Mr. Cap UG2 agjent hidrofobik universal për një makinë

Mr. Cap UG2 është një automjet hidrofobik i gjithanshëm që do ta mbajë bojën tuaj të sigurt nga uji, papastërtitë dhe dëbora! Kur një makinë përdoret për një kohë mjaft të gjatë, herët a vonë pamja e saj humbet shkëlqimin dhe shkëlqimin e saj origjinal. Arsyeja është e qartë - ekspozimi i vazhdueshëm ndaj pikturës së trupit (LCP) i rrezeve të diellit direkte dhe dëmtimit mekanik nga rrënoja të vogla ose degë pemësh.

Si rezultat, dëmtime të vogla mekanike në formën e gërvishtjeve dhe mikrokrisjeve shfaqen në një makinë që nuk është aspak e vjetër. Dhe megjithëse këto dëmtime nuk janë të habitshme për askënd, është për këtë arsye që trupi i makinës humbet pamjen e tij origjinale. Do të thotë Mr. Cap UG2 ndihmon në zgjidhjen e këtij problemi shumë lehtë.

Do të jetë në lidhje me përbërjen më të fundit polimer FormulaU. Si funksionon? Një polimer unik që nuk ka ngjashmëri u krijua dhe u lëshua nga kompania Mr. Cap UG2. Shtë një pengesë mbrojtëse e padukshme që ndodhet midis pikturës së trupit të makinës dhe kushteve të jashtme. Si rezultat, çdo gërvishtje e vogël mund të prekë vetëm shtresën polimer, dhe të mos ndikojë në pikturën.

Mr. Cap UG2 për të mbrojtur makinën

Ku të blini dhe çmoni Mr. Cap UG2

Bleni një shtresë hidrofobike universale Mr. Cap UG2 është e mundur vetëm në faqen e internetit të prodhuesit të saj, çmimi i mallrave në këto vende është si më poshtë:

  • në Rusi 990 rubla;
  • në Kazakistan 11900 tenge;
  • në Kirgizistan 2400 som;
  • Ukrainë 500 hryvnia. Gjithashtu për ukrainasit që e blenë këtë mjet, kompleti përfshin Xhami i lëngshëm Silane Guard si dhuratë.

Shitja në internet ndihmon për të shmangur shenjat e panevojshme të një produkti mbrojtës dhe për të mbrojtur konsumatorin nga falsifikimet me cilësi të ulët. Kur vendosni një porosi përmes faqes në internet, blerësi merr një produkt origjinal me një kosto të përballueshme, ndërsa të gjitha rreziqet e mundshme reduktohen në zero. Ju nuk keni nevojë të bëni një paradhënie, porosia paguhet në kohën e marrjes së ngastrës.

blej Mr. Cap UG2 veshja oleofobike

Si është përpunimi i trupit të makinës

Ju drejtoni makinën në qendrën tonë të deteyling, ku ekspertët tanë, për fillestarët, pastroni trupin e makinës nga pluhuri, papastërtia dhe çdo ndotës tjetër. Pastaj, me produkte të posaçëm të kujdesit, pa shtuar gërryes, ata përpunojnë makinën, duke e përgatitur atë për aplikimin e ardhshëm të shtresës mbrojtëse.

Pastaj, FormulaU aplikohet në trupin e makinës, dhe kjo bëhet në të paktën dy shtresa, secila prej të cilave është tharë veç e veç. Në përfundim të përpunimit, klienti merr konsultë të plotë për funksionimin e veshjes së re dhe një kartë garancie për 3 të vitit.

Përveç mbrojtjes së trupit, z. CAP ofron shërbimin e veshjes hidrofobike të GlassShield. Ky është efekti i fundit kundër shiut, i krijuar për tu aplikuar në gotën e një makine. Me të, ju mund të pastroni me lehtësi xhamin e erës nga akulli dhe papastërtitë, dhe gjithashtu më rrallë përfshini briskë fshirëse në shi. Për më tepër, kjo veshje rrit cilësitë mbrojtëse të xhamit.

Veshje super hidrofobike dhe oleofobike ka aftësinë të "refuzojë" absolutisht çdo substancë të lëngshme!

Mbulim Mr. Cap UG2 Projektuar dhe implementuar nga specialistë të kompanisë amerikane UltraTech. Gjatë aplikimit në objektin e dëshiruar, ajo formon një pengesë të veçantë ajri në aeroplanin e saj. Sheshtë ajo që mbron objektin nga efektet e lëngut (ujë, vaj, etj) më mirë se çdo analog tjetër!

Objektivat dhe vetitë kryesore të veshjes Mr. Cap UG2:

  • hidro dhe oleostabiliteti, d.m.th. zmbrapsje e çdo substanca të lëngshme;
  • mbrojtja e trupit kundër ngjitjes në akull;
  • mbrojtja nga korrozioni;
  • vetë-pastrimi i zonës së trajtuar;
  • rezistenca ndaj papastërtisë dhe baktereve;
  • rrisin jetën e shërbimit të objektit të përpunuar.

Vlera e pronës - veshja super-hidro dhe oleophobic

Për shkak të këtyre vetive, zona (këndi) i kontaktit të lëngut me shtresën mbrojtëse zvogëlohet. Për shembull, për një shtresë pa prefiksin "super", këndi i kontaktit të lëngut me objektin do të jetë deri në 110 gradë. Në këtë rast, një pikë lëngu në sipërfaqe është një sferë jo e plotë. Një efekt të ngjashëm, për shembull, e kanë mjetet "i papërshkueshëm nga uji" që aplikohen në xhamin e makinës.

Mbulim Mr. Cap UG2 me prefiksin Super krijon kushte nën të cilat këndi i kontaktit është 160-175 gradë, dhe një pikë lëngu do të duket pothuajse si një sferë.

Kjo përbërje polimer është efektive për çdo metal (përfshirë çelik, alumin, plumb, zink), beton dhe derivatet e tij, fibrat natyrale dhe kimike; një gur; produkte prej druri, lëkure dhe pëlhure, etj.

Udhëzimet për aplikimin e produktit Mr. Cap UG2

Për të punuar me z. Kapaku kërkon një armë llak (spërkatës), e cila mund të porositet njëkohësisht me veshjen ose të blihet veçmas. Imshtë e domosdoshme që veshja e lëngshme kundër shiut të mos bie në kontakt me lëkurën ose sipërfaqet e mukozës pasi mund të shkaktojë acarim ose alergji. Për të shmangur këtë, gjatë punës duhet të përdorni pajisje mbrojtëse - një maskë, doreza dhe syze.

Për të filluar, sipërfaqja pastrohet plotësisht nga çdo ndotës, dhe pastaj thahet plotësisht. Pastaj, nga disa sprays, shtresa e parë (e poshtme) e veshjes me një trashësi prej afërsisht 0,1 mm zbatohet në objekt. Në mënyrë që të mos vendoset substanca gjatë funksionimit, llokoçiseni atë në mënyrë periodike. Para se të trajtoni shtresën e sipërme, lëreni që ajo e mëparshmja të thahet plotësisht për rreth 20-30 minuta. Sipas zhvilluesve, veshja fillon të funksionojë gjysmë ore pas përpunimit të shtresës së dytë (të sipërm), por për rregullimin më të mirë ia vlen të prisni edhe disa orë. Nëse bëhet e nevojshme të hiqni këtë shtresë, atëherë kjo mund të bëhet duke përdorur ksilen.

Hije të veshjes

Një opsion i veshjes absolutisht transparent ende nuk është zhvilluar, kështu që shumica e shoferëve përdorin standardin - të bardhë transparente. Ka hije të ndryshme të mbulimit, prania e tyre duhet të sqarohet.

A është kjo veshje e përshtatshme për mbrojtjen e trupit të makinës? Sigurisht, kjo teorikisht përshtatet, por në praktikë - nuk ka gjasa që ju të doni të merrni një ngjyrë të trupit transparente-të bardhë. Prandaj, për pjesën më të madhe, veshja përdoret në vendet ku pamja nuk është veçanërisht e rëndësishme - njësi nën trup dhe nën ujë.

A duhet të përdoret si një shtresë mbrojtëse në fund të një varke? Kompania kreu teste provash, të cilat treguan se ky trajtim nuk ka ndonjë efekt në parametrat e anijes, përkatësisht nuk rrit shpejtësinë e tij dhe nuk zvogëlon konsumin e karburantit, mbron vetëm nga ndotja e tepërt.

Në çfarë temperature funksionon Mr. Cap UG2? Sipas rekomandimeve të zhvilluesve të saj, intervali është mjaft i gjerë - nga -34 në + 149 gradë Celsius.

Periudha e shërbimit dhe kushtet e ruajtjes Mr. Cap UG2

Kjo veshje mund të ruhet në temperatura që shkojnë nga + 4 në + 40 gradë me një jetë maksimale shërbimi prej një viti.

Kjo kohë varet drejtpërdrejt nga kushtet në të cilat do të përdoret veshja. Arsyeja kryesore për shkurtimin e kësaj periudhe është fërkimi mekanik. Efekti gërryes konstant në sipërfaqen e trajtuar zvogëlon ndjeshëm kohëzgjatjen e veshjes, si rezultat, mund të jetë deri në 2 muaj. Në kushte afër idealit, në mungesë të fërkimit të përditshëm, veshja do të shërbejë muaj 6-12 në një mjedis të hapur. Në ndërtesë, natyrisht, kjo periudhë do të jetë më e gjatë.

Kufizime të mundshme në përdorimin e mbulimit

Duhet të merret parasysh që funksionimi nën fërkime të forta zvogëlon ndjeshëm jetën e punës të veshjes. Ju gjithashtu duhet të merrni parasysh se bashkëveprimi me çdo tretës, përfshirë larës, alkool, sapun, etj., Ka të njëjtin efekt negativ.

Canfarë mund të bëhet nëse produktiviteti i veshjes zvogëlohet

Çfarë të bëni nëse efekti i veshjes ka rënë ndjeshëm me kalimin e kohës? Në këtë rast, zgjidhja e vetme është azhurnimi i shtresës së fundit. Sidoqoftë, përkundër konsumit të konsiderueshëm mekanik Mr. Cap UG2 dhe një rënie në efektin "super" hidro- dhe oleophobic, pronat e lagështirës dhe anti-korrozioni ruhen, si dhe aftësia për të mbrojtur sipërfaqen e trajtuar nga kremi.

Kryeredaktor i revistës Obzoroff, specialist profesionist në fushën e mjekësisë, kozmetologjisë dhe dietologjisë. Shkruan dhe përmbledh materialin e shkruar nga mjekët.

Së bashku me përkthyesit, ai përgatit artikuj për lexuesit e huaj bazuar në materiale të përgatitura nga autorët e faqes me kualifikimet e duhura.

Menaxheri i projektit Obzoroff Ai është bashkëautor i shumë artikujve mbi shëndetin dhe metodat moderne të trajtimit të sëmundjeve të zakonshme, të shkruara së bashku me praktikues me përvojë, biografitë e të cilëve gjenden në faqen e autorëve.

Rrjetet sociale të autorit: Facebook Twitter YouTube
Shto një koment