Mabel Meg Lumilixir - Serum për eleminimin e rrudhave dhe përtëritjen e lëkurës

serum Mabel Meg Lumilixir - zbulimi më i fundit në botën e kozmetologjisë, me të cilin mund të heqësh qafe qeskat nën sy, edemën në vetëm disa minuta. Do ta harroni përgjithmonë plastikën dhe botoksin, pasi Mabel + Meg do t'ju ndihmojë të harroni plakjen e lëkurës tuaj për një kohë të gjatë.

Një metodë jo-invazive për eliminimin e shenjave të plakjes së lëkurës.Mabel Meg është në thelb një serum i fuqishëm kundër rrudhave që plotëson lëkurën me acid hialuronik dhe vitaminë C.

Ajo u shfaq në Rusi jo shumë kohë më parë, ndërsa tashmë ka arritur të marrë shumë komente pozitive. Serumi nuk përmban vajra, prandaj nuk ka efekt maske. Duhet të theksohet se Maybel Mag është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës. Drogës ka një efekt antioksidant, siguron një bandë radikalësh të lirë, duke zvogëluar efektin e tyre negativ.

Pasi një serum i tillë ishte shitur vetëm në SHBA. Tani është në shitje në Rusi, Kazakistan dhe vende të tjera. Shumë oferta me një kosto të mirë mund të gjenden në Internet, por në të vërtetë, me koston më të favorshme, produkti mund të porositet vetëm në faqen zyrtare të prodhuesit.

Detyra kryesore me të cilën serumi duhet të përballojë është zvogëlimi i rrudhave. Megjithëse, prodhuesi deklaroi se serumi është efektiv në luftimin e njollave të moshës dhe fytyrës së thatë. Tjetra, ne do të shqyrtojmë efektin e një produkti kozmetik dhe vetitë e tij.

Shkaku i plakjes së lëkurës së fytyrës

Me kalimin e kohës, ndryshimet ndodhin në trup. Në këtë rast, elasticiteti i enëve të gjakut zvogëlohet, organet konsumohen. E para që reagon ndaj të gjitha këtyre ndryshimeve është lëkura e fytyrës. Rinovimi i qelizave është shumë më i ngadaltë, prodhohen më pak përbërës që ndikojnë në qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës. Sasia e lagështisë zvogëlohet, dhe kjo ndikon negativisht në gjendjen e lëkurës. Furnizimi me minerale dhe vitamina duhet të plotësohet vazhdimisht për të parandaluar procesin e plakjes në mënyrë që lëkura të marrë frymë dhe të duket e freskët.Mabel Meg Lumilixir për përtëritje të fytyrës

Ku mund të blini serum përtëritje të Mabel Meg

Shumë forume shpesh pyesin nëse është e mundur të blini hirrë me çmimin e prodhuesit në një farmaci. Por, në shitjen falas nuk është akoma. Ju mund të blini serum për rinovim në faqen zyrtare të internetit, duke paraqitur një kërkesë për blerjen e saj. Sigurisht hirrë Mabel Meg Lumilixir Mund ta blini në dyqanin në internet, vetëm kostoja e tij do të jetë shumë më e lartë, çmimi në faqen e internetit të shitësit është rreth 1400 rubla.

Bleni MABEL MEG për të hequr rrudhat e fytyrës

Këtu nuk kërkohet asnjë parapagim, porosia paguhet pasi të keni marrë fondet. Ju mund të merrni serum në disa mënyra: në zyrën postare ose me korrier.

Karakteristikat medicinale të serumit MabelMeg

Mabel Meg ndihmon në eliminimin e rrudhave. Përdorimi i vazhdueshëm i serumit formon një pengesë që mbron lëkurën nga efektet e dëmshme: era, rrezet ultravjollcë dhe acar.

Serumi promovon formimin e kolagjenit. Parandalon shfaqjen e ndryshimeve të lidhura me moshën, e bën lëkurën më elastike dhe më të bukur. Ajo është e hidratuar, por nuk ka shkëlqim vaji.

Harrojeni për defektet e lëkurës!

Serumi do t'ju ndihmojë të heqni qafe skuqjen, lëkurën dhe problemet e tjera të lëkurës. Pas përdorimit të serumit, lëkura duket e bukur, e shëndetshme dhe rrezatuese. Ajo është e hidratuar, e mbushur me vitamina dhe të gjitha substancat e nevojshme.

Produkti ka një efekt ngritës, domethënë bën që lëkura të jetë e përsosur, e zhdërvjellët, konturet e fytyrës bëhen më të qarta dhe më ekspresive.

Përveç kësaj, gratë që përdorin serum vunë re se pas përdorimit të saj, është shumë më mirë të aplikoni kozmetikë: më lehtë dhe më në mënyrë të barabartë. Kjo do të thotë, serumi mund të përdoret si bazë për themel. Shtë shumë i përshtatshëm.

Si funksionon serumi për të eleminuar rrudhat

Në trupin e njeriut, vitamina C nuk mund të sintetizohet, por është e nevojshme për lëkurën, si dhe sistemin imunitar. Pas aplikimit të serumit Mabel Meg në lëkurë, e cila përmban këtë vitaminë, ndodh një bandë e radikalëve të lirë dhe eliminohen toksinat. Për shkak të efekteve antioksiduese, sigurohet frymëmarrja e indeve dhe procesi i oksidimit përshpejtohet.

Vitamina C ka një efekt nxitës dhe zbardhues, kontribuon në zhdukjen e akneve, pigmentimit. Si rezultat, lëkura duket e freskët dhe e bukur.

Burimi kryesor i rinisë në trupin tonë është acidi hialuronik. Mungesa e tij në trup çon në faktin se indet janë të dehidratuara dhe moshohen. Produkti përmban një sasi të mjaftueshme të acidit, për shkak të së cilës sasia e nevojshme e lagështirës mbahet në qelizat. Nëse ka mjaft karbohidrate natyrale dhe vitaminë C në inde, atëherë rrudhat zbuten dhe qelizat forcohen.

Veprimi i serumit Mabel Meg Lumilixir në lëkurë

Rezultati para dhe pas përdorimit Mabel Meg Lumilixir

Efekti i dëshiruar kundër plakjes mund të merret me kusht që produkti të përdoret rregullisht për kursin e plotë të specifikuar në udhëzime, domethënë të paktën një muaj. Serumi është zhvilluar nga specialistët më të mirë të kompanisë. Ajo është testuar në laboratorë shumë herë. Ajo u testua nga shumë gra moderne dhe konfirmoi efektin e saj.

Këto kategori të njerëzve që testuan produktin konfirmuan që përdorimi i serumit Mabel Meg çon në ndryshimet e mëposhtme:

 • Para së gjithash, ngjyra e lëkurës është përmirësuar ndjeshëm;
 • puçrrat dhe puçrrat zhduken;
 • integrimet bëhen elastike, elastike;
 • konturet e fytyrës përmirësohen, bëhen të qarta;
 • gjendja e lëkurës përmirësohet ndjeshëm.

Kur duke përdorur Mabel Meg Lumilixir brenda një muaji, një person bëhet dhjetë vjet më i ri. Nëse kjo është pikërisht ajo që ju nevojitet, porosisni këtë produkt që të shmangë plakjen e lëkurës, dukeni i ri dhe i bukur.

Para dhe Pas Aplikimit Mabel Meg Lumilixir

Farë është përfshirë me Mabel Meg

Mabel Meg Lumilixir përbëhet nga:

 • Vitamina C - një antioksidant natyral që zbardh lëkurën, ndihmon në hollimin e qelizave të vdekura, rinovimin e qelizave. Redukton efektin e radikalëve të lirë, ndihmon në eliminimin e njollave të moshës. Kolagjeni është një element që e bën lëkurën më elastike dhe elastike.
 • Acidi hialuronik, i cili parandalon qelizat e thata dhe siguron sasinë e nevojshme të lëngut. Ky është burimi i lëkurës rinore. Ajo eliminon rrudhat, mbron lëkurën nga ekspozimi ndaj faktorëve të jashtëm.
 • Njëzet përqind kolagjen, i cili është i ashtuquajturi "ndërtues i lëkurës" që e bën atë të ri dhe elastik, më shumë për veprimin e tij në artikullin mbi maskën e kolagjenit Collamask.

Sipas rishikimeve të mjekëve për serumin, përbërësit që përbëjnë përbërjen e tij janë thjesht të pazëvendësueshëm për trupin. Falë tyre, qelizat mbrohen dhe pajisen me vitaminat dhe përbërësit e nevojshëm.

Përparësitë dhe efektiviteti

Mabel Meg mund të përdoret vetëm ose si një shtues i themelit. Një shishe është e mjaftueshme për disa muaj përdorim, sepse vetëm disa pika janë të mjaftueshme për të arritur efektin. Kjo, siç e shihni, është shumë e dobishme.

Prodhuesi garanton që hirra është një alternative për shumë procedura të shtrenjta. Ilaçi është shumë më i lirë sesa miostimulimi i shtrenjtë dhe injeksionet nga specialistët.

Në mënyrë që të rinovoni lëkurën në përdorim, ky ilaç është efektiv, absolutisht i sigurt, nuk ka efekte anësore, hipoallergjike, të përballueshme për pothuajse të gjithë

Kompleksi nuk përmban absolutisht vajra, prandaj mund të përdoret për çdo lloj lëkure. Droga ka kaluar shumë prova dhe teste klinike, si rezultat i të cilave është provuar niveli i tij i lartë i efektivitetit. Shqyrtimet e ilaçeve tregojnë një rezultat të menjëhershëm pas përdorimit të produktit. Lëkura bëhet menjëherë e lëmuar, e bukur dhe kontura e fytyrës bëhet e qartë. Pas disa javësh përdorimi, çehra përmirësohet dukshëm, rrudhat zvogëlohen, pigmentimi zhduket. Cilësia e këtij produkti të pazëvendësueshëm është konfirmuar nga certifikatat e konformitetit.

Udhëzime për përdorim Mabel Meg

Ky produkt kozmetik mund të përdoret në shumë mënyra. Udhëzimet për Mabel Meg përshkruajnë secilën prej tyre në detaje.

 • Mënyra e parë. Serumi duhet të aplikohet në fytyrën e pastruar, dhe pastaj të shpërndahet në mënyrë të barabartë.
 • Mënyra e dytë. Shtë e nevojshme të përzihet themeli dhe disa pika të ilaçit. Pas kësaj, aplikoni në fytyrë, shpërndani në mënyrë të barabartë. Lëkura juaj do të jetë e bukur dhe e freskët gjatë gjithë ditës. Ju përgjithmonë do të harroni problemet e lëkurës dhe plakjen. Lëkura do të jetë gjithmonë e freskët, e hidratuar, e bukur dhe e pushuar. Dhe e gjithë kjo është në sajë të pazëvendësueshme Mabel Mag.

Udhëzim Mabel Meg

Procedurat më të zakonshme kozmetike

Nëse përpjekjet për të rinovuar në shtëpi me ndihmën e Mabel Meg nuk kanë dhënë rezultate, një klinikë kozmetologjie vjen në shpëtim, duke ofruar lloje të ndryshme të procedurave. Mund të jetë ose e zakonshme, duke përdorur maska ​​shtrënguese ose ultramodern. Gjithashtu efektive, por më të shtrenjta janë llojet e mëposhtme të procedurave kozmetike: pastrimi i fytyrës, lëkurë, termolifikimi, fotorejuvenimi me mjete Laminary.

Possibleshtë e mundur të pastroni fytyrën me disa metoda: manuale, e cila është jashtëzakonisht e nevojshme për lëkurën me probleme vaj; vakum, duke rritur në mënyrë efektive elasticitetin e lëkurës; lazer, i cili lufton kundër akneve në zonat problematike të lëkurës; tejzanor, me efekt rinovimi duke pastruar poret dhe rritur qarkullimin e gjakut.

 • Peeling përdoret për të hequr qelizat e vdekura të lëkurës. Lëkura mesatare dhe mesatare sipërfaqësore ka një efekt të shkëlqyeshëm. Duke përdorur këtë procedurë, ju mund të shtrëngoni, lehtësoni lëkurën dhe të zvogëloni pigmentimin e saj.
 • Mesoterapia - prezantimi i injeksioneve nënlëkurore që mund të heqin qafe rrudhat, vetëm se ato janë kundërindikuar gjatë shtatëzënësisë, për nënat infermiere, me inflamacion të lëkurës dhe njerëzit me sëmundje tëmthi.
 • Thermolifting - kur kryhet një procedurë e tillë ka një efekt termik në lëkurë, pastrohet dhe rritet elasticiteti i tij. Thermolifting mund të jetë e disa llojeve: lazer i thellë, frekuencë radio, infra të kuqe.
 • Fotorejuvenimi kryhet në tre faza përgatitore. Së pari, kozmetologu shqyrton gjendjen e lëkurës dhe përcakton nivelin e procedurës. Pastaj vjen përgatitja e lëkurës për ekspozim të lehtë. Dhe në fazën e fundit, pacientit i ofrohet përdorimi i gotave të errëta për të mbrojtur sytë kur përpunon zona të caktuara të fytyrës. Falë pulsit të lehtë, lëkura fiton forcën, elasticitetin, qëndrueshmërinë.

Në mënyrë perfekte të pastër, pa ndonjë papërsosmëri, lëkura gjendet në natyrë mjaft rrallë, në shumicën e saj kërkon kujdes të veçantë. Gratë e të gjitha kategorive të moshave vërejnë shumë mangësi dhe i drejtohen ndihmës së specialistëve në fushën e kozmetologjisë.

Shumë nuk janë të kënaqur me pamjen e tyre, dhe ata shkojnë në gjatësi të mëdha për tu dukur më të rinj dhe më tërheqës. Arsyet e vendimeve të tilla janë rrudhat, lëkura e lëkundjes, plagët dhe plagët, antenat sipër buzës së sipërme.

Procedurat kozmetike janë ato që i duhen çdo gruaje. Kujdesi për trupin është si një punë e përditshme që duhet të jetë e rregullt dhe e frytshme.

Ekipi ynë dikur u interesua për një trend të modës: tregtimin e kriptomonedhave. Tani arrijmë ta bëjmë shumë lehtë, kështu që fitojmë gjithmonë fitim pasiv falë informacioneve të brendshme për "pompat e kriptomonedhave" të ardhshme të publikuara në kanalin Telegram. Prandaj, ne i ftojmë të gjithë të lexojnë rishikimin e këtij komuniteti të kriptomonedhës "Sinjalet e pompës kripto për Binance".

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Shto një koment