Maskë e zezë Black Mask për puçrrat, kokrrat e zeza, puçrrat dhe komedonet

Përmbledhje maskë Black Mask në gjendje të pastrojë fytyrën nga puçrrat brenda pak minutash, duke ndihmuar në nxjerrjen e pikave të zeza dhe pikave të zeza që formohen në poret. Usefulshtë e dobishme të mbani mend se në 99% të rasteve, shfaqja e puçrrave shoqërohet me probleme në punën e organeve të brendshme, prandaj, vetëm përdorimi i mjeteve speciale për trajtimin e lëkurës nuk mund të shpërndahet. Në mënyrë që puçrrat të ndalojnë të shfaqen, duhet të bëni një analizë laboratorike dhe të identifikoni shkaqet e paraqitjes së tyre, të përpiqeni të eliminoni problemin ekzistues në trup.

Një aspekt kryesor me puçrrat mund të jetë mosha. Në moshë të re, për shkak të ndryshimeve hormonale, numri i akneve është gjithmonë më i madh se në një moshë më të vjetër. Për të hequr qafe problemin në këtë rast, duhet të përdorni produkte speciale për trajtimin e lëkurës dhe jo shumë të abuzoni me kozmetikën dekorative.

Sidoqoftë, nëse puçrrat shfaqen shumë masivisht dhe nuk zhduken fare, duhet të përpiqeni të gjeni arsyet që mund të shkaktojnë këtë fenomen. Vlerësime reale të Black Mask dhe rekomandimet e Elena Malysheva për të hequr qafe puçrrat dhe puçrrat me një maskë të zezë me qymyr mund të lexoni në blogun e Shëndetit.

Maska e zezë për puçrra Black Mask

Mjekësia moderne nuk bën asnjë paralele midis shfaqjes së akneve dhe mosfunksionimit të ndonjë organi. Sidoqoftë, në mjekësinë popullore, shfaqja e puçrrave në zona të caktuara të lëkurës së fytyrës shoqërohet me një mosfunksionim të një organi të veçantë.

Mjekësia lindore merr të njëjtin këndvështrim. Prandaj, nëse nuk ju ndihmojnë aspak mënyra të tjera për t'i eleminuar ato, duhet të merrni parasysh ato shkaqe të problemit që renditen në mjekësinë tradicionale.

 • Sipas këtij informacioni, shfaqja e akneve në ballë shoqërohet me mosfunksionim të fshikëzës së tëmthit.
 • Nëse puçrrat shfaqen drejtpërdrejt mbi vetullat, kjo do të thotë shkelje e zorrëve.
 • Aknet në hundë hidhen me probleme me mëlçinë ose me eksitim nervor.
 • Në mollëzat, ato shfaqen për shkak të sëmundjeve të gjëndrave mbiveshkore dhe veshkave. Nëse kjo shkakton dhimbje në pjesën e poshtme të shpinës, menjëherë duhet të vizitoni një mjek.
 • Aknet në hundë shfaqen me aktivitet të pamjaftueshëm fizik dhe shëtitje të rralla.
 • Nëse puçrrat janë grumbulluar në zonën e faqes, kjo do të thotë që trupi është tepër i mbingarkuar me toksina të akumuluara. Për të hequr qafe prej tyre, ju duhet të pastroni trupin dhe të uleni në një dietë.
 • Nëse puçrrat u hodhën në mjekër dhe rreth gojës, kjo tregon një shkelje të funksionimit të traktit gastrointestinal, një shqetësim i përgjithshëm i tretjes.

Nëse ndërlidhni vendet e shfaqjes së puçrrave në lëkurën e fytyrës dhe përpiqeni të eliminoni shkaqet e shfaqjes së tyre, më në fund mund të thoni lamtumirë për këtë problem!

Të gjithë e dinë se këto njolla shumë të zeza nuk janë asgjë tjetër veç komedoneve, të cilat janë rezultat i bllokimit të poreve të fytyrës me sebum dhe qeliza të keratinizuara, veçanërisht në ato vende ku rriten qimet. Maska e zezë-film Maska e Zezë sapo ka marrë për të zgjidhur këtë problem.

 Duke pasur një numër avantazhesh, është i aftë të veprojë në vijim pa shumë vështirësi:

 • Pastroni fytyrën tuaj nga çdo ndotje e thellë.
 • Nxirrni si një fshesë me korrent të gjitha skorjet nga indet nënlëkurore.
 • Mbushni qelizat e lëkurës me lëndë ushqyese.
 • Normalizoni funksionimin e gjëndrave dhjamore, duke parandaluar kështu shfaqjen e akneve.
 • Eliminoni plotësisht "shkëlqimin e yndyrshëm" të pakëndshëm.
 • Bëni lëkurën më elastike.
 • Për të lëmuar sipërfaqen e fytyrës nga vrazhdësi të ndryshme.
 • Hiqni puffiness shfaqur.
 • Gjendja e lëkurës së tonit.

Kostoja e maskës Black Mask për puçrrat

Blej Black Mask është e mundur në shumë vende të botës, pasi prodhuesi ka zyra përfaqësuese në vendet në vijim me çmimet e mëposhtme:

 • Rusia 992 rubla;
 • Ukrainë 440 hryvnia;
 • Bjellorusi 34 fshij .;
 • Kazakistan 6987 tenge;
 • Armenia 9987 AMD;
 • Kirgizistani 18790 som;
 • Xhel Xhorxhia Xhorxhia.

blini maskë fytyre të zezë

Strukturë Black Mask dhe veprimi i përbërësve natyralë

Ai përfshin ekskluzivisht përbërës natyralë për përgatitjen e maskave të zeza. Black Mask për puçrrat:

 • Qymyr druri bambu - duke qenë një absorbues natyral, pastron poret e sebumit së bashku me lloje të ndryshme të papastërtive dhe toksinave. Përfshinë ato pika të zeza shumë të urryera.
 • Ekstrakti i grejpfrutit - ka një efekt antibakterial dhe shërimin e plagëve. Fjalë për fjalë qëndron në rrugën e të gjitha llojeve të inflamacionit.
 • Ekstrakti i embrionit të grurit - rigjeneron lëkurën dhe, duke qenë një antioksidant natyral, ka një efekt rinovues, duke eleminuar kështu rrudhat.
 • Provitamin B5 përfshirë mepërmbajtja teknike janë subjekt Black Mask lufton patogjenët dhe shëron plagët.
 • Vaji i ullirit - ka një efekt hidratues dhe parandalon tharjen e lëkurës. i kundërvihet plakjes së parakohshme.
 • Kolagjeni është një përbërës përgjegjës për përtëritjen e lëkurës dhe rivendosjen e elasticitetit të saj. Ju mund të lexoni më shumë në artikullin mbi maskën e kolagjenit Collamask.
 • Glicerinë natyrale - hidraton lëkurën dhe aktivizon veprimin e përbërësve të mbetur.
 • Alkooli polivinil - përshpejton procesin e tharjes.
  .

Bambu me qymyr druri ndihmon në heqjen dorë nga aknet

Udhëzime maskë

Pas këtij udhëzimi do të sjellni rezultate maksimale nga përdorimi i një maskë të zezë, ju duhet të kryeni hapa të thjeshtë 5:

 • Përmbajtja e paketës është një pluhur nga i cili është e nevojshme të përgatitet një përzierje nga llogaritja e lugës çaji pluhur 1 në ml 100 ml ujë.
 • Vendosni zgjidhjen që rezulton në zonat problematike ose në fytyrë plotësisht nëse është e nevojshme. Shtë e rëndësishme të shmangni marrjen e përzierjes në sytë tuaj!
 • Thith maskën në fytyrën tuaj për 20 minuta.
 • Hiqni filmin, rekomandohet ta hiqni me piskatore për heqjen e lehtë të maskës.
 • Lani fytyrën dhe shijoni lëkurën e pastër.

Nëse është e nevojshme, mund të ripërdoret, por jo më shumë se 3 herë në javë, nëse lëkura është me vaj ose me puçrra. Për të thatë, mjafton një herë në çdo 6-7 ditë. Prodhuesi i maskës së zezë Black Mask rekomandon përdorimin e tij për parandalim.

duke aplikuar një maskë të zezë para dhe pas

Siç e shohim në foto, e gjithë teprica mbetet në film.efekti i maskës së zezë

Që nga momenti Black Mask vlerësimet shënuan jashtëzakonisht pozitive. Përjashtimi i vetëm mund të jenë ato raste kur një person u ndesh me një të rremë dhe vendosi të bëj zakon për të kursyer para. Çmimi i një maske të zezë është fiks, pavarësisht nga vendi ku shitet. Për fat të keq, nuk mund të blini një maskë të zezë origjinale në një dyqan ose në tregun lokal, ajo mund të porositet në faqen e internetit të prodhuesit, mund të shkoni tek ajo duke klikuar në imazhin më poshtë.

Si të kujdeseni siç duhet për lëkurën tuaj: Metoda Koreane

Metoda Koreane e kujdesit për lëkurën e fytyrës është një grup aktivitetesh të denjë për të shkruar një enciklopedi të tërë. Kozmetologët Koreanë janë sinqerisht të bindur se pastrimi dhe kujdesi i duhur i lëkurës është çelësi për një fytyrë të shëndetshme dhe rrezatuese për një kohë të gjatë. Sipas kësaj teknike, çdo vajzë që dëshiron të duket gjithmonë tërheqëse dhe e freskët, duhet t'i përmbahet disa fazave të kujdesit të lëkurës:

 1. Heqja e kozmetikës dhe pastrimi i fytyrës. Larja e thjeshtë me ujë nuk është një metodë efektive për të luftuar lëkurën me vaj, dhe gjithashtu çon në lëkurë të thatë. Heqësit e make-upave koreanë preferojnë të përdorin vajra hidrofilë, të cilët me lëvizje të lehta dhe rrethore heqin me kujdes kremrat e papërshkueshëm nga uji BB dhe kompozimet tonale. Gratë koreane preferojnë të pastrojnë lëkurën e tyre me një shkumë, duke e aplikuar me kujdes në lëvizje rrethore për sekonda 25-30. Shtë gabim të përdorni vetëm shkumë për të hequr përbërjen dhe pastruar, në këtë rast mund të shfaqen aknet dhe pikat e zeza dhe atëherë është e nevojshme të aplikoni Black Mask.
 2. Peeling dhe tonifikimi i lëkurës. Pastrimi i rregullt i fytyrës me pastrime 1-2 herë në javë është një pjesë integrale e sistemit koreane të kujdesit për lëkurën e fytyrës. Kjo përfshin si pastrimet e kafesë dhe kajsisë të njohura për gratë evropiane dhe pastrimet e bazuara në dyllë natyrore dhe celulozë që janë të zakonshme në Kore. Ata janë më të butë për t'u përdorur dhe, kur fërkohen, formojnë pelet që heqin pikat e zeza dhe papastërtitë nga fytyra. Përdorimi i një toniku është një pjesë e rëndësishme e procedurës pasi ndihmon për të rivendosur ekuilibrin e ujit. Gratë aziatike preferojnë të përmbahen nga pads pambuku, dhe shpëlarje fytyrën e tyre me duart e tyre.
 3. Llak hidratues dhe serum. Përdorimi i aerosoleve ushqen dhe moisturizes lëkurën, dhe serume rregullojnë rezultatin. Për dallim nga sprarat hidratues, serumi ose esencat mund të zgjidhen sipas llojit të lëkurës.
 4. Kremra, vajra dhe maska. Aplikimi i kremrave dhe vajrave, si dhe përdorimi i maskave për fytyrën, janë elemente po aq të rëndësishme dhe të domosdoshëm të sistemit koreane të kujdesit për lëkurën. Kozmetologët koreanë rekomandojnë përdorimin e maskave me bazë pëlhure, pas së cilës nuk keni nevojë të lani fytyrën - thjesht duhet të hiqni maskën. Necessaryshtë e nevojshme të filloni të përdorni kremëra në moshë të re, të cilat do të parandalojnë shfaqjen e hershme të rrudhave. Gratë koreane aplikojnë kremin me lëvizje të lehta rrethore, duke shtypur butësisht lëkurën, në sajë të së cilës lëkura bëhet elastike.

Aderimi në një teknikë të tillë të kujdesit për lëkurën është mjaft e vështirë, pasi procedurat e mësipërme kërkojnë shumë kohë dhe kërkojnë praninë e kozmetikës së ndryshme. Por ka gjithnjë e më shumë tifozë të këtij sistemi, dhe efekti i një largimi të tillë mund të arrihet në një muaj.

Ekipi ynë dikur u interesua për një trend të modës: tregtimin e kriptomonedhave. Tani arrijmë ta bëjmë shumë lehtë, kështu që fitojmë gjithmonë fitim pasiv falë informacioneve të brendshme për "pompat e kriptomonedhave" të ardhshme të publikuara në kanalin Telegram. Prandaj, ne i ftojmë të gjithë të lexojnë rishikimin e këtij komuniteti të kriptomonedhës "Sinjalet e pompës kripto për Binance".

Dermatologu Bazilevskaya (Genina) Anna Evgenievna, një trajner i certifikuar në teknologjinë lazer, ka më shumë se 13 vjet përvojë praktike në specialitetin e dermatologut.

Përvoja praktike e mjekut i lejon asaj që të heq lehtësisht lythat dhe të kryejë "konturimin e fytyrës". Gjithashtu, duke pasur përvojën e një kozmetologu, ajo mund të korrigjojë çdo ndryshim në lidhje me moshën tek pacienti i saj dhe të kryejë një operacion për rinovimin e fytyrës.

Anna Evgenievna Bazilevskaya është autorja e shumë artikujve tiparë mbi kozmetologjinë, përtërirjen, trajtimin e sëmundjeve të ndryshme të lëkurës dhe detoksifikimin e trupit.

Shto një koment