AlcoBlocker pika për trajtimin e varësisë nga alkooli pa kodim

AlcoBlocker është ilaçi më i ri për alkoolizmin, i cili përmban vetëm përbërës natyralë: acide yndyrore, vajra dhe ekstrakte të bimëve medicinale. Forma e lëshimit - pika, vëllimi i një shishe është 30 ml.

Alco Blocker shishja 30 ml

Ilaçi u zhvillua nga shkencëtarët vendas, kaloi testet e nevojshme dhe mori një certifikatë që konfirmon cilësinë dhe sigurinë e saj të lartë. Pika nga alkoolizmi u testua në laborator, dhe më pas u bë objekt i disa provave klinike. Rezultatet e hulumtimit të drogës AlcoBlocker konfirmoi plotësisht sigurinë e drogës - në më shumë se 90% të rasteve, pacientët ishin në gjendje të tërhiqeshin nga pirja e vështirë. Me shpejtësi, ata ishin në gjendje të shpëtonin plotësisht nga varësia, pa provuar pasoja negative psikologjike. mjete AlcoBlocker Ajo vepron menjëherë në tre drejtime:

 • Heq mallin e parezistueshëm për alkoolin. Një person nuk është më i munduar nga një dëshirë e vazhdueshme për të pirë, ai harron alkoolin dhe mund të bëjë me siguri pa të.
 • Zhduk pasojat e marrjes së alkoolit: largon nga gjendja e psikozës alkoolike, përshpejton eleminimin e përbërësve toksikë, ndihmon për të përballuar dehjen.
 • Normalizon funksionimin e traktit tretës, përmirëson funksionimin e pankreasit, mëlçisë dhe veshkave.

Varësia e alkoolit nuk është vetëm aq e vështirë sa duhet për t’u kuruar, por gjithashtu sjell procese negative të pakthyeshme në trup. Agjent farmakologjik AlcoBlocker lufton mirë si me alkoolizmin ashtu edhe me ndërlikimet që shkakton. Përbërja e ilaçit përfshin ekskluzivisht përbërës natyralë, për këtë arsye nuk ka efekte anësore dhe kundërindikacione për përdorim.

Droga AlcoBloker ka një përbërje relativisht të thjeshtë dhe një efekt çuditërisht produktiv. Komponenti i tij i rëndësishëm është fibregami, i cili përmirëson funksionimin e të gjitha organeve të traktit tretës, largon helmet nga trupi, të cilat janë produktet e kalbjes së etanolit, si dhe substancave të lëshuara nga qelizat gjatë punës së tyre.

Pas përfundimit të kursit të plotë të trajtimit, pacienti do të ndjehet në mënyrë të dukshme më mirë, dehja do të zhduket dhe rreziku i rikthimit do të jetë zero. Ilaçi AlcoBlocker Ekzistojnë cilësi të tjera pozitive:

 • Mund t’i shtohet ushqimit të një alkooli krejtësisht pa u vënë re nga ai;
 • Mungesa e ndonjë shqetësimi gjatë trajtimit me këtë ilaç farmakologjik;
 • Mungesa e tërheqjes dhe sindromi i stresit, i cili shpesh është i pranishëm gjatë kodimit;
 • Mundësia e parandalimit të relapsit;
 • Eleminimi i shkaqeve të varësisë nga alkooli;
 • Largimi i toksinave nga mëlçia;
 • Forcimi i sistemit imunitar, shëndetit dhe mirëqenies.

Opmimi i rënies AlcoBlocker dhe blerjen me dorëzim

Në rrjetin e farmacive, një mjet i ri nuk zbatohet, blini AlcoBlocker është e mundur vetëm përmes Internetit duke vendosur një porosi në faqen e internetit të prodhuesit. Mimi i pikave për trajtimin e alkoolizmit AlcoBloker mund të duket mjaft i lartë - ilaçi kushton 39 euro në Evropë, në Rusi 985 rubla për shishkë, në CIS dhe Azi 15-17 dollarë. Por, duke pasur parasysh që nën ndikimin e ilaçit, një person së shpejti do të ndalojë së piruri të pijë alkoolike, dhe trupi i tij do të shërohet, kostot e tilla do të justifikohen. Për më tepër, faqja zyrtare në internet shpesh ka oferta të favorshme që bëjnë të mundur blerjen e drogës me një zbritje të mirë, ndonjëherë edhe deri në 50%. Prandaj, është më mirë të blini AlcoBlocker gjatë një zbritje, në mënyrë që të kurseni më shumë para.

Nëse vendosni të blini AlcoBlocker, atëherë nuk do të duhet të shpenzoni më shumë para për konsultime specialistësh, kodime të shtrenjta, por joefektive dhe, natyrisht, për vetë alkoolin.

Alco Blocker tashmë është përdorur nga shumë njerëz në mbarë botën. Shqyrtimet e tyre tregojnë se mjeti me të vërtetë funksionon dhe ndihmon për të hequr qafe edhe varësinë më të rëndë. Ju mund të gjeni histori më të hollësishme të pacientëve të kuruar në faqen zyrtare të prodhuesit.

Bleni pika AlcoBloker me 50% zbritje

Blej AlcoBlocker me zbritje mund të kenë edhe banorët e Tajlandës, çmimi i këtij produkti është 990 baht.

AlcoBlocker pika për trajtimin e varësisë nga alkooli pa kodim

Brenda 15 minutave pas vendosjes së porosisë, menaxheri i kompanisë telefonon numrin e kontaktit të klientit, specifikon adresën e dorëzimit. Në vendet e Evropës për trajtimin e varësisë nga alkooli Alkotoxi cili është ilaçi më i fuqishëm.

Përbërja e pikës AlcoBlocker

AlcoBlocker në 100% përbëhet nga përbërës natyralë. Prodhuesi nuk shton ngjyra kimike dhe përbërës të tjerë të rrezikshëm në të, produkti nuk përmban OMGJ.

Substancat aktive që përbëjnë pikat Alco Blocker Ato janë:

 • Gotu Kola, Aloe Vera, Brami. Ky kompleks natyror ndihmon për të kapërcyer dëshirat për pije alkoolike. Një person i cili ka përfunduar kursin e terapisë nuk ndjen më nevojën për të pirë alkool. Shumë shpesh, duke hequr qafe varësinë, një person fillon të ndiejë një neveri të vazhdueshme ndaj alkoolit.
 • Trumzë, acid gama-linoleik, Centaury. Ky kombinim i përbërësve kontribuon në heqjen e shpejtë të komponimeve toksike nga indet. Si rezultat, mëlçia fillon të funksionojë normalisht, gjendja e organeve të tjera të brendshme përmirësohet. Sipas rishikimeve të njerëzve që marrin drogë, mirëqenia fizike pas një kursi trajtimi bëhet shumë më e mirë.
 • Vaj ghee, Motherwort, Altai Sinyushka. Ato ndihmojnë në lehtësimin e stresit mendor, eliminimin e pagjumësisë dhe normalizimin e funksionimit të sistemit nervor. Motherwort ka një efekt të dobishëm në zemrën dhe enët e gjakut, përballet me problemin e gjumit të shqetësuar dhe është i famshëm për efektin e tij qetësues në nervat njerëzorë. Për shkak të pranisë së këtyre përbërësve natyralë në përgatitje, një person shumë lehtë del nga qejfi.
 • Shafran i Indisë. Ka një efekt të dobishëm në gjendjen e përgjithshme të trupit, përmirëson funksionet e organeve dhe sistemeve vitale. Përveç kësaj, shafran i Indisë disa herë rrit veprimin e përbërësve të tjerë aktivë të ilaçit.
 • Angjinarja. Shumë njerëz janë të njohur me vetitë diuretike të artichokes. Përveç kësaj, ai ka karakteristika rigjeneruese dhe është në gjendje të normalizojë sasinë e kolesterolit në gjak.
 • Acidi succinic aktivizon metabolizmin, forcon sistemin imunitar, ka veti anti-inflamatore.
 • Vitamina B-6 shëron në mënyrë të përsosur dhe rinovon tërë trupin.Për të marrë efektin e pritshëm pozitiv nga AlcoBloker, duhet të pini kursin e plotë, i cili është i barabartë me një muaj të vetëm. Si rezultat, varësia ndaj pijeve që përmbajnë alkool do të ulet për personin e varur, sistemi nervor do të kthehet në normalitet, proceset metabolike do të normalizohen, mëlçia do të rigjenerohet, dhe kapaciteti i punës do të rritet.

Rregullat për marrjen e AlcoBlocker bien sipas udhëzimeve

Udhëzime të hollësishme me një përshkrim të mjetit AlcoBlocker dhe veçoritë e aplikimit të tij janë bashkangjitur në secilën paketë. Prandaj, ne do të flasim vetëm për pikat kryesore.

Procedura e pranimit në vetvete është shumë e thjeshtë:

 • Alco Blocker pikojeni në ujë ose pijeni.
 • Llokoçis mirë.
 • Pini përbërjen që rezulton.

Dozat mund të jenë të ndryshme - sasia e saktë e barit përcaktohet nga shkalla e alkoolizmit dhe nga ashpërsia e pasojave të marrjes së alkoolit. Nëse trupi është në gjendje intoksikimi të rëndë, aktiviteti i sistemit nervor është ndërprerë dhe depresioni zhvillohet, është e nevojshme të merrni pika tri herë në ditë. Shtë shumë e rëndësishme të përfundoni kursin e plotë, i cili zgjat për një muaj. Për të hequr qafe plotësisht varësinë, duhen dy ose tre shishe me pika.

Shtë e rëndësishme të dini! AlcoBloker vepron shpejt, dhe shumë shpejt ju mund të ndjeni një neveri ndaj alkoolit. Por kursi në këtë rast nuk mund të ndalet. Shtë shumë e rëndësishme të pini pikat deri në fund, në mënyrë që të konsolidoni rezultatin.

Dhe një pikë më e rëndësishme: porositni ilaçin AlcoBlocker në faqen zyrtare nga prodhuesi. Kjo do t'ju mbrojë nga një i rremë me cilësi të ulët.

Avantazhet e pikave para analoge

Ekspertët këshillojnë të zgjedhin ilaçin AlcoBlocker, pasi ka shumë përparësi të dukshme:

 • AlcoBloker kaloi teste në laboratorë dhe kaloi me sukses provat klinike.
 • Cilësia e ilaçit konfirmohet nga dokumentet përkatëse.
 • Pikat janë plotësisht të sigurta dhe nuk shkaktojnë reaksione të dëmshme.
 • Lehtësoni shpejt dëshirat e alkoolit.
 • Ata heqin manifestimet e dehjes dhe largojnë substancat e dëmshme nga trupi.
 • Ato ndihmojnë për të dalë nga pirja e vështirë dhe të kthehen në një jetë të plotë.
 • Përdorimi i këtyre pikave të një të varur nga alkooli mund të trajtohet pa pëlqimin e tij duke përzier produktin në një pije ose ushqim.
 • Një kurs i plotë i ilaçit jep një rezultat të qëndrueshëm. Një person zhvillon një neveri ndaj alkoolit, dhe ai përgjithmonë shpërthen me varësinë e tij.

Një avantazh tjetër i rëndësishëm është veprimi i shpejtë i pikave. AlcoBlocker. Pacienti është më i mirë pas një dite të pranimit. Ai del nga koprracia dhe nuk ka dëshirë të kthehet të pijë alkool. Sidoqoftë, nuk ka simptoma të varjes - një person nuk vuan nga një dhimbje koke dhe një humor i tmerrshëm.

Nën ndikimin e pikave, vendoset puna e organeve të brendshme, zhduket siklet psikologjik, kalon agresioni dhe tensioni nervor. Produktet e kalbjes së alkoolit ekskretohen shpejt nga indet, mëlçia pastrohet, dhe funksionimi i veshkave normalizohet.

Më shumë se 3 milion njerëz tashmë kanë marrë pika nga alkoolizmi AlcoBloker. Në shumicën dërrmuese të rasteve (më shumë se 90%), pacientët arritën të mposhtin varësinë e alkoolit. Vetëm në një ditë, ata ishin në gjendje të dilnin lehtësisht nga pirja e vështirë dhe më pas shpërndaheshin me alkool pa provuar probleme psikologjike. Mungesa e alkoolit në jetën e tyre nuk u shkaktoi atyre depresion, shpërthime të nervozizëm dhe agresivitet.

Si të mbroheni nga false

Nëse AlcoBloker është në kërkesë të madhe, atëherë mashtruesit që shesin falsifikim me cilësi të ulët po përpiqen të marrin para për këtë. Prandaj, nuk duhet të merreni me ndërmjetës të dyshimtë. Urdhëroni pika AlcoBlocker vetëm në faqen zyrtare. Atëherë ju jeni të garantuar të merrni produktin origjinal efektiv. Rishikimi i videos detajon efektin e drogës, përbërjen e tij, metodën e përgatitjes për përdorim, prodhuesin dhe zhvilluesin e pikave për alkoolizmin, shijen dhe ngjyrën e pijeve të përgatitura.

Metodat e njohura të anti-alkoolizmit

Dehja është një nga varësitë e zakonshme të kohës sonë. Alkoolizmi shkatërron familjet, merr jetë. Për të njëjtën arsye, ndodhin sëmundje të panumërta të zemrës, enëve të gjakut etj. Në ditët e sotme kjo është normë, por nuk ka asnjë të mirë në këtë normë.

Të rezistosh ndaj kësaj detyre është jashtëzakonisht e vështirë, për shembull, si një varësi prej saj, mjaft e fuqishme. Por, sado e vështirë të duket, është e mundur të kapërceni alkoolizmin.

Dhe si ta mposhtim alkoolizmin?

Metodat e mëposhtme të provuara ekzistojnë për të luftuar varësinë e alkoolit:

 • Lëvizja psikologjike. Më e rëndësishmja është vetë disponimi. Ju duhet të kuptoni se si ta çlironi rrënjësisht veten nga varësia, të kuptoni pasojat e sëmundjeve të tilla si fibrozë, cirroza, të gjitha llojet e sulmeve në zemër, goditje dhe shumë më tepër. Të kuptuarit e vështirësisë tashmë është mesi i rrugës së përshkuar, nëse nuk është e lehtë për ju të vendosni veten, është shumë e rëndësishme të kërkoni ndihmën e familjes dhe miqve tuaj, është shumë më e lehtë të luftoni me mbështetjen e tyre.
 • Mjekësia popullore. Një numër mjaft i madh i metodave popullore për pirjen dhe alkoolizmin, një prej tyre është infuzion i trumzës, duke e përdorur atë me alkool, shfaqen ndjesi mjaft të pakëndshme dhe ato zgjasin një periudhë të gjatë kohore.
  Mjalti - zëvendëson mungesën e kaliumit, në fakt, i cili është një nga burimet kryesore të varësisë nga alkooli. Luftoni problemin tuaj, ai do të bëhet më i ëmbël dhe më i shijshëm.
 • Tinktura e kapsusit të kuq nuk është ilaçi më pak efektiv; ai mund të ndihmojë në kapërcimin e tërheqjes ndaj pijeve alkoolike, përfshirë edhe me alkoolizmin e fituar.
 • Kursi klinik. Pothuajse të gjithë kanë turp për situatën e tyre, por nuk e dinë se nuk ka asgjë të turpshme në këtë problem. Turpi dhe krenaria nuk janë të përshtatshme këtu, pse jo vetëm të pranoni problemet tuaja dhe të mos drejtoheni te specialistët, po, le të jetë më e kushtueshme, por konfrontimi me varësinë e alkoolit do të bëhet më radikale.
 • Kurs mjekësor. Ekziston një grup i caktuar i substancave që kanë të gjitha mundësitë për të kontribuar në antipatinë ndaj alkoolit. Komponentët në pikat AlcoBlocker ndikojnë në mëlçi në një mënyrë të caktuar, që kur konsumohen, duke përfshirë doza të vogla alkooli, individët ndiejnë vuajtje të vërtetë, prandaj, një lloj dueli me një gjarpër të gjelbër zhvillohet përmes ndjenjave negative. Një person që vuan nga kjo sëmundje i ndërlidh ndjesitë e tilla duke i shoqëruar me imazhin e pijeve alkoolike të dehur, dhe si rezultat, motivimi i tij për të pirë alkool gradualisht zvogëlohet. Për të zgjedhur një ilaç AlcoBlockerJu duhet të konsultoheni me një mjek. Pothuajse të gjithë i përziejnë këto substanca në ushqim dhe pije për njerëzit që vuajnë nga alkoolizmi që vuajnë nga dehja - por një luftë e tillë kundër alkoolizmit mund të mos e ndihmojë një person, por ta fyejë nëse ka kufizime personale. Në botën moderne të farmakologjisë, pikat janë përdorur prej kohësh AlcoBlocker për trajtimin e varësisë nga alkooli, të cilat e ndihmojnë një person të shërohet pa kodim.

Le çlirimi nga gjarpri i gjelbër është mjaft i vështirë dhe jo i lehtë. Extremelyshtë jashtëzakonisht e vështirë për çdo person individualisht për të kapërcyer këtë pengesë. Por kjo nuk do të thotë se është e pamundur të zgjidhet. Për disa arsye, ilaçet nuk lejohen në nivelin legjislativ - i cili, natyrisht, është logjik - por hops të lirë dhe mjaft të dëmshëm, që shkatërrojnë fatin e miliona njerëzve, nuk janë të ndaluara. Sëmundje, vdekje, vështirësi sociale - dhe e gjithë kjo me një kosto të përballueshme të alkoolit nga supermarketi. Si rezultat, situata po formohet mjaft për fat të keq.

Ju nuk do të jeni në gjendje të ndikoni në këtë në masë - mekanizmat këtu janë shumë të fortë, kështu që këtu lufta me alkoolin do të jetë më pak efektive. Por në nivelin personal, është lehtësisht e arritshme. Ju do të jeni në gjendje të çliroheni direkt nga dëshira për alkool, do të jeni në gjendje të ndihmoni rrethin tuaj, të cilët vuajnë nga ky problem. Mjafton vetëm të kuptojmë të gjitha dëmet që shkaktohen nga alkooli - të ndiejmë të gjitha pasojat negative - masat aktive do të jenë shumë më të larta - dhe lufta kundër alkoolizmit do të fillojë.

Si pinë gratë me alkoolizëm

Shpesh, gratë pinë vetëm, gjatë mungesës së anëtarëve të familjes. Një grua që varet nga alkoolizmi për një kohë të gjatë mund ta fshehë këtë, e cila mbetet pa ankesa dhe nuk shkakton shqetësim për të dashurit. Kështu që era e alkoolit nuk shkakton pyetje nga jashtë, gratë përdorin metoda të ndryshme që parandalojnë erën e alkoolit: parfumet, freskuesit e frymëmarrjes, përtypja e mishrave të nenexhikut. Grim, i aplikuar në disa shtresa, i cili fsheh shkëlqimin e lëkurës së fytyrës. Ndodh që anëtarët e afërt të familjes janë të befasuar në momentin kur shfaqen komplikime serioze ose simptoma tërheqjeje që kërkojnë trajtim në spital. Në këtë rast, të afërmit e alkoolit mund të mos i besojnë diagnozës së bërë nga mjekët se është alkoolizëm. Kjo është pjesërisht për shkak të stereotipit të një alkoolisti që di të fshehë varësinë e saj.

Për shkak të barazisë gjinore dhe ndryshimit të rolit shoqëror të grave, gjithnjë e më shumë po shfaqet një model i pirjes, i cili deri më tani ka qenë "rezervuar" për burrat. Askush nuk shqetësohet aktualisht për një situatë në të cilën gratë pranojnë të dalin në një lokal birre së bashku. Përdorimi i alkoolit nga adoleshentët po bëhet gjithashtu alarmant - alkooli ka një efekt veçanërisht të rrezikshëm në trupin në zhvillim nga sistemi nervor dhe ndikon në psikikën.

Një nga faktorët më të rëndësishëm që rrisin rrezikun e alkoolizmit është alkoolizmi i partnerit. Një grua mund të fillojë të pijë së bashku me burrin e saj, duke shpresuar se për shkak të kësaj ai do të konsumojë më pak alkool, sepse ai do të pijë në shtëpi, do të zvogëlojë problemet dhe kostot që lidhen me alkoolin jashtë shtëpisë. Në këtë rast, terapi e varësisë së përbashkët me përdorimin e drogës AlcoBloker ose AlkoProst. Kështu, ju mund të ktheheni në jetën normale dhe të harroni të gjitha problemet përgjithmonë!

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Shto një koment