Detoxic për pastrimin e trupit të krimbave, krimbave, parazitëve dhe toksinave

Formulë Detoxic bazuar në përbërës bimor, kështu që vepron shumë butësisht pa i shkaktuar dëm shëndetit. Ilaçi është menduar për administrim oral, forma e lëshimit është kapsula. Një recetë nga një mjek nuk është e nevojshme kur e blini atë. Mund të përdoret jo vetëm për trajtimin e helminthiazës së diagnostikuar, por edhe si një mjet parandalimi. Para përdorimit, sigurohuni që të lexoni udhëzimet që janë në paketë.

Detoxic për pastrimin e trupit të krimbave, krimbave, parazitëve dhe toksinave

Askush nuk është i sigurt nga helminths dhe parazitët e tjerë të rrezikshëm. Prandaj, është shumë e rëndësishme të dëgjoni trupin tuaj, t'i nënshtrohen ekzaminimeve në kohë dhe të luftoni me mysafirë të paftuar. Një nga ilaçet më efektive antiparazitare është një përgatitje natyrale. Detoxic Triad Forte SBC. Zhduk shpejt parazitët nga zorrët dhe pastron sistemin e tretjes nga produktet toksike të funksioneve të tyre jetësore.

Përfitimet e ilaçit Detoxic dhe simptomat e infeksionit të parazitit

Препарат Detoxic ka një efekt kompleks:

 • Dëbon helminths nga trupi.
 • Promovon heqjen e plotë të vezëve të krimbit.
 • Pastron organet nga toksinat që sekretohen nga parazitët.

Kursi i drogës Detoxic do t'ju kthejë në mirëqenie të madhe, do të ndjeni gëzim dhe performancë të pashembullt. Përveç kësaj, rregullat për marrjen e kësaj shtojce janë shumë të thjeshta - ata thjesht gëlltisin ilaçin me ujë. Prandaj, është i përshtatshëm për t'u përdorur në shtëpi.

Dhimbja e barkut është një nga ankesat më të zakonshme të fëmijëve. Dhe shumë shpesh këto dhimbje shoqërohen me një sëmundje parazitare. Një detoksifikues është i përshtatshëm për fëmijët, por para se të filloni një kurs, këshillohet të konsultoheni me një pediatër.

Do ditë rrezikojmë të infektojmë organet tona me parazit. Në të vërtetë, në mjedis ekziston një numër i jashtëzakonshëm i krijesave që kërkojnë të vendosen në një organizëm të huaj dhe vazhdimisht hanë lëngjet e tij. Në të njëjtën kohë, ata shumëfishohen në mënyrë të pakontrollueshme dhe gradualisht helmojnë transportuesin e tyre me mbeturina toksike.

Mënyrat me të cilat parazitët hyjnë në trupin e njeriut janë të njohura për ne nga kursi i biologjisë shkollore:

 • Nga toka me duar të ndyra dhe perime të lara dobët. Mjafton të neglizhoni rregullat e higjenës një herë, dhe vezët e helminthit mund të jenë në zorrët tuaja.
 • Nga kafshët shtëpiake. Qentë, macet dhe kafshët shtëpiake të tjera shpesh bëhen burim infeksioni me krimba.
 • Seksualisht.
 • Përmes parave. Shtë shumë e vështirë të ruash higjenën kur merresh me para. Ju duhet t'i trajtoni ato shpesh, por nuk ka gjithmonë mundësinë të lani duart. Por para kësaj, faturat kaluan nëpër shumë duar të tjera, dhe infeksionet më të rrezikshme mund të mbeten mbi to.

Kështu, është shumë e vështirë të mbrosh veten nga helminthiasis. Probabiliteti i infeksionit ekziston gjithmonë. Prandaj, duhet t'i kushtoni vëmendje të gjitha simptomave të dyshimta dhe të filloni trajtimin në kohë.

Simptomat kryesore të një sëmundje parazitare përfshijnë:

 • Lodhje kronike.
 • Manifestime të ndryshme alergjike (kur shfaqet një skuqje, hunda e mbushur, sytë e holluar me ujë).
 • Konstipacioni ose, anasjelltas, diarre.
 • Shfaqja e qarqeve të errëta nën sy.
 • Nervozizëm.
 • Muskul dhe dhimbje koke.
 • Probleme të përbashkëta.

E gjithë kjo simptomatologji e pakëndshme ndodh për shkak të faktit se parazitët tërheqin lëndë ushqyese nga trakti tretës dhe helmojnë trupin me mbeturinat e tyre. Dhe meqenëse parazitët nuk ndalen së shumuari, shëndeti i tyre përkeqësohet me kalimin e kohës.

Së shpejti, zorrët nuk duket se u përkasin njerëzve. Aty helminthët janë të ngarkuar - ata shumohen, hanë në mënyrë aktive dhe prodhojnë toksina. Si rezultat, grumbullohet një sasi e madhe skorjesh. Transportuesi i parazitëve vuan nga toksikoza në të gjitha manifestimet e saj - të përziera, nervozizëm, dobësi, alergji. Kjo është arsyeja pse është shumë e rrezikshme të injorohet problemi. Nëse dyshoni se keni një infeksion parazitar, filloni menjëherë trajtimin. Opsioni më i mirë në këtë rast do të ishte ilaçi Detoxici cili vepron butësisht dhe është i përshtatshëm për njerëzit e të gjitha moshave.

Detoxic për pastrimin e trupit të krimbave, krimbave, parazitëve dhe toksinave

Vëmendje e veçantë për një ilaç novator duhet t'i kushtohet prodhuesve të qenve. Do të ndihmojë për të mbajtur nën kontroll shëndetin e kafshëve dhe do të shërbejë si një masë e shkëlqyeshme parandaluese për njerëzit. Meqenëse krijuesit e qenve janë në rrezik të madh për helminthiasis, këshillohet që periodikisht të marrin një kurs të shkurtër Detoxic.

Ku të blini Detoxic dhe çmimin e saj me pakicë

Në barnatore, ky mjet nuk zbatohet. Për të blerë Detoxic Ju mund të bëni në dyqanet në internet të përfaqësuesve zyrtarë. Shtë shumë e thjeshtë të vendosni një porosi, dorëzimi kryhet brenda një kohe të shkurtër, nuk ka nevojë të bëni një pagesë paraprake. Për të hequr qafe plotësisht helminthët, vezët e tyre dhe mbeturinat toksike, ia vlen të blini një ilaç të ri antiparasitik Detoxic (Kapsulat Triad Forte SBC në 300 mg). Ai do të pastrojë trupin tuaj brenda disa ditësh, do t'ju kthejë shëndet, gjallëri dhe shëndet të shkëlqyeshëm.

Blej Detoxic me zbritje është e mundur në shumë vende të Bashkimit Evropian dhe Azisë. Në territorin e secilit vend, dorëzimi nga një shpërndarës zyrtar është i vlefshëm, listat e lidhjeve në faqet për vendosjen e një porosie janë si

 • Detoxic për pastrimin e trupit të krimbave, krimbave, parazitëve dhe toksinaveDetoxic për pastrimin e trupit të krimbave, krimbave, parazitëve dhe toksinaveAustri dhe Gjermania
 • Detoxic për pastrimin e trupit të krimbave, krimbave, parazitëve dhe toksinaveBulgari;
 • Detoxic për pastrimin e trupit të krimbave, krimbave, parazitëve dhe toksinaveHungari;
 • Detoxic për pastrimin e trupit të krimbave, krimbave, parazitëve dhe toksinaveGreqi;
 • Detoxic për pastrimin e trupit të krimbave, krimbave, parazitëve dhe toksinaveIndonezi;
 • Detoxic për pastrimin e trupit të krimbave, krimbave, parazitëve dhe toksinaveSpanjë;
 • Detoxic për pastrimin e trupit të krimbave, krimbave, parazitëve dhe toksinaveItali;
 • Detoxic për pastrimin e trupit të krimbave, krimbave, parazitëve dhe toksinaveЛитва;
 • Detoxic për pastrimin e trupit të krimbave, krimbave, parazitëve dhe toksinaveМалайзия;
 • Detoxic për pastrimin e trupit të krimbave, krimbave, parazitëve dhe toksinavePoloni;
 • Detoxic për pastrimin e trupit të krimbave, krimbave, parazitëve dhe toksinavePortugali;
 • Detoxic për pastrimin e trupit të krimbave, krimbave, parazitëve dhe toksinaveRumani;
 • Detoxic për pastrimin e trupit të krimbave, krimbave, parazitëve dhe toksinaveSllovakia;
 • Detoxic për pastrimin e trupit të krimbave, krimbave, parazitëve dhe toksinaveSllovenia;
 • Detoxic për pastrimin e trupit të krimbave, krimbave, parazitëve dhe toksinaveФилиппины;
 • Detoxic për pastrimin e trupit të krimbave, krimbave, parazitëve dhe toksinaveFrancë;
 • Detoxic për pastrimin e trupit të krimbave, krimbave, parazitëve dhe toksinaveKroacia;
 • Detoxic për pastrimin e trupit të krimbave, krimbave, parazitëve dhe toksinaveEstoni.

Brenda 15 minutave pas vendosjes së porosisë, menaxheri i kompanisë telefonon numrin e kontaktit të klientit dhe specifikon adresën e dorëzimit të mallrave.

Kostoja e ilaçit në Evropë

Çmimi i kapsulës Detoxic në vende të ndryshme është:

 • RF - 988 f.
 • Kazakistan - 5780 tenge.
 • Ukrainë - 389 UAH
 • Rumania - 169 leu.
 • Polonia - zloty 168.
 • Republika Czecheke - 999 CZK
 • Bullgaria - 69 lev.
 • Vendet e Evropës Perëndimore - 39 Euro.

Detoxic për pastrimin e trupit të krimbave, krimbave, parazitëve dhe toksinave

Pricesshtë çmimet e mësipërme që janë reale. Shmangni blerjet në faqet me kosto shumë të ulët. Përndryshe, rrezikoni të përvetësoni një fallco që nuk ka veti shëruese (foto duket si e rreme Detoxic shiko fundin e artikullit). Dikush mund të përmbajë kapsula 20 të barit në 300 mg.

Strukturë Detoxic dhe përshkrimi i vetive të përbërësit

Shtë e nevojshme të luftojmë me parazitët që jetojnë në trupin tonë. Askush nuk mund të debatojë me këtë. Por cila është mënyra për të luftuar? Bërja e zgjedhjes së duhur është e vështirë. Ka shumë tableta, pluhur, pika, kompozime për t'u përdorur në enemas. Këshillohet që të jepet përparësi ndaj përgatitjeve të buta barishtore që zgjidhin në mënyrë efektive problemin e krimbave, pa i shkaktuar dëm shëndetit.

strukturë Detoxic nga parazitët dhe helminthët

Përbërja Detoxic përbërësit natyralë përfshijnë:

 • Ferula Dzhungarskaya. Përdoret gjerësisht në gatim, është një përbërës i shumë agjentëve terapeutikë. Shkakton paralizën në helminth dhe ndihmon në eliminimin e tyre nga trupi. Gjithashtu përshpejton eleminimin e vezëve të parazitit nga trupi.
 • Lëng Sumakh. Frytet e kësaj bime janë një erëz tradicionale orientale dhe përdoren për përgatitjen e shumë pjatave. Lëngu i tyre përmban përbërës të veçantë astringent që neutralizojnë parazitët.
 • Bej biliare. Një nga përbërësit kryesorë të mjekësisë kineze. Ndërveprimi me përbërësit e tjerë të ilaçit, rrit efektin e tyre antiparasitik. Ka një efekt të theksuar imunostimulues.
 • Eksipientët me origjinë sintetike. Ata e bëjnë shijen e ilaçit të këndshëm dhe të pasigurt.

Meqenëse Detoxic përmban një numër të vogël përbërësish, ilaçi nuk shkakton reaksione të pakëndshme negative në formën e një alergjie. Mund të merret edhe nga fëmijë që janë tashmë tre vjeç.

Udhëzime për përdorim Detoxic

Rregullat për përdorimin e kësaj anthelmintiku përshkruhen në detaje në udhëzimet e bashkangjitura. marr Detoxic sipas kësaj skeme:

 • Mosha nga 3 deri në 6 vjet. Tre herë në ditë, rreth gjysmë ore para ngrënies. Dozat duhet të mbahen në minimum. I gjithë kursi është ditë 10.
 • Deri në 12 vjet. Në këtë moshë, fëmijëve u jepet ilaçi dy herë në ditë. Këshillohet që kursi të zgjasë rreth ditë 20.
 • Të rriturit. Për ta, trajtimi do të jetë më i gjatë - rreth një muaj. Ilaçi merret në të njëjtën mënyrë - dy herë në ditë para ngrënies.

Ndërsa merrte ilaçin Detoxic dëgjoni me kujdes mirëqenien tuaj. Nëse keni stomak të mërzitur, të shqetësuar për dobësi ose dhimbje koke, skuqje apo acarim në lëkurë, kursi i trajtimit do të duhet të ndërpritet. Shtë e mundur që të keni tejkaluar dozën e lejuar. Studioni me kujdes dozat e treguara në udhëzime dhe në asnjë rast mos i tejkaloni ato.

Nën ndikimin e suplementeve anthelmintike, oreksi mund të ulet. Disa njerëz ndjehen të përgjumur ose të lodhur. Kjo sugjeron që trupi po lufton në mënyrë aktive parazitët. Kjo do të thotë që shumë shpejt do të ketë lirim të plotë nga mysafirë të paftuar, dhe mirëqenia e përgjithshme do të bëhet shumë më e mirë.

Kur të gjithë kursin e terapisë të përfundojë, organet e tretjes do të pastrohen dhe do të funksionojnë mirë. Të gjitha indet do të fillojnë të furnizohen në mënyrë aktive me lëndë ushqyese dhe vitamina. Do të ndjeni forcë dhe do të rrisni vitalitetin.

Shqyrtime të drogës Detoxic

Në internet, ju mund të gjeni shumë komente nga pacientët që kanë provuar efektin e një ilaçi anthelmintic. Shumica e tyre janë pozitivë. Pas rrjedhës së ilaçit, njerëzit u testuan, sipas rezultateve të të cilave parazitët nuk u zbuluan më.

Në programin Live Healthy, Elena Malysheva foli për rreziqet e parazitëve në trupin e njeriut dhe përfitimet e Detoxic për eliminimin e tyre, dhe gjithashtu u botuan vlerësime reale pozitive të atyre që ndihmuan Detoxic. Produkti është i çertifikuar sipas standardeve ndërkombëtare dhe ka një çertifikatë të regjistrimit shtetëror.

Kohët e fundit, rastet e shitjes së mallrave me cilësi të ulët dhe të rreme, veçanërisht në rrjetet sociale, janë bërë më të shpeshta. Nëse shihni një foto të kapsulave në çdo vend shitje Detoxic si kjo, atëherë sigurohuni që është 100% i rremë dhe nuk do të sjellë përfitime.

Si për të diagnostikuar dhe kuruar një sëmundje të shkaktuar nga helminths

Helminthët janë organizma të gjallë parazitare me një strukturë komplekse shumëqelizore dhe organizëm të trupit që mund të shkaktojnë sëmundje pushtuese.

Dallohen llojet 2 të helminthave:

 1. Biohelminths janë një ndarje e krimbave që përdorin një ose dy hoste të ndërmjetëm në ciklin e jetës;
 2. Geohelminths janë një lloj i shumëllojshmërisë parazitare të krimbave që jetojnë në njerëz dhe kafshë. Vezët dhe format larvave të përfaqësuesve të kësaj specie zhvillohen në tokë, ujë, rërë.

Diagnoza. Në fazat e hershme, të mjaftueshme për të zbuluar një pushtim, do të ketë një rreze X të mushkërive. Në roentgenogram, akumulimi i infiltrateve me skaj të pabarabartë do të jetë qartë i dukshëm.

Diagnoza gjithëpërfshirëse fillon me një test të përgjithshëm të gjakut. Sëmundjet parazitare karakterizohen me ndryshime të hemografisë:

 • Niveli i qelizave të gjakut të leukociteve, trombociteve, eozinofileve ngrihet;
 • Shkalla e sedimentimit të eritrociteve (ESR) është rritur në 50 mm në orë me burra në milimetra 8-10 në orë, dhe tek gratë 12-15 mm në orë;
 • Infeksionisti përcakton:
 • Mbjellja e pështymës që të përmbajë flora patogjene dhe larvat e parazitëve;
 • Analiza e fecesit për vezët e helminthit;
 • Në fazën e pushtimit të zorrëve, këshillohet që të caktohet një analizë mikroskopike për të konfirmuar diagnozën e Ascaridosis;
 • Për më tepër, një imunotezë enzimë është e nevojshme për të dalluar sëmundjen.
 • Tërheqja e metodave të hulumtimit instrumental (ultratinguj i zgavrës së barkut, radiografi kontrasti) do të ndihmojë në identifikimin e lokalizimit të parazitit.

Trajtimi. Pacienti i drejtohet një terapisti lokal, dhe jo një specialisti të specializuar, sepse në fazat e hershme të sëmundjes, simptomat nuk janë specifike. Diagnoza diferenciale është e vështirë në këtë fazë. Mjeku krahason ankesat aktuale me kancer, helmim, gjakderdhje gastrointestinale. Foto e plotë shfaqet vetëm pas një ekzaminimi të plotë. Pacienti do të duhet t'i tregojë me kujdes manifestimet mjekut që e shqetëson atë. Pas një diagnoze të thelluar dhe një diagnoze të helminthiasis, fillon trajtimi.

Për secilin grup parazitësh, doza dhe ilaçi më i përshtatshëm zgjidhen (Detoxic, Bactefort, Intoxic). Vlen të përmendet se përzgjedhja e barnave është individuale, e kryer vetëm nga mjeku që merr pjesë. Mjeku që merr pjesë përcakton taktikat e trajtimit. Specialistët e lidhur plotësojnë terapinë.

 • Për parandalimin e ngjarjeve anësore, ilaçet që ruajnë florin, shtohen frenuesit e receptorëve H2-histaminë.
 • Për parandalimin e gjakderdhjes së brendshme - vitaminat e grupit B.
 • Antihistaminet dhe glukokortikosteroidet parandalojnë zhvillimin e reaksioneve alergjike.
 • Kur lidhni dështimin e frymëmarrjes (nëse larvat hyjnë në mushkëri), mjeku përshkruan përgatitje bronchodilators, adrenalinë (epinifrin)
 • Sëmundjet e shkaktuara nga tapat, ekinokoku trajtohen vetëm me operacion. Terapia konservatore në këtë rast do të dëmtojë vetëm pacientin, për shkak të rrezikut të përhapjes së larvave nëpër rrjedhën e gjakut.

Dallimi dhe ngjashmëria e krimbave të rrumbullakët dhe të sheshtë të parazitëve

Krimbat e sheshtë dhe të rrumbullakët përshtatur për të banuar në organizmin e njeriut dhe të kafshëve. Ato shkaktojnë një efekt negativ në trup. Shtë e nevojshme nga qiramarrësit e padëshiruar, sa më shpejt të jetë e mundur për të hequr qafe kapsula Detoxic!

 1. Parazitët, ndryshe nga kafshët e zorrëve, përbëhen nga inde që formojnë organet e tyre. Në krimbat e rrafshët, trupi është rrafshuar. Hendeku midis organeve mbush parenkimën. Në krimbat e rrumbullakët, formohet një zgavër e mbushur me lëng. Ata qarkullojnë midis organeve, me siguri që kryejnë funksione të gjakut. Ajo u jep oksigjen organeve, dhe mbeturinat metabolike në tubin e vrimës së pasme. Përveç kësaj, ajo, duke qenë nën presion, siguron një formë të rrumbullakët të parazitit.
 2. Parazitët e rrumbullakët kanë një gojë dhe zorrë. Krimbat janë në gjendje të hanë ushqim dhe të sjellin mbetje të pangopur. Krimbat e lëmuar nuk kanë zorrë. Ata janë përshtatur për të absorbuar lëndë ushqyese nga zorrët e vogla.
 3. Krimbat e rrumbullakët dhe të sheshtë janë formuar si dantella.
 4. Në të dy llojet e parazitëve, trupi përbëhet nga një qese muskulore e lëkurës me muskuj. Trupi është i mbuluar me një shtresë epiteli. Krimbat mund të përzihen në mënyrë aktive në hapësirë.
 5. Megjithëse, përmasat e parazitëve kanë ndryshime të konsiderueshme. Gjatësia e një kthesë të rrafshët të demit arrin deri në 10 metra. Dhe gjatësia e pinworm është vetëm 1 cm. Por të dy parazitët shkaktojnë dëm të konsiderueshëm në trup.
 6. Krimbat e lëmuar mund të jetojnë në ujë dhe në trup. Krimbat e rrumbullakët mund të jetojnë vetëm në trup.
 7. Sistemi nervor i krimbit përbëhet nga nyje dhe procese. Ato janë të vendosura në pjesën e përparme të trupit të parazitit. Me ndihmën e sistemit nervor, paraziti mund të ndiejë dritën, të ndiejë sipërfaqen, të përcaktojë përbërjen kimike të ushqimit dhe të ruajë ekuilibrin.
 8. Të dy llojet e parazitëve nuk kanë sistem qarkullues.
 9. Shkëmbimi i gazit ndodh përmes lëkurës së krimbave të sheshtë dhe të rrumbullakët.
 10. Ekskretimi i krimbave është gjithashtu i njëjtë, mbeturinat nxirren përmes kanaleve të ngushta.
 11. Krimbat e lëmuar janë kryesisht hermafroditë. Krimbat e rrumbullakët ndahen në femra dhe meshkuj. Sidoqoftë, të gjitha kalojnë nëpër tre periudha të zhvillimit: vezët, larvat, individi i pjekur seksualisht.

Habitati i parazitëve në trupin e njeriut

Parazitët jetojnë në organet e brendshme të njerëzve dhe kafshëve. Krimbat e sheshtë bashkëngjiten në organin mukozë të pjesës së përparme të trupit. Pika hepatike në zgavrën me gojë ka gota thithjeje. Një pllakë demi ngjitet me një proboscis me grepa. Parazitët e rrumbullakët nuk kanë pajisje të tilla.

Ata lëvizin gjatë gjithë kohës në masën ushqimore. Krimbat e rrumbullakët që jetojnë në zorrën e vogël lëvizin nëpër enët e gjakut. Planaria, një specie e krimbave të sheshtë, mund të jetojë në pellgje dhe madje edhe në pjella pyjore. Ata ushqehen nga larvat e insekteve dhe kafshët më të vogla.

Llojet e parazitëve në trupin e njeriut

 1. Paraziti që jeton në trupin e njeriut - trichinella, derisa të arrijë në moshën madhore, zëvendëson disa hoste. Së pari, larvat e tyre hyjnë në derr përmes ushqimit, që përbëhet kryesisht nga mbetjet. Aty zhvillohet paraziti, dhe cistat e tij futen në mishin e muskujve. Një person ha mish të pjekur mjaftueshëm ose të gatuar dhe infektohet me parazit. Në zorrë, një larvë paraziti del nga kisti dhe gjen një vend në muskul.
 2. Rrufeja e qelbur nga gjini e krimbave të rrafshët. Para arritjes së moshës madhore, ajo zhvillohet në molusq dhe në peshk. Një person që konsumon mjaft peshk të skuqur mund të infektohet. Parazitët e qenve, ujqërve, maceve dhe nganjëherë peshqve janë gjithashtu të infektuar.

Dëmtojnë trupin nga parazitët

 • Trupi është helmuar nga mbeturinat e parazitëve.
 • Duke iu përmbajtur mureve të organit, ato shkaktojnë inflamacion të mëlçisë dhe shkatërrojnë kanalet biliare.
 • Parazitët thithin lëndë ushqyese dhe vitamina nga trupi i njeriut, duke shkaktuar varfërimin e tij.

Parandalimi nga parazitët

 1. Në mënyrë që të mos infektoheni me parazitët, është e nevojshme të lani frutat dhe perimet para se të hani.
 2. Lani duart plotësisht me sapun përpara se të hani ushqim.
 3. Para se të hani, duhet të ngrohni mishin dhe ushqimet e detit për një kohë mjaft të gjatë.
 4. Mos pini ujë të papërpunuar.
 5. Shmangni kontaktin me kafshët dhe zogjtë.
 6. Aplikoni ilaçin Detoxic.

Pas këtyre masave, një person do të shmangë infeksionin e trupit të tij me parazit dhe të ruajë shëndetin. Për të eleminuar organizmat e dëmshëm parazit që shkaktojnë dëme në shëndetin e njeriut, përdorni ilaçin Gelmifort.

Dermatologu Bazilevskaya (Genina) Anna Evgenievna, një trajner i certifikuar në teknologjinë lazer, ka më shumë se 13 vjet përvojë praktike në specialitetin e dermatologut.

Përvoja praktike e mjekut i lejon asaj që të heq lehtësisht lythat dhe të kryejë "konturimin e fytyrës". Gjithashtu, duke pasur përvojën e një kozmetologu, ajo mund të korrigjojë çdo ndryshim në lidhje me moshën tek pacienti i saj dhe të kryejë një operacion për rinovimin e fytyrës.

Anna Evgenievna Bazilevskaya është autorja e shumë artikujve tiparë mbi kozmetologjinë, përtërirjen, trajtimin e sëmundjeve të ndryshme të lëkurës dhe detoksifikimin e trupit.

Shto një koment