Crystaline - Krem për të hequr aknet, aknet dhe komedonet

Aknet dhe poret e bllokuara janë një problem i madh për shumë njerëz. Për fat të mirë, të heqësh qafe defektet e bezdisshme kozmetike është bërë më e lehtë sot. Në të vërtetë, posaçërisht për këtë qëllim, u zhvillua një mjet inovativ i quajtur Kristaline. Kjo krem ​​natyral Crystaline e bën lëkurën të lëmuar, promovon zhdukjen e akneve dhe parandalon shfaqjen e plagëve karakteristike të puçrrave. Në vetëm disa javë, fytyra juaj do të shndërrohet - do të freskohet, do të bëhet e rregulluar dhe tërheqëse.

Përbërja e produktit përfshin përbërës aktivë bimor, kështu që vepron butësisht, pa shkaktuar reagime anësore dhe varësi. Vetëm një kurs do të jetë i mjaftueshëm për të shëruar plotësisht lëkurën me probleme. Efektiviteti i ilaçit konfirmohet nga vlerësime të shumta pozitive dhe rezultatet e provave klinike.

Krem spoti Crystaline për puçrrat mund të bëj

Ekspertët këshillojnë të porosisni krem Crystaline kushdo që ka puçrra, puçrra, komedone, plagë dhe shenja puçrrash. Kremi normalizon proceset metabolike lokale, lehtëson inflamacionin dhe shpejt rikthen strukturën normale të lëkurës. Përveç kësaj, ajo ka një efekt të qartë sqarues dhe i jep fytyrës një hije edhe të bukur. Meqenëse ky ilaç për puçrrat është shumë i popullarizuar, ne do të flasim më në detaje rreth vetive të tij shëruese, përbërjes dhe rregullave të përdorimit.

Karakteristikat e kremës Crystaline për puçrrat

Sot, dermatologët rekomandojnë gjithnjë e më shumë këtë ilaç për pacientët me lëkurë problematike. preparat Crystaline Ajo është dëshmuar në praktikën mjekësore, pasi ka veti të tilla të dobishme:

 • Ai neutralizon agjentët shkaktarë të infeksionit.
 • Heq inflamacionin.
 • Përshpejton eksfolimin e qelizave të vdekura.
 • Rregullon gjëndrat dhjamore, duke eleminuar shkëlqimin me vaj.
 • Promovon hapjen e poreve dhe pastrimin e thellë të dermisit.
 • Rrit furnizimin e oksigjenit në qeliza.
 • Zhduk komedonet, blackheads dhe puçrrat.
 • Eliminon plagët që mbesin në vendin e akneve.
 • Përmirëson strukturën e lëkurës, duke e bërë atë të butë dhe të butë.
 • Parandalon rishfaqjen e problemeve kozmetike.
 • Ndihmon për të përballuar çrregullimet e pigmentimit, madje edhe ngjyrën e lëkurës.

Sa dhe ku të blini Crystaline

Nëse vendosni të blini Crystaline nga puçrrat, duhet ta dini: kjo risi kozmetike për momentin mund të porositet vetëm përmes Internetit.

Çmim Crystaline në varësi të vendit të dorëzimit është:

 • 989 rubla - për Federatën Ruse.
 • 5890 tenge - për Kazakistanin.
 • 400 hryvnia për Ukrainën.
 • 36 rubla - për Bjellorusinë.

Një urdhër vendoset shumë shpejt. Shkoni në faqen e internetit të prodhuesit dhe plotësoni një pyetësor të thjeshtë me informacionin e kontaktit tuaj. Së shpejti, një punonjës i kompanisë do t'ju kontaktojë, këshillojë të gjitha pyetjet me interes dhe specifikoni detajet e dorëzimit. Pastaj do t'ju dërgohet një paketë, e cila do të arrijë brenda pak ditësh. Pagesa e avansit nuk kërkohet - mallrat paguhen në momentin e marrjes së porosisë.

Blej Crystaline për puçrrat

Shkaqet e problemeve dermatologjike dhe pasojat e tyre

Aknet, puçrrat, komedonet, shkëlqimi i vajit, skuqja dhe zhvishem janë defekte kozmetike shumë të zakonshme. Pothuajse çdo person përballet me probleme të tilla herët a vonë. Pse gjendja e lëkurës sonë aq shpesh përkeqësohet?
Ekspertët përmendin disa arsye kryesore për këtë fenomen:

 • Drregullime në punën e stomakut dhe zorrëve.
 • Sëmundja e mëlçisë.
 • Dietë jo e shëndetshme.
 • Aktiviteti i tepërt i gjëndrave dhjamore që prodhojnë sebum.
 • Kontakti i lëkurës me infeksione.
 • Disordersrregullime hormonale.
 • Luhatjet natyrore në nivelet hormonale në adoleshencë, gjatë shtatëzanisë dhe gjatë menopauzës.

Sido që të jetë shfaqja e problemeve kozmetike, situata nuk mund të injorohet. Aknet dhe puçrrat kërkojnë trajtim urgjent, përndryshe zhvillimi i komplikimeve të pakëndshme është i mundur. Procesi inflamator do të fillojë të përhapet derisa aknet të mbulojnë tërë fytyrën dhe qafën, plagët dhe pustulat. Do të jetë shumë e vështirë kthimi i lëkurës në një gjendje normale në fazën e përparuar të sëmundjes. Personi fillon të plaket para kohe, do të shfaqen plagët dhe plagët.

Prandaj kujdesuni për lëkurën tuaj tani. Dëgjoni rekomandimet e dermatologëve me përvojë dhe përdorni kremën Crystaline nga aknet dhe komedonet. Në mënyrë që të shpëtoni plotësisht nga fenomenet inflamatore, një kurs katër-javor do të jetë i mjaftueshëm.

E rëndësishme! Aknet nuk duhet të shtrydhen kurrë. Me veprim mekanik, dëmtimi mbetet përmes të cilit patogjenët hyjnë në inde. Si rezultat, procesi inflamator shpërthen me një forcë të dyfishtë dhe problemi përkeqësohet më tej. Përveç kësaj, pasi shtrydhni puçrrat në fytyrë, mund të mbesin gjurmë të errëta, të cilat janë thuajse të pamundura për t'u hequr qafe. Prandaj, merrni një krem ​​vend, përdorni atë sipas udhëzimeve dhe shijoni lëkurën e pastër pa inflamacion dhe plagë.

Parimi i kremës

Një ilaç inovativ për puçrrat funksionon në këtë mënyrë. Ju e aplikoni ilaçin në lëkurë, dhe substancat aktive depërtojnë shpejt në inde. Si rezultat, ndodh e mëposhtme:

 • Qelizat e keratosura të eksfolizuara.
 • Patogjenët vdesin.
 • Inflamacioni ulet.
 • Puna e gjëndrave të lëkurës kthehet në normale.
 • Lëkura bëhet e lëmuar, e shëndetshme dhe e zbukuruar.

Përbërja e kremës për puçrrat dhe komedonet

Formula e drogës Crystaline nga aknet është një kombinim unik i përbërësve që plotësojnë veprimin e njëri-tjetrit dhe kanë një efekt të dobishëm gjithëpërfshirës në dermis.

Përbërësit kryesorë aktivë të kremës Crystaline nga komedonet janë:

 • Acidi salicilik. Kjo substancë ka aftësinë për të zvogëluar aktivitetin e tepërt të gjëndrave dhjamore, ajo thahet lëkurën. Zhduk ndotjen dhe shkëlqimin me vaj.
 • Acidi azelaik. Ajo neutralizon agjentët shkaktarë të infeksioneve, vepron si një antioksidant, eliminon gjurmët e mbetura pas ulcerave.
 • Centella asiatica (kapuç nxjerrës). Zbuton plagët, i jep lëkurës butësi dhe elasticitet. Përmirëson qarkullimin lokal të gjakut.
 • Sherebel (ekstrakt). Ka veti antiseptike, lehtëson inflamacionin në zonat problematike, thahet lëkurën.
 • Pemë çaji (eteri). Promovon pastrim të thellë të poreve, përshpejton proceset e rigjenerimit në nivelin qelizor, e bën lëkurën më të butë.
 • Tocopherol. Rregullon proceset e mikrocirkulacionit, përmirëson furnizimin me oksigjen të indeve, eliminon aknet.
 • D-Panthenol. Stimulon rigjenerimin e indeve, mban nivelin e nevojshëm të lagështirës në lëkurë.

Rezultatet e provës klinike

Efektiviteti i lartë i këtij ilaçi modern është konfirmuar në provat klinike në shkallë të gjerë. Studimi përfshiu shumë vullnetarë me lëkurë problematike. Të gjithë ata janë trajtuar me krem. Crystaline brenda një muaji. Rezultatet e testit ishin mbresëlënëse:

 • Të gjithë pjesëmarrësit përmirësuan gjendjen e përgjithshme të lëkurës.
 • Rreth 98% e vullnetarëve mund të shpëtonin nga puçrrat dhe puçrrat.
 • Në 95% të rasteve, është vërejtur pastrimi i poreve.
 • Në 91% të pacientëve, plagët e akneve u zhdukën.
 • Gati 90% e subjekteve u zhdukën pikat e pigmentit.

Shqyrtime të ekspertëve

Sipas vëzhgimeve mjekësore, Kristalina për aknet dhe puçrrat me të vërtetë funksionon. preparat Crystaline Në mënyrë efektive lufton infeksionet, heq inflamacionin dhe qetëson dermisin. Si shembull, japim komentin e një dermatologu.

“Problemet e lëkurës nuk janë vetëm tek adoleshentët. Ritmi intensiv i jetës, një dietë e pabalancuar, stresi, sëmundjet e traktit digjestiv çojnë në shfaqjen e akneve dhe puçrrave në çdo moshë. Shumë bëjnë gabimin kur përpiqen të korrigjojnë situatën me ndihmën e pastrimit kozmetik. Procedura të tilla janë joefektive, pasi ato japin vetëm një rezultat të përkohshëm. Për të gjithë pacientët e mi me lëkurë problematike, ju rekomandoj të merrni një kurs trajtimi me krem ​​Kristaline. Komponentët e tij aktivë veprojnë në një mënyrë komplekse, duke eleminuar vetë shkakun e procesit patologjik. "Lëkura bëhet e lëmuar, struktura e saj përmirësohet, rreziku i rishfaqjes së akneve minimizohet."

Përfitimet e drogës Crystaline

Krem spoti Crystaline është në kërkesë të madhe për shkak të një numri avantazhesh të padiskutueshme:

 • Përfshinë përbërës natyralë.
 • Ai nuk përmban përbërës toksikë.
 • Nuk provokon reaksione alergjike.
 • Ai jep një rezultat të dukshëm pas disa aplikimeve.
 • Ai lehtëson jo vetëm puçrrat dhe puçrrat, por edhe nga plagët pas tyre.
 • Nuk shkakton efekte anësore, nuk ka kundërindikacione.
 • Testet klinike të përfunduara me sukses.
 • Kthon shpejt një pamje të bukur në fytyrë.
 • Ka një kosto të përballueshme.

Kushtet e Përdorimit Crystaline

Kryerja e procedurës nuk është aspak e vështirë - duhet të pastroni mirë lëkurën dhe të aplikoni një sasi të vogël kremi mbi të me lëvizje të lehta. zbatohen Crystaline e nevojshme dy herë në ditë për një muaj.

Ndiqni këto rregulla të thjeshta, dhe së shpejti do të harroni problemet e bezdisshme kozmetike. Lëkura do të jetë e ngopur me oksigjen, procesi inflamator do të ndalet, poret do të pastrohen, dhe skuqjet do të zhduken plotësisht.

Ekipi ynë dikur u interesua për një trend të modës: tregtimin e kriptomonedhave. Tani arrijmë ta bëjmë shumë lehtë, kështu që fitojmë gjithmonë fitim pasiv falë informacioneve të brendshme për "pompat e kriptomonedhave" të ardhshme të publikuara në kanalin Telegram. Prandaj, ne i ftojmë të gjithë të lexojnë rishikimin e këtij komuniteti të kriptomonedhës "Sinjalet e pompës kripto për Binance".

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Shto një koment