohet.

Shqyrtime të pacientëve dhe mjekëve në lidhje me pajisjen Soyuz-Apollo

Anton Igorevich, 55 vjeç

Ironikisht, unë punoj si terapiste seksi. Unë u përballa me problemin e shkeljes së potencës pas një dëmtimi të vjetër në zonën e ijeve. Duke ditur gjithë historinë e aparatit Soyuz-Apollo dhe ndikimin e tij në potencë, vendosa ta provoj. Pas seancës së tretë, unë nuk e njoha trupin tim! Aktiviteti seksual është rritur dukshëm, unë mund të hyj në intimitet dy ose tre herë në javë, përkundrejt një herë në dy javë. Ishte një fitore! Tani e tutje, unë me guxim u rekomandoj pajisjen pacientëve, duke argumentuar këshillueshmërinë e përdorimit të saj jo vetëm nga përvoja ime, por edhe nga kërkimet e kryera në këtë fushë.

Pyotr Ivanovich, 65 vjeç

Rreth tre vjet më parë, mjekët më diagnostikuan me një diagnozë të tmerrshme (siç më dukej atëherë). Dhe ai dukej "Adenoma e prostatës". I kam lexuar të gjithë, kam dëgjuar shumë miq që kanë një lëndim të ngjashëm. Ajo që sapo bëra: piva pilula, u kurova me barëra, por ngarkesa mbeti atje edhe tani. Koha kaloi, një koleg në punë, gruaja e të cilit është mjek, më këshilloi të provoja pajisjen e re "Soyuz-Apollo". Dhe çfarë mendoni? Adenoma ime u zvogëlua ndjeshëm në madhësi, dhe pastaj u zhduk plotësisht! Nuk kishte asnjë kufizim për kënaqësinë time. Jo, në fillim nuk mund ta besoja se ishte e vërtetë. Shkova në një institucion tjetër mjekësor për ekzaminim, por edhe atje më konfirmuan: nuk ka më adenoma! Tani dua të bëj një kurs në një muaj, dhe të dytin pak më vonë, në mënyrë që të rikuperoj shëndetin tim intim. Ndihem jo 65, por XNUMX.

Olga Andreevna, 53 vjeç

Soyuz-Apollo për burra më këshilloi nga një mik-infermiere. Ajo punon në departamentin e urologjisë në një nga spitalet. Dhe unë e besova atë! Ju i njihni burrat ... Derisa të shpërthejë bubullima, ata nuk do të kalojnë. Burri im nuk ishte përjashtim. Kohët e fundit, ai filloi të kishte probleme me ereksionin. Ajo ishte, por u zhduk shpejt. Gjithashtu, tërheqja e dhimbjeve në pjesën e poshtme të barkut shqetësohet. Ne e porositëm pajisjen me këshillën e mikut të lartpërmendur. Mund të themi se unë e binda bashkëshortin tim që t'i nënshtrohej trajtimit. Pas përdorimit të parë, ai vuri në dukje përmirësime. Po, unë gjithashtu mund të them se tani seksi është në jetën tonë, dhe jo si më parë ... Faleminderit krijuesve të pajisjes për një mrekulli të tillë!

Si të porosisni një pajisje me dorëzim?

Nuk do t'ju duhet shumë kohë për të blerë pajisjen. Ju duhet të shkoni në faqen e internetit të prodhuesit, të lini numrin tuaj të telefonit dhe emrin në formën e porosisë. Pasi të keni lënë një kërkesë, një specialist i ndërmarrjes do t'ju kontaktojë për të sqaruar detajet e porosisë dhe përgjigjet e të gjitha pyetjeve. Urdhri formohet në kohën më të shkurtër të mundshme. Dorëzimi brenda vendit është falas. Pas dorëzimit me ndërlidhës, mund të inspektoni pajisjen, të shihni dokumentacionin shoqërues, certifikatat e konformitetit, një kopje të licencës, një certifikatë të cilësisë së produktit.

Pyetjet në lidhje me vetë aplikacionin pas blerjes zakonisht nuk lindin: i gjithë algoritmi i veprimeve përshkruhet në udhëzimet. Në të njëjtën kohë, specialistët janë gjithmonë të lumtur për të ndihmuar klientët duke u siguruar atyre informacion dhe mbështetje morale. Nxitoni të ndjeni efektin e aparatit për përmirësimin e potencës. Me pajisjen Soyuz-Apollo, cilësia e jetës do të ndryshojë menjëherë. Shihni vetë!

Pajisja Soyuz-Apollo për të rivendosur ereksionin dhe për të zmadhuar penisin

Indikacionet për përdorimin e makinës për zgjerimin e penisit

Mosfunksionimi seksual tek burrat i shkaktuar nga sëmundjet vaskulare dhe çrregullimet neurogjenike:

 • çrregullime të shtytjes seksuale (ulje e epshit);
 • mosfunksionim erektil (përfshirë dobësimin e ereksionit);
 • çrregullime të ejakulimit (derdhje e parakohshme, marrëdhënie të zgjatur, mungesë ejakulimi);
 • çrregullime të orgazmës;
 • sëmundjet kronike të zonës gjenitale (përfshirë abact prostatiti kronik).

Kundërindikimet për përdorimin e pajisjes:

 • sëmundjet sistemike të gjakut;
 •  dehje nga alkooli;
 • prania e stimuluesve kardiakë të implantuar;
 • sëmundje akute purulente-inflamatore;
 • neoplazmat malinje.

Karakteristikat teknike të pajisjes për efektet e kombinuara të terapisë vakum-magnetike me vakum alternuar dhe fushë magnetike impulsive udhëtuese:

 • Pajisja ushqehet nga një rrjet i rrymës alternative 220 volt me ​​një frekuencë 50 Hz.
 • Fuqia e konsumuar nga pajisja nga rrjeti elektrik nuk kalon 30 VA.
 • Masa e pajisjes pa paketim është jo më shumë se 3 kg.
 • Përmasat e brendshme të balonit: gjatësia 200 mm, diametri 50 mm.
 • Vlera e amplitudës së induksionit magnetik në qendrën gjeometrike të secilës prej pesë seksioneve të induktorit - burimi i fushës magnetike - (30-9) mT.
 • Shkalla maksimale e përsëritjes së impulseve të fushës magnetike në secilin burim të induktorit (6-10%) Hz.
 • Vakumi në balonë, i rregullueshëm nga minus 100 hPa në minus 350 hPa. Me një hap prej 50 hPa dhe një devijim nga 50 hPa nominal lejohet.
 • Pajisja siguron funksionim të përhershëm: 20 min (maksimum) - punë, 10 min - pushim (për trajtim në bazë ambulatore). Pas kohës së caktuar të funksionimit, makina automatikisht ndalon procedurën.

Komplet i plotë i pompës së vakumit Soyuz Apollo:

 • 1 - njësia e kontrollit;
 • 2 - induktor;
 • 3 - një llambë për një penis;
 • 4 - ngjitës;
 • 5 - tub vakumi.

Pajisja për veprim të kombinuar vakum-magnetoterapi me vakum alternuar dhe një fushë magnetike pulsuese udhëtuese është bërë në formën e dy blloqeve të ndërlidhura - një njësi kontrolli dhe një njësi veprimi. Njësia e ndikimit përbëhet nga një induktor dhe një llambë plastike. Njësia e kontrollit dhe njësia e veprimit janë të lidhura nga një kabllo elektrike dhe një tub vakumi.

Në panelin e sipërm të njësisë së kontrollit Soyuz-Apollo ka: një tregues i statusit të modalitetit, një tregues i fushës magnetike, butonat e rregullimit të mënyrës. Në murin e pasëm të strehimit të njësisë së kontrollit ekziston një lidhje për lidhjen e një tubi vakumi, një kabllo induksioni, një kabllo elektrike dhe një çelës energjie.

Udhëzime për përgatitjen e aparatit Soyuz-Apollo për përdorim

Pas transportit ose ruajtjes afatgjatë (më shumë se dy orë) në temperatura nën 10 gradë Celsius, përpara se të ndizni, mbajeni aparatin Soyuz-Apollo në një dhomë me një temperaturë prej +10 deri +30 gradë për të paktën dy orë.

 1. Hiqni vulën e gomës nga balona dhe shpëlani sipërfaqet e brendshme dhe të jashtme të balonës dhe vulën me një garzë të lagur me një detergjent shtëpiak të aprovuar për kontakt me lëkurën e trupit dhe penisit, më pas shpëlajeni me ujë të rrjedhshëm. Bilanci duhet të fshihet me një pecetë dhe sealant duhet të lejohet të thahet lirshëm.
 2. Kontrolloni për praninë e një shtroje filtri në pajisjen në pjesën e pasme të njësisë së kontrollit dhe lidhni një tub me pajisjen. Vendosni balonë me një vulë të tensionuar në njësinë e veprimit dhe lidheni atë me një tub vakumi me njësinë e kontrollit të aparatit Soyuz-Apollo.

Mënyrat e funksionimit të aparatit Soyuz-Apollo

Në panelin e sipërm të aparatit Soyuz-Apollo ka butona që lejojnë ndryshimin e parametrave të faktorëve të efektit terapeutik. Pajisja ka dy mënyra funksionimi: mënyra fillestare e vendosjes dhe mënyra e funksionimit. Kalimi midis mënyrave bëhet nga butonat "Start" dhe "Stop" në panelin e kontrollit.

Rregullimi i faktorëve ndikues ju lejon të maksimizoni efektivitetin e trajtimit për një pacient të veçantë, si dhe të siguroni komoditetin dhe sigurinë e trajtimit.

 

Aparatura për terapi të kombinuar vakum-magnetike me vakum alternuar dhe fushë magnetike impulsive udhëtuese

Paneli i kontrollit të aparatit Soyuz-Apollo.

 • 1 - treguesi i statusit të modalitetit;
 • 2 - treguesi i fushës magnetike;
 • 3 - butoni për numrin e cikleve;
 • 4 - butoni i frekuencës së impulsit të fushës magnetike;
 • 5, 8 - butona të rregullimit të lartë të vakumit;
 • 6, 7 - butona të rregullimit të vakumit të reduktuar;
 • 9 - butoni Start;
 • 10 - Butoni "Stop".

Pas ndezjes së aparatit Soyuz-Apollo me një ndërprerës të rrymës në panelin e pasmë të njësisë së kontrollit, treguesi tregon numrin e cikleve dy minutëshe, shpejtësinë e përsëritjes së pulsit të fushës magnetike në herc, rrallimin në fazën e vakumit të lartë dhe rrallimin në fazën e vakumit të ulët në hektopaskale (1 hPa≈0,001 atm.), i cili do të përpunohet nga pajisja pasi të shtypni butonin "Start".

Secili prej parametrave të renditur mund të ndryshohet duke shtypur butonin përkatës:

 • numri i kërkuar i cikleve dy minutëshe përcaktohet nga butoni "Cikli" në intervalin nga 1 deri në 10 cikle me një hap prej 1 cikli (numri i rekomanduar i cikleve është 10);
 • shkalla e përsëritjes së impulseve të fushës magnetike përcaktohet nga butoni "Frekuenca e fushës" (shpejtësia e rekomanduar e përsëritjes së impulseve të fushës magnetike është 6 Hz);
 • fusha magnetike fiket duke vendosur vlerën "0 Hz" në tregues nga butoni "Frekuenca e fushës";
 • rrallimi në intervalin e lartë të vakumit përcaktohet nga butonat "Maksimumi i vakumit" "▼" dhe "▲";
 • rrallimi në intervalin e ulët të vakumit përcaktohet nga butonat "Min vakum" "▼" dhe "▲";
 • Vakumi çaktivizohet duke vendosur vlerën "0" në tregues duke përdorur butonat "Vakum maksimal" "▼" për intervalin e rritjes së vakumit dhe "Vakum min" "▼" për intervalin e vakumit të zvogëluar. Duhet të mbahet mend se një rënie në madhësinë e vakumit ndodh për shkak të rrjedhjes natyrore të ajrit nga balonë përmes vulës.

Pas shtypjes së butonit "Start", pajisja kalon në mënyrën e funksionimit dhe siguron ekzekutimin e procedurës me parametrat e vendosur. Frekuenca e impulseve të fushës magnetike në mënyrën e cilësimeve fillestare zgjidhet në një mënyrë optimale për të arritur efektin maksimal terapeutik.

Metoda për trajtimin e mosfunksionimit erektil me aparatin Soyuz-Apollo

KUJDES: Ndalohet përdorimi i pajisjes kur pacienti përdor stimulues kardiakë të implantuar.

Për të shmangur shfaqjen e efekteve anësore, është e ndaluar të kryeni më shumë se 1 procedurë në ditë.

Uluni në një karrige përpara pajisjes në mënyrë që duart tuaja të arrijnë lirisht butonat në panelin e kontrollit të njësisë së kontrollit. Para fillimit të procedurës, duhet të vendosni (futni) penisin në një balonë plastike me një vulë. Vendoseni penisin në një balonë plastike në induktor. Pastaj lidhni kutinë e kontrollit dhe balonë plastike me një tub vakumi.

Bashkangjitni tubin e vakumit në llambën plastike pasi ta vendosni në induktor.

 • Lidhni kordonin e rrymës së pajisjes me 220 V.
 • Ndizni pajisjen Soyuz-Apollo me ndërprerësin e energjisë. Kryeni cilësimet fillestare (instalohen automatikisht në ndezje).
 • Vendosni njësinë e stimulimit të penisit dhe vazhdoni me procedurën.
 • Klikoni në butonin Start.

Gjatë procedurës, është e mundur të rregulloni vakumin në balonë duke përdorur butonat "Max vakum" "▼" dhe "▲" ose "Vakum min" "uum" dhe "▲", në varësi të intervalit të kryer. Mos u përpiqni të përdorni menjëherë një vakum të fortë.

Aparat vakum terapi magnetike për impotencë Soyuz Apollo
Pas përfundimit të numrit të caktuar të cikleve, pajisja do të hyjë në modalitetin e ndërprerjes për 10 minuta. Në këtë kohë, treguesi do të tregojë kohën e mbetur deri në fund të pushimit. Një ndërprerje në funksionimin e pajisjes është e nevojshme për të ftohur elementët e ngrohjes gjatë përdorimit ambulator të pajisjes. Për përdorim individual, pasi të keni përfunduar procedurën, duhet ta fikni pajisjen duke shtypur butonin e ndërprerësit të energjisë dhe të hiqni prizën nga priza.

Procedura për përdorimin e aparatit Soyuz-Apollo mund të ndërpritet në çdo kohë duke shtypur butonin STOP, pa pritur mbylljen automatike.

Karakteristikat e teknikës së procedurës:

 • Trajtimi kryhet një herë në ditë.
 • Kohëzgjatja e rekomanduar e procedurës është 10 cikle dy minutëshe.
 • Kursi i zakonshëm i trajtimit është 10 deri në 12 procedura.

Për të krijuar vakumin e nevojshëm në balonë gjatë përgatitjes për procedurën, rekomandohet sekuenca e mëposhtme e veprimeve:

 • Tërhiqeni tubin e vakumit përmes vrimës së induksionit dhe lidhni shishen dhe pajisjen e njësisë së kontrollit me të.
 • Pritini fundin e vulës së gomës me gërshërë (dorëzimi në 2 versione është i mundur) me ~ 10 mm.
 • Tërhiqeni vulën mbi penis, ndërsa përpiqeni ta lëvizni sa më afër bazës së penisit. Nëse është e nevojshme, mund të rritni diametrin e vrimës, por, në çdo rast, vula duhet të përshtatet fort në penis.
 • Vendoseni vulën në balonë dhe rrëshqiteni atë drejt trupit.
 • Gjatë procedurës, balonë duhet të jetë sa më afër bazës së penisit, pasi që vetëm ajo pjesë e saj që është në balonë është e ekspozuar.

Kushtojini vëmendje papranueshmërisë së rrjedhjes së ajrit përmes kapakut të vulosjes, pasi kjo do të zvogëlojë efektivitetin e procedurës. Si rregull, në raste të tilla është e nevojshme të zëvendësoni kapakun e vulosjes.

Nëse pacienti dëshiron të përdorë vetëm efektin vakum të aparatit Soyuz-Apollo, dhe fusha magnetike mund të çaktivizohet duke vendosur frekuencën në "0 Hz". Gjatë procedurës, ashpërsia e ereksionit mund të jetë si më poshtë:

 1. mungesa e plotë e ereksionit;
 2. ereksion i dobët;
 3. mbledhje mesatare;
 4. ereksion i fortë.

Thellësia e vakumit duhet të jetë e tillë që gjatë procedurës së trajtimit ereksioni të jetë afër mesatares. Për këtë, gjatë procedurës së trajtimit, thellësia e vakumit mund të rritet ose zvogëlohet.

Nëse është e nevojshme për të shpejtuar një mbledhje, lejohet një përdorim afatshkurtër i një vakumi të rritur, me kusht që të mos ketë dhimbje. Diferenca minimale e rekomanduar në vakum në intervalin e vakumit të ulët dhe të lartë duhet të jetë së paku 50 hPa.

Kujdesi në balonë dhe vulë gjatë trajtimit

Në kushtet e përdorimit individual të aparatit, pas përfundimit të procedurës, lani balonë dhe vulën me ujë të rrjedhshëm dhe lëreni të thahet lirshëm.

Kur përdorni aparatin Soyuz-Apollo në ambiente të jashtme, balonë dhe vulë duhet të përdoren në mënyrë rigoroze individuale. Pacienti gjatë trajtimit duhet të drejtohet nga ky udhëzim. Ruani vulën e gomës në një gjendje të lirë, duke mos lejuar që muret të vijnë në kontakt me njëri-tjetrin. Gjithashtu, duhet të mbroni pajisjen nga rrezet e diellit direkte dhe burime të tjera të rrezatimit të nxehtësisë.

Pajisja në paketim duhet të ruhet në një dhomë të nxehtë në një temperaturë të ambientit prej +10 deri +30 gradë dhe një lagështi relative jo më shumë se 80%.

Pajisja Soyuz-Apollo për të rivendosur ereksionin dhe për të zmadhuar penisin Pajisja Soyuz-Apollo për të rivendosur ereksionin dhe për të zmadhuar penisin Pajisja Soyuz-Apollo për të rivendosur ereksionin dhe për të zmadhuar penisin Pajisja Soyuz-Apollo për të rivendosur ereksionin dhe për të zmadhuar penisin Pajisja Soyuz-Apollo për të rivendosur ereksionin dhe për të zmadhuar penisin

Bëj një pyetje

Dmitry Novitsyuk

Urolog Novitsyuk Dmitry Fedorovich për 20 vjet është angazhuar në diagnostikimin, trajtimin dhe parandalimin e sëmundjeve të sistemit gjenitourinar.

Obzoroff
Shto një koment