Silk vaj micellar për rinovimin dhe eliminimin e rrudhave

Nëse dëshironi ta bëni lëkurën të butë, të lëmuar dhe rinore, provoni një produkt inovativ kozmetik. Silk. Ky vaj micellar do të ndihmojë në zbutjen e rrudhave, rivendosjen e atraktivitetit dhe vetëbesimit. Sipas prodhuesit, ilaçi ju lejon të rinovoni lëkurën për vitet 10-12 në vetëm një kurs. Vaj për përtëritje mëndafshi prodhohet në shishe me një kapacitet prej 30 ml.

Meqenëse mjeti aplikohet pak, ky vëllim duhet të jetë i mjaftueshëm për ditë 10. Ndryshimet e para pozitive do të bëhen të dukshme pas ditëve 3-4. Dhe rezultati i marrë pas kursit të plotë do të zgjasë për disa muaj.

Këshillohet të blini menjëherë shishe vaji 2 Silk - për qëllime parandaluese. Produkti shitet përmes Internetit, dhe porosia duhet të vendoset vetëm në faqen zyrtare të internetit të prodhuesit.

Ky ilaç modern kundër rrudhave ka shumë përparësi:

 • Përbëhet nga përbërës natyralë.
 • Jep ushqimin e lëkurës, përmirëson strukturën e indeve.
 • Ndihmon për të hequr qafe edemën.
 • Heq lodhjen, tonifikon lëkurën.
 • Lehtë për t’u përdorur, mund të përdoret për procedurat në shtëpi.
 • Rekomandohet për të gjitha llojet e lëkurës.
 • I përshtatshëm për çdo moshë (duke filluar nga vitet 25).
 • Ka një aromë delikate të lules, dhe për këtë arsye është shumë e këndshme të aplikohet në lëkurë.

vaj micellar Silk për fytyrëSi ndodh plakja e lëkurës:

 • Pas 25 vjet. Duke filluar nga kjo moshë, më pak kolagjen prodhohet në trup. Por gjendja e lëkurës në këtë fazë nuk përkeqësohet dukshëm. Ajo ende mbetet elastike dhe tërheqëse.
 • Pas 35. Mungesa e kolagjenit tashmë po ndikon në pamjen. Karakteristikat janë mprehur, mollëzat fillojnë të shfaqen, faqet duket se "zgjidhen". Lëkura është varfëruar, duket letargjike dhe e butë, tërheqja largohet.
 • Pas 45. Rrudhat e shprehjes tregohen qartë, shfaqet një rrjetë e këmbëve të gjeli. Shenja të tjera të plakjes po bëhen gjithashtu të dukshme - rosacea, model kapilar, qepallat e varura.
 • Pas 55. Në këtë fazë, lëkura është e mbuluar me shumë rrudha. Ato ndodhin kudo - afër syve, në faqe, në qafë. Ovali i fytyrës është mjegulluar, shfaqet një mjekër e dyfishtë. Pasqyrimi në pasqyrë në shumë gra ngre një mendim - është koha për të bërë operacione plastike.

Për fat të mirë, operacioni plastik nuk është më rruga e vetme për të dalë. Problemi i plakjes mund të zgjidhet në një mënyrë të sigurt dhe të përballueshme për të gjithë. Vaji i mëndafshit për përtëritje do të ndihmojë në rivendosjen e freskisë, qëndrueshmërisë dhe shëndetit të lëkurës. Përdorni këtë ilaç natyral dhe jini tërheqës gjithmonë.

Ku të blini vaj Silk

Vaji origjinal është në dispozicion vetëm në faqen zyrtare të prodhuesit. Mimi i plotë Silk është 1979 rubla. Por tani ekziston një ofertë e mirë dhe ilaçi mund të blihet në Rusi vetëm për rubla 979, kontrolloni koston në vendet e tjera në faqe.

Për rezultate maksimale, duhet të porositen të paktën dy shishe vaj.

blej silk për përtëritje të fytyrës

Përbërja e vajit për përtëritje Silk

Vaj mëndafshi është një kompleks plotësisht natyror i përbërë nga përbërësit e mëposhtëm:

 • Gjemba e qumështit. Kjo bimë medicinale përshpejton në mënyrë efektive rigjenerimin e indeve të lëkurës. Përveç kësaj, gjembi i qumështit zbut rrudhat, ndihmon lëkurën të ruajë lagështinë, eliminon gjurmët pas akneve. Përmban acide yndyrore të dobishme për trupin, si dhe vitaminë A.
 • Germë gruri. Ato përmbajnë shumë përbërës të vlefshëm (vitamina, antioksidantë, aminoacide). Ato shpejt depërtojnë thellë në lëkurë dhe ndikojnë në proceset metabolike në nivelin qelizor.
 • Aloe (lëng). Siguron lagështi në lëkurë, e bën atë më elastik, ka një efekt freskues dhe tonik. Lufton në mënyrë efektive puçrrat dhe inflamacionin.
 • Farat e rrushit Ato përmbajnë analoge bimore të estrogjenit të hormonit femëror (bioflavonoids). Përshpejtoni sintezën e kolagjenit, përgjegjëse për elasticitetin e lëkurës.
 • Mimoza, livando. Ata pastrojnë lëkurën, eliminojnë rrudhat dhe kanë një efekt tonik.
 • Petalet rozë. Ata janë në gjendje të eleminojnë defektet e ndryshme kozmetike (shenjat e shtrirjes, pikat e zeza, aknet). Ata qetësojnë lëkurën e ndjeshme dhe parandalojnë shfaqjen e rrudhave të reja.
 • Burdock (lëng). Shkatërron infeksionet dhe largon toksinat.
 • Farat e amarantit. Ata kanë një efekt anti-inflamator, kontribuojnë në ngopjen e indeve me oksigjen, kanë një efekt të dobishëm në imunitetin lokal.

Meqenëse në përbërjen e vajit micellar Silk vetëm bimë, ai praktikisht nuk ka kundërindikacione. Shtë i përshtatshëm edhe për lëkurën e ndjeshme të prirur ndaj acarimit.

Si funksionon nafta Silk

Kur aplikohet në lëkurë, vaj micellar Silk Ka një efekt të theksuar mbushës. Substancat aktive bimore mbushin zbrazësitë e qelizave dhe kështu fillojnë të punojnë nga brenda. Falë kësaj, struktura e indeve restaurohet shpejt, lëkura bëhet e tonifikuar, e lëmuar dhe e freskët.

Fjalë për fjalë pas javëve të aplikimit të vajit 2-3, ndodh si vijon:

 • Lëkura e fytyrës, qafës, dekoltenë fiton elasticitet dhe pushon së qepuri.
 • Fytyra bëhet e njëtrajtshme, e shëndetshme dhe tërheqëse.
 • Inflamacioni ulet.
 • Pigmentimi zhduket, "yjet" vaskulare zhduken.
 • Imuniteti lokal është normalizuar.
 • Zgjidh problemin e lëkurës së thatë.
 • Në mëngjes, çantat nën sy pushojnë së shqetësuari.
 • Rigjenerimi i qelizave është i përshpejtuar.
 • Fabrikat e fytyrës zbuten.
 • Kontura e fytyrës përmirësohet.
 • Lëkura është e ngopur me oksigjen dhe vitamina.

Do përbërës në vaj jo vetëm që përmbush funksionin e tij, por edhe rrit veprimin e përbërësve të tjerë.

Rezultatet e naftës Silk

Të dhënat e hulumtimit

Para lëshimit në shitje falas Silk kaluan prova klinike që përfshinin një grup të madh vullnetarësh. Pothuajse përfaqësues të 900 të grupmoshave të ndryshme morën pjesë në testim. Kursi i vajit micellar dha rezultatet e mëposhtme:

 • Pjesa më e madhe e grave (80%) kanë gjendje të përmirësuar të lëkurës.
 • 67% linjat e shprehjes u zhdukën.
 • Womando grua e tretë arriti të përballonte ndryshimet që lidhen me moshën (rrudhat, lëkundjet, lëkundjet).

Të gjitha gratë që morën pjesë në studim ishin të kënaqura me rezultatin.

Prodhuesi i naftës Silk pretendon se vaji kundër plakjes ndihmon:

 • Normalizoni metabolizmin lokal.
 • Përmirësoni sintezën e kolagjenit.
 • Jepini lëkurës tuaj një pamje tërheqëse.
 • Zgjidhur problemin e sagging dhe të thatë.
 • Shtrëngoni konturet dhe hiqni qafe mjekrën e dytë.

Me vajin micellar të Mëndafshit, do të fitoni besim dhe do të ndjeheni tërheqës pa një shtresë të trashë themeli.

Rregullat e aplikimit

Një sasi e vogël vaji (pika 3) hidhet në lëkurë. Pastaj, me lëvizje masive të masazhit, shpërndani atë në të gjithë fytyrën.

Kohëzgjatja e një kursi është 10 ditë. Për më tepër, rregullsia ka një rëndësi të madhe. Ju nuk mund të kaloni procedurat. Për të arritur efektin maksimal, rekomandohet të kaloni tre kurse rresht të terapisë me vaj në një rresht. Silk.

Mendimi i një specialisti dhe frishikime të vërteta rreth Silk

V. Nikolaeva, kozmetolog i kategorisë më të lartë:

Proceset që lidhen me moshën, për fat të keq, janë të pashmangshme. Pas viteve 25, fillon një zhdukje graduale e lëkurës. Dhe për gratë pas 30, ato po bëhen më të theksuara, kështu që fytyra, qafa dhe zona e dekoletit kërkojnë kujdes të veçantë kozmetik. Mëndafshi është një ilaç plotësisht natyral që nuk shkakton efekte anësore. Nëse ju përshtatet dhe lëkura juaj bëhet më e mirë, mund ta përdorni vazhdimisht.

Victoria, viti 51, avokat:
Kam mbaruar një kurs të plotë, tani po filloj të dytin. Fytyra u shtrëngua, e freskët. Vaji nuhat bukur, zhytet shpejt në lëkurë, duke e bërë atë shumë të butë në prekje.

Natalia, 37 vjet, administrator:
Kam disa vjet që punoj në një hotel. Ndryshimet e shpeshta të natës ndikuan keq në pamjen. Fytyra e tij ishte e mprehtë, kishte çanta të përjetshme nën sytë e tij. Vendosa të provoj Silkdhe ai me të vërtetë ndihmoi. Lëkura ka fituar një ton, ënjtja është zhdukur. Tani nuk dukem kaq e lodhur.

Ndihmoni lëkurën gjatë menopauzës

Me fillimin e menopauzës, gratë përballen me shumë ndryshime fizike. Çfarë efektesh mund të shihni në lëkurë? Lëkura plaket më shpejt dhe ky proces është shumë i dukshëm. Por plakja e qelizave është një proces i vazhdueshëm, shenjat e tij të para bëhen të dukshme pas 30 vjetësh. Këto janë rrudha rreth syve dhe në ballë. Por ndryshime më të rëndësishme shfaqen me fillimin e menopauzës, rreth mesit të moshës 40 deri 50 vjeç. Lëkura bëhet dukshëm më e hollë, e thatë dhe më pak elastike.

Gratë që pinë duhan ose kalojnë shumë kohë në diell gjithashtu ndryshojnë ngjyrën e tyre të lëkurës - ajo nuk shkëlqen më, por duket gri dhe e shurdhër.

Qarkullimi i gjakut dhe metabolizmi në lëkurë kontrollohen kryesisht nga hormoni femëror estrogjeni dhe progestina. Në moshën 40 vjet, ato prodhohen në sasi më të vogla, tek gratë pas menopauzës niveli i estrogjenit bie në minimum.

Një rënie e niveleve të estrogjenit ndikon, ndër të tjera, në formimin e fibrave të kolagjenit, dhe lëkura fillon të venitet dhe të ligështohet.

Estrogjeni promovon mbajtjen e ujit në lëkurë dhe inde dhe formimin e kolagjenit - kështu që lëkura mbetet e qetë. Një rënie e estrogjenit lidhet drejtpërdrejt me një rënie të kolagjenit në indin lidhës, i cili natyrisht rinovon lëkurën. Kolagjeni në indin lidhës mbështet lëkurën dhe i jep asaj vëllim nga brenda.

Vlerësohet se gjatë pesë viteve të para pas hyrjes në periudhën e ndryshimeve hormonale, lëkura humbet rreth një e treta e kolagjenit. Ajo lidh më pak lagështi dhe yndyrë, si rezultat, bëhet më i thatë dhe humbet forcën.

Lëkura përfiton nga një dietë e ekuilibruar e ushqimeve të shëndetshme dhe duhet të mbrohet nga rrezatimi i fortë ultravjollcë. Biotina, vitamina C dhe zinku forcojnë lëkurën, përshpejtojnë ndarjen e qelizave dhe marrin pjesë në rigjenerimin e kolagjenit. Për më tepër, marrja e peptideve bioaktive siguron formimin e kolagjenit: lëkura mbetet e fortë dhe e zhdërvjellët. Hidratuesi me vitamina antioksiduese A dhe C kujdeset dhe ruan bukurinë.

Aktualisht ekziston një trajtim shumë efektiv për rrudhat me acid hialuronik. Ajo kundërvepron lëkurën e lëkundur në fytyrë. Veprimi është optimale nëse kolagjeni mbahet nga brenda dhe nga jashtë.

Nëse aplikoni krem ​​në lëkurën tuaj CollaMaskpermbajtur kolagjeniAjo lë një film të këndshëm hidratues. Por përdorimi i jashtëm është i kufizuar për nga sipërfaqja. Për të arritur depërtimin e kolagjenit në shtresat më të thella të lëkurës, u zhvilluan peptide kolagjeni në formën e ampulave të pirjes.

Kështu që kolagjeni shpejt futet në qelizat që prodhojnë kolagjen në lëkurë, fibroblastet, me rrjedhjen e gjakut. Peptidet e kolagjenit stimulojnë fibroblastet për të rikthyer kolagjenin më endogjen. Lëkura bëhet më e freskët dhe indi lidhës është më i fortë.

Për sa kohë duhet të përdoren peptidet e kolagjenit? Duhet kohë që metabolizmi të kthehet në rrugën e duhur. Prandaj, konsumi i vazhdueshëm rekomandohet të paktën për tre muaj. Sipas hulumtimit, përmbajtja e lagështisë së lëkurës rritet me rreth 22% gjatë kësaj periudhe. Suksesi fillestar zakonisht është i dukshëm pas katër javësh. Lëkura bëhet e fortë dhe e butë.

Përparësia e madhe është se efektet manifestohen jo vetëm në fytyrë, por edhe në të gjithë trupin: në qafë, gjoks, krahë dhe këmbë. Nuk doni të plakeni shpejt? Kujdesuni më shumë për veten dhe pamjen tuaj.

Sa efektivë janë metodat e tjera të përtëritjes?

 • Teknika speciale masazhesh. Kjo metodë është mjaft e sigurt, por nuk jep një rezultat të qëndrueshëm.
 • Xhel anti-plakje. Në dyqanet kozmetike, ato shiten në një shumëllojshmëri të madhe. Ata kanë një erë të këndshme, zbutin dhe hidratojnë fytyrën. Por pronat kundër plakjes në të vërtetë nuk posedojnë.
 • Injeksione bukurie. Ato janë shumë të shtrenjta dhe mund të shkaktojnë reaksione të rrezikshme anësore.
 • Kirurgji plastike. Gjithashtu, çmimi nuk është i disponueshëm për të gjithë. Përveç kësaj, ekziston rreziku i refuzimit pas operacionit.
 • Metodat popullore. Në shtëpi, ju mund të përgatisni locione nga bimë medicinale, maska ​​me fruta, propolis, vajra të ndryshëm. Por efekti i tyre do të jetë sipërfaqësor dhe shumë afatshkurtër, sepse ato nuk janë në gjendje të ndikojnë në indet nga brenda.

Kompleks unik i rrudhave Silk u zhvillua nga specialistë kryesorë rusë në fushën e kozmetologjisë. Grimcat e përfshira në përbërjen e tij kanë aftësinë të depërtojnë thellë në lëkurë, duke filluar proceset natyrale të rimëkëmbjes.

Dermatologu Bazilevskaya (Genina) Anna Evgenievna, një trajner i certifikuar në teknologjinë lazer, ka më shumë se 13 vjet përvojë praktike në specialitetin e dermatologut.

Përvoja praktike e mjekut i lejon asaj që të heq lehtësisht lythat dhe të kryejë "konturimin e fytyrës". Gjithashtu, duke pasur përvojën e një kozmetologu, ajo mund të korrigjojë çdo ndryshim në lidhje me moshën tek pacienti i saj dhe të kryejë një operacion për rinovimin e fytyrës.

Anna Evgenievna Bazilevskaya është autorja e shumë artikujve tiparë mbi kozmetologjinë, përtërirjen, trajtimin e sëmundjeve të ndryshme të lëkurës dhe detoksifikimin e trupit.

Shto një koment