Camomile Depilation krem depilimi i flokëve Fito Grow

Përshkrimi i lajmeve të kozmetologjisë - krem ​​depilues i zonës së sqetullës dhe bikinit Camomile Depilation Fito Grow për lëkurë të ndjeshme. Specifikimet, përbërja, përdorimi, masat paraprake, çmimi dhe adresa e faqes së internetit të prodhuesit.

Produkt i ri për kujdesin e lëkurës - krem ​​depilimi Camomile Depilation Bikini & Underarms është formuluar për të hequr butësisht flokët e padëshiruar nga zonat e sqetullave dhe bikini. Përmban ekstrakt kamomili, i cili ka një efekt pozitiv në lëkurën e ndjeshme: mbron nga inflamacioni, parandalon shfaqjen e skuqjes dhe kruajtjes, zbutet dhe tonifikon. Kremi depilues është testuar dhe ka certifikatat e nevojshme.

Tërheqja e grave është e rëndësishme në çdo kohë të vitit, por vera dhe sezoni i pushimeve thjesht detyrojnë që seksi i drejtë të jetë i zoti dhe i rregulluar. Me një krem ​​të ri për heqjen e flokëve të tepërt në vendet e tenderit, nuk keni nevojë të shpenzoni kohën dhe paratë e lira në procedurat e shtrenjta të salloneve. Kremi për zonat delikate nuk merr shumë hapësirë ​​në çantën e një gruaje, gjithmonë mund ta mbani me vete.

Në revistën Shëndet: Lajme Mjekësore ka shumë komente të vërteta për përdorimin e kremit depilues Camomile Depilation, si dhe një artikull nga një dermatolog për depilimin korrekt të zonave pubike.

Camomile Depilation krem depilimi

Karakteristikat dhe karakteristikat e kremës Camomile Depilation

Heqja e qimeve të padëshiruara me një krem ​​të ri nuk do të marrë shumë kohë, vetë procedura është pa dhimbje dhe nuk kërkon shpenzime dhe investime shtesë. Karakteristikat pozitive të kremit depilues janë renditur më poshtë:

 • Lëkurë e përkryer e lëmuar dhe e bukur për ditët 10-14 - kjo është minimumi që garanton përdorimin e kremës Camomile Depilation. Mund të shkoni me pushime dhe të mos mendoni për kryerjen e depilimit gjatë gjithë pjesës tjetër. Përdorimi sistematik i kremës e bën strukturën e flokëve më të hollë dhe pengon rritjen e tyre. Një ndërprerje e plotë e rritjes së padëshiruar të flokëve ndodh në muajt 6-12, në varësi të densitetit natyror, forcës dhe strukturës së flokëve.
 • Pjesët intime të trupit janë mbindjeshme dhe kërkojnë kujdes delikatë, por me krem Camomile Depilation Ju nuk duhet të mendoni për përdorimin e mjeteve shtesë për zonat në nevojë. Përveç qëllimit kryesor, produkti është i pajisur me vetitë e një kremi të kujdesshëm: zbut, ushqen dhe tonifikon lëkurën delikate.
 • Një kombinim i ekuilibruar i përbërësve natyralë në përbërje, të cilat rrisin efektin shërues të njëri-tjetrit, ju lejon të arrini një rezultat cilësor: lëkurë të butë, kadifeje, pa shenja acarimi dhe inflamacioni.

Kostoja dhe si të porosisni krem ​​depilimi

Blej Camomile Depilation nuk do të jetë e vështirë në faqen e internetit të prodhuesit, e cila mund të vizitohet duke klikuar në butonin më poshtë dhe të zbuloni çmimin e kremit të depilimit të flokëve.

faqe interneti Camomile Depilation

Përbërja e kremës Camomile Depilation

Risia ndryshon nga analogët e saj në një listë të gjerë të përbërësve natyralë që zbutin efektin agresiv të substancave sintetike që ndikojnë në gjëndrat e flokëve dhe strukturën e qimeve.

 • D-Panthenol. Rivendos dëmtimin e lëkurës, shëron inflamacionin në lëkurë, ushqen, zbut dhe mbron nga efektet e dëmshme të faktorëve të jashtëm.
 • Ekstrakt kamomili. Një antiseptik i fuqishëm bimor që ka një seri të konsiderueshme të pronave shtesë: heq ënjtjen, ka veti analgjezike, moisturizes dhe shkëlqen lëkurën.
 • Vaj kalendula. Përveç efektit antiseptik dhe bakteriostatik, ai ka një filtër të lartë UV, mbron nga efektet negative të mjedisit të jashtëm, lehtëson kruajtjen, shëron gërvishtjet dhe prerjet.
 • Gjalpë shea (gjalpë shea). Ajo ushqen dhe tonifikon mirë lëkurën, ka veti rigjeneruese dhe parandalon dehidratimin dhe plakjen e hershme.
 • Ujë, thioglykolate kaliumi, alkool cetearyl, vaj parafine, gjalpë kakao dhe të tjerë.

Pas trajtimit, nuk kërkohen procedura shtesë për të zbutur lëkurën, pasi kremi Camomile Depilation është një produkt i shkëlqyeshëm i kujdesit për lëkurën e ndjeshme. Krem ka një ngjyrë të bardhë dhe një erë jo standarde (pa erë të theksuar të përbërësve kimikë). Ekziston një produkt i ngjashëm heqës flokësh metodë shugaring, gjegjësisht paste Sandra.

Aplikim kremi Camomile Depilation

Mjeti është i pajisur me një udhëzim shoqërues, i cili përshkruan në detaje procedurën për heqjen e flokëve të tepërt, rekomandimet për përdorim dhe masat paraprake.

Kërkesa kryesore për përdorimin e sigurt të kremës për të hequr bimësinë nga pjesët intime të trupit, e cila nuk rekomandohet të neglizhohet, është mungesa e një reaksioni alergjik ndaj përbërësve të produktit. Për të identifikuar një reagim negativ spontan, rekomandohet të kryhet një test tolerance për një produkt kozmetik:

 1. Një zonë e vogël e lëkurës në pjesën e brendshme të kthesës së nyjës së bërrylit duhet të lubrifikohet me krem, të lini për 5-10 minuta
 2. Shpëlajeni mirë me ujë dhe pastrojeni me një peshqir.
 3. Gjatë orëve 24, monitoroni gjendjen e lëkurës në vendin e provës: lëkura duhet të ketë një ngjyrë dhe strukturë normale. Me një skuqje të lehtë, skuqje, çikë, kruajtje ose siklet tjetër, është më mirë të refuzoni të përdorni produktin.

Para dhe pas depilimit

Nëse mungon një reagim i padëshirueshëm, krem Camomile Depilation mund të aplikohet në mënyrë të sigurt në zonat e trajtuara. Procedura e aplikimit të kremit të depilimit është si më poshtë:

 1. Shtrydhni pak krem ​​në një shpatull speciale bashkangjitur produktit.
 2. Duke përdorur një shpatull, aplikoni kremin në mënyrë të trashë në zonën e dëshiruar.
 3. Thithni 5-7 minuta, por mos lejoni që kremi të thahet plotësisht.
 4. Me një shpatull, hiqeni kremin së bashku me qimet e tepërta (lëvizjet duhet të bëhen kundër rritjes së qimeve).
 5. Lani lëkurën mirë me ujë të freskët pa fonde shtesë. Thatë me një peshqir.

Nëse ndiqen të gjitha rekomandimet, lëkura në zonën e trajtuar do të ketë një pamje të patëmetë: të lëmuar, pa asnjë aluzion të bimësisë, të lagur, të butë dhe rrezatues. krem Camomile Depilation do të sigurojë një kujdes të shkëlqyeshëm pa përdorimin e fondeve shtesë.

Kundërindikimet dhe masat paraprake

Kundërindikimet për t’u përdorur ekzistojnë me secilin produkt kozmetik, dhe krem ​​depilimi Camomile Depilation nuk bën përjashtim.

 • Produkti nuk mund të përdoret në lëkurën e dëmtuar: në zonat e trajtuara nuk duhet të ketë gërryes, gërvishtje, ulcera dhe djegie.
 • Pas përdorimit të produktit, duhet të përmbaheni nga efektet termike në lëkurë. Një vizitë në plazh, dhomë me diell, sauna ose banjë është më mirë të shtyhet.
 • Mos aplikoni ujin e tualetit, parfumet dhe parfumet e tjera që përmbajnë alkool në zonat e trajtuara rishtas.
 • Përpunimi me krem ​​depilues i nënshtrohet vetëm pjesëve të trupit. Mos aplikoni në fytyrë.

Sigurohuni që produkti të mos jetë i arritshëm për fëmijët e vegjël. Mos lejoni kontakt krem ​​depilues Camomile Depilation me sy dhe mukoze te trupit (qepallat, nazofaringulli, zonat intime). Nëse kjo ndodh, pije menjëherë me ujë të freskët. Nëse kremi futet në sy, shpëlajeni mirë me shumë ujë dhe kërkoni këshilla mjekësore.

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Shto një koment