Vaji i forcës KumKumadi për rinovimin e lëkurës dhe riparimin e rrudhave

Fuqia e Kumkumadi është një kompleks unik kozmetik i përbërë nga ekstrakte bimore dhe vajra natyralë. Për sa i përket efektivitetit të tij, produkti është i krahasueshëm me procedurat e salloneve të pajisjeve dhe rekomandohet për të gjitha gratë që duan të qëndrojnë të rinj dhe tërheqës në çdo moshë. Me ndihmën e vajit Kumkumadi, problemet e tilla si lëkura e thatë, lëkundjet, rrudhat, humbja e elasticitetit zgjidhen lehtësisht.

KumKumadi është testuar disa herë, dhe të gjitha studimet kanë konfirmuar plotësisht përfitimet e saj të shkëlqyera për plakjen e lëkurës. Cilësia dhe siguria e kompleksit konfirmohen nga certifikatat përkatëse. Përbërja e tij në 100% është e natyrshme dhe është e shkëlqyeshme për përdorim të rregullt në shtëpi.

Vaji i forcës KumKumadi për rinovimin e lëkurës dhe riparimin e rrudhave

Në Ayurveda, ky vaj konsiderohet një nga ilaçet më të fuqishme kundër plakjes. Ka një efekt kompleks anti-plakje në lëkurë: shtrëngon konturet, eliminon rrudhat, rikthen tonin dhe freskinë natyrore. Sekreti kryesor i vajit Ayurvedic Kum Kumadi është se ai vepron jo vetëm në një nivel biologjik, por edhe në një nivel më delikate - të energjisë. Nën veprimin e tij, forcat zgjohen në trup që rigjallërojnë lëkurën dhe e drejtojnë atë në rrugën e shërimit natyror.

Një nga parimet kryesore të Ayurveda është se bukuria është gjendja natyrale e çdo personi. Të jesh tërheqës është po aq i rëndësishëm sa gjumi, pirja ose ngrënia. Bukuria dhe shëndeti në mjekësinë antike indiane konsiderohen koncepte të pandashme. Dhe ndryshimet në lidhje me moshën shihen si një lloj sëmundjeje.

Me siguri, secila prej jush takoi "gra pa moshë". Ata praktikisht nuk përdorin kozmetikë dekorative, nuk bëjnë plastikë, por duken shumë të rinj edhe në moshën e rritur. Në përgjithësi pranohet se ky është më tepër një përjashtim. Në fakt, sipas Ayurveda, ky është një fenomen krejtësisht normal për një person. Rinia është një gjendje natyrore në të cilën të gjithë mund të banojnë.

Mjetet juridike Ayurvedic ndihmojnë një person të kthehet në këtë gjendje natyrore dhe të mbetet gjithmonë tërheqës. Këto barna nuk kujdesen vetëm për lëkurën, duke e ngopur atë me elementë të dobishëm. Ata veprojnë më me delikatesë, duke rregulluar trupin në një ritëm të shëndetshëm. Nëse mendoni në mënyrë figurative, mund të imagjinoni një piano të madhe që është akorduar me kujdes në tingullin e dëshiruar. Kumkumadi është "akorduesi" më i fortë natyral që përmban dhjetëra përbërës natyralë. Para së gjithash, këto janë bimë që janë përpunuar në një mënyrë të veçantë. Përbërësi kryesor aktiv i vajit Ayurvedic Kum Kumadi është shafrani. Isshtë një nga erëzat më të shtrenjta dhe ka shumë veti medicinale. Shafrani mblidhet nga lulet e thata të Krokusit. Për më tepër, erëzat me cilësi më të lartë prodhohen në Kashmir. Varietyshtë varieteti i shafranit Kashmiri që përdoret për të bërë vajin kozmetik shërues Sila Kumkumadi.

Crocus lulëzon shumë shkurt - rreth dy javë në vit. Mblidhni lule ditën e parë të shfaqjes, herët në mëngjes, derisa të thahen në diellin e nxehtë indian. Pas shoshitjes së stigmave dhe i lini të thahen, në mënyrë që të mund të thithin energjinë pozitive të natyrës përreth.

Përgatitja e vajit klasik Kumkumadi është një proces kompleks dhe kërkon shumë kohë. Në mënyrë që përbërja të dalë e një cilësie të lartë, është e nevojshme të kombinohen shumë përbërës në përmasa të llogaritura saktësisht.

Si funksionon KumKumadi Vaji Ayurvedic

Fuqia e Kumkumadi është një produkt universal kozmetik që ka një efekt gjithëpërfshirës anti-plakje dhe terapeutik në lëkurë:

 • Hidraton dhe ushqen.
 • Zbut, i jep butësi.
 • Rivendos një hije natyrale.
 • E bën lëkurën të mprehtë.
 • I jep freski fytyrës dhe shkëlqimit natyror të rinisë.
 • Heq lodhjen dhe stresin në mënyrë që lëkura të duket e qetë.
 • Shëron mikrodamazhet pas manipulimeve traumatike (lëkurë të thellë, heqje flokësh, etj.).
 • Zbut lëkurën e irrituar.
 • Lehtëson skuqjen.
 • Pastron thellësisht poret dhe ndihmon në ngushtimin e tyre.
 • Rregullon funksionin e gjëndrave dhjamore, eliminon shkëlqimin me vaj.
 • Aktivizon qarkullimin e gjakut.
 • Normalizon metabolizmin lokal.
 • Mbron lëkurën nga efektet e dëmshme të faktorëve mjedisorë.

Përveç kësaj, Kumkumadi mund të përdoret si bazë për përbërjen. Kozmetika aplikohet në mënyrë të barabartë, bukur dhe natyrisht në lëkurën e trajtuar me vaj.

Efekti kundër plakjes Kumkumadi

Vaji Ayurvedic KumKumadi Forca mund të përdoret në formë të pastër ose si pjesë e një kremi. Në çdo rast, do të funksionojë në mënyrë efektive:

 • Përshpejtoni eksfolimin e qelizave të vdekura.
 • Fillon proceset e rinovimit të indeve.
 • Zbuton foldat nasolabiale dhe këmbët e gjelit pranë syve.
 • Shtrëngon fytyrën, përmirëson konturet e saj.
 • Hiqni gradualisht karakteristikën e pigmentimit të lëkurës së plakjes.
 • Do të pastrojë lëkurën, do ta bëjë atë të butë dhe të këndshëm nga prekja.
 • Eliminon zbehjen e panatyrshme, i jep fytyrës një ngjyrë të shëndetshme.

A duhet të përdor Kumkumadi në një moshë të re

Vaji shërues Ayurvedic rekomandohet për përdorim në çdo moshë. Në fund të fundit, jo vetëm që rinovon lëkurën, por edhe pastron në mënyrë efektive. Përveç kësaj, ajo ndihmon për të përballuar aknet, puçrrat, pikat e zeza dhe shkëlqimin me vaj. Ka një përbërje plotësisht natyrale dhe vepron butësisht. Kjo është arsyeja pse Fuqia e vajit Kumkumadi është ideal për këdo që sapo fillon të përdorë kozmetikë.

Krem për duar dhe këmbë me Kumkumadi

Duart shpesh i ekspozohen faktorëve agresivë (kimikatet shtëpiake, uji i klorur i çezmës, temperaturat e ftohta, etj). Për t'u kujdesur për ta, u lëshua një krem ​​i veçantë me përmbajtje Kumkumadi. Përveç vajit Ayurvedic, ai përfshin ekstraktin shërues të aloe, vaj kokosit dhe përbërësve të tjerë të vlefshëm të bimëve.

Një tjetër zhvillim i njohur kozmetik është kremi i këmbëve me Kumkumadi. Shtë ideale për njerëzit që praktikojnë joga në ambiente të mbyllura. Krem zbut dhe ushqen lëkurën e këmbëve, duke mos lejuar që ajo të thahet në ajrin e thatë të dhomave me ajër të kondicionuar. Komponentë shtesë të kremës janë vaji i arrës së kokosit dhe ekstraktet e bimëve (rrushi, lajthia e shtrigave, gjilpëra me gjilpërë).

Mimi dhe ku mund të blini vajin e forcës KumKumadi

Vaji Ayurvedic nuk shitet në dyqanet e kozmetikës dhe farmacitë; ju mund të blini produktin origjinal Sila KumKumadi vetëm nga prodhuesi përmes internetit. Kjo shmang marzhet e tregtisë dhe mbron blerësin nga falsifikimi. Prandaj, vendosni porosinë tuaj në faqen zyrtare të internetit.

Shmangni ndërmjetësit e dyshimtë që ofrojnë të blejnë vaj KumKumadi me një çmim të ulur. Fakti është që vaji Ayurvedic është në një kërkesë të madhe, dhe ka shumë mashtrues që duan të fitojnë para në të. Prandaj, asnjëherë mos vendosni një rregull mbi burimet e palëve të treta në postimet e reklamimit të postuara në rrjetet sociale Vkontakte, Facebook, Odnoklassniki, Instagram etj.

Kostoja e kompleksit unik të naftës dhe perimeve Kumkumadi për momentin është:

 • RF - 989 f.
 • Bjellorusia - 35 rubla.
 • Ukrainë - 460 UAH
 • Kazakistan - 5889 tenge.

Blej Vaj KumKumadi Fuqi për rinovim

Ju lutemi vini re se faqja jonë nuk merret me shitjen e vajit shërues. Ne ofrojmë vetëm informacione të dobishme në lidhje me kozmetikë të ndryshëm. Dhe për të bërë një urdhër, ndiqni lidhjen në faqen zyrtare të internetit dhe plotësoni aplikacionin. Në të njëjtën faqe mund të gjeni vlerësime të vërteta të grave që tashmë kanë provuar ilaçin Ayurvedic për veten e tyre.

Karakteristikat e Elixir Fuqia Kumkumadi

Kujdesi i përditshëm për lëkurën e fytyrës dhe trupit ka një rëndësi të madhe. Për shumë gra, ai u bë një pjesë integrale e jetës, një lloj rituali. Lëkura duhet të pastrohet rregullisht, të ushqehet, hidratohet dhe të sigurohet me vitamina. Atëherë do të mbetet i qetë, i zhdërvjellët dhe i shëndetshëm.

Por zgjedhja e përbërjes së duhur nuk është një detyrë e lehtë. Për më tepër, me moshën, lëkura ndryshon, dhe produktet e kujdesit duhet të ndryshohen. Kjo do të thotë, ju duhet të përshtateni me lëkurën gjatë gjithë kohës - të rritni sasinë e ushqyesve dhe vitaminave, të hidratoheni në mënyrë më aktive, zgjidhni ilaçe efektive për të ruajtur elasticitetin.

Përveç kësaj, lëkura duhet të pastrohet rregullisht. Përndryshe, poret bëhen të bllokuara, gjëndrat dhjamore përkeqësohen, shfaqen puçrrat dhe shkëlqimi i yndyrshëm. Por me pastrimin e rregullt, lëkura bëhet më e hollë, bëhet e thatë dhe e ndjeshme. Farë duhet të bëni në këtë situatë? Një zgjidhje ideale për problemin është përdorimi i kozmetikës me një efekt kompleks. Ata pastrojnë thellësisht lëkurën, ndërsa e ushqejnë dhe hidratojnë atë.

Një ilaç i tillë është Fuqia e Kumkumadi. Ky eliksir universal kryen disa funksione njëherësh. Si po shkon kjo?

Lëkura e venitur humbet tonin, thahet, mbi të shfaqen rrudha dhe dele. Por situata mund të përmirësohet tashmë në fazën e pastrimit. Procedurat e rregullta të qërimit do të ndihmojnë të heqin qafe qelizat sipërfaqësore të keratinizuara që i japin lëkurës një pamje jo të shëndetshme. Dhe nëse përdorni Forcën Kumkumadi, atëherë rigjenerimi i indeve do të përshpejtohet.

Hapi tjetër i rëndësishëm në kujdesin e lëkurës është hidratimi i tij. Lëkura e lagështuar mirë bëhet elastike, toni kthehet në të. Si rezultat, rrudhat dhe rrudhat e bezdisshme të fytyrës zhduken. Kompleksi i bimëve Kumkumadi ndihmon në mbajtjen e një niveli të mjaftueshëm lagështie në lëkurë, shtrëngon dermisin, e bën atë të tonifikuar dhe të zhdërvjellët.

Shtë gjithashtu shumë e rëndësishme të siguroni lëkurën me lëndë ushqyese. Fuqia e Kumkumadi ka aftësinë për të aktivizuar metabolizmin lokal, për shkak të të cilit më shumë oksigjen dhe substanca të dobishme hyjnë në inde. Për më tepër, eliksiri shërues Ayurvedic përmban një kompleks të plotë të vitaminave dhe komponimeve të vlefshme me origjinë bimore. Ata depërtojnë thellë në indet e lëkurës, duke e bërë atë të butë, të butë dhe rinor.

Pra, me pak fjalë, lëkura ka nevojë për një kujdes gjithëpërfshirës:

 • Moisturize.
 • Pastrimi dhe rigjenerimi.
 • Të energjisë.

E gjithë kjo është e mundur falë një ilaçi - Fuqia e Kumkumadi kompleksit të vajrave dhe ekstrakte bimore. Rekomandohet për përdorim si në moshë të re ashtu edhe në moshë madhore. Gjëja kryesore është të përdorni rregullisht eliksirin. Vajzave të reja u rekomandohet të aplikojnë 1-2 një herë në javë. Dhe me ndryshimet në lidhje me moshën, këshillohet ta përdorni atë çdo ditë.

Nuk ka nevojë të përdorësh shërbime të kirurgëve plastikë ose të vizitosh rregullisht sallone bukurie. Porositni një mjet të përballueshëm dhe të lehtë për t’u përdorur - Kumkumadi Force. Ky koncentrat i bimës do t'ju japë atraktivitet dhe nuk do të shkaktojë ndonjë reagim negativ. Përbërja e produktit është plotësisht e natyrshme, dhe cilësia e tij konfirmohet nga çertifikatat.

Përbërja e eliksirit anti-plakje Forca e Kumkumadi

Kompleksi i bimëve Kumkumadi është me të vërtetë unik. Formula e tij është një kombinim i menduar mirë i përbërësve aktivë, veprimi i kombinuar i të cilit jep një efekt të theksuar anti-plakje. Përbërësi kryesor i eliksirit është shafrani i erëzave orientale nga stigmat e lule Crocus që rriten ekskluzivisht në Indi. Kjo është erëza më e shtrenjtë dhe më e vlefshme në botë, e cila ka shumë veti të dobishme:

 • Zhduk rrudhat dhe rrudhat.
 • E bën lëkurën të lëmuar.
 • Promovon rinovimin e qelizave.
 • Aktivizon proceset e mikrocirkulacionit.

Veprimi i një shafrani të erëzave indiane plotësohet nga përbërës të tillë bimorë:

 • Qershi i egër (ekstrakt). I jep fytyrës një hije të barabartë, të këndshme, heq skuqjen, zbut lëkurën kur zhvishet.
 • Shafran i Indisë (ekstrakt). Shtë një antiseptik natyral, shkatërron bakteret patogjene.
 • Licorice (ekstrakt). Efekt përfitues në gjendjen e imunitetit lokal, përmirëson ngjyrën e lëkurës.
 • Vaj druri sandali. Ka një efekt qetësues dhe qetësues, ndihmon në acarimin e lëkurës. Ndihmon për të hequr qafe puçrrat dhe puçrrat.
 • Vaj kedri Himalayan. Tonon në mënyrë të përsosur lëkurën, dhe, për këtë arsye, shpejt largon efektet e punës së tepërt. Përveç kësaj, ajo vepron si një antiseptik, shtrëngon poret e zmadhuara dhe favorizon proceset e rigjenerimit.
 • Vaj Tamanu. Mbron lëkurën nga faktorët agresivë të jashtëm, zbut rrudhat dhe ushqen lëkurën.
 • Vaji Vetiver Ajo zhytet thellë në poret dhe largon të gjitha ndotësit prej tyre. Ajo gjithashtu ka një efekt zbutës dhe hidratues.
 • Xhenxhefil (vaj) kinez. Një nga përbërësit më të kërkuar në mjekësinë orientale. Eleminon në mënyrë efektive puçrrat, zbut rrudhat, i bën plagët më pak të dukshme, freskon lëkurën, i jep asaj një hije të shëndetshme.
 • Vaj susami. Kjo substancë e vlefshme merret nga farat e bardha të susamit. Shtë një antiseptik i fuqishëm dhe promovon rigjenerimin e indeve.
 • Rrëshirë llak. Ai sjell ekuilibrin e ujit-yndyrës përsëri në normale, përmirëson proceset metabolike, për shkak të të cilave fillojnë proceset e rinovimit.
 • Qumësht. Ky është i vetmi produkt shtazor në eliksir. Qumështi ndihmon në përshpejtimin e sintezës së kolagjenit, ushqen lëkurën, i jep asaj elasticitet. Përveç kësaj, qumështi ka një efekt të zbardhjes së lehtë dhe eliminon njollat ​​e moshës.

Eliksiri Kumkumadi gjithashtu përfshin përbërës ndihmës - erëza që ndihmojnë në mbajtjen e ilaçit të freskët.

Rregullat e përdorimit të naftës Kumkumadi

Për të arritur efektin maksimal, duhet të përdorni Forcën Kumkumadi në mënyrë rigoroze duke ndjekur këtë udhëzim:

 • Aplikoni disa pika të produktit gjatë natës në një fytyrë të pastër.
 • Fërkojeni eliksirin në lëkurë me lëvizje të lehta.
 • Prisni që produkti të zhyten.
 • Të nesërmen në mëngjes, lani në mënyrën e zakonshme.

Siç mund ta shihni, përdorimi i mjetit nuk është aspak i vështirë. Dhe rezultati që jep është thjesht i mahnitshëm.

Shqyrtime të ekspertëve

Trajtimi bimor është shumë i popullarizuar në mesin e popujve lindorë. Gjatë shekujve, mjekët indianë kanë zhvilluar mjete juridike efektive bazuar në përbërës natyralë. Një nga përgatitjet e tilla është vaji unik Kumkumadi, historia e të cilit daton në shekujt 8. Autori i recetës është mjeku Wabhagata, krijuesi i njohur i manualit Ayurveda.

Komponenti kryesor i erëzës së shafranit shërues të eliksirit Strength KumKumadi. Për të rritur efektin, ekstrakte të tjera bimore u shtuan në të. Për më tepër, proporcionet e tyre u llogaritën në mënyrë që ata të veprojnë gjithëpërfshirës dhe të forcojnë efektin e njëri-tjetrit. Kjo përbërje bimore fillon të funksionojë menjëherë pas aplikimit në lëkurë. Ndihmon për të përmirësuar metabolizmin lokal, largon substancat e dëmshme nga indet dhe ngopjet me ato të dobishme. Si rezultat, proceset e rigjenerimit qelizor përshpejtohen, lëkura bëhet elastike dhe e lëmuar, si në rini.

Kozmetologët profesionistë konfirmojnë efektivitetin e eliksirit dhe sigurinë e tij të plotë për lëkurën. Gjatë hulumtimit, u vërejt se vaji Ayurvedic është më efektiv sesa kremrat moderne kozmetikë. Sipas ekspertëve, ndryshime pozitive vërehen pas disa ditëve të përdorimit të rregullt të Kumkumadi. Ekziston një përtëritje e vazhdueshme e lëkurës së fytyrës, zhdukja e pigmentimit dhe ënjtja nën sy, shërimi i plotë i mikrokërve.

Shqyrtime të vërteta rreth Kumkumadi

Mbetën shumë vlerësime pozitive në lidhje me këtë përbërje kozmetike. Ka, natyrisht, ato negative, por ka shumë pak prej tyre. Në thelb, gratë janë të kënaqura me rezultatet e aplikimit të vajit. Sipas tyre, gjendja e lëkurës po përmirësohet me shpejtësi, vaji është i përshtatshëm për t’u përdorur, i sigurt, nuk shkakton acarim dhe reagime të tjera anësore.

Irina, viti 41:

Unë jam pronar i lëkurës së thatë, e cila kërkon kujdes të veçantë. Për të parandaluar zbehjen, provova shumë modele kozmetike, vizitoja rregullisht sallone të shtrenjta. Rezultati, natyrisht, ishte, por nuk isha i kënaqur. Dhe kështu motra ime më këshilloi të provoja Fuqinë e vajit Kumkumadi - një eliksir i bërë sipas një recete të vjetër indiane. Unë menjëherë urdhërova ilaçin në faqen e internetit të prodhuesit dhe fillova ta përdor rregullisht. Vërej që vaji nuk përthithet menjëherë. Prandaj, pas procedurave të para, i hoqa mbetjet me një pecetë. Dhe më pas ajo vendosi të presë që lëkura të marrë më shumë lëndë ushqyese. Vaji thithet gradualisht, dhe nuk ka mbetur asnjë gjurmë prej tij. Unë e bëj procedurën para pushimit të natës, ndërsa në mëngjes lan fytyrën. Jam shumë e kënaqur me rezultatin - gjithë ditën lëkura ime shkëlqen me freski dhe shëndet.

Shën Valentinit, 38 vjet:

Kam lëkurë të hollë të ndjeshme, e cila shpesh irritohet. Prandaj, zgjedhja e përbërjes së duhur është shumë e vështirë për mua. Fytyra nuk i përgjigjet mirë as kremrave të shtrenjta të kujdesit. Dhe kështu vendosa të provoj një ilaç krejtësisht natyral - Fuqia Kumkumadi. Përbërja e tij përmban shumë ekstrakte medicinale dhe vajra vegjetale. Tani lëkura ime është në gjendje perfekte. Ajo u bë e butë, e butë dhe shumë e këndshme për prekjen. Unë nuk përdor kremra tani. Një herë në javë bëj maska ​​shtëpiake dhe trajtoj lëkurën time me vaj shafrani çdo natë. Një kujdes i tillë i thjeshtë është i mjaftueshëm për ta mbajtur lëkurën në gjendje perfekte.

Veronica, 31 vjet:

Ende nuk kam gjetur një partner jete, tani jam në kërkim aktiv. Prandaj, duhet të shikoj më të mirën time! Shikova shumë informacione në lidhje me produktet kundër plakjes dhe bëra një zgjedhje në favor të Kumkumadi. Epo, nuk u gabova. Kompleksi i bimëve shëruese më përshtatej në mënyrë të përkryer. Lëkura është bërë më elastike dhe rinore. Shikoj reflektimin tim në pasqyrë dhe gëzohem. Kishte një humor, ajo u bë më e qetë dhe e sigurt, burrat filluan të bënin komplimente. Ndjej që shumë shpejt jeta ime do të ndryshojë, dhe më në fund do të gjej dashuri! Unë i këshilloj të gjitha gratë të provojnë këtë mjet!

Ekipi ynë dikur u interesua për një trend të modës: tregtimin e kriptomonedhave. Tani arrijmë ta bëjmë shumë lehtë, kështu që fitojmë gjithmonë fitim pasiv falë informacioneve të brendshme për "pompat e kriptomonedhave" të ardhshme të publikuara në kanalin Telegram. Prandaj, ne i ftojmë të gjithë të lexojnë rishikimin e këtij komuniteti të kriptomonedhës "Sinjalet e pompës kripto për Binance".

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Shto një koment