Wormin për të pastruar trupin nga toksinat dhe parazitët

Wormin është një ilaç antiparasitik. Përdoret për të trajtuar shumë sëmundje të shkaktuara nga infeksioni me krimba parazitare dhe viruse infektive. Ky ilaç zakonisht përdoret për sëmundje të tilla si neurokistikerkoza (që prek trurin, muskujt dhe indet e tjera) dhe giardiatis. Trajton gjithashtu sëmundje hidatide, sëmundje pinworm, ascariasis (infeksion gastrointestinal), filariasis (dëmtimi i nyjeve limfatike dhe enëve të gjakut). preparat Wormin I përket grupit të ilaçeve të njohura si ilaçe anthelmintike dhe për këtë arsye i dëbon krimbat parazit, duke i neutralizuar ose vrarë ata pa dëmtuar pritësin.

kapsula Wormin për të mbrojtur trupin nga krimbat dhe parazitët

Antiparasit natyral Wormin posedon këto prona:

 • Në mënyrë efektive përballon të gjitha llojet e zakonshme të parazitëve që vendosen në trupin e njeriut;
 • Normalizon proceset metabolike;
 • Pastron butësisht trupin e substancave të dëmshme;
 • Shkatërron mikroflorën patogjene në traktin gastrointestinal;
 • Rivendos tretjen;
 • Efekt përfitues në punën e të gjitha organeve të brendshme;
 • Përmirëson kapacitetin e punës, rrit vitalitetin;
 • Ndihmon në uljen e peshës, zvogëlon oreksin;
 • Forcon sistemin imunitar;
 • Në mënyrë të dukshme përmirëson gjendjen dhe pamjen e lëkurës;
 • Zhduk frymën e keqe.

Informacione në internet Obzoroff.info, bazuar në përshkrimin e marrë nga faqja e internetit e prodhuesit dhe literatura mjekësore. Rishikimet e klientëve për efektet e dobishme dhe anësore të ilaçeve Wormin plotësisht e ndryshme, pasi efekti i drogës mund të ndryshojë për secilin person në mënyra të ndryshme. Këshillohet që të këshilloheni me gastroenterolog përpara se të përdorni këtë ilaç.

8 simptoma që vërtetojnë se trupi juaj është i mbingarkuar me toksina

Trupi i njeriut është i rrethuar nga një sasi e madhe e substancave të ndryshme toksike, të cilat vazhdimisht thithin në vetvete. Grumbullimi gradual i toksinave mund të shkaktojë probleme serioze shëndetësore. Më poshtë janë disa shenja që konfirmojnë praninë e substancave toksike në trup.

 1. Problemet me traktin gastrointestinal. Ushqimi që njerëzit tani konsumojnë përmban një sasi të madhe të ruajtësve dhe ngjyrave, dhe perimet dhe pemët shpesh rriten me nitrate. Sapo të futet në trup, një ushqim i tillë fillon ta helmojë, gjë që në fund të fundit provokon shfaqjen e problemeve me traktin gastrointestinal: kapsllëk të shpeshtë, diarre dhe dhimbje stomaku. Për të shmangur pasojat negative, duhet të jeni më të kujdesshëm në lidhje me zgjedhjen e produkteve, t'i lani mirë para se të hani ose përgatitni ushqim.
 1. Shfaqja e skuqjeve në lëkurë. Gjendja e lëkurës është një tregues i shëndetit të përgjithshëm të trupit. Skuqjet dhe skuqja tregojnë praninë e problemeve me trupin, të cilat mund të shkaktohen nga toksinat që futen brenda.
 1. Probleme me gjumin. Akumulimi gradual i substancave toksike në trupin e njeriut mund të shkaktojë pagjumësi. Kjo është për shkak të efektit të substancave toksike në nivelin e hormonit përgjegjës për gjumë - kortizolit. Problemet e gjumit mund të shkaktojnë probleme serioze shëndetësore.
 1. Një rritje ose ulje e mprehtë e peshës. Substancat toksike mund të kenë një efekt negativ në hormonet në trupin e njeriut. Kjo mund të shkaktojë një ndryshim dramatik në peshë.
 1. Fryma e keqe. Era e keqe e gojës tregon problemet ekzistuese me sistemin tretës. Kjo është për shkak të nevojës që trupi i njeriut të tretë gjithçka që hyn në traktin gastrointestinal. Gjithashtu, për shkak të substancave toksike të akumuluara në trup, mëlçia mund të mos përballet me funksionet e saj.
 1. Problemet me thonjtë. Toksinat dobësojnë funksionet mbrojtëse të trupit dhe, si rezultat, ka probleme me thonjtë: hedh lëng i pllakës së thonjve, ndryshime në ngjyrën dhe lehtësimin e saj, infeksion me një kërpudhat.
 1. Përkeqësimi i gjendjes së flokëve. Akumulimi i toksinave parandalon lëndët ushqyese të hyjnë në trup dhe zvogëlon thithjen e tyre nga trupi. Kjo rezulton në zbokth dhe kruarje të kokës, rënie të flokëve dhe përkeqësim të gjendjes së tyre të përgjithshme.
 1. Deodorantët nuk janë efektivë kundër djersitjes. Shfaqja e një erë të pakëndshme, edhe kur deodorant vendoset në një trup të pastër, është një simptomë e dehjes së trupit. Pikat e djersës dalin në sipërfaqen e lëkurës përmes poreve dhe, kur bashkëveprojnë me mikrobet, ato shkaktojnë një erë të pakëndshme, të cilën as deodorantët nuk mund ta përballojnë.

Për të shmangur përkeqësimin e mëtejshëm të shëndetit dhe për të eleminuar simptomat e dehjes që janë shfaqur, është e nevojshme të pastroni trupin nga toksinat me ndihmën e ilaçit Wormin nën mbikëqyrjen e detyrueshme të një specialisti kompetent në çështje të tilla.

Kostoja dhe kushtet e blerjes së kapsulave Wormin në Evropë

Drogës është në dispozicion në formën e kapsulave me 10 copë në një kuti. Çmimi i këtij ilaçi në faqen zyrtare të internetit është 39 euro, në varësi të 50% zbritje, i cili u ofrohet klientëve të rinj. Në farmaci bleni Wormin Shtë e pamundur, pasi ky ilaç nuk ka hyrë ende në rrjetin farmaceutik. Dorëzimi kryhet nga shërbimi korrier dhe postar (zakonisht brenda 3-5 ditëve të punës nga momenti i vendosjes së porosisë). Pagesa bëhet pas pranimit të mallit nga blerësi.

Kushtet e blerjes së kapsulës Wormin

Pse të luftoni parazitët dhe viruset infektive?

Shpesh, shumë njerëz as nuk dyshojnë se të ftuar të paftuar jetojnë në trupat e tyre. Prandaj, të paktën dy herë në vit duhet të ekzaminohet për kontaminim me parazitët, dhe gjithashtu të përdorni masa parandaluese për shkatërrimin e tyre, për shembull Bactefort.

Pas depërtimit në trup, helminthët kryesisht ndikojnë në funksionimin e zorrëve, dhe pastaj fillojnë të dëmtojnë të gjitha organet. Parazitët mund të shkaktojnë sëmundje të tilla si:

 • Goditje dhe patologji të tjera vaskulare;
 • Sëmundje në zemër, sulm në zemër;
 • Paraliza që ndodh për shkak të meningoencefalitit;
 • Krimbat mund të shkaktojnë dëmtim të konsiderueshëm vizual;
 • Parazitët çojnë në çrregullime serioze të sistemit nervor qendror, i cili ndikon jo vetëm në gjendjen emocionale, por edhe në performancën.

Veprimi i parazitëve në trupin e njeriut

Ju mund të merrni helmintha kudo, madje edhe duke respektuar higjenën. Prandaj, është shumë e rëndësishme të merrni ilaçe parandaluese mbi baza natyrale. Wormin është një ilaç anthelmintik me një spektër të gjerë veprimi; më efektive për enterobiozën dhe trichocephalosis. Duke shkaktuar një shkelje të pakthyeshme të përdorimit të glukozës, varfëron dyqanet e glukogjenit në indet e helminthit, ndërhyn në sintezën e tubulinës qelizore, dhe gjithashtu pengon sintezën e acidit trifosforik të adenozinës.

Indikacionet për përdorim:

 • ascariasis, trichocephalosis, enterobiosis (sëmundje të shkaktuara nga krimbat parazitare të zorrëve: pinworms, whipworms, roundworms);
 • krimb, i cili më së shpeshti çon në zhvillimin e anemisë dhe uljen e numrit të qelizave të kuqe të gjakut në gjak.

Varieteteve të krimbave dhe parazitëve në trupin e njeriut

Duke pasur parasysh informacionin nga prodhuesi, mund të konkludojmë se Wormin Shtë një produkt i fuqishëm anti-infektiv për ata që duan të kundërshtojnë veprimin e krimbave, baktereve dhe parazitëve. Formula unike që nuk ka kundërindikacione dhe efekte anësore të theksuara e ka bërë këtë produkt një nga pajisjet më të njohura mbrojtëse personale.

Metoda e aplikimit Wormin dhe udhëzimet e dozimit

Sipas udhëzimeve për përdorimin e ilaçit, duhet të përdoret në doza të tilla:

 • Me enterobiozën, të rriturit dhe fëmijët përshkruhen 1 tabletë të barit Wormin një herë. Për të parandaluar ri-pushtimin, ilaçi përsëritet çdo 2 javë për një muaj.
 • Me ascariasis, krimbin e këmbës, trichocephalosis dhe helminthiases përzier: të rriturit dhe fëmijët mbi 2 vjeç janë të përshkruara 100 mg, jo më shumë se 2 herë në ditë (zakonisht në mëngjes dhe në mbrëmje) për 3 ditë.
 • Me teniozë dhe strongyloidosis, të rriturit rekomandohet të marrin jo më shumë se 200 mg të barit 2 herë në ditë për 4 ditë. Fëmijët përshkruhen 100 mg 2 herë në ditë për 3-4 ditë.

Rekomandohet të kryeni një trajtim të njëkohshëm të të gjithë anëtarëve të familjes.

Efektet anësore dhe kundërindikimet për përdorimin e drogës

Kur aplikoni Wormin në doza të mëdha për një kohë të gjatë, shfaqja e: të vjellave, diarresë, dhimbjes së kokës, reaksioneve alergjike në formën e skuqjes së lëkurës, urtikarisë, angioedemës) është e mundur. Ekziston gjithashtu një rritje në aktivitetin e transaminazave "hepatike", hiperkreatininemisë, leukopenisë, anemisë, eozinofilisë, rënies së flokëve, hematurisë, cilindrurisë.

Si të aplikoni Wormin

Përdorimi i ilaçit mund të ketë një efekt negativ në zhvillimin e fetusit në gratë shtatzëna. Prandaj, gjatë shtatëzënësisë, veçanërisht në tremujorin e parë, Wormin duhet të përdoret me kujdes ekstrem, duke krahasuar rrezikun e mundshëm të përshkrimit të ilaçit me efektin e pritur terapeutik. Gjatë periudhës së përdorimit të barit duhet të ndalojë ushqyerjen me gji.

Ndërveprimi me ilaçe të tjera: zvogëlon nevojën për insulinë tek pacientët me diabet mellitus. Bashkë administrimi duhet të shmanget Wormin me substanca lipofile. Cimetidina mund të rrisë përqendrimin në gjak, karbamazepinë dhe induktorë të tjerë metabolikë - uli atë.

Kur përdorni ilaçin Wormin në një dozë që tejkalon rekomandimin për një kohë të gjatë mund të çojë në pasoja të tilla: shfaqja e mosfunksionimit të kthyeshëm të mëlçisë, hepatiti, neutropenia. Nuk ka antidot të veçantë, kështu që ju duhet të shpëlani stomakun me një zgjidhje ujore të permanganatit të kaliumit në normën 20 mg / 100 ml ujë. Karboni i aktivizuar mund të përdoret. Në këtë rast, është e nevojshme të hiqni ilaçin nga trupi, duke shkaktuar të vjella ose lavazhe të stomakut. Kërkohet qymyr i pranuar, por jo më shumë se 1 tabletë për çdo 10 kilogramë të peshës totale të një personi. Më shumë se 90% e substancës lëshohet natyrshëm me feces në formë të pandryshuar. Pjesa e thithur e barit (afërsisht 5-10%) ekskretohet nga veshkat, nga urinimi.

Kundërindikimet: mbindjeshmëria ndaj përbërësve që përbëjnë kapsulat Wormin, kolit ulcerativ, sëmundja e Crohn, dështimi i mëlçisë, fëmijëria (deri në 2 vjet).

Para përdorimit të ilaçit Wormin duhet të konsultoheni me një mjek. Ky udhëzim është dhënë në një përkthim falas dhe ka për qëllim vetëm për qëllime informative. Për më shumë informacion, ju lutemi referojuni shënimit të prodhuesit.

Përshkrimi i ilaçit Wormin

Përbërja e kapsulave dhe veprimi i përbërësve në shkatërrimin e parazitëve

kapsula Wormin përmbajnë përbërës bimorë të dizajnuar për të shkatërruar parazitët në trup. Formula e kapsulës ndihmon në pastrimin e trupit nga helminths, rikthen proceset metabolike dhe punën e organeve të brendshme, përmirëson imunitetin, largon toksinat dhe toksinat. Ilaçi ka të gjitha këto veti, falë përbërësve të mëposhtëm:

 • Arra e zezë pastron trupin e parazitëve, kërpudhave dhe baktereve të dëmshme. Përmirëson funksionimin e sistemit imunitar dhe zorrëve. Ruan kolesterolin normal dhe sheqerin në gjak.
 • Karafil përmbajnë sasi të mëdha të katranit, acid askorbik, alkaloideve, saponins, glikozideve steroide dhe fibrave. Glikozidet kanë një efekt të ngjashëm me insulinën.
 • Ekstrakti i ullirit përmban oleuropeinë, e cila ka efekte antiparazitare dhe antifungale, zvogëlon dëmtimin oksidativ në gjak, mëlçi, veshka dhe indet e trurit.
 • Moringa. Falë përbërjes së tij unike pastron trupin e substancave të dëmshme. Lufton në mënyrë efektive parazitët në traktin tretës, duke shkatërruar ADN-në e huaj. Pastron zorrët dhe traktin biliare.
 • Rozmarinë. Pastron gjakun dhe mëlçinë nga parazitët, stimulon qarkullimin e gjakut dhe pastrimin. Forcon muret e enëve të gjakut, zvogëlon mundësinë e trombozës dhe përmirëson shërimin e plagëve të vogla.
 • Farat e kungullit do t'ju shpëtojnë nga parazitët si krimbat e rrumbullakët, cestodat (krimbat e shiritave), rrufetë (rrufetë digenetike).
 • Eksipientët: niseshte misri, vanillin, fosfat kalciumi i hidrogjenit, talk i pastruar, xhelatinë, stearat magnezi, lauril sulfat natriumi.
Bëj një pyetje

Anna Bazilevskaya

dermatolog Bazilevskaya (Genina) Anna Evgenievna, një trajner i çertifikuar në teknologjinë lazer, ka mbi 13 vjet përvojë praktike si dermatolog.

Përvoja praktike e mjekut i lejon asaj që të heq lehtësisht lythat dhe të kryejë "konturimin e fytyrës". Gjithashtu, duke pasur përvojën e një kozmetologu, ajo mund të korrigjojë çdo ndryshim në lidhje me moshën tek pacienti i saj dhe të kryejë një operacion për rinovimin e fytyrës.

Anna Evgenievna Bazilevskaya është autorja e shumë artikujve tiparë mbi kozmetologjinë, përtërirjen, trajtimin e sëmundjeve të ndryshme të lëkurës dhe detoksifikimin e trupit.

Obzoroff
Shto një koment