xhel Eyebrow Extension për të simuluar qimet e vetullave

Vetullat e rralla janë një e metë e zakonshme kozmetike. Për ta bërë pamjen ekspresive, duhet të drejtoheni te profesionistët profesionistë të vetullave që pikturojnë me mjeshtëri në qimet që mungojnë. Por jo të gjithë mund të përballojnë të përdorin shërbimet e një specialisti gjatë gjithë kohës - as koha dhe as paratë nuk janë të mjaftueshme për këtë.

Për fat të mirë, tani është shfaqur një alternative. Bëhet fjalë për zhvillimin e fundit amerikan Eyebrow Extension nga kompania e famshme Ready to Wear. Ky mjet ndihmon në plotësimin e boshllëqeve që mungojnë në vetullat, duke ruajtur natyralitetin e tyre të jashtëm.

Një furçë e veçantë e butë bën të mundur theksimin e vetullave, rregullimin e konturit të tyre dhe dhënien e ngopjes me ngjyra. Grimcat celuloze të pranishme në xhel ngjiten menjëherë përgjatë vijës së vetullave, duke i bërë ato më të dendura, të ndritshme dhe më të qarta.

xhel Eyebrow Extension për të simuluar qimet e vetullave

Produkti bazohet në një formulë inovative të pigmentuar të pasuruar me minerale detare. xhel Eyebrow Extension i lehtë për t’u zbatuar, i qëndrueshëm dhe ju lejon të arrini një efekt të mrekullueshëm brenda disa minutash.

Ndër tiparet e këtij zhvillimi unik janë:

 • lehtësia e përdorimit;
 • qëndrueshmëri ngjyrash;
 • aftësia për të zgjedhur nga hije 3;
 • kontura e përsosur e vetullave.

Përshkrimi i xhelit Eyebrow Extension

Risia kozmetike Eyebrow Extension ka karakteristika të tilla:

 • Vëllimi - 7,1 g.
 • Hije - kafe të errët dhe të lehta.
 • Qëllimi: korrigjues për vetullat, duke i dhënë dendësi dhe një hije të pasur.
 • Karakteristikat e aplikimit: ana e sheshtë e xhelit të aplikuesit shpërndahet përgjatë gjithë vijës së vetullës, duke filluar nga baza e saj. Duke përdorur anën e theksuar, mund të korrigjoni majën e vetullës.
 • Përbërësit: llum deti, spirulina, talc, alga, panthenol, celulozë, magnez, acid limoni, pluhur lëvozhgë portokalli, kripë fosfati.
 • Bashkëprodhim i SHBA dhe Koreja.

Më në fund, në tregun kozmetik u shfaq një zhvillim që e bën të lehtë dhe të shpejtë përmirësimin e vijës së vetullave, duke i dhënë asaj një hije të trashë dhe ekspresive. Boshllëqet midis qimeve që rrallë rriten janë të mbushura me mikrotekcione të veçanta, duke bërë që të duket se vetullat kanë një dendësi natyrale.

Një nga avantazhet kryesore të ilaçit të ri është lehtësia e tij e jashtëzakonshme e përdorimit. Për të arritur rezultate maksimale, nuk keni nevojë të bëni pothuajse asnjë përpjekje. Thjesht merrni aplikuesin dhe aplikoni përbërjen me anën e saj të sheshtë, duke lëvizur furçën nga baza e vetullës në pjesën e jashtme. Për të dhënë një pamje të rregullt në pjesën e jashtme të vetullës, mund të përdorni anën e mprehtë të aplikuesit.

Si pjesë e Eyebrow Extension pa papastërti kimike të dëmshme. Mjeti është bërë në bazë të Gossypium-Herbaceum. Fijet e kësaj bime pambuku përdoren me sukses jo vetëm në kozmetologji, por edhe në mjekësi. Ata kanë një strukturë të veçantë që u jep atyre një ngjashmëri me flokët natyralë. Prandaj, vetullat e trajtuara me xhel duken tërheqëse dhe absolutisht të natyrshme.

Shtë e rëndësishme të theksohet se përbërja nuk ka efekte anësore. Formula e saj natyrale nuk shkakton acarim në lëkurë, dhe qimet e vetullave ruajnë strukturën e tyre normale.

Ku të blej Eyebrow Extension

Ju lutemi vini re se në dyqanet e specializuara të kozmetikës, xhel për vetullat nuk është aktualisht në dispozicion. Mund ta blini vetëm përmes Internetit - në faqen zyrtare të internetit të prodhuesit. Për banorët e Rusisë, çmimi Eyebrow Extension është 987 rubla, me informacion mbi koston në vendet e tjera, ju mund të njiheni duke vizituar faqen e internetit të prodhuesit.

Bërja e një aplikacioni është shumë e thjeshtë. Mjafton të plotësoni formularin e porositjes dhe të prisni që konsulenti të telefonojë. Një punonjës i kompanisë do të sqarojë të gjitha pikat që ju interesojnë dhe të diskutojë detajet e dorëzimit.

E rëndësishme! Uebfaqja zyrtare shpesh ka zbritje dhe promovime të favorshme, kështu që qëndroni të ndigjuar për oferta speciale që ju lejojnë të blini Eyebrow Extension shumë më lirë se ndërmjetësit.

Rregullat për përdorimin dhe ruajtjen e xhelit

Për të arritur një linjë tërheqëse dhe të qartë të vetullave, bëni këtë:

 • Dispensoni xhel Eyebrow Extension në vetull.
 • Butësisht kreh flokët në drejtimin e dëshiruar.
 • Prisni që produkti të thahet.

Kini kujdes! xhel Eyebrow Extension të dizajnuara ekskluzivisht për përdorim të jashtëm. Duhet të përdoret në mënyrë rigoroze sipas udhëzimeve, duke parandaluar hyrjen e mikroprotekulave në sy. Nëse kjo ndodh, menjëherë pije sytë me pak ujë të ngrohtë.

Mbajeni produktin në një vend të paarritshëm për fëmijët. Kushtet optimale - pa rrezet e diellit direkte, lagështia e ulët, temperatura nga gradat 5 në 25. Pas hapjes së paketës, xhel ruan vetitë e saj kozmetike për një vit.

Korrigjimi i vetullave - një pjesë integrale e përbërjes

Vetullat e trasha me një kontur të qartë japin fytyrën, e bëjnë pamjen të hapur dhe tërheqëse. Fatkeqësisht, jo çdo grua është e pajisur me vetulla të përsosura nga natyra. Nëse qimet rrallë rriten ose kanë një hije të lehtë, imazhi duket i venitur. Shpesh, vetullat janë shumë të gjera ose kanë konture të pabarabarta, gjë që e bën fytyrën të duket e pastër. Ju mund t'i zgjidhni këto probleme me ndihmën e korrigjimit kompetent.

Kryerja e procedurës si duhet nuk është e lehtë, sepse secila vetull e njeriut ka shumë qime - deri në 600 dhe më shumë. Prandaj, shumë gra preferojnë të përdorin shërbimet e profesionistëve. Magjistari i korrigjimit do të zgjedhë hijen e duhur duke përdorur Eyebrow Extension dhe formoni vetullat sipas tipareve të fytyrës.

Pas një procedurë të suksesshme, vetullat duhet të jenë simetrike, të kenë konturet e qarta dhe me ngjyra natyrale ekspresive. Me qasjen e duhur, korrigjimi është plotësisht pa dhimbje dhe nuk shkakton ndjesi të pakëndshme për vizitorët e sallonit.

Kujdes të veçantë merren nga zotërit gjatë njollosjes. Kjo duhet të bëhet me shumë kujdes në mënyrë që agjentët e ngjyrosjes të mos bien në sy. Përbërja shpërndahet duke përdorur një shkop të veçantë, duke aplikuar pads mbrojtëse në lëkurë. Njollë zakonisht zgjat jo më shumë se 8-10 minuta, por kjo ju lejon të transformoni plotësisht imazhin. Qerpikët marrin vëllim shtesë dhe shfaqen gjatë, vetullat bëhen të qarta dhe të bukura. Ne ju rekomandojmë të përdorni hijen e syve, të cilat aplikohen duke përdorur një pullë.

Ekipi ynë dikur u interesua për një trend të modës: tregtimin e kriptomonedhave. Tani arrijmë ta bëjmë shumë lehtë, kështu që fitojmë gjithmonë fitim pasiv falë informacioneve të brendshme për "pompat e kriptomonedhave" të ardhshme të publikuara në kanalin Telegram. Prandaj, ne i ftojmë të gjithë të lexojnë rishikimin e këtij komuniteti të kriptomonedhës "Sinjalet e pompës kripto për Binance".

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Shto një koment