pika Allegard nga alergjitë - përbërja, përshkrimi, udhëzimet, çmimi

Allegard nga alergjitë janë pika biogjene moderne me origjinë bimore, të cilat në mënyrë efektive eliminojnë simptomat e alergjive. Ata forcojnë sistemin imunitar të trupit dhe luftojnë në mënyrë perfekte alergenet 95%. Kështu që, kur i përdorni ato, mund të harroni për alergjitë nga pluhuri, rriqrat, lagështira e kafshëve, kimikatet, polenet, ushqimet etj.

pika Allegard nga alergjitë

Struktura e përgatitjes Allegard

Përbërja Allegard përfshihen përqendrime të ndryshme qetësuese të bimëve, rrënjëve, gjetheve dhe luleve. So. Këtu mund të gjeni temjan, lofant, krimb druri, rodhe, lëpushkë, rigon, zyuznik dhe shumë më tepër. Përdoren gjithashtu edhe lëvorja e thuprës, trupi i një kërpudhe chanterelle, gjethe fasule, ndarje arre. Lëndët e para me origjinë shtazore që përdoren për të krijuar këtë ilaç janë muxus kastor dhe yndyrë e keqe. Të gjithë përbërësit janë të pranishëm në sasi të vogla, gjë që pothuajse plotësisht eliminon rrezikun e një reaksioni alergjik ndaj tyre.

Përbërja e ilaçit Alegard

Kjo përbërje është më efektive kundër alergjive, dhe një përbërje plotësisht natyrale eliminon praktikisht mundësinë e efekteve anësore. Shkaku i vetëm i mundshëm i efekteve anësore është intoleranca individuale e një ose më shumë elementëve që përbëjnë përbërjen. Ilaçi prek butësisht trupin, e pastron atë dhe stimulon metabolizmin.

Alegard prodhohet në shishe me ml 10. Ato janë bërë prej qelqi të errët.

Përshkrimi dhe veprimi farmakologjik

У Allegard përbërja është plotësisht e natyrshme, kështu që është e sigurt për t'u marrë. Pas hyrjes në trup, ilaçi absorbohet në mënyrë të përsosur nga trakti gastrointestinal. Pasi të jetë në gjak, ajo fillon të kombinohet me plazmën dhe bllokon punën e qelizave përgjegjëse për një reaksion alergjik në prani të një ngacmuesi.

Ilaçi shpejt largon tre simptoma kryesore, përkatësisht kruajtje, marramendje dhe ënjtje. Dermatiti alergjik gjithashtu zhduket me kohën.

Veprimi i ilaçit fillon brenda 10 minuta pas aplikimit, dhe periudha e veprimit është rreth 8 orë. Gjysma e jetës së përbërësve Allegard në trup nuk i kalon orët 12. Ilaçi ekskretohet nga trupi përmes veshkave, ndërsa jo më shumë se 2% e sasisë totale të substancës ekskretohet e pandryshuar.

Alergjia në alergji bie efektivitetin

Avantazhi i drogës

Gjatë rrjedhës së trajtimit me pika Allegard Efektet e mëposhtme pozitive janë në trup:

 1. Gjaku dhe limfatika pastrohen nga alergjenet, gjë që ndihmon në parandalimin e një reaksioni alergjik.
 2. Përmirësohet toni dhe elasticiteti i enëve të gjakut, rritet shpejtësia e rinovimit të qelizave dhe procesi i krijimit të gjakut, pasi përdorimi i barit, lirohen histaminat dhe ndërmjetësit inflamatorë.
 3. Gjatë një kollë alergjike, mukusit që ekskretohet në këtë rast ekskretohet shumë më mirë, dhe hunda me erë zhduket pothuajse menjëherë.
 4. Parandalon çrregullimet kronike astmatike të bronkeve që shfaqen si rezultat i një alergjie të gjatë dhe mund të shkaktojnë astmë bronkiale dhe një sërë sëmundjesh të tjera të sistemit të frymëmarrjes.
 5. Përmirësohet qarkullimi i gjakut cerebral, gjë që parandalon rrezikun e hipoksisë dhe spazmave të enëve të gjakut, dhe gjithashtu ndihmon në përmirësimin e kujtesës, aktivitetit të trurit.
 6. Mikroflora e zorrëve është restauruar, dhe flora patogjene eliminohet gradualisht.
 7. Trupi pastrohet nga toksinat, helmet dhe efektet e ushqimit të dëmshëm në trup.
 8. Forcohet sistemi imunitar i trupit, i cili, me përdorimin e mëtutjeshëm të ilaçit, do të jetë në gjendje të luftojë vetë reaksionin alergjik.
 9. Procesi i ndryshimit të indeve si rezultat i proceseve autoimune gradualisht ngadalësohet dhe, në fund të fundit, ndalet.
 10. Përmirësohet metabolizmi në trup, i cili kontribuon në përmirësimin e mirëqenies së përgjithshme, rrit shpejtësinë e rinovimit të lëkurës dhe rigjenerimin e qelizave të shëndetshme në trup.
 11. Sfondi hormonal rikthehet, dhe ulja e aktivitetit seksual parandalohet.
 12. Gjëndra tiroide normalizohet.
 13. Toni i venave dhe enëve të gjakut është normalizuar, gjë që parandalon zhvillimin e zgjerimit të tyre të varikozës.
 14. Stabilizimi i metabolizmit të lipideve.
 15. Parandalimi i çrregullimeve të natyrës së ndryshme në punën e sistemeve urogjenitale, tretjes, qarkullimit të gjakut dhe sistemeve të tjera të trupit.
 16. Heq lodhjen dhe jep sasinë e nevojshme të energjisë për të udhëhequr një mënyrë jetese të njohur.
 17. Proceset e kullimit të organeve të ENT aktivizohen.
 18. Mekanizmi i vetë-shkatërrimit të qelizave të dëmtuara është aktivizuar, i cili ka një efekt pozitiv në mirëqenien e përgjithshme dhe parandalon zhvillimin e sëmundjeve të ndryshme.

Udhëzime për përdorim

Ekziston një gradim i rreptë i moshës për marrjen e drogës Alegard brenda. Pra, nga mosha e 3 deri në 6 vjet, është e nevojshme të merrni ilaçe 3, të cilat hollohen në dy lugë ujë të pijshëm të pastër. Përdorni pika tri herë në ditë para ngrënies. Kohëzgjatja e një kursi është 10 ditë, rekomandohet të arrini efektin maksimal të pirjes së tre kurseve me një interval prej ditësh 7.

7 deri 12 vjeç Allegard është e nevojshme të aplikoni pika 5 tri herë në ditë. Ilaçi hollohet gjithashtu në dy lugë ujë. Kursi i trajtimit është ditë 10. Fëmijët nga mosha 12 dhe të rriturit duhet të marrin pika 10, duke i holluar ato në 2 lugë ujë të pijshëm. Në këtë rast, norma është 15 ditë.

Sipas udhëzimeve, për të Allegard, ajo duhet të merret në mënyrë sistematike. Nuk është e frikshme nëse ju mungon një hap, por nuk duhet ta bëni shpesh. Përndryshe, efekti mund të jetë minimal, pasi pikat grumbullohen në trup dhe vetëm me sasinë e nevojshme mund të arrihet rezultati më i lartë.

Kundërindikimet dhe efektet anësore

Alegard nuk ka kundërindikacione të veçanta. Kundërindikimi i vetëm është jotoleranca individuale. Sidoqoftë, disa efekte anësore janë të mundshme, në rast të të cilave është e nevojshme që menjëherë të ndaloni marrjen e drogës dhe të konsultoheni me një mjek. Pra, me një mbidozë, sa më poshtë është e mundur:

 • Marramendje.
 • Dhimbje koke.
 • Skuqjet në trup në formën e një reaksioni alergjik, i cili mund të shoqërohet me kruajtje.
 • Helmimi, nauze, të vjella, diarre dhe çrregullime të tjera të traktit gastrointestinal.
 • Ndikimi në sistemin nervor, i cili manifestohet në formën e përgjumjes, lodhjes, mungesës së oreksit.
 • Me mbidozë të rëndë, zbehja është e mundur.

Përdorimi i drogës Allegard gjatë shtatëzënësisë dhe gjatë laktacionit është studiuar dobët, prandaj është e nevojshme të aplikohet me kujdes. Para përdorimit, rekomandohet të konsultoheni me një specialist i cili mund të marrë parasysh rrezikun e mundshëm për nënën dhe fëmijën dhe përfitimet e mundshme të përdorimit të këtij ilaçi. Gjatë gjithë kursit, vëzhgimi nga një specialist është i detyrueshëm.

Të gjitha ilaçet janë të përbërë nga kimikate të ndryshme, kështu që pothuajse të gjithë, madje edhe një ilaç që është plotësisht i padëmshëm në shikim të parë, ka efektet anësore dhe mund të dëmtojë trupin! Më shpesh, mukoza e stomakut, mëlçia dhe zorrët vuajnë nga përbërësit e barnave të caktuara. Këto organe mund të ndikohen nga efektet toksike të shumicës së barnave. Efektet anësore më të zakonshme janë: të përziera, dhimbje koke, diarre, reaksione alergjike ...

Kjo mund të vazhdohet në kohë të pacaktuar, sepse këto janë gjëra të vogla, në krahasim me efektet anësore të ilaçeve të fuqishëm dhe të ndërlikuar (përbërësit më aktivë janë pjesë e ilaçit, aq më i lartë është rreziku i dëmtimit të shëndetit). Ndonjëherë dëmi i shkaktuar nga përbërësit e ilaçeve në trup nuk shfaqet menjëherë, por në të ardhmen.

Ndodh gjithashtu që efektet anësore mund të provokojnë procese të pakthyeshme në trup ose të shkaktojnë sëmundje kronike! Dhe me një mbidozë dhe / ose administrim të njëkohshëm të pahijshëm të disa ilaçeve, madje edhe vdekja mund të ndodhë!

Rregulli kryesor për të minimizuar efektet anësore dhe dëmtimin e trupit të njeriut nga droga është një regjim i qartë dozimi sipas udhëzimeve për përdorim dhe kombinimit të duhur të barnave të marra njëkohësisht. Mbani në mend kundërindikimet dhe kurrë mos e tejkaloni dozën e rekomanduar!

Gjithmonë duhet të këshilloheni me përfaqësuesit e mjekësisë dhe të studioni plotësisht çdo seksion të shënimit të ilaçeve! Mbani gjithmonë shënime të dobishme për referencë në të ardhmen!

dyqan Allegard e domosdoshme për 2 vjet. Strictlyshtë rreptësisht e ndaluar përdorimi i tij pas datës së skadimit. Mbajeni shishen në temperaturën e dhomës në një vend ku nuk ka dritë dielli dhe hyrje të drejtpërdrejtë për fëmijët.

Kushtet e shitjes: çmimi dhe ku mund të blini Allegard

Blej Allegard pa recetë mjeku. Në Rusi, çmimi i pikave është 975 rubla, në Moldavi 400 lei, në Gjeorgji 54 lari - për Allegard çmimi minimal nuk mund të jetë më i ulët se ai i treguar në faqen zyrtare të prodhuesit!

Shtë e rëndësishme të kuptoni që ka shumë falsifikime të lira të këtij ilaçi në treg.

Blerje origjinale Allegard mund të jetë në faqen zyrtare të internetit. Në këtë rast, ju do të mbroheni nga produktet e falsifikuara, të cilat jo vetëm që nuk mund të kenë një efekt terapeutik, por gjithashtu dëmtojnë shëndetin tuaj. Për më tepër, vetëm një prodhues mund të ofrojë çmimet më tërheqëse si për kompanitë me shumicë ashtu edhe për klientët me pakicë.

 

efikasitet Allegard: e vertete apo jo

Sipas informacionit që njerëzit e zakonshëm publikuan në forume të ndryshme, Allegard është një ilaç shumë efektiv. Sidoqoftë, jo të gjitha vlerësimet janë pozitive. Negativ, si rregull, u la nga ata që kanë intolerancë individuale ndaj përbërësve të ilaçit. Ata gjithashtu u lanë nga njerëzit imunë ndaj veprimit të ilaçit.

Ekziston vetëm një mënyrë për të zbuluar nëse funksionon për ju. Allegard ose jo, përkatësisht provojeni. Shtë më mirë që të blini ilaçin në faqen zyrtare për të qenë plotësisht të sigurt në cilësinë e produkteve.

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Shto një koment