Farsali Rose Gold Elixir abetare serumi për rinovimin e lëkurës

Një grup shkencëtarësh amerikanë kanë zhvilluar një risi unike kozmetike - eliksirin Farsali Rose Gold. Ky mjet është menduar për përtëritje të lëkurës dhe hidratimi i tij intensiv dhe mund të aplikohet për të gjitha llojet e dermisit.

Vaji eliksir hidratues ju lejon të arrini një efekt të theksuar anti-plakje falë një formule unike me vajin e rrepës, vitaminave A dhe C, ari 24K. Të gjithë këta përbërës ofrojnë shërim të plotë të lëkurës në kohën më të shkurtër të mundshme. Duke vepruar së bashku, ata kanë një efekt të fuqishëm antioksidant, për shkak të të cilit proceset e plakjes në lëkurë ngadalësohen. Rinovimi i qelizave përmirësohet, indet bëhen elastikë, të mbushur me gjallëri dhe shëndet.

Farsali Rose Gold Elixir ushqen lëkurën, ndihmon në ruajtjen e lagështisë, ndihmon në rivendosjen e epidermës, përmirëson metabolizmin lokal. Përveç kësaj, eliksiri ka një pronë shtesë - siguron mbrojtje të besueshme kundër faktorëve të jashtëm.

Vaji i trëndafilit ka shumë veti medicinale, jo më kot ekspertët e mjekësisë tradicionale e quajnë këtë produkt "ar i lëngshëm". Përshpejton proceset e rigjenerimit të indeve, zbut rrudhat dhe i bën zonat e hiperpigmentuara më pak të dukshme. Nën veprimin e saj, lëkura e fytyrës është shëruar, freskuar dhe zbutur. Një përbërës tjetër aktiv i eliksirit është ari 24K. Ndalon ndryshimet e lidhura me moshën, rinovon dermën, përmirëson fytyrën.

"Vitamina A" eliminon inflamacionin e lëkurës, rregullon gjëndrat dhjamore, aktivizon proceset metabolike në qeliza. Nën ndikimin e kësaj vitamine, sinteza e kolagjenit, e cila është e nevojshme për mbajtjen e rinisë së indeve, përmirësohet. Gjithashtu, "vitamina A" ndihmon për të përballuar rritjen pigmentim në lëkurën e fytyrës. Vitamina C ka një efekt të dobishëm në gjendjen e enëve të gjakut, promovon prodhimin e kolagjenit dhe ka veti shëruese të plagëve. Përveç kësaj, vitamina C është shumë e dobishme për lëkurën e ndjeshme.

Farsali Rose Gold Elixir abetare e lëkurës

Ne gjithashtu ju këshillojmë të provoni Moisturizer Radiating Rose Gold Elixir. Përdorni atë në raste të tilla:

 • Si bazë para se të aplikoni kozmetikën dekorative. Falë këtij mjeti, përbërja shtrihet pa probleme, duket e natyrshme dhe zgjat më shumë.
 • Për të mbajtur lagështi të mjaftueshme në lëkurë. Një çift i hidratimit të rrezatimit duhet të përzihet me një themel dhe të shpërndahet në mënyrën e zakonshme në fytyrë. Ekziston një mundësi tjetër për hidratimin e lëkurës me përbërjen. Së pari, një themel zbatohet në fytyrë, dhe më pas pikat e Moisturizer Radiating hidhen mbi sfungjerin 2-3 dhe përzihen butësisht.
 • Për të lagur lëkurën e thatë afër syve. Për këtë qëllim, një Moisturizer Radiating pak është përzier në fshehës. Ju gjithashtu mund të aplikoni një fshehëse, dhe pastaj disa pika të lagështirës, ​​duke e shndritur atë me lëvizje të kujdesshme.

Sa dhe si të blini Farsali Rose Gold

Për të shmangur kufijtë e tregtisë dhe për të zvogëluar rrezikun e shitjes së falsifikimeve, prodhuesi shet produktet e tij vetëm përmes dyqanit zyrtar në internet. Bëni një kërkesë në sit, dhe porosia do t'ju dërgohet me postë në të ardhmen e afërt. Vlera e Farsali gjatë periudhës së mbajtjes së aksioneve është zakonisht 1280 rubla Ruse. Mimi për Kirgistanin është soms 1700, për Kazakistanin - 7000 tenge.

E rëndësishme! Prodhuesi i kozmetikës Farsali nuk kërkon parapagime nga blerësit. Blerja paguhet pas pranimit të ngastrës. Ju thjesht plotësoni formularin në faqen e internetit, shkruani të dhënat tuaja, konsulenti ju kontakton dhe sqaron detajet e dorëzimit.

Blej Farsali Rose Gold Elixir për përtëritje

Përbërja e serumit Farsali Rose Gold Elixir

Elixiri kundër plakjes së artë të trëndafilit për lëkurën është bërë një ndjesi në tregun kozmetik për shkak të efektit të tij të shpejtë dhe të dukshëm. Efekti anti-plakje i serumit Farsali sigurohet nga një formulë unike komplekse, e cila u zhvillua në bazë të përbërësve të tillë:

 • Vaj i farës rozë. Jo për asgjë që kozmetologët profesionistë e vlerësojnë shumë këtë produkt - ai ka shumë cilësi që janë të dobishme për lëkurën. Vaji i trëndafilit është në gjendje të aktivizojë proceset e rigjenerimit të indeve, zbut mirë dermin dhe mban lagështinë e tij, normalizon funksionimin e gjëndrave yndyrore. Ky vaj ka një përfitim të madh në rast të acarimeve, shpejt zbut lëkurën, lehtëson inflamacionin dhe parandalon qërimin. Përveç kësaj, vaji i farës së trëndafilit zbut efektivisht rrudhat, zvogëlon plagët dhe plagët, dhe mund të përdoret për të parandaluar shenjat e shtrirjes.
 • Vaj limoni. Shtë një ilaç i vërtetë natyror. Përmirëson gjendjen e mureve vaskulare, heq inflamacionin, shëron plagët dhe mikrokritjet, dhe parandalon formimin e akneve. Për më tepër, limoni përmirëson mikrocirkulimin, për shkak të të cilit lëkura merr më shumë lëndë ushqyese. Greatshtë e shkëlqyeshme për kombinimin dhe lëkurën vajore. Komponentët e tij aktivë kontribuojnë në pastrimin e thellë të dermis dhe ngushtimin e poreve, largimin e toksinave dhe eliminimin e fenomenit jashtëzakonisht të pakëndshëm - komedonet. Lemongras gjithashtu përmirëson rrjedhën e limfave, moisturizes lëkurën dhe i bën ato më elastike. Dhe kjo nuk është lista e tërë e pronave të dobishme të vajit të limonit. Ajo gjithashtu ka një efekt të theksuar deodororizues dhe dezinfektues.
 • 24K ari. Ky element aktiv në Farsali përshpejton ndarjen qelizore të shtresës së sipërme të lëkurës. Falë kësaj, indet përtërihen më shpejt dhe bëhen më elastike. Dhe kjo ka një rëndësi të madhe për plakjen e lëkurës. Përveç kësaj, grimcat e arit heqin qelizat e vdekura të lëkurës nga lëkura dhe shkaktojnë procese të rigjenerimit. Si rezultat, lëkura e fytyrës është zbutur, më e re, fiton elasticitet dhe kadife. Një tjetër pronë e rëndësishme e arit është aftësia e tij për të ngadalësuar prodhimin e kolagjenit, i cili gjithashtu kontribuon në një përtëritje të dukshme të dermis.
 • Vaj i farës së kungullit. E mirë për kombinim, lëkurë të thatë dhe normale. Siguron një kujdes të shkëlqyeshëm për lëkurën e pjekur të ndjeshme dhe të pisët. Midis cilësive të tij të dobishme, para së gjithash, vlen të përmendet hidratimi aktiv i indeve të lëkurës, për shkak të të cilit lëkura bëhet më e freskët dhe elastike. Nëse e aplikoni rregullisht këtë vaj në lëkurë, gjendja e kapilarëve të lëkurës do të përmirësohet me kalimin e kohës, dhe venat e shëmtuara të merimangës nuk do të shfaqen në lëkurë.
 • "Vitaminë C". Rrit aktivitetin qelizor, stimulon rigjenerimin e indeve dhe nxit prodhimin e zgjeruar kolagjeni. Shëron plagët e lëkurës, ka një efekt tonik, forcon muret kapilar.
 • Retinol (Vitamina A). Kjo vitaminë është shumë e dobishme për lëkurën e thatë dhe të irrituar. Zbut, lehtëson acarimin dhe përmirëson funksionimin e gjëndrave dhjamore. Retinol gjithashtu aktivizon sintezën e kolagjenit, e cila i jep një efekt të mirë anti-plakjes.
 • "Vitamina E" është një përbërës thelbësor për ushqimin e shëndetshëm të të gjitha llojeve të lëkurës.

Pse ndodhin rrudhat e fytyrës?

Ky defekt i bezdisshëm kozmetik shfaqet jo vetëm në lëkurën e pjekur, por shpesh prish disponimin edhe për gratë shumë të reja. Shfaqja e parakohshme e rrudhave të tilla mund të shoqërohet me disa arsye:

 • Mungesa e lagështirës. Në të njëjtën kohë, shtrëngimi i lëkurës ndihet, lëvozhga është vazhdimisht shqetësuese.
 • Ndikimi negativ i rrezatimit ultravjollcë. Ajo depërton në pengesat natyrore mbrojtëse të lëkurës dhe dëmton shtresën lipidike.
 • Sintezë e papërshtatshme e kolagjenit. Për shkak të mungesës së kësaj substance, lëkura bëhet më pak elastike dhe lëkundja bëhet e dukshme.
 • Toksina të tepërta. Nëse substancat e dëmshme hiqen dobët nga lëkura, imuniteti lokal përkeqësohet dhe ndryshimet në lidhje me moshën përshpejtohen.

Pse rrudhat dhe pamja e tyre

Disa ide të dobishme për përdorimin e Farsit Rose Gold Elixir:

 • Kujdes i rregullt Eliksiri unik i pasuruar me arin 24K rekomandohet nga kozmetologët për të gjitha llojet e lëkurës. Ndihmon për të shëruar lëkurën dhe për të përballuar ndryshimet që lidhen me moshën. Për përfitim maksimal, këshillohet përdorimi i eliksirit çdo ditë. Grimcat e arta bien në shtresat e thella të lëkurës, duke e bërë atë të freskët, të butë dhe rrezatues. Shtë e rëndësishme të theksohet se Rose Gold jo vetëm që rinovon lëkurën, por gjithashtu ndihmon në rivendosjen e zonave të dëmtuara. Prandaj, këshillohet ta përdorni për aknet, shenjat e shtrirjes dhe plagët.
 • Fondacioni i përbërjes Për ta bërë përbërjen të lehtë për tu aplikuar dhe për t’u dukur e përsosur, përhapni disa pika serumi në lëkurën e fytyrës dhe vetëm atëherë aplikoni një themel. Si rezultat, ju merrni një ton të matur, pa shkëlqim të pakëndshëm dhe të meta të dukshme. Grimi do të duket natyral, do të zgjasë gjatë gjithë ditës dhe lëkura do të hidratohet dhe ngopet me substanca të dobishme. Gjithashtu, disa pika të eliksirit mund të përzihen me themel ose të aplikoni butësisht me një sfungjer në majë të përbërjes.
 • Zonat hidratuese pranë syve. Lëkura në sy është shumë e hollë dhe e ndjeshme, prandaj, rregullisht ka nevojë për kujdes shtesë. Për këtë qëllim, kozmetologët këshillojnë shtimin e Rose Gold në fshehësin. Përveç kësaj, së pari mund të përdorni një fshehës, dhe të aplikoni pak serum në majë dhe ta hijeni atë me lëvizje patting.
 • Buzë hidratuese. Serumi mbron lëkurën delikate të buzëve nga tharja dhe nuk ndërhyn në aplikimin e qetë të kuq buzësh. Përhapni Gold Rose në buzët tuaja, prisni derisa të përthithet plotësisht, dhe pastaj me guxim përdorni buzëkuq.
 • Restaurimi i kozmetikës së thatë. Nëse vini re se fondacioni juaj i preferuar është tharë, mos nxitoni ta hidhni larg. Me Rose Gold, gjërat mund të rregullohen shpejt. Shtoni disa pika eliksiri në produktin tuaj të preferuar kozmetik, dhe do të kthehet në qëndrueshmërinë e tij të mëparshme.

Rregullat për aplikimin e serumit Farsali Rose Gold Elixir

 • Nëse vendosni të përdorni Farsali Rose Gold si një produkt të pavarur, aplikoni disa pika në një sfungjer të lagur dhe shpërndani në mënyrë të barabartë në lëkurë. Produkti është i përshtatshëm për kujdesin e buzëve dhe lëkurës përreth syve.
 • Për të përmirësuar përbërjen, eliksiri përdoret në këtë mënyrë. Së pari, sfungjeri është mbarsur me një sasi të vogël të serumit, dhe më pas aplikohet një agjent tonik me këtë sfungjer. Si rezultat, ju merrni një make-up të shkëlqyeshëm të butë.
 • Në një mënyrë të ngjashme, ju mund të bëni përbërjen me një furçë. Trajtojeni atë me serum (nja dy pika do të jenë të mjaftueshme), dhe më pas përdorni atë për të aplikuar themeli ose fshehës.

Heqja qafe rrudhat në gojë

Flluskat në gojë shkaktojnë parehati te shumë gra. Arsyeja është puna e rregullt e muskulit rrethor, i cili ka për qëllim ngrënien dhe shprehjen e emocioneve personale. Lëkura në këtë zonë është shumë e ndjeshme dhe vazhdimisht e ekspozuar ndaj faktorëve të jashtëm. Përmban një sasi minimale të gjëndrave dhjamore. Me kujdes të vazhdueshëm në këtë zonë, ndodh një rënie e mprehtë e kolagjenit dhe humbet elasticitetin. Sidoqoftë, ka edhe arsye të tjera që çojnë në rrudha në gojë. Në thelb, këto përfshijnë: humbje të menjëhershme të peshës, lëvizje të rregullt të muskujve rrethor, trashëgimi dhe zakone të këqija. Përdorimi i procedurave kozmetike ndihmon për të eleminuar shpejt rrudhat:

 • Procedurat në sallon. Specialistët përdorin rregullisht injeksione të caktuara. Konturimi është një teknikë popullore kundër rrudhave. Botox eliminon spazmin e muskujve, mesoterapia eliminon rrudhat deri në 12 muaj. Heqja ndihmon në luftimin e rrudhave në mënyrë efektive. Ekzistojnë edhe procedura shtesë që mund të gjenden në sallonet e bukurisë.
 • Ushtrime speciale. Disa ushtrime në shtëpi me performancë të vazhdueshme do të ndihmojnë për të përballuar rrudhat në gojë. Së pari ju duhet të palosni buzët me një tub për disa sekonda dhe më pas ia vlen t'i ktheni ato në pozicionin e tyre origjinal. Një metodë e rregullt është fryrja e faqeve për minuta 10. Përsëriteni procedurën në 5-10 herë çdo ditë. Rekomandohet të zgjasni nofullën e poshtme përpara dhe pastaj ta ktheni atë në pozicionin e saj origjinal. Thithni thellë përmes hundës dhe nxirrni përmes zgavrës me gojë. Nxjerrja duhet të ndodhë me faqet pak të fryrë. Ju duhet të përsërisni lëvizjen 10 herë në ditë. Efekti do të jetë i dukshëm për ditët 30.
 • Metodat alternative ndihmojnë për të përballuar në mënyrë efektive fletët e panevojshme. Para së gjithash, duhet të përdorni një krem ​​ushqyes që përmban të gjitha vitaminat e nevojshme. Do ditë duhet të fërkoni vajin e kajsisë ose drurin e sandalit në buzët tuaja. Ju duhet të kombinoni të verdhën e vezës me disa pika vaj ulliri dhe përzierjen ta aplikoni në lëkurën rreth buzëve. Ju mund të bëni një zierje të lëvores së lisit ose kamomilit. A duhet të fshijnë gjithë lëkurën rreth buzëve. Këto metoda do të ndihmojnë për të eliminuar shpejt rrudhat në gojë.
Ekipi ynë dikur u interesua për një trend të modës: tregtimin e kriptomonedhave. Tani arrijmë ta bëjmë shumë lehtë, kështu që fitojmë gjithmonë fitim pasiv falë informacioneve të brendshme për "pompat e kriptomonedhave" të ardhshme të publikuara në kanalin Telegram. Prandaj, ne i ftojmë të gjithë të lexojnë rishikimin e këtij komuniteti të kriptomonedhës "Sinjalet e pompës kripto për Binance".

Dermatologu Bazilevskaya (Genina) Anna Evgenievna, një trajner i certifikuar në teknologjinë lazer, ka më shumë se 13 vjet përvojë praktike në specialitetin e dermatologut.

Përvoja praktike e mjekut i lejon asaj që të heq lehtësisht lythat dhe të kryejë "konturimin e fytyrës". Gjithashtu, duke pasur përvojën e një kozmetologu, ajo mund të korrigjojë çdo ndryshim në lidhje me moshën tek pacienti i saj dhe të kryejë një operacion për rinovimin e fytyrës.

Anna Evgenievna Bazilevskaya është autorja e shumë artikujve tiparë mbi kozmetologjinë, përtërirjen, trajtimin e sëmundjeve të ndryshme të lëkurës dhe detoksifikimin e trupit.

Shto një koment