Veshjet e lëngshme Top Model Secret përshkrimi dhe udhëzimi

Veshjet e lëngshme Top Model Secret (emri origjinal - Airbrush Legs ose Spray on) është një nga risitë më të pazakonta dhe njëkohësisht praktike në botën e modës. Për shumë gra, ato janë ende të pazakonta, por kërkesa për to ka filluar të rritet.

Ka situata kur tanga të lëngshme janë vërtet të pazëvendësueshme. Në një datë romantike, një ngjarje korporative, ahengje apo ngjarje tjetër festash, ju dëshironi të dukeni sa më mirë. Por në nxehtësinë e verës është më i përshtatshëm të ecni me këmbë të hapura. Tofarë duhet të bëni në këtë rast? Pantallonat e lëngshme do të ndihmojnë për të fshehur të metat dhe për të plotësuar në mënyrë të përsosur pamjen tuaj elegante.

Këmbët e holluara për rrezitje me një ton të barabartë të lëkurës kanë qenë gjithmonë të lidhura me seksin e kundërt me bukurinë e vërtetë femërore. Për t'u dukur tërheqëse, vajzat përdorin mënyra të ndryshme. Ata bëjnë banjë dielli intensivisht në plazhe dhe në dhomë me diell, përdorin kozmetikë të shtrenjtë, aplikojnë rrezitje, vishni triko dhe çorape të bukura.

Sigurisht, ndihmon për tu dukur më mirë. Por nuk është gjithmonë e mundur të kesh një njollë të mirë, kozmetika me cilësi të lartë kushton shumë para, dhe tanga janë plotësisht të papërshtatshme në sezonin e ngrohtë. Hotshtë nxehtë në verë, ato shkaktojnë shqetësime, dhe përveç kësaj, në momentin më jopropun, një shigjetë e bezdisshme mund të shfaqet mbi ta.

Top Model Secret tanga të lëngshme

Ne japim një fakt interesant nga historia. Në kohët e kaluara, vajza të mbathura që nuk donin të shpenzonin para për çorape morën një laps të rregullt dhe vizatuan linja në këmbët e tyre duke imituar një damar, dhe gjithashtu vizatuan një thembër dhe shputë. Kjo kërkohej nga rregullat e vendosmërisë, në mënyrë që askush të mos mendonte se një grua nuk mund të përballojë shtrëngime.

Sot, kërkesat për një pamje femërore nuk janë aq të rrepta, por këmbët elegante gjithmonë theksojnë imazhin në mënyrë të favorshme. Prandaj, projektuesit vendosën të kujtojnë të vjetrat e harruara mirë dhe t'u ofruan grave në modë një risi të mahnitshme - tanga të lëngshme.

Autori i idesë Top Model Secret - Shpikësi japonez Yoshimi Hamado. Ai zhvilloi një llak unik, i cili u vlerësua nga bukuritë e shumë vendeve të botës.

Shtë e nevojshme që të spërkatni në mënyrë të barabartë produktin në lëkurë, dhe krijohet një përshtypje realiste që gruaja ka tanga ose çorape. Për të arritur efektin e përsosur, përbërësit e veçantë reflektues dhe një bronzer me cilësi të lartë u futën në llak.

Falë formulës inovative, substanca e spërkatur shtrihet në mënyrë të barabartë, nuk i njollos gjërat, nuk përhapet. Një grua e modës në "çorape të lëngshme" mund të mos shqetësohet për asgjë. Përbërja nuk do të notojë nga nxehtësia dhe nuk do të lahet në shi, do të ketë një ndjenjë të butësi dhe rehati në këmbë.

Përveç substancave kryesore, formula e shtrëngimeve të lëngshme përmban një numër përbërësish shtesë, në mënyrë që ato të mund të përdoren si një produkt kujdesi. Prodhuesit pasurojnë llakun me ekstrakte nga bimët medicinale, zbutës, vitamina dhe minerale. Kjo përbërje hidraton dhe qetëson lëkurën, normalizon qarkullimin e gjakut, shëron lëndime të vogla.

llak Top Model Secret "Tights lëngshme" është shumë e lehtë për t'u përdorur. Isshtë spërkatur mbi lëkurë të pastër dhe të thatë dhe shpërndahet në mënyrë të barabartë me lëvizje të buta. Pas kësaj, duhet të prisni derisa "triko" të jenë plotësisht të thata. Shtë e padëshirueshme të vishen menjëherë pas aplikimit të llak, përndryshe mund të mbesin gjurmë në veshje.

Tre ngjyrat kryesore të "getave" janë çokollata e errët me efekt të nxirë, një ton mesatar klasik dhe një hije e lehtë. Një shishe duhet të jetë e mjaftueshme për të paktën 12 aplikime. Isshtë kompakt dhe përshtatet lehtësisht në një çantë të vogël për gra. Kjo do të thotë që në çdo kohë mund të azhurnoni shtresën e "getave".

Për të pastruar këmbët e llakit, nuk ka nevojë të bëni përpjekje. Një sapun i zakonshëm ose xhel dush do të mjaftojë për këtë.

Gratë që përdorin çorape të lëngshme janë shumë të kënaqur me këtë ilaç modern. Sipas rishikimeve të tyre, llak maskon në mënyrë të përsosur papërsosmëritë e vogla dhe ka aftësinë të shtrëngojë lëkurën.

Cilat janë tanga të lëngshme

Kjo substancë unike është në dispozicion në tre forma: krem, locion ose llak. Pas shpërndarjes madje në lëkurën e këmbëve, duket se gruaja ka veshur çorape apo triko.

Një efekt i tillë është i mundur për shkak të një kombinimi të menduar mirë të komponentëve (elemente reflektuese, bronzit). Pasi të jetë në lëkurë, substanca formon shumë shpejt një film ultra të hollë që i reziston në mënyrë të përkryer ndikimeve të jashtme dhe ruan një pamje të bukur në çdo kusht.

Përbërësit për kujdes efektiv të këmbëve (vitamina, çaj i zemëruar dhe përbërës të tjerë natyrorë) shpesh shtohen në substancën kryesore.

Bronzët u sigurojnë këmbëve një hije të barabartë, tërheqëse. Grimcat reflektuese krijojnë iluzionin e trikove të vërteta dhe ndihmojnë në maskimin e defekteve të vogla kozmetike në lëkurën e këmbëve.

Çmim Top Model Secret dhe ku të blini tanga të lëngshme

Blini triko virtuale Top Model Secret apo jo - kjo është zgjedhja juaj personale. Ata nuk do të sjellin ndonjë dëm për lëkurën tuaj, dhe kostoja e tyre është mjaft e përballueshme. Prandaj, nuk rrezikoni asgjë, çmimi i tualeteve të lëngshme është më pak se një mijë rubla dhe tashmë mund t'i blini ato në Rusi, Ukrainë, Kirgistan, Kazakistan dhe Bjellorusi.

Përjetoni efektet e këtij produkti novator dhe mund të bëhet një mjet i domosdoshëm për të gjitha rastet.

Bleni triko të lëngshme Model i lartë

Për çfarë janë çorape të lëngshme?

Ky zhvillim modern është thjesht i domosdoshëm për një grua biznesi, e cila duhet t'i përmbahet një stili të caktuar edhe në mot të verës jashtëzakonisht të nxehtë.

Për më tepër, shtrëngimet virtuale do të jenë të përshtatshme në një ngjarje gala, një parti korporative, një klub nate dhe një restorant të shtrenjtë. Imazhi juaj do të jetë i patëmetë dhe nuk do të pësoni bezdi. Ndjeheni të sigurt dhe tërheqës gjithmonë!

Vërtetë, ia vlen të merret parasysh që nuk mund të fshehni të meta shumë të dukshme me çorape të lëngshme. Ato ndihmojnë në mënyrë të përkryer me njolla të vogla në moshë, enë me variçe, frenga dhe rrezitje të pabarabartë. Nëse në këmbë ka fryrje të rënda dhe të meta të tjera të dukshme, atëherë është më mirë t'i fshehni në një mënyrë tjetër.

Karakteristikat e aplikimit dhe udhëzimit

"Vish" çorape virtuale Top Model Secret çdo vajzë mund lehtë:

 • Së pari ju duhet të vendosni për një hije të përshtatshme. Mos blini një llak që është shumë më i lehtë ose më i errët se ngjyra e lëkurës tuaj. "Tights" të lehta do të duhet të aplikohen në një shtresë të trashë, por nuk do të duket e natyrshme. Një ngjyrë tepër e errët do të kontrastohet ashpër me zonat e tjera të ekspozuara të lëkurës.
 • Para aplikimit të llakit, lëkura duhet të pastrohet dhe të thahet plotësisht.
 • Gratë me përvojë në përdorimin e këtyre "shtrëngimeve" të tilla theksojnë se është më mirë të mos i spërkatni ato, por të aplikoni në lëkurë me duart tuaja.
 • Metoda e aplikimit varet nga prodhuesi. Disa fonde vetë qëndrojnë në mënyrë të barabartë, ndërsa të tjerët duhet të shpërndahen me kujdes.
 • Pasi të keni përpunuar këmbët me përbërjen, duhet të prisni të paktën 10 minuta. Llak duhet të thahet plotësisht dhe të formojë një film.

Të mirat dhe të këqijat e triko virtuale

Mjetet moderne për të krijuar efektin e triko kanë shumë përparësi:

 • Ata i japin këmbëve një pamje tërheqëse.
 • Maskë të meta të vogla.
 • Lani pa u përpjekur me sapun të zakonshëm.
 • Top Model Secret plotësisht i padëmshëm për lëkurën e ndjeshme.
 • Kur përdoret si duhet, mos lini shenja në veshje.
 • Ata nuk ndihen fare në këmbë, madje edhe në mot shumë të nxehtë.
 • Ato karakterizohen nga rritja e rezistencës së lagështirës dhe janë të përshtatshme për kohë me shi.

Por ky mjet ka edhe të metat e tij:

 • Përbërjet e dobëta nga prodhuesit e dyshimtë ngjyrosin rrobat.
 • Defektet e shprehura kozmetike me tanga të lëngshme nuk mund të fshihen.

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Shto një koment