Krem i shëndetshëm për trajtimin e hemorroideve pa operacion

Rishikimi i kremit të Zdorov për parandalimin dhe trajtimin e hemorroideve në shtëpi pa operacion. Në këtë përmbledhje, përbërja e kremit Zdorov dhe një përshkrim i përbërësve aktivë, udhëzimet për përdorim, kundërindikacionet e mundshme dhe indikacionet për përdorim, mendimi i specialistëve dhe mjekëve, rishikimet e produkteve, si dhe mënyra dhe ku të blini produktin origjinal konsiderohen në detaje.

Cilat mendime ju vijnë në mendje në momentin që dëgjoni fjalën "hemorroide"? Nëse ju kapin menjëherë kujtimet për afatet e ngushta në punë ose marrëdhëniet e vështira, atëherë nuk keni asgjë për të bërë në këtë faqe. Nëse në rastin tuaj fjala "hemorroide" merret fjalë për fjalë, atëherë ne fuqimisht ju rekomandojmë që të qëndroni për disa minuta, sepse ne duam t'ju ofrojmë një përshkrim të jastëkut ortopedik për hemorroide, falë të cilit emri i kësaj sëmundjeje do të fillojë të perceptohet nga ju ekskluzivisht në një kuptim figurativ.

Paraqitja e një kremi të serisë Zdorov për trajtimin e hemorroideve

Siç e dini tashmë, hemorroidet janë një lloj sëmundjeje që mund të përparojë. Me fjalë të tjera, nëse i injoroni hemorroidet, ose e trajtoni atë gabimisht, gjendja juaj mund të përkeqësohet, deri në nevojën për operacion, i cili vështirë se është fundi i dëshiruar i "historisë së hemorroideve".

Në përputhje me rrethanat, duke marrë një ilaç me cilësi të ulët për hemorroide, ju kontribuoni në zhvillimin e sëmundjes. Për të mos lejuar që kjo të ndodhë, ne rekomandojmë të blini Kremin Hemorroide Zdorov ekskluzivisht në faqen zyrtare të internetit, pasi ai është ai që është zhvilluesi i këtij lloji të terapisë hemorroide.

Hemorroide nuk mund të njihen si një sëmundje ekskluzivisht femër ose mashkull, pasi në këtë rast të gjithë vuajnë pa ndarje sipas gjinisë. Edhe pse shkaqet e kësaj sëmundje ndryshojnë.

Pra, gratë kryesisht pësojnë hemorroide gjatë shtatëzënësisë dhe në periudhën pas lindjes së fëmijëve. Sa për burrat, ajo është gjithnjë e më prozaike dhe në një masë më të madhe shpjegohet nga një mënyrë jetese jo e saktë: ulur gjatë gjatë një TV ose kompjuter, dashuria e tepruar ndaj alkoolit dhe ndonjëherë arsyeja është ngritja e peshës. I gjithë ky kompleks i arsyeve çon në faktin se plexusi hemorroide i venave fillon të përjetojë presion të rritur, gjë që shkakton fillimin e sëmundjes.

Në këtë rast, shfaqja e simptomave të para të hemorroide bën që pak njerëz të shkojnë te mjeku. Të kuptuarit se gjërat nuk po shkojnë mirë, vetëm kur hemorroide e bëjnë veten të ndjehen përmes shfaqjes së ndjesive të pakëndshme, dhe më e rëndësishmja, të dhimbshme. Dhe nëse gratë në këtë situatë ende shkojnë për të parë një specialist, atëherë burrat vonojnë kohën e një takimi të tillë sa më shumë që të jetë e mundur, duke mos kuptuar se hemorroide janë më e lehta për t'u trajtuar në një fazë të hershme.

Sot, hemorroide njihen si sëmundja më e përhapur. Në këtë drejtim, shumë janë duke u përpjekur të merren me hemorroide duke përdorur një larmi mjetesh. Nëse disa njerëz preferojnë mjekësinë tradicionale, të tjerët kthehen tek agjentë standardë terapeutikë, ndërsa ende të tjerë kërkojnë vetëm ndërhyrje kirurgjikale.

Në të njëjtën kohë, kremi Zdorov është në gjendje të thjeshtojë luftën kundër hemorroideve, pasi karakterizohet nga efektiviteti dhe siguria maksimale me këtë metodë të trajtimit. Kjo deklaratë bazohet në faktin se prodhimi i kësaj kremi kryhet duke përdorur substanca ekskluzivisht natyrale. Përbërja e saj formohet për shkak të përbërësve natyrorë, secila prej të cilave individualisht tashmë mund të trajtojë hemorroide. Dhe kombinimi i këtyre përbërësve, i zbatuar në formulën e kremrave të shëndetshëm, vetëm në mënyrë të përsëritur rrit efektin pozitiv.

Plexuset venoze në trupin e njeriut nuk janë aq të zakonshme. Në veçanti, ka vetëm disa prej tyre, dhe njëra prej tyre është e vendosur direkt në anus. Problemet me plexuse të tilla të venave, në formën e tejmbushjes së tyre ose shfaqjen e defekteve të murit, çon në zhvillimin e hemorroideve. Në këtë rast, dobësia e murit venoz mund të jetë e trashëgueshme, si dhe dëmtimi i tij ndodh si rezultat i aktivitetit të pamjaftueshëm fizik dhe ngecjes së gjakut në zonën e legenit.

Ku mund të blini krem ​​të shëndetshëm nga hemorroide dhe çmimi i tij

Këshillohet të blini kremin e ofruar për trajtimin e hemorroideve në faqen e internetit, e cila është burimi zyrtar i kompanisë Zdorov Artraid. Në të njëjtën kohë, ju mund të bëni një porosi në pothuajse cilindo nga vendet e CIS dhe shumë jashtë vendit. Për të shmangur blerjen e produkteve të falsifikuara, duhet të përjashtoni kontaktimin me dyqanet e tjera në internet. Mesatarisht, kremi i Zdorov kushton rreth 1 rubla.

Blini krem ​​për hemorroide të shëndetshëm

Bërja e një porosie, ju jo vetëm që bëheni pronar i një produkti që me të vërtetë ndihmon për të përballuar një sëmundje të pakëndshme në kohën më të shkurtër të mundshme, por gjithashtu merrni një nga aplikacionet më fitimprurës që mund të gjeni vetëm në rrjet.

Fakti është se në këtë moment një promovim është në aktivitet të plotë, sipas rregullave të të cilit, çdo vizitor i faqes që ka bërë një porosi deri në fund të këtij muaji, merr një zbritje prej 50% të kostos së plotë. Pajtohem, kushte të tilla e bëjnë procesin e heqjes së hemorroideve edhe më të rehatshëm, sepse tani nuk duhet të paguani shuma të mëdha për ndërmjetësit. Sidoqoftë, mos u qetësoni - siç e kemi thënë tashmë, në 1 promovimi do të përfundojë dhe ju do të duhet të paguani çmimin e plotë. Krem i shëndetshëm nga hemorroide do të lehtësojë sëmundjen shpejt dhe pa ndonjë komplikacion!

Nëse vendosni të blini tani kremin e Zdorov për trajtimin e hemorroideve, atëherë do të keni në dispozicion jo vetëm ulje të lë pa frymë, por edhe shërbim me cilësi të lartë. I gjithë procesi i porositjes do të zgjasë vetëm disa minuta, sepse gjithçka që duhet të bëni është të specifikoni llojin e produktit, numrin e telefonit dhe emrin. Pjesa tjetër do të bëhet nga menaxherë të sjellshëm dhe mirëkuptues të cilët do t'ju telefonojnë dhe do të plotësojnë një formular porosie për ju, duke specifikuar të gjitha informacionet e nevojshme.

Arsenali i shërbimit të shpërndarjes përfshin si postën e rregullt ashtu edhe dorëzimin me korrier, të disponueshme në të gjitha qytetet kryesore të CIS. Përveç kësaj, prodhuesi nuk ju kërkon ndonjë paradhënie, siç bëhet shpesh nga faqe të paskrupullta që mbledhin para dhe zhduken përgjithmonë. Në vend të kësaj, ai ju fton të paguani për produktin sa më shpejt që të jetë në duart tuaja. Jepni paratë korrierit ose paguani për parcelën me para në dorëzim - bëni siç ju pëlqen, pa humbur kohë dhe para shtesë.

Kruarja në anus dhe 8 shkaqe të mundshme

Jo secili nga ne do të vendosë të këshillohet me një mjek për këtë problem. Por më kot, sepse kruarja në anus mund të tregojë probleme serioze në trup.

 1. Worms. parazitë shpesh provokojnë kruajtje në anus. Përveç këtyre simptomave të pakëndshme, shqetësimi është dhimbja në bark, dispepsi dhe dëshira për të ngrënë vazhdimisht diçka të ëmbël. Pas një kohe, kruarja fillon të shqetësojë në perineum, gjë që tregon riprodhimin masiv të helminthëve.
 2. Sëmundjet e rektumit. Nëse, përveç kruajtjes, shfaqet edhe diktim, kjo është një shenjë e polipeve, çarjeve, fistulave anorektale, madje dhe onkologjisë.
 3. Disbioza e zorrëve. Problemi mund të ndodhë nëse hani në mënyrë të gabuar, merrni ilaçe hormonale ose antibiotikë. Kjo gjendje shoqërohet me një shkelje të jashtëqitjes dhe kruajtjes në anus. Cili është rezultati i një shkelje të mikroflora të zorrëve.
 4. Urologjia ose gjinekologjia. Sëmundjet infektive ose inflamatore që ndodhin në organet e legenit shpesh shkaktojnë kruajtje në anus. Përveç kësaj, një gjendje e pakëndshme shoqërohet me rrjedhje vaginale, djegie dhe ndjesi të pakëndshme gjatë urinimit.
 5. Mbipeshë. Njerëzit të cilët janë djersë të mbipeshë me masë të madhe, gjë që çon në acarim të lëkurës dhe shfaqjen e kruajtjes. Ndonjëherë është e mjaftueshme për të hequr rrobat tuaja dhe të bëni dush në mënyrë që lehtësimi të vijë.
 6. Alergji. Marrja e medikamenteve, kimikateve dhe alergjive ndaj ushqimeve të caktuara shkaktojnë kruajtje në anus. Skuqjet shfaqen në lëkurë, ënjtja shqetësohet, ndodhin probleme me frymëmarrjen.
 7. Diabeti mellitus. Përveç etjes, uljes së performancës dhe dëshirës seksuale, diabeti shkakton siklet në organet gjenitale dhe anusin. Prandaj, pasi keni vërejtur simptoma të tilla, sigurohuni që të kontrolloni sheqerin në gjak.
 8. Higjiena e tepërt. Intimiteti - xhel dhe produkte të tjerë për kujdesin e trupit, thajnë lëkurën dhe shkaktojnë acarim të mukozave, gjë që shkakton kruajtje në perineum dhe anus. Përdorimi i kremës së propolisit Zdorov mund të përdoret jo vetëm për trajtimin e hemorroideve, por edhe si lubrifikues anal.

Përbërja e detajuar e kremës është e shëndetshme kundër hemorroideve

Prodhimi i kremës Zdorov për trajtimin e hemorroideve është krijuar duke përdorur njëqind për qind përdorimin e përbërësve natyralë, ndër të cilët substancat e mëposhtme janë të pranishme:

 • ekstrakte të bazuara në bletë të ngordhura, nëna dylli dhe gështenja kali;
 • helmi i bletës dhe dylli janë përbërësit më të rëndësishëm për trajtimin e hemorroideve si pjesë e kremës së shëndetshëm;
 • propolis;
 • rrëshirë kedri;
 • vaj ulliri.

Së bashku, këto substanca formojnë një formulë unike që bën të mundur trajtimin efektiv të hemorroideve pa pasoja negative.

Karakteristikat e dobishme të kremit të Zdorov nga hemorroide

Kremi "i shëndetshëm" është një mjet që vepron si zgjidhja optimale në trajtimin e hemorroideve. Përdorimi i tij është më i favorshëm në krahasim me ointments dhe tableta të ndryshme, gjë që varet drejtpërdrejt nga vetitë e dobishme të kremës nga hemorroide:

 1. Efekt anti-inflamator, i përcaktuar si i fuqishëm, i cili siguron lehtësim të procesit inflamator.
 2. Heqja qafe kruajtje në anus me ndërprerjen e gjakderdhjes dhe lehtësimin e ndjesisë së pranisë së një trupi të huaj.
 3. Mungesa e efekteve anësore dhe kufizimeve për sa i përket përdorimit të ilaçit të lidhur me moshën.
 4. Efektiviteti dhe siguria e kremës për shkak të origjinës natyrore të tij.
 5. Parandalimi i shfaqjes së çarjeve në vendin e përdorimit, pasi mbrojtja që rezulton siguron ruajtjen e lagështisë.
 6. Nuk ka nevojë për të marrë ilaçin brenda, gjë që eliminon shumë pasoja negative.
 7. Mundësia e përdorimit të pavarur të kremës në shtëpi. Shtë tërheqëse për burrat që nuk duan të reklamojnë sëmundjen e tyre dhe përdorin metoda tradicionale të trajtimit të hemorroide.Indikacionet për përdorimin e kremës Të shëndetshëm nga hemorroide

Udhëzime për përdorimin e kremit Zdorov nga hemorroide

Kremja aplikohet në të ashtuquajturën zonë perineale në mënyrë që të formohet një shtresë e hollë. Frekuenca e këtij veprimi është dy herë gjatë ditës, si dhe pas çdo akti të lëvizjes së zorrëve. Në rastin e fundit, është e nevojshme të kryhen procedura që përfshijnë shpëlarjen e zonës së trajtimit të kremës me tharjen e saj të mëvonshme me një peshqir. Lejohet të aplikohet kremi jo më shumë se katër herë gjatë ditës.

Përthithja e mirë e kremës Zdorov nga hemorroide çon në faktin se ajo zhduket mjaft shpejt nga sipërfaqja e trajtuar. Lehtësimi i inflamacionit ndodh pas një përdorimi të vetëm të barit.

Efekti i kremit Zdorov nga hemorroide në një person

Pas aplikimit të kremës, ajo shpejt depërton në shtresat e thella të zonës aniane të perianit. Rezultati është një efekt anti-inflamator i efekteve lokale, i cili çon në një ulje të acarimit dhe skuqjes së lëkurës në fushën e aplikimit të kremës. Kjo përmirëson rrjedhën e gjakut në venat hemorroide, duke shkaktuar një ulje të ngarkesës.

Противопоказания

Strictlyshtë rreptësisht e ndaluar përdorimi i kremës Zdorov nëse reagimet alergjike ndaj ndonjë përbërësi të këtij ilaçi për trajtimin e hemorroide janë të pranishme. Në të njëjtën kohë, kjo situatë është jashtëzakonisht e rrallë, pasi përbërja e kremës përcaktohet ekskluzivisht nga përbërësit natyralë.

Si të mos blini një false dhe recensione të mjekëve

Possibleshtë e mundur të shmangni mashtrimet kur blini një krem ​​vetëm nëse kontaktoni shitësin zyrtar direkt duke vizituar burimin e duhur të Internetit. Shqyrtimet në lidhje me veprimin e kremit të Zdorov janë pozitive, ato mund të gjenden në artikullin nga Elena Malysheva mbi shkaqet dhe metodat e trajtimit të hemorroideve në programin Live Healthy.

Idetë e gabuara në lidhje me hemorroide - 5 gabime

Hemorroide i duan njerëzit hipodinamikë. Përveç kësaj, shtatzënia ose ndryshimet në lidhje me moshën që çojnë në kapsllëk kronik mund të shkaktojnë atë. Dëshironi të dini të vërtetën në lidhje me hemorroide?

 1. Gabimi i parë: vështirësitë me hemorroide shfaqen vetëm me moshën. Gabim! Shkakton vuajtje edhe tek 30-vjeçarët. Shtatzënia dhe lindja rrit rrezikun e hemorroideve. Secili nga dy personat mbi pesëdhjetë vjeç tashmë vuajnë nga ajo. Çuditërisht, por mbi moshën 70 vjeç, hemorroide janë mjaft të rralla.
 2. Gabimi i dytë: hemorroide shoqërohen domosdoshmërisht me dhimbje. Ndërlidhja e venave është një jastëk e shpuar nga enët sipër sfinkterit. Trashje nodulare, të cilat mund të lindin si rezultat i kësaj, quhen gjerësisht hemorroide. Shkarkimi i mukozës mund të shkaktojë acarim të lëkurës së ndjeshme në anus. Për këtë arsye, një ndjesi e kruajtjes dhe djegies në anus është një simptomë karakteristike e një sëmundjeje. Pasojat e tij mund të shfaqen në formën e ekzemës, gjakderdhjes dhe një ndjesi të një trupi të huaj në rektum. Dhimbja akute shoqërohet me pinch të hemorroide. Acksarje në lëkurën e anusit dhe tromboza anale gjithashtu shkaktojnë dhimbje. Në këtë rast, pacientët shpesh drejtohen te një specialist.
 3. Gabimi i tretë: erëzat mund të provokojnë hemorroide. Kur integriteti i lëkurës humbet, ngrënia e ushqimit me erëza mund të shoqërohet me dhimbje. Por kjo rrethanë nuk vlen për shkaqet e sëmundjes. Formimi i hemorroideve lehtësohet nga kapsllëku kronik, përpjekjet e gjata dhe të forta kundër një sfondi të predispozitës trashëgimore. Vizitat e zgjatura në tualet vendosin stres shtesë në jastëkun hemorroidal. Ju nuk mund të qëndroni në tualet për më shumë se tre minuta - këshillojnë proctologët. Përveç kësaj, presioni i tepërt në zgavrën e barkut për shkak të mbipeshës ose shtatzënisë tendos pleksus koroid, ashtu si diarre kronike.
 4. Gabimi i katërt: shumë simptoma do të zhduken vetvetiu. Vetëm faza fillestare e sëmundjes dallohet nga aftësia për të hequr qafe atë me vetë-mjekim. Duhet të fillojë me higjienë të rreptë: letër tualeti të butë, larje me ujë të pastër të ngrohtë dhe tharje. Mos përdorni peceta të lagura, përndryshe dermatiti i kontaktit mund të garantohet. Kruajtja dhe djegia e pakëndshme mund të lehtësohet duke aplikuar vaj të zinkut ose supozitorë speciale anti-hemorroidale për shërimin e plagëve që kanë një efekt anti-inflamator. Barnat që përmbajnë kortizon të përdorura në bazë të recetës së mjekut nuk duhet të përdoren vazhdimisht. Përveç kësaj, vëmendje duhet t'i kushtohet lëvizjes adekuate, stërvitjes, dietës me shumë fibra dhe pirja e shumë lëngjeve ose simptomave mund të kthehen. Nëse pas 14 ditësh nuk ka përmirësim, një takim me një specialist është i nevojshëm. Proktologu do të përcaktojë nëse ka ndonjë sëmundje serioze prapa simptomave të dukshme. Mund të jetë edhe diçka e rrezikshme, deri në zhvillimin e tumoreve. Gjurmët e gjakut në jashtëqitje përfaqësojnë një sinjal kërcënimi që tregon nevojën për të parë një specialist. Në këtë rast, Krem Zdorov është joefektiv dhe kërkohet ndërhyrje kirurgjikale për trajtimin e hemorroideve.
 5. Gabimi i pestë: ekzaminimi mjekësor është i dhimbshëm. Ekzaminimi nga një proctolog nuk nënkupton përgjithësisht praninë e dhimbjes. Kur ekzaminon kanalin anal, specialisti përdor një tub të vogël - një proctoskop. Me këtë pajisje të thjeshtë, do të bëhet një diagnozë dhe do të përshkruhet trajtimi i saktë. Fatkeqësisht, në fazat e mëvonshme, si rregull, ndërhyrja kirurgjikale është e domosdoshme. Do të jetë e nevojshme në më shumë se 10% të rasteve të hemorroide. Kontaktimi me kohë i një specialisti do të ndihmojë për të shmangur operacionin.

Trajtimi i hemorroideve të kripës

Çuditërisht, por është klorur natriumi (i cili është pjesë e kripës) që ne e përdorim për gatim dhe farmacistët e shtojnë atë në ilaçe. Në përgjithësi, mund të imagjinoni që nuk konsumoni fare kripë. Këto janë pjata pa kripë, mish. Jam i sigurt se jo. Në të njëjtën kohë, duhet thënë se kripa është e pranishme si në ujërat e zakonshëm ashtu edhe në ujërat minerale.

Kjo do të thotë që kripa është një pjesë e natyrshme e dietës sonë dhe ndihmon organet tona të funksionojnë si duhet. Por, si në çdo gjë, këtu duhet një masë, sepse shumë mund të bëjë dëm të madh. Lidhur me njerëzit me probleme të hemorroideve, shkencëtarët argumentojnë se me një përkeqësim të sëmundjes, është e nevojshme të zvogëlohet ndjeshëm sasia e marrjes së kripës. Nëse jo, atëherë është keq për shërim. Sekreti është se kripa ka aftësinë të mbajë lëngun në trup, dhe si rezultat, ënjtjen dhe rritjen e rrjedhjes së gjakut.

Por, kjo është njëra anë e medaljes. Trajtimi i hemorroideve me kripë gjithashtu mund të jetë i dobishëm. Ne do t'ju ofrojmë disa receta nga metodat popullore për trajtimin e hemorroideve me dhuratat e natyrës, të cilat do t'ju shërbejnë mirë, si në eliminimin e dhimbjes, ashtu edhe në eliminimin e vetë sëmundjes. Ndoshta edhe shumë përgjithmonë. E gjitha varet nga faza e hemorroide.

 • Trajtimi i hemorroideve me kripë - një banjë e ngrohtë me një solucion klorur natriumi, për ta bërë atë duhet të vloni rreth 3 litra ujë të zakonshëm dhe të holloni një kile kripë tryeze në të. Pastaj duhet ta lëmë tretësirën tonë të ftohet në një temperaturë prej 35-40 gradë. Secili person ka një prag të ndryshëm të tolerancës. Tani derdhni tretësirën pak të ftohur në një legen dhe uleni në të. Kohëzgjatja: derisa të ftohet plotësisht. Kryeni këtë manipulim të trajtimit të hemorroideve me kripë pak para gjumit. Nga 3 ditë ose më shumë, vazhdimisht. E gjitha varet nga rezultatet. Po, për 3 ditë nuk do të shëroni plotësisht hemorroide, por nyjet shpejt do të qetësohen, dhimbja do të largohet.
 • Receta tjetër është trajtimi i hemorroideve me kripë. Për 14-20 ditë, çdo herë pas vaktit, duhet të merrni 1 g në gojën tuaj. kripë dhe shpërndajë atë. Ju gjithashtu mund të përdorni kripë të rregullt për të pastruar zorrët tuaja. Kjo procedurë është e rëndësishme para se të shkoni te proktologu. Sigurisht, këtu ka "por" - nëse keni gjakderdhje ose dhimbje të forta, atëherë nuk mund të përdorni një klizmë me kripë. Kripa do të shkaktojë dëmtime në zonën e përflakur të rektumit.
 • Dhe një recetë më shumë për trajtimin e hemorroideve me kripë. Bëni një banjë të plotë me ujë të ngrohtë. Merrni 2 kg kripë dhe derdheni në banjë. Kjo do t'ju ndihmojë të dy të shpëtoni nga dhimbja dhe të pastroni trupin tuaj nga dioksidi i karbonit. Përmirëson gjithashtu ushqimin e lëkurës, përmirëson shëndetin e reumatikës, personave me venat me variçe dhe probleme të tjera shëndetësore.

Paralajmërim! Ju nuk duhet të shtriheni në një banjë të tillë për një kohë të gjatë me hemorroide. Mund të jetë i dëmshëm, kështu që jo më shumë se 15 minuta një banjë e ngrohtë. Mos gënjeni në të nxehtë - është e dëmshme. Siç mund ta shihni, trajtimi i hemorroideve me kripë mund të jetë i dobishëm për trupin tonë. Përdorni Kremin e Zdorov për të trajtuar hemorroide dhe nuk do të keni më nevojë për ilaçe.

Ekipi ynë dikur u interesua për një trend të modës: tregtimin e kriptomonedhave. Tani arrijmë ta bëjmë shumë lehtë, kështu që fitojmë gjithmonë fitim pasiv falë informacioneve të brendshme për "pompat e kriptomonedhave" të ardhshme të publikuara në kanalin Telegram. Prandaj, ne i ftojmë të gjithë të lexojnë rishikimin e këtij komuniteti të kriptomonedhës "Sinjalet e pompës kripto për Binance".

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Shto një koment