Krem i shëndetshëm për të luftuar celulitin me propolisin

Një përmbledhje e Propolisës Krem të Markës së Shëndetit për celulitin përfshin këto artikuj: përshkrimin e përbërjes, udhëzimet për përdorim, vetitë e dobishme të përbërësve, adresën e internetit të prodhuesit, çmimin dhe rishikimet. Përkufizimi i urryer i "lëvozhgës së portokallit" është i njohur për çdo grua. Anydo zonjë do të kuptojë që kjo nuk ka të bëjë me agrumet e vitaminave.

Herët a vonë, seksi i drejtë përballet me një problem të tillë si celulitin. Dhe pastaj edhe qani, madje edhe një ulërimë ujku, por nuk do të ketë kuptim nga emocionet boshe! Nevojitet veprim konkret.Krem anti-celulit markë Zdorov

Një grua moderne përpiqet të jetë e përsosur në pamje jo vetëm në rroba, por edhe me rroba banje. Celuliti është bërë armiku më i keq i sezonit të plazhit, madje edhe për vajzat e reja të holla në kohën tonë. Shumë hulumtime shkencore kanë për qëllim studimin e këtij problemi, dhe nuk japin një përgjigje në pyetjen se çfarë është në të vërtetë celuliti. Ju mund t'i referoheni këtij fenomeni si një sëmundje ose mangësi, por mbetet fakti se shqetëson shumë gra dhe vajza.

Shumica e shkencëtarëve dhe studiuesve e konsiderojnë celulitin të ngecë lëngun dhe një shkelje të përgjithshme të qarkullimit në shtresën nënlëkurore, si rezultat, qelizat yndyrore fitojnë një pamje hipertrofike, ngjeshin enët e gjakut përreth dhe krijojnë edemë. Vizualisht, kjo jep efektin e një “lëvore portokalli” dhe tuberkulave të dendura në lëkurë.

Arsyeja kryesore për shfaqjen e "lëvozhgës së portokallit" është një shkelje e proceseve metabolike në trup, të cilat mund të përkeqësohen nga zakone të këqija (alkooli, pirja e duhanit) dhe dieta jo e shëndetshme. Rimbushja e vazhdueshme e trupit me toksina dhe yndyrna të dëmshme çon në akumulimin e yndyrës në qeliza dhe dëmtimin e sipërfaqes së lëkurës.

Në dy fazat e para, celuliti është një defekt i vogël kozmetik, por ndryshimet negative tashmë janë duke u zhvilluar dhe procesi i akumulimit të toksinave dhe toksinave në qelizat filloi shumë kohë më parë. Kjo mund të çojë në pasoja të pakthyeshme në fazën e tretë dhe të katërt - çrregullimi i qarkullimit të gjakut, “cianoza e indeve”, atrofia e pjesshme e muskujve. Në këtë rast, duhet të konsultoheni me një mjek dhe të merrni masat më radikale.

Për të parandaluar shfaqjen ose zhvillimin e kësaj sëmundje, nuk keni nevojë të torturoni veten me stërvitje të vështirë ose dieta rraskapitëse. Gjëja kryesore nuk është të presësh për një rezultat të menjëhershëm, atëherë gjatë një periudhe të gjatë kohore, kur të merren të gjitha masat komplekse antitelulit, rezultati do të jetë i dukshëm.

Në secilën fazë, theksi duhet të vendoset në çështje të ndryshme. Në fazën e parë, trupi vetëm fillon të grumbullojë toksina dhe yndyrna, prandaj, për të zgjidhur problemin, mjafton që të filloni të hani siç duhet, të ushtroni dhe të rritni aktivitetin, rekomandohet gjithashtu të vizitoni saunën dhe masazhin. Efekti vizual do të jetë i dukshëm brenda dy javësh. Në fazën e dytë, është e dëshirueshme të rritet ngarkesa, të filloni vrapimin dhe të aplikoni kozmetikë të ndryshëm anti-celulit: krem, mbështjellës, masazhe.

Rregulli kryesor është të pini më shumë ujë, përkatësisht ujë të pijshëm të pastër. Një minimum prej litra 2 në ditë, sepse është ngecja e lëngut në shtresën e yndyrës së lëkurës që çon në pasoja të tilla të trishtueshme vizuale, dhe konsumimi i ujit të mjaftueshëm do të përshpejtojë metabolizmin dhe përmirëson qarkullimin në trup si një e tërë.

Celuliti nuk është një fjali, por një fenomen natyror në një mënyrë jetese moderne të ulur. Heqni qafe zakone të këqija dhe për të shkatërruar "zhvishem portokalli" nën fuqinë e çdo gruaje, gjëja kryesore është përqendrimi në rezultate dhe durim.

Sa është e shëndetshme nga kremi i celulitit?

Nuk është e vështirë të blini krem ​​të shëndetshëm nga krem ​​celuliti, pasi është shitur në vendet 16 të botës, për këtë ju duhet të bëni një aplikim në faqen e internetit të prodhuesit, çmimi i shëndetshëm nga kremi i celulitit është si vijon:

  • Në Rusi 995 rubla;
  • Në Ukrainë nga 398 hryvnia;
  • Në Bjellorusi deri në 49 rubla;
  • Në Kazakistan 6495 tenge;
  • Në Moldavi nga 350 lei;
  • Në Armeni 13995 dram;
  • Në Kirgizistan 1555 som;
  • Në Uzbekistan nga 99000 som;
  • Në MB, Letoni, Lituani, Hollandë, Gjermani, Estoni, Poloni dhe Rumani 40 €.

blini krem ​​celuliti në faqen e internetit të Zdrav

Krem i shëndetshëm dhe metoda alternative të trajtimit të celulitit

Së pari, le të kuptojmë se çfarë është celuliti. Shumica e kozmetologëve i quajnë ndryshime kaq të rëndësishme në segmentin nënlëkuror të dhjamit. Me fjalë të tjera, kjo është një lloj stanjacioni në indin dhjamor, i cili me kalimin e kohës çon në degjenerimin e tij. Dhe estrogjenet - hormonet e pabesë janë fajtorë për gjithçka. Por, pavarësisht nga serioziteti i problemit, fuqia e çdo gruaje për të mposhtur "zhvishem portokalli". Në një tandem të fortë me një specialist, kjo do të jetë më e shpejtë dhe më e lehtë. Por ju mund ta trajtoni atë vetëm, ndërsa kurseni.

Ka një numër të madh mënyrash për t'u marrë me zhvillimin e komplekseve te gratë, celulitin. Ju mund të përdorni produkte kozmetikë të reklamuar, por është mirë që të zgjidhni produkte natyrale që janë provuar ndër vite.

përbërja e kremës së dyllit Të shëndetshëm kundër celulitit

Një nga ndihmësit më të rëndësishëm në zgjidhjen e problemit është mjalti. Do të marrë një gotë të këtij produkti bletësh. Duke zgjedhur nga një numër i madh i llojeve të gjërave të mira, këshillohet që të ndaleni në ato që kanë një bazë kokrrizore. Mjalti i sheqerosur do të bëjë. Kur e fërkoni atë në lëkurë, do të japë efektin maksimal të pastrimit. Por më e rëndësishmja, përpiquni të përgatisni siç duhet trupin për zbatimin e këtij trajtimi.

Së pari ju duhet të bëni avull mirë. Opsioni ideal është një banjë ose sauna. Nëse kjo nuk është e mundur, atëherë një banjë e nxehtë do të ndihmojë. Kjo është e nevojshme për të hapur poret. Sapo të kuptoni se trupi është gati për një maskë të mrekullueshme, aplikoni mjaltë në zonat me probleme, fërkojeni mirë. Pas kësaj, duke mos lejuar që trupi të ftohet, rivendoseni përsëri me një masë të ëmbël dhe mbështilleni me film ngjitës për të rritur efektin. Në këtë formë, duhet të qëndroni të paktën 10 minuta. Atëherë lëshohemi dhe bëjmë dush.

Bëni këto trajtime spa të paktën një herë në javë. Kjo është gjithashtu një mënyrë e shkëlqyeshme për të hequr toksinat dhe ujin e tepërt nga trupi, dhe për këtë arsye të humbni kilogramë. Pas seancës së parë, lëkura do të bëhet më e hidratuar. Dhe pas 3 - 4 - celuliti do të jetë më pak i dukshëm. Më tej më shumë!

Për më tepër, mbështjellësit e mjaltit ndihmojnë jo vetëm që të luftojmë "lëvozhgën e portokallit", por edhe të hiqni të parën simptoma të ftohjeszvogëlojë dhimbjen e muskujve.

Përveç procedurave të përshkruara, rekomandohet të përdorni një balsam anti-celulit, pasi përbërësit në përbërjen e tij ndihmojnë për të hequr qafe përgjithmonë lëkurën e portokallit dhe centimetrat shtesë në vetëm 25-30 ditë.

Shqyrtime pozitive të vërteta rreth dyllit të kremrave Të shëndetshëm nga celuliti mund të shihet në regjistrimin e trupit të projektit Jeto shëndetshëm me Elena Malysheva.

përfitimet e kremit të celulitit

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Shto një koment