Serum anti-plakje Noia Derm nga rrudhat

Womando grua dëshiron që lëkura e saj të mbetet gjithmonë e zhdërvjellët, e butë dhe e butë, si në rini. Tregu modern i kozmetologjisë ofron shumë mjete të dizajnuara për të luftuar ndryshimet që lidhen me moshën. Me një larmi të tillë, është e vështirë të mos hutoheni dhe menjëherë të bëni zgjedhjen e duhur. Në fund të fundit, ilaçet kundër plakjes duhet të jenë jo vetëm efektive, por edhe të sigurta për lëkurën. Një nga komponimet më të mira kundër plakjes, sipas kozmetologëve, është një serum inovativ Noia Derm. Formula e saj bazohet në përbërës natyralë që kanë një efekt të dobishëm në gjendjen e lëkurës pa shkaktuar reaksione anësore.

Serumi ka një efekt kompleks në lëkurë, duke ju lejuar të zgjidhni disa probleme kozmetike menjëherë në një kohë të shkurtër. Në mënyrë që fytyra të jetë dukshëm më e re, një kurs katër javor do të jetë i mjaftueshëm. Substancat aktive të serumit Noia Derm pushoni muskujt e fytyrës, kështu që rrudhat e fytyrës zhduken dhe formimi i rrudhave të lidhura me moshën ngadalësohet.

Për më tepër, hirra përmban shumë vitamina dhe përbërës aktivë të bimëve që ushqejnë lëkurën, e tonifikojnë atë dhe rikthejnë freskinë dhe tërheqjen.

Një duhet të provojë këtë serum dhe nuk do të kthehesh te ilaçet e tjera kundër plakjes. Në vetëm disa javë, madje mund të shpëtoni nga rrudhat e rënda. Konturet e fytyrës do të forcohen, pigmentimi në lidhje me moshën do të zhduket, toni i lëkurës do të bëhet madje dhe i këndshëm. Duhet të theksohet se serumi Noia Derm në dispozicion në ampula të përshtatshme me dozë të vetme, nga të cilat ka copa 8 në një paketë.

Serum anti-plakje Noia Derm

Shkaqet e plakjes së parakohshme të lëkurës

Ndryshimet në lidhje me moshën janë të pashmangshme. Por në disa raste, ato ndodhin para kohe, nën ndikimin e faktorëve të tillë:

 • Punë e sipërme, mungesë kronike e gjumit.
 • Stresi nervor, stresi.
 • Një dietë e pabalancuar.
 • Kujdes i papërshtatshëm ose jo adekuat i lëkurës.
 • Kujdes i dobët ose kozmetikë dekorative.
 • Prishja e trashëguar.
 • Ndikimi agresiv i faktorëve të jashtëm (era, i ftohti, ultravjollcë).
 • Kushtet e dëmshme të punës.

Pse nuk do të thotë të gjithë ndihmë? Raftet e dyqaneve kozmetike janë plot me ilaçe kundër plakjes, dhe reklamimi i tyre premton një përtëritje të mrekullueshme brenda disa ditësh. Në praktikë, rezulton se shumica e tyre nuk ndihmojnë ose japin vetëm një efekt të vogël. Pse po ndodh kjo? Fakti është që prodhuesit po përpiqen të kursejnë përbërjen dhe të shtojnë substanca mjaftueshëm aktive në kozmetikë që kontribuojnë në rinovimin e shpejtë të indeve të lëkurës.

Përfitimet në serum Noia Derm

 • Ka një çmim të përballueshëm.
 • Testet klinike të përfunduara me sukses.
 • Merituan një numër i madh vlerësimesh pozitive.
 • Ka një përbërje absolutisht natyrale pa aditivë hormonalë dhe sintetikë.
 • Efekti i saj i dobishëm shtrihet edhe në shtresat më të thella të lëkurës.

Përdorni serum anti-plakje Noia Derm rregullisht. Kjo do të ndihmojë në rinovimin e plotë të lëkurës në nivelin qelizor, duke e bërë atë rrezatuese dhe të shëndetshme.

Ata janë pothuajse në këmbë Noia Derm dhe ku të blini hirrë?

Në dyqanet dhe barnatoret e kozmetikës, serumi novator aktualisht nuk po implementohet. Bleni ilaçin origjinal  Noia Derm Isshtë e mundur vetëm në faqen e internetit të prodhuesit. Shtë shumë e thjeshtë për të bërë një porosi - për këtë ju duhet të vendosni të dhëna në formën (emrin dhe numrin e kontaktit). Në të ardhmen e afërt, një punonjës i kompanisë do t'ju thërrasë për të sqaruar të gjitha detajet.

Dorëzimi zgjat nga disa ditë në javë në varësi të rajonit të banimit.

Kushtojini vëmendje! Nuk kërkohet parapagim; blerja paguhet pas marrjes së ngastrës.

Çmim Noia Derm duke marrë parasysh zbritjen promovuese është:

 • Për Federatën Ruse - 1000 f.
 • Për Ukrainën - 480 UAH.
 • Për Kazakistanin - 5890 tenge.
 • Për Kirgistanin - 1700 som.
 • Për Bjellorusinë - 36 rubla.

Nxitoni ta porosisni produktin tani, ndërsa faqja ka një ofertë fitimprurëse që ju lejon të blini këtë produkt me një zbritje prej 50%.

Blej Noia Derm nga rrudhat

Strukturë Noia Derm nga rrudhat

Formula e serumit kundër plakjes është një kombinim unik i përbërësve modernë të sigurt:

 • SYN-AKE. Promovon relaksimin e muskujve të fytyrës pa shqetësuese të shprehjeve të fytyrës.
 • SYN-Coll. Ai depërton thellë në lëkurë dhe aktivizon metabolizmin lokal, ngop indet me antioksidantë.
 • Si-Matrix. Jep elasticitetin e lëkurës, zbut rrudhat, ka një efekt tonik.
 • Një kompleks i vitaminave dhe mineraleve. Përmirëson gjendjen e përgjithshme të lëkurës, e bën atë të freskët dhe tërheqës.
 • Kolagjeni elastin dhe detar. Përshpejtoni proceset e rinovimit të qelizave, rinovoni lëkurën.

Për shkak të kombinimit të veçantë të përbërësve, serumi kundër plakjes fillon të funksionojë menjëherë pas aplikimit në fytyrë dhe është i vlefshëm për orë 12, deri në procedurën tjetër.

Pronat e dobishme Noia Derm

Serumi kundër plakjes ka efektin e mëposhtëm në lëkurë:

 • Bën sipërfaqen e dermisit në mënyrë perfekte të sheshtë dhe të lëmuar.
 • Rrit forcat mbrojtëse të indeve.
 • Zhduk rrudhat (madje edhe ato të thella).
 • Redukton efektet e dëmshme të rrezatimit ultravjollcë.
 • Lufton pigmentimin.
 • Stimulon metabolizmin.
 • Saturates indet me elementë të dobishëm dhe vitamina.
 • Aktivizon proceset e rigjenerimit.
 • Heq inflamacionin.

Efektiviteti i drogës

Një agjent kundër plakjes do t'ju ndihmojë të qëndroni të rinj dhe tërheqës për shumë vite. Sipas rishikimeve të grave që aplikojnë Noia Derm, një kurs është i mjaftueshëm për të arritur ndryshime të rëndësishme për më mirë. Lëkura bëhet elastike, e lëmuar, përvetëson një hije uniforme. Shumica e klientëve nuk duan të kthehen në kozmetikën e tyre të zakonshme pas përdorimit të Noah Derm.

 

Rezultatet e provës klinike

Studimet klinike të serumit kundër plakjes me pjesëmarrjen e një grupi të madh vullnetarësh konfirmuan plotësisht efektin e tij të dobishëm në lëkurën e plakjes. Rezultatet e studimit ishin mbresëlënëse:

 • Pothuajse në të gjithë pjesëmarrësit (99%), lëkura u bë e ashpër.
 • Gati 97% e pjesëmarrësve raportuan se ata nuk u shqetësuan më lëkurën e thatë.
 • Në 95% të rasteve, u vërejt një rritje në turgor.
 • Më shumë se 90% e grave vunë re një rënie të rrudhave.

Veprimi i serumit Noia Derm

E rëndësishme! Për të arritur efektin maksimal, rekomandohet përdorimi i zgjatur i barit.

Rregullat për përdorimin e serumit Noia Derm

Aplikoni ilaçin Noia Derm përtëritje e lëkurës është shumë e thjeshtë. Ju duhet të merrni një sasi të vogël serumi dhe ta fërkoni atë në lëkurën e pastruar me lëvizje të lehta masazhesh. Rregullsia e procedurave është dy herë në ditë. Kohëzgjatja e kursit është të paktën një muaj.

Ju mund të njiheni më hollësisht me tiparet e aplikacionit duke lexuar udhëzimet për përdorim Noia Derm, e cila është ngjitur në ilaç.

Komente profesionale

V. Yakovlev, kozmetolog:

Askush nuk mund të shmangë ndryshimet që lidhen me moshën. Por procesi i fshirjes së lëkurës mund të ngadalësohet nëse zgjidhni produktet e duhura të kujdesit. Si një ilaç kryesor, ju rekomandoj serum pacientëve të mi. Noia Derm. Shpejt jep një rezultat pozitiv dhe nuk shkakton efekte anësore.

Rishikimet e Klientit Rreth Noia Derm

Victoria, 53 i vitit, Krasnodar:

Për një kohë të gjatë ajo dukej më e re se vitet e saj, kështu që nuk i kushtoi vëmendje të mjaftueshme kujdesit të lëkurës. Dhe pas 45 ajo filloi të plaket ashpër. Lëkura u zgjua, u bë e dobët dhe u shfaq shumë rrudha. Kam provuar një sasi të madhe fondesh, por nuk pashë ndonjë ndryshim të veçantë. Dhe një koleg këshilloi një serum të ri - Noia Derm me efektin e Botox. Unë jam duke përdorur serum për një muaj e gjysmë, fytyra ime është forcuar, rrudhat filluan të zhduken.

Diana, vit 41, Almaty:

Unë kam përdorur një kohë të gjatë duke përdorur produkte të ndryshme kozmetike kundër plakjes. Serum i rrudhave Noia Derm. Lëkura filloi të tonifikohej edhe pas disa aplikimeve. Do të vazhdoj ta përdor më tej këtë mjet.

Shën Valentinit, vit 31, Kharkov:

Kam shumë punë dhe ndikon në gjendjen e lëkurës. Shpesh nuk fle mjaft, kam një kafshim në lëvizje, ndiej strese. Pas dy vitesh jetese me kete ritem, ajo vuri re qe fytyra e saj ishte e mprehte, rrathet e erret u shfaqen nen syte e saj. Unë u tremba nga plakja e parakohshme dhe vendosa që ishte koha për të ndërmarrë veprime. Kam porositur serum anti-plakje në internet Noia Derm. Fillova ta përdor dhe deri më tani jam i kënaqur me rezultatet. Fytyra u freskua dukshëm dhe filloi të dukej e shëndetshme.

Kujdesi për lëkurën e fytyrës në mosha të ndryshme

Gjatë gjithë jetës, lëkura pëson shumë ndryshime në lidhje me moshën. Pra, një vajzë që vëzhgon pamjen e saj, një vajzë, e më pas një grua, që nga fëmijëria, duhet të mësohet me kujdesin kompetent të lëkurës, përveç larjes rutinë. Pra, le të shqyrtojmë rregullat themelore të kujdesit në moshën:

 • 12-16 vjet. Gjatë pubertetit, ndryshimet hormonale në trup janë shumë të theksuara në gjendjen e lëkurës. Për të përballuar puçrrat zhgënjyese të shumë vajzave, të lidhura me moshën, përmbajtjen e rritur të yndyrës ose, anasjelltas, thatësinë dhe eksfolicionin e lëkurës, ju duhet një vizitë në kohë te një kozmetolog për të zgjedhur produktet korrigjuese. Për kujdesin e përditshëm në këtë moshë, rekomandohet të filloni të përdorni pastrues të dritës: pastrues të fytyrës, xhel dhe tonikë. Shtë më mirë të pastroni lëkurën me pastrime të buta, natyrale, duke u dhënë përparësi produkteve me veti anti-inflamatore dhe shëruese.
 • 20-35 vjeç. Gjatë kësaj periudhe moshe, problemi i puçrrave zhduket për shumicën e grave, gjendja e lëkurës barazohet, prandaj kujdesi për lëkurën shpesh reduktohet në pastrimin dhe forcimin e enëve të gjakut. Xhela, kremra dhe pastrues të rekomanduar për lëkurë normale me të kombinuar.
 • 30-45 vjeç. Periudha e shfaqjes së ndryshimeve në lidhje me moshën: rrudhat e fytyrës, edemë, rosacea (model vaskular në lëkurë). Lëkura në këtë moshë shpesh bëhet më e thatë, kështu që duhet të zgjidhni produkte hidratues dhe antioksidues me një përmbajtje të lartë të kolagjenit, kremra antikuperozë dhe xhel. Vlen të kushtohet vëmendje për faktorin SPF të produktit, pasi kontakti i lëkurës me diellin mund të përshpejtojë procesin e plakjes.
 • 45 vjet e më të vjetër. Për gratë që monitorojnë pamjen e tyre, vizitat në një kozmetolog duhet të bëhen të rregullta në këtë periudhë moshe. Ju duhet të zgjidhni saktë kozmetikën që përmbajnë fito-hormonet që stimulojnë proceset e rinovimit dhe rigjenerimit, duke i kushtuar vëmendje përmbajtjes së vitaminave dhe antioksidantëve në produkt. Sallonet e bukurisë ofrojnë një përzgjedhje të gjerë të trajtimeve kundër plakjes me hidratues të thellë të lëkurës së thatë, duke shkaktuar procese rinovimi dhe zbutjen e rrudhave. Vizitoni një sallon bukurie, në mënyrë ideale, ju duhet 2 një herë në muaj.
 • Mbi 55 vjeç. Në këtë moshë, asnjë sallon bukurie nuk mund të zëvendësojë një dietë të shëndetshme, aktivitet fizik dhe një ulje të stresit të përgjithshëm. Si pjesë e kozmetikës, duhet t'i kushtohet vëmendje përmbajtjes së bio-enzimeve që ndihmojnë në rivendosjen e ekuilibrit energjetik të indeve dhe mbajtjen e lëkurës në gjendje të mirë.
Ekipi ynë dikur u interesua për një trend të modës: tregtimin e kriptomonedhave. Tani arrijmë ta bëjmë shumë lehtë, kështu që fitojmë gjithmonë fitim pasiv falë informacioneve të brendshme për "pompat e kriptomonedhave" të ardhshme të publikuara në kanalin Telegram. Prandaj, ne i ftojmë të gjithë të lexojnë rishikimin e këtij komuniteti të kriptomonedhës "Sinjalet e pompës kripto për Binance".

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Shto një koment