Maska kundër plakjes Kaprielle fletë ari Maskë ari 24K

Maska intenzive për fytyrën Kaprielle 24k maskë ari në fletë ari Capriel për përtëritje është një alternative moderne e Botox, në gjendje të "shtrëngojë" ovale të fryrë të fytyrës në një kohë të shkurtër, të përmirësojë tonin e lëkurës, të shikojë dhe heqë rrudhat.

Performanca e lartë Kaprielle arrihet përmes veprimit të përbërësve të tij - fletë ari të pastër dhe vajra thelbësorë të vlefshëm të trëndafilit dhe trëndafilit të egër. Vaji thelbësor i trëndafilit është në vetvete një agjent biologjik i konturimit, dhe kur kombinohet me përbërës të tjerë, efekti i tij rritet më tej.

Maska për rinovim fillon të funksionojë pas një aplikimi të vetëm: një efekt ngritës i theksuar bëhet i dukshëm, lëkura përvetëson një pamje të freskët, rrudhat e fytyrës zbuten, njollat ​​e moshës bëhen më pak të qarta dhe ënjtja e fytyrës eliminohet.

Aplikimi maskë Kaprielle Nuk kërkon aftësi të veçanta dhe pajisje shtesë: aplikohet, plaket dhe hiqet pothuajse në të njëjtën mënyrë si një maskë e zakonshme. Për të arritur efektin e dëshiruar dhe për të konsoliduar rezultatin, mjafton të aplikoni maskën dy herë në javë. Produkti kozmetik është testuar dhe ka certifikatat e nevojshme të cilësisë.

Shqyrtime të vërteta rreth KAPRIELLE mund të lexoni në komentet e revistës Hello në lidhje me vetitë dhe rezultatet e maskës së artë për përtëritje me foto Para dhe Pas aplikimit.

kaprielle 24k maskë fletë ari maskë

Kostoja e rekrutimit Kaprielle

maskë Kaprielle (Komplet Capriel) është 10 ml. serum, i cili përmban vajra të vlefshëm dhe 35 pllaka të holla me fletë ari të vërtetë. Maska ka një afat prej 2 vjetësh, e cila shpjegohet me praninë e përbërësve natyralë dhe mungesën e konservuesve dhe stabilizuesve.

A ndikojnë përbërësit e shtrenjtë në çantë në koston përfundimtare të produktit? prandaj, vështirë se do të jetë e mundur të blini një maskë të tillë në tregjet masive. Produktet e kozmetologjisë me metale të çmuara ofrohen nga dyqanet elitare të kozmetikës ose dyqanet e specializuara në internet. Çmimi i kompletit Kaprielle (serum + pllaka fletë ari) në vende të ndryshme:

 • Rusia - 1990 rubla.
 • Ukrainë - 799 hryvnia.
 • Kazakistan - 9990 tenge.
 • Moldavia - 599 leu.

Kapriel për të blerë

Karakteristikat dhe vetitë e maskës Capriel

Lëkura e re nuk ka nevojë për kujdes intensiv, sepse vetë është në gjendje të prodhojë kolagjen dhe të ruajë sasinë e duhur të lagështisë në qelizat e lëkurës. Por me kalimin e moshës, kjo aftësi natyrore humbet, dhe fytyra përvetëson shenjat e para të plakjes: rrudhat e imëta, tonin e ulur, puffiness dhe ngjyrën e shurdhër.

Me kalimin e viteve, një grua ka nevojë për kujdes gjithnjë e më të plotë për plakjen e lëkurës. Përdoren produkte kozmetikë kundër plakjes, procedurat e salloneve, injeksione dhe madje edhe kirurgji plastike.

Kirurgjia plastike e fytyrës është një masë ekstreme që duhet të merret me qëllim dhe vetëm pas konsultimit me disa specialistë. Në fund të fundit, operacioni plastik është një ndërhyrje kirurgjikale me rreziqe të shoqëruara dhe komplikime të mundshme. Ndonjëherë edhe vetë kirurgu nuk mund të parashikojë rezultatin përfundimtar.

Kjo është arsyeja pse lufta kundër shenjave të para të plakjes është më mirë të filloni me metoda konservatore - produkte premium me cilësi të lartë për kujdesin e lëkurës.

Whatfarë kërcënon një grua që ka zgjedhur produktin e gabuar kozmetik për të? Maksimumi është një reaksion alergjik që do të jetë i lehtë për t’u njohur pas përdorimit të parë, dhe më pas i lehtë për t’u kuruar.  

Mos e lini pas dore një vizitë te një specialist për një konsultë fillestare. Një kozmetolog ose dermatolog kompetent do t'ju ndihmojë të lundroni në shumëllojshmërinë e produkteve kozmetike të shitura në tregun e bukurive, dhe do t'ju rekomandojë opsionin më të mirë nga të gjitha të mundshme.

Kozmetologjia nuk qëndron ende: zhvillimet më të fundit të shkencëtarëve në fushën e prodhimit të mjeteve të jashtme për kujdesin e lëkurës së fytyrës do të konkurrojnë madje edhe me disa metoda kirurgjikale të rinovimit.

Për shembull, një maskë inovative Kaprielle me fletë ari të butë ju lejon të arrini një efekt të theksuar pas disa aplikimeve. Efekti kozmetik i maskës është për shkak të vajrave të trëndafilit dhe trëndafilit të përfshirë në përbërjen e tij - mjete bimore për konturimin e fytyrës, të cilat u përdorën gjithashtu nga Mbretëresha e famshme Cleopatra.

Gjethi i artë në maskë ka një rol të rëndësishëm - promovon depërtimin e substancave aktive në shtresat më të thella të dermis dhe i mban ato për një kohë të gjatë.

Maska për përtëritje aplikuar në fytyrë për minuta 15-30: këtë herë do të jetë e mjaftueshme që lëkura të thithë të gjithë përbërësit e dobishëm të pranishëm në serum. Përbërja e serumit Kaprielle përfshihen vetëm përbërës natyralë, gjë që ju lejon të mos keni frikë nga efektet toksike në lëkurë dhe organet e brendshme.

Avantazhet mbi agjentë të ngjashëm kundër plakjes

Zhvillimi u testua klinikisht: 85% e grave që përjetuan efektet e maskës mbi veten e tyre vunë re një përmirësim në lëkurën e tyre menjëherë pas procedurës së parë. Lëkura e fytyrës së të gjithë pjesëmarrësve në testin e testimit u rinovua dukshëm: rrudhat e moshës u bënë më pak të dukshme, toni i përgjithshëm u rrit, pigmentimi u ul.

Numri i procedurave të nevojshme për të marrë një efekt të theksuar të theksuar të rinovimit varet nga mosha e gruas dhe karakteristikat e saj individuale. Pra, nëse jeni më shumë se 30 vjeç, por më pak se 40, kursi i rekomanduar i rinovimit "të artë" do të jetë procedurat 5-6 me një frekuencë prej një herë në javë. Kursi vijues i aplikimit rekomandohet për klientët e moshuar: dy maska Kaprielle në javë derisa të merret një rezultat i kënaqshëm.

Комплект Kaprielle Nuk kërkon shumë hapësirë, është e përshtatshme ta marrësh me vete në rrugë: disa pllaka ari pa peshë dhe një shishe vaji miniaturë do të futen në çantën më kompakte. Kjo do të thotë që nuk keni pse të ndërprisni kompleksin e procedurave antip plakje nëse bëhet e domosdoshme të shkoni në një udhëtim të paplanifikuar ose një udhëtim tjetër spontan.

Padyshim që një bonus i bukur nga Kaprielle - aroma magjike e maskës. Era e trëndafilave është një aromë fisnike, në ditët e vjetra e arritshme vetëm për mbretërit. Me maskë Kaprielle ju gjithashtu do të merrni një kurs të aromaterapisë: vaji i trëndafilit qetësohet, përmirëson performancën, aktivizon sferën emocionale, tërheq fat.

Përbërja e serumit Kaprielle

Fondacioni i Serumit kundër plakjes Kaprielle - Një përzierje e vajrave të trëndafilit me veti të jashtëzakonshme dhe aromë luksoze. Përbërja e maskës kundër plakjes përmban përbërësit e mëposhtëm:

 1. Vaj i jojobës
 2. Vaj esencial i trëndafilit.
 3. Vaji esencial i trëndafilit egjiptian.
 4. Ekstrakt trëndafili maroken.
 5. Vaj esencial i gjirit.
 6. Vitamina E.

Kompleksi unik i ekuilibruar i vajrave eliminon në mënyrë efektive ndryshimet në lidhje me moshën: rrit tkurrjen e përgjithshme të lëkurës, "shtrëngon" ovale të çelur të fytyrës, zbut linjat e shprehjes dhe rrudhat e plakjes, ka një veti të moderuar zbardhues dhe eliminon thatësinë e tepërt të lëkurës.

Set i përfshirë Kaprielle pllaka më e hollë me gjethe ari të butë përdoren për depërtimin më të mirë të lëndëve ushqyese në dermis dhe mbajtjen afatgjatë të lagështirës në shtresat e thella të lëkurës. Ari nuk errësohet, nuk shkakton reaksione alergjike dhe nuk ka një efekt të dëmshëm në lëkurë.

Udhëzime të hollësishme për përdorim

maskë Kaprielle Rekomandohet të përdoret si një plotësues i kujdesit të përditshëm për pamjen.

Në varësi të moshës dhe gjendjes së lëkurës, përdorni një maskë "të artë" një ose dy herë në javë. Mund të përdoret gjithashtu si një mjet i "përgjigjes së menjëhershme" në rastet kur është e nevojshme që shpejt të kthehet lëkura në një pamje të freskët dhe të pushuar.

Udhëzimet e hollësishme për përdorim janë furnizuar me komplet. Kaprielle. Rekomandimet e përgjithshme për përdorimin e maskës janë si më poshtë:

 • Para se të përdorni produktin, pastroni plotësisht fytyrën tuaj nga kozmetika dhe sekretet e lëkurës.
 • Aplikoni disa pika serumi në fytyrë dhe qafë me lëvizje të butë masazhesh.
 • Lani dhe thani duart shumë mirë (kjo artikull është e rëndësishme sepse të gjitha hapat e mëtutjeshëm duhet të kryhen me duar të pastra dhe të thata).
 • Butësisht vendosni disa gjethe gjethe ari në fytyrën tuaj, duke u përpjekur t'i shpërndani ato në mënyrë të barabartë, pa lënë boshllëqe midis tyre. Mos vendosni pllaka në zonën e syrit!
 • 20-30 minuta qëndrojnë në heshtje, duke shijuar aromën luksoze të lules.
 • Aplikoni pak serum vaji në majë të gishtave dhe filloni të masazhoni fytyrën dhe qafën, duke lëvizur nga vija e flokëve poshtë në dekolte, derisa e gjithë maska ​​të shkërmoqet në kokrra të vogla të arta.

Efekti i përdorimit Kaprielle

maskë Kaprielle - Një mjet i fuqishëm për plakjen e kujdesit të lëkurës, kështu që rezultati do të jetë i dukshëm menjëherë pas procedurës së parë. Për të konsoliduar efektin e arritur, ndizni maskën "e artë" nga Kaprielle në kujdesin tuaj për pamjen e përditshme dhe shijoni rezultatin:

 • Lëkura e freskët dhe e pushuar.
 • Një kontur me daltë të fytyrës.
 • Mungesa e rrudhave dhe pikave të moshës.
 • Efektet e dobishme të vajrave të trëndafilit në psikikën dhe sfondin emocional.

Jini të parezistueshëm me një maskë të artë Kaprielle, dhe ne gjithashtu rekomandojmë të shikoni një videoklip që përshkruan përbërjen dhe konfigurimin e kompletit, të gjeni datat e skadimit dhe rregullat e përdorimit.

Gabime të zakonshme të grave kur kujdesen për veten e tyre

Dëshira për t'u kujdesur për veten është e lavdërueshme. Por jo të gjitha veprimet që gratë kryejnë me pamjen e tyre çojnë në një rezultat pozitiv. Në të njëjtën kohë, vajzat harrojnë për disa zakone të mira ose nuk dinë fare:

 • Qafë, veshë dhe dekolte hidratuese. Zakonisht gratë njomin vetëm pjesën e dukshme të fytyrës, duke harruar qafën, pjesën e sipërme të gjoksit dhe sidomos për veshët. Për lëkurë delikate rreth qafës, produktet e kujdesit për sytë janë perfekte.
 • Maska është një kohë relaksimi. Një gabim tipik: aplikoni një maskë në fytyrë dhe vazhdoni të bëni gjërat e tyre. Lëkura e shtrënguar dhe e dobësuar i nënshtrohet shtrirjes, gjë që kontribuon në formimin e rrudhave.
 • Pastroni furçat dhe furçat e flokëve. Mbetjet e kozmetikës, bojra, yndyrat dhe pluhuri grumbullohen në këto sende. Flokët bëhen pis më shpejt, puçrrat mund të ndodhin në lëkurë. Brushes, sfungjerët dhe furçat e flokëve duhet të lahen të paktën një herë në javë duke përdorur agjentë antibakterialë.
 • Pluhur fytyrën tuaj me shkëlqim vaji. Kur një shtresë pluhuri aplikohet në lëkurë të lagur nga sekrecionet e djersitjes, poret janë të bllokuara. Si rezultat, lëkura nuk mund të marrë frymë, dhe nën të formohet pika të zeza.
 • Krehja e flokëve të lagur. Nëse flokët janë të brishtë dhe të përçarë, atëherë zakoni i krehjes së tyre menjëherë pas larjes mund të jetë arsyeja. Flokët e lagura duhet të lagur me një peshqir, të thahen me tharëse flokësh ose të lihen të thahen më vete, dhe vetëm atëherë butësisht krehër, duke filluar nga vetë këshilla. Në këtë rast, këshillohet të përdorni një krehër me dhëmbë të rrallë.
 • Përdorimi i shpeshtë i pastrave. Pas “pastrimit” lëkura bëhet me të vërtetë e pastër dhe e freskët. Sidoqoftë, edhe pastrimi më i butë është i padëshirueshëm për t’u përdorur më shumë se dy herë në javë.
 • Mos harroni për kremin e natës. Ndërsa truri po pushon, proceset e rigjenerimit dhe rinovimit të qelizave zhvillohen në shtresat e epidermës. Kremrat dhe maskat e natës përmirësojnë këtë efekt, si dhe ushqejnë dhe hidratojnë lëkurën. Produkti duhet të aplikohet një e gjysmë deri në dy orë para se të shkoni në shtrat.
 • Eksperimente të shpeshta me produkte të kujdesit. Gratë me përvojë të mirë-rregulluar kanë vite që përdorin produkte të të njëjtave marka dhe duken të mahnitshme. Gjetja e një produkti të përshtatshëm dhe përdorimi i tij për vite me radhë është shumë më e lehtë sesa të ndryshoni kozmetikë gjatë gjithë kohës, duke e ekspozuar lëkurën në stres të panevojshëm.
 • Themeli i duhur. Fakti që lloje të ndryshme të lëkurës kërkojnë produkte të ndryshme të kujdesit është i dukshëm. Me ton do të thotë një situatë e ngjashme.

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Shto një koment