Krem celuliti - përbërja, çmimi, ku të blini, udhëzimet për përdorim

Shumica e grave përballen me një problem të bezdisshëm kozmetik - celulitin. Në fillim, tuberkulat e vegjël janë të dukshme vetëm nën lëkurën e vitheve, dhe ju mund t'i mbyllni sytë deri në telashe. Por me kalimin e kohës, celuliti përparon dhe kap zona të reja, dhe ashpërsia e lëkurës bëhet më e theksuar, shfaqet një model i shëmtuar vaskular.

Për shkak të kësaj, edhe në verë, duhet t'i fshehni këmbët nën pantallona ose fustane të gjata. Mediat janë të mbushura me reklama për produktet kozmetike për të hequr qafe celulitin, por shumica e tyre nuk japin një rezultat të prekshëm. Një nga zhvillimet më të reja të specialistëve në fushën e kozmetologjisë - krem Extremee cila është shumë efikase.

Extreme kundër celulitit: e vërteta ose mashtrimi

Për shkak të faktit se shumë produkte të dyshimta dalin në shitje, gratë shpesh kanë mosbesim ndaj kozmetikës së re. Por krem Extreme me të vërtetë jep rezultate të mahnitshme. Formula e këtij mjeti është një kombinim unik i përbërësve aktiv. Krem ndihmon në përmirësimin e qarkullimit të gjakut në shtresat më të thella të lëkurës, kështu që celuliti zhduket.

Përbërësi kryesor aktiv i kremës është aminofilina, një substancë e zhvilluar nga shkencëtarët kryesorë rusë. Ndihmon për të normalizuar proceset metabolike në indet dhe qelizat e lëkurës. Vëllimi i tubit është deri në 100 ml, e cila është e mjaftueshme për një kohë shumë të gjatë dhe madje edhe për përdorim të përbashkët, në përgjithësi, prodhuesi i kremës Extreme Russia nën licencën e kompanisë gjermane Schwarzkopf, respektivisht, shitet si në vendet e CIS dhe në atdheun e prodhuesit në Gjermani nën tonik të markës Cellufit për celulit dhe strijat.

Çmimi dhe zbritjet ekstreme të kremit

Përbërja e kremës Extreme përfshin përbërës shumë të rrallë dhe të shtrenjtë, për këtë arsye kostoja e tij është pak më e lartë se ajo e produkteve farmaceutike antitelulit. Një paketë kremi aktualisht kushton rreth 1300 rubla Ruse. Por në të njëjtën kohë ekziston gjithmonë një shans për të marrë pjesë në aksion ose për të marrë një zbritje të mirë. Në ditët e promovimit, kostoja e drogës mund të zvogëlohet për më shumë se 40%!

Bëni një porosi me zbritje këtu dhe merrni zbritje nga prodhuesi nga 25 në 40%!

Extreme nga celuliti

Përshkrimi i përfitimeve të kremës antitelulit Extreme

Trajtimi inovativ i celulitit Extreme mund të përdoret nga të gjithë, pa përjashtim, pasi ai nuk ka kundërindikacione.

Celuliti po bëhet një problem gjithnjë e më i zakonshëm këto ditë. Në të vërtetë, në botën moderne ka shumë faktorë të dëmshëm që ndikojnë negativisht në gjendjen e lëkurës. Shkaqet kryesore të celulitit përfshijnë:

 • Streset e shpeshta. Për shkak të mbingarkesës së rëndë, sistemi nervor është varfëruar. Kjo ka një efekt të keq në qarkullimin e gjakut dhe proceset metabolike në inde. Prandaj, struktura e indeve është e shqetësuar, dhe tuberkulat e shëmtuara fillojnë të formohen.
 • Abuzimi i alkoolit, pijeve me kafeinë, pirja e duhanit. Zakonet e këqija shkaktojnë probleme me shkëmbimin e gazit kapilar. Kjo çon në një rritje të përshpejtuar të yndyrës në trup. Për më tepër, alkooli zgjat ekuilibrin ujë-kripë në trup, lëngu fillon të zgjatet në të dhe shfaqet ënjtje. Këto çrregullime korrigjohen lehtësisht me një krem. Extremepërbërësit e të cilëve kanë një efekt tonik.
 • Mungesa e stërvitjes. Mungesa e lëvizjes dhe puna ulëse e zyrës ndikojnë negativisht në tonin e muskujve dhe statusin vaskular. Pounds shtesë shfaqen, formohet celuliti.
 • Mosrespektimi i parimeve të ushqimit të shëndetshëm. Përdorimi i rregullt i ushqimit të shpejtë, ushqimit të përshtatshëm, ushqimeve të yndyrshme dhe të skuqura prish proceset metabolike dhe çon në një rritje intensive të yndyrës në trup. Një rrezik tjetër i një diete të pabalancuar është formimi i pllakave të kolesterolit në enë.

Përbërësit aktivë të kremës do të ndihmojnë në neutralizimin e ndikimit të të gjithë faktorëve negativ dhe mposhtjen e celulitit. Me aplikim të rregullt Extreme në trup ka ndryshime të tilla pozitive:

 • Shkëmbimi i gazrave kapilar përmirësohet.
 • Muret e anijeve bëhen të forta dhe elastike.
 • Yndyra e tepërt lë indin nënlëkuror.
 • Lëkura bëhet e lëmuar dhe e shëndetshme.
 • Proceset metabolike në qeliza janë normale.

Për shkak të këtij efekti, përdorimi i kremës jep rezultate të mira edhe me celulitin që rrjedh. Kohëzgjatja e kursit ndryshon në varësi të shkallës së celulitit. Procedura e aplikimit të produktit është shumë e thjeshtë, pasi nuk ka nevojë për ndonjë veprim shtesë. Nuk keni nevojë të kryeni ndonjë mbështjellës ose masazh, mjafton të trajtoni zonat me probleme me krem.

Përbërja e kremës antitelulit Extreme

Formula e kremës Extreme - Ky është një kombinim unik i substancave aktive që janë në gjendje të përballojnë celulitin në kohën rekord. Përmasat e përbërjes janë menduar mirë, falë të cilave kremi vepron në mënyrë efektive në nivelin lokal, pa ndikuar në gjendjen e përgjithshme të trupit. Përbërësit aktivë të kremës përfshijnë:

 • Aminofilina përshpejton metabolizmin qelizor, rikthen rrjedhën e gjakut në kapilarë, zvogëlon yndyrën e trupit.
 • Koncentrat mikelar. Kjo substancë merret nga anijet e drerit. Ndihmon për të hequr qafe edemën dhe shtrëngoni konturet e trupit. Ka veti që digjen yndyrën.
 • Përbërja e vajrave shërues: qimnon i zi, amarant, argan dhe madje edhe mumje e bardhë (gur). Falë këtij kombinimi të vajrave, lëkura bëhet e butë dhe e butë, hidratohet dhe pasurohet me përbërës të dobishëm.
 • Ekstrakte natyrore të bimëve medicinale, të marra në një mënyrë të veçantë, ruajnë maksimumin e përbërësve aktivë dhe heqin substancat toksike nga indet, lagështojnë dhe ushqejnë lëkurën.
 • Komponentët micellar të Goji Berries janë të famshëm për efektin e tyre të dobishëm në metabolizmin njerëzor dhe nuk përmbajnë glukozë, prandaj nuk çojnë në formimin e yndyrës së tepërt. Substancat aktive të këtyre manave shpejt përmirësojnë gjendjen e zonave problematike.

Udhëzime për përdorimin e kremit Extreme

Krem anti-celulit Extreme shumë e lehtë për t’u përdorur. Dy herë në ditë aplikohet në lëkurën e pastër të zonave me probleme. Për të përshpejtuar depërtimin e përbërësve të kremës në shtresat më të thella të lëkurës, mund të bëni një masazh të lehtë.

A ka krem ​​kundërindikacione

Formulë Extreme i menduar mirë, pra, ky produkt kozmetik nuk paraqet rrezik për shëndetin. Nga efektet anësore, vetëm një reaksion alergjik është i mundur (rrallë). Për të kontrolluar nëse jeni alergjik ndaj përbërësve të kremës, aplikoni pak krem ​​në lëkurën e kyçeve. Nëse pas gjysmë ore acarim dhe djegie nuk ndodhi, atëherë mjeti mund të përdoret në mënyrë të sigurt.

Rezultatet e kremës Extreme Para dhe pas

krem Extreme Mijëra gra kanë përfituar tashmë, dhe në shumicën e tyre rezultatet ishin të dukshme pas vetëm disa aplikimeve. Zonat e problemit filluan të zbuten, lëkura u bë elastike, ngjyra e saj u përmirësua.

krem Extreme ndihmon gratë të heqin qafe "zhvishem portokalli" të shëmtuar dhe ta kthejnë trupin në një pamje tërheqëse të përshtatshme. Avantazhi i kremës është se nuk ka përbërës ngrohës. Dhe kjo do të thotë që mund të përdoret edhe me patologji vaskulare. Bëni lëkurën tuaj të re dhe të shëndetshme në vetëm disa komente në krem Extreme ju lejon të bëni konkluzione pozitive, pasi ndihmon pothuajse të gjithë në 96-99%.

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Shto një koment