Magnetic Mask - Maskë magnetike e puçrrave

Rishikimi Magnetic Mask do t'ju tregojë për përbërjen e një maskë magnetike për kujdesin e lëkurës problematike të fytyrës, për vetitë e saj të dobishme që synojnë pastrimin e thellë nga puçrrat, aknet dhe komedonët dhe udhëzimet për përdorimin e maskës magnetike do t'ju tregojnë se si ta përdorni atë në mënyrë korrekte bazuar në vlerësimet pozitive të kozmetologëve dhe mjekëve. Një nga problemet më të zakonshme kozmetike janë komedonet (njolla të zeza në lëkurë). Pamja e tyre shoqërohet me akumulimin e yndyrës dhe pluhurit, të cilat gradualisht bllokojnë poret, oksidohen nën ndikimin e oksigjenit dhe fillojnë të errësohen.

Shumë gra nuk duan të durojnë një situatë të tillë dhe të shtrydhin periodikisht komedonët. Por pastrimi joprofesional i fytyrës mund të jetë shumë i dëmshëm për lëkurën, pasi ekziston një probabilitet i lartë për të marrë një infeksion, dhe procedurat e rregullta në sallonet e bukurisë janë shumë të kushtueshme. Prandaj, sot kozmetika po fiton popullaritet që mund të përdoret në shtëpi, por në të njëjtën kohë siguron rezultate maksimale dhe nuk dëmton shëndetin.

Pra, për të hequr qafe pikat e zeza, ekspertët rekomandojnë të përdorni një maskë magnetike Magnetic Mask, pasi ajo shumë shpejt eliminon komedonet dhe pastron lëkurën pa shkaktuar acarim.

Një maskë magnetike u zhvillua në qytetin shkencor Skolkovo nga shkencëtarët dhe kozmetologët më të mirë në Rusi, dhe mund të lexoni shumë vlerësime pozitive të njerëzve të vërtetë me foto para dhe pas aplikimit të efektivitetit të tij Magnetic Mask. Maskë magnetike Magnetic Mask описание

Kohët e fundit, ishte e mundur të përmirësohej gjendja e lëkurës me probleme vetëm me ndihmën e procedurave të shtrenjta në sallonet e bukurisë. Sot, gjithçka është shumë më e thjeshtë - në fund të fundit, zhvillimet e fundit të kozmetologëve kryesorë janë në dispozicion për shitje falas.

Me një çmim të përballueshëm mund të blini mjete për të eleminuar një larmi defektesh kozmetike. Por për shkak të kërkesës në rritje për produkte të tilla, shitësit e paskrupullt gjithnjë e më shumë u ofrojnë grave falsifikime dhe produkte me cilësi të ulët. Për më tepër, kozmetika e rreme madje mund të shkojë në raftet e farmacive dhe dyqane specialiteti.

Kjo është arsyeja pse blej Magnetic Mask nga aknet është e mundur vetëm në faqen e internetit të përfaqësuesit zyrtar. Renditja në internet është një garanci që blini një mjet origjinal shumë të efektshëm. Për më tepër, shitjet në internet bëjnë të mundur shmangien e marzheve të larta tregtare në kozmetikë.

Fatkeqësisht, jo të gjithë blerësit e dinë se ku ta blejnë këtë produkt. Duke blerë diçka të ngjashme në një dyqan të zakonshëm, ato mund të zhgënjehen shumë.

Nëse lexoni rishikimet e njerëzve që kanë porositur maskën në faqen zyrtare të internetit, atëherë nuk do të ketë dyshim për efektivitetin e këtij mjeti. Maska funksionon, dhe rezultati i aplikimit të saj është shumë i këndshëm për gratë. Magnetic Mask lehtëson inflamacionin, pastron, ndihmon shpejt në zgjidhjen e problemit të akneve dhe pikave të zeza. Për më tepër, ajo hidraton mirë lëkurën dhe mund të përdoret si një mjet për të zvogëluar rrudhat.

Ku të blej Magnetic Mask dhe sa kushton?

Në faqen zyrtare të shpërndarësit ka reagime gjatë gjithë ditës. Prandaj, blerësit kanë mundësinë për të blerë Magnetic Mask në çdo kohë të përshtatshme. Nuk është e vështirë të vendosni një porosi - thjesht duhet të plotësoni formularin, duke treguar emrin dhe numrin e telefonit të kontaktit. Së shpejti pasi të paraqitet kërkesa, një punonjës i kompanisë do të telefonojë përsëri, do të sqarojë të gjitha pikat që ju interesojnë dhe do të diskutojë detajet e urdhrit.

Në periudha të caktuara të ditës ka promovime në faqen e internetit, gjë që bën të mundur blerjen Magnetic Mask me një zbritje të mirë. Për shembull, për momentin, çmimi i një maskë magnetike në Rusi është vetëm 1189 rubla për kanaçe të gramave 50, kushtet e promovimit mund të jenë të kufizuara, prandaj ia vlen të porosisni disa grupe menjëherë.

E rëndësishme! Përfaqësuesi zyrtar i prodhuesit nuk kërkon kurrë një pagesë paraprake, porosia paguhet drejtpërdrejt në zyrën e postës pas pranimit të ngastrës.

blej Magnetic Mask në sit me zbritje

Përfitimet e një maskë magnetike Magnetic Mask

Ilaçi i komedonit Magnetic Mask nga Crystal Lab ka disa përparësi të dallueshme ndaj produkteve të tjera të bukurisë. Së pari, siguron një rezultat shumë të shpejtë; nuk do të duhen më shumë se 15 minuta për të pastruar në mënyrë efektive fytyrën tuaj. Avantazhi i dytë i rëndësishëm i maskës është siguria e saj e plotë për lëkurën. Produkti punon butësisht dhe heq plotësisht pa bllokuar poret.

Procedurat që përdorin këtë maskë nuk kërkojnë asnjë përpjekje, mjeti nuk ka nevojë as të lahet. Magnetic Mask hiqet lehtësisht nga lëkura për shkak të pranisë së grimcave magnetike në përbërjen e saj. Pasi të keni aplikuar maskën, thjesht merrni një pecetë dhe fshijeni fytyrën. Lëkura juaj do të bëhet e butë dhe e lëmuar, duke hequr qafe komedonet dhe papastërtitë e tjera.

Grimcat magnetike që e bëjnë unike formulën e maskës janë plotësisht të padëmshme për trupin. Përveç kësaj, përbërja e produktit përfshin vajra natyralë dhe ekstrakte të bimëve medicinale që nuk shkaktojnë acarim dhe alergji. Prandaj, mjeti është i përshtatshëm për absolutisht të gjithë, pavarësisht nga mosha dhe lloji i lëkurës.

Strukturë Magnetic Mask dhe përshkrimin e përbërësve

Që Magnetic Mask kishte një efekt kompleks në lëkurë (të pastruar, zbutur, përtërirë), kozmetologët përfshinin shumë përbërës natyralë në përbërjen e tij. Ne do t'ju tregojmë më shumë rreth vetive të substancave aktive kryesore:

 • Vaji i arrës së arrës së arrës së kokosit është një anti-inflamator i mirë, heq irritimin dhe largon rrudhat e imëta.
 • Bomba nga bërthamat e palmës përmban përbërës antioksidantë që ngadalësojnë plakjen.
 • Gjalpi shea përmirëson metabolizmin në indet e lëkurës, ka një efekt hidratues dhe rinovues.
 • Vaji i bajames përmirëson fytyrën dhe ndihmon për të hequr qafe puçrrat, i bën njollat ​​e moshës më pak të dukshme. I jep lëkurës një pamje të freskët dhe të shëndetshme.
 • Farat e rrushit (pomace) ngopin lëkurën me minerale dhe vitamina të dobishme.
 • Dylli i bletës përmban një kompleks të tërë përbërësish biologjikisht aktiv. Përmirëson qarkullimin e gjakut, stimulon proceset metabolike, promovon rigjenerimin e indeve. Grimcat magnetike të maskës disa herë rritin efektin e dyllit të bletës, për shkak të të cilit ka një restaurim të shpejtë të lëkurës pas akneve, akneve dhe lëndimeve të ndryshme.
 • "Vitamina E" është përdorur me sukses në kozmetikë për shumë vite dhe madje ka fituar emrin "vitaminë e bukurisë". Ka një efekt të dobishëm në lëkurë, duke e bërë atë të butë, të zhdërvjellët dhe të butë.strukturë Magnetic Mask nga Crystal Lab

Si funksionon maska ​​magnetike

efekt Magnetic Mask bazuar në praninë në përbërjen e saj të grimcave magnetike speciale. Produkti aplikohet në fytyrë dhe, pas një kohe, hiqet duke përdorur një magnet (ai përfshihet me maskë). Në të njëjtën kohë, të gjitha ndotësit nxirren nga poret së bashku me maskën, dhe lëkura pastrohet nga komedonet.

Kur maskë është në fytyrë, përbërësit e saj të bimëve hyjnë në shtresat e thella të lëkurës dhe ngopin indet me komponime të dobishme. Magneti ka një efekt masazhi dhe çlodhës, përmirëson mikroqarkullimin dhe stimulon proceset metabolike në qeliza. Për më tepër, substancat që përbëjnë maskën kryejnë një funksion mbrojtës, duke minimizuar efektet negative të faktorëve mjedisorë.

Udhëzime për përdorim Magnetic Mask

Magnetic Mask Në dispozicion në tuba me shkopinj magnetikë të veçantë. Përdorimi i mjetit është shumë i thjeshtë. Maska është përhapur mjeshtërisht në lëkurën e fytyrës (për lehtësi, ju mund të përdorni një furçë) dhe lini për rreth 15 minuta. Në këtë kohë, këshillohet që të shtriheni për të pushuar, në mënyrë që substancat aktive të zhyten më shpejt. Maska duhet të aplikohet në zonat problematike me një shtresë më të dendur - kjo do të përmirësojë efektin e saj.

Mjeti hiqet duke përdorur një magnet. Për ta bërë këtë, mbështillni shkopin në një pecetë dhe drejtojeni atë mbi lëkurë në një distancë prej disa milimetrash. Mbetjet e maskës dhe të gjitha substancat që ndotin lëkurën do të tërhiqen në pecetë. Pas aplikimit të maskës, rekomandohet të kryeni një masazh të lehtë të fytyrës për thithjen më të mirë të përbërësve të dobishëm.

Mos harroni se procedura kërkon përgatitje paraprake. Fytyra duhet të pastrohet nga përbërja me një locion të butë ose tonik.

Kufizimet e përdorimit dhe kundërindikacionet

Formulë Magnetic Mask bazuar në përbërës bimorë që veprojnë butësisht pa shkaktuar ndonjë dëm në lëkurë. Prandaj, ajo praktikisht nuk ka kundërindikacione. Maska mund të përdoret nga gra dhe burra të çdo moshe me lloje të ndryshme të lëkurës, pa frikë nga efektet anësore.

Kujdes duhet treguar vetëm për ata që kanë një intolerancë individuale ndaj çdo përbërësi bimor. Pastaj acarimi mund të shfaqet në lëkurë, dhe do të duhet të refuzoni të përdorni maskën. Por, probleme të tilla, për fat të mirë, janë shumë të rralla. Gjithashtu, mos përdorni një maskë nëse lëkura ka plagë, gërvishtje ose dëme të tjera. Në këtë rast, duhet të prisni derisa të shërohen.

Të përfshira në Magnetic Mask grimcat magnetike tërheqin lehtësisht dhe largojnë të gjithë ndotësit nga poret. Ato çlirojnë indet nga dhjami i tepërt, pluhuri dhe qelizat e vdekura. Si rezultat, pikat e zeza zhduken pa gjurmë, epiderma është e ngopur me përbërje të dobishme dhe rikthen strukturën e saj. Me përdorimin e rregullt të maskës, lëkura bëhet e lëmuar dhe çehra është e shëndetshme. Rrudhat zhduken, puçrrat ndalojnë të shfaqen.

Përdorni maskën magnetike për një muaj, dhe ju do të harroni problemet kozmetike për një kohë të gjatë. Aknet, kokët e zeza dhe pikat e zeza nuk do të prishin më shumë gjendjen shpirtërore. Fytyra juaj do të duket e freskët dhe e zbukuruar edhe pa aplikuar kozmetikë.

Maska jo vetëm që ka një efekt pastrues, por gjithashtu ndihmon në ngadalësimin e procesit të plakjes. Ai përmban vajra natyralë vegjetalë që stimulojnë sintezën e përbërjeve të rëndësishme për trupin - elastinën dhe kolagjenin. Falë kësaj, lëkura ndalon flakjen, bëhet më elastike, rrudhat zhduken dhe konturet e fytyrës përmirësohen. Përbërësit aktivë të maskës janë në gjendje të depërtojnë thellë në indet. Lëkura është e ngopur me oksigjen, merr më shumë lëndë ushqyese dhe merr një pamje rinore, të çelur.

Ekologjia e pafavorshme, gjumi i dobët ndikon negativisht në shëndetin e njeriut. Dhe gjëja e parë që trupi sinjalizon, shfaqet në lëkurë në formën e njollave ose skuqjeve dhe për këtë arsye shumë përfaqësues femra kanë tendencë të kujdesen siç duhet për lëkurën e tyre, por për këtë ju duhet të përcaktoni saktë llojin e lëkurës tuaj.

Gjëja e parë që prish pamjen janë pikat e zeza në fytyrë që shfaqen për shkak të poreve të kontaminuara. Heqni qafe prej tyre me një larje të thjeshtë, nuk do të funksionojnë. Ka mënyra të tjera që mund t'i ndihmojnë vajzat në zgjidhjen e këtij problemi:

Avullimi i lëkurës për të pastruar fytyrën

Nuk do të jetë e mundur të çlironi lëkurën nga pikat e zeza pa avull. Kjo procedurë rrit gjerësinë e kalimit, gjë që lehtëson shumë pastrimin. Së pari ju duhet të përgatisni ndonjë enë të përshtatshme me ujë shumë të nxehtë dhe një peshqir. Zgjidhni një pozicion të rehatshëm për veten tuaj dhe vendosni fytyrën tuaj në mënyrë që të jetë mbi avull, duke mbuluar kokën me një peshqir. Nëse keni vajra esencialë ose barishte në dorë, shtojini ato në ujë. Gjatë avullimit të lëkurës për të pastruar fytyrën, ato do të kontribuojnë në tonifikimin e dermës. Mjetet më të zakonshme janë:

 • Wort e Shën Gjonit;
 • Farmaci kamomili;
 • Vaj portokalli, livando dhe eukalipt;
 • Melissa.

Për të zgjeruar poret, mund të përdorni maska ​​të nxehta bazuar në balte të bardhë dhe blu. Ju mund të merrni rezultate të shkëlqyera nëse vizitoni rregullisht banjot dhe saunat. Në të vërtetë, avullimi i shpeshtë i lëkurës për mrekulli i jep asaj elasticitet dhe parandalon çdo skuqje mbi të.

Pastrimi manual i puçrrave

Nga pikat e zeza, ndonjëherë mund të luftoni manualisht. Duart duhet të jenë të pastra, është mirë që t’i sanizoni ato. Ju duhet të përpiqeni me kujdes të shtrydhni përmbajtjen e komës. Aplikimi i një presioni të fortë është kundërindikuar, pasi me një efekt të tillë mund të merrni një reagim të papritur në formën e puçrrave ose puçrrave. Pas përfundimit të manipulimeve, yndyrat e lëkurës me një tonik.

Rrufetë e lëkurës

Për pronarët me lëkurë të ndjeshme, është më mirë të braktisni ekspozimin manual ndaj tij. Këtu, procedurat e zbardhjes do të jenë një mjet i shkëlqyeshëm. Në çdo enë ju duhet të përzieni një zgjidhje sapuni me sode (10 g) dhe kripë të imët (10 g). Produkti që rezulton duhet të fshihet në lëkurë për 4 minuta, atëherë fytyra duhet të shpëlahet me ujë.

Pikat e zeza që janë të vështira për tu hequr duhet të zbardhen me lëng të shtrydhur nga limoni ose peroksidi i hidrogjenit, por është më i përshtatshëm për lëkurën me vaj. Mjafton të kryeni procedurat një herë në çdo shtatë ditë. Zbardhja më e efektshme e lëkurës kryhet me krem Miracle Glow kundër pigmentimit të lëkurës.

Dermatologu Bazilevskaya (Genina) Anna Evgenievna, një trajner i certifikuar në teknologjinë lazer, ka më shumë se 13 vjet përvojë praktike në specialitetin e dermatologut.

Përvoja praktike e mjekut i lejon asaj që të heq lehtësisht lythat dhe të kryejë "konturimin e fytyrës". Gjithashtu, duke pasur përvojën e një kozmetologu, ajo mund të korrigjojë çdo ndryshim në lidhje me moshën tek pacienti i saj dhe të kryejë një operacion për rinovimin e fytyrës.

Anna Evgenievna Bazilevskaya është autorja e shumë artikujve tiparë mbi kozmetologjinë, përtërirjen, trajtimin e sëmundjeve të ndryshme të lëkurës dhe detoksifikimin e trupit.

Shto një koment