ngjit Epilage për heqjen e flokëve dhe ngadalësimin e rritjes së flokëve

Zhvillimi i fundit i kozmetologëve - paste Epilage jo vetëm që lehtëson procesin e heqjes së flokëve, por gjithashtu ngadalëson rritjen e mëtejshme të flokëve, siguron një kujdes të butë të lëkurës. Mjeti u testua në një laborator dermatologjik, dhe më pas kaloi me sukses një seri provash klinike. Gratë pjesëmarrëse në studime vunë re lehtësinë e përdorimit të pastës. Epilage dhe sigurinë e tij të plotë për lëkurën e ndjeshme.

Testet e makaronave treguan rezultatet e mëposhtme:

 • Më shumë se 80% e pjesëmarrësve vunë re se pas trajtimeve me Epilim pati një ngadalësim të dukshëm të rritjes së flokëve.
 • Rreth 70% e grave vëzhguan një ndryshim në strukturën e qimeve, duke i bërë ato më të lehtë për t'u hequr.
 • 96% raportuan përmirësim të ndjeshëm në gjendjen e lëkurës.
 • Pothuajse të gjitha gratë (99%) deklaruan se kishin bërë zgjedhjen e tyre në favor të Epilage dhe nuk do të përdornin më dylli, brisk ose epilator elektrik.

Shumë komente pozitive rreth Epilage la yjet e Rishikimit të Biznesit Rus në revistën Gossip dhe ka gjithashtu komente nga ata që u ndihmuan nga kjo pastë depilimi.ngjit Epilage për heqjen e lehtë të flokëve

Shumë njerëz e konsiderojnë heqjen e flokëve të pasigurt, dhe me të vërtetë është. Gjatë kësaj procedure të pakëndshme dhe jashtëzakonisht të dhimbshme, një infeksion mund të futet në lëkurë, e cila kërcënon një ndërlikim serioz - inflamacion të nyjeve limfatike axillare dhe inguinale.

Paste zhvilluesit Epilage sigurohuni që produkti është plotësisht i sigurt dhe nuk shkakton efekte anësore. Heqja e flokëve me këtë pastë nuk kërkon përpjekje shtesë dhe nuk shkakton siklet. Ju lehtë mund ta bëni lëkurën tuaj të përsosur, dhe me siguri mund të vishni veshje të hapura verore.

Një ekip i tërë shkencëtarësh morën pjesë në zhvillimin e mjetit novator. Specialistët përzgjodhën me kujdes përbërësit për paste dhe në laborator studiuan efektin e tyre të kombinuar. Rezultati ishte një kombinim i përbërësve natyralë që ju lejon të bëni në mënyrë efektive heqjen e flokëve në zonat më të ndjeshme të lëkurës. Produkti i përfunduar ka kaluar një numër provash klinike në të cilat morën pjesë gra të zakonshme.

Pas testimit të pastës, të gjithë pjesëmarrësit në studim lanë vlerësime të shkëlqyera për të. Shumica e tyre jo vetëm që arritën të heqin qafe flokët e padëshiruar në lëkurë, por edhe të ndalonin rritjen e tyre të mëtejshme. Kjo është, makarona Epilage me të vërtetë një mjet shumë efektiv, dhe këtu nuk ka mashtrim. Për më tepër, përgatitja kryesore për heqjen e flokëve u vlerësua shumë nga kozmetologët kryesorë nga shumë vende të botës.

Ku të blej Epilage dhe sa kushton

Për momentin, pasta Epilage për epilim nuk është dërguar ende në zinxhirin e farmacive dhe në dyqanet e specializuara. Blini origjinal Epilage Mund të gjeni vetëm në dyqanin online në faqen e internetit të prodhuesit, është shumë e thjeshtë të plotësoni një aplikim, për këtë ju duhet:

 • Shkoni në sit.
 • Shqyrtoni informacionin.
 • Plotësoni një formë të veçantë.
 • Klikoni në butonin "porosit".

Ushtroni kujdes ekstrem dhe mos vendosni urdhra mbi burimet e dyshimta të Internetit. Kjo paste shitet vetëm në faqen zyrtare të internetit të prodhuesit. Të gjitha detajet që ju interesojnë mund të diskutohen me një konsulent duke përdorur funksionin e feedback-ut.

Nëse vendosni të përdorni paste, është më mirë të mos e shtyni blerjen për më vonë. Në fund të fundit, tani ka një ofertë të veçantë, dhe produkti mund të blihet me një zbritje të madhe - 55%. Çmimi Epilage për rusët në këtë moment është vetëm 989 rubla Ruse, kontrolloni koston në vendet e tjera në sit. Nuk ka nevojë të bëni një pagesë paraprake - blerja paguhet pas marrjes së parcelës.

Bleni makarona Epilage për depilimin e flokëve

Blej Epilage me një zbritje ju gjithashtu mund të në Rumani, çmimi i mallrave 120 leu rumun.

ngjit Epilage për heqjen e flokëve dhe ngadalësimin e rritjes së flokëve

Brenda 15 minutave pas vendosjes së porosisë, menaxheri i kompanisë telefonon numrin e kontaktit të klientit dhe specifikon adresën e dorëzimit të mallrave.

Avantazhet Epilage para mjeteve të tjera

Avantazhi kryesor i kësaj paste në krahasim me mjetet e tjera është përbërja e saj plotësisht natyrale. Formula e produktit përfshin vetëm substanca bimore që kujdesen butësisht për lëkurën dhe përmirësojnë gjendjen e saj. Kur përdorni dylli, duhet të duroni siklet të rëndë: procedura është e dhimbshme, plagët dhe acarimet mund të ndodhin në vendin e epilimit.Avantazhet Epilage para mjeteve të tjera

Tani ekziston një mundësi e thjeshtë për të shmangur të gjitha këto telashe. Ne ju sugjerojmë që të njiheni me përfitimet e produktit, dhe më pas do të bëhet e qartë pse është më mirë të refuzoni metodat e tjera të heqjes së flokëve. Pra, zhvillimi më i fundit i kozmetologëve Epilage dallohen nga avantazhe të tilla:

 • Ideale për çdo lloj dermisi, nuk shkakton alergji dhe acarim, madje edhe te njerëzit me lëkurë të ndjeshme.
 • Ai përmban substanca të dobishme, falë të cilave lëkura ushqehet dhe hidratohet. Prandaj, tharja, kruajtja dhe zhvishem pas procedurës janë të përjashtuara.
 • Përdorimi i paste nuk shkakton dhimbje dhe siklet, është e lehtë dhe e përshtatshme për të kryer procedurën.
 • Mjeti është absolutisht i sigurt për trupin e njeriut, pasi nuk ka aditivë kimikë në përbërjen e tij.
 • Mund të përdoret në zonat me lëkurën më delikate: buzën e sipërme, sqetullat, zonën bikini.
 • I përshtatshëm për heqjen e shpohet shumë të shkurtër, kështu që procedura mund të kryhet pa pritur derisa qimet të rriten në një gjatësi të caktuar.
 • Paste është e lehtë për tu aplikuar dhe hequr.
 • Nuk ka një erë të pakëndshme.
 • Për shkak të qëndrueshmërisë së veçantë nuk mbetet në lëkurë.

Tani ju keni mundësinë për të kursyer kohën tuaj dhe të mos mendoni për procedurat e pakëndshme të heqjes së flokëve çdo disa ditë. Ju mund të shpëtoni nga bimësia në lëkurë pa ndonjë efekt anësor. Harrojeni për puçrrat, kruajtjet, acarimet dhe qimet e rrënjosura përgjithmonë. Përfitoni nga pasta e re dhe shijoni lëkurën e butë dhe të butë për katër javë.

Si rezultat i përdorimit të mjeteve konvencionale për heqjen e flokëve, shpesh shfaqen problemet e mëposhtme:

 • Lëvore, skuqje.
 • Kruajtje e rëndë.
 • Hidhërim.
 • Pustules.
 • Flokë të rrallë.
 • Errësirë ​​e shëmtuar në lëkurë.
 • Flokët rregullues të shpejtë që bëhen më të fortë dhe më të trashë.

Përveç kësaj, pas procedurës së heqjes normale të flokëve, mund të ndodhin komplikime serioze:

 • Mosrespektimi i rregullave të higjenës çon në zhvillimin e infeksioneve bakteriale, dhe proceset inflamatore fillojnë në trup.
 • Si rezultat i inflamacionit, nyjet limfatike në ijë dhe sqetulla rriten.
 • Pas heqjes së qimeve të rrënjosura, defektet e bezdisshme kozmetike mbeten në formën e plagëve dhe plagëve.

Këto statistika janë zhgënjyese: heqja konvencionale e flokëve nuk sjell rezultatin e dëshiruar në 7 të rasteve 10. Kjo do të thotë që shumica e grave përjetojnë shumë probleme, duke përfshirë siklet dhe acarim të lëkurës, flokë në rritje të shpejtë, humor të keq dhe pakënaqësi me pamjen e tyre.

Kjo është arsyeja pse kozmetologët kryesorë rekomandojnë të braktisni ilaçet e vjetra, të dëshmuara dobët dhe të zgjedhin Epilimin.

Përbërja e pastës Epilage për depilim

Formula e këtij ilaçi modern është një kombinim i këtyre përbërësve:

 • Qymyri anthracite ka veti thithëse, thith dhe largon të gjithë përbërësit toksikë nga lëkura. Përveç kësaj, ai lufton patogjenët, heq inflamacionin, heq kruajtjen dhe nxjerr grimcat e lëkurës së vdekur.
 • Shafran i Indisë ngadalëson rigjenerimin e flokëve, ka veti antibakteriale dhe ka një efekt imunostimulues.
 • Mentoli është një qetësues natyral i dhimbjeve, zvogëlon ndjeshmërinë, e bën depilimin të rehatshëm, qetëson lëkurën, ka një efekt ftohës të këndshëm.
 • Vaji i mentes plotëson veprimin e mentolit, parandalon inflamacionin, stimulon qarkullimin e gjakut në inde, tonifikon dhe freskon lëkurën.
 • Vaji i drurit të sandalit përdoret në shumë receta të mjekësisë tradicionale për shkak të efektit të tij të theksuar antibakterial. Lehtëson inflamacionin, hidraton lëkurën dhe parandalon që ajo të lëkundet.Përbërja e pastës për depilim Epilage

Si funksionon pasta e depilimit?

Ne do të tregojmë më shumë rreth parimit të pastës Epilagenë mënyrë që të bëhet e qartë se çfarë është e lidhur me efikasitetin e saj të lartë dhe si funksionon në praktikë për heqjen e flokëve.

Kur shtresa e pastës është në lëkurë, përbërësit aktivë futen në gjëndrat e flokëve dhe ndihmojnë në zbutjen e tyre. Pas kësaj, qimet hiqen lehtësisht nga lëkura së bashku me rrënjët. Në të njëjtën kohë, lëvrimi i zonave të trajtuara ndodh me heqjen e grimcave të keratinizuara. Prandaj, lëkura në fushën e heqjes së flokëve bëhet e butë, e lëmuar dhe e shëndetshme.

Gjatë procedurës, bëhet pastrimi dhe ngushtimi i poreve, gjë që përjashton infeksionin dhe zhvillimin e procesit inflamator. Vajrat e perimeve qetësojnë dermisin dhe përshpejtojnë riparimin e indeve.

Procedurat e rregullta duke përdorur Epilage dobësoni gjëndrat e flokëve, si dhe ndryshoni strukturën e flokëve. Ata do të bëhen të hollë, të lehtë, të butë dhe pothuajse të padukshëm. Rritja e tyre pas çdo seance do të jetë gjithnjë e më e ngadaltë derisa, më në fund, të ndalet plotësisht.Parimi i pastës

E pranishme në përbërjen e pastës Epilage vitaminat dhe elementet do të kenë një efekt të dobishëm në dermis. Pas aplikimit të parë, do të vini re ndryshime pozitive - lëkura do të bëhet elastike, e butë dhe e butë. Përveç kësaj, ky agjent është në gjendje të aktivizojë qarkullimin e gjakut në indet. Kjo është, në të njëjtën kohë me heqjen e flokëve, ju kryeni parandalimin e venave me variçe dhe tromboflebitit.

Udhëzime Depiluese Epilage

Për të kryer procedurën si duhet, duhet të ndiqni disa rregulla të thjeshta:

 • mjete Epilage (e cila është në dispozicion në formë pluhuri) duhet të hollohet në sasi të barabarta në ujë të nxehtë.
 • Pastaj përbërja përzihet mirë për të marrë një substancë të trashë si paste.
 • Pasta e përfunduar aplikohet në drejtim të rritjes së flokëve duke përdorur një shpatull të veçantë.
 • Tani duhet të prisni për 15 minuta.
 • Kur pasta është e ngrirë plotësisht, në një lëvizje të shpejtë hiqet kundër rritjes së flokëve.
 • Pastaj një krem ​​kozmetik me një efekt qetësues aplikohet në lëkurë.

Përsëritni seancat kur lind nevoja, dhe me kalimin e kohës do të duhet të bëhet gjithnjë e më pak dhe do të keni mundësi të arrini një efekt të tillë nga depilimi si në foton më poshtë.rezultat i ngjitur Epilage Para dhe pas

Противопоказания

Përbërja e pastës Epilage përfshihen vetëm përbërës aktivë aktivë. Mjeti është testuar në mënyrë të përsëritur, dhe të gjitha studimet kanë konfirmuar sigurinë e tij të plotë. Prandaj, paste ka disa kundërindikacione. Këto përfshijnë:

 • Shtatzënia.
 • Intoleranca individuale.
 • Zgjerimi i varikozës në një formë të lënë pas dore.
 • Lezione traumatike të lëkurës ose djegie.

Si të mbroheni nga false

Prej Epilage shumë të njohura, falset filluan të shfaqen në tregun e kozmetikës. Produkte të tilla shiten me një çmim të ulur dhe nuk kanë dokumente që konfirmojnë cilësinë.

Në paketat me falsifikim nuk ka logon e prodhuesit, nuk ka asnjë informacion të plotë në lidhje me përbërjen, numri i regjistrimit nuk tregohet. Mënyra më e mirë për të mbrojtur veten nga një i rremë me cilësi të ulët është të porosisni ilaçin në faqen zyrtare të kompanisë.

Bleni makarona Epilage

Varieteteve të depilimit

Shumica e vajzave moderne nuk u pëlqen bimësia e pasur në trupat e tyre. Prandaj, ata përdorin në të gjitha llojet e mënyrave për ta hequr atë në vende të padëshirueshme. Ekzistojnë dy mundësi për heqjen e flokëve - depilimi dhe heqja e flokëve.

Sot flasim për depilim. Ai përfshin heqjen e flokëve me metoda të ndryshme për një kohë. Pastaj flokët fillojnë të rriten përsëri. Sidoqoftë, me përdorimin e përsëritur të disa llojeve të kësaj procedure, qimet ende fillojnë të rriten me një ritëm më të ngadaltë dhe në një vëllim më të vogël.

Përveç kësaj, ato bëhen më të holla, gjë që i bën ata më pak të dukshëm. Le të shohim varietetet e këtij lloji të humbjes së flokëve.

Mënyra më e zakonshme dhe më e lehtë është një rroje. Ai është gjithashtu më i lirë. Ky është plusi i tij. Sidoqoftë, këtu ka të meta - rezultati nuk zgjat shumë (vetëm disa ditë), pasi çdo rruajtje flokët bëhen më të trashë, mund të ndodhin shkurtime dhe acarim.

Mënyra e dytë është dylli. Ajo është aplikuar në lëkurë, dhe pastaj ajo është shkatërruar ashpër së bashku me flokët e panevojshëm. Shiritat e dyllit japin një efekt më të gjatë (deri në disa javë). Por ndjesitë gjatë procedurës nuk janë të këndshme, dikush do të duhet të durojë. Gjatësia e qimeve para procedurës duhet të jetë nga 4 mm në mënyrë që dylli të mund t'i kapë ato. Disavantazhi mund të jetë qime të rritura që shkaktojnë procese inflamatore.

Një metodë alternative është depilimi i sheqerit ose siç quhet edhe - shugaring. I gjithë parimi i procedurës është i njëjtë, por paste sheqeri është përdorur tashmë. Ajo gjithashtu dhemb, por thuhet se është më pak e dhimbshme se dylli. Me përdorim të përsëritur, flokët bëhen më të vegjël. Ekziston gjithashtu një kusht: gjatësia e vijës së flokëve duhet të jetë më shumë se 5-6 mm. Dhe këtu nuk mund të largoheni nga rritja e flokëve.

Shkoni përpara. Dhe pastaj kemi një epilator. Ky mjet kap flokët dhe i lot ato së bashku me rrënjët. Ka shumë lloje të kësaj pajisje elektrike në kategori të ndryshme çmimesh. Një mënyrë efektive për të siguruar rezultate të qëndrueshme (diku javë 2-3). Megjithatë këtu mund të takoni problemin e flokëve të rrënjosur.

Një tjetër mundësi është një krem ​​i veçantë për heqja e flokëve pa dhimbje. Duke vepruar me përbërësit e saj në flokë, gjegjësisht keratinën, ajo shkatërron strukturën e flokëve dhe më pas vdes. Por rrënja mbetet e paprekur, gjë që rezulton në rritjen e përtërirë të flokëve. Nga mangësitë, mund të theksohet se ka kundërindikacione dhe kjo krem ​​mund të shkaktojë alergji. Sidoqoftë, procedura është e shpejtë dhe pa dhimbje.

Pra, secila prej opsioneve ka anët e saj pozitive dhe negative. Zgjedhja juaj për një ose një metodë tjetër të depilimit do të varet nga efekti që dëshironi të arrini, si dhe nga aftësitë tuaja.

Ekipi ynë dikur u interesua për një trend të modës: tregtimin e kriptomonedhave. Tani arrijmë ta bëjmë shumë lehtë, kështu që fitojmë gjithmonë fitim pasiv falë informacioneve të brendshme për "pompat e kriptomonedhave" të ardhshme të publikuara në kanalin Telegram. Prandaj, ne i ftojmë të gjithë të lexojnë rishikimin e këtij komuniteti të kriptomonedhës "Sinjalet e pompës kripto për Binance".

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Shto një koment