Head&Hair - Kompleks vaji për forcimin dhe rritjen e flokëve

Rivitalizimi i kompleksit kompleks të naftës Head&Hair për flokët e dëmtuar forcon gjëndrat e flokëve dhe ushqen kaçurrelat përgjatë gjithë gjatësisë. Një produkt i ri me bazë organike nga marka Zdorov është shfaqur në tregun e kozmetikës pas provave të gjata klinike. Sipas sondazheve të pjesëmarrësve në hulumtim, 85% e përdoruesve të kompleksit vunë re një përmirësim në strukturën e flokëve. Ndryshime të vogla negative shënohen nga vetëm 7% e të anketuarve.

Marka Zdorov TM është e njohur në tregun e kozmetikës mjekësore për krem ​​rinovues - dyll dhe eliksir propolis për të përmirësuar traktin tretës. Këtë vit kompania lançoi një linjë produktesh nën markën HeadHair.

Kompleks vaji për të stimuluar rritjen e flokëve Head&Hair është tashmë i disponueshëm në farmacitë private dhe dyqanet e kujdesit shëndetësor. Falë përbërjes shëruese me një përmbajtje të lartë të ekstrakteve nga propolis dhe vajra thelbësorë, produkti i ri është në kërkesë aktive.

Efektiviteti i produktit për rivendosjen e flokëve është për shkak të përqendrimit të fortë të propolisit dhe vajrave shërues në përbërjen e tij. Si rregull, kozmetika mjekësore përmban një pjesë të vogël të vajrave organikë që japin vetëm një efekt të jashtëm.

Në kompleksin mjekësor Head&Hair për të stimuluar rritjen e flokëve, vajrat esencialë kanë një përqendrim farmakopoial dhe janë përbërje organike medicinale.

Në komunitetet e dashamirëve të kozmetikës organike dhe ilaçit bimor, diskutime të shumta për këtë produkt janë të hapura. Sipas pjesëmarrësve të forumit, përdorimi i rregullt i një kompleksi rigjenerues zvogëlon lëkurën e thatë, ul acarimin dhe promovon rritjen e flokëve.

Head Hair komplekse për të përshpejtuar rritjen e flokëve

Efekti shërues i kompleksit të vajit Head&Hair

Produkti rigjenerues është efektiv për çdo lloj kokës, pasi bazohet në propolis natyral hipoallergjik. Gjithashtu, kompleksi shërues përmban vajra organikë shërues.

Prodhimi i një produkti shumë komponentësh bëhet në kushte industriale nga materiale të papërpunuara të certifikuara me cilësi të lartë.

Diferenca inovative e përbërjes Head&Hair konsiston në një qasje sistematike për trajtimin e problemeve të flokëve dhe kokës. Formulimi shumëkomponent largon shkakun e brishtësisë, thatësisë ose rënies së flokëve duke shëruar gjendjen nga brenda.

Komponenti natyror forcon lëkurën e kokës në disa faza:

 1. Stimulon shkallën metabolike në trup.
 2. Saturates gjëndrat e flokëve me lëndë ushqyese.
 3. Rrit rrjedhjen e gjakut në trup.

Një nga problemet e zakonshme të shoqërisë moderne është alopecia e shkaktuar nga ilaçet e fuqishme, sëmundjet e zgjatura ose stresi.

Produkt rigjallërues Head&Hair përmirëson në mënyrë gjithëpërfshirëse proceset metabolike në trup, duke furnizuar me bollëk lëkurën e kokës me lëndë ushqyese.

Për shembull, nëse sistemi i qarkullimit të gjakut nuk jep sasinë e kërkuar të zinkut në lëkurën e kokës, atëherë kutikula e flokëve bëhet e brishtë dhe poroze. Përbërja ringjallëse Head&Hair bazuar në vajra organikë zgjidh këtë problem.

Gjykimet klinike Head&Hair dhe rezultatet

Efekti terapeutik i përbërjes së vajit Head&Hair

Humbja e flokëve mund të ketë shkaqe të ndryshme: sëmundje të rënda infektive, prishje të sistemit endokrin ose stres të vazhdueshëm. Pavarësisht nga arsyeja, si rezultat, rrënjët e flokëve vdesin, dhe fillesat fillojnë të "shkërmoqen" në mënyrë aktive.

Shtesa natyrore aktive të kompleksit të kujdesit Head&Hair veprojnë në disa drejtime:

 • Furnizimi i rrënjëve të flokëve me përbërës ushqyes.
 • Pastrimi i kokës dhe “zgjimi” i folikujve të vdekur të flokëve.
 • Stimulimi i rritjes aktive të flokëve dhe shtrëngimi i strukturës së tyre.
 • Zbutja dhe mbrojtja e kokës.

Flokët e zbukuruar dhe të shëndetshëm duken spektakolare me çdo gjatësi dhe stilim. Për të rivendosur flokët, mund të provoni procedurën e shtrenjtë të transplantimit të folikulit ose rregullisht të kryeni procedurat kozmetike me një efekt të ngadaltë. Sidoqoftë, përdorimi i kozmetikës efektive terapeutike, të verifikuar nga provat klinike, do të sjellë një efekt më të dukshëm.

Përbërësit aktivë për vajin e flokëve

Një formulë inovative Head&Hair për të mbrojtur dhe rivendosur flokët e dobësuar, aktivizon rrjedhjen e gjakut në folikulat e fjetur me 9 përbërës aktivë

 1. Aminoteina (R) është një koktej proteinik i bazuar në vitaminat A, B dhe E që ushqen rrënjët e flokëve.
 2. Impulse 1000 (R) është një kompleks me bazë vaji xhensen që stimulon zhvillimin dhe trashjen e flokëve të velusit. Efekti i përdorimit të kompleksit vërehet pas 10 - 15 ditësh përdorimi.
 3. Ekstrakti i propolisit me bazë vaji ngop skalpin me flavonoide (kuercetinë dhe ramnetinë). Këto përbërës pengojnë rritjen e kërpudhave patogjene dhe oportuniste në lëkurën e kokës. Si rregull, pezmatimi i kokës që shkakton zbokth, kruajtje dhe flakitje shkaktohet nga aktiviteti jetësor aktiv i kërpudhave Pitirosporum orbiculare dhe Pitirosporum ovale, të provokuara nga stresi dhe çrregullimet hormonale. .
  Studimet mjekësore kanë vërtetuar se është aktiviteti i kërpudhave patogjene që shkakton dermatitin seborheik, duke rralluar strukturën e flokëve.
  Përdorimi i rregullt i kompleksit Head&Hair shtyp rritjen e kërpudhave, ndjesitë e dhimbshme, kruajtja dhe zbokthi shpejt zhduken.
 4. Vaj ulliri i rafinuar. Vaji i marrë nga ullinjtë me shtypje të ftohtë, në përbërjen e tij kimike, është afër sebumit të prodhuar nga lëkura e njeriut.
  Prandaj, një kombinim i acideve yndyrore të ngopura dhe të pangopura depërton thellë në qelizat e lëkurës pa hasur në rezistencën e një pengese mbrojtëse dhe përpunohet plotësisht nga epidermë.
  Vitaminat A dhe E, betain dhe omega - acide që përmbahen në vajin e ullirit ekstra të virgjër ngadalësojnë procesin e plakjes së kokës. Komponentët absorbohen në mënyrë aktive, duke u integruar shpejt në proceset metabolike dhe pa prishur shtresën mbrojtëse natyrore të kokës.
  Përveç kësaj, struktura e vajit hidraton butësisht lëkurën pa bllokuar poret. Prandaj, kompleksi Head&Hair nuk ka efekt gummy dhe është i përshtatshëm për lëkurë me vaj dhe të kombinuar.
 5. Ekstrakt vaji i rrënjës së Burdock. Vaj Burdock, i marrë nga përpunimi i rrënjës së rodheve, përdoret në shumë formula kozmetike për të rivendosur strukturën e flokëve dhe për të parandaluar humbjen e tyre.
  Përqendrim i lartë i këtij përbërësi bimor në kompleksin e vajit Head&Hair stimulon gjëndrat e flokëve dhe forcon majat e dëmtuara. Pas përdorimit të zgjatur të produktit rigjenerues, flokët duken më të dendur dhe të shndritshëm, dhe gjithashtu më pak të prirur për të rënë.

Përbërësit aktivë të vajit të rodheve janë proteina që përshpejtojnë prodhimin natyror të kolagjenit, gjë që e bën lëkurën të fortë dhe elastike.
Cilësia e lehtë e vajit të rrënjës së rodheve depërton lirshëm në matricën e flokëve, duke ngopur qelizat e saj dhe duke stimuluar rritjen aktive.

Përdorimi i rregullt i vajit të koncentruar të rodheve që përmbahet në Head&Hair, forcon kutikulin e flokëve. Efekti i jashtëm i "trashjes" së kutikulës shoqërohet me shfaqjen e një shkëlqimi të shëndetshëm.

Nëse flokët pikturoheshin rregullisht, atëherë përdorni afatgjatë përbërjen zvogëluese Head&Hair u kthen atyre një hije të pasur natyrore. Prandaj, kompleksi i vajit rekomandohet për trajtimin e shprehur të kaçurrelave të ndriçuara në mënyrë të përsëritur dhe rigjenerimin pasues të gjatësisë së tyre.

 • Vaj jojoba. Ky komponent organik është një strukturë e dendur e lëngshme e ngjashme me dyllin e nxehtë. Vaji nxirret duke shtrydhur arrat e një kaçubi Simmondsia, vendas në Brazil, Meksikë dhe vende të tjera jugore.

Përbërja kimike e dyllit të lëngshëm është afër sebumit, kështu që aplikimi i tij nuk lë një film të yndyrshëm në sipërfaqen e lëkurës.
Vaji i jojobës është i pasur me aminoacide, në strukturën e tyre i ngjan kolagjenit, si dhe proteina.

Duke depërtuar thellë në lëkurën e kokës, ekstrakti i arrave Simmondsia shkatërron depozitat e sebum dhe zgjon gjëndrat e flokëve të bllokuar deri në rritje.

Kështu, gjëndrat marrin proteina dhe kolagjen të domosdoshëm për rritjen e flokëve, bëhen të lëmuara dhe me shkëlqim.

Përdorimi i rregullt i përbërjes rigjeneruese Head&Hair ngop me bollëk gjatësinë e flokëve me përbërësit aktivë të vajit të jojobës, duke mbyllur luspat e flokëve dhe duke lagur kutikulin. Prandaj, vija e flokëve bëhet më e dendur dhe më e butë, skajet e dëmtuara pushojnë të ndahen ose të prishen.

Marrja e rregullt e një doze të proteinave të nevojshme për rritjen e flokëve zvogëlon humbjen e flokëve dhe i bën ato më të shkathëta dhe të qetë. Efekti i jashtëm është i ngjashëm me straightening keratin: struktura e curls bëhet më elastike, me shkëlqim dhe i bindur, flokët me onde bëhen më të butë.

Pastrimi i rregullt i folikulave nga shtresa e sebumit siguron shkëmbim intensiv të gazit në qelizat e kokës, duke parandaluar tharjen e tij dhe formimin e zbokthit.

Vaji i rafinuar i arrave Simmondsia nuk ka ngjyrë dhe erë të theksuar, prandaj përdoret për të rivendosur flokët e hollë flokëverdhë.

 • Vaj kastori. Efekti i ngrohjes së vajit të castorit përshpejton rrjedhën e gjakut, ngopjen e kokës me lëndë ushqyese dhe stimulon proceset metabolike.
  Kështu, mbahet një ekuilibër i shëndetshëm uji - yndyrë i lëkurës dhe struktura e lehtë e vajit të kastorit nuk bllokon poret e lëkurës, duke mbështetur shkëmbimin e gazit natyror.

Përmbajtja e rritur e proteinave dhe acideve trigliceride në vajin e pluhurit përshpejton procesin e rritjes së flokëve, duke u zhytur në mënyrë aktive në rrënjët përmes qelizave të kutikulave.

Përdorimi afatgjatë i kompleksit Head&Hair rikthen funksionin mbrojtës të epidermës, duke zvogëluar ndjeshmërinë e saj ndaj ndryshimeve të temperaturës dhe lagështisë. Për më tepër, me ndriçimin e rregullt me ​​formulime agresive, struktura e flokëve mbetet e mbrojtur nga tharja.

Karakteristikat forcuese të vajit të ricinit ndihmojnë Head&Hair shërojnë fazat fillestare të humbjes së flokëve, zvogëlojnë humbjen e tyre intensive të flokëve nën ndikimin e një çekuilibri të sistemit endokrin (për shembull, pas lindjes).

 • Vaj mikrob gruri. Përbërja kimike e ekstraktit të vajit të grurit të mbjellë përmban një përqendrim të lartë të zinkut, hekurit dhe selenit.
  Përbërësit proteinikë të vajit janë afër strukturës me qelizat burimore të trupit të njeriut. Prandaj, përbërësit e proteinave thithen shpejt në kutikun dhe rrënjët e flokëve, duke përshpejtuar rritjen e tyre dhe rigjenerimin e qelizave të vdekura të lëkurës.

Kështu, linja e flokëve shërohet dhe rritja e saj përshpejtohet. Përmbajtja e rritur e zinkut stimulon prodhimin e ngjyrave të ngjyrave të flokëve. Prandaj, flokët gri bëhen më pak të dukshëm, dhe flokët e zbardhur shpejt kthehen në ngjyrën e saj të pasur natyrore.

Një film i hollë me yndyrë i formuar nga vaji i thithkave gruri mbështjell kutikun e dëmtuar të flokëve, duke e mbrojtur atë nga ndikimet mekanike dhe kimike. Skalpi i kokës duket më i këndshëm, i qetë dhe elastik. Fijet e dritës së dëmtuar fitojnë ngjyrën e tyre natyrale.

Përmbajtja e lartë e vitaminave B, E dhe kristaleve të tretur të allantoinës qetëson dhe zbut epidermën, duke parandaluar proceset akute inflamatore dhe acarimet fokale në lëkurë.

Karakteristikat kimike të vajit të grurit të grurit ndihmojnë në mbrojtjen e flokëve nga prerja dhe dëmtimi mekanik, dhe bollëku i elementëve gjurmë rikthen ngjyrën natyrale të flokëve nga brenda.

 • Vaj esencial i mandarinave. Aroma e vajit esencial të frutave agrume stimulon gjëndrën e hipofizës në trurin e njeriut për të prodhuar në mënyrë aktive hormonet. Efekti i tyre hollon enët e gjakut, stimulon rrjedhën e gjakut dhe rrit temperaturën e trupit.

Studimet klinike vërtetojnë efektivitetin e efekteve pozitive të vajrave thelbësorë në hormonet e njeriut. Prandaj, një përqendrim i lartë i vajit të mandarinës normalizon sistemin endokrin, duke rregulluar prodhimin e kolagjenit dhe sebumit.

Për shkak të efektit intensiv të vajit esencial në sfondin emocional të një personi, ankthi dhe depresioni zbuten. Kështu, humbja e flokëve të shkaktuar nga stresi dhe punën e tepërt është zvogëluar.

Karakteristikat e specifikuara ju lejojnë të përdorni Head&Hair për trajtimin e tullacit senil dhe zvogëlimin e rënies simptomatike të flokëve (tërheqja e vijës së flokëve). Përveç kësaj, tensioni psikosomatik i muskujve gradualisht relaksohet, duke rritur rrjedhën e gjakut në lëkurën e kokës.

Vaji esencial i mandarinës shpërndahet në mënyrë aktive në dhjamin e lëkurës, duke depërtuar thellë në rrënjët e flokëve dhe ushqen llamba me përbërës rigjenerues.
Përdorimi afatgjatë i një përqendrimi të lartë të vajit esencial përshpejton procesin e rimëkëmbjes së qelizave dhe rritjen e flokëve. Përveç kësaj, dëmtimi i vogël i kokës shërohet më shpejt.

Karakteristikat antiseptike të vajit të mandarinës pastrojnë kokën e kokës dhe nxisin depërtimin intensiv të përbërësve terapeutikë në strukturën e rrënjëve të flokëve dhe zvogëlojnë mundësinë e acarimit.

Përdorimi i rregullt i vajit esencial të mandarinës shpejton proceset metabolike dhe nuk shkakton acarim të lëkurës.

Komponentët natyrorë në përbërjen e kompleksit restaurues Head&Hair ndihmojnë për të luftuar në mënyrë efektive rënien intensive të flokëve. Përmbajtja e shtuar e vitaminave A, B, E dhe proteinave stimulon rigjenerimin e shpejtë të flokëve dhe forcon rrënjët.

Bollëku i përbërësve që përshpejtojnë rrjedhjen e gjakut në zonën e rrënjëve të flokëve, i furnizon me të gjithë përbërësit e nevojshëm për të marrë flokë të gjatë. Shkëmbimi aktiv i gazit dhe formimi i një filmi të hollë mbrojtës zvogëlon humbjen e përditshme të flokëve.

Si të blini një përbërës rigjenerues Head&Hair

Produkt për kujdesin e flokëve Head&Hair është në dispozicion për porosi nga shitësit zyrtarë të ndërmarrjes Zdorov.

Blej Head&Hair për rritjen e flokëve

Për shkak të popullaritetit të produktit medicinal, ka falsifikime në treg, prandaj rekomandohet të blini kompleksin e vajit vetëm nga prodhuesi Head&Hair, mund ta blini në Rusi, Ukrainë dhe vende të tjera, çmimi i vajit të flokëve gjatë shitjes është 995 rubla në Rusi. Informacione të hollësishme mbi çmimet dhe ofertat e zbritjeve janë në dispozicion në faqen e internetit të prodhuesit.

Metoda e përdorimit të kompleksit reduktues Head&Hair

Për të parandaluar problemet me flokët dhe kokës, mjafton të përdorni një përbërje restauruese dy herë në javë.

Një përbërje vaji aplikohet çdo ditë tjetër për të trajtuar problemet e kokës.

 • Përbërja restauruese aplikohet në faza në zonat e kokës së thatë.
 • Produkti duhet të shpërndahet në flokë dhe kokë me lëvizje masazhi.
 • Një shtresë e hollë e produktit e aplikuar në kokë është e mbuluar me polietileni dhe një peshqir të mprehtë deri në 60 min.
 • Pas përfundimit të procedurës, koka duhet të lahet tërësisht me shampo.

Përdorimi i rregullt i përbërjes së vajit Head&Hair do të ndihmojë në shërimin e kokës nga kruajtja dhe zbokthi. Flokët do të rriten më shpejt, do të bëhen më të shëndetshëm dhe më të dendur dhe do të zvogëlojnë humbjen e flokëve.

Humbja e flokëve të shkaktuar nga keqfunksionime serioze të sistemit endokrin të trupit, çrregullime mendore ose çrregullime metabolike, duhet të trajtohen me ilaçe, në konsultim me një mjek.

Udhëzime për përdorim Head&Hair për flokët

Shqyrtime në lidhje me kompleksin për rritjen e flokëve

Për të marrë një rezultat pozitiv të qëndrueshëm, kompleksi rigjenerues duhet të përdoret rregullisht.

Para blerjes Head&Hair është e nevojshme të konsultoheni me një mjek, pasi disa përbërës të përbërjes ushqyese mund të shkaktojnë reaksione alergjike.

Mendimi i mjekut dhe kozmetologut rreth Head&Hair

Ky kompleks ka një deklaratë të konformitetit dhe është miratuar për shitje në CIS, e cila konfirmon cilësinë dhe efikasitetin e lartë të kompleksit Head&Hair "Marka tregtare e Zdorov".Deklarimi i kompleksit të naftës për flokët

Ne ju rekomandojmë që të njiheni me ilaçin për trajtimin e alopecisë, e cila ka një efekt të ngjashëm, i cili prodhohet në SH.B.A. Minoxidil për të rivendosur rritjen e flokëve.

Sekretet për të përshpejtuar rritjen e flokëve

Sot, flokët e gjatë janë një luks i vërtetë, i cili është një proces mjaft i mundimshëm për tu rritur, por ende i mundur. Ushqimi i dobët, një atmosferë e ndotur dhe faktorë të tjerë negativë sigurisht që do të ndikojnë në gjendjen e rritjes së flokëve. Nëse vajza është e vendosur të marrë flokë të bukur të gjatë, atëherë ky artikull është për të. Më poshtë do të gjeni këshillat e nevojshme për të rritur flokët e gjatë.

Para së gjithash, ju duhet të rishikoni dietën tuaj, të analizoni plotësisht menunë. Pajtueshmëria me të gjitha llojet e dietave, kufizimet dietike mund të ndikojnë negativisht jo vetëm në rritjen e flokëve, por edhe në gjendjen e përgjithshme të shëndetit. Prandaj, ia vlen të hani plotësisht, të mos anashkaloni vaktet dhe të mos përjetoni periudha të mprehta urie. Në mënyrë që ushqimi të jetë me të vërtetë i saktë, kjo çështje duhet të trajtohet plotësisht. Bazuar në të dhënat tuaja për peshën dhe lartësinë, duhet të llogaritni kërkesën ditore të kalorive dhe të përpiqeni të mbani dietën tuaj në këtë kornizë. Në këtë gjendje, trupi do të funksionojë mirë, dhe do të ketë gjithçka të nevojshme për të ruajtur të gjitha funksionet e trupit.

Në mënyrë që flokët të jenë të bukur dhe të mos ndalojnë rritjen e tij, yndyrnat duhet të jenë të pranishme në dietë, ato janë të nevojshme për zhvillimin e mirë të gjëndrës së flokëve. Sigurisht, nuk keni nevojë të hani mish yndyror ose produkte të ngjashme, mishi i varieteteve me pak yndyrë është i përshtatshëm. Shtë gjithashtu e nevojshme të përfshini karbohidrate të shëndetshme në dietë, para së gjithash, drithërat, frutat, mjaltin dhe produkte të tjerë të ngjashëm. Vitaminat janë të rëndësishme për rritjen e flokëve, ju mund t'i pastroni ato jo vetëm nga frutat, por edhe të merrni komplekse të veçanta vitaminash.

Nëse flokët e një vajze dobësohen, ajo nuk do të jetë në gjendje të rritet flokë të gjatë pa aplikuar Head&Hair... Bazuar në këtë deklaratë, hapi tjetër është forcimi i gjëndrave të flokëve. Kjo çështje duhet të trajtohet në një mënyrë gjithëpërfshirëse, është e mundur të forconi flokët edhe me faktorë gjenetikë. Në këtë situatë, një dush me kontrast për flokët, masazhin e kokës, maskat dhe procedurat e tjera kozmetike do t'ju ndihmojë. Ushqime të tilla si speca të kuq, mustardë, uthull molle dhe një larmi vajrash mund të veprojnë si stimulues natyralë për rritjen e flokëve. Ju gjithashtu mund të përdorni produkte të qumështit të fermentuar dhe vezë. Maskat e dyqaneve gjithashtu do të ndihmojnë në stimulimin e rritjes së flokëve; produkte të tilla blihen më mirë në një farmaci ose një dyqan të specializuar.

Një tjetër artikull i rëndësishëm i kujdesit për flokët është sistematik. Flokët duhet të monitorohen çdo ditë, ato duhet të marrin ushqim dhe hidratim adekuat. Për ushqimin e duhur, përdorni maska. Mund t’i blini ose në një dyqan ose t’i gatuani vetë. Përveç maskave, mund të përdorni të gjitha llojet e vajrave që do t’i mbajnë flokët në gjendje të mirë gjatë gjithë ditës. Kur aplikoni fonde në flokë, vëmendje e veçantë duhet t'i kushtohet rrënjëve.

Në mënyrë që të arrini një rezultat vërtet të dukshëm, duhet të mësoni se si t'i trajtoni flokët siç duhet. Ky koncept përfshin krehje, stilim dhe faktorë të tjerë. Sa më gjatë të bëhen flokët, aq më shumë kujdes duhet. Shtë e nevojshme të blini një krehër për flokë të gjatë, duhet të jetë prej druri. Ju duhet të krehni flokët tuaj ekskluzivisht në një gjendje të thatë. Krehja e flokëve të lagur është shumë e lehtë për tu dëmtuar. Shtë e rëndësishme të zgjidhni shampon e duhur, është mirë që ta merrni në farmaci. Sigurisht, shamponet e tilla kanë një çmim më të shtrenjtë, por cilësia është e qëndrueshme. Prandaj, vajza duhet të jetë veçanërisht e kujdesshme kur zgjedh kozmetikë të tillë.

Ekipi ynë dikur u interesua për një trend të modës: tregtimin e kriptomonedhave. Tani arrijmë ta bëjmë shumë lehtë, kështu që fitojmë gjithmonë fitim pasiv falë informacioneve të brendshme për "pompat e kriptomonedhave" të ardhshme të publikuara në kanalin Telegram. Prandaj, ne i ftojmë të gjithë të lexojnë rishikimin e këtij komuniteti të kriptomonedhës "Sinjalet e pompës kripto për Binance".

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Shto një koment