Denta Seal: Pastë dhëmbësh për mbushjen e hidroksiaapatitit

Denta Seal është një pastë dhëmbësh mbushëse hidroksiaapatiti që rikthen smaltin e dhëmbëve në shtëpi! Procedurat dentare janë të shtrenjta dhe ju bëjnë nervozë, të dhimbshëm dhe të pakëndshëm. Për çudi, shumë njerëz marrin kohën e tyre në spital, duke preferuar të injorojnë problemet e dhëmbëve. Për fat të mirë, sot ekziston një mundësi alternative - një pastë inovative Denta Seal me një efekt mbushës. Sipas prodhuesit, ky produkt i përballueshëm ndihmon në ndalimin e zhvillimit të kariesit, rikthen smaltin e dëmtuar, eliminon verdhëzën dhe lehtëson inflamacionin nga mishrat e dhëmbëve.

Mesatarisht, të shkoni te dentisti për të trajtuar një dhëmb kushton 50-60 dollarë. Dhe në të njëjtën kohë, askush nuk jep garanci se vula e instaluar do të zgjasë të paktën disa muaj. Për sa i përket shpejtësisë, trajtimi duhet të përsëritet, dhe dhëmbi i sëmurë vazhdon të kalbet. Ju jetoni në pritje të dhimbjes, smalt reagon ashpër në ujë të ftohtë ose ushqim të nxehtë. Cilësia e jetës vuan ndjeshëm.

Tani këto telashe janë një e kaluar. Për të marrë një buzëqeshje të Hollivudit, thjesht blini Denta Seal dhe aplikojeni atë për disa javë. Ju mund të bëni një porosi në internet duke plotësuar një formular të thjeshtë. Dhe mos e shtyni blerjen deri më vonë - sepse për momentin ka një promovim fitimprurës në faqen e internetit të prodhuesit, i cili i jep të drejtën e një zbritje 50% për çdo blerës të ri.

Denta Seal: Pastë dhëmbësh për mbushjen e hidroksiaapatitit

Ku të blej Denta Seal

Ju lutem vini re se në zinxhirin e farmacive dhe në dyqane Denta Seal aktualisht nuk është zbatuar. Ju mund të porosisni një produkt origjinal vetëm në faqen e internetit të prodhuesit. Nëse dëshironi të blini një paste mbushëse me zbritje, atëherë bëni një aplikim tani, ndërsa kompania ka një promovim të veçantë!

Për momentin, një promovim po mbahet në sit që do t'ju lejojë të kurseni mirë dhe të blini Denta Seal me një zbritje të konsiderueshme. Falë ofertës promovuese, kostoja është vetëm 1000 rubla në Rusi, 6000 tenge në Kazakistan, 1700 soms në Kirgistan, 470 hryvnia në Ukrainë, 35 rubla në Bjellorusi.

Bleni makarona Denta Seal në faqen e internetit të prodhuesit

Për të bërë një urdhër Denta Seal, duhet të plotësoni një formular të thjeshtë: shkruani emrin tuaj dhe numrin e telefonit të kontaktit në formatin ndërkombëtar. Dorëzimi kryhet brenda 3-5 ditëve, pagesa për pastën e mbushjes kryhet pas marrjes.

Pas përfundimit të aplikimit, një konsulent do t'ju kontaktojë, i cili do t'i përgjigjet çdo pyetjeje dhe do të sqarojë detajet e dërgimit të urdhrit.

Blini pastë dhëmbësh Denta Seal me efektin e mbushjes së dhëmbëve është e mundur në shumë vende të Bashkimit Evropian dhe Azisë. Dorëzimi nga një distributor zyrtar është i vlefshëm në territorin e secilit vend, lidhjet me faqet për porosi tregohen në formën e një liste:

 • Denta Seal: Pastë dhëmbësh për mbushjen e hidroksiaapatititBulgari;
 • Denta Seal: Pastë dhëmbësh për mbushjen e hidroksiaapatititHungari;
 • Denta Seal: Pastë dhëmbësh për mbushjen e hidroksiaapatititDenta Seal: Pastë dhëmbësh për mbushjen e hidroksiaapatititGjermani dhe Austri;
 • Denta Seal: Pastë dhëmbësh për mbushjen e hidroksiaapatititGreqi;
 • Denta Seal: Pastë dhëmbësh për mbushjen e hidroksiaapatititSpanjë;
 • Denta Seal: Pastë dhëmbësh për mbushjen e hidroksiaapatititItali;
 • Denta Seal: Pastë dhëmbësh për mbushjen e hidroksiaapatititLetoni;
 • Denta Seal: Pastë dhëmbësh për mbushjen e hidroksiaapatititЛитва;
 • Denta Seal: Pastë dhëmbësh për mbushjen e hidroksiaapatititМалайзия;
 • Denta Seal: Pastë dhëmbësh për mbushjen e hidroksiaapatititPoloni;
 • Denta Seal: Pastë dhëmbësh për mbushjen e hidroksiaapatititPortugali;
 • Denta Seal: Pastë dhëmbësh për mbushjen e hidroksiaapatititRumani;
 • Denta Seal: Pastë dhëmbësh për mbushjen e hidroksiaapatititSllovakia;
 • Denta Seal: Pastë dhëmbësh për mbushjen e hidroksiaapatititSllovenia;
 • Denta Seal: Pastë dhëmbësh për mbushjen e hidroksiaapatititFrancë;
 • Denta Seal: Pastë dhëmbësh për mbushjen e hidroksiaapatititKroacia;
 • Denta Seal: Pastë dhëmbësh për mbushjen e hidroksiaapatititЧехия;
 • Denta Seal: Pastë dhëmbësh për mbushjen e hidroksiaapatititEstoni.

Brenda 15 minutash pas vendosjes së porosisë, menaxheri i kompanisë telefonon në numrin e kontaktit të klientit, specifikon adresën e dorëzimit të mallrave. Pasi të keni konfirmuar porosinë tuaj brenda 24 orëve, blerja juaj do të dërgohet në adresë. Dërgesa nuk do të zgjasë më shumë se 4-6 ditë. Ju mund të merrni porosinë tuaj në zyrën më të afërt të postës. Pagesa bëhet në të njëjtin vend, nuk keni nevojë të paguani paraprakisht, vetëm pasi të merrni pakon.

Avantazhet e makaronave Denta Seal

Krahasuar me pastat e tjera të dhëmbëve Denta Seal ka një numër përparësish të dukshme:

 • Ajo vepron gjithëpërfshirëse.
 • Rivendos smaltin e dëmtuar.
 • I përshtatshëm jo vetëm për të rriturit, por edhe për fëmijët.
 • Përbëhet nga përbërës të sigurt.
 • Nuk shkakton reagime anësore.

Efekti i dëshiruar mund të arrihet në 1 muaj të përdorimit të rregullt të pastës Denta Seal!

Përbërja e pastës së dhëmbëve Denta Seal

Një formulë inovative e pastës së dhëmbëve Denta Seal u zhvillua në bazë të substancave aktive të mëposhtme:

 • Hydroxyapatite. Ky komponent i vlefshëm është marrë nga përpunimi i predhave të detit. Në trupin e njeriut, nuk sintetizohet, por është jashtëzakonisht i rëndësishëm për dhëmbët. Me mungesën e tij të procesit të shkatërrimit të smaltit fillon.
 • Kalciumi. Forcon smaltin, heq pllakën, i bën dhëmbët të bardhë dhe të shëndetshëm.
 • Fluori. Ndalon zhvillimin e kariesit, ndihmon në forcimin e smaltit dhe parandalon demineralizimin e dhëmbëve.

Përbërës aktiv në pastë Denta Seali quajtur hidroksiapatit vepron në një nivel mikrokristalor. Depërton në smaltin e dhëmbit dhe riparon dëmtimin sipas parimit të "rritjes së kristalit". Pasi të keni marrë vetëm një kurs, mund të arrini rezultate të mahnitshme. Edhe njerëzit mbi 60 vjeç fitojnë një buzëqeshje të shëndetshme, të bardhë nga bora. Shqyrtimet reale të Dentaseal konfirmojnë plotësisht efektivitetin dhe sigurinë e kësaj paste. Ne rekomandojmë t'i kushtojmë vëmendje kësaj video, e cila përshkruan parimin e veprimit të pastës Denta Seal.

Rezultatet e makaronave

Prodhuesi i paste ngjites Denta Seal garanton këtë efekt:

 • Rimëkëmbja e smaltit.
 • Eliminimi i tartarit dhe pllakës.
 • Freskim i frymemarrjes.
 • Buzëqeshje e bardhë borë.
 • Dhëmbë të fortë.
 • Mishrat e shëndetshme.

Dhe në të njëjtën kohë, nuk ka nevojë të vizitoni shpesh dentistin, të shpenzoni shumë para, të duroni dhimbje dhe shqetësime. Efektiviteti i ilaçit është konfirmuar nga provat klinike në shkallë të gjerë që përfshijnë një grup të madh vullnetarësh. Dokumentacioni me rezultatet e hulumtimit mund të kërkohet në faqen zyrtare të prodhuesit.

Kujdesi për dhëmbët tuaj me Dentasil është shumë i thjeshtë. Përdoreni këtë mjet si pastë dhëmbësh të rregullt dy herë në ditë. Për të arritur rezultate maksimale, mund të lyeni dhëmbët pas çdo vakti.

Opinion i stomatologut

Kujdesi i rregullt oral është thelbësor. Në këtë rast, është shumë e rëndësishme të zgjidhni një ilaç efektiv dhe të sigurt. Unë rekomandoj që pacientët e mi të lajnë dhëmbët me një pastë mbushëse Denta Seal... Ajo e ka provuar veten mirë dhe ka marrë shumë vlerësime pozitive. Komponentët aktivë të pastës ndihmojnë vërtet në rivendosjen e smaltit të dhëmbëve. Por vetëm në ato raste kur bëhet fjalë për dëmtime të vogla. Nëse dhëmbi është shkatërruar plotësisht, atëherë nuk mund të bëni pa një vizitë tek një specialist.

V.M. Puchkov, dentist i kategorisë më të lartë.

Në cilat lloje pastash dhëmbësh ndahen në

Për momentin, pastat e dhëmbëve zakonisht ndahen në dy lloje kryesore:

 1. Higjienike. Para së gjithash, ato shërbejnë për të hequr pllakën jo të përafërt dhe për të freskuar frymën. Në mënyrë tipike, ato përfshijnë përbërës të tillë si: gërryes, parfum dhe një agjent shkumës. Gërryes, këto janë grimca që mund të heqin pllakën, të përfaqësuar zakonisht nga shkumës ose silicë.
 2. Shërimi. Bimëve, vitaminave, peroksidëve dhe kripërave u shtohen gjithashtu pastave të tilla të dhëmbëve. Kostoja e pastave të tilla zakonisht është më e lartë në krahasim me llojin e mëparshëm, pasi ato përfshijnë përbërës aktivë më të mirë.

Këto produkte higjiene janë gjithashtu të zakonshëm për t'u ndarë në problemet që zgjidhin. Llojet e pastës së dhëmbëve:

 • për dhëmbë me ndjeshmëri të shtuar. Funksioni i tyre kryesor është të heqin shfaqjen e dhimbjes gjatë marrjes së ushqimit. Ato gjithashtu parandalojnë gërryerjen e smaltit. Kështu që kjo lloj paste gjithashtu forcon smaltin e dhëmbëve, kripëra kaliumi dhe klorur strontiumi u shtohen atyre. Për më tepër, ato janë të shkëlqyera për pastrim të butë, për shkak të shkallës së ulët të gërryerjes, përkatësisht brenda 75.
 • për zbardhjen. Me këtë lloj mjeti, është e mundur të arrini zbardhjen e dhëmbëve me 2-3 ton. Shkalla më e lartë e gërryerjes është 200, megjithatë, një paste e tillë nuk duhet të lahet çdo ditë. Përbërja përfshin agjentë të tillë oksidues si peroksidi i ure, peroksidi i hidrogjenit, bikarbonat natriumi.
 • për të vrarë mikrobet. Detyra kryesore e këtij lloji është të shtypë rritjen e baktereve. Për këtë, antiseptikët i shtohen fondeve. Mjekët rekomandojnë përdorimin e kësaj paste nëse ka plagë dhe inflamacion në zgavrën me gojë. Por mos harroni se lejohet ta përdorni atë jo më shumë se ditë 14.
 • për smalt. Siç e dini, shkaku kryesor i lezioneve karioze është rrallimi i smaltit të dhëmbëve. Ky lloj mjeti ju lejon të eliminoni smaltin dhe forconi shtresën e jashtme të dhëmbëve. Për më shumë efekt, është më mirë të merrni pasta që përmbajnë fluor ose kalcium, i cili ju lejon të forconi smaltin. E vërtetë, por nuk ka një efekt kaq të fortë si fluori, por nëse keni fluorozë, atëherë kjo është padyshim zgjedhja juaj. Asnjëherë mos blini makarona që përmbajnë fluoride dhe kalcium, si kur bashkëveprojnë me njëri-tjetrin, ato formojnë kripë dhe nuk kanë asnjë efekt në dhëmbë.
 • për fëmijë. Përbërja e këtyre pastave duhet të marrë parasysh faktin se smalti i fëmijëve është mjaft i hollë dhe që fëmijët mund të gëlltisin produktin. Prandaj, ajo duhet të ketë një efekt të butë në smalt dhe të ketë një gërryes më të vogël se 50.

Pse zhvillohet kariesi?

Ushqimi ekskluzivisht i ushqimeve të shëndetshme nuk ka gjasa të funksionojë. Me ritmin modern të jetës, ushqimet me junk dhe ëmbëlsirat nuk mund të shmangen. Smalti i dhëmbëve është vazhdimisht në kontakt me përmirësuesit e aromës, aromat e shijshme, preservatives dhe shtesa të tjera ushqyese. Si rezultat, dëmtohet, shfaqen çarje, zhvillohet kariesi. Dhe duhanpirësit dhe dashamirët e kafesë kanë edhe më shumë probleme - dhëmbët e tyre kthehen të verdhë, bëhen të mbuluar me pllaka dhe rriten me gur. Mishrat e dhëmbëve bëhen të përflakur dhe fillojnë të rrjedhin gjak.

I dini këto probleme?

 • Hipersensitiviteti i dhëmbëve. Ju nuk mund të merrni një gllënjkë çaj të nxehtë ose të kafshoni një akullore pa një sulm të mprehtë dhimbjeje. Agjentët e shpëlarjes dhe pastat mjekësore nuk japin një efekt të prekshëm.
 • Karies. Pikat e zeza, çarje shfaqen në smalt, dhëmbët prishen dhe shemben. Një vizitë tek dentisti zgjidh problemin vetëm për një kohë. Herët a vonë, mbushjet bien, mjeku i shpon dhëmbët edhe më shumë, derisa të mbeten "trungje" të vegjël prej tyre.
 • Pllakë. Embshtë e turpshme për ju të buzëqeshni sepse dhëmbët tuaj shkëlqejnë me zverdhje. Kujdesi i rregullt nuk ndihmon, dhe dentisti rekomandon pastrim tejzanor për dollarë 200.
 • Inflamacion. Mishrat e dhëmbëve fryhen dhe rrjedh, rrënjët e dhëmbit bëhen të përflakur, shfaqet halitoza.

Të gjitha këto probleme mund të parandalohen duke zgjedhur një produkt efektiv të kujdesit. Ngjit Denta Seal me një efekt kurativ do të ndihmojë në mbrojtjen e dhëmbëve tuaj nga prishja dhe prishja. Komponentët aktivë të pastës depërtojnë në smaltin e dhëmbit, ndihmojnë në forcimin e tij dhe mbushjen e defekteve të vogla.

Si mundohemi të sjellim përsëri një buzëqeshje të bukur?

 • Shkojmë në zyrën e dhëmbëve. Por një vizitë te mjeku na kushton shumë në çdo kuptim të fjalës. Duhet të shpenzoni jo vetëm para, por edhe nerva.
 • Ne përdorim barëra medicinale për shpëlarje. Njoftuesit e mjekësisë tradicionale këshillohen të trajtojnë zgavrën me gojë me calendula, leh lisi, kamomil, coltsfoot. Një terapi e tillë natyrale është, natyrisht, e dobishme. Bimët largojnë inflamacionin, lehtësojnë dhimbjen. Por smalti mbetet i dëmtuar, që do të thotë se simptomat e pakëndshme do të kthehen.
 • Ne blejmë në dyqane fondet e reklamuara. Prodhuesit premtojnë dhëmbë të përsosur të bardhë, mbrojtje kundër kariesit dhe frymë të freskët. Kemi shpenzuar shumë para, dhe problemet e dhëmbëve mbeten të pazgjidhura. Mbi të gjitha, nuk ka mjete të dobishme në supermarkete. Ka vetëm ato që duhet të shiten me fitim.

Dhëmbët plotësisht të shëndetshëm janë të rrallë. Shumica dërrmuese e njerëzve (98%) kanë karies, pllaka, gurë, gjakderdhje nga mishrat, ndjeshmëri të shtuar. Për të hequr qafe këto telashe, mjafton t'i nënshtroheni një kursi të trajtimit të pastës Denta Seal.

A është e mundur të zgjidhet problemi duke përdorur mjetet e zakonshme?

Për kujdesin oral, ka shpëlarje speciale, fije, paste, HiSmile për zbardhjen e dhëmbëve. Detyra e tyre është të ndalojnë zhvillimin e kariesit, heqjen e pllakës, eliminimin e inflamacionit në zgavrën me gojë. Por në praktikë, një efekt pozitiv nga fonde të tilla nuk mund të pritet. Në rastin më të mirë, ata vetëm zbardhin pak dhëmbët dhe freskojnë frymën tuaj. Dhe nganjëherë pastat medicinale edhe përkeqësojnë situatën, pasi përbërësit e tyre aktivë shkatërrojnë më tej smaltin e dëmtuar.

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Shto një koment