krem Milk Skin me efekt zbardhues nga pigmentimi dhe frekencat

Ritmi modern i jetës e fut trupin e njeriut në një gjendje stresi kronik. Ne punojmë jashtë orarit, kalojmë shumë kohë në kompjuter dhe bëjmë detyrat e shtëpisë deri në orët e vona të natës, lista e të cilave është thjesht e pafund. Si rezultat, punën e tepërt dhe mungesa e gjumit e bëjnë veten të ndjehen - ne po humbasim një pamje të shëndetshme dhe të lulëzuar.

Pasqyrimi në pasqyrë shkakton vetëm bezdi. Kush është i kënaqur të shohë lëkurën gri të ndenjur në tokë me skuqje dhe pigmentim? Shpesh është e pamundur të ndryshosh një mënyrë jetese, dhe mbingarkesa e vazhdueshme vazhdon të përkeqësojë situatën.

krem Milk Skin me efekt zbardhues nga pigmentimi dhe frekencat

Për fat të mirë, një zgjidhje shumë e thjeshtë u gjet për këtë problem. Jo shumë kohë më parë, një produkt i ri kozmetik u patentua - një krem ​​kujdes shumë efektiv Milk Skin, reagimet reale për përdorimin e të cilave mund të gjenden në artikullin e Elena Malysheva për heqjen qafe të nishaneve dhe njollave të moshës në 1 muaj.

Pse te zgjidhni Milk Skin

Lëkura e zbukuruar është konsideruar gjithmonë një shenjë integrale e bukurisë femërore. Prandaj, njerëzit kanë mësuar prej kohësh të përdorin vetitë shëruese të bimëve, luleve dhe pemëve të ndryshme për të krijuar kozmetikë efektive dhe të sigurt. Bukuritë, të cilët zotërojnë sekretet e kozmetologjisë popullore, arritën të ruajnë të dhënat e jashtme të patëmetë deri në një moshë shumë të përparuar.

Bukuroshë profesionistë kanë bashkuar recetat më efektive për kujdesin e lëkurës për të krijuar një produkt novator për zbardhjen pa efekte anësore. Baza e formulës ishte një përbërës unik në mjekësinë orientale të quajtur "cordyceps".

Kjo kërpudha medicinale Cordyceps është përdorur me sukses nga mjekët kinezë dhe burrat e mjekësisë tradicionale për qindra vjet në praktikën e tyre. Ndihmon njerëzit të heqin qafe një sërë sëmundjesh, pasi ajo ka një efekt të dobishëm gjithëpërfshirës në trup:

 • Pastron indet nga toksinat.
 • Përshpejton eleminimin e toksinave.
 • Heq inflamacionin.
 • Promovon proceset e rigjenerimit.

Kjo kërpudha është veçanërisht e dobishme për lëkurën. Kur aplikoni produktin, përbërësit aktivë menjëherë fillojnë të veprojnë. Shumë shpejt, lëkura pastrohet nga skuqjet, freskohet, fiton një ton dhe madje një ton. Azhurnimi i të gjitha shtresave të tij është shumë më i shpejtë, përmirësohet metabolizmi lokal, ekskretohen substancat e panevojshme.

Mimi i kremës Milk Skin

Formula e Qumështit të Qumështit përfshin përbërës të ndryshëm të kujdesit, dhe çmimin Milk Skin është vetëm 990 rubla në Rusi, nëse vendosni të blini secilin përbërës veç e veç, atëherë shuma e shpenzuar do të ishte shumë më e lartë.

Kjo do të thotë, ju merrni disa substanca unike me një kosto të zvogëluar. Përveç kësaj, proporcionet e të gjithë përbërësve janë menduar me kujdes, kështu që ato kanë një efekt kompleks dhe plotësojnë njëri-tjetrin.

Blej Milk skin nga mol dhe spote moshe

Blej Milk Skin në Indonezi Ju mund të blini krem ​​në Indonezi Milk Skin për rupitë 490000, ndërsa dorëzimi kryhet me postë. Për të vendosur një porosi që ju nevojitet shkoni në faqen e internetit të prodhuesit.

Avantazhet dhe vetitë e ilaçit Milk skin

Efekti i theksuar terapeutik i kësaj krem ​​në lëkurë është për shkak të një kombinimi të veçantë të përbërësve natyralë. Çdo substancë jo vetëm që kryen një funksion specifik, por gjithashtu funksionon së bashku me pjesën tjetër. Kjo do të thotë që zbardhuesi i lëkurës mund të përdoret me sukses në vend të një game të tërë të produkteve standarde mjekësore dhe kozmetike.

Ri-emërimi kryesor i kremës së Lëkurës së Qumështit është zbardhja e butë e lëkurës. Kjo tregohet me emrin e barit. Me këtë detyrë të vështirë, kremja përballon në mënyrë të shkëlqyeshme. Gratë që e aplikojnë këtë shënojnë se fytyra bëhet e freskët dhe fiton një hije fisnike, madje edhe. Lëkura bëhet e lëmuar nga prekja, frekët elastike, të shëmtuara dhe zonat e pigmentimit zhduken.

Përveç kësaj, Milk Skin Ka një sërë efektesh shtesë kozmetike:

 • Mbron lëkurën nga efektet e dëmshme të rrezatimit ultravjollcë dhe faktorëve të tjerë të jashtëm, duke zgjatur kështu rininë dhe bukurinë e tij.
 • Përshkon thellë në lëkurë, e ngop atë me përbërës të dobishëm.
 • Parandalon tharjen e lëkurës.
 • Rregullon gjëndrat dhjamore, duke lehtësuar fytyrën e një shkëlqimi vajor të pakëndshëm.
 • Pastron poret dhe i ngushton ato, duke zgjidhur një nga problemet më të zakonshme kozmetike - problemin e pikave të zeza.
 • Ka një efekt të theksuar anti-plakje, duke ngadalësuar procesin e plakjes dhe duke kontribuar në rinovimin aktiv të indeve. Zbut rrudhat, e bën lëkurën më elastike.
 • Lehton inflamacionin, acarimin dhe skuqjet.
 • Promovon resorbimin e plagëve dhe plagëve.

Llojet e çrregullimeve të pigmentimit

Në praktikën moderne dermatologjike, njollat ​​e moshës klasifikohen si më poshtë:

 • Trashëgimia (frengjitë dhe molet).
 • Chloasma. Ato janë me madhësi të mëdha dhe shfaqen te gratë e reja.
 • Lentigines. Ata kanë një ngjyrë kafe ose të verdhë.
 • Dyschromia. Disorderrregullimi i pigmentimit i shoqëruar me shtatzëninë ose marrjen e barnave hormonale.

Cilët faktorë rrisin rrezikun e ndryshimeve të tilla kozmetike? Këto kryesisht përfshijnë:

 • Probleme të mëlçisë.
 • Patologji të ndryshme endokrine, veçanërisht çrregullime në gjëndrën tiroide.
 • Patologjia e vezoreve.
 • Mungesa e vitaminës C
 • Periudha e pritjes së fëmijës.
 • Ndikimi i faktorëve negativë të jashtëm (ultravjollcë është veçanërisht e rrezikshme).

Cilado qoftë çrregullimi i pigmentimit të jetë shkaktuar nga, Kremi i Lëkurës së Qumështit do të ndihmojë në përmirësimin e gjendjes së lëkurës sa më shpejt të jetë e mundur. Ai kaloi shumë teste në laborator dhe tregoi rezultate të shkëlqyera në provat klinike.

Bazuar në rezultatet e hulumtimit, prodhuesi mori një certifikatë të cilësisë dhe dokumente që konfirmojnë përputhjen e ilaçit me standardet ndërkombëtare kozmetike.

Në cilat raste ndihmon Milk Skin

Me aplikimin e duhur të rregullt, ilaçi ka efektet e mëposhtme:

 • Promovon zhdukjen e zonave të pigmentuara.
 • I jep lëkurës një çehre të barabartë dhe të shëndetshme.
 • E bën dermën të qetë dhe të butë.
 • Lufton në mënyrë aktive inflamacionin.
 • Zgjidh problemin e puçërrave, pikave të zeza dhe aknet.
 • Zbut plagët.
 • Refreson fytyrën, duke i dhënë lëkurës bukuri dhe shkëlqim.
 • Siguron mbrojtje nga dielli me filtra të fuqishëm UF.

Përbërja e kremës Milk Skin

Formula e kremit bëhet në bazë të shumë përbërësve bimorë shërues. Ne rendisim më të rëndësishmet prej tyre:

 • Cordyceps. Kjo kërpudha unike shëruese është në gjendje të ketë një efekt kompleks në trup. Shtë shumë i dobishëm për lëkurën. Me të, ju mund të hiqni inflamacionin, të shpëtoni nga pigmentimi, të ngopni dermisin me elementë të dobishëm dhe të rivendosni elasticitetin e tij. Pluhuri i kërpudhave përdoret në shumë receta të mjekësisë tradicionale. Pra, thjesht duhet ta aplikoni atë në plagë, pasi procesi i shërimit përshpejtohet disa herë. Edhe ilaçet e fuqishme nuk japin një efekt të tillë. Përveç kësaj, cordyceps vlerësohet për aftësinë e tij për të neutralizuar efektet e substancave toksike dhe për t'i hequr ato shpejt nga trupi. Në rast të helmimit nga ushqimi, mjafton të merrni gjysmë lugë çaji kërpudha, dhe mirëqenia e personit shumë shpejt do të kthehet në normale.
 • Xhensen. Kjo bimë unike quhet "energjia" natyrale. Ajo rrit mbrojtjen natyrore kundër sëmundjeve, ndihmon trupin të shpëtoj më shpejt nga përbërësit toksikë dhe toksinat. Xhenseni përdoret me sukses jo vetëm në mjekësi, por edhe në kozmetologji. Mjetet bazuar në të lehtësojnë shpejt inflamacionin, pastrojnë lëkurën, sigurojnë mbrojtjen e tij kundër efekteve të jashtme negative dhe rregullojnë lëshimin e yndyrës.
 • Angelica (e njohur edhe si engjëllore). Spektri i veprimit të tij është mjaft i gjerë, por vlerësohet, para së gjithash, për aftësinë për të hequr qafe trupin e parazitëve dhe përfaqësuesit e florës patogjene. Shumë prej nesh as nuk mendojnë për faktin se lëkura, e cila është organi më i madh i trupit tonë, shërben si strehë për një numër të madh të gjallesave. Zakonisht ata nuk paraqesin ndonjë rrezik për një person, por madje, përkundrazi, e ndihmojnë atë. Si shembull, rriqrat mund të citohen - aktiviteti i tyre përshpejton përtëritjen e qelizave epidermale. Por nëse ndodhin disa ndryshime në trup dhe luhatjet hormonale fillojnë, mikroorganizmat e padëmshëm bëhen aktivë dhe shkojnë në shtresat më të thella të lëkurës. Si rezultat, zhvillohen fenomene të rënda inflamatore, lëkura humbet elasticitetin e saj dhe bëhet letargjike, e rrudhur. Përgatitjet me Angelica normalizojnë florën e lëkurës dhe eliminojnë pasojat e pakëndshme kozmetike.
 • Sage Daurian. Ka efekte anti-inflamatore dhe qetësuese, lufton kundër mikroorganizmave të dëmshëm, pastron lëkurën e toksinave.
 • Kërpudha Reishi (ose ganoderma e llakuar). Shpesh quhet edhe "kërpudha e jetëgjatësisë", dhe një emër i tillë thotë shumë. Kërpudhat përmbajnë një kompleks të tërë përbërësish të dobishëm për njerëzit, duke përfshirë një element shumë të rrallë - germanium. Ndihmon në përmirësimin e metabolizmit qelizor, merr pjesë në transportin e oksigjenit dhe përshpejton rigjenerimin e indeve.
 • Vaj trëndafili. Hidraton lëkurën dhe ushqen atë, dhe gjithashtu rrit veprimin e përbërësve të tjerë të kremës. Ndihmon me rrudhat e fytyrës, përmirëson konturet e fytyrës.

Kundërindikimet e mundshme:

krem Milk Skin Isshtë bërë në bazë natyrore, vepron butësisht dhe nuk përmban alergene. Prandaj, ai praktikisht nuk ka kundërindikacione. Kujdes duhet të ushtrohet vetëm në rast të sëmundjeve serioze dermatologjike.

Udhëzimet dhe rregullat e përdorimit Milk Skin

Para fillimit të kursit, duhet të studioni me kujdes udhëzimet që i janë bashkangjitur ilaçit. Pas kësaj, kozmetologët këshillohen të kryejnë një test të vogël tolerance. Për ta bërë këtë, aplikoni pak krem ​​në dorë dhe prisni disa minuta. Nëse zona e trajtuar nuk shndërrohet në të kuqe dhe nuk fillon të kruhet, ju mund të përdorni me siguri lëkurën e qumështit për fytyrën tuaj. Udhëzimet për përdorim janë shumë të thjeshta:

 • Pak krem ​​aplikohet në lëkurën e pastruar.
 • Prisni rreth 10 minuta.
 • Lani (uji duhet të jetë i ngrohtë).
 • Aplikoni dy herë në ditë.

Procedurat e restaurimit të vjeshtës - ndihma e parë për lëkurën dhe flokët

Në vjeshtë, sasia e dritës së diellit zvogëlohet, kështu që nuanca bronzi gradualisht zhduket nga trupi ynë, dhe njollat ​​e moshës shfaqen në lëkurë. Pra, është koha për të bërë procedurat e restaurimit!

Vera na jep një shkëlqim të ndritshëm të flokëve dhe një ton tërheqës të lëkurës. Nga ana tjetër, një pushim i qetë veror mund të dëmtojë lëkurën tonë. Vitaminat, acidet frutore dhe vajrat vegjetale mund të përballojnë shpejt efektet e rrezitje.

Një pasojë e padëshirueshme e rrezitje mund të jetë pigmentimi i lëkurës nga koka te këmbët. Pigmenti rritet së bashku në "modele" të ndryshme dhe mund të shfaqet në forma të ndryshme - nga frenga të vegjël deri në formacione të errëta në zona të mëdha të trupit (melasma). Jo domosdoshmërisht ato do të shfaqen gjatë gjithë kohës - mund të jenë frekale të lezetshme në hundë, dhe nganjëherë një tendë e errët sipër buzës së sipërme ose njolla në ballin dhe faqet.

Një hiperpigmentim i tillë duhet të zhduket para dimrit. Por nëse kjo nuk ndodh, provoni të zvogëloni madhësinë e njollave: produktet që përmbajnë retinol (një derivat i vitaminës A) do t'ju ndihmojnë për këtë. Freckles të errët konveks duhet t'i tregohen një dermatologu, veçanërisht kur njollat ​​fillojnë të ndryshojnë formën dhe ngjyrën, pasi ato mund të zhvillohen në tumore malinje të lëkurës - melanoma.

Retinol ose Vitamina C është ideale për heqjen e pikave të moshës, të cilat mund të zvogëlojnë dukshmërinë e tyre në 50%. Mos harroni se njollat ​​në duar, mbrapa dhe në zonën dekolte japin plakjen e lëkurës.
Marrja e vitaminës C në formën e saj natyrore është sigurisht e dobishme. Por në dritë dhe në kontakt me ajrin, oksidohet dhe humbet vetitë e tij. Provoni krem Welltox ose Miracle Glow, të cilat janë bërë nga materiale bimore. Produkti shitet në një paketë të përshtatshme dozimi. Terapia mujore do të kushtojë jo më shumë se një mijë rubla.

Ka një thënie: "Në një thes të ashpër ka një copë toke të ashpër". Sidoqoftë, nuk vlen për lëkurën e ashpër. Kur cirk përfundon, ju duhet t'i kushtoni vëmendje të veçantë butësisë. Mos harroni se rrezet UV dhe zhytja e shpeshtë në ujë ndërhyjnë në procesin natyror të rinovimit të shtresës mbrojtëse hidrolipidike.

Humbja normale ditore e qelizave të lëkurës është zakonisht 4%, por pas verës në disa zona ky proces përshpejtohet, dhe në disa, përkundrazi, ngadalësohet. Për t'u kujdesur për lëkurën e tharë, balsamët aplikohen në të me vitamina dhe vajra vegjetale - arrë kokosi, bajame ose shea. Ky trajtim e bën sipërfaqen e lëkurës të butë. Për të hequr keratinization, zgjidhni një masazh për zhvishem kokërr me shtimin e vajit të ullirit ose arganit. Një trajtim i tillë "dy në një" do të jetë më i plotë, dhe vajrat do të ushqejnë lëkurën me vitamina thelbësore.

Një ndihmës i shkëlqyeshëm për rigjenerimin e lëkurës është Toneri i fytyrës së vitaminës E. Në kozmetikë, mbishkrimi "tokoferol" tregon përmbajtjen e vitaminës. Në një përqendrim të fortë (deri në 5%), ajo ka një efekt qetësues në lëkurën e irrituar dhe ngadalëson manifestimin e plakjes. Në fund të sezonit të festave, ajo do të kurojë në mënyrë efektive lëkurën e thatë. Gjithashtu, mjeti do të ndihmojë në përballimin e plagëve të akneve dhe përshpejtimin e shërimit të plagëve dhe djegieve.

Nëse lëkura juaj është e thatë, është më mirë për ju të hiqni dorë nga një banjë me flluska dhe xhel aromatikë. Jepini përparësi një shpirti të butë. Në vjeshtë, është e rëndësishme të përdorni kremra që përmbajnë këtë vitaminë të mahnitshme të bukurisë.

Duke pasur parasysh faktin se flokët janë marrë nga maskë ushqyese vetëm ato që u nevojiten, do të jetë e mjaftueshme ta bëni këtë procedurë një herë në javë. Flokët e ndarë mund të priten, për shembull instrument Split Ender. Serumi do të ndihmojë qelizat të përtërijnë, dhe përgatitjet speciale do të forcojnë efektin, i cili do të jetë i mjaftueshëm për të shkumëzuar pak me gishtat. Maska duhet të aplikohet vetëm në flokë, larg kokës.

Dermatologu Bazilevskaya (Genina) Anna Evgenievna, një trajner i certifikuar në teknologjinë lazer, ka më shumë se 13 vjet përvojë praktike në specialitetin e dermatologut.

Përvoja praktike e mjekut i lejon asaj që të heq lehtësisht lythat dhe të kryejë "konturimin e fytyrës". Gjithashtu, duke pasur përvojën e një kozmetologu, ajo mund të korrigjojë çdo ndryshim në lidhje me moshën tek pacienti i saj dhe të kryejë një operacion për rinovimin e fytyrës.

Anna Evgenievna Bazilevskaya është autorja e shumë artikujve tiparë mbi kozmetologjinë, përtërirjen, trajtimin e sëmundjeve të ndryshme të lëkurës dhe detoksifikimin e trupit.

Shto një koment