Bolotov Balsam për trajtimin e sëmundjeve dhe plakjen e ngadaltë

Balot Bolotov është një ilaç legjendar që pastron në mënyrë efektive trupin e njeriut nga substanca të dëmshme dhe ngadalëson plakjen e tij. Ky ilaç ka marrë prej kohësh lavdinë e një mekanizmi të shkëlqyeshëm që jep energji, aktivitet, jetëgjatësi!

Vlera e Balsamit Bolotov është veçanërisht e vështirë të mbivlerësohet në kushtet moderne të jetës njerëzore, kur konservues të ndryshëm, nitratet kontribuojnë në plakjen e përshpejtuar të trupit. Pritja e këtij ilaçi të mahnitshëm në mënyrë praktike eliminon manifestimin e sëmundjeve të tilla negative dhe të rrezikshme si sulmi në zemër, goditje në tru, onkologji, e cila konfirmohet nga rezultatet e studimeve të shumta. Përdorimi i jashtëm i balsamit ndihmon për të zvogëluar dhimbjen e nyjeve, rinovimin e lëkurës. Përbërja e produktit përfshin një përbërës rrushi, i cili:

 • efektive për të shpejtuar metabolizmin;
 • siguron energji për trupin;
 • rrit nivelin e performancës;
 • normalizon nivelet e sheqerit.

Acidi succinic rrit efektin e marrjes së ilaçit, i cili kontribuon në shpërndarjen e shpejtë të ushqimit në çdo qelizë të trupit.

Balm legjendar Bolotov

Ku të blini balsamin e Bolotov

Mund të blini balsamin e famshëm të Bolotov në faqen zyrtare të prodhuesit, dhe kostoja e tij është 1250 në rubla ruse, në Ukrainë mund të blihet me çmimin e 460 hryvnia për shishe. Për të porositur produktin, duhet të shkoni në faqen e internetit të prodhuesit dhe të plotësoni formularin e propozuar të porosisë. Pas kësaj, operatori do të kontaktojë blerësin për të sqaruar detajet e rendit dhe t'i përgjigjet të gjitha pyetjeve tuaja. Bazuar në rezultatet e koordinimit të të gjitha nuancave, porosia dorëzohet në adresën tuaj brenda ditëve 3-5.

Bleni Balotov Balm të lirë

Parimi i balsamit

Sipas rezultateve të studimit, vetëm 1% e lëngut të stomakut është shpenzuar për ndarjen e ushqimit në hyrje. Lëngu i mbetur qarkullon në të gjithë trupin dhe shpërndan qelizat e vjetra, duke bërë vend për të reja. Gradualisht, në sfondin e kequshqyerjes dhe mënyrës së jetesës, vëllimi i lëngut të stomakut të prodhuar zvogëlohet dhe bëhet i pamjaftueshëm. Kjo bëhet arsyeja që trupi fillon të skuqet gradualisht, sëmuret, mbushet me qelizat e vjetra. Zhvilluesi i një mjeti unik për t'u marrë me pasoja të tilla, Boris Vasilievich Bolotov, e mori parasysh këtë dhe krijoi një formulë përbërjeje që përsërit saktësisht përmbajtjen e lëngut të stomakut.

Marrja e një balsami dy herë në ditë në një lugë çaji ju lejon të rivendosni shpejt ekuilibrin normal acid-bazë, për shkak të së cilës trupi nuk është i ekspozuar ndaj efekteve negative. Si rregull, rezultatet e para shfaqen tashmë në ditën 2 - 3 - peshimi në stomak zhduket, urth u largohet, tretja përmirësohet ndjeshëm. Sipas rezultateve të marrjes së kursit të marrjes së balsamit 2 - 3 për një muaj, sëmundje të ndryshme shkojnë larg, vjen një ndjenjë e butë, aftësia e punës rritet ndjeshëm dhe përmirësohet shëndeti i përgjithshëm.

Rezultate të shkëlqyera sjellin balsamin në rast të rëndimit në stomak dhe overeating. Pasi të keni marrë një lugë fondesh, këto ndjesi zhduken pas gjysmë ore. Asnjë nga fondet e reklamuar sot nuk është në gjendje të sigurojë një rezultat kaq të shpejtë.

Siç tregon praktika, problemet kryesore të njerëzve sot janë sulmet në zemër, goditjet dhe onkologjia. Për të luftuar këto sëmundje, balsami mund të konsiderohet një armë e domosdoshme. Përdorimi i vazhdueshëm i kësaj balsami gjatë gjithë jetës në doza të vogla eliminon mundësinë e sulmeve në zemër dhe goditje në tru.

Përveç kësaj, balsami lufton në mënyrë efektive kundër sëmundjeve të ndryshme të tjera. Për shembull, nitratet dhe konservantët e përdorur me ushqim nuk janë më një rrezik kaq i madh. Me cilësinë e sotme të produkteve, kushtet e pafavorshme mjedisore, veçanërisht në zonat e mëdha metropolitane, balsami i Bolotovit po bëhet gjithnjë e më i rëndësishëm për shëndetin e njeriut. Një mjet i lirë dhe i përballueshëm është një mjet i vërtetë për të mbrojtur veten nga pasojat negative.

Pas viteve 40, trupi i njeriut posaçërisht ka nevojë për ndihmë, pasi nuk është më në gjendje të përballojë plakjen më vete. Kjo ndihmë mund të ofrohet nga balsami i Bolotov, i cili në doza të vogla do të ngadalësojë plakjen e trupit dhe do të sigurojë një humor të mirë. Duke folur për vetitë e shumta të dobishme të balsamit, është e nevojshme të përqendroheni në disa komponentë të efektit.

 1. Ushqim bimore. Shoqëria moderne tashmë është mësuar me kultin e ushqimeve bimore, e cila, sipas shumë njerëzve, është një element i ushqyerjes së duhur dhe të shëndetshme. Nga ana tjetër, ushqimi me origjinë shtazore perceptohet si një instrument me efekte negative në trup. Gratë përjashtojnë yndyrnat në dietën e tyre, duke iu nënshtruar opinionit publik. Në fakt, njerëzit thjesht nuk janë sqaruar se po marrin yndyrë nga ushqimet bimore, dhe jo nga kafshët. Jo për asgjë që mjekët profesionistë dhe ushqyesit rekomandojnë ruajtjen e një ekuilibri midis produkteve me origjinë bimore dhe shtazore.
 2. Të ujit. Uji i gazuar rekomandohet të merret vetëm për problemet me sekretimin e lëngut të stomakut, kur dioksidi i karbonit aktivizon këtë funksion për shkak të acarimit të mureve të mukozës. Në këtë rast, për shpërndarjen normale të lëngut të stomakut me cilësi të lartë, është e nevojshme të shpërndahet kripë e detit së bashku me ujë të gazuar. Futja e ujit mineral duhet të përshkruhet ekskluzivisht nga një gastroenterolog. Uji i tillë është shumë i dobishëm për njerëzit me presion të ulët të gjakut dhe hemoglobinës, rrjedhje të dobët të gjakut, hipertension. Të gjitha këto rekomandime, natyrisht, duken qesharake kur përmendin kushtet e jetesës së 100 dhe më shumë se vite më parë. Në ato ditë, njerëzit pinin ujë të thjeshtë dhe ndiheshin shkëlqyeshëm. Sekreti qëndron në diçka tjetër? Fakti është se me vëllime më të vogla të ujit të përdorur, sëmundjet që lidhen me sistemet ekskretuese janë praktikisht të përjashtuara. Trupi prodhon saktësisht sa më shumë ujë. Por ky parim vlen vetëm nëse nevojitet ushqim i shëndetshëm dhe i shëndetshëm, kjo është arsyeja pse lindin probleme të mëdha sot.
 3. Bilanci acid-bazë. Trupi duhet të jetë i mbushur me acide të forta dhe alkalet. Truri është përgjegjës për këtë "ekuilibër". Me një funksion të dobësuar të sekretimit të lëngut të stomakut, i kontrolluar nga truri, letargjia shfaqet edhe në sekretet alkaline. Truri po përpiqet të rivendosë ekuilibrin. Për shëndetin normal dhe shëndetin e mirë, si proceset alkaline ashtu edhe ato acidike duhet të jenë po aq të forta. Nëse alkalet janë të dobishme për shkak të punës së tyre në ndërtimin e trupit, atëherë acidet janë efektive në pastrimin e tij, duke bërë vend që të shfaqen qelizat e reja. Për këtë arsye, balsami i Bolotov ka një rëndësi të madhe për ruajtjen e shëndetit të trupit të njeriut në nivelin qelizor.
 4. Ulcerat. Bolotov Balm jep një efekt të shkëlqyeshëm në aplikime. Nëse ka ndonjë kundërindikacion për përdorimin e brendshëm, për shembull, për shkak të ulcerave akute, ai mund të nisë në formën e aplikimeve pa humbje të efektivitetit.
 5. Venat varikoze dhe tromboflebiti. Balsami është efektiv në luftën kundër këtyre sëmundjeve. Në këtë rast, rekomandohet përdorimi i saj i jashtëm. Me fillimin e diabetit, balsami vepron si një profilaksë e shkëlqyeshme për dëmtimin e gjymtyrëve. Kur merrni ilaçin në fazat fillestare, ndërhyrja e kirurgut nuk kërkohet.
 6. Diabeti mellitus. Balsami në mënyrë aktive prish sheqerin, duke çliruar trupin nga nevoja për të marrë insulinë. Efekti i produktit konfirmohet nga përvoja shumë vjeçare në përdorim. Sipas rishikimeve të klientëve, balsami i Bolotov është shumë më efektiv sesa ilaçi Dyfort.

Balsami përmban një grup substancash në të cilat trupi i njeriut shpesh ndjen nevojën.

Rezultatet e hulumtimit

Balsami i Bolotov u shpik më shumë se 40 vjet më parë, por qasja në të u hap vetëm tani. Kjo për faktin se zhvillimet e reja jo gjithmonë u lëshohen masave për shkak të mungesës së lejes zyrtare. Deri kohët e fundit, vetëm pacientët e autorit të shpikjes dhe njerëzit afër tij mund të përdorin mjetin.

Jo shumë kohë më parë, sipas rezultateve të hulumtimit në lidhje me balsamin e Bolotov, u dha një leje zyrtare për prodhim dhe shitje. Falë kësaj, sot të gjithë morën mundësinë për të marrë një balsam dhe për të përmirësuar ndjeshëm shëndetin e tyre.

Certifikata Bolotov Balm

Për provat klinike të balsamit, u mblodh një grup njerëzish 300 nga grupe të ndryshme shoqërore që kishin peshë dhe lartësi të ndryshme. Balsami u mor nga pjesëmarrësit e testit për ditë 15. Si rezultat i studimeve, doli se mjeti është absolutisht i sigurt për sistemin e tretjes, stomakun dhe organet e tjera dhe funksionet e trupit. Aftësia për të pastruar shpejt trupin përcakton efektivitetin e balsamit në luftën kundër kile shtesë.

Kështu që u shënuan rezultatet e mëposhtme:

 • përmirësimi i mirëqenies së përgjithshme dhe humbja e peshës - në të gjithë pjesëmarrësit në teste;
 • normalizimi i jashtëqitjes, eliminimi i dhimbjes në stomak - në të gjitha;
 • normalizimi i tretjes - në 98%;
 • performanca e rritur dhe një ndjenjë e butësisë - në 95%;
 • ulje në vëllimin e barkut.

Metoda e aplikimit

Shtë e nevojshme për të marrë balsamin në një mënyrë disi jo standarde. Për të përjashtuar efektin shkatërrues të lëngut në smaltin e dhëmbit, balsami i holluar merret përmes një kashtë.

Për secilën sëmundje rekomandohet dozimi i vet:

 • kardiomiopatia, sëmundja ishemike e zemrës - tre herë në ditë sipas lugit 1 në kolonën 100 çdo lëng;
 • diabeti - e njëjta dozë pas një vakt. Kohëzgjatja e kursit është të paktën muaj 6 me pushime çdo muaj 2 për javë 1 - 3;
 • gastrit, ulçerë në stomak - 1 lugë në 100 g. lëngje kur hahet (dreka, darka). Gjysmë ore para mëngjesit, duhet të hani një vakt (më shumë për këtë është shkruar në librin e zhvilluesit të balsamit "Trajtimi i traktit gastrointestinal"). Kohëzgjatja e kursit - të paktën 2 muaj;
 • sëmundjet onkologjike - kursi deri në 1 të vitit, 3 herë në ditë për 2 - xNUMX tsp në kolonën 5 lëngjet pas ngrënies. Pritja shtesë - lugë 100 në kolonën 5 lëngjet para gjumit;
 • për parandalimin e plakjes, për të rritur imunitetin dhe sëmundjet e tjera - 1-3 herë në ditë për 1 lugë në kolonën 100 lëngjet pas ngrënies. Kursi - çdo gjashtë muaj me muaj 2 - 3.

Për fëmijët, rekomandohet një dozë e ndryshme:

 • Në moshën nga 3 deri në 5 vjet - në 100 gr. lëngjet me rënie 1;
 • 6 - 8 vjet - 20% e dozës së të rriturve;
 • 9 - 13 vjeç - dose doza e të rriturve.

Противопоказания

Balot Bolotov është kundërindikuar në rastet e mëposhtme:

 • organe artificiale;
 • sëmundjet akute gastrointestinale;
 • shtatzënia, ushqyerja me gji;
 • intolerancës individuale.

Në varësi të dozimit, asnjë efekt anësor nuk është identifikuar. Lejohen reaksione të ndryshme alergjike ndaj përbërësve dhe aditivëve me origjinë bimore. Në rast mbidozimi, diarre dhe gjendje e përgjumjes së tepërt janë të mundshme.

Kushtet e ruajtjes për balsam

Rekomandohet të ruani balsamin jashtë mundësive të fëmijëve, në një vend të thatë dhe të errët në paketimin e pahapur. Në varësi të rregullave të ruajtjes, kohëzgjatja e ruajtjes është 24 muaj.

Përgjigjet për pyetjet më të njohura jepet nga Akademik Bolotov

A është balsami i dëmshëm për shëndetin?

- Balsami është absolutisht i padëmshëm për shëndetin. Balsami plotëson lëngun ekzistues të stomakut dhe normalizon sistemin e tretjes.

Për cilat arsye është lëngu i stomakut i pamjaftueshëm?

- Prania e elementeve kimikë në ushqim, pastrimi i tij dhe trajtimi i nxehtësisë shkaktojnë situatën kur stomaku pushon së prodhuari vëllimet e kërkuara të lëngut. Në këtë rast, bëhet e nevojshme për ta ndihmuar atë, gjë që bën balsami.

Me përdorim të vazhdueshëm të balsamit, a ndalet stomaku në prodhimin e lëngut fare?

- Pasoja të tilla janë të pamundura edhe për arsye fiziologjike. Shtimi i lëngut gastrik bën të mundur tretjen e plotë të ushqimit, hollimin e gjakut. Gjaku i holluar i ngopur me elementë të dobishëm është shumë më efektiv në pastrimin e enëve të gjakut dhe të gjithë trupit në tërësi

.

A është balsami i Bolotov një shpëtim nga të gjitha problemet?

- Sigurisht, balsami nuk mund ta mbrojë plotësisht trupin nga të gjitha sëmundjet dhe efektet. Çdo organizëm plaket, varfërohet, por balsami vepron si një ndihmës i rëndësishëm në rrugën drejt shëndetit dhe humorit të mirë. Një person duhet të ndihmojë vetveten - të ushqehet mirë, të monitorojë shëndetin, duke përfshirë edhe ndihmën e këtij mjeti unik.

Pse duhet të zgjidhni balsamin e Bolotov për acidifikim? Me siguri ka mjete të tjera?

- Nga oksiduesit natyrorë, acid limoni, uthull, enët pikante mund të quhen, por balsami i përballon këto detyra shumë më me efektshmëri për shkak të përbërjes së saktë të përbërjes së formulës së lëngut gastrik.

A mund të marr balsam për urth?

- Jo vetëm e mundur, por e nevojshme. Urthi është pasojë e lëngut të pamjaftueshëm të stomakut në trup, pasi që në këtë rast ushqimi tretet shumë dobët. Balsami do të ndihmojë në zgjidhjen e këtij problemi.

Ekipi ynë dikur u interesua për një trend të modës: tregtimin e kriptomonedhave. Tani arrijmë ta bëjmë shumë lehtë, kështu që fitojmë gjithmonë fitim pasiv falë informacioneve të brendshme për "pompat e kriptomonedhave" të ardhshme të publikuara në kanalin Telegram. Prandaj, ne i ftojmë të gjithë të lexojnë rishikimin e këtij komuniteti të kriptomonedhës "Sinjalet e pompës kripto për Binance".

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Shto një koment