Nanoprost - një pajisje për shëndetin e sistemit gjenitourinar

Trajtimi i problemeve delikate shpesh kërkon shumë kohë dhe kërkon një listë të gjatë të barnave. Tinëzia e këtyre sëmundjeve qëndron në faktin se ato depërtojnë pa u vërejtur dhe më pas përpiqen të kthehen në rastin e parë. Muchshtë shumë më e lehtë dhe më efektive të parandalosh zhvillimin e tyre duke marrë masa parandaluese. Aparati unik i fizioterapisë "Nanoprost" do të ndihmojë jo vetëm në ruajtjen e shëndetit, por gjithashtu përshpejton ndjeshëm shërimin në një numër sëmundjesh të sferës gjenitourinare tek burrat dhe gratë.

Pajisja nanoprost për trajtimin e prostatitit

Parimi i funksionimit të pajisjes Nanoprost

Efektiviteti i fizioterapisë është njohur prej kohësh dhe përdoret gjerësisht në praktikën restauruese. Si rregull, përdoret një lloj dhe fusha e zbatimit është e kufizuar. Unike e aparatit "Nanoprost" qëndron në kombinimin e kombinuar të dy drejtimeve në të njëjtën kohë: masazh dridhës dhe dridhje magnetike të frekuencave të caktuara. Rezultati është një efekt i fuqishëm, gjendja e shëndetit përmirësohet pas seancës së parë. Në të njëjtën kohë, pajisja është kompakte, futet në një valixhe të vogël, funksionon në një rrjet dhe nuk kërkon aftësi të veçanta për t'u përdorur.

Masazhi vibrues ka një efekt tonik. Me luhatje deri në 50 hertz, rrjedha e gjakut përshpejtohet, rritet toni vaskular, gjë që çon në eliminimin e kongjestionit, rivendosjen e qarkullimit të lëngjeve dhe heqjen e dhimbjes. Puna e mbaresave nervore normalizohet gradualisht, furnizimi me oksigjen në nivelin qelizor përmirësohet, tensioni i muskujve zvogëlohet dhe metabolizmi përshpejtohet.

Efekti i rezonancës magnetike nuk sjell ndjesi negative, ndihet një ngrohtësi edhe e këndshme. Magnetoterapia ka efekt terapeutik anti-inflamator, restaurues, hipotensiv, anti-edematoz, përmirëson nivelin e përshkueshmërisë së murit vaskular dhe membranave qelizore, gjë që është veçanërisht e rëndësishme në terapinë komplekse. Hollimi i gjakut përmirëson qarkullimin e gjakut dhe zvogëlon rrezikun e mpiksjes së gjakut. Karakteristikat antibakteriale ndihmojnë në uljen e intensitetit të inflamacionit dhe parandalojnë përsëritjen e tij. Kombinimi i këtyre ndërhyrjeve efektive prodhon rezultate afatgjata dhe të qëndrueshme.

Pajisja nanoprost për terapi fizike në shtëpi

Avantazhet mbi pajisjen Soyuz-Apollo

Ka mjaft pajisje në treg, për shembull Soyuz-Apollo, veprimi i të cilave bazohet në dridhje ose efekt magnetik, por edhe me një larmi të tillë, pajisja Nanoprost është unike. Eshte ai:

 • kompakt;
 • i lehtë për t’u përdorur;
 • rekomandohet për një gamë të gjerë aplikimesh.

Dhe më e rëndësishmja, efektiviteti i tij, i cili sigurohet nga zgjedhja e saktë e efekteve magnetike dhe dridhjeve.

Vibrimi për trajtimin e prostatitit "Nanoprost"

Karakteristikat e aparatit për masazhin vibrues të prostatës

"Nanoprost" bëhet një asistent i pazëvendësueshëm në luftën kundër sëmundjeve mashkullore dhe femërore të sferës gjenitourinar. Rikthen funksionet e organeve të brendshme të legenit të vogël, lehtëson inflamacionin dhe eliminon dhimbjen. Ajo ka provuar veten si pjesë e terapisë komplekse. Duke rritur përshkueshmërinë e membranave qelizore, pajisja përshpejton thithjen e barnave, gjë që ul ndjeshëm kohën e trajtimit. Më vonë, një kurs i rregullt i fizioterapisë në shtëpi ka një efekt të shkëlqyeshëm parandalues, duke mos u dhënë asnjë mundësi sëmundjeve.

Indikacionet për përdorim

Pajisja e fizioterapisë do të ndihmojë në zgjidhjen e shumë problemeve pa përdorimin e ilaçeve, vetëm duke aktivizuar proceset që ndodhin në trup.

Një rënie në proporcionin e tendosjes fizike, punës në zyrë dhe një sasi të madhe të kohës që përfaqësuesit e seksit më të fortë kalojnë pas timonit, çon në një dobësim të funksionit erektil, një rënie në aktivitetin e qelizave embrionale dhe shfaqjen e bllokimit të barkut. Burrat, si rregull, nuk duan të shkojnë te një mjek me këto probleme. Por mosveprimi vetëm e përkeqëson situatën.

Pajisja Nanoprost bëhet zgjidhja optimale për shumicën e problemeve. Easyshtë e lehtë për t’u përdorur, nuk shkakton emocione negative, shqetësime morale dhe fizike. Mund të përdoret pa ndërprerje nga puna duke e vendosur thjesht në një karrige ose karrige kompjuteri.

Përmirësimi ndodh pas 1-2 seancave. Indikacionet për përdorim janë:

 • hemorroide;
 • probleme me fuqinë;
 • urinim i pavullnetshëm;
 • dobësimi i muskujve të legenit;
 • ngecja e gjakut në organet e legenit;
 • proceset inflamatore;
 • prostatitis;
 • spazma vaskulare;
 • zvogëluar prodhimin e testosteronit;
 • edemë kronike të ekstremiteteve të poshtme.

Masazhi vibrues dhe fusha magnetike alternative janë ndihmës të shkëlqyeshëm në luftën kundër prostatitit kronik dhe një metodë efektive për të rivendosur shëndetin dhe gëzimin e jetës intime.

Shëndeti i grave me pajisjen Nanoprost

Pajisja "Nanoprost" është gjithashtu efektive për trajtimin e sistemit gjenitourinar të femrave. Shumë njerëz, me shfaqjen e mosmbajtjes urinare, dhimbje në bark të poshtëm ose kapsllëk të rregullt, nuk guxojnë të ndajnë me të dashurit, shtyjnë një vizitë tek mjeku, si rezultat i së cilës ata marrin një formë të përparuar të sëmundjes dhe zhvillimin e komplikimeve. Me aparatin Nanoprost, gjithçka bëhet shumë më e lehtë. Nuk ka nevojë të qëndroni në radhë të gjata në zyrën e gjinekologut dhe urologut, të merrni një galeri testesh dhe të merrni një recetë për një grusht pilulash me një listë të plotë të efekteve anësore.

Mjafton t'i jepni vetes 15-20 minuta në ditë dhe të uleni në një jastëk të rehatshëm, duke shijuar ndjesitë e këndshme. Kështu funksionon një pajisje unike moderne. Ndihmon në lehtësimin e simptomave akute në:

 • mosmbajtjeje urinare;
 • pezmatim i shtojcave;
 • cystitis;
 • hemorroide;
 • mosfunksionimi i organeve të legenit;
 • probleme me konceptimin;
 • ndryshime të lidhura me moshën;
 • sindromi i rëndë klimaterik;
 • periudha të dhimbshme.

Pajisja ju lejon të rikuperoheni më shpejt pas lindjes, të rrisni dëshirën seksuale dhe tonin muskulor intim, i cili do të sigurojë ndjesi më të ndritshme. Pas një kursi procedurash, mund të harroni situatat e vështira dhe frikën e vazhdueshme për të mos arritur në tualet. Asgjë nuk qëndron në rrugën e të shijuarit të jetës dhe të qenit aktiv.

Si të përdorni pajisjen për trajtimin e prostatitit dhe sëmundjeve të tjera

Nuk ka asgjë të vështirë për këtë. Unike e pajisjes qëndron në faktin se ajo është plotësisht e sigurt për përdorim në shtëpi dhe nuk kërkon arsim të veçantë. Mjafton të lexoni udhëzimet dhe t'i ndiqni qartë ato, duke u mbështetur në ndjenjat personale gjatë seancës. Telekomanda bën të mundur ndryshimin e intensitetit të ndikimit, duke e rritur gradualisht atë me përparimin e kursit. Përmirësimet e para vijnë pas 1-2 procedurave; për të konsoliduar efektin, rekomandohet të kaloni nëpër 10-20 seanca.

Algoritmi i veprimeve:

 • nxirrni "Nanoprost" nga mbulesa;
 • vendosni jastëkun e aparatit nën mollaqe në mënyrë që të përshtatet fort në perineum;
 • zgjidhni mënyrën e funksionimit;
 • Kushtojini 15 minuta shëndetit tuaj dhe shijoni ndjenjën e relaksimit.

Kundërindikacionet dhe efektet anësore

Lista e kufizimeve është shumë e shkurtër dhe përfshin:

 • prania e një stimuluesi kardiak, në të cilin ekspozimi magnetik është kundërindikuar;
 • shtatzënisë;
 • faza akute e çdo inflamacioni;
 • momenti i sulmit në zemër, goditje në tru dhe ethe;
 • tumoret dhe fistulat në zorrën e trashë dhe perineum;
 • onkologji.

Në të njëjtën kohë, nuk ka asnjë kufizim moshe në përdorim, aparati ka një efekt të dobishëm në organet e legenit dhe në trup si një e tërë.

Shqyrtime të mjekëve dhe klientëve

Vlerësimet e vërteta të klientëve janë të mbushura me ngrohtësi dhe mirënjohje. Ata veçanërisht theksojnë një efekt të pastër, pothuajse të padukshëm, mungesën e dhimbjes dhe ndjesive të pakëndshme, një përmirësim të shpejtë të mirëqenies. Një efekt i mirë është vërejtur edhe kur përdorni aparatin Nanoprost për prostatit.

Ka edhe komente negative. Ato shoqërohen me blerjen e falsifikimeve nga palët e treta nëse doni të kurseni para.

Alina Aleksandrovna, gjinekologe, përvojë pune 18 vjet

Sipas vëzhgimeve të mia, përdorimi i pajisjes në kombinim me një kurs mjekimi jep rezultate më të larta dhe më të qëndrueshme në trajtimin e cistitit, inflamacionit kronik të shtojcave dhe periudhave të dhimbshme.

Sergey Vladimirovich, urolog, 26 vjet përvojë

Rezultate të shkëlqyera në lehtësimin e simptomave të dhimbjes u dhanë nga një kurs duke përdorur pajisjen Nanoprost. Vëzhguan 3 pacientë që i nënshtroheshin seancave gjyqësore. Përmirësimi ndodh në 2-3 procedura. Unë përfundoj se pajisja është efektive, është më mirë të marrësh kursin, duke e kombinuar atë me trajtim tradicional.

Vera, 47 vjeç:

Vazhdimisht në arrati, nuk kam kohë për veten time. E solla në atë pikë që nuk mund të qeshësh edhe një herë, duhet të vraposh menjëherë në tualet, stomaku të tërheq vazhdimisht, asnjë gëzim nga komunikimi me burrin tënd. Nuk më pëlqente të pija pilula, fillova të kërkoj një alternativë. Më pëlqente Nanoprost sapo lexova informacionin në lidhje me të. Asnjëherë nuk jam penduar për blerjen, nuk mund ta imagjinoj më jetën time pa këtë jastëk të rregullt, i cili mbështet shëndetin tim. Unë i thashë lamtumirë cistitit, hemorroideve dhe mosmbajtjes urinare dhe jam shumë i lumtur për këtë.

Sergey, 56 vjet:

Ekziston një tendencë e trishtuar në familje për të fituar prostatit më afër pensionit. Tashmë dha dorëheqjen tek e pashmangshmja, por dëgjoi nga një mik emrin e pajisjes. Ai nuk u zgjerua në këtë temë, ai duhej ta kërkonte vetë. Kam porositur Nanoprost në faqen zyrtare të internetit, nuk doja ta rrezikoja. Unë kam qenë duke e përdorur atë për gjashtë muaj tashmë, unë jam plotësisht i kënaqur. Ndihem më mirë, i afrohem gruas time më shpesh, hemorroidet kanë pushuar të më shqetësojnë. Shpresoj që as prostatiti të mos bashkohet.

Si të blini një pajisje Nanoprost me zbritje

Për të blerë Nanoprost, duhet të plotësoni 2 hapa:

 • shkoni në faqen e internetit të prodhuesit;
 • shkruaj numrin dhe emrin e telefonit në formularin e porosisë.

Ekspertët do t'ju kontaktojnë për të sqaruar të gjitha detajet, si dhe për t'iu përgjigjur të gjitha pyetjeve tuaja.

Bleni "Nanoprost" në faqen e internetit të prodhuesit

Aparati i fizioterapisë "Nanoprost" është një mundësi ideale për një kurs terapeutik të dridhjeve në shtëpi. Bëni një porosi për pajisjen "Nanoprost" dhe jepini trupit tuaj shëndet dhe gëzimin e lëvizjes aktive.

Bëj një pyetje

Dmitry Novitsyuk

Urolog Novitsyuk Dmitry Fedorovich për 20 vjet është angazhuar në diagnostikimin, trajtimin dhe parandalimin e sëmundjeve të sistemit gjenitourinar.

Obzoroff
Shto një koment